Rukometna reprezentacija BiH

Moderator/ica: Pasha

Da li ste zadovoljni izborom Ivice Obrvana za novog selektora?

Super zadovoljan
46
24%
Zadovoljan
75
39%
Nemam stav
32
17%
Nezadovoljan
13
7%
Katastrofa
26
14%
 
Ukupno glasova: 192

Fagus501
Postovi: 509
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 16 jan 2024, 14:28

Druže i ti ga pretjera , ima li ijedan igrač ili selektor po tebi da je bio dobar od '95. pa do danas ?
[/quote]
Bilo je dobri igrača ali jarane svak ima rok trajanja nemozes igrati do 44 godine

19vendetta87
Postovi: 4965
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la 19vendetta87 » 16 jan 2024, 14:56

EastwichTown je napisao/la:
16 jan 2024, 10:47
Hrvatska je dobila jednog sjajnog rukometaša. Riječ je o 30-godišnjem Mariju Šoštariću, desnom krilu.

Šoštarić je debitirao za nacionalnu vrstu Hrvatske iako ima već 30 godina, no postoji opravdan razlog za to.

Rukometaš Pick Szegeda rođen je u Sloveniji, za čiji je dres igrao sve do 2020. godine.
Ovako rade reprezentacije koje imaju neku viziju i imaju ljude u savezu koji će prepoznati sve što je dobro i sve igrače koji će doprinijeti kvaliteti reprezentacije , ja 6 mjeseci piskaram po forumu kako trebamo hitno namjeriti odliv naših igrača u druge reprezentacije sa naturalizacijom par bekova , ali niko ništa nije uradio , sve mi se čini kao da se to namjerno radi i kao da je nekom u cilju da se sroza ugled reprezentacije na najniže grane . Mario Šoštarić ... ko je gledao Hrvatsku ove 2 utakmice vidio je kakav je igrač .
A kojeg to igraca mozemo naturalizovati? Pa za nas yebeni Hrstić nece da igra, a frajer ima 27 godina, nece dres Hrvatske vise za zivota obući.
O Vistoropu i Ivanu Pavlovicu je suvisno govoriti. Tim Suton mi jedino pada na pamet, ali sumnjam da bi i on sad dosao u ovu propalu reprezentaciju.
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5773
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la JohnCleese » 16 jan 2024, 15:05

brzi je napisao/la:
16 jan 2024, 08:11
JohnCleese je napisao/la:
16 jan 2024, 07:39
Nadam se da je u toku dana Smajlagic i zvanicno bivši.

Vratiti Tonija Colinu dok se Nikola Prce ne oprosti od aktivnog igranja pa onda Nikolu prekomandovati za selektora.
Šta Magoda kaže,jel se još zaklinje u metuzalema
Čeka se samo da avion sleti
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Arvid
Postovi: 17683
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Arvid » 16 jan 2024, 17:52

Barbareza za selektora.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

ovisnik
Postovi: 1127
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 16 jan 2024, 19:17

A kojeg to igraca mozemo naturalizovati? Pa za nas yebeni Hrstić nece da igra, a frajer ima 27 godina, nece dres Hrvatske vise za zivota obući.
O Vistoropu i Ivanu Pavlovicu je suvisno govoriti. Tim Suton mi jedino pada na pamet, ali sumnjam da bi i on sad dosao u ovu propalu reprezentaciju.
[/quote]

Tim Suton je jedini vrhunski igrač koji bi mogao zaigrati za nas.Obzirom da pokriva pozicije lijevog i srednjeg beka sigurno bi bio ogromno pojačanje.Pored njega sigurno da dosta prosječnih igrača koji bi mogli pomoći naročito na poziciji beka gdje smo i najtanji.Spominjan je Lovro Jotić, on je korektan srednji bek koji daje dosta golova.Hrstić, Vistorop, Ćesko...možda i ne žele, ali sigurno ima igrača koji se mogu naturalizirati, a igraju na bekovskim pozicijama.Puna je Evropa igrača porjeklom Srbije i Hrvatske koji imaju solidne uloge u Francuskoj,Švajcarskoj, Rumunskoj, Mađarskoj ligi na koje matične reprezentacije ne računaju, a koji bi prihvatili poziv BiH, ako ni radi čega drugog, onda radi lakše prodaje i napredovanja u karijeri. Andrej Golić ima desetine igrača koje zastupa, neka ga Irfan i Magoda pitaju za preporuku, siguran sam da ih neće odbiti jer je i njemu cilj da mu igrači igraju za reprezentaciju.Inače, interesantna je činjenica da svi "bošnjački" klubovi nakon rata, nisu uspjeli napraviti ni prosječnog lijevog ili desnog beka.Srednjih je bilo, Edin Bašić, Doborac, Harmandić, ali lijevih i desnih tanko.Terzić je bio jedini koji je u prvih 5 godina karijere bio solidan i ofanzivno, ostalo Sirćo, Halilbegović, Bašić Nermin....Evo i sad u domaćim klubovima nema nijednog beka da zavrjeđuje poziv za reprezentaciju, sve je to bilo tanko, tako da bez naturalizacije mi nemamo šta tražiti.

terra
Postovi: 574
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la terra » 16 jan 2024, 19:40

ovisnik je napisao/la:
16 jan 2024, 19:17
A kojeg to igraca mozemo naturalizovati? Pa za nas yebeni Hrstić nece da igra, a frajer ima 27 godina, nece dres Hrvatske vise za zivota obući.
O Vistoropu i Ivanu Pavlovicu je suvisno govoriti. Tim Suton mi jedino pada na pamet, ali sumnjam da bi i on sad dosao u ovu propalu reprezentaciju.
Tim Suton je jedini vrhunski igrač koji bi mogao zaigrati za nas.Obzirom da pokriva pozicije lijevog i srednjeg beka sigurno bi bio ogromno pojačanje.Pored njega sigurno da dosta prosječnih igrača koji bi mogli pomoći naročito na poziciji beka gdje smo i najtanji.Spominjan je Lovro Jotić, on je korektan srednji bek koji daje dosta golova.Hrstić, Vistorop, Ćesko...možda i ne žele, ali sigurno ima igrača koji se mogu naturalizirati, a igraju na bekovskim pozicijama.Puna je Evropa igrača porjeklom Srbije i Hrvatske koji imaju solidne uloge u Francuskoj,Švajcarskoj, Rumunskoj, Mađarskoj ligi na koje matične reprezentacije ne računaju, a koji bi prihvatili poziv BiH, ako ni radi čega drugog, onda radi lakše prodaje i napredovanja u karijeri. Andrej Golić ima desetine igrača koje zastupa, neka ga Irfan i Magoda pitaju za preporuku, siguran sam da ih neće odbiti jer je i njemu cilj da mu igrači igraju za reprezentaciju.Inače, interesantna je činjenica da svi "bošnjački" klubovi nakon rata, nisu uspjeli napraviti ni prosječnog lijevog ili desnog beka.Srednjih je bilo, Edin Bašić, Doborac, Harmandić, ali lijevih i desnih tanko.Terzić je bio jedini koji je u prvih 5 godina karijere bio solidan i ofanzivno, ostalo Sirćo, Halilbegović, Bašić Nermin....Evo i sad u domaćim klubovima nema nijednog beka da zavrjeđuje poziv za reprezentaciju, sve je to bilo tanko, tako da bez naturalizacije mi nemamo šta tražiti.
[/quote]
Irfan i Magoda da pitaju, jel se šališ ili ove vidiš na brodu koji samo što nije potonuo

ovisnik
Postovi: 1127
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 16 jan 2024, 21:22

https://www.facebook.com/share/v/sLCu72 ... tid=fjhCiA
Evo i Prce govori isto što većina forumaša ovdje piše, borba za svakog igrača koji može igrati za BiH ako nećemo da nam se ponavljaju ove blamaže.

EdinjoBos
Postovi: 1398
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 16 jan 2024, 21:31

sto njega naprimjer nikad niko nije kontaktirao a vec par godina je prvi srednji bek u jakom rk gorenje velenje (?!?)

slika

EdinjoBos
Postovi: 1398
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la EdinjoBos » 16 jan 2024, 22:11

ovisnik je napisao/la:
16 jan 2024, 21:22
https://www.facebook.com/share/v/sLCu72 ... tid=fjhCiA
Evo i Prce govori isto što većina forumaša ovdje piše, borba za svakog igrača koji može igrati za BiH ako nećemo da nam se ponavljaju ove blamaže.
bravo za nikolu, BORBA za svakog igraca mora poceti vec danas a ne sutra. ima dosta (!) igraca koje mozemo vrbovati i aBd dovesti i koji bi pojacali reprezentaciju!

Avatar
DamirT
Postovi: 14940
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 16 jan 2024, 22:21

Ma nema sta, ocigledno da Magodu i strucni stab zaboli ona stvar za novim igracima. Ne znam samo sta ocekuju, ciji je to posao za dovodjenje igraca, pa makar i da pokusaju, pa ako odbiju yebi ga, ako nista probali su.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Fagus501
Postovi: 509
Pridružen/a: 23 okt 2017, 22:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Fagus501 » 16 jan 2024, 22:40

Da se zahvalim posto niko nije hvala Crnojgori sto nam je pustila onu utaknicu u moraci,svi su tada pisali kako smo dobri ljudi nam dali čistu pobjedu bolje da nisu.Ljidi Srbiju dobili tolko o njihovom kvalitetu

ovisnik
Postovi: 1127
Pridružen/a: 22 mar 2008, 20:00
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ovisnik » 16 jan 2024, 22:57

DamirT je napisao/la:
16 jan 2024, 22:21
Ma nema sta, ocigledno da Magodu i strucni stab zaboli ona stvar za novim igracima. Ne znam samo sta ocekuju, ciji je to posao za dovodjenje igraca, pa makar i da pokusaju, pa ako odbiju yebi ga, ako nista probali su.
Mislim da se Magoda nije tu mješao, sve je prepušteno Smajlagiću, on je takv tip da ne trpi nikakva uplitanja, lik je ozbiljan narcis.Njegova je procjena i želja bila da forsira igrače iz domaće lige, obzirom da u njoj rade i on i Doborac, očigledno ih je zavarala igra pojedinih igrača u ovoj ligi.Savezu treba neki sposoban lik sa dobrim konekcijama, neki bivši igrač/ tipa Prce/ koji će obaviti razgovore sa igračima i menadzerima i onda to javno treba reći, pričalo se sa tim igračem, odbio ili prihvatio, al pristup mora biti ozbiljan i mora se ljudima jasno prezentirati neki plan i šta se želi postići.

Avatar
DamirT
Postovi: 14940
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 17 jan 2024, 00:31

ovisnik je napisao/la:
16 jan 2024, 22:57
DamirT je napisao/la:
16 jan 2024, 22:21
Ma nema sta, ocigledno da Magodu i strucni stab zaboli ona stvar za novim igracima. Ne znam samo sta ocekuju, ciji je to posao za dovodjenje igraca, pa makar i da pokusaju, pa ako odbiju yebi ga, ako nista probali su.
Mislim da se Magoda nije tu mješao, sve je prepušteno Smajlagiću, on je takv tip da ne trpi nikakva uplitanja, lik je ozbiljan narcis.Njegova je procjena i želja bila da forsira igrače iz domaće lige, obzirom da u njoj rade i on i Doborac, očigledno ih je zavarala igra pojedinih igrača u ovoj ligi.Savezu treba neki sposoban lik sa dobrim konekcijama, neki bivši igrač/ tipa Prce/ koji će obaviti razgovore sa igračima i menadzerima i onda to javno treba reći, pričalo se sa tim igračem, odbio ili prihvatio, al pristup mora biti ozbiljan i mora se ljudima jasno prezentirati neki plan i šta se želi postići.
E jest se Pipe usrecio sa ovim igracima :lol:

Zar je stvarno mislio da tu ima kvalitetnih igraca za reprezentaciju i EP?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
gradacac10
Postovi: 928
Pridružen/a: 19 okt 2011, 09:36
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la gradacac10 » 17 jan 2024, 07:55

EdinjoBos je napisao/la:
16 jan 2024, 21:31
sto njega naprimjer nikad niko nije kontaktirao a vec par godina je prvi srednji bek u jakom rk gorenje velenje (?!?)

slika
Pajt nije srednji bek, nego desno krilo.
Nije ni prvo, nego drugo desno krilo godinama u Gorenju iza naseg Haseljica, skoro i ne igra.
Vise nije u Gorenju, otisao je u neki drugi klub jer nije mogao igrati pored Haseljica.


Avatar
Padovan
Postovi: 12689
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la Padovan » 18 jan 2024, 16:44

Pa vecina je tjerala te iste za koje Prce kaze da ih se nije trebalo odreci, trazila se smjena generacija i sad se postavlja Prce.

Nemamo mi luksuza niti u jednom sportu da se odricemo iskusni igraca za radi mladi, jer kod nas nema sistema, za smjenu generacija treba sistem vrijeme, a mi nemamo sistema niti strpljenja.

Nema tu kvaliteta niti timskog duha dok je npr. Markovic bio selektor kada se igralo na loptu do zadnje minute, kada su se igraci bacali na glavu, za svaku loptu.
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
ASD
Postovi: 26270
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la ASD » 18 jan 2024, 19:08

gradacac10 je napisao/la:
17 jan 2024, 07:55
EdinjoBos je napisao/la:
16 jan 2024, 21:31
sto njega naprimjer nikad niko nije kontaktirao a vec par godina je prvi srednji bek u jakom rk gorenje velenje (?!?)

slika
Pajt nije srednji bek, nego desno krilo.
Nije ni prvo, nego drugo desno krilo godinama u Gorenju iza naseg Haseljica, skoro i ne igra.
Vise nije u Gorenju, otisao je u neki drugi klub jer nije mogao igrati pored Haseljica.
On izvodi sedmerce. Overall je Haseljić puno bolji igrač.

Avatar
DamirT
Postovi: 14940
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rukometna reprezentacija BiH

Post Postao/la DamirT » 18 jan 2024, 19:24

Ja jos ne mogu prezaliti Vladu Vranjesa. Taj covjek je komotno mogao igrati za nas jos makar 5 godina...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏



Odgovori

Natrag na “Rukometna reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.