Juventus FC

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo,rio_Ferdy88,Puma

Avatar
Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12758
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Mig_Mig » 06 mar 2023, 17:22

Vidi ga :urnebes:
slika
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la marconato » 06 mar 2023, 17:55

Italia je napisao/la:
06 mar 2023, 15:30
marconato je napisao/la:
06 mar 2023, 08:56
Italia je napisao/la:
06 mar 2023, 08:34
Mozda ne shvatate, ali ja se ovdje osvrcem na njegov individualni kvalitet. Naravno da ga ne poredim direktno sa Higuainom i ocekujem da isto isporucuje (jer je ovaj godisnje davao 30-40 golova bez penala, a da ne pricamo o ostalom uticaju na igru). Kamo srece da bude pola igraca kakav je Higuain, ja bih bio presretan.

Slazem se da nema previse lopti u sredinu za njega, ali i sta ce mu kada nije tehnicki jak igrac, kakav je npr bio Higuain, pa da loptu moze primiti, predriblati i sl. Individualno, covjek nema previse ili bolje receno nema nikakvog uticaja na igru i to je stvar mana, boljka, jer da smo imali nekog aktivnog napadaca sinoc u igri mi bi ga davno zabili. Ta prica o frljokama i centarsutevima stvarno ne pije vodu, jer koliko mene pamcenje onako sluzi, mislim da je dobar dio nasih goloa upravo dat na centarsut (Torino 3 gola). Takvu igru sasvim solidno eksploatisu Kean i Milik koji su na slicnom gol omjeru kao Dusan ako mu penale iskljucimo.

Opet kazem, ja u njega gledam kao centra naseg projekta jer je tako doveden i placen, pa i ocekujem da na terenu najvise isporuci. Za dosta utakmica mu se moze pripisati da nije bilo jake ofanzivne i prijetnje, ali zadnjih par tekmi Juventus igrao puno bolje/ofanzivnije. Ja od najvecih zvijezda najvise i ocekujem. Svjedoci smo ovdje skoro svi transfera Higuaina od tih rekordnih 90 miliona kojem se trazila dlaka u jajetu na 40 golova koje je isporucivao i opet ce vecina reci da nije bio dobar.
Tacno, nije profil napadaca Higuain, nego lupam Trezeguet ili Nistelrooy, ali u Juventusu su tacno to znali, kao sto i mi znamo i nisu prilagodili igru njemu/tome, a javno su ga proglasili "projektom"!
Kazes isporucuju po 30-40 golova. Pa kako onda objasnjavas da je u yebenoj Fuorentini isporucio 21, a prosle sezone bi to islo i na 30+ da nije presao u Juve, jer je na polusezoni vec imao 17 komada. Znaci, ista liga, isti uslovi, isti protivnici?!
Evo imas Cabrala i Jovića u toj istoj Fiorentini. Zajedno dali 9 golova do sada u ligi... :kafa:
Immobile, Matri, Amauri, Bernardeschi, Quagliarella, Iaquinta, Giovinco. Evo samo iz Juventusa "napadaci" koji su bili dobri ili odlicnu u tim manjim klubovima, a u Juventusu igrali vrlo prosjecnu epizodu. Naravno, niko normalan ne moze porediti Higuainovih 36 golova i preslikati to isto u Juventus. Logicno, u jednom klubu igras haman pa solo (Vlahovic u Fiorentini), dok u drugom si okruzen drugim zvijezdama. U jednom klubu sve ide preko tebe i trosis 20-30 lopti tokom utakmice, dok u drugom se nadas da ces imati bar "nekoliko" lopti. U jednom klubu uvijek napadas na par defanzivaca, dok u drugom klubu samo tebe cuva "par defanzivaca" kao sinoc. Sve su to razlike gdje je Higuainovih 36 ligaskih golova u Napoliju, ekvivalentno 20ak golova u Juventusu. Vlahovicev "problem" je sto je njegov ucinak jednak Keanovom i Milikovom. Cak da Milik nije dozivio onu povredu, vjerujem da bi danas bio prvi strijelac kluba. Sto i nije toliko lose sad, ali ako pricamo o "centru projekta", ja licno ocekujem puno puno vise.

Sto naravno nije slucaj kod svakog pratioca fudbala. Recimo ovdje ljudima najvise smetaju Kean, De Sciglio i Locateli npr. Prva dva placena par feninga i igraju za topli obrok, a drugi placen 40 miliona. Isporucuju slicno lose/prosjecne rezultate, a ljudi ih trpaju u isti kos. Meni je npr. Loca 10 puta pod vecim kritikama zbog one jednostavne "cost-benefit".
Isto mozes reci i za Ibrahimovića. Covjek je u eri najjaceg Juventusa u poslednjih 25 godina u jednoj sezoni postigao najvise 16 ligaskih golova iako je tada vec s 25 godina bio moze se reci afirmisan igrac i jel' to znaci da je los napadac?! Trezegeut je isto s 25 postigao 9 golova, 2 godine kasnije isto 9 golova itd itd.
Vlahović je prosle sezone za polusezonu dao 7 golova. Ove za sada 8 iako nije igrao 10-ak kola, tako da isto vazi i za Vlahovića kao i za Milika, koji btw. ima 6 golova iz 17 utakmica, ovaj 8 iz 16. Ne znam po cemu ga favorizujes?!

Dalje, ne znam na koje zvijezde mislis?! Jedina zvijezda u ovoj ekipi je Di Maria i to lik u igrackom padu, ostalo prosjek ili iznadprosjecni igraci. Chiesa je rekoavelescent i momak vise ne igra no sto igra.

Kazes, u drugom klubu te samog cuva nekoliko defanzivaca?! Pa sam sebi zapravo dajes odgovor koliko je krivica u samom Vlahoviću? Kako je moguće da 1 covjeka cuvaju 3 covjeka, pa tako sto njegovih saigraca nema na protivnickoj polovini...E sad, jedino i to mozda ponekada bi R9 mogao nesto na individualni kvalitet uraditi, a ocekivati to od Vlahovića u takvoj situaciji je samoobmanjivanje!

P.S. Doveden kao "projekat", "izmisli" 2 vrhunska gola iz slobodnjaka (1 upravo vs Rome) i Di Maria mu uzima sinoc slobodnjak, a ja evo ne znam jel' dao ijedan gol iz slobodnog u Juveu, ako jeste, ispravi me?! Sta to znaci? Znaci, da nisi dovoljno postovan? Znaci da je bitniji igrac koji ce ti sigurno otici na ljeto, nego "centar projekta"!
Otici ce i Vlahović, pa ce u Realu, Barci, Bayernu...trpati po 30 komada, a ti ces pisati, imao je priliku u Juveu. Jeste, ali sam medju 3 protivnicka igraca... :kafa: ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

J1897
Postovi: 3985
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 06 mar 2023, 18:11

Szczesny only wants Juve, with or without Champions League football next season. Fabio Paratici’s Tottenham has put him on his list. However, Tek sees his future at Juve. (@Gazzetta_it)

Pa naravno da ne zelis da ides kad imas dobru platu ..

To i jest problem. Niko ne zeli da ide jer im je plata zlatna



Juve, alarm in attack: three centre-forwards, three problems. And Vlahovic doesn't score anymore...
(Il Bianconeri.com


Svi nekako zaborave igrati napdacki kad dodju u Juventus ..
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Italia
Postovi: 5765
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 06 mar 2023, 18:57

marconato je napisao/la:
06 mar 2023, 17:55
Italia je napisao/la:
06 mar 2023, 15:30
marconato je napisao/la:
06 mar 2023, 08:56


Tacno, nije profil napadaca Higuain, nego lupam Trezeguet ili Nistelrooy, ali u Juventusu su tacno to znali, kao sto i mi znamo i nisu prilagodili igru njemu/tome, a javno su ga proglasili "projektom"!
Kazes isporucuju po 30-40 golova. Pa kako onda objasnjavas da je u yebenoj Fuorentini isporucio 21, a prosle sezone bi to islo i na 30+ da nije presao u Juve, jer je na polusezoni vec imao 17 komada. Znaci, ista liga, isti uslovi, isti protivnici?!
Evo imas Cabrala i Jovića u toj istoj Fiorentini. Zajedno dali 9 golova do sada u ligi... :kafa:
Immobile, Matri, Amauri, Bernardeschi, Quagliarella, Iaquinta, Giovinco. Evo samo iz Juventusa "napadaci" koji su bili dobri ili odlicnu u tim manjim klubovima, a u Juventusu igrali vrlo prosjecnu epizodu. Naravno, niko normalan ne moze porediti Higuainovih 36 golova i preslikati to isto u Juventus. Logicno, u jednom klubu igras haman pa solo (Vlahovic u Fiorentini), dok u drugom si okruzen drugim zvijezdama. U jednom klubu sve ide preko tebe i trosis 20-30 lopti tokom utakmice, dok u drugom se nadas da ces imati bar "nekoliko" lopti. U jednom klubu uvijek napadas na par defanzivaca, dok u drugom klubu samo tebe cuva "par defanzivaca" kao sinoc. Sve su to razlike gdje je Higuainovih 36 ligaskih golova u Napoliju, ekvivalentno 20ak golova u Juventusu. Vlahovicev "problem" je sto je njegov ucinak jednak Keanovom i Milikovom. Cak da Milik nije dozivio onu povredu, vjerujem da bi danas bio prvi strijelac kluba. Sto i nije toliko lose sad, ali ako pricamo o "centru projekta", ja licno ocekujem puno puno vise.

Sto naravno nije slucaj kod svakog pratioca fudbala. Recimo ovdje ljudima najvise smetaju Kean, De Sciglio i Locateli npr. Prva dva placena par feninga i igraju za topli obrok, a drugi placen 40 miliona. Isporucuju slicno lose/prosjecne rezultate, a ljudi ih trpaju u isti kos. Meni je npr. Loca 10 puta pod vecim kritikama zbog one jednostavne "cost-benefit".
Isto mozes reci i za Ibrahimovića. Covjek je u eri najjaceg Juventusa u poslednjih 25 godina u jednoj sezoni postigao najvise 16 ligaskih golova iako je tada vec s 25 godina bio moze se reci afirmisan igrac i jel' to znaci da je los napadac?! Trezegeut je isto s 25 postigao 9 golova, 2 godine kasnije isto 9 golova itd itd.
Vlahović je prosle sezone za polusezonu dao 7 golova. Ove za sada 8 iako nije igrao 10-ak kola, tako da isto vazi i za Vlahovića kao i za Milika, koji btw. ima 6 golova iz 17 utakmica, ovaj 8 iz 16. Ne znam po cemu ga favorizujes?!

Dalje, ne znam na koje zvijezde mislis?! Jedina zvijezda u ovoj ekipi je Di Maria i to lik u igrackom padu, ostalo prosjek ili iznadprosjecni igraci. Chiesa je rekoavelescent i momak vise ne igra no sto igra.

Kazes, u drugom klubu te samog cuva nekoliko defanzivaca?! Pa sam sebi zapravo dajes odgovor koliko je krivica u samom Vlahoviću? Kako je moguće da 1 covjeka cuvaju 3 covjeka, pa tako sto njegovih saigraca nema na protivnickoj polovini...E sad, jedino i to mozda ponekada bi R9 mogao nesto na individualni kvalitet uraditi, a ocekivati to od Vlahovića u takvoj situaciji je samoobmanjivanje!

P.S. Doveden kao "projekat", "izmisli" 2 vrhunska gola iz slobodnjaka (1 upravo vs Rome) i Di Maria mu uzima sinoc slobodnjak, a ja evo ne znam jel' dao ijedan gol iz slobodnog u Juveu, ako jeste, ispravi me?! Sta to znaci? Znaci, da nisi dovoljno postovan? Znaci da je bitniji igrac koji ce ti sigurno otici na ljeto, nego "centar projekta"!
Otici ce i Vlahović, pa ce u Realu, Barci, Bayernu...trpati po 30 komada, a ti ces pisati, imao je priliku u Juveu. Jeste, ali sam medju 3 protivnicka igraca... :kafa: ;)
Ti si postavio vrlo jednostavno pitanje zasto je u Fiorentini tako zabijao, a Juventusu ne. Dobio si odgovor i u navedenim igracima. Ovo sto ti pises je klasicno srbovanje za sta sam ti i prosli put rekao tako da tu diskusija zavrsava. Mozemo mi argumentirano razgovarati, ali krivce traziti u hiljadu drugih stvari, nekakvih slobodnih, otici ce, mogao je, mogao bi, trebalo bi. Mogao bih ti ja sada odgovoriti sta mislim pod zvijezdama (u odnosu na ranije saigrace), ili ovo za cuvanje denfanzivaca koje ne znam kako nisi shvataio, itd, ali to bi samo otislo u neku drugu bespotrebnu diskusiju. Ja samo jedno jednostavno pitanje pitam: zasto fckin Arkadius Milik ima bolji ucinak, goal ratio i generalno veci impakt od Vlahovica ?
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Pogba
Postovi: 19985
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Pogba » 06 mar 2023, 19:03

Ako se ovo zove srbovanje onda sam ja najveći srbin foruma. :bih: Marconato tačno u sridu plus vidi se da prati situaciju.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

GIBRA
Postovi: 2767
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la GIBRA » 06 mar 2023, 19:22

Problem cijelog kluba Juventusa su trener 60% ostalo 40%

Ovoj je legalni terorizam sta on sprovodi nad klubom


DeZerbi je nezadovoljan u Brightonu,dajte ljudi vec jednom pokrenite se....
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 15X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la marconato » 06 mar 2023, 19:37

Pogba je napisao/la:
06 mar 2023, 19:03
Ako se ovo zove srbovanje onda sam ja najveći srbin foruma. :bih: Marconato tačno u sridu plus vidi se da prati situaciju.
Ma nestalo mu argumenata pa odmah na nacionalnu osnovu, nigdje veze :facepalm:

Covjek sam na temi brani neodbranjivo i kad mu se predoci, opet kontrira.

Sustina price je da Juve igra najmrtviji fudbal od svih "velikih" ekipa iz liga 5, a on ako to ne vidi ili ne zeli da vidi, njegov problem!

Ne moze ti doci svaka yebena shusha i musha i imati posjed u sred Torina i ti si kao zadovoljan nesto, branis ideologiju fudbala koja je cak i na nasim prostorima davno izumrla :puke:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Italia
Postovi: 5765
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 06 mar 2023, 21:02

Ti si kompetentan da pricas o Juventusu kao ja o srpskoj ligi. Tvoje poznavanje Juventusa, a posebno percepcija istog je na istom novu kao sto je onomad bila tokom Dzekomanije u Citiju.

Nema argumenata kada mi ovdje ni ti, niti bilo ko drugi moze odgovoriti na jedno prejednostavno pitanje koje ponavljam danima: zasto Arkadijus Milik ima isti i bolji ucinak od tog Vlahovica !? Obzirom da ne mozes odgovoriti na to pitanje, sve ostalo je srbovanje i nekakvo skretanje teme SBBKBB!
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
Voland
Postovi: 518
Pridružen/a: 29 jun 2017, 13:49
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Voland » 06 mar 2023, 21:49

Ako se neko sjeća početka sezone 'davne' 2021/2022, mislim da je tada krenulo sve naopako s ovim Juventusom trenutno. A ključna je bila ona utakmica s Empolijem kući, kad smo kući izgubili 0:1. Tad je, netipično za njega, Allegri pokušao da igra napadački fudbal. Nije to tada ličilo ni na šta, nekakav run-and-gun' stil, uz mnogo trke, mnogo izgubljenih lopti. Tehnički još neutegnuto, ali se išlo s jasnim napadačkom ciljem, ali bez uspješno. Primili smo gol od Empolija, i izgubili. Mislim da je ta utakmica bila ključna za sve.

Tada je i odustao od eksperimenata s takvom igrom, i vratio se onom što najbolje zna i što gledamo i danas. Što manje rizika pozadi, utegni maksimalno odbranu, a gore individualci što urade. Problem je što nema više Supermana na golu i BBC ispred njega. Ovo nije ekipa kojoj je odbrana najjači dio tima i nema smisla i dalje forsirati takvu igru. Ali Max je tvrdoglav. Ne mogu da vjerujem da čovjek koji je tukao Reala u Madridu 3 razlike je zaboravio igrati napadački fudbal. Jedan od problema je što je nekad imao ne jednog, već tri playmakera u ekipi. To su bili Bonucci-Pjanić-Dybala, svaki u svojoj liniji. Juventus je počeo padati, kad su i oni igrački pali. Trenutno imamo samo jednog, Di Mariju, koji se forsira do iznemoglosti. Drugi dio problema je što nema lidera u ekipi, ili ih ima premalo. Sve neki bezmudaši. A kakvi su nekad karakteri bili u ekipi.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la marconato » 06 mar 2023, 22:07

Italia je napisao/la:
06 mar 2023, 21:02
Ti si kompetentan da pricas o Juventusu kao ja o srpskoj ligi. Tvoje poznavanje Juventusa, a posebno percepcija istog je na istom novu kao sto je onomad bila tokom Dzekomanije u Citiju.

Nema argumenata kada mi ovdje ni ti, niti bilo ko drugi moze odgovoriti na jedno prejednostavno pitanje koje ponavljam danima: zasto Arkadijus Milik ima isti i bolji ucinak od tog Vlahovica !? Obzirom da ne mozes odgovoriti na to pitanje, sve ostalo je srbovanje i nekakvo skretanje teme SBBKBB!
Mogu ti odgovoriti vrlo lako i jednostavno kontrapitanjem! Kako to da jedan Mitrović ima bolji ratio od Džeke u reprezentaciji? Jel' to znaci da je bolji igrac? Jos bolji primjer, kako to da yebeni Inzaghi u sezoni 2002/03 imao daleko bolji ratio od jednog Shevchenka u Milanu, a ovaj doktor fudbala za njega?! Na kraju mozda i najbolji primjer; Konkretno iz Juvea! Kako to da je Trezegeut u sezoni 05/06 postigao isto ligaskih golova kao Ibra za 2 provedene sezone u Juveu?!
Mogu ti navesti jos milion primjera. Poenta ostaje ista. Juventusu je najmanji problem napadac, a kad vec "srbujem", evo ti malo pravog i realnog srbovanja. Ovakvom Juventusu mnogo bolje bi legao Mitrović (klasicni sidras kojem je najveci domet prosjecan premijerligaski tim, mozda cak i neko pri samom vrhu, ali da mu se podrede). Znaci, Alegrijevski, nabij loptu gore i da se on krlja s 2 igraca na ledjima, odlozi prvom do sebe. Tu je priznajem, bolji od Vlahovića, ALI to mnogo vise govori o samom Juventusu, nego o Vlahoviću, koji ima 5x siri diapazon u igri od Mitrovića... :kafa:

Kakve veze ima sto ti navijas za Juve, a ja ne? Pa imam oci, dovoljno je da pratim fudbal i da pogledam 5 utakmica Juventusa, a odgledao sam ih sa i bez Vlahovića 55...pod Alegrijem u poslednjem mandatu. Nema ko ih nije NADIGRAO i to nije problem Vlahovića, Di Marie,Milika petog, desetog, nego do same postavke na terenu, fudbalske ideologije i na kraju nedostatka pravih klasnih veznih igraca koji ce doturiti loptu na poslednju trecinu igralista!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

GIBRA
Postovi: 2767
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la GIBRA » 06 mar 2023, 22:33

Jesi ti nasao sa kim ces gubit vrijeme
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 15X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Italia
Postovi: 5765
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 07 mar 2023, 02:06

I opet mi ne odgovori na pitanje, vec i dalje nesto poredi, prica u prazno, ili odgovara kontra pitanjem. I zbog toga, oprostit ces na terminu, ali ja to zovem klasicnim srbovanjem, gdje Vucic stoji ispred TVa i crta jednoj citavoj naciji na tabli nekakve ekonomske pokazatelje, a sirotani nemaju sta da jedu. Demagogija koja ne postoji na zemaljskoj planeti, a jedini cilj je dokazati da su svi u krivu, ali samo ja i moje je najbolje.

Arek = Dusan !?
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la marconato » 07 mar 2023, 07:41

Italia je napisao/la:
07 mar 2023, 02:06

Arek = Dusan !?
U ovakvom Juventusu bi bilo Arek = Benzema/Lewandovski! Mozda bi ova 2 imali 2-3 gola vise od Dušana na iskustvo, ali u principu, ne mijenja sustinu...

Jel' i to srbovanje?!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

J1897
Postovi: 3985
Pridružen/a: 15 jul 2017, 22:17
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la J1897 » 07 mar 2023, 10:21

Going off stats, Vlahovic leaving Fiorentina has worsened in everything. He scores less (1 goal every 160 minutes) shoots less (from 3.3 to 2.8 shots) and fewer touches in the opponent's box (from 6 to 4.1). Only chances created has increased (from 0.8 to 1). (@Gazzetta_it)


Tako ti je to kad ne igras u jednoj napadackoj ekipi
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Italia
Postovi: 5765
Pridružen/a: 21 jun 2010, 22:36
Lokacija: David Trezeguet
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Italia » 07 mar 2023, 10:26

marconato je napisao/la:
07 mar 2023, 07:41
Italia je napisao/la:
07 mar 2023, 02:06

Arek = Dusan !?
U ovakvom Juventusu bi bilo Arek = Benzema/Lewandovski! Mozda bi ova 2 imali 2-3 gola vise od Dušana na iskustvo, ali u principu, ne mijenja sustinu...

Jel' i to srbovanje?!
Iako "mrzim" Ronalda, al taj lik je u slicnom Juventusu isporucivao 30 golova po sezoni. Higuain je brojao isto preko 30, kao i Tevez i Dybala, ali nisu slican profil pa hajmo reci da ih se ne poredi. Mandzukic, Morata, Kean i ostali su u skoro svakom Juventusu (jakom ili slabom) brojali sitno 15ak golova po sezoni. Ako on vrijedi 80 miliona i na trzistu je 20 puta skuplji od Milika i Keana, to se onda podrazumijeva da ima i kvalitete daleko vece od njih koji ce mu pomoci da donese ono sto oni ne mogu. Prije Teveza, Juventus se isto tako mucio sa raznim napadacima koji nisu mogli da prebace brojku od 15 u svim takmicenjima, pa je i Vidal znao biti najbolji strijelac ekipe. Kada je dosao Tevez, znaci placena usluga za svjetsku klasu, ne moramo pricati sta se tada desilo Juventusu. To sto pricas ti o Vlahovicu samo ide na mlin njegovog degradiranja "da igra u Bayernu i Barci, zabijao bi ko na traci". Pa u Bayernu, Barci i slicnim koji se sprdaju sa svojim seoskim ligama su dovolji i Cupo Moting ili Mario Gomez da se titule osvoje bez ikakvih problema. Pravi igrac i prava zvijezda treba da isporuci ono sto se od njega ocekuje, kao npr. kada je dosao De Ligt kao potencijalno najbolji stoper svijeta, a na kraju postade najbolji rukometas Serie A. Mozes ti biti najbolji svih vremena, ali ako u datom trenutku ne isporucujes ono za sta si doveden, a drugi isporucuje, nema tu previse pametovanja.
„Morata, najkompletniji napadac danasnjice“ -> Italia

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la marconato » 07 mar 2023, 12:27

Italia je napisao/la:
07 mar 2023, 10:26
marconato je napisao/la:
07 mar 2023, 07:41
Italia je napisao/la:
07 mar 2023, 02:06

Arek = Dusan !?
U ovakvom Juventusu bi bilo Arek = Benzema/Lewandovski! Mozda bi ova 2 imali 2-3 gola vise od Dušana na iskustvo, ali u principu, ne mijenja sustinu...

Jel' i to srbovanje?!
Iako "mrzim" Ronalda, al taj lik je u slicnom Juventusu isporucivao 30 golova po sezoni. Higuain je brojao isto preko 30, kao i Tevez i Dybala, ali nisu slican profil pa hajmo reci da ih se ne poredi. Mandzukic, Morata, Kean i ostali su u skoro svakom Juventusu (jakom ili slabom) brojali sitno 15ak golova po sezoni. Ako on vrijedi 80 miliona i na trzistu je 20 puta skuplji od Milika i Keana, to se onda podrazumijeva da ima i kvalitete daleko vece od njih koji ce mu pomoci da donese ono sto oni ne mogu. Prije Teveza, Juventus se isto tako mucio sa raznim napadacima koji nisu mogli da prebace brojku od 15 u svim takmicenjima, pa je i Vidal znao biti najbolji strijelac ekipe. Kada je dosao Tevez, znaci placena usluga za svjetsku klasu, ne moramo pricati sta se tada desilo Juventusu. To sto pricas ti o Vlahovicu samo ide na mlin njegovog degradiranja "da igra u Bayernu i Barci, zabijao bi ko na traci". Pa u Bayernu, Barci i slicnim koji se sprdaju sa svojim seoskim ligama su dovolji i Cupo Moting ili Mario Gomez da se titule osvoje bez ikakvih problema. Pravi igrac i prava zvijezda treba da isporuci ono sto se od njega ocekuje, kao npr. kada je dosao De Ligt kao potencijalno najbolji stoper svijeta, a na kraju postade najbolji rukometas Serie A. Mozes ti biti najbolji svih vremena, ali ako u datom trenutku ne isporucujes ono za sta si doveden, a drugi isporucuje, nema tu previse pametovanja.
Kad kao navijac Juventusa napises ovakvu glupost, onda nemam vise potrebe bilo sta da pisem.

Taj SLIČAN Juventus je izbacivao Atletico i ispadao od Ajaxa koji je igrao mozda i najbrutalniji fudbal te godine u CL. Godinu kasnije ispao od Lyona na gol razliku, pa od Porta isto tako.
Ovog Juventusa iskoluje yebena Maccabi Haifa, Benfica demonstrira silu u obje tekme.

U tom SLIČNOM Jiventusu su igrali izmedju ostalih, ponavljam, Cancelo, Pjanić, Matuidi, Bentancur, Dybala, Mandžukić...Dakle, ako pricamo o Ronaldu!

Ako pricamo o Tevezu, on je na 95 meceva postigao 50 golova za Juve, a imao je iza sebe PIrla, Vidala, Pogbu Eeeeee :crazy:
U ovom Juventusu Vlahović je na 45 meceva postigao 19 golova uz mocne Locatellie, Paredese, golobrade Mirettie, Fagiolie...Rabiot nije kalibar nijednog od pomenute 3-ce, nego je cisto solidan igrac kakvih imas na desetine po evropi. Jedini koji vrijedi je Di Maria i to lik ne igra svoju poziciju, nego se vraca na svojih 30 m. da pokusa sta iskreirati, jer ovi ne znaju. Vlahović ostaje odsjecen od veznog reda i najcesce usled yebene Alegrijeve faktike stoji na centru, umjesto da je u zoni 16-20 m protivnickog gola gdje jelte u najvevoj mjeri moze i biti produktivan?!?

Samo porediti iznad vezni red i ovaj sada je pokazatelj da si neznalica iako navijas za Juve, pa ti ja kao navijac Zvezde moram objasnjavati neke stvari.

Blamiras se prijatelju, 95% ljudi s teme u klin, a ti u plocu... :kafa:

Ajde poz, nemam vise vremena za neznalice i lupetanje gluposti :wave:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12758
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Mig_Mig » 07 mar 2023, 14:27

Na kraju smo dosli do logicno obiasnjenja, dobra ekipa/dobar vezni red znace dobar napadac, los vezni red znace los Dusan Vlahović. Momak koji je definitivno upao u problem van fudbala, unistio san reprezentacije Srbije i mogucnnost velikog rezultata, momak koji je odbijao operaciju i mogucnnost brzeg povrataka na teren itd... Igrac koji svojim pristupom ove sezone a prije svega mislim na njegovu facialnu ekspresiju i gestikulacije, repki i Juventusu donio vise loseg vec dobrog itd.. Mozda je vrijeme da on promjeni neke svoje navike i napokon se potpuno posvetiti fudbalu na pravi nacin.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
Padovan
Postovi: 12674
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la Padovan » 07 mar 2023, 14:47

Istina i realnost je u sredini, Dušan nije ni blizo igrača od prošle sezone, momak se malo pogubio, malo ga udarila u glavu dešavanja sa repkom, a naravno da ima i do sistema igre Juventusa, ali nije to jedini problem. Naravno bio je dugo van ekipe i to je najviše ostavilo traga. Juventus ako uspije zaigrati sa Pogbom-Chiesom-DI Marijom-Vlahoviće, par utakmica, biće druga priča.

Vlahović nije niti će kad biti tip igrača Teveze, to su dva svijeta različita. Tevezom se malo igrača u historiji Juventusa može porediti, koliki je čovjek imao utjecaj na igru, a tako kratko igrao za Juventus. I to nema mnogo veze sa tada jakim veznim redom, Tevez bi i u ovakom Juventusu bio klasa.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
dinoo
Postovi: 4955
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la dinoo » 07 mar 2023, 16:05

Vlahovic je ubiven u mozak sistemom fudbala koji Juventus igra. Od covjeka se trazi da igra na svojoj polovici i to je to.
Kada je na protivnickoj polovici sam je protiv 3,4 protivnika, plus je npr di maria udaljen od njea 40,50 metara.
Jedini susret s loptom su beskonacna nabacivanja iz trka sa krila i to je i to.
Svakih 100,200 minuta dodje neka lopta u trk kao ona protov torina kada je precku pogodio.
Davao bi covjek gol po tekmi da dobije 3 upotrebljive lopte u 15 metara od gola protivnika.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Juventus FC

Post Postao/la marconato » 07 mar 2023, 16:16

Mig_Mig je napisao/la:
07 mar 2023, 14:27
Na kraju smo dosli do logicno obiasnjenja, dobra ekipa/dobar vezni red znace dobar napadac, los vezni red znace los Dusan Vlahović. Momak koji je definitivno upao u problem van fudbala, unistio san reprezentacije Srbije i mogucnnost velikog rezultata, momak koji je odbijao operaciju i mogucnnost brzeg povrataka na teren itd... Igrac koji svojim pristupom ove sezone a prije svega mislim na njegovu facialnu ekspresiju i gestikulacije, repki i Juventusu donio vise loseg vec dobrog itd.. Mozda je vrijeme da on promjeni neke svoje navike i napokon se potpuno posvetiti fudbalu na pravi nacin.
Normalno i logicno. Napadaci su zavisni od saigraca i ako ne dobijas lopte, ne mozes ni dati gol. Jos kad na to dodas uzasnu igru Juventusa, tacnije antifudbal koji se rijetko vidja, onda umjesto da trpas kao sto si trpao u bivsem klubu, imas to da budes isfrustriran i izrazavas te facijalne ekspresije! Zato ce momak na ljeto otici i treba da ode, svako bi normalan otisao iz onog po ofanzivne igrace unistavajuceg Alegrijevog "fudbala".

Ne znam kako je to on uticao na rezultat Srbije na SP?! Citao si puno Informer i Kurir? Jedini koji je zapravo unistio taj san je sam Pixi sa amaterskim tehnicko-taktickim greskama. Ne mozes voditi 3-1 vs Kameruna i primiti onako 2 ameterska gola jer ti zadnja linija stoji na centru igralista?! :crazy: Protiv Švajcarske slicna prica. Veliki dizbalans izmedju napada i odbrane. U sredini je imao autobusku pistu sa Sergejom na "zadnjem veznom" a covjek u Laziu igra sve, samo ne to i sa 2 ultra ofanzivna bocna igraca...
Vlahović je na tom mecu cak i povredjen odradio ono sto je do njega, a to sto su nam ljudi dolazili do 16 kada im se digne, nema veze s njim ili Mitrovićem... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Juventus FC”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.