Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Ethel
Postovi: 5201
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 27 apr 2020, 19:12

Nakon ovakve sezone mislio sam da ce barem u neku Eurocup ekipu :facepalm:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4286
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 27 apr 2020, 20:25

Ethel je napisao/la:
27 apr 2020, 19:12
Nakon ovakve sezone mislio sam da ce barem u neku Eurocup ekipu :facepalm:
I mene je negativno iznenadio. Vrlo moguce da se vodio iskljucivo ugovorom koji mu je nova francuska ekipa ponudila, pogotovo sto je izvjesno da ce mnoge jace evropske ekipe pretrpjeti velike novcane gubitke nakon ovog stanja u svijetu.

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 27 apr 2020, 22:02

Ethel je napisao/la:
27 apr 2020, 19:12
Nakon ovakve sezone mislio sam da ce barem u neku Eurocup ekipu :facepalm:
vjerovatno je uzeo finu Lovu ;) niko ne zna sta ce biti,i kako ce klubovi prezivjeti..

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Zabit » 28 apr 2020, 00:19

realno ce Garza bit jedan od najboljih centara u Europi, jedino se jos tamo mogu ovi teskookretni centri koristiti, onaj Papijanis dominira. Sta je sa Kamenjasem gdje ce on

Avatar
Ethel
Postovi: 5201
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 28 apr 2020, 00:55

Ghuraba je napisao/la:
27 apr 2020, 20:25
Ethel je napisao/la:
27 apr 2020, 19:12
Nakon ovakve sezone mislio sam da ce barem u neku Eurocup ekipu :facepalm:
I mene je negativno iznenadio. Vrlo moguce da se vodio iskljucivo ugovorom koji mu je nova francuska ekipa ponudila, pogotovo sto je izvjesno da ce mnoge jace evropske ekipe pretrpjeti velike novcane gubitke nakon ovog stanja u svijetu.
Zao mi je samo sto izgleda nece biti prilike da ga gledamo na malo vecem nivou, a definitivno je zasluzio. Mada ako sa ovakvom sezonom nije mogao naci finansijski stabilan i jak klub onda ne znam. Ali hajde barem ce i dalje biti redovan u repki ako nista.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
DaVinci
Postovi: 2855
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la DaVinci » 28 apr 2020, 10:24

Ghuraba je napisao/la:
27 apr 2020, 20:25
Ethel je napisao/la:
27 apr 2020, 19:12
Nakon ovakve sezone mislio sam da ce barem u neku Eurocup ekipu :facepalm:
I mene je negativno iznenadio. Vrlo moguce da se vodio iskljucivo ugovorom koji mu je nova francuska ekipa ponudila, pogotovo sto je izvjesno da ce mnoge jace evropske ekipe pretrpjeti velike novcane gubitke nakon ovog stanja u svijetu.
Miki ili ima genijalca za menadjera ili magarca ... trece tu opcije nema
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Bassha
Postovi: 8752
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 28 apr 2020, 21:39

Lazic potpisao za Mornar
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ethel
Postovi: 5201
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 29 apr 2020, 09:55

Ako ne budu opet natrpavali roster amerikancima nije los izbor...
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5328
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la TaRgEt_ » 29 apr 2020, 10:59

Koliko ja znam ova nova Mikijeva ekipa igra Eurocup a Boris Diaw im je predsjednik. Za Kamenjaša špekuliše se da će u Borac Cacak....
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4286
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 29 apr 2020, 13:10

Mornar je tacno odlicna ekipa za Lazica, pod uslovom da se ponovo ne pretrpaju 'zvijezdama', pa da umjesto dosadasnjih 4-5 suteva po mecu u Sloveniji, on spadne na 2-3.

Evo i ja sad gledam, skroz drugi naziv nose na oficijelnoj stranici francuske lige. Zavrsili su kao 4. na tabeli, pa se iskreno nadam da ce igrati Eurocup.

Sto se tice Kamenjasa, njemu bi Borac bio odlicna sredine. Igrao bi jacu ligu u jednoj kosarkaskoj sredini, a oni svakako ne bi imali imperativ pobjeda.

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Zabit » 30 apr 2020, 04:16



gledam ovaj video i kontam da je Mirza jedan od rijetkih igraca iz starih vremena koji bi u danasnjici dominirao a mozda i cak bolje igrao, fakat kompletan igrac. Ovaj potez na 3:58 me podsjeca na onaj potez Luke protiv Goberta.Svi ovi potezi, sut iz picka, hesitation, crossoveri, asistencije, fadeaway, chasedown blokade :bow: Sad kad skontam Luka je nesto najslicnije Mirzi sto danas mozemo gledati

Bassha
Postovi: 8752
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 03 maj 2020, 11:18

Sc Sport :rol: :rol: :rol:
Talentovani bh. košarkaš, član zlatne generacije bh. kadeta koji su bili prvaci Evrope, nada se da će biti izabran od strane neke od ekipa iz najjače svjetske lige.

Prijavio se i lani, ali je odustao desetak dana prije same ceremonije, što je objasnio stavom da je osjetio kako bi bilo dobro steći još jednu godinu iskustva u Evropi. Dojam je da nije pogriješio s obzirom da iza sebe ima solidnu sezonu u dresu Fuenalabrade, člana španske Endesa lige.
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Ethel
Postovi: 5201
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 03 maj 2020, 13:01

I ja bas gledam jucer i ne vjerujem.

Ako je solidna sezona u kojoj si nastupio u 4 utakmice i imas prosjeke od 3,8 minuta, 0,5 posna i 1,5 skok, sta je onda losa sezona :rol:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4286
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ghuraba » 03 maj 2020, 17:15

On, Penava i ovi koji pokusavaju nesto po jakim klubovima i ligama u inostranstvu trebaju prizemljiti svoj ego i doci u Slobodu, Sparse, ili neku od ekipa iz ABA2 lige. Evo Campara je odlicno igrao u Slobodi nakon sto je Gegic otisao i bez problema moze reci da mu je sezona prosla super. Ako trenutno nije spreman za ABA1, onda nek odigra jos jednu ovakvu sezonu u ABA2 i dogodine ce bez problema moci otici u jacu ligu i jaci klub. Sikiras, Penava i kompanija prvo trebaju pokazati da mogu igrati i domacu bh ligu, a tek poslije da razmisljaju o nekim narednim levelima.

Iskreno, ja sam nakon onog U16 prvenstva Evrope bio sigurniji da ce Sikiras uspjeti nego Musa (zbog Dzananovih ledja). Bio sam ubijedjen da dobijamo Mirzinog nasljednika, koji ce mozda biti i raznovrsniji i kompletniji kosarkas. Medjutim, ona jedna godina pauze je pokrenula njegovu potpunu propast. Sjecam se kad je poslije zaigrao za juniorsku reprezentaciju, kad smo svi ocekivali da ce kao prva zvijezda ponovo pokazati da zna igrati kosarku. Medjutim, on je samo pokazao da je zaboravio sve sto je nekad znao na niskom postu, ali i da je pokvario izbacaj (pa je ispaljivao cigle s distance).

I za Penavu sam nakon NCAA mislio da ce kad-tad dostici EL nivo, ali trenutno je daleko od toga. I on treba biti iskren sa samim sobom - tj. sto prije otici 5 nivoa ispod i pokazati da zna igrati kosarku.

Avatar
Ethel
Postovi: 5201
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Ethel » 03 maj 2020, 18:17

Ghuraba je napisao/la:
03 maj 2020, 17:15
On, Penava i ovi koji pokusavaju nesto po jakim klubovima i ligama u inostranstvu trebaju prizemljiti svoj ego i doci u Slobodu, Sparse, ili neku od ekipa iz ABA2 lige. Evo Campara je odlicno igrao u Slobodi nakon sto je Gegic otisao i bez problema moze reci da mu je sezona prosla super. Ako trenutno nije spreman za ABA1, onda nek odigra jos jednu ovakvu sezonu u ABA2 i dogodine ce bez problema moci otici u jacu ligu i jaci klub. Sikiras, Penava i kompanija prvo trebaju pokazati da mogu igrati i domacu bh ligu, a tek poslije da razmisljaju o nekim narednim levelima.

Iskreno, ja sam nakon onog U16 prvenstva Evrope bio sigurniji da ce Sikiras uspjeti nego Musa (zbog Dzananovih ledja). Bio sam ubijedjen da dobijamo Mirzinog nasljednika, koji ce mozda biti i raznovrsniji i kompletniji kosarkas. Medjutim, ona jedna godina pauze je pokrenula njegovu potpunu propast. Sjecam se kad je poslije zaigrao za juniorsku reprezentaciju, kad smo svi ocekivali da ce kao prva zvijezda ponovo pokazati da zna igrati kosarku. Medjutim, on je samo pokazao da je zaboravio sve sto je nekad znao na niskom postu, ali i da je pokvario izbacaj (pa je ispaljivao cigle s distance).

I za Penavu sam nakon NCAA mislio da ce kad-tad dostici EL nivo, ali trenutno je daleko od toga. I on treba biti iskren sa samim sobom - tj. sto prije otici 5 nivoa ispod i pokazati da zna igrati kosarku.
Meni je to palo na pamet dok sam citao o ovom Harisu Bratanovicu, lik otisao u Barcelonu, vidio da ne dobija priliku i vratio se nazad u Oostende i opet ima super opciju za razvoj.

Ovi nasi da potpisu ugovor na 14 godina i da ne igraju ni minute u sezoni oni bi ostali u tim klubovima 13 godina. Ne mogu da shvatim kako ih ne pika u mozak nimalo to sto za godinu dana odigra 15 minuta ukupno.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Bassha
Postovi: 8752
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la Bassha » 04 maj 2020, 16:40

“Kada je cijela ta situacija u vezi uzimanja njemačkog državljanstva krenula, ja sam već imao važeći ugovor, tako da pada u vodu sva ta priča da sam uzeo drugi pasoš zbog ugovora. Bio sam već situiran. Moje prvo pitanje kada je pokrenuta procedura bilo je – mogu li i dalje igrati za reprezentaciju BiH? Dobijao sam potvrdan odgovor od svog agenta i drugih. Moja je krivica tu što se nisam više informisao. Jer kada sam već došao do toga da moram predati bh. pasoš, to je bio svršen čin. Zvao sam onda ljude u Savezu i pitao, oni su rekli: “Pa kako ćeš igrati bez bh. pasoša?”. Tu nastaje krah u mom životu… Emocije i sve… Nijednog trenutka nisam želio da se odreknem državnog dresa, ali eto desilo se… To je jedina istina”.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 04 maj 2020, 16:55

Zabit je napisao/la:
30 apr 2020, 04:16


gledam ovaj video i kontam da je Mirza jedan od rijetkih igraca iz starih vremena koji bi u danasnjici dominirao a mozda i cak bolje igrao, fakat kompletan igrac. Ovaj potez na 3:58 me podsjeca na onaj potez Luke protiv Goberta.Svi ovi potezi, sut iz picka, hesitation, crossoveri, asistencije, fadeaway, chasedown blokade :bow: Sad kad skontam Luka je nesto najslicnije Mirzi sto danas mozemo gledati
3:58 je Petrovic vs Hakeem ;) ljudima nije ni jasno sta su igraci poput Mirze i drugih prije radili,kakvi su to igraci bili.

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 04 maj 2020, 17:20

Bassha je napisao/la:
04 maj 2020, 16:40
“Kada je cijela ta situacija u vezi uzimanja njemačkog državljanstva krenula, ja sam već imao važeći ugovor, tako da pada u vodu sva ta priča da sam uzeo drugi pasoš zbog ugovora. Bio sam već situiran. Moje prvo pitanje kada je pokrenuta procedura bilo je – mogu li i dalje igrati za reprezentaciju BiH? Dobijao sam potvrdan odgovor od svog agenta i drugih. Moja je krivica tu što se nisam više informisao. Jer kada sam već došao do toga da moram predati bh. pasoš, to je bio svršen čin. Zvao sam onda ljude u Savezu i pitao, oni su rekli: “Pa kako ćeš igrati bez bh. pasoša?”. Tu nastaje krah u mom životu… Emocije i sve… Nijednog trenutka nisam želio da se odreknem državnog dresa, ali eto desilo se… To je jedina istina”.
Brko je uvijek imao zelju..ja mislim da sada moze jer su prosle 3 godine

filip13
Postovi: 38254
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la filip13 » 04 maj 2020, 18:47

Bassha je napisao/la:
04 maj 2020, 16:40
“Kada je cijela ta situacija u vezi uzimanja njemačkog državljanstva krenula, ja sam već imao važeći ugovor, tako da pada u vodu sva ta priča da sam uzeo drugi pasoš zbog ugovora. Bio sam već situiran. Moje prvo pitanje kada je pokrenuta procedura bilo je – mogu li i dalje igrati za reprezentaciju BiH? Dobijao sam potvrdan odgovor od svog agenta i drugih. Moja je krivica tu što se nisam više informisao. Jer kada sam već došao do toga da moram predati bh. pasoš, to je bio svršen čin. Zvao sam onda ljude u Savezu i pitao, oni su rekli: “Pa kako ćeš igrati bez bh. pasoša?”. Tu nastaje krah u mom životu… Emocije i sve… Nijednog trenutka nisam želio da se odreknem državnog dresa, ali eto desilo se… To je jedina istina”.
piše li u tom tekstu zbog čega je onda uzeo njemacko drzavljanstvo ako ne zbog ugovora sa klubom?

dobro su mu rekli,i on svašta pitao,cuj igrati za reprezentaciju a nemas pasoš,nidje veze

lumani
Postovi: 14919
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kosarka: reprezentativci i potencijalni reprezentativci

Post Postao/la lumani » 04 maj 2020, 19:17

filip13 je napisao/la:
04 maj 2020, 18:47
Bassha je napisao/la:
04 maj 2020, 16:40
“Kada je cijela ta situacija u vezi uzimanja njemačkog državljanstva krenula, ja sam već imao važeći ugovor, tako da pada u vodu sva ta priča da sam uzeo drugi pasoš zbog ugovora. Bio sam već situiran. Moje prvo pitanje kada je pokrenuta procedura bilo je – mogu li i dalje igrati za reprezentaciju BiH? Dobijao sam potvrdan odgovor od svog agenta i drugih. Moja je krivica tu što se nisam više informisao. Jer kada sam već došao do toga da moram predati bh. pasoš, to je bio svršen čin. Zvao sam onda ljude u Savezu i pitao, oni su rekli: “Pa kako ćeš igrati bez bh. pasoša?”. Tu nastaje krah u mom životu… Emocije i sve… Nijednog trenutka nisam želio da se odreknem državnog dresa, ali eto desilo se… To je jedina istina”.
piše li u tom tekstu zbog čega je onda uzeo njemacko drzavljanstvo ako ne zbog ugovora sa klubom?

dobro su mu rekli,i on svašta pitao,cuj igrati za reprezentaciju a nemas pasoš,nidje veze

@filip


To je on sve jucer live izjavio ..imas kod Bahe na FB stranici,snimak.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.