BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

Avatar
emir_
Postovi: 5794
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la emir_ » 27 mar 2023, 12:37

GalileoGalilei je napisao/la:
27 mar 2023, 12:33
Jedina poenta svega je da se mi kao narod moramo spustiti. Poletili ste opet nakon Islanda, kao i svaki put. Popljuvali Ibrulja (i meni je odvratan), ali je bio u pravu.
Nema više one stare generacije iz Brazila, nemamo više tu snagu i mentalitet. Mi smo sasvim PROSJEČNA reprezentacija i nema potrebe omalovažavati druge ekipe i glumiti neku visinu.

S ovim novim mladim igračima imamo potencijal, ali kad nemaš dobrog selektora i sistem, sve to pada u vodu.
Kakv bolan narod i kakve to veze ima sa igracima i igrom na terenu?
4-IN-A-ROW

Avatar
Amarinho
Postovi: 1163
Pridružen/a: 07 mar 2013, 11:13
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Amarinho » 27 mar 2023, 12:43

I treba se pod hitno prestat uzimat u obzir kvalitet ili ne-kvalitet neke ekipe stim da se uporedjuju klubovi gdje ko igra.

Pa jucer nam je igrac Fc Sydneya najvise pravio probleme, napad predvodio igrac Banske Bystrice.

Polufinale SP su igrali igraci iz Real Valladolida, Al Ittihada, Stade Bresta itd

Avatar
Madal
Postovi: 3734
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Madal » 27 mar 2023, 12:44

Jel se javio Ibrulj da ga opet popljujem?
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

UPRAVA NAPOLJE!

Avatar
JonSnow
Postovi: 6386
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la JonSnow » 27 mar 2023, 12:50

emir_ je napisao/la:
27 mar 2023, 12:37
GalileoGalilei je napisao/la:
27 mar 2023, 12:33
Jedina poenta svega je da se mi kao narod moramo spustiti. Poletili ste opet nakon Islanda, kao i svaki put. Popljuvali Ibrulja (i meni je odvratan), ali je bio u pravu.
Nema više one stare generacije iz Brazila, nemamo više tu snagu i mentalitet. Mi smo sasvim PROSJEČNA reprezentacija i nema potrebe omalovažavati druge ekipe i glumiti neku visinu.

S ovim novim mladim igračima imamo potencijal, ali kad nemaš dobrog selektora i sistem, sve to pada u vodu.
Kakv bolan narod i kakve to veze ima sa igracima i igrom na terenu?
Pa ljudi misle da smo "hive mind" i ako mi histerisemo, da će po automatizmu i igrači.
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2131
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la GalileoGalilei » 27 mar 2023, 12:59

emir_ je napisao/la:
27 mar 2023, 12:37
GalileoGalilei je napisao/la:
27 mar 2023, 12:33
Jedina poenta svega je da se mi kao narod moramo spustiti. Poletili ste opet nakon Islanda, kao i svaki put. Popljuvali Ibrulja (i meni je odvratan), ali je bio u pravu.
Nema više one stare generacije iz Brazila, nemamo više tu snagu i mentalitet. Mi smo sasvim PROSJEČNA reprezentacija i nema potrebe omalovažavati druge ekipe i glumiti neku visinu.

S ovim novim mladim igračima imamo potencijal, ali kad nemaš dobrog selektora i sistem, sve to pada u vodu.
Kakv bolan narod i kakve to veze ima sa igracima i igrom na terenu?
Ja govorim o navijačima. Svima će biti lakše kad se budemo spustili, bili umjereni s hvalisanjima/kuđenjem. Pobijedili Island, neki hajc se stvorio kao da smo Portugala uzeli. Ljudi koji imaju zdrav razum i poučeni iskustvima i razočarenjima unazad 8-9 godina su bili oprezni i govorili da trebamo spojiti onakvih 5-6 utakmica, pa da kažemo da je to napredak. O tome govorim. Ne može igrač biti najbolji u četvrtak, a najgori u nedjelju.

totasef1
Postovi: 1160
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la totasef1 » 27 mar 2023, 13:05

Ma Slovacka je tanka, kao i mi, iskoristili su dobru generaciju i povezali 3 velika takmicenja, imaju dobra 2 igraca u Skriniaru i Lobotki, ostalo talasika, dovoljna ti je cinjenica da im Pekarik, Kucka i Mak jos igraju u reprezentaciji.

Portugal ce u ovoj grupi zabiti 40 golova, Cristiano se obradovao nakon zrijeba, skonto da ce ko od sale zabiti 10 + ove kvalifikacije i povecat konto golova u reprezentaciji.

faktograf
Postovi: 45
Pridružen/a: 20 mar 2023, 15:08
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la faktograf » 27 mar 2023, 13:27

Jednostavno se moramo pomiriti da smo prosjecna reprezentacija, to je sve. Prosla grupa u Ligi nacija je bila tacno po mjeri, jednostavno prosjecne reprezentacije podjednakog kvaliteta u kojoj nijanse odlucuju, mi smo imali srece, nesto malo vise kvaliteta u izvedbama u tom trenutku i zavrsili prvi u grupi ali realno nismo pokazali nesto posebno da smo kvalitetniji niti od rumuna, crnogoraca ili finaca. Na nasu srecu dobili smo ponovno grupu ( sada za EP) u kojoj realno imamo se cemu nadati jer ponovno imamo 2 tima ( Slovacku i Island, Lux je isto nezgodan protivnik ali ipak mislim da su za nijansu losiji od nas i ove dvije repke) pored nas koji su nase kvalitete i protiv kojih ce sitnice i nijanse odlucivati ko ce uhvatiti to drugo mjesto. Mislim da ce na kraju razlika za to drugo mjesto biti minimalna. Opet kazem mi smo prosjecna fudbalska ekipa, sa 2/3 tima koji je sastavljen od realno ispodprosjecnih igraca ili prosjecnih igraca koji uz to jos nisu ni standardni u vec prosjecnim ili ispodprosjecnim ligama.

Tako da, navijajmo i nadajmo se evropskom, ali nece biti veliko iznenadjenje ako ponovno zavrsimo na 3. ili 4. mjestu. Jednostavno realnost je takva.

zeljovac21
Postovi: 2035
Pridružen/a: 06 jul 2019, 18:35
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la zeljovac21 » 27 mar 2023, 13:40

Ko god igra u Turskoj ligi igra neozbiljan nivo. Imam osjecaj da je Amir bolji u Zelji sa 18 godina bio nego sto je sad kao i Sehic...

Horoz
Postovi: 1856
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Horoz » 27 mar 2023, 14:38

Vucevich je napisao/la:
27 mar 2023, 11:57
Horoz je napisao/la:
27 mar 2023, 10:53
Nije ni čudo što smo luzeri, jer se ovakvi stavovi s foruma i kafana, prenose i na igrače.
Koliko moramo biti slijepi, da sebe proglasimo favoritom protiv Slovačke? Koji su to klasni igrači naše reprezentacije u formaciji iz ove dvije tekme?
Mi smo Ahmedhodžića i Dedića proglasili za Maldinija i Cafua, a nisu ni počeli karijeru kako treba. Još igraju drugorazredni fudbal.
Kažu - mi smo od Slovačke napravili silu. Ne, mi smo od nas samih napravili silu. Tu je problem. :)
Jer su u užasnoj formi, nedavno su izgubili od Kazahstana i Azerbejdžana na domaćem terenu. Tjeraju trenera, stvorila se jako negativna atmosfera i vidjeli smo da je stadion sinoć bio 70% prazan. Ako ne možemo u ovakvim okolnostima uzeti 3 boda, kad ćemo onda? Što se tiče kvaliteta to je tu negdje.

Nećemo sad praviti Brazil od ekipe koja je igrala od prve minute sa ofanzivcima: Robert Mak (Sydney FC), Róbert Polievka (Banská Bystrica), Lukáš Haraslín (Sparta Praha)

Naravno, kad je neka ekipa u krizi tu je uvijek amatersko smeće zvano reprezentacija BiH predvođena glupim jugosaurusom da ih vrati u formu.
Pa znali smo i mi bit u krizi i iznenaditi nekoga. Poenta je da su oni igrački kvalitetniji od nas, a mi nismo ni u kakvom zaletu. Mi smo neopravdano podigli euforiju oko utakmice protiv Islanda, koja je i nas iznenadila. Njih je konačno krenulo, što se moralo jednom desiti.
Ti nabrajaš slovačke "kloceve", a da sad nabrajamo naše igrače, Tahirovića koji ima 100 minuta profesionalnog fudbala, Prevljaka iz Eupena, Saničanin rezerva u Partizanu, dva igrača iz misteriozne turske lige, igrač iz Sturma.... i skupa nisu odigrali ni minuta.
Nova neiskusna ekipa, nova formacija i na to sve se nadovezuje polutrener Hadžiobegić.

Mi se ponašamo kao da je ovo neka tragedija, a nije. Da li smo podbacili? Vjerovatno jesamo, ali to ne možemo znati jer nemamo pojma s kakvim realnim potencijalom raspolažemo. Da je ekipu koja je odigrala ove dije tekme neko stavio na papir prioje mjesec, rekli bi mu da je lud.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Horoz
Postovi: 1856
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Horoz » 27 mar 2023, 15:07

donDondon je napisao/la:
27 mar 2023, 11:39
ne budali ba,de odvadi,po kakvim imenima su jaci jesil ti nromalan.Krunic je bolji od svih slovaka a da ne pricam o Dedicu ,demirovicu,dzeki...
ovdje je drugi problem,sto selektor nije nasao nacin kako da iskoristi najbolje od svojih igraca pa izgledaju kao totalni amateri.
ono sto Ahmedhodzic igra sa Sefildom je jace od pola prvih liga evrope.

nego nasa euforija jer se dobio amaterski island je ovo izazvala
Nažalost Krunić nije ni blizu kvaliteta Lobotke, Hancko je još uvijek bolji bek od Dedića, Hadžiahmetović može sanjati karijeru Kucke, pa i Dude, Tahirović jedva da je izašao iz amatera i još uvijek je rano govoriti o njemu. Ahmedhodžić jeste veći potencijal od slovačkih stopera, ali tek treba da potvrdi. Miličević i Saničanin su četvrta liga. Gazibegović tek treba da dokaže da može dostići Pekarika, koji sa 35+ igra u Bundesligi. Prevljak je isti ili slabiji nivo od slovačkih napadača. Demirović je bolji od njihovih centarfora i to je to. Džeko praktično nije ni igrao.

Ponoviću, da je neko formaciju i igrače iz ove dvije tekme postavio na forumu prije mjesec-dva, konkurisao bi za nagluplji post godine. Ipak, mi smo tu ekipu preko noći proglasili za majstore, sky is the limit.
Ovdje čak i nesposobni Hadžibegić nije toliki problem. Da je promijenio formaciju u 442, pa izvukao remi, svi bi ga pljuvali jer je upropastio dobitnu kombinaciju koja je razbila Island

Imali smo puno sreće s Islandom, jer smo ih iznenadili. Već sljedeću tekmu će biti druga priča. Na sreću, mi bi trebali biti kompletniji i bolji.
Sve u svemu, s ovim igračkim kadrom, 3 boda iz dvije tekme su dobra.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
donDondon
Postovi: 3723
Pridružen/a: 15 apr 2021, 09:11
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la donDondon » 27 mar 2023, 15:30

enobarca je napisao/la:
27 mar 2023, 12:24
donDondon je napisao/la:
27 mar 2023, 12:12
enobarca je napisao/la:
27 mar 2023, 11:47
Krunic kao neki igrac :urnebes: kakav Krunic, u najbolju ruku prosjecan igrac. Od Dedića pravili Alvesa nakon Islanda, kao i od ovih ostalih mladića, ne kazem da nece u buducnosti mozda biti dobri igraci ali zasad su to jos prosjecni igraci a samim tim smo i mi prosjecna repka kao i Slovacka, cak oni imaju dva evropska zaredom, spustite se na zemlju i ne pravite od prosjecnih igraca svjetske klase a od prosjecne repke Argentinu.
tipican sastav dijeteta koji se sinoc nije kupao pa ga mati poslala jutros u skolu a on sam iznerviran pljuje po svemu i svacemu i svi mu krivi.
Krunic standardan u MIlanu i igra cetvrtinulige prvaka i mozes samo da mu se sagnes
Tebe tvoja nije slala u skolu vidim.
kme kmee Krunic nije igrac,igrac si mesi i ronaldo kmee :plac: :plac:
Premier League of Bosnia and Herzegovina:
Winners (5): 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19, 2019–20
Yugoslav First League:
Winners (2): 1966–67, 1984–85
Bosnia and Herzegovina Cup:
Winners (7): 1996–97, 1997–98, 2001–02, 2004–05, 2013–14, 2018–19, 2020–21

VenamaHrabrih
Postovi: 2454
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la VenamaHrabrih » 27 mar 2023, 16:24

Hadžibegić je dobio Island, jer im je prepustio posjed. Namjerno, ili nenamjerno - nema veze. Uglavnom, Island je reprezentacija koja ne zna šta će sa loptom i nije ni čudo što su je često i lako gubili. Imaju svoj stil i ako ih neko primora da izađu iz njega, oni će u 90% slučajeva izgubiti.
Isto je pokušao i sa Slovačkom, ali ga je trener zeznuo, jer nije dozvolio ranu fazu izgradnje napada i slanje dugih, prizemnih lopti prema naprijed. Pokušao je to kompenzirati visokim loptama prema bokovima, ali je to najčešće išlo u aut, ili je bilo prejako, ili preblizu protivniku.
Ono što je trebao, a u tome se najviše zrcali Farukova nesposobnost, ne igrati sa Krunićem, poduplati bokove i nakrcati sredinu. Koji će ti klinac dva napadača? Mada ja ne volim tu formaciju, trebao je izaći sa 4231, ili 451. Slovacima je ova pobjeda bila potrebnija nego nama. Samim tim, bili smo u psihološkoj prednosti.
Uglavnom, sudeći po prethodnom iskustvu, mislim da je to to od Faruka. Osim pobjeda protiv Lithenštajna, biće još bod protiv Islanda i alajhimanet Safija.

Deco
Postovi: 293
Pridružen/a: 28 feb 2023, 13:50
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Deco » 27 mar 2023, 16:28

Po meni, ovaj prozor kvalifikacija, uz logicno naseg Faruka, najmanje je pokazao Amir Hadziahmetovic. O sinocnjoj njegovoj igri ne moram puno komentarisati, ali utakmicu protiv Islanda je takodjer odigrao ispod svakog nivoa. Sve dok nam on drzi sredinu necemo moci daleko. Dosta raje je pricalo poslije Islanda, kao ne treba Pjanic, nek cuva kamile itd itd. Svasta bi sinoc bilo drugacuje da je Miralem bio tu.

Kaunas
Postovi: 13492
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Kaunas » 27 mar 2023, 16:33

Svi prije tekme sinoc svrsavaju, opa isti sastav ko protiv Islanda razvalit cemo ih. Poslije tekme se yebe po spisku Faruku jer je izveo isti sastav :rol:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Amidzatvojnajdrazi
Postovi: 2370
Pridružen/a: 17 nov 2014, 02:37
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Amidzatvojnajdrazi » 27 mar 2023, 16:34

Kaunas je napisao/la:
27 mar 2023, 16:33
Svi prije tekme sinoc svrsavaju, opa isti sastav ko protiv Islanda razvalit cemo ih. Poslije tekme se yebe po spisku Faruku jer je izveo isti sastav :rol:
I odma se vidjelo da ne mozemo meda. Valjda kad skontas da te ljudi jedu u toj postavci jer ne mozes da izneses loptu, uvedes veznog igraca. Ali jok, Rukfas ceko 2-0 i poluvrijeme da reaguje.
1921

Kaunas
Postovi: 13492
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Kaunas » 27 mar 2023, 16:38

Amidzatvojnajdrazi je napisao/la:
27 mar 2023, 16:34
Kaunas je napisao/la:
27 mar 2023, 16:33
Svi prije tekme sinoc svrsavaju, opa isti sastav ko protiv Islanda razvalit cemo ih. Poslije tekme se yebe po spisku Faruku jer je izveo isti sastav :rol:
I odma se vidjelo da ne mozemo meda. Valjda kad skontas da te ljudi jedu u toj postavci jer ne mozes da izneses loptu, uvedes veznog igraca. Ali jok, Rukfas ceko 2-0 i poluvrijeme da reaguje.
Ma samo hocu da kazem da mi idemo iz krajnosti u krajnost, i uvijek je tako bilo.

Pa eto poslije Islanda citam komentare mozemo proci grupu na Euru, ovo ono, a sinoc komentari da smo 4. ekipa po jacini u ovoj grupi. :rol: mi kao narod puno pametujemo, sve najbolje znamo.

Nego, gdje mogu pogledat golove, nisam bio u mogucnosti da gledam tekmu?
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Mow
Postovi: 312
Pridružen/a: 30 jul 2020, 22:03
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la Mow » 27 mar 2023, 16:48

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

Avatar
7Aprildomemoj1
Postovi: 129
Pridružen/a: 23 maj 2022, 09:01
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la 7Aprildomemoj1 » 27 mar 2023, 17:27

Ovdje svi zaboravljaju namjerno ili slučajno jednu jako bitnu činjenicu. Mi smo 58-a reprezentacija na rang listi a poraženi smo u gostima od reprezentacije koja je iznad nas tj 50-ta. To što smo mi poletili nebu pod oblake zbog jedne pobjede je drugi par opanaka. Ovo je naša realnost
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze

Avatar
JonSnow
Postovi: 6386
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la JonSnow » 27 mar 2023, 17:39

7Aprildomemoj1 je napisao/la:
27 mar 2023, 17:27
Ovdje svi zaboravljaju namjerno ili slučajno jednu jako bitnu činjenicu. Mi smo 58-a reprezentacija na rang listi a poraženi smo u gostima od reprezentacije koja je iznad nas tj 50-ta. To što smo mi poletili nebu pod oblake zbog jedne pobjede je drugi par opanaka. Ovo je naša realnost
Apsolutno nebitna činjenica.
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

Avatar
7Aprildomemoj1
Postovi: 129
Pridružen/a: 23 maj 2022, 09:01
Kontakt:

Re: BiH-Island/Slovačka-BiH (23.3/26.3)

Post Postao/la 7Aprildomemoj1 » 27 mar 2023, 17:58

JonSnow je napisao/la:
27 mar 2023, 17:39
7Aprildomemoj1 je napisao/la:
27 mar 2023, 17:27
Ovdje svi zaboravljaju namjerno ili slučajno jednu jako bitnu činjenicu. Mi smo 58-a reprezentacija na rang listi a poraženi smo u gostima od reprezentacije koja je iznad nas tj 50-ta. To što smo mi poletili nebu pod oblake zbog jedne pobjede je drugi par opanaka. Ovo je naša realnost
Apsolutno nebitna činjenica.
A zbog čega nebitna ? Jesmo li to morali po defaultu pobjediti jer nas je tresla euforija ? Izgubili u gostima od jače reprezentacije od nas i to je to.
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.