21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Svjetsko prvenstvo u fudbalu "Brazil 2014" - po prvi put u istoriji, reprezentacija Bosne i Hercegovine igraće na jednom velikom takmičenju.

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery,doci

BiH - Nigerija

Pobjeda
200
83%
Neriješeno
13
5%
Poraz
27
11%
 
Ukupno glasova: 240

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 23 jun 2014, 11:24

_dreamer_ je napisao/la:Ovo ce biti vjerovatno moj zadnji post na temama reprezentacije, koji ce se ticati same reprezentacije...

Jarani i jaranice, fudbal pratim od svoje 7. godine, a prvo sto uz njega pamtim su cetiri rijeci, jedan klub i jedan igrac. Crvena Zvezda i Darko Pancev. Nakon raspada Juge mi je mnogo trebalo da svoje emocije preusmjerim u nekom drugom pravcu, a onda se za divno cudo ljubav javila prema staroj dami iz Torina. Zasto navodim frazu "za divno cudo"? Pa valjda radi dresova, jer bi svaki normalan insan, koji je (bio) navijac Zvezde, nasao utjehu odnosno zamjenu u crveno crnim dresovima iz grada mode i stiskao palceve Milan-u, a nikako ni vise ni manje nego crno-bijeloj staroj dami. No eto, kod mene sve bude nekako naopako, pa tako i ta prica oko navijanja.

Kako sam rastao i gurao kroz godine, rasla je iz prikrajka sa mnom i fudbalska reprezentacija BiH, a moja ljubav prema istoj bivala je sve veca i zrelija. Vec oko neke 2000 godine mogu reci sam bio njen strastveni navijac, dok sam staru damu gledao tek jos iz navike. Gledajuci unatrag tih 15tak godina svi mi malo stariji znamo dobro sta smo na tom putu sve prozivjeli sa ovom reprezentacijom, krenuvsi od anonimusa Dzemaludina Musovica, preko diletanta Jusufa Pusine, prve mec lopte na Kosevu protiv Danske, maltretiranja na Marakani, razocarenja protiv Portugala pa sve do ovog nesretnog Brazila. Znam, mnogi ce me napasti radi ovog atributa "nesretni", no za mene doista jeste takav, jer sva ta ljubav i energija koju sam nesebicno ulagao u ovu reprezentaciju (sati i sati laprdanja sa vama ovdje na forumu su potroseni na racun mog sefa koji me placa, evo i sada dok pisem, ja bih trebao raditi nesto drugo) je iznevjerena na najbrutalniji nacin koji jedan strastveni navijac moze dozivjeti. Prevaren i ostavljen na cjedilu, bacen kao kao stara i izraubana prnja, nedostojna pogleda, eto tako se osjecam kao navijac "Zmajeva".

Pisao sam sedmicama prije pocetka brazilske price o tome kako se pribojavam te sparine, te juznoamericke klime koja je nama balkancima idealna za uzivanje na plazi, no ne i za fudbal, ali ono sto se desilo sa subote na nedjelju nije bilo samo djelo surove sparine, vec neshvatljivog i neoprostivog nezalaganja pojedinaca, koji su pljunuli u usta svakom Bosancu i Hercegovcu koji je bilo na tribinama, bilo pred malim ili velikim televizorom strepio i nadao se ispunjenu svojih djecackih snova. Takvu nonsalanciju i nezalaganje nisam vidio nigdje, a ni slutio nisam da ce doci od momaka koji su se kleli da ce umrijeti za ovu drzavu na terenu i uciniti nas ponosnim.

O tih 90 minuta muke necu trostiti rijeci, jer je vec sve napisano, bilo kroz pokusaje objektivnih komentara, bilo kroz razne oblike frustracija. No kako god ti to srocis, rezultat je uvijek isti, a on itekako boli.

Elem, tek sto je utakmica zavrsila, ugasio sam televizor i legao, nadajuci se kojem satu zdravog i oporavljajuceg sna, no necete biti iznenadjeni ako napisem da sam citavu noc i jutro vrtio scene iz utakmice i pokusavao sebe da ustinem, da se probudim iz tog jezivog kosmara, jer je u proslosti doista i bilo takvih koji su djelovali kao java. No kosmar je ovaj put doista bio stvaran i pomoci nije bilo. Nije bilo te slamke za koju bih se uhvatio, ni moja prelijepa supruga koja je spokojno lezala pored mene nije mogla da ugusi tu tugu i gorcinu u meni. Nesto je u meni te noci, tog jutra umrlo i ostavilo iza sebe golemu prazninu u koju sam iznova upadao. Vrtio sam tako u krevetu u polusnu satima neprestajno scene, pokusavao sebe da utjesim i momke da opravdam, govoreci kako smo osteceni, kako smo (po ko zna koji put) nepravedno izbaceni, no razum nije mogao srce da prevari niti da ga "urazumi", jer ono sto je srce osjetilo sa subote na nedjelju je bila surova izdaja, jasna i blistava kao vedro augustovsko ljeto, a takvo nesto srce ne oprasta.

Ne halalim im taj poraz protiv Nigerije taman da Iran pobijede 10:0, ne halalim im taman da mi na koljena padnu, jer kada je bilo najbitnije, pojedini igraci su svoju sujetu, probleme ili interese stavili ispred nase zajednicke nade i tako kumovali unistenju naseg sna. Na kraju ovog emotivnog izlaganja moram biti posten pa reci da ne sudim svim igracima, jer mnogi doista i jesu ostavili dusu i srce na terenu. No uzaludan je tim momcima bio sav trud, jer dovoljno je bilo da samo jedan od njihovih kolega zataji i time srusi citavu kulu od karata. A istina je ocigledno da ih je bilo vise od jednog. Dok ti "vrli" momci ne napuste ovu reprezentaciju, moje ranjeno i izdano srce tesko da ce moci zacijeliti svoje rane, a ovakvo kakvo trenutno jeste sigurno nece moci vise da bude uz tu reprezentaciju i da se sa istim zarom nada ostvarenju nekog novog sna. Iskreno se nadam da ce nas napustiti nasi dojucerasnji najveci heroji kako bi ponovo postali jedinstveni, jer samo u takve cu moci da vjerujem i samo takvi cemo akoBogda jednog dana ispuniti nas zajednicki san...

Prvenstvo vise ne gledam, slicice ne skupljam, rezultate u album ne upisujem... :cry:

Izvinjavam se na dugom postu...

Tako je! umrlo je ono "NESTA" kod dosta nas.....takodje vise necu pratiti tu repku, sve dok glavni koji su krivi za ovo ne odstupe sto dalje od svetinje!......ubili su onaj djecacki san sviju nas!!!.....psovao bi ovdje sad sve zivo, al dovoljno je reci samo im EDIN DZEKO i njegov osmijeh nakon utakmice......nemogu vise da pisem!

Avatar
Zeman
Postovi: 1448
Pridružen/a: 04 jul 2012, 14:05
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la Zeman » 23 jun 2014, 11:26

@Dreamer, svaka čast za post, iskrenost i način na koji pišeš.
Ja bih se vjerovatno osjećao kao i ti da nisam prije par mjeseci proveo nekoliko sati u društvu naših eminentnih sportskih novinara, koji su tom prilikom rekli o reprezentaciji više nego što sam trebao čuti. Od tada na sve gledam mnogo opuštenije i sa manje emocija.

Iako je sve ono što si napisao tačno, krivica Safeta Sušića, stručnog štaba i saveza je najveća. Nogometaši nisu najpametniji ljudi u društvu (nisu ni najgluplji, ima među njima i postotak baš inteligentnih kao npr. Ivan Ergić, ali u osnovi je to čisti prosjek. A kakav nam je prosjek vidimo po izborima i stanju u državi), i lako postaju razuzdana banda unutar koje je puno ljubomore, tračeva, inata i sliče malodušnosti. Zadatak saveza, stručnog štaba i selektora (tim redom) je da drže stvari pod kontrolom, da uspostave red koji se mora poštovati. Ovi naši ne samo da nisu uspostavili nikakav red, već su sve učinili da ne bude nikakvog reda, niti minimuma profesionalizma.

Svi smo mi to vidjeli na primjeru odabira baze za pripreme, na osnovu slučaja Zukanović, slučaja Tino-Sven Sušić, slučaja Prcić, itd. Ali smo šutjeli, pravili se da nam ne smeta, valjda ne želeći kvariti atmosferu, a ona je svakim danom bila sve gora. Ajde što smo se pravili da nam javašluk ne smeta u nogometnoj reprezentaciji, gore je što se pravimo da nam on ne smeta u svim porama našeg društva i države. No, to je druga priča.

Na kraju, uz sve navedeno, dođe i ta Sušićeva katastrofalna postavka protiv Nigerije. Ja sve nešto mislim kako niko, pa ni on, ne može biti toliko glup da izvede onakav sastav misleći da je to najbolja ekipa i formacija za tu utakmicu. Sve mi se čini i da tu nije riječ samo o Safetovoj gluposti, već ima još nešto što ne znamo...
NAPRIJED NARODE!

Avatar
ackeey
Postovi: 3894
Pridružen/a: 01 mar 2009, 11:44
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la ackeey » 23 jun 2014, 11:32

Safet je eksperimentirao onda kada je to najmanje trebalo.
Od cudne prve jedanaestorke do jos cudnijih izmjena. Zasto je Kolasinac bio na klupi?
Cak i nakon gola Nigerije, imao je sansu promijeniti odnos snaga na terenu. Mogao je izvesti Lulica i uvesti Viscu, i uvesti Kolasinca, zatvoriti tu lijevu stranu koja nam je bila tragicna. Ne bih bas rekao da je Spaha bio tragican, morao je pokrivati lijevog stopera i lijevog beka, pa nije svemoguc.
Sto se tice Dzeke, po meni je bio solidan, ali mogao je pokazati malo vise zelje.
Nista nije u redu, od priprema u Hrasnici, kojekakvih slobodnih dana, odgadjanja treninga, pa do odnosa u repki.
Odrekao se Zukanovica, a on nam je trebao kao hljeb. Da li se njega odrekao zbog Svena, to je druga prica, ali Ervin nam je trebao.
Sunjicu svaka cast, korektno je odigrao i drago mi je zbog toga. Ocito da je Medo morao igrati, ali nikom nije jasno zasto.
Jos uvijek ne mogu sebi doci, pa moj 13-godisnji sin bi bolju ekipu izveo na teren. Stoji ona, ne mozemo svi biti selektori, ali treba nam ime - Queiros ili Vaha. Platiti koliko god traze, da ima ime i prezime i da se brate dragi obuce kao svi ostali selektori, a ne da prvi put dobije adidasovu trenerku pa mu je zao skinuti.
I naprijed, i naprijed, i naprijed....

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13145
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la Admir_Sa » 23 jun 2014, 11:43

Zeman je napisao/la:@Dreamer, svaka čast za post, iskrenost i način na koji pišeš.
Ja bih se vjerovatno osjećao kao i ti da nisam prije par mjeseci proveo nekoliko sati u društvu naših eminentnih sportskih novinara, koji su tom prilikom rekli o reprezentaciji više nego što sam trebao čuti. Od tada na sve gledam mnogo opuštenije i sa manje emocija.

Iako je sve ono što si napisao tačno, krivica Safeta Sušića, stručnog štaba i saveza je najveća. Nogometaši nisu najpametniji ljudi u društvu (nisu ni najgluplji, ima među njima i postotak baš inteligentnih kao npr. Ivan Ergić, ali u osnovi je to čisti prosjek. A kakav nam je prosjek vidimo po izborima i stanju u državi), i lako postaju razuzdana banda unutar koje je puno ljubomore, tračeva, inata i sliče malodušnosti. Zadatak saveza, stručnog štaba i selektora (tim redom) je da drže stvari pod kontrolom, da uspostave red koji se mora poštovati. Ovi naši ne samo da nisu uspostavili nikakav red, već su sve učinili da ne bude nikakvog reda, niti minimuma profesionalizma.

Svi smo mi to vidjeli na primjeru odabira baze za pripreme, na osnovu slučaja Zukanović, slučaja Tino-Sven Sušić, slučaja Prcić, itd. Ali smo šutjeli, pravili se da nam ne smeta, valjda ne želeći kvariti atmosferu, a ona je svakim danom bila sve gora. Ajde što smo se pravili da nam javašluk ne smeta u nogometnoj reprezentaciji, gore je što se pravimo da nam on ne smeta u svim porama našeg društva i države. No, to je druga priča.

Na kraju, uz sve navedeno, dođe i ta Sušićeva katastrofalna postavka protiv Nigerije. Ja sve nešto mislim kako niko, pa ni on, ne može biti toliko glup da izvede onakav sastav misleći da je to najbolja ekipa i formacija za tu utakmicu. Sve mi se čini i da tu nije riječ samo o Safetovoj gluposti, već ima još nešto što ne znamo...
ma mora biti nešto 100%, pogotovo ako pogledaš ponašanje spahića i džeke tokom utakmice. oni su definitivno na terenu igrali svoju utakmicu, sušić je svoje nešto tražio sa onom taktikom, a nejasna mi je situacija sa bičakčićem i kolašincem, da nisu oni šta zaebali pa ih ostavio na klupi :roll:
nema potpisa

gringonjaOnajDrugi
Postovi: 906
Pridružen/a: 30 jul 2013, 09:44
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la gringonjaOnajDrugi » 23 jun 2014, 12:00

aj sta nam uradise....jos uvijek nemogu da vjerujem da je se to desilo....da smo barem ispali kao jedna australija, koja se borila i pokazala kako treba, nebi ni sekunde bio ovoliko razocaran.....ali ono je KATASTROFA momci.....nikad vise Dzeko nece meni na ledza!!!!!!!!

a sta jos nemogu da vjerujem, da pojedini (ne samo ovdje) jos kao zadovoljni, ipak je nas prvi nastup i slicno....halloooo?? sta vam je narode?? naravno da je prvi, al bas zato sto je prvi treba ostaviti ljiepu uspomenu za nas, za svijet, pokazati da bosanci znaju.....NEMOGU DA VJERUJEM, STA VAM JE NARODE? (cast izuzetcima poput dreamera, i tkd.)......da su oni pokazali zube, da su ginuli na terenu, pa nikad im niko nebi nista rekao....ja neznam sta ste vi gledali, kako se mozete sa ovim zadovoljiti? boze pomozi nam!

Avatar
FukareTuzla1987
Postovi: 1399
Pridružen/a: 02 jun 2014, 20:23
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la FukareTuzla1987 » 23 jun 2014, 12:03

Zmajevi ogorčeni zbog linča: Ostvarili smo vaš san, a sad nas pljujete! Popularno Kolašinac linijskom sudiji: Je**em ti majku u pi**u (VIDEO) Izgubio živce: Asmir Begović iznosi Michela Babatundea sa terena (VIDEO) Mediji o porazu “Zmajeva”: Sudija izbacio BiH sa SP-a! Ponedjeljak, 23. Juni 2014. u 11:31 Reprezentativci Bosne i Hercegovine u fudbalu ogorčeni su i razočarani zbog pojedinih reakcija na poraz od Nigerije na svom prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu, potvrdilo je za bh. novinsku agenciju Patra (NAP) više izvora iz našeg kampa u Brazilu. Zmajevi su u svojoj drugoj utakmici u grupi F pretrpjeli nesretan i težak poraz u kojem je poništen regularan gol BiH, a nije sviran prekršaj prije nego je afrička selekcija postigla jedini pogodak. Kako je agenciji Patria rečeno iz izvora bliskih bh. igračima većina ih je svjesna da u brazilskoj Cuiabi BiH nije odigrala svoj najbolji meč, ali vjeruju da nisu zaslužili medijsko razapinjanje, posebno naši ponajbolji igrači i selektor Safet Sušić. - Nismo mi svjetski prvaci kao Španija pa da imamo pravo biti razočarani zbog dva minimalna poraza od Argentine i Nigerije. Vjerujte, niko tužniji nije od naših igrača. Oni žive za ovaj tim i za državni dres, ali ne možete protiv nepravde. Prigovarati im što u svom prvom nastupu nisu ušli među 16 najboljih na svijetu je, u najmanju ruku, bezobrazno – kazao je izvor iz našeg kampa u Guaruji. Bh. igrači su, kako nam je rečeno, svjesni da javnost ima pravo na kritiku i velika očekivanja, ali smatraju da Zmajevima niko nema pravo prigovarati da nisu bili borbeni. Oštrica pojedinih kritika u javnosti posebno je usmjerena na našeg najboljeg strijelca Edina Džeku. Iako profesionalac, navikao na različite stavove, Džeko nije ostao imun na zle jezike. - Naravno da je pogođen. Brzo smo zaboravili koliko je Džeko golova dao u kvalifikacijama, koliko nam je radosti donio. Sumnjam da ima neko u BiH ili van države da je više želio dati gol od Džeke. Uostalom i postigao je gol, borio se za lopte, nosio nigerijske i argentinske stopere na leđima, i to sve na Mundijalu. Prije Džeke i ove generacije smo o ovome mogli samo sanjati – kazao je izvor Patrie. Inače i nogometne bh. veličine od Ivice Osima, Faruka Hadžibegića, Dušana Bajevića upozoravaju da se vruće glave ništa ne priča. - Bilo je grešaka, ali nije vrijeme da se bilo ko razapinje. Polako, sve se treba posložiti – kazao je Hadžibegić. Bajević je otišao i korka dalje, pa uopće nije želio pričati o nastupima dok se ne okonča utakmica sa Iranom. Sve u svemu u najmanju ruku neozibljo je napisati da se Džeko smijao porazu, jer sigurno je da niko više u BiH od 11 Zmajeva i Papeta nije želio prolaz dalje. (Patria)

| Preuzeto sa: http://****/zmajevi-ogorceni-zb ... -pljujete/" onclick="window.open(this.href);return false;
CHELSEA FC
ONE LIFE
ONE LOVE
ONE CLUB

CAREFREE SINCE 1905.

John Terry-Captain,Leader,Legend

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la dinoze » 23 jun 2014, 12:10

Ma ja ba sta ce drugo reci. Da su ispijali hektolitre pica po Sarajevskim kafanama prie polaska u Brazil? Da su pravili cirkusijadu od priprema?

i to bi im se oprostilo da su se borili.

Begovic, Besic, Hajrovic i Ibisevic pa i mali Susic kapa dole ovi ostali neka se osjecaju i dalje kao uvredjenje mlade.
Kolasinac sa klupe je veci pritisak vrsio na sudije nego neki alfa igraci na terenu.
Pa niko da pridze sudiji poslije ukradenog gola da nesto kaze da izrvsi pritisak e onda bi sudija mozdai svirao faul nad Spahom. Jebote druge vece repke Italija, Brazil itd navale na sudiju i prave pritisak tokom citave utakmice a kod nas vratise loptu na centar i pocese lagano opet igrati.

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la BigDaddy » 23 jun 2014, 12:19

FaraonTM je napisao/la:Ma izaći ćemo još jači iz ovoga. Plačemo ali vratit ćemo se još jači, nije ova generacija rekla svoju posljednju riječ u to sam siguran. Idemo u kvalifikacije hladne glave, idemo ostvariti taj plasman i idemo svi zajedno u Francusku da pokažemo kako se igra i kako se navija za svoju reprezentaciju.
nece bit bolje, vjerovatno ce ostat onaj idiot na mjestu selektora, a i ako ode umjesto njega ce doc sredojevic il jagodic

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la bparena » 23 jun 2014, 12:23

.
Zadnja izmjena: bparena, dana/u 25 jun 2014, 17:03, ukupno mijenjano 1 put.
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

Avatar
master1015
Postovi: 330
Pridružen/a: 26 maj 2014, 03:13
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la master1015 » 23 jun 2014, 12:26

neko mi objasni zasto je linijski sudija digao zastavu kad je dzeko dao gol a ne prije ??

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la revan » 23 jun 2014, 12:27

Krenula je spin mašina. Sad će spika o miševima i slično. Sve je to davno pročitano. Nije vrijedno naših živaca.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

BigDaddy
Postovi: 1229
Pridružen/a: 04 dec 2013, 11:15
Lokacija: Rio de Janeiro
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la BigDaddy » 23 jun 2014, 12:34

storm_raider je napisao/la:Ne znam za vas, ali ja nakon ove utakmice nisam pogledao nijednu utakmicu na SP do sada, a prije toga sam svaku odgledao...Jednostavno ubili su u meni tu zelju i trebace mi jos par dana.
kod mene isto tako, sinoc igraju usa portugal zakuhalo se pravo a ja prebacim na discovery channel, samo da ne mislim na prvenstvo

miki651
Postovi: 1702
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la miki651 » 23 jun 2014, 12:44

1988risha je napisao/la:Sutra u ranim jutarnjim satima počinje odbrana SAFETA SUŠIĆA,prvi će krenuti Virtual,s nekim obrazloženjem,pa ce mu se Calcio pridružit,zatim uskace Emir da koju pametnu prozbori... a kad se bude zakuhalo oko argumenata tužioca i odbrane,ulijeće mister Han Pijeska,koji će pisati o paprikama,ajvaru,grahu... onda će Virtual reći kako Harishp ponovo dominira nad nejjači... i tako u krug,smajli na smajli... ;)
Priča se da si najgluplji forumaš a konkurencija je velika. Pa čestitamo :D

Avatar
Mozambik
Postovi: 5448
Pridružen/a: 26 avg 2013, 20:09
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la Mozambik » 23 jun 2014, 12:47

Masinerija je pocela raditi :mrgreen:

Jos malo pa cemo se morati izvinjavati Papetu, "zmajevima" i ovdasnjim papetoljupcima

miki651
Postovi: 1702
Pridružen/a: 30 jun 2013, 19:15
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la miki651 » 23 jun 2014, 12:54

Mozambik je napisao/la:Masinerija je pocela raditi :mrgreen:

Jos malo pa cemo se morati izvinjavati Papetu, "zmajevima" i ovdasnjim papetoljupcima
Ma nije riječ o Sušiću nego o frustriranom 1988risha kolegi.
Čovjek ko da je pijan leti nekim nebuloznim komentarima misli da je smiješan, neka saučešća daje stvarno puko dečko..
Što se Safeta tiče dao je svoje i doviđenja..

Avatar
FukareTuzla1987
Postovi: 1399
Pridružen/a: 02 jun 2014, 20:23
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la FukareTuzla1987 » 23 jun 2014, 12:54

bparena je napisao/la:
FukareTuzla1987 je napisao/la:Zmajevi ogorčeni zbog linča: Ostvarili smo vaš san, a sad nas pljujete! Popularno Kolašinac linijskom sudiji: Je**em ti majku u pi**u (VIDEO) Izgubio živce: Asmir Begović iznosi Michela Babatundea sa terena (VIDEO) Mediji o porazu “Zmajeva”: Sudija izbacio BiH sa SP-a! Ponedjeljak, 23. Juni 2014. u 11:31 Reprezentativci Bosne i Hercegovine u fudbalu ogorčeni su i razočarani zbog pojedinih reakcija na poraz od Nigerije na svom prvom nastupu na Svjetskom prvenstvu, potvrdilo je za bh. novinsku agenciju Patra (NAP) više izvora iz našeg kampa u Brazilu. Zmajevi su u svojoj drugoj utakmici u grupi F pretrpjeli nesretan i težak poraz u kojem je poništen regularan gol BiH, a nije sviran prekršaj prije nego je afrička selekcija postigla jedini pogodak. Kako je agenciji Patria rečeno iz izvora bliskih bh. igračima većina ih je svjesna da u brazilskoj Cuiabi BiH nije odigrala svoj najbolji meč, ali vjeruju da nisu zaslužili medijsko razapinjanje, posebno naši ponajbolji igrači i selektor Safet Sušić. - Nismo mi svjetski prvaci kao Španija pa da imamo pravo biti razočarani zbog dva minimalna poraza od Argentine i Nigerije. Vjerujte, niko tužniji nije od naših igrača. Oni žive za ovaj tim i za državni dres, ali ne možete protiv nepravde. Prigovarati im što u svom prvom nastupu nisu ušli među 16 najboljih na svijetu je, u najmanju ruku, bezobrazno – kazao je izvor iz našeg kampa u Guaruji. Bh. igrači su, kako nam je rečeno, svjesni da javnost ima pravo na kritiku i velika očekivanja, ali smatraju da Zmajevima niko nema pravo prigovarati da nisu bili borbeni. Oštrica pojedinih kritika u javnosti posebno je usmjerena na našeg najboljeg strijelca Edina Džeku. Iako profesionalac, navikao na različite stavove, Džeko nije ostao imun na zle jezike. - Naravno da je pogođen. Brzo smo zaboravili koliko je Džeko golova dao u kvalifikacijama, koliko nam je radosti donio. Sumnjam da ima neko u BiH ili van države da je više želio dati gol od Džeke. Uostalom i postigao je gol, borio se za lopte, nosio nigerijske i argentinske stopere na leđima, i to sve na Mundijalu. Prije Džeke i ove generacije smo o ovome mogli samo sanjati – kazao je izvor Patrie. Inače i nogometne bh. veličine od Ivice Osima, Faruka Hadžibegića, Dušana Bajevića upozoravaju da se vruće glave ništa ne priča. - Bilo je grešaka, ali nije vrijeme da se bilo ko razapinje. Polako, sve se treba posložiti – kazao je Hadžibegić. Bajević je otišao i korka dalje, pa uopće nije želio pričati o nastupima dok se ne okonča utakmica sa Iranom. Sve u svemu u najmanju ruku neozibljo je napisati da se Džeko smijao porazu, jer sigurno je da niko više u BiH od 11 Zmajeva i Papeta nije želio prolaz dalje. (Patria)

Po prvi put jednom bratu fukari moram reci da ne sere. Nazalost al' je tako. One suze onog uplakanog djecaka od 10 godina sa zastavicom na obrazu i rukama neka idu na obraz onom Edinu koji je uz osmijeh od uha do uha mjenjao dres sa Nigerijcema nakon posljednjeg zvizduka. Nebi o njemu vise - bol do neba a dusa mi se cjepa. :(
ja sam napiso ono sto je bilo na stranici
CHELSEA FC
ONE LIFE
ONE LOVE
ONE CLUB

CAREFREE SINCE 1905.

John Terry-Captain,Leader,Legend

Avatar
bparena
Postovi: 7106
Pridružen/a: 02 apr 2009, 07:33
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la bparena » 23 jun 2014, 12:57

DAJ BOŽE DA SVE OVO ČITAJU...

Mogli su bolje i morali su bolje - zbog svih nas i ovakvih...
Onaj sto postavlja 3 igraca u odbranu na spram Africkih gazela.
Ubiiii me ovaj bollllllllllll u dusi i plako bi kao i ovaj djecak. Mi smo uvijek u suzama za svojom BiH i niko toliko tuge nije zivio kako mi zivimo u svojoj domovini. Placi dijete i nauci na suze - to ce te izgleda pratiti citav zivot. :cry:

slika
Zadnja izmjena: bparena, dana/u 25 jun 2014, 17:04, ukupno mijenjano 1 put.
Ruud Van Nistelrooy o Messiju: "Njegovo djelo na terenu ne može se opisati riječima, jer je on izvan kategorije. On igra neki svoj nogomet. Kod njega sve izgleda tako jednostavno.... može se reći da je najbolji nogometaš svih vremena."

Avatar
JonSnow
Postovi: 6315
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la JonSnow » 23 jun 2014, 13:01

Ja stvarno ne znam jel se oni prave ludi ili sta. Pa najmanji je problem sto su izgubili, nije sramotq izgubiti ako ne znas. Svi smo vdijeli da znaju i da mogu ma za osminu finala minimalno. Problem je u tome sto se vecina njih bezvoljno povlacila po terenu, ok tu je dosta utjecala i nevjerovatna glupa postavka onog prevaranta na klupi ali opet. I svi mi imamo aposlutno pravo da ih kritikujemo.
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

Avatar
OnlyUnited
Postovi: 6018
Pridružen/a: 26 jan 2014, 10:32
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la OnlyUnited » 23 jun 2014, 13:02

Neprofesionalizam, tj. odgovornost prema reprezentaciji na niskom nivou, kako strucnog staba tako i nekih igraca. Najgore sto smo mislili ma lahko cemo. Kladim se da Pape i ne zna gdje pojedini igraci Nigerije igraju (to je bitno iz razloga detaljne analize protivnika, kakvu je odredjeni igrac imao sezonu, gdje, itd., a ne na osnovu jedne pripremne i zvanicne utakmice na prvenstvu, donositi zakljucak)..
- Ed Woodward for Prime Minister !

Avatar
Ado86
Postovi: 72
Pridružen/a: 16 jul 2012, 21:13
Kontakt:

Re: 21.06.2014. BIH - NIGERIJA

Post Postao/la Ado86 » 23 jun 2014, 13:02

Imali gdje snimak utakmice?

Zaključano

Natrag na “Reprezentacija BiH na SP u Brazilu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.