Tour de France 2013

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88

Avatar
Semper
Postovi: 2717
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la Semper » 21 jul 2013, 22:11

Svi oni koriste doping samo što Britanci u zadnje vrijeme to čine na najbolji način.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41335
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 jul 2013, 00:54

Podijum :)

slika

slika

Nairo x2 :D

slika
slika

Sagan :)

slika

slika :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
MElloo
Postovi: 13047
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la MElloo » 22 jul 2013, 01:03

Eh evo zavrsi nam i ovo :D sada idu ostale trke nadam se da necemo samo Magica i ja ostat na temi o biciklizmu kao prije ;) Ide sada Eneco tour, Tour of Poland, Classic San Sebastan,Watenfall, pa onda Vuelta :)
Kad se sve sagleda koliko god da smo mi bili protiv njega, Froome je zasluzeno pobijedio, kada je on rjesavao tour nigdje nikog nije bilo. Jedino ostaje ovo na Alpe d'Huezu sta je bilo, ali vjerovatno da ni bez hrane ne bi izgubio toliku prednost.
8-)

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la MaGiCa » 22 jul 2013, 11:26

Ako bude neko iz UK Postala iliti Skya pobedjivao - necemo biti jedini na ovim temama. U suprotnom - to nam ne gine. ;)


@rioFerdy

Upravo se o tome radi. Nije dokazano da je Contador namerno uneo u sebe zabranjenu supstancu, koju je moguce uneti bas mesom, kako se odbrana zasnivala. Ostali clanovi Astane nisu bili testirani, tako da se ne zna da li su i oni imali clenbuterol, jer su ta 2 dana svi oni jeli isto meso. I onda se krenulo alternativnim teorijama (kese sa krvlju za transfuziju, blokatori, itd), ali posto niti jedna ne potpada pod ono sto je dokazivo (greska Wade i UCI), UCI pribegava toj zero tolerance prici.
Zasto bi neko uneo u sebe namerno 40x manju kolicinu necega od one koja moze da da efekte, kada se zna da samo moze da padne na doping testu, a ne moze da uradi nista :?: I jos ta supstanca i nije anabolicki steroid, vec se unosi da bi se mrsavilo i lecilo od astme :?: Smesno.
Da su ga uhvatili kao sto su hvatali druge, ciji su parametri pokazivali jasni doping, onda bi mogli da kazemo - varao je. Ovako deluje kao da je kaznjen za nesto sto je bilo pre, a nisu imali nista tada da dokazu ili da bi ga se sklonilo sa mape.

baltazar1
Postovi: 1240
Pridružen/a: 18 avg 2012, 22:54
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la baltazar1 » 22 jul 2013, 12:00

čestitke naravno pobjedniku i navijačima

veličanstven završetak 100. Toura (i bio bih lično presretan da ne razmišljam o ružnoj prošlosti i šta bi se eventualno moglo desiti)

mojih Talijana ni na mapi - opet

gledam kako je Nairo malen, svi biciklisti su neki relativno maleni ljudi, tanki mršavi ali Nairo je baš sićušan, do ramena Froomu

izdvojio bih samo neke detalje, događaje i likove koji su im ostali upečatljivi a koji mi prvi padaju na pamet

- etapa kad je Valverde zijanio, zaostatak-povratak-zaostatak
- moćni Froom
- simaptični i opasni Nairo
- napadi SAXO tima i Contadora
- Froom na Alpe D Huezu
- veličanstveni kraj na Elizejskim poljima

ja vas pozdravljam vjerovatno do Vuelte, što ne znači da neću navratiti ponekad ;)
Undici stelle - ACM 1899

baltazar1
Postovi: 1240
Pridružen/a: 18 avg 2012, 22:54
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la baltazar1 » 25 jul 2013, 10:09

opet "lijepe" novosti o dopingu...

čini se da je biciklizmu potrebno jedno veliko čistilište...izbrisati zadnjih 20-ak, možda i više godina
Undici stelle - ACM 1899

Avatar
Sportfanatik
Postovi: 3271
Pridružen/a: 03 dec 2012, 22:56
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la Sportfanatik » 25 jul 2013, 13:49

Legendarni australski biciklist Tracy O'Grady priključio se brojnoj obitelji poznatih sportaša koji su se koristili nedopuštenim sredstvima kako bi ostvarili cilj. O'Grady je priznao uzimanje nedopuštenih sredstava uoči Tour de Francea 1998. godine...

Stuart O'Grady, jedan od najcjenjenijih australskih biciklista, priznao je kako je tijekom Tour de Francea 1998. godine uzimao nedopuštena sredstva.

O'Grady je u intervjuu za News Limited istaknuo kako je to učinio samostalno bez znanja momčadi i da je to bilo prvi i posljednji put da je posegnuo za zloglasnim EPO-om.

"Uoči početka Toura donio sam tu odluku, samostalno sam ga nabavio bez znanja momčadi ili bilo koga drugoga. Bilo je dovoljno prijeći granicu i zaustaviti se u prvoj ljekarni. Uzeo sam vrlo male količine jer sam čuo užasne stvari o njegovom djelovanju, nadao sam se da će mi malo pomoći", rekao je O'Grady.

Koliko mu je pomoglo, ostaje pitanje jer je Tour de France završio tek na 54. mjestu iako je osvojio jednu etapu i tri dana nosio žutu majicu.

"Kada je buknula cijela afera oko Festine, bacio sam EPO i nisam ga više nikada dotaknuo. Bilo je to davno i bila je to vrlo velika pogreška s moje strane. Osvojio sam Paris-Roubaix, uzeo zlato na OI i sada to sve pada u sjenu. Volio bih da to mogu promijeniti, ali ne mogu", bio je iskren O'Grady.

Inače Tour de France 1998. godine bio je u potpunosti obilježen doping skandalima pa su tako na kraju trojica prvoplasiranih suspendirana zbog uzimanja dopinga. Marco Pantani, Jan Ulrich, Bobby Julich, sva trojica su priznala uzimanje EPO-a, a ostaje pitanje koliko ih je još uopće bilo dopingirano na tom Touru.
Super Bowl champions: 2001, 2003, 2004 Let's go Pats
IN MOYES WE TRUST
RAFA NADAL
LeBRON JAMES
KIMI RAIKKONEN

baltazar1
Postovi: 1240
Pridružen/a: 18 avg 2012, 22:54
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la baltazar1 » 30 avg 2013, 12:02

La Vuelta - Tony Martin...ništa od teme :oops:
Undici stelle - ACM 1899

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la DukeOfWellington » 30 avg 2013, 12:46

baltazar1 je napisao/la:La Vuelta - Tony Martin...ništa od teme :oops:
Imaš temu biciklizam, tamo sad pišemo.

Nek se ključa ovo.

baltazar1
Postovi: 1240
Pridružen/a: 18 avg 2012, 22:54
Kontakt:

Re: Tour de France 2013

Post Postao/la baltazar1 » 30 avg 2013, 20:05

aha, nisam skonto a znam reko da ima ljudi što prate biciklizam, Vuelta počela a niđe nikog...selim i ja na drugu temu ;)
Undici stelle - ACM 1899

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.