FC Bayern München

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,hammers,geronimo

Koga bi voljeli kao nasljednika Tuchela?

Anketa je završila: 28 apr 2024, 20:42.

1) Hansi Flick
6
9%
2) Jose Mourinho
15
23%
3) Antonio Conte
1
2%
4) Xabi Alonso
18
28%
5) Zinedin Zidane
12
18%
6) Julian Nagelsmann
9
14%
7) Neko drugi?
4
6%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
sljivo
Postovi: 14414
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 23 maj 2024, 09:26

Ako gledamo koja je on kao trener bio opcija za klub možemo komotno da se ničemu ne nadamo, a opet vjerujem da ne može gori rezultat napravit nego što je to bilo ove godine.

Sensei
Postovi: 756
Pridružen/a: 14 okt 2020, 22:50
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Sensei » 23 maj 2024, 09:59

sljivo je napisao/la:
23 maj 2024, 09:26
Ako gledamo koja je on kao trener bio opcija za klub možemo komotno da se ničemu ne nadamo, a opet vjerujem da ne može gori rezultat napravit nego što je to bilo ove godine.
Moze. I hoce. Zadugo necemo dogurati do 1/4 LP.

Lenaa
Postovi: 674
Pridružen/a: 04 jun 2022, 15:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Lenaa » 23 maj 2024, 10:20

Ajmo biti pozitivni.
Ovo ce biti jedan od najzanimljivijh prelaznih rokova, sto se tice Bayerna.
Nadati se da Kompany kao vrsni defanzivac, pokazati Glupamecamu sut kartu, jer je doticni to odavno zasluzio.
Burnley are expected to demand a 'high' compensation fee for Vincent Kompany.

Avatar
Bayo
Postovi: 1456
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 23 maj 2024, 10:54

sljivo je napisao/la:
23 maj 2024, 09:26
Ako gledamo koja je on kao trener bio opcija za klub možemo komotno da se ničemu ne nadamo, a opet vjerujem da ne može gori rezultat napravit nego što je to bilo ove godine.
Ovisi kako će tko gledati na rezultate, nekome je bitno da se igra lijepo i atraktivno, nekome samo da se osvoje trofeji, nekome oboje, neki su i sa Tuchelom bili zadovoljni, tko bi svima udovoljio :zviz:

Avatar
Stefan Effenberg
Postovi: 1272
Pridružen/a: 05 dec 2010, 01:18
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Stefan Effenberg » 23 maj 2024, 11:32

Jasno je da ako bih mogao birati da bih odabrao trenutno Flicka prije Kompanya međutim očito svi mi ne znamo pravu pozadinu zašto Flick nije preuzeo Bayern.

Problem sa upravom Bayerna je taj da oni ne žele istrpiti trenera da bi onda zaigrali jedan odličan nogomet. Znači ako Kompany dolazi moraju biti sigurni u njegove sposobnosti kao i to da mu i nakon potencijalno loše iduće sezone svakako daju još priliku i u sezoni 25/26.

U suprotnom njegovo dovođenje nema nikakvog smisla.

Kao što sam i rekao u prošlim postovima, Bayern mora odabrati trenera koji odgovara nogometnom filozofijom Bayernu a to znači ofanzivan i atraktivan nogomet.

Kompany očito preferira takav nogomet i zato ako su tako odlučili imaju moju podršku samo zbog načina igre koji preferira Kompany i jasnog sistema.

Naravno da bih prije dao priliku Flicku i smatram da je Flick zaista zaslužio još jednu šansu u Bayernu ali opet ko zna kakvi su razlozi iza svega toga.

Naravno da sve to ima smisla ako će otići barem 5 standardnih igrača i da se konačno dovede u vezu netko ko će povezati linije.

Bundesliga
Postovi: 11686
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 23 maj 2024, 11:54

Još će platiti 15-20 miliona za Kompanya :rol:

Ide i dvogodišnji ili trogodišnji ugovor, nemojte se zavaravati da će platiti odštetu za njega i da ga gledaju kao prelazno rješenje. Ne valja Tuchel, ne valja Flick ali zato valja Kompany :urnebes:

Kakva uprava :clap:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
ledar
Postovi: 3920
Pridružen/a: 08 mar 2013, 00:51
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la ledar » 23 maj 2024, 11:56

Ako ništa biće zanimljivo. Ali treba još pričekati dogovor sa klubom, Burnley traži 20 milki ojra, vi dajete 10. Sredina bi bila 15.

Zlaja83
Postovi: 418
Pridružen/a: 16 feb 2022, 23:37
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Zlaja83 » 23 maj 2024, 12:09

Prva stvar; nemam ništa protiv čovjeka, ali ovo mi se baš čini kao potez očajnika, ne vidim po kojim kriterijima on može biti dobro trenersko ime. Kao da su izvlačili imena iz šeširića, pa njega izvukli.

Druga stvar; dovođenje i treniranje igrača, provjerenijim trenerskim imenima se nije vjerovalo i udovoljavalo prilikom transfera, taman će sad Kompaniju dati odriješene ruke. A neće nitko ozbiljan ni poletiti da ga Kompany trenira. Naši vukovi su progutali i ispljunuli puno veće trenere, ovaj će im doć ko oblizak.

I treća stvar; velike utakmice i LP, ako ne računamo igrački, dolazi trener koji je ligu prvaka samo na televiziji gledao, znači potpuno neiskusan. Ako ga usporedimo recimo s Nagelsmanom koji ju je bar s Leipzigom igrao, ovaj je još jedan ili dva nivoa ispod toga. Baš nelogično rješenje.

Dok ne bude službeno nadat ću se da je ovo sve samo dimna bomba i da sa strane rješavaju neko ozbiljno ime.

Bundesliga
Postovi: 11686
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 23 maj 2024, 12:12

Kakvi imbecili sjede u onom odboru. Treba neko izvući koliko su se naplaćali za trenere u posljednje 3-4 godine. Za Nagelsmanna je bila odšteta 20 + miliona, plus mu isplatili preostale godine ugovora nakon otpuštanja. Tuchel 10+ miliona za preostalu godinu ugovora. Za Kompanya 15-20 miliona odštete Burnleyu. Holy shit, ovi se pucaju nekim ozbiljnim drogama :shock:

@Zlaja
Kakva dimna bomba, eno čovjeka u Minhenu već :rol:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Zlaja83
Postovi: 418
Pridružen/a: 16 feb 2022, 23:37
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Zlaja83 » 23 maj 2024, 13:20

Bundesliga je napisao/la:
23 maj 2024, 12:12

Kakva dimna bomba, eno čovjeka u Minhenu već :rol:
Bayern's decision is not to pay the €20m demanded by Burnley. Vincent Kompany is not in Munich right now and is still waiting for Burnley's green light to join Bayern. Negotiations ongoing [
@Plettigoal]
Tinja nada još

Avatar
coelho41
Postovi: 12844
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 23 maj 2024, 13:45

Biće zanimljivo kako će vršnjaci Kompanog Neuer i Muller prihvatiti njega za trenera.

Avatar
Bayo
Postovi: 1456
Pridružen/a: 13 avg 2019, 10:49
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bayo » 23 maj 2024, 14:07

Ma oni su super primili sve trenere, s njima nema nikakvih problema (bliži se produženje ugovora za većinu bikova, budu igrali kao navijeni.)

Avatar
Rajaz
Postovi: 13491
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Rajaz » 23 maj 2024, 14:08

Vincent Kompany: why Bayern Munich hope he''ll be new Pep Guardiola

https://www.thetimes.co.uk/sport/footba ... -l85wcbgw0

Avatar
coelho41
Postovi: 12844
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 23 maj 2024, 14:13

Svašta sam očekivo al da će ga Rajaz ovoliko šiljit na Kompanog tose nisam nado.

Elber111
Postovi: 346
Pridružen/a: 11 feb 2023, 12:20
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Elber111 » 23 maj 2024, 14:43

NEznam hoceli Kompany na kraju doci...tesko mi je vjerovati da ce nasi dati 20 mil za njega...ali ako dodje a eto ide ka tome....moram reci na prvu sam bio sokiran...razocaran..u biti tesko je vjerovati da je nas klub pao na to da nam menadzer bude neko ko nema pedigre ...rezultate itd itd
Sada druga strana ako su nasi u upravi svatili da je klub vec par godina u silaznoj putanji....da su odavno greske pravljene i da su manje vise prikrivane pokojim vecim transferom...i najavama o titulama....i naravno ovim uzimanjem lige svake godine....sada je i to izgubljeno....i ako krecemo od nule....kao onda sa VanGalom....
Ako cemo pokusati vratiti onaj mentalitet kluba...prepoznatljivi sistem..i igru koja nas je krasila godinama...onda ovo mozda i nije los potez....bar ne s obzirom na situaciju u kojoj se nalazimo od februara na ovamo i ovo brukanje s trenerima.
Pokusali smo sa topklas trenerom dobili tvrdoglqvog lika koji nije zelio da se mjenja.
Necu govoriti o greskama kao otpustanje Nagelsmana i davanje ovih abnormalnih plata igracima poslije one triplete.
Sad ako dodje Kompany i ako je zaista u pitanju zaokret...trazenje identiteta onda brate hajde da to podrzimo.
Ja sam za da se rjesi vecine ovih igraca....dovedu neki novi da prilika nekim mladjim i da gradimo tim i identite od tacke kada smo to izgubili...iznova praviti nove vodje tima....igrati ofanzivan fudbal ....i brate realno u tom procesu prrstati pricati o finalu LP u Minhenu i stavljati nepotreban pritisak na novog trenera ko god on bio.
Ali ako ce dolazak ne tako dokazanog trenra biti izgovor da se ne prodaju igraci da se ne ulaze u rekostrukciju pod izgovorom nedokazanog trenra onda je to jos samo jedna mucka u reziji uprave.
Ako ce Freund i Eberl preuzeti napokon konce ovog kluba neka ih neka i pogrijese....i Honese i Rumeni su itekako znali pogrijesiti.
Kompqny je koliko sam uspio pronaci covjek koji ima karakter...ima i karijeru i ime iza sebe da uziva postovanje ...daj onda da se krene od nule i kako treba.
Ja moram reci transferi kako se najavljuje Emerson Rojala iz Totenhema ili tog Fuhrihsa iz Stutgarta nisu kretanje od nule.
Prvo desni bek neznam sto ce nam pored Mazrauija Bojea Kimcha Stanisica...
Fuhrihs solidan igrac....mozda za Borusiju za Bayern ne.
U mecu s Realom smo.vidjeli kako izgleda vrhunsko krilo world klas krilo i sta bi nama trebalo sto nemamo od odlaska Robena i Riberija....Fuhrihs ima 26 god i nije pojacanje niti ikakav upgrade u odnosu na Komana ili Ganabrya.
Brate imas istog takvog u Zaragozi.
Tah svaka mu cast ali zasto kome Dajer Deliht Upa Kim ....evo i nek ode Upa zasto dovesti Taha....jer igra dobro u sistemu Xabija....
Ako je kretanje od nule rekonstrukcija tima mozda i nije losa opcija dovodjenje Kompanija.
Ako je tu da klima glavom i govori DA....onda je ovo nastavak pada kluba prije svega u Evropskim standardima jer Bundesliga ce se uzeti ove ili naredne sigurno....ali pad iz vrha evropskog nogometa je mnogo teze vratiti savrsen primjer su Milan Man.Utd Juve i sl....
Fuhrihs i slicni nisu pojacanja za rekonstrukciju vec mazanje ociju.....bundesligu sa iole kvalitetnim meadzerom cemo uzeti i sa ovim timom samo da ima sistem....i za to nam i netreba taj kvalitet ali evropa samo mi recite u mecu s Realom sta bi Fuhrihs ili slicni mogli promjeniti.
Brate nama fali u tim igraca svjetske klase....posebno na krilima i u vezi....kqko god sad nam je cekati i vidjeti na cemu smo.
Ja se iskreno bojim objava tipa odlukom trenera ostaje Goretzka Coman Ganabry odlazi Zaragoza na posudbu a pojacali su nas solidni igraci....i idemo na LP.....to i slicne izjave prodaju se u Dortmundu vec godinama bez ikakvog pokrica najave titula i sta sve ne a pomaka ni sekund.
Izuzev evo finala LP i svaka im cast ali da nebude zabune 5 u ligi i pitanje sta ce biti sljwdece sezone

Bundesliga
Postovi: 11686
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 23 maj 2024, 15:11

Bayern have offered Vincent Kompany a 3-year contract until 2027
@Plettigoal
Toliko o prelaznom rješenju i godini ugovora :kafa:
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6277
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Centre forward » 23 maj 2024, 15:25

To je čist inat i ters.
Ono, ako nećete vi (koji ste nas odbili) ima neki anonimus kojem ćemo uz sve to dati i ozbiljnu količinu para.
To il' će bit' epski fail ili neka baš romance story. Pod uslovom da je sve to tačno.

Potrošili smo previše para na trenere u kratkom roku. Za njih se možda mog'o dovest' pristojan vezni, kojeg ćeš na kraju svakako morat' dovest, ko god bude trener.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
sljivo
Postovi: 14414
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la sljivo » 23 maj 2024, 15:29

Nadam se da će nas ovaj sve iznenaditi i izdržati više od jedne godine.

Avatar
coelho41
Postovi: 12844
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la coelho41 » 23 maj 2024, 15:37

Ne vidim razliku između recimo Kompanya i Arne Slota. Jedan dobio Bayern, drugi dobio Liverpool. Jednostavno dolazi nova generacija trenera, spremite se za to.

Bundesliga
Postovi: 11686
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: FC Bayern München

Post Postao/la Bundesliga » 23 maj 2024, 15:40

Ako ne vidiš razliku onda ne pratiš fudbal uopšte. Jedan ispao iz lige a drugi osvajao ligu sa Feyenoordom i igrao evropska natjecanja u više navrata.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Odgovori

Natrag na “FC Bayern München”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.