Pretkvalifikacije za OI 2024

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

SWOT
Postovi: 723
Pridružen/a: 22 jun 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la SWOT » 20 avg 2023, 18:33

Po meni najvece razocarenje je bio Musa, to sto nije imao barem 25 poena u prosjeku je zalosno. Ocekivao sam puno vise od bivseg MVP-a spanjolske lige i startera Real Madrida. Musa treba da bude u reprezentaciji kao Nenad Marković nekad sto je bio i da rešeta mreže, da preuzme odgovornost i da predvodi svaki napad.

Avatar
Beduin
Postovi: 16609
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Beduin » 20 avg 2023, 18:39

SWOT je napisao/la:
20 avg 2023, 18:33
Po meni najvece razocarenje je bio Musa, to sto nije imao barem 25 poena u prosjeku je zalosno. Ocekivao sam puno vise od bivseg MVP-a spanjolske lige i startera Real Madrida. Musa treba da bude u reprezentaciji kao Nenad Marković nekad sto je bio i da rešeta mreže, da preuzme odgovornost i da predvodi svaki napad.
:thumbup:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Madal
Postovi: 3650
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Madal » 20 avg 2023, 18:41

Atic zaradjuje pare od kosarke a dok je prenosio loptu nije skontao da mora on sutati za 3 jer ce praviti faul

Musa ko magarac na -3 ide u prodor iako igraju maksimalnu odbranu i unutar linije trojke. Jest selektor rekao da se to pokusa ali nije da se mora na to ici pod svaku cijenu, mogao je ne gubiti dribling, ispitati situaciju ulaskom unutar 6.25 a ne ko magarac tvrdoglavi izvesti neki pokusaj prodora dok je covjek na njemu na -3 poena 30ak sec do kraja.
Uzasno boli cinjenica sta je sve na kraju radio u utakmici gdje se nismo ofanzivno mucili i poradjali svake poene.
Pored toga uzasna selekcija suteva, uzasni pokusaji nekih atraktivnih pasova

Nurkic za cudno cudo s vrlo malo preseravanja mada je vjecna enigma kako u 90% utakmica ne uspije na terenu pokazati ko je NBA igrac na terenu. Mada u njegovu odbranu cesto ga udvajaju a nije ni on Jokic.

Gradimo akcije i odlican protok lopte imamo da bi dosla lopta pred kraj napada do samog Lazica ili Atica na trici da bi oni proslijedjivali dalje umjesto uzimanja suta. Pa u pionirima uce da one suteve uzimas, u onim situacijama bi i Nurkic trebao uzeti tu je.benu tricu

Halilovic uzasan cijeli turnir, nemamo njegovu mirnocu i sigurnih 10ak poena kao sto je cesto znao biti slucaj. Mogli smo doslovno lomiti utakmice njegovom rolom sa klupe ali je ocajan bio.
Gegic je isto kao i Halilovic ali je forsirao i silovao loptu par navrata.

Za kraj Beciragic nek ide vise. Nikad mi nece biti jasne njegove rotacije. Cinjenica je da nije tvrdoglav i da je nepredvidiv i za protivnika ali i za nas. Ali sto mu koji qurac onako dugo igra Gegic u zavrsnici i jos milion podpitanja

Ostalo jbg solidno, u skladu s ocekivanjima i limitima nasih. Ostaje žal sto nas kosta glupost a ne nekvalitet.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
Sveti
Postovi: 10264
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Sveti » 20 avg 2023, 18:51

Ali gegare brata. 1/16 za tri, ali nije se dao brat. Jos je asortimanu kasnije dodao i neke solo prodore i ulaske pod kos :rol:
naprijed rejal

retromoos
Postovi: 997
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la retromoos » 20 avg 2023, 18:54

Nije nama problem Hrvatska, vec mi sami sebi. Mi cemo sami sebe pobijediti. Ovu reprezentaciju moze utegnuti samo Markovic kao trener, jer je samo on znao utegnuti i kao igrac. Eno sad i Raza pise objave da su nasi reprezentativci "nas ponos, da podignu glave gore", to je luzerski pristup koji ne daje rezultate. Zivoti nam prodjose dok cekamo neki dobar rezultat sa tim krampama, ali ga nema, i nece ga dugo biti sa takvim pristupom.

Ja sam budala sto uopce pratim te takozvane kosarkase i trenere, fudbalere i ostalu buraniju, dok ce se oni vec sutra kreveljiti se po Instagramu, Facebooku, i ostalim drustvenim mrezama. Skupa odjeca, ljetovanja, automobili, a rezultat O, to vec desetljecima. Oni su karikature, ne sportisti. Kolektivno!

Slovenija ima 2 miliona stanovnika, ljudima treba sleper za sve medalje koje su osvojili u raznim sportovima. Ja mislim da imaju preko 150 olimpijskih medalja u zadnjih 30 godina. Nasi sve ko fol zvijezde, a rezultati k.urcina. Zvijezde da, ali u mahali.

retromoos
Postovi: 997
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la retromoos » 20 avg 2023, 18:55

Treba precrtati sve sportove, posvetiti se drugim aktivnostima. Precrtati sve te majmune

filip13
Postovi: 38294
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la filip13 » 20 avg 2023, 19:01

ne znam otkud očekivanja da smo morali se plasirati,otkud tolika ljutnja na igrače,kao da imamo 5 nba startera,5 legitimnih euroligaških igrača

Avatar
miki_92
Postovi: 21606
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la miki_92 » 20 avg 2023, 19:03

SWOT je napisao/la:
20 avg 2023, 18:33
Po meni najvece razocarenje je bio Musa, to sto nije imao barem 25 poena u prosjeku je zalosno. Ocekivao sam puno vise od bivseg MVP-a spanjolske lige i startera Real Madrida. Musa treba da bude u reprezentaciji kao Nenad Marković nekad sto je bio i da rešeta mreže, da preuzme odgovornost i da predvodi svaki napad.
Ne stavljaj ovu ublehu u istu recenicu sa Markovicem
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

VensanKasel
Postovi: 2029
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la VensanKasel » 20 avg 2023, 19:05

retromoos je napisao/la:
20 avg 2023, 18:54
Nije nama problem Hrvatska, vec mi sami sebi. Mi cemo sami sebe pobijediti. Ovu reprezentaciju moze utegnuti samo Markovic kao trener, jer je samo on znao utegnuti i kao igrac. Eno sad i Raza pise objave da su nasi reprezentativci "nas ponos, da podignu glave gore", to je luzerski pristup koji ne daje rezultate. Zivoti nam prodjose dok cekamo neki dobar rezultat sa tim krampama, ali ga nema, i nece ga dugo biti sa takvim pristupom.

Ja sam budala sto uopce pratim te takozvane kosarkase i trenere, fudbalere i ostalu buraniju, dok ce se oni vec sutra kreveljiti se po Instagramu, Facebooku, i ostalim drustvenim mrezama. Skupa odjeca, ljetovanja, automobili, a rezultat O, to vec desetljecima. Oni su karikature, ne sportisti. Kolektivno!

Slovenija ima 2 miliona stanovnika, ljudima treba sleper za sve medalje koje su osvojili u raznim sportovima. Ja mislim da imaju preko 150 olimpijskih medalja u zadnjih 30 godina. Nasi sve ko fol zvijezde, a rezultati k.urcina. Zvijezde da, ali u mahali.
Porediš članicu EU sa nama ? Bravo legendo :clap:
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

retromoos
Postovi: 997
Pridružen/a: 21 sep 2020, 20:08
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la retromoos » 20 avg 2023, 19:09

VensanKasel je napisao/la:
20 avg 2023, 19:05
retromoos je napisao/la:
20 avg 2023, 18:54
Nije nama problem Hrvatska, vec mi sami sebi. Mi cemo sami sebe pobijediti. Ovu reprezentaciju moze utegnuti samo Markovic kao trener, jer je samo on znao utegnuti i kao igrac. Eno sad i Raza pise objave da su nasi reprezentativci "nas ponos, da podignu glave gore", to je luzerski pristup koji ne daje rezultate. Zivoti nam prodjose dok cekamo neki dobar rezultat sa tim krampama, ali ga nema, i nece ga dugo biti sa takvim pristupom.

Ja sam budala sto uopce pratim te takozvane kosarkase i trenere, fudbalere i ostalu buraniju, dok ce se oni vec sutra kreveljiti se po Instagramu, Facebooku, i ostalim drustvenim mrezama. Skupa odjeca, ljetovanja, automobili, a rezultat O, to vec desetljecima. Oni su karikature, ne sportisti. Kolektivno!

Slovenija ima 2 miliona stanovnika, ljudima treba sleper za sve medalje koje su osvojili u raznim sportovima. Ja mislim da imaju preko 150 olimpijskih medalja u zadnjih 30 godina. Nasi sve ko fol zvijezde, a rezultati k.urcina. Zvijezde da, ali u mahali.
Porediš članicu EU sa nama ? Bravo legendo :clap:
Evo ga jos jedan sa pilecim mozgom. Kosovo ima bolje rezultate od nas u sportu HALOOOOOOOOO

Zbogom zohari

Vaya
Postovi: 184
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Vaya » 20 avg 2023, 19:11

DamirT je napisao/la:
20 avg 2023, 18:13
Vaya je napisao/la:
20 avg 2023, 17:36
Nista...vozi dalje Misko...

Nije ovo smak svijeta, ali je grehota jer se repka u ovom punom sastavu mogla skupiti opet iduce ljeto i odigrati jedan vhunski turnir, jos da je bila prilika mozda da taj jedan kvalifikacioni turnir bude u Sarajevu, ali bez obzira, niti ce biti u Sarajevu, ni ti bi se mi kvalifikovali na Olimpijadu...

Mislim, da je Dusko Vukosevic extra analizirao nasu repku neki dan u izjavi za Avaz, gdje kaze da mi jednostavno ne smijemo protraciti talenat ove generacije, a tog alenta zaista ima...

Ja i dalje se ne mogu oteti utisku, da smo mi kvalitetno bili najjaca i najtalentovanija ekipa ovog turnira,zasto su igre u prve 4 utakmice bile tako nejasne i nedefinisane, to meni nikako nije jasno...je li trener, uslovi priprema, nedostatak pripremnih utakmica, nedostatak playa...vjetovatno sve pomalo...

Meni je najiskrenije najvece razocarenje ovog turnira Aziz... Opet cu se vratiti na prosli EP, gdje se samo sjetim utakmica protiv Slovenije i Njemacke, gdje je nasa igra imala i glavu i rep ili se to meni samo cinilo...mi na EB, jesmo imali Robersona, ali sad si imao Garzu i Alibegovica...
Znaci prve 4 utakmice su bile kriminalne, pa iskreno i ona protiv Madjarske sto smo dobili 25 razlike... Nije mi jasno kako Aziz nije uspio da iole prilagodi odbranu na small ball sa kojim su nas svi derali...igra iz tranzicije i pick'n'pop nas je unistila...mi smo se sa Portugalom natezali 35 minuta... Nekompletna Poljska za nas izgleda kao da igramo protiv Warriorsa...Da je Madara sluzio sut u petak, mi ne bi ni njih prosli... Nikako mi nije jasno bilo, da Nurkic 90% svojih minuta provede u paru sa Garzom u reketu... Ja mislim da njih dvojica zajedno na parketu trebaju da budu ukoliko igramo protiv Minesote, a na terenu su zajedno KAT i Gobert ili ako igramo protiv Francuza, a na terenu su zajedno Gobert i Poirer...niko me ne moze ubjediti da nismo mogli kombinovati Garzu i Halilovca ili Nurkica i Alibegovica, pogotovo jer je Amar ona prava gotivna stretch PF...

Razoceranja;
1. Adis Beciragic
2. Jusuf Nurkic...sve prihvatam, da je on nas najdominantniji igrac i sve ostalo, ali on jednostavno ono sto je otprilike igrao u prvoj sezoni kada je dosao u NBA - on igra i danas na istom nivou i to jednostavno to...Poprilicno mali BBIQ...On ce zavrsiti kosarkasku karijeru, ali nece nauciti braniti pick'n'roll...Steta, on je mogao napraviti puno vecu i bolju kosarkasku karijeru...
3. Dzanan Musa - Ja prihvatam da covjek moze imati losu utakmicu ili cak turnir, ali suma sumarum - muda k'o u labuda...
4. Miralem Halilovic - jednostavno je bio los ovih 5 utakmica...

Otkrovljenja;
1. Luka Garza
2. Amar Alibegovic
Ova dvojica ce nam biti od velike koristi...

Ostali tipa Atica, Gegica i Lazica su bili poprilicno losi u prve 4 utakmice, medjutim cim se malo uspostavio neki red u igranju i pocele da organizuju akcije i njih trojica odmah su dosli do izrazaja...Atic mozda ima i najveci alibi od ovih ostalih, jer je glumio playa citav turnir...

Sta uraditi; (po mom skromnom misljenju)...

1. Mi jednostavno, ne znam kako cemo to uraditi, ali mi ni slucajno ne smijemo propustiti da ne odemo na slijedeci EB...jesmo pehovi sto se grupe tice valja se nositi sa Francuzima i Hrvatima, ali jednostavno ne smijemo izgubiti...Mi u onom prvom prozoru, pored Kipra vani, moramo probati dobiti Francusku u BiH. Ja ne znam, koliko ce nama biti od pomoci to sto ce Euroliga napraviti da se ne poklapa sa FIBA prozorima, jer mi dobijamo Musu, a mnogi nasi proyivnici ce dobijati po 5-6 dodatnih igrava u rosteru.

2. Mi trebamo napraviti onaj pozitivni sok. Neko je gore napisao i ja se slazem sa tim, treba otici rukovodstvu Dijona i zamoliti ih da dozvole Neni, pored Dijona da vodi reprezentaciju. Ja mislim da bi on razdrmao ekipu,te da bi na timeoutu drecao do neba kao Zoc, kada ne bi odigrali nesto sto im je nacrtao.

3. Pod hitno se baciti na pronalazenje stranca na PG. Znaci nama treba organizator, koji nije skrt, zna podjeliti asistenciju i zna pogoditi vanjski sut. Ukoliko bi jos uboli nekog onako ko je i karakterom kao Roberson - bilo bi extra. Treba sacekati dogovor EL i FIBE, te vidjeti hocemo li imaati na raspolaganju PGs iz EL...

4. Ja ne znam kakav je ugovor Luki u Minesoti, ali ja se iskreno nadam, da ce on u narednom periodu doci igrati u Europu, koja bi njemu puno vise odgovarala, nego NBA, a bio bi sigurno u prilici da ubode dobar ugovor u neko euroligasu. Drugo, pod obavezno iskoristiti sve moguce resurse, lobiranja i stele da mu se skine zvjezdica kao naturalizovanom igracu.

5. Obavezno izgladiti stvari sa Emirom Sulejmanovicem i gledati da se vrati u reprezentaciju... Mi sada u kvalifikacijama za EB necemo imati Jusufa i Garzu, znaci nas najvisi igrac ce biti Halilovic sa svojih 207 cm.

6. Sredjivanje vanjske linije.
a) Aziz je prije 2 mjeseca govorio o povratku 2 nasa igraca u reprezentaciju, od toga je jedan iz Turske. Ukoliko u ovome ima istine, ja zaista ne znam o kome drugome moze pricati osim o Tariku Biberovicu. Ne moramo pricati nista vise, koliko bi nama on od koristi bio, da ne gledamo vise kako Vrabac ili Gegic ispaljuju cigle.
b) Treba pratiti ovaj zakon o dvojnom drzavljanstvu u Njemackoj, hoce li biti usvojen ili ne...Ukoliko on bude usvojen, otici pricati Nihadom, da vrati i nase drzavljanstvo, te da odigra jos 1-2 godine za reprezentaciju, gdje ji sigurno sa klupe mogao da donese kvalitetnih 10 minuta
c) Treba ispratiti Nedima Djedovica u Betisu ovu sezonu i vidjeti imali ikakvog kuveta u njemu za reprezentacije.
d) Treba vidjeti za vanjsku liniju, imali kakvog kvaliteta i hoce li igrati za reprezentaciju ovi sto igraju u BiH i regiji...Gataric, Mulic, Talic, Kondic, Amsal Delalic...

Samo se vratiti na izjavu Duska Vujosevica - "Mi ne smijemo propustiti priliku da nam talenat ove generacije propadne"!

Idemo dalje... :bih:
Apsolutno potpisujem svaku rijec. Mada ne vidim nacin kako mozemo dobiti Hrvatsku. Pogotovo jer se prva igra kod njih. Za nadat se da ne izgubimo ko protiv CG 19, 20 razlike, pa da moramo i to ganjati. Jos ce oni imati sigurno 2 igraca iz EL, a mi samo Musu, koji je pod pritiskom kad treba povuci reprezentaciju u bitnoj utakmici mentalni patuljak. Bekir je definitivno zasluzio vec sljedece sedmice otkaz. Sreca eto pa ima sad vremena do februara da se nadje play kakav dobar i nadam se selektor.
Pa eto covjek sve gleda, analizira i kalkulise...

Sto se Hrvata tice, oni jesu generalno u kanalu...Kad su oni spali na to, da im selektor bude Mulaomerovic, pa evo sada ojebina Josip Sesar, onda znas koliko je sati...ma da neko je vec spominjao da su Repesu vratili u neku ulogu u reprezentaciji Hrvatske, hoce li im on uvoditi kakvog reda - ne znam, nadam se da nece dok traju ove slijede kvalifikacije...

Ja se nadam da mozemo matchirati Hrvatskoj, ukoliko budemo imali sve zdrave igrace, Musa bude na raspolaganju, vratimo Sulejmanovica i nabavimo kakvog dobrog playa - tada vjerujem da se mozemo nositi sa njima....
Kada ne Zubca, Sarica i Bogdanovica to je neka druga ekipa...
Sto je najzanimljivije, ako budemo tako - Hrvati nama mogu praviti najvece probleme u reketu...Kod nas Halilovic Kamenjas, Alibegovic, Sulejmanovic i Penava... A tamo imas Roko Prkacin (Gran Canaria), bracu Ivsic (Studentski Centar), Karlo Matkovic (Olimpija), Dominik Brankovic (Bayern), sada gledam u Virtusu ima neki mladi Menalo, 206 cm krilo - prijavljen za ovu sezonu...velika enigma ce biti Ante Zizic (on se haman zakacio sa hrvatskim savezom) i Draganom Benderom (ja ne znam sta je sa tim momkom, zadnje je igrao u Makabiju, ali ne znas sta je sad sa njim)...na to dodaj Smitha i Hezonju...ostalo su im sve igraci nivoa Zadra i Splita...

Ja mislim da se mi Hrvatskom realno mozemo nositi, ma da kada smo u pitanju pobjediti i izgubiti od svakoga...

Protiv Hrvata je dosta yoga nejasno, kljucno ce biti ko ce se njima odazvati i da li mogu racunati na EL igrace...

jasta
Postovi: 1769
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la jasta » 20 avg 2023, 19:15

Ako u 2 meča oba izgubiš od ovakve Poljske, a pritom igraš sa najboljim što imaš, nema tu šta da se priča nego trener napolje. Ne kažem da je sve do njega ali...

Vaya
Postovi: 184
Pridružen/a: 24 dec 2015, 11:32
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Vaya » 20 avg 2023, 19:15

P.S. Evo finale turnira u Turskoj...Turska - Hrvatska

https://cdn.livetv696.me/webplayer.php? ... 765583&fwm

Avatar
DamirT
Postovi: 14739
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la DamirT » 20 avg 2023, 19:17

VensanKasel je napisao/la:
20 avg 2023, 18:28
DamirT je napisao/la:
20 avg 2023, 18:13
Vaya je napisao/la:
20 avg 2023, 17:36
Nista...vozi dalje Misko...

Nije ovo smak svijeta, ali je grehota jer se repka u ovom punom sastavu mogla skupiti opet iduce ljeto i odigrati jedan vhunski turnir, jos da je bila prilika mozda da taj jedan kvalifikacioni turnir bude u Sarajevu, ali bez obzira, niti ce biti u Sarajevu, ni ti bi se mi kvalifikovali na Olimpijadu...

Mislim, da je Dusko Vukosevic extra analizirao nasu repku neki dan u izjavi za Avaz, gdje kaze da mi jednostavno ne smijemo protraciti talenat ove generacije, a tog alenta zaista ima...

Ja i dalje se ne mogu oteti utisku, da smo mi kvalitetno bili najjaca i najtalentovanija ekipa ovog turnira,zasto su igre u prve 4 utakmice bile tako nejasne i nedefinisane, to meni nikako nije jasno...je li trener, uslovi priprema, nedostatak pripremnih utakmica, nedostatak playa...vjetovatno sve pomalo...

Meni je najiskrenije najvece razocarenje ovog turnira Aziz... Opet cu se vratiti na prosli EP, gdje se samo sjetim utakmica protiv Slovenije i Njemacke, gdje je nasa igra imala i glavu i rep ili se to meni samo cinilo...mi na EB, jesmo imali Robersona, ali sad si imao Garzu i Alibegovica...
Znaci prve 4 utakmice su bile kriminalne, pa iskreno i ona protiv Madjarske sto smo dobili 25 razlike... Nije mi jasno kako Aziz nije uspio da iole prilagodi odbranu na small ball sa kojim su nas svi derali...igra iz tranzicije i pick'n'pop nas je unistila...mi smo se sa Portugalom natezali 35 minuta... Nekompletna Poljska za nas izgleda kao da igramo protiv Warriorsa...Da je Madara sluzio sut u petak, mi ne bi ni njih prosli... Nikako mi nije jasno bilo, da Nurkic 90% svojih minuta provede u paru sa Garzom u reketu... Ja mislim da njih dvojica zajedno na parketu trebaju da budu ukoliko igramo protiv Minesote, a na terenu su zajedno KAT i Gobert ili ako igramo protiv Francuza, a na terenu su zajedno Gobert i Poirer...niko me ne moze ubjediti da nismo mogli kombinovati Garzu i Halilovca ili Nurkica i Alibegovica, pogotovo jer je Amar ona prava gotivna stretch PF...

Razoceranja;
1. Adis Beciragic
2. Jusuf Nurkic...sve prihvatam, da je on nas najdominantniji igrac i sve ostalo, ali on jednostavno ono sto je otprilike igrao u prvoj sezoni kada je dosao u NBA - on igra i danas na istom nivou i to jednostavno to...Poprilicno mali BBIQ...On ce zavrsiti kosarkasku karijeru, ali nece nauciti braniti pick'n'roll...Steta, on je mogao napraviti puno vecu i bolju kosarkasku karijeru...
3. Dzanan Musa - Ja prihvatam da covjek moze imati losu utakmicu ili cak turnir, ali suma sumarum - muda k'o u labuda...
4. Miralem Halilovic - jednostavno je bio los ovih 5 utakmica...

Otkrovljenja;
1. Luka Garza
2. Amar Alibegovic
Ova dvojica ce nam biti od velike koristi...

Ostali tipa Atica, Gegica i Lazica su bili poprilicno losi u prve 4 utakmice, medjutim cim se malo uspostavio neki red u igranju i pocele da organizuju akcije i njih trojica odmah su dosli do izrazaja...Atic mozda ima i najveci alibi od ovih ostalih, jer je glumio playa citav turnir...

Sta uraditi; (po mom skromnom misljenju)...

1. Mi jednostavno, ne znam kako cemo to uraditi, ali mi ni slucajno ne smijemo propustiti da ne odemo na slijedeci EB...jesmo pehovi sto se grupe tice valja se nositi sa Francuzima i Hrvatima, ali jednostavno ne smijemo izgubiti...Mi u onom prvom prozoru, pored Kipra vani, moramo probati dobiti Francusku u BiH. Ja ne znam, koliko ce nama biti od pomoci to sto ce Euroliga napraviti da se ne poklapa sa FIBA prozorima, jer mi dobijamo Musu, a mnogi nasi proyivnici ce dobijati po 5-6 dodatnih igrava u rosteru.

2. Mi trebamo napraviti onaj pozitivni sok. Neko je gore napisao i ja se slazem sa tim, treba otici rukovodstvu Dijona i zamoliti ih da dozvole Neni, pored Dijona da vodi reprezentaciju. Ja mislim da bi on razdrmao ekipu,te da bi na timeoutu drecao do neba kao Zoc, kada ne bi odigrali nesto sto im je nacrtao.

3. Pod hitno se baciti na pronalazenje stranca na PG. Znaci nama treba organizator, koji nije skrt, zna podjeliti asistenciju i zna pogoditi vanjski sut. Ukoliko bi jos uboli nekog onako ko je i karakterom kao Roberson - bilo bi extra. Treba sacekati dogovor EL i FIBE, te vidjeti hocemo li imaati na raspolaganju PGs iz EL...

4. Ja ne znam kakav je ugovor Luki u Minesoti, ali ja se iskreno nadam, da ce on u narednom periodu doci igrati u Europu, koja bi njemu puno vise odgovarala, nego NBA, a bio bi sigurno u prilici da ubode dobar ugovor u neko euroligasu. Drugo, pod obavezno iskoristiti sve moguce resurse, lobiranja i stele da mu se skine zvjezdica kao naturalizovanom igracu.

5. Obavezno izgladiti stvari sa Emirom Sulejmanovicem i gledati da se vrati u reprezentaciju... Mi sada u kvalifikacijama za EB necemo imati Jusufa i Garzu, znaci nas najvisi igrac ce biti Halilovic sa svojih 207 cm.

6. Sredjivanje vanjske linije.
a) Aziz je prije 2 mjeseca govorio o povratku 2 nasa igraca u reprezentaciju, od toga je jedan iz Turske. Ukoliko u ovome ima istine, ja zaista ne znam o kome drugome moze pricati osim o Tariku Biberovicu. Ne moramo pricati nista vise, koliko bi nama on od koristi bio, da ne gledamo vise kako Vrabac ili Gegic ispaljuju cigle.
b) Treba pratiti ovaj zakon o dvojnom drzavljanstvu u Njemackoj, hoce li biti usvojen ili ne...Ukoliko on bude usvojen, otici pricati Nihadom, da vrati i nase drzavljanstvo, te da odigra jos 1-2 godine za reprezentaciju, gdje ji sigurno sa klupe mogao da donese kvalitetnih 10 minuta
c) Treba ispratiti Nedima Djedovica u Betisu ovu sezonu i vidjeti imali ikakvog kuveta u njemu za reprezentacije.
d) Treba vidjeti za vanjsku liniju, imali kakvog kvaliteta i hoce li igrati za reprezentaciju ovi sto igraju u BiH i regiji...Gataric, Mulic, Talic, Kondic, Amsal Delalic...

Samo se vratiti na izjavu Duska Vujosevica - "Mi ne smijemo propustiti priliku da nam talenat ove generacije propadne"!

Idemo dalje... :bih:
Apsolutno potpisujem svaku rijec. Mada ne vidim nacin kako mozemo dobiti Hrvatsku. Pogotovo jer se prva igra kod njih. Za nadat se da ne izgubimo ko protiv CG 19, 20 razlike, pa da moramo i to ganjati. Jos ce oni imati sigurno 2 igraca iz EL, a mi samo Musu, koji je pod pritiskom kad treba povuci reprezentaciju u bitnoj utakmici mentalni patuljak. Bekir je definitivno zasluzio vec sljedece sedmice otkaz. Sreca eto pa ima sad vremena do februara da se nadje play kakav dobar i nadam se selektor.
A šta to Hrvatska godinama pokazuje pa je veličate ?
Nema nista posebno, ali ako ostane sve ovako, tj bez playa i normalnog selektora, sumnjam da tamo mozemo dobro proci. Pod dobro mislim i podnosljiv poraz do nekoliko razlike. Ne brinu me toliko ni oni, koliko nasi. Mi smo u stanju odigrati odlicnu utakmicu protiv npr Litvanije i zijaniti sljedecu od Madjarske. Ako dobijemo normalnog selektora i nekog normalnog playmakera, ne sumnjam u pobjedu pa makar i kod nas
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
RoninX
Postovi: 1973
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la RoninX » 20 avg 2023, 19:18

da sam na mjestu ovog portala dao bih honorar toniju lazarusicu sa tvitera, da potpuno ogoli kakva je prevara aziz bekir, u jednoj strucnoj analizi turnira (dvaput izgubit od krnje poljske ipak mora ici na dusu selektora). a nakon toga, valjda bi konacno neko razmislio o njegovom otkazu. dalibor milos ga sigurno nece tjerat, prvo zato sto ni aziz ne proziva njegov nerad, drugo zato sto intimno zeli da nas ovaj nesrecnik nastavi kanalit, a svakako bi dobio bonus od matice ako ga sacuva do duela protiv hrvatske.
Zadnja izmjena: RoninX, dana/u 20 avg 2023, 19:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21407
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la Epidaurus » 20 avg 2023, 19:22

Crna Gora ima jos manji “bazen” od nas pa evo igraju vec drugo SP uzastopno. Naravno ne treba se ni podsjecat da su plasman izborili preko nas.

Avatar
RoninX
Postovi: 1973
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la RoninX » 20 avg 2023, 19:26

Sveti je napisao/la:
20 avg 2023, 18:51
Ali gegare brata. 1/16 za tri, ali nije se dao brat. Jos je asortimanu kasnije dodao i neke solo prodore i ulaske pod kos :rol:
pitanje za selektora, da li smatrate da bi amsal delalic sutirao gore od 1/16 za tri poena, pa ga zato niste poveli? ako je odgovor potvrdan, razumijem vasu odluku, iako je zasnovana na cinjenici da vi nemate pojma o kakvom profilu igraca se radi.

Avatar
DamirT
Postovi: 14739
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la DamirT » 20 avg 2023, 19:27

RoninX je napisao/la:
20 avg 2023, 19:26
Sveti je napisao/la:
20 avg 2023, 18:51
Ali gegare brata. 1/16 za tri, ali nije se dao brat. Jos je asortimanu kasnije dodao i neke solo prodore i ulaske pod kos :rol:
pitanje za selektora, da li smatrate da bi amsal delalic sutirao gore od 1/16 za tri poena, pa ga zato niste poveli? ako je odgovor potvrdan, razumijem vasu odluku, iako je zasnovana na cinjenici da vi nemate pojma o kakvom profilu igraca se radi.
Zar bi moglo gore od Air Gege :rol: :rol:
Pa yebo ga otac, da je svako od nas s foruma sutnuo 16 puta, siguran sam da bi vise puta ubacili od njega
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

VensanKasel
Postovi: 2029
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la VensanKasel » 20 avg 2023, 19:29

RoninX je napisao/la:
20 avg 2023, 19:18
da sam na mjestu ovog portala dao bih honorar toniju lazarusicu sa tvitera, da potpuno ogoli kakva je prevara aziz bekir, u jednoj strucnoj analizi turnira (dvaput izgubit od krnje poljske ipak mora ici na dusu selektora). a nakon toga, valjda bi konacno neko razmislio o njegovom otkazu. dalibor milos ga sigurno nece tjerat, prvo zato sto ni aziz ne proziva njegov nerad, drugo zato sto intimno zeli da nas ovaj nesrecnik nastavi kanalit, a svakako bi dobio bonus od matice ako ga sacuva do duela protiv hrvatske.
Đe ima da se to pročita ?
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

Avatar
RoninX
Postovi: 1973
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Pretkvalifikacije za OI 2024

Post Postao/la RoninX » 20 avg 2023, 19:34

nasa jedina nada protiv hrvatske je da dario saric zavrsi u evropi i bude njihov glavni igrac protiv nas (uz naravno novog-boljeg selektora), ako postoji igrac koji se vise krci od muse bez ikakavog pokrica, to je ovaj kloc, koji je svaki turnir od 2015. bio najgori pojedinac hrvatske. ali ga to nikad nije omelo da forsira svoj sut i "kreira" , pored daleko boljih saigraca.

inace je hrvatska nakon dugo vremena postigla koheziju savez-talentovan trener-igraci. svi disu kao jedno i znaju sta ko radi. sesar od ovog prcvoljka filipovica i kapuste napravi zahvalne igrace. sanse su nam pola-pola... sa azizoom nepostojece.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.