Mlade selekcije BiH - Kosarka

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 30 jul 2019, 20:39

Eto trebao je Bosnjaka pa da bude sve potaman...kao da je to bitno jbt..nemamo kosarku i to je jasno Izrael i Ceska su jace reprezentacije od nas.. i seniorske i juniorske..tako da...

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 30 jul 2019, 20:55

Wandelanoite je napisao/la:I jesmo spali na nivo Luksemburga i Norveške.

Mirza opet postavi nekog četnika iz RS-a za selektora, a imas i ovih iz saveza Tzv. Herceg-Bosne.
Druze to sto koristis termin cetnik, vjerovatno je pojam iz vrtica. Klepane jedan, ti si rat vidio na youtubu i s.. es. Zato muči. Treneri su treneri neki je bolji neki losiji, ja sam zato da bude bolji, bio on "balija", "uatasa" ili "cetnik" ako cemo se voditi tvojom terminilogijom.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 30 jul 2019, 21:08

boskonovi je napisao/la:Evidentno da ne pratis mladje kategorije, kad navede Srbiju, gdje nikad gore ne stoje sa mladjim kategorijama i gdje menadzeri rasturise sve..tako da tvoja konstatacija ne stoji
Legendo, lupas kao prazan lonac, u Srbiji djecu selektiraju nezavisni strucnjaci, zatim njih 40 salju na kampove na kojima Selektor bira ono sto misli da je najbolje za reprezentacuju. To ne moraju uvijek biti najbolji igraci, nego mozgovi koji mogu zajedno funkcionisati. Tu selektor dolazi do izrazaja ili radi po direktivi.

inaktiv
Postovi: 63
Pridružen/a: 13 maj 2017, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la inaktiv » 30 jul 2019, 21:16

@cashman, @nermin74, @KK_bosna uvedite red na forumu da mogu svi ucestvovati u polemikama

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 30 jul 2019, 21:32

O cemu pricas ti, kakvi kampovi, kakvi nezavisni strucnjaci gdje su im selekcije ove godine, ispadose u B diviziju jbt, do sada nisu prolazili bez medalje sad nece uzeti ni jednu, imaju kontrolne treninge kao i mi, doduse po regijama, i na kraju se sve svede na Partizan, Zvezdu i Megu i tu je kraj,..nikog iz sire Srbije nema, ali ovo vec nije tema ovog foruma, izvinjavam se

Bassha
Postovi: 8754
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Bassha » 30 jul 2019, 22:38

Ghuraba je napisao/la:Izrael dobio Cesku, tj. nemamo vise nikakve sanse da idemo u 1/4 finale, mada ce nas i oni svakako rasuti. Pohvalio bih Mehica za danasnju igru, mada je protivnik bio smijesan, ali je bio dobar i protiv Ceha u zadnjoj cetvrtini. Ofanzivno je dosta toga naucio i sad sve izgleda puno smislenije, mada jos uvijek ne zna neke osnovne stvari. Za njega bi najbolje bilo da individualno radi s nekim na koordinaciji tijela, pravilnom trcanju, lateralnim kretnjama u defanzivi i svemu sto ima veze s tim stvarima. Snazan je, ima potencijala da mu snaga bude glavni adut i da na osnovu nje izgradi neki svoj stil igre, ali nisam bas siguran koliko je kosarkaski inteligentan i koliko ce ispraviti sve ono sto je trenutno na jako niskoj razini.

Njegov domet je 10-15 min u nekom slabijem aba ligasu i tjt.

Kad je Misko od njega "digo" ruke i poslao ga iz Mege znaci da nesto tu ne stima
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 31 jul 2019, 01:05

inaktiv je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:I jesmo spali na nivo Luksemburga i Norveške.

Mirza opet postavi nekog četnika iz RS-a za selektora, a imas i ovih iz saveza Tzv. Herceg-Bosne.
Druze to sto koristis termin cetnik, vjerovatno je pojam iz vrtica. Klepane jedan, ti si rat vidio na youtubu i s.. es. Zato muči. Treneri su treneri neki je bolji neki losiji, ja sam zato da bude bolji, bio on "balija", "uatasa" ili "cetnik" ako cemo se voditi tvojom terminilogijom.
Naravno da je cetnik, smrdo i sve najgore pizdo jedna ocigledno ti odgovaraju suge poput Aleksandra Cikica, Dejana Bodiroge, Borisa Dzidica jer si i sam protivnik bh. selekcija.

Odvodio je djecu da igraju za Srbiju, a onda prihvatio poziv da bude pomocnik u A selekciji, pa sada i selektor u18. Steta sto BHF se ne zauzme vise oko kosarke, jer ovakve gnjide kao Aleksandar Cikic zasluzuju samo da ih neko polomi cim kroce u Sarajevo.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8126
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Tracy3McGrady » 31 jul 2019, 01:35

inaktiv je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:I jesmo spali na nivo Luksemburga i Norveške.

Mirza opet postavi nekog četnika iz RS-a za selektora, a imas i ovih iz saveza Tzv. Herceg-Bosne.
Druze to sto koristis termin cetnik, vjerovatno je pojam iz vrtica. Klepane jedan, ti si rat vidio na youtubu i s.. es. Zato muči. Treneri su treneri neki je bolji neki losiji, ja sam zato da bude bolji, bio on "balija", "uatasa" ili "cetnik" ako cemo se voditi tvojom terminilogijom.
Ne smeta on nama zato što se zove kako se zove, već njegove činjenice. Nismo mi neki napaceni narod da bolujemo od toga, borili smo redom od Nene, Gordana preko Bariše do Nemanje, nikog nije bilo briga kako se zovu ako daju sve od sebe. Ovaj očigledno ne želi najbolje za našu repku, i zato ga nazivaju kaku ga nazivaju.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

djonla
Postovi: 404
Pridružen/a: 26 maj 2009, 20:45
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la djonla » 31 jul 2019, 16:43

Djeca moraju dobiti bruku da prodju grupu? Zato Izrael rasterecen?

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la AirRamiz » 31 jul 2019, 17:02

jedna stvar je konstanta u svakoj selekciji.....ne mozemo zabit tricu osim slucajno

cikic ispunio misiju
sad cekamo kadete da ispadnu
i dezurne botove saveza i kvislinge medju njima da traze opravdanja za svoje ljude

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15901
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la BosniaBoston » 31 jul 2019, 17:15

AirRamiz je napisao/la:jedna stvar je konstanta u svakoj selekciji.....ne mozemo zabit tricu osim slucajno

cikic ispunio misiju
sad cekamo kadete da ispadnu
i dezurne botove saveza i kvislinge medju njima da traze opravdanja za svoje ljude
Koliko iz grupe ide u nokaut
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4330
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 31 jul 2019, 17:57

Nasa spoljnja linija danas sutirala trojku 3/19, a Huseinovic na kadetskom prvenstvu pogadjao upravo 3 trojke po mecu uz odlicne procente (43%) i opet nije bilo mjesta za njega. Bez obzira na to, ova ekipa je uz dobrog trenera imala kvalitet da se bori za ulazak u A diviziju. Svih 12 momaka sa spiska je korektno, imaju odredjeni kvalitet i moglo se nesto napraviti s njima. Izrael i Ceska su reprezentacije koje su se mogle dobiti, ali uz smijesno vodjenje s klupe sve to pada u vodu.

BosniaBoston, samo prve dvije, tj. odmah se igra 1/4 finale.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Justin » 01 avg 2019, 00:08

Ghuraba je napisao/la:Nasa spoljnja linija danas sutirala trojku 3/19, a Huseinovic na kadetskom prvenstvu pogadjao upravo 3 trojke po mecu uz odlicne procente (43%) i opet nije bilo mjesta za njega. Bez obzira na to, ova ekipa je uz dobrog trenera imala kvalitet da se bori za ulazak u A diviziju. Svih 12 momaka sa spiska je korektno, imaju odredjeni kvalitet i moglo se nesto napraviti s njima. Izrael i Ceska su reprezentacije koje su se mogle dobiti, ali uz smijesno vodjenje s klupe sve to pada u vodu.

BosniaBoston, samo prve dvije, tj. odmah se igra 1/4 finale.
To je sigurno do selektora isto. :urnebes:

Nema kvaliteta i to je to. U B diviziji grupu ne mogu proci. Sta pricamo?
Ove mladja prvenstva svakako niko ne prati, a vi se tu nervirate. Ako izadje jedan kvalitetan igrac u generaciji mozemo biti zadovoljni.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4330
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Ghuraba » 01 avg 2019, 01:01

Justin je napisao/la:
To je sigurno do selektora isto. :urnebes:

Nema kvaliteta i to je to. U B diviziji grupu ne mogu proci. Sta pricamo?
Ove mladja prvenstva svakako niko ne prati, a vi se tu nervirate. Ako izadje jedan kvalitetan igrac u generaciji mozemo biti zadovoljni.
Da, do selektora je, jer je sutnuo sutera kakvog godinama nismo imali u omladinskim selekcijama.

Vrlo je moguce da medju ovih 12 momaka nece biti materijala za seniorsku reprezentaciju, ali su sigurno imali kvalitet da se bore za ulazak u A diviziju - u to sam ubijedjen.

johntravolta123
Postovi: 874
Pridružen/a: 16 maj 2019, 13:31
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la johntravolta123 » 01 avg 2019, 02:25

Wandelanoite je napisao/la:
inaktiv je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:I jesmo spali na nivo Luksemburga i Norveške.

Mirza opet postavi nekog četnika iz RS-a za selektora, a imas i ovih iz saveza Tzv. Herceg-Bosne.
Druze to sto koristis termin cetnik, vjerovatno je pojam iz vrtica. Klepane jedan, ti si rat vidio na youtubu i s.. es. Zato muči. Treneri su treneri neki je bolji neki losiji, ja sam zato da bude bolji, bio on "balija", "uatasa" ili "cetnik" ako cemo se voditi tvojom terminilogijom.
Naravno da je cetnik, smrdo i sve najgore pizdo jedna ocigledno ti odgovaraju suge poput Aleksandra Cikica, Dejana Bodiroge, Borisa Dzidica jer si i sam protivnik bh. selekcija.

Odvodio je djecu da igraju za Srbiju, a onda prihvatio poziv da bude pomocnik u A selekciji, pa sada i selektor u18. Steta sto BHF se ne zauzme vise oko kosarke, jer ovakve gnjide kao Aleksandar Cikic zasluzuju samo da ih neko polomi cim kroce u Sarajevo.
Svi cekate od BHF da nesto pokrene a kad pokrene onda pljujete po njima i jedva cekate njihovu prvu gresku i da kazete oni sebi svasta za pravo uzimaju.
A osim toga mogli bi se i vi ostali malo aktivirati ne samo oko kosarkaske vec i oko rukometne reprezentacije.

Avatar
ultrabosnia
Postovi: 200
Pridružen/a: 17 maj 2019, 15:40
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la ultrabosnia » 01 avg 2019, 02:31

Wandelanoite je napisao/la:
inaktiv je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:I jesmo spali na nivo Luksemburga i Norveške.

Mirza opet postavi nekog četnika iz RS-a za selektora, a imas i ovih iz saveza Tzv. Herceg-Bosne.
Druze to sto koristis termin cetnik, vjerovatno je pojam iz vrtica. Klepane jedan, ti si rat vidio na youtubu i s.. es. Zato muči. Treneri su treneri neki je bolji neki losiji, ja sam zato da bude bolji, bio on "balija", "uatasa" ili "cetnik" ako cemo se voditi tvojom terminilogijom.
Naravno da je cetnik, smrdo i sve najgore pizdo jedna ocigledno ti odgovaraju suge poput Aleksandra Cikica, Dejana Bodiroge, Borisa Dzidica jer si i sam protivnik bh. selekcija.

Odvodio je djecu da igraju za Srbiju, a onda prihvatio poziv da bude pomocnik u A selekciji, pa sada i selektor u18. Steta sto BHF se ne zauzme vise oko kosarke, jer ovakve gnjide kao Aleksandar Cikic zasluzuju samo da ih neko polomi cim kroce u Sarajevo.
Imas li neki konkretan dokaz oko tog odvodjenja ili clanak? Znam da guraju pojedine uvijek da srozaju sve, ali za ovog jos nisam cuo
I kad ti budu svi leđa okrenuli

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 01 avg 2019, 12:50

Ma nema, kakav dokaz, Cikic realno nikog nije tamo poslao, a nisu ni oni nista bolji od nas u u18 selekciji, moramo gledati da izvucemo nekog igraca koji ce biti solidan i na seniorskom nivou bez obzira na rezultat, pa ljudi mi nemamo ni jednu ligu omladinskih kategorija osim neki turnira, zavrsnica, kako ocekivati da ce mo imati dobru reprezentaciju nakon mjesec dana priprema i cetiri utakmice, dvije sa Slovenijom i dvije sa CG...nemoguce jbt..

boskonovi
Postovi: 74
Pridružen/a: 11 jun 2018, 09:04
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la boskonovi » 01 avg 2019, 12:53

Guranja igraca je bilo i bice nikad nije bilo idealno pa tako ni sada..hebem li ga..da bar ovo do kraja dobijemo..

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la edinjo-bih » 01 avg 2019, 21:46

Kako bi nam trebala izgledati prva petorka, najboljih 12 i ko bi trebao da bude vodja/najbolji igrac ovog tima:

Ante Čović i Danijel Puce (KK Pepi Sport), Zinedin Mulić, Danijel Rebić i Amsal Delalić (OKK Spars), Aleksanadar Smiljanić i Stefan Radinović (KK Hunters), Aleksa Stanišić i Veljko Arnaut (OKK Igokea), Gabriel Čolak (HKK Široki), Nikola Ješić i Stefan Samardžija (KK Budućnost), Aldin Mujezinović (KK Lions), Boris Milić (KK Mega Bemax), Vuk Bojanić (OKK Leotar) i Dino Merdanović (KK Kengur).

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Mlade selekcije BiH - Kosarka

Post Postao/la Wandelanoite » 02 avg 2019, 12:39

boskonovi je napisao/la:Ma nema, kakav dokaz, Cikic realno nikog nije tamo poslao, a nisu ni oni nista bolji od nas u u18 selekciji, moramo gledati da izvucemo nekog igraca koji ce biti solidan i na seniorskom nivou bez obzira na rezultat, pa ljudi mi nemamo ni jednu ligu omladinskih kategorija osim neki turnira, zavrsnica, kako ocekivati da ce mo imati dobru reprezentaciju nakon mjesec dana priprema i cetiri utakmice, dvije sa Slovenijom i dvije sa CG...nemoguce jbt..
Poslao je dva momka iz Celinca kada su osvojili drzavno prvenstvo za pionire Dejana Pavlovica i Koprenovica, ako je toliki borac za BiH, selektor koji dobija evo drugi posao u KSBiH sto te momke nije doveo da igraju za BiH nego ih je sa selekcijom RS-a odveo na prvenstvo regija Srbije.

Sve dok ovakve gnjide kao Cikic ili Boris Dzidic dobijaju ovakve pozicije mi nikad necemo imati napretka.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.