Armenija-BiH

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

BiH ce u Armeniji:

1) Pobijediti
267
91%
2) Igrati nerijeseno
10
3%
3) Izgubiti
16
5%
 
Ukupno glasova: 293

nedzad
Postovi: 217
Pridružen/a: 06 jul 2008, 23:49
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la nedzad » 06 sep 2009, 02:59

velez_mostar je napisao/la:
ibrakadabra je napisao/la:
velez_mostar je napisao/la:Veliki,ogroman pozdrav dreameru,i booboty-ju,postovi koje sam pozorno citao-svaka cast!
Sve je receno,naime to su ogromne mane nase reprezentacije,i veliki protivnik ce to sigurno znati iskoristiti.
Jedan mali prijedlog kako bi ja odigrao utakmicu,i danas..a ,i protiv Turske,naime...radio bi na formaciji 4-4-2,gdje bi u zadnju liniju stavio s desna na lijevo Jahica -ima dovoljnu brzinu,i zna lijepo centrirati,moze se koristiti na vise pozicija,a s obzirom da imamo dobre igrace na pozicijama centralnih branica,on bi na tom mjestu bio najkorisniji...zatim naravno neizostavne Nadarevica i Spahica...i na lijevu stranu ,zao mi je sto nemamo bolju opciju,bi stavio Mirka Hrgovica...to je igrac koji nema neku izrazitu kvalitetu,ali je pozrtvovan,i igrac koji na toj poziciji igra citav svoj zivot.
Sto se tice veze,igrao bi diamond sistem ,zadnji vezni bi bio Rahimic,jer ima potrebno iskustvo i rutinu,na desnu stranu bi stavio Bajramovica,koji je i danas nakon par minuta pokazao da je veliki igrac,a na lijevu Salihovica(dobio bi mogucnost da kombinira sa ostatkom veznog reda,a i da centrira sa svoje pozicije upotrebljive lopte)...Dalje..pozicija OMF,ili tranquartista je zagarantirana za Zvjezdana Misimovica,nas najvazniji igrac u polju definitivno...i u napad bi gurnuo Dzeku i Muslimovica...i to sa zadatkom da se sto vise vracaju,i da budu pokretljivi(kao sto je to kolega iznad lijepo opisao),i da pomazu veznom redu..a ne da ,pogotovo Dzeko,kao maneken hoda po terenu.(cinjenica je da ima ogroman uticaj u repki,ali to mu ne znaci i da on moze na svoju ruku uzeti loptu ,i pucati penal,bez obzira sto ima boljih izvodjaca).
Sjeti se kako je Hrgovica prolazio Srna,sve je ok sem njega
Svjestan sam toga da ga je prolazio k'oda ga nema,ali definitivno smo na toj poziciji tako deficitarni da je to nevjerovatno..ne vidim u nasem igrackom kadru nekoga ko bi adekvatnije od njega pokrio tu poziciju!
ja mislim da bi tu poziciju bez problema mogao odigrati Jahic...znaci odbrana Jahic-Nadarevic-Spahic-Berberovic bi bila nesto najbolje sto u ovome trenutku mozemo izvesti na teren...

Avatar
Babayaro
Postovi: 984
Pridružen/a: 28 jun 2009, 22:57
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la Babayaro » 06 sep 2009, 03:04

kimbo je napisao/la: - Muratovic dobar meni najkonstantniji pojedinac nase repke gledajuci par zadnjih utakmica. Ciro ga izveo da ga cuva za Turaka.
- Vladavic pretrcao kilometre , tesko mu uzeti loptu. Imao je par pogresnih nabacaja koji su malo pokvarili utisak al je jedini prodorni igrac koga imamo. Imao je dva uspjesna pasa pred go jedan je rezultirao golom a i drugi je trebao biti go.
- Ibricic , steta dade go sada ga nitko nece izbaciti iz repke. Nije los igrac ali ne zavredjuje mjesto u prvih 11 pored ovakve konkurencije. Imam osjecaj da ima zagarantovano mjesto u prvih 11 sve dok se ne proda. Malo zalosno.
Cirin pulen ili investicija.
Originalno ako ništa drugo.
Ko izgubi dobitak, dobije gubitak.

Avatar
insider
Moderator
Postovi: 5049
Pridružen/a: 27 mar 2008, 20:30
Lokacija: Tu negdje okolo.
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la insider » 06 sep 2009, 03:05

Mislim da bih protiv Turske Ćiro trebao krenuti u sredi sa Misimovićem, Rahimićem, Ibričićem i Pjanićem. To nam je najjača sreda, a što se odbrane tiče, pa ja bih stavio Pandžu na desnog beka a Jahića na lijevog. Štoperi, dakako, Spahić i Nadarević. Džeko i Ibišević u napad, Muslimovića od jedno 60. minute gurnuti umjesto Vede pošto ovom baš i ne ide u dresu BiH.
Moje su slutnje bile uvijek malo čudne, tesko je mene preći je l' znaš?

Avatar
ibrakadabra
Postovi: 1399
Pridružen/a: 30 mar 2009, 22:13
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la ibrakadabra » 06 sep 2009, 03:07

Ibricic danas zabi gol svidjalo se to nekom ili ne

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6336
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la _dreamer_ » 06 sep 2009, 03:13

@ velez_mostar


mostarac, i ja bih igrao diamond sistem i sa dvojicom u spicu jer realno imamo igrace za tu postavu... eventualno bi u gostima povukao jednog napadaca za veznjaka i to je to...

sto se tice odbrane slazem se apsolutno.. jedino je taj lijevi bek problematican, tu salihovic ne da nije na pomoci vec je opasnost za nas tim. ali nije on kriv, ova formacija ga fakticki drzi kao jedinog bocnog igraca i onda kad on ode naprijed ostaje prazan prostor koji su eto zatvarali stoperi.. to je mana 3-5-2 formacije. ti moras imati igrace ala Di Livio ili salihamidzic koji trce bez prestanka da bi drzali kako treba stranu... ne znam zasto se toliko forsira taj treci stoper kad su spaha i nadarevic tu. drugo bi bilo da su u pitanju radeljic ili sta ja znam pandza... ovako sa tom supljinom po bokovima spaha i nadarevic imaju vise posla kad su u pitanju zracni dueli jer nam jerbo svi probijaju po strani. znaci 4-4-2. nek natjera vezu da vise trci i agresivnije igra, nek natjera napadace da vrse presing(barem jednoga) i odbranu je rijesio pola posla... ovako se stalno nesvjesno (kazem nesvjesno jer je to plod formacije) zatvaramo i pravimo "bedem" pred golom.

laka noc i zivio ti meni!
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

alemao
Postovi: 149
Pridružen/a: 04 dec 2008, 18:02
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la alemao » 06 sep 2009, 03:19

puno igrate playke pa onda pametujete sa formacijom,formacija se postavlja onakva sa kakvim igracima raspolazete
mi kad bi igrali 4 4 2 sa ovakvim igracima koje imamo u zadnjoj liniji izgubili bi i od belgije i turske da ne pomisljam na spaniju tu bi nam bio masakr, i zavisi s kim igramo ,sta je vama lupate samo ,formacija je dobra jer imamo takav profil igraca.to je najbolje musemic objasnio kada je sarajevo igralo protiv d.kijev (lako bi ja postavio formaciju da imam igrace za to)

sombrero
Postovi: 1846
Pridružen/a: 25 avg 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la sombrero » 06 sep 2009, 03:29

alemao je napisao/la:puno igrate playke pa onda pametujete sa formacijom
potpis
ah ta PES i FM generacija...

rimas
Postovi: 1
Pridružen/a: 06 sep 2009, 03:01
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la rimas » 06 sep 2009, 03:38

lose postavljena igra protiv inferiornog protivnika u kojoj je sredina pomalo slucajno a pomalo namjerno predana protivniku koji je ulazio u sut zone sa lakocom. jedina misao koja mi je dolazila u tim njihovim napadima je "sreca sto ovi ne znaju" ali nazalost protiv turske, to sigurno nece funkcionisati. Salihovic je totalno neutraliziran Cirinom brilijantom idejom da ga igra na poziciji za koje on ne posjeduje ni fizicke ni takticke mogucnosti. Momak koji moze biti veliki pozitivni uticaj na ofanzivnom dijelu igre sa svojim lucidnim pasovima i centrasutevima je totalno izbacen i kolosjeka i igrao je totalno izgubljen. na kraju mu je samopouzdanje bilo na nuli. muratovic je kocio igru, totalni metamorfoza sredine i kretanja lopte nakon ulazka Pjanica je bio najbolji argument ko treba da igra. ibisevic se trudio ali i on i Dzeko su dobivali premalo upotrebljivih lopti od nekreativne sredine.

nick
Postovi: 3621
Pridružen/a: 21 maj 2009, 17:01
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la nick » 06 sep 2009, 03:56

nas par je gledalo utakmicu u jednom kaficu i svi smo se za glavu fatali nikako ne mogu da svarim da je armenija imala bolju pass igru,imali su jednu akciju sminkersku petama dupli pass ovo ono a mi smo ko stare babe izgledali ali hajde dobili smo:) i na kraju tekme smo zakljucili da ovakvom igrom nemamo sta trazit protiv turaka,jbt ako djeko dobije loptu samo od supica onda nest nije u redu...
spielführer_21 je napisao/la:A najgori među najgorima su Avdo Avdić i Sinan Sinanović. Pa kad im samo imena pročitaš, znaš da u toj familiji nije niko normalan...

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la Dado » 06 sep 2009, 04:16

Je li iko skontao sta je Muslimovic govorio nakon sto je dao gol. Cinilo mi se nesto kao "pa je sam li ja morao uci da ga konacno zabijete ?!?!?! " :lol:

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la harishp » 06 sep 2009, 04:40

Nakon ovih kriticara koji pametuju za taktiku.Reci cu vam samo jedno.
Sjetite se Bakine taktike :roll:
Zadnja izmjena: harishp, dana/u 06 sep 2009, 04:57, ukupno mijenjano 1 put.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la drop » 06 sep 2009, 04:47

Alexe,Fabio,Arsene,Jose i ostali kupite prnje iz svojih klubova jer na sportsport.ba forumu ima daleko boljih strucnjaka,operativaca,takticara,stratega :D
ono što možemo svi zakljuciti jeste da je Misimović ubjedljivo naš najbolji igrac - alfa i omega naše selekcije ...danas smo vidjeli kako igramo (tj.ne igramo) bez njega.
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
ST-57 Ciciban
Postovi: 290
Pridružen/a: 16 okt 2008, 06:00
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la ST-57 Ciciban » 06 sep 2009, 05:04

Sta reci nego trebalo je i moralo je biti bolje -rezultatom prezadovoljan kako smo igrali al eto opet super 3 boda i vozdra raja .
Prepuna Grbavica i sjajan ambijent, domaći igrači jednostavno nisu mogli a da ne ostvare trijumf.

1921-until the end of time

bubooty
Postovi: 287
Pridružen/a: 09 dec 2008, 21:43
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la bubooty » 06 sep 2009, 06:19

protiv turske se MORA mijenjati formacija...iskusan strucnjak kao fatih terim ce procitati cirin debilizam(sto i nije tesko )i iskorijena ga sasjeci...realno turci nisu nesto i normalna formacija sa prirodnim pozicijama igraca trebala bi donijeti prevagu...slazem se da treba hrgovica stavit jer jednostavno nemamo boljeg...a zasto nemamo,e to zahvalite senilnom krmku kojem vi volite klicati 'ciro majstore; a doticni se nije udostojio 2 godine da proba naci lijevog beka nego siluje salihovica na toj poziciji...

edo-ja samo kazem jasno i glasno sta mislim...tebi to ako smeta to je tvoj problem ne moj...ja nemrzim nijednog igraca naseg ali mrzim kad za repku koja je meni u srcu igraju igraci koji su miljenici senilnog krmka a ne oni koji to kvalitetom zasluzuju...

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la harishp » 06 sep 2009, 06:29

bubooty je napisao/la:protiv turske se MORA mijenjati formacija...iskusan strucnjak kao fatih terim ce procitati cirin debilizam(sto i nije tesko )i iskorijena ga sasjeci...realno turci nisu nesto i normalna formacija sa prirodnim pozicijama igraca trebala bi donijeti prevagu...slazem se da treba hrgovica stavit jer jednostavno nemamo boljeg...a zasto nemamo,e to zahvalite senilnom krmku kojem vi volite klicati 'ciro majstore; a doticni se nije udostojio 2 godine da proba naci lijevog beka nego siluje salihovica na toj poziciji...

edo-ja samo kazem jasno i glasno sta mislim...tebi to ako smeta to je tvoj problem ne moj...ja nemrzim nijednog igraca naseg ali mrzim kad za repku koja je meni u srcu igraju igraci koji su miljenici senilnog krmka a ne oni koji to kvalitetom zasluzuju...
E pa taj Hrgovic bukvalno upropastio vodstvo od 2-0 u svom klubu i svi golovi koji su nakanadno pali su bili po njegovoj strani i na njegovu dusu.Tip dobio 6 najgora ocjena ikada.
Drugo isto si non stop trubio Ibricic ovo ili ono.I podcjenjujes ga do balacaka.
Na tvoju nesrecu covjek je odigrao za deset klasa i tek sad nece biti zamjena.
A kad ode u bolji klub naravno naces se ti da mu gledas prljavo ispod noktiju.
Mogu ti reci hvala bogu da takvi nisu selektori.Nedao bog nikome.
Mozes ovdje pisati do mile volje sta hoces ali naravno niko te ziv ne slusa :mrgreen:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

bubooty
Postovi: 287
Pridružen/a: 09 dec 2008, 21:43
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la bubooty » 06 sep 2009, 07:38

harishp je napisao/la:
bubooty je napisao/la:protiv turske se MORA mijenjati formacija...iskusan strucnjak kao fatih terim ce procitati cirin debilizam(sto i nije tesko )i iskorijena ga sasjeci...realno turci nisu nesto i normalna formacija sa prirodnim pozicijama igraca trebala bi donijeti prevagu...slazem se da treba hrgovica stavit jer jednostavno nemamo boljeg...a zasto nemamo,e to zahvalite senilnom krmku kojem vi volite klicati 'ciro majstore; a doticni se nije udostojio 2 godine da proba naci lijevog beka nego siluje salihovica na toj poziciji...

edo-ja samo kazem jasno i glasno sta mislim...tebi to ako smeta to je tvoj problem ne moj...ja nemrzim nijednog igraca naseg ali mrzim kad za repku koja je meni u srcu igraju igraci koji su miljenici senilnog krmka a ne oni koji to kvalitetom zasluzuju...
E pa taj Hrgovic bukvalno upropastio vodstvo od 2-0 u svom klubu i svi golovi koji su nakanadno pali su bili po njegovoj strani i na njegovu dusu.Tip dobio 6 najgora ocjena ikada.
Drugo isto si non stop trubio Ibricic ovo ili ono.I podcjenjujes ga do balacaka.
Na tvoju nesrecu covjek je odigrao za deset klasa i tek sad nece biti zamjena.
A kad ode u bolji klub naravno naces se ti da mu gledas prljavo ispod noktiju.
Mogu ti reci hvala bogu da takvi nisu selektori.Nedao bog nikome.
Mozes ovdje pisati do mile volje sta hoces ali naravno niko te ziv ne slusa :mrgreen:
djete idi kupaj ribe beri baje i samaraj paradajz...balavci poput tebe kvare ozbiljnu konverzaciju...nemam nista protiv ibricica ali imam kad se na silu momak forsira a ima bolji od njega...

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la ahmic » 06 sep 2009, 08:24

Da upisem i zadnji post na ovu temu od mene....Vidljivo je bilo da nam fali Misimovic ,odnosno jedan rutiner koji zna podvalit loptu...Juce je Pjanic trebao igrati od pocetka,jednostavno niko ne zna puknut pravu loptu napadacima...Realno je da je juce Ibisevic bio dobar,trcao je ,ganjao,trazio i na kraju je i penal iznudio...Opet nije fazon reci losi smo b ili,pogledajmo druge rezultatae,npr Gruzija-Italija 0-2(oba gola u vlastiti mrezu zabio je Kaladze) ...Turci su cak i gubili protiv slabasne Estonije....Dobro je juce bilo,zadovoljni trebamo biti....Jos cu na kraju pohbalit kapitena Emira Spahica--standardno dobar,on jednistavno drukcije ne zna....Okrenimo se Turskoj i stavimo tacku na Armeniju....

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la harishp » 06 sep 2009, 08:28

Bas si pravi @buljbooky :mrgreen:
Ti i konverzacija,ocito dva nepoznata pojma balavac .
kako rekoh zali se upravi vodovoda ako ti smeta odabir igraca.
Mozda i uspjes da izbacis igrace koji ti nisu simpaticni. :mrgreen:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
fabio
Postovi: 819
Pridružen/a: 13 avg 2009, 09:24
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la fabio » 06 sep 2009, 09:16

Dobro je proslo,3 boda je 3 boda **** sve ostalo,bitno je da pobjedjujemo ,a doce i bolje utakmice kad Salihovic,Ibisevic,Dzeko,Ibricic,budno u naj formi..onda smo najjaci ,i jos Misimovic no comen :roll: :roll: t 3 BODA JE 3 BODA

Avatar
miralem444
Postovi: 1770
Pridružen/a: 10 mar 2009, 19:15
Kontakt:

Re: Armenija-BiH

Post Postao/la miralem444 » 06 sep 2009, 09:20

3 boda ljudi me su zanimali...cussss armenija..zakljucajte temu...hamo sad turska-bih..to je sad primarni cilj
>..,.-I DUSU SVOJU ZA BOSNU MOJU.:<.,.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.