2015-16 NBA Off-Season

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la IlCapitano » 23 okt 2015, 02:23

Epidaurus je napisao/la:Pa dovoljan mi je pokazatelj to sto je Dallas do tradea za Ronda imao fakticki najbolji napad lige i igrali dosta lijepo, a dolaskom Ronda poceli se stvarat svi problemi. Ako bih bio vec primoran birati izmedju Carlislea i ovog, ozljedama nacetog, Ronda, bez sumnje bi uzeo trenera koji se najbolje prilagodjava protivnicima. Rondo ima tezi karakter od Kobea, a ni blizu nije takav igrac. Bio mi ga je gust gledati nekad u Bostonu sa Big 3 al danas mi se ne svidja kao igrac jer je koristan samo s loptom u rukama, bez lopte je opasan koliko i Tony Allen. Tuzno ali je tako. Meni npr ne bi bio starter ispred Collinsona.
Kako sam i mislio, standardna povrsna prica.

Kao prvo, Dallas nikud nije isao, ni prije, ni poslije tradea kako smo vidjeli. Dovoljno je pogledati njihov raspored prije tradea, jedan od najlaksih u ligi. Off rtg nabijali na Lakersima, Philly, Wolvesima itd sa pobjedama od 30-40 razlike, a u isto vrijeme su bili 0-9 protiv playoff ekipa sa zapada.
Dolaskom Ronda problemi su se poceli stvarati jer ga je Carlisle bukvalno koristio kao Beverlya u ekipi. Rondo je imao najnizi usage i ast rate jos od rookie sezone, bez lopte u rukama je beskoristan kako si i rekao, a Carlisle mu uzeo loptu iz ruku, cija je to krivica? Eto alem prati to kao i ja, nije mu vjerovao nikako, nije ga htio u ekipi, Lowe je poslije tradea odmah to rekao, da Carlisle nije bio za trade i da je Cuban donio odluku.
Nije ni trebalo birati izmedju Carlislea i Ronda, samo je trebalo prilagoditi igraca kojeg si doveo, to je tvoj posao kao trenera. Ja sam ga na kraju sezone slusao gdje kaze bukvalno i otvoreno kako veliki dio krivice za citav taj eksperiment spada na njega, ali ga nije briga, nista ne bi promijenio i da se Rondo nece vracati.
To za Rondov karakter, ne znam po cemu si to zakljucio, ali dobro. Nikad niko od saigraca nije nesto lose rekao protiv njega, u svim godinama sa Docom je imao jedan incident i ovo sad sa Carlisleom. Cak i da jeste, prije je imao igre koje bi podupirale takav ego, sad nema i mora se dokazati opet.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la Epidaurus » 23 okt 2015, 02:33

Pa napad Dallasa je bio efikasniji sa Montom u ulozi ball handlera na picku i dodatnim suterom na parketu nego s Rondom. Da je rijec o onom starom Rajonu, nema sumnje da bi bio bolje rjesenje od Monte (koji je indijanac al trenutno bolji od Rajona) al danas to vise nije slucaj. Carlisleovom sistem igre nije trebao dominantni ball handler koji off ball kvaliteta nema i jos se odrekao dosta vrijednih asseta za njegovo dovodjenje poput Wrighta i Crowdera koji su donekle mogli uticaj na odbranu Dallasa. Meni se licno svidjao taj trade Ronda u Dallas na prvi mah al se kasnije jednostavno vidjelo da ne ide s Carlisleom i da Rondo ima tu neku svoju drugaciju viziju igre. On je danas problem napadacki jer je kosarka u 2015. godini potpuno zasnovana na spacingu i sutu te je mnogo mnogo tesko igrati kad ti glavni ball handler nema sut za 3 i ljudi ga mogu cuvat bez problema. Jos sad dodaj na to da bi Kingsi vrlo lako mogli igrat dobar dio utakmica sa 2 centra (Koufus-Boogie), te da je startna trojka Gay upitan suter za 3, eto ti onda velikih napadackih problema i potpuno zacepljenog napada s Rondom na playu. Vrlo lose selektovan roster po meni.

Avatar
alemsa
Postovi: 24381
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la alemsa » 23 okt 2015, 02:38

Epidaurus je napisao/la:Pa dovoljan mi je pokazatelj to sto je Dallas do tradea za Ronda imao fakticki najbolji napad lige i igrali dosta lijepo, a dolaskom Ronda poceli se stvarat svi problemi. Ako bih bio vec primoran birati izmedju Carlislea i ovog, ozljedama nacetog, Ronda, bez sumnje bi uzeo trenera koji se najbolje prilagodjava protivnicima. Rondo ima tezi karakter od Kobea, a ni blizu nije takav igrac. Bio mi ga je gust gledati nekad u Bostonu sa Big 3 al danas mi se ne svidja kao igrac jer je koristan samo s loptom u rukama, bez lopte je opasan koliko i Tony Allen. Tuzno ali je tako. Meni npr ne bi bio starter ispred Collinsona.
Koliko god je Rondo bio kriv bio je i Rick. Lik zove svaki play ali bukvalno, Rondo ne moze igrati tako, ima suvise dobar bbiq da napravi play na svoju ruku.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la IlCapitano » 23 okt 2015, 02:46

Epidaurus je napisao/la:Pa napad Dallasa je bio efikasniji sa Montom u ulozi ball handlera na picku i dodatnim suterom na parketu nego s Rondom. Da je rijec o onom starom Rajonu, nema sumnje da bi bio bolje rjesenje od Monte (koji je indijanac al trenutno bolji od Rajona) al danas to vise nije slucaj. Carlisleovom sistem igre nije trebao dominantni ball handler koji off ball kvaliteta nema i jos se odrekao dosta vrijednih asseta za njegovo dovodjenje poput Wrighta i Crowdera koji su donekle mogli uticaj na odbranu Dallasa. Meni se licno svidjao taj trade Ronda u Dallas na prvi mah al se kasnije jednostavno vidjelo da ne ide s Carlisleom i da Rondo ima tu neku svoju drugaciju viziju igre. On je danas problem napadacki jer je kosarka u 2015. godini potpuno zasnovana na spacingu i sutu te je mnogo mnogo tesko igrati kad ti glavni ball handler nema sut za 3 i ljudi ga mogu cuvat bez problema. Jos sad dodaj na to da bi Kingsi vrlo lako mogli igrat dobar dio utakmica sa 2 centra (Koufus-Boogie), te da je startna trojka Gay upitan suter za 3, eto ti onda velikih napadackih problema i potpuno zacepljenog napada s Rondom na playu. Vrlo lose selektovan roster po meni.
Sve sto si rekao stoji, ali gdje je tu direktno Rondova krivica? Oni su njega doveli, htjeli ga u ekipi, nije Rondo birao da ide njima u ekipu. Kad dovodis igraca moras ga uklopiti u ekipu, ne mozes loseg sutera staviti da igra off ball i stoji u korneru i da ide double team sa njega konstantno. Los je fit bio, lose su ga koristili, nije im sada kad gledas ni trebao, ali nije ni Rondo nista direktno upropastio.

Sto se Kingsa tice, ne slazem se da je lose selektovan roster. Nemaju osim Belinellija nikakve ubice sa trice, ali imaju respektabilne Casspija, McLemorea i Collisona koji ce igrati dosta dvicu. Imaju Gaya koji ce igrati dosta i cetvorku, ali i kad je na trici, dovoljna je prijetnja da ga niko ne ostavlja samog. Cousins odlican sa poludistance i Koufos i WCS odlicni roleri u reketu, a Rondo strasno voli i odgovaraju mu takvi igraci. Ne moras imati 5 sutera da bi spacing bio dobar. Memphis ima dva visoka i Allena, Bucksi odlicna ekipa, a nemaju nista bolji spacing, vec sam spomenuo Karlov Denver prije par godina itd. Nije idealna, ali je fina ekipa sa odlicnim trenerom. Ni odbrana im ne bi trebala biti losa, dobro popunjeni u reketu, imaju tranziciju... Ostaje jos za vidjeti kako ce se snaci sa prvim problemima u ekipi...
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21433
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la Epidaurus » 23 okt 2015, 02:52

Daleko je Gay od pouzdanog tricasa, pogotovo kao trojka koju ce vecinu vremena igrati jer je pod kosem pretrpano i tesko da ce ga gurati na silu tamo. Imat ce on naravno minuta na cetrvorci kao i Casspi al nece to biti dovoljno da napad bude dovoljno dobar. Cousins je dobar suter s poludistance, ne bas odlican ali ti gurati ga da suta s poludistance je grijeh obzirom koliko je dobar pod kosem obzirom na onakvu kombinaciju snage i finese. Bilo bi idealno kad bi mogli Koufusa u toku sezone tradeovati za nekog pouzdanog sutera na 4 jer bi onda bili fakat opasna ekipa. Rondu je sad ova sezone biti ili ne biti, ako i ovo uprska tesko da ce ga opet neko smatrati za dobrog igraca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la BernardBarnjak » 23 okt 2015, 07:40

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
ozy
Postovi: 893
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la ozy » 23 okt 2015, 08:13

Realno bi bilo Dallas i Portland out a OKC I Utah in
U PHX I Kingse nemam nesto vjere,treba u Kingsima stvoriti hemiju,a i Rondo mi je upitnik bas a plus i dalje mi nesto govori da ce trejdovati Cousinsa

Utah je mocna ekipa,defanzivno pogovorto,a ako ponove formu od prosle god poslije all stara,kad su bili najbolja odbrambena ekipa,mislim da bi trebali biti osmi na zapadu,froncourt je ja jako dobar,jos ako Gobert pokaze napredak,mozda bi mogao i do DPOY,kao ekipa su dosta mladi jedino ih malo **** sto su generalno dosta spori,a i taj problem u kojem su bili najgori u ligi,a to je odnos asistencije/izgubljene lopte.
U napadu ozb prikljucuje Hood (mozda i MIP),a iskljucuje Trey Burke,sto je dobro (a i zreo je za trade),uglavnom ako ponovo post all star formu vjerovatno su 8 na zapadu.
Dallas ja vidim vise pri dnu zapada nego u borbi za play off..nema tu odbrane ni na vidiku,Wes se vraca nakon kidanja tetive,nimalo to nije naivna povreda,mozda i gora od ACL-a i pitanje kakav je on,Deron Williams jbg upitnik isto,pod kosem kombinacija Zaza/Mcgee/Dallembert nebi bila ozbiljna u ABA ligi a kamoli u NBA i to na ovakvom zapadu,klupa tu i tamo,tuga manje vise,Parsons je dobar ali kao drugi igrac ekipe,nema on taj kapacitet da bude vodja cini mi se,a osloniti se na Dirka je suludo,pogovoto sto nije odmarao preko ljeta itd itd...kad na to sve doda da i nisu bas zdravi i da ce trebati vremena za Wes i Parsons udju u formu..tesko ce ova ekipa u playoff

Avatar
JHam
Postovi: 9106
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la JHam » 23 okt 2015, 09:24

Ubrajate PHO i DAL u moguce PO ucesnike a Denver u sigurni Top3 pick :O
Kao sto neko napisa Cousins je najbolje igrao pod Maloneom, kako ste toliko sigurni da isto nece biti i sa Gallinarijem i Fariedom i ostalima?

Avatar
ozy
Postovi: 893
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la ozy » 23 okt 2015, 09:38

Top 5 je realnije nego Top 3

lumani
Postovi: 14942
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la lumani » 23 okt 2015, 09:46

alemsa je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Pa dovoljan mi je pokazatelj to sto je Dallas do tradea za Ronda imao fakticki najbolji napad lige i igrali dosta lijepo, a dolaskom Ronda poceli se stvarat svi problemi. Ako bih bio vec primoran birati izmedju Carlislea i ovog, ozljedama nacetog, Ronda, bez sumnje bi uzeo trenera koji se najbolje prilagodjava protivnicima. Rondo ima tezi karakter od Kobea, a ni blizu nije takav igrac. Bio mi ga je gust gledati nekad u Bostonu sa Big 3 al danas mi se ne svidja kao igrac jer je koristan samo s loptom u rukama, bez lopte je opasan koliko i Tony Allen. Tuzno ali je tako. Meni npr ne bi bio starter ispred Collinsona.
Koliko god je Rondo bio kriv bio je i Rick. Lik zove svaki play ali bukvalno, Rondo ne moze igrati tako, ima suvise dobar bbiq da napravi play na svoju ruku.

Kakav Rondo,lako je bilo pored one 3 igrati u Bostonu :!: Sada pokazuje pravo lice...Mozda treba negdje gdje se igra run/gun,sada je pitanje kako ce igrati Kingsi :)

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14918
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la BernardBarnjak » 23 okt 2015, 14:55

D. Lillard & C. McCollum, pored poraza vrlo dobra utakmica ovog dvojca iako nisam fan ali svaka cast.
Poeni: 39+ 22.
Asitencije: 9+4.
Skokovi: 5+2.
Ukradene: 4+1.
Zadnja izmjena: BernardBarnjak, dana/u 23 okt 2015, 15:32, ukupno mijenjano 1 put.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la Greivis » 23 okt 2015, 15:29

BernardBarnjak je napisao/la:slika
Koliko se ovaj momak bez razloga uzdize. Atletski je fenomen, i to je to. Nikakvu igru jos nema.
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
miki_92
Postovi: 21612
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la miki_92 » 23 okt 2015, 16:02

pa sta ti ocekujes od jednog dvatesetogodisnjaka, da dominira kao LeBron u prajmu :rol:
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Scof1eld
Postovi: 3980
Pridružen/a: 20 okt 2009, 21:42
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la Scof1eld » 23 okt 2015, 16:06

[youtube][/youtube]
ser del barça es el millor que hi ha !

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la IlCapitano » 23 okt 2015, 18:14

[youtube][/youtube]
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la IlCapitano » 23 okt 2015, 18:37

Pop preuzima USA repku nakon Ria 2016...
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
miki_92
Postovi: 21612
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la miki_92 » 23 okt 2015, 19:16

ZACH LOWE : 35 Crazy Predictions for the 2015-16 NBA Season

https://grantland.com/the-triangle/35-c ... rantlandFB
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
ozy
Postovi: 893
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la ozy » 23 okt 2015, 19:52

5. DA
7. NE

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41335
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 23 okt 2015, 23:00

IlCapitano je napisao/la:Pop preuzima USA repku nakon Ria 2016...
Kakva će to tek dominacija da bude :tokralju:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: 2015-16 NBA Off-Season

Post Postao/la Greivis » 24 okt 2015, 00:14

miki_92 je napisao/la:pa sta ti ocekujes od jednog dvatesetogodisnjaka, da dominira kao LeBron u prajmu :rol:
Pa treba pokazati neke naznake da zna igrati kosarku. On je atletska zivotinja i to je to.

I ovaj Zach Lowe je klasicni nemac pojma. :salut:
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.