Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19276
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 20 jul 2019, 14:34

darker10 je napisao/la: Znaci i taj RG je samo slucaj da mu se prosralo protiv Djokovica pa je losiji Federer uspio dobit boljeg Djokovica :D
Ne razumijem sta hos reć s ovim :mrgreen:

Gdje ga je posralo, lik je unistio Novaka, bolji bio, s Rafom odigrao egal prva 2 seta, mogao hladno odvesti meč u pet setova.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19276
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 20 jul 2019, 14:37

japa je napisao/la: I ovo je znakovit podatak..

Career matches lost having matchpoints:

Federer 22 out of 1487: 1,48%
Nadal 8 out if 1152: 0,69%
Djokovic 3 out of 1053: 0,28%
Ma dobro, čak ni Rogerovci neće izaći u odbranu Federera kad se radi o mentalnoj snazi odnosno glavi, Roger je tu nivo ispod ove dvojice uvijek bio i uvijek ostao i to ga je kostalo milion stvari u karijeri, a ovaj podatak ide tome u prilog. Mentalna snaga i mentalitet je nesto s čim se obično rodis, to se ne može naučit, Novaku je neko dobro slago da je Balkanac, većeg mudonju u životu nisam vidio :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Galion
Postovi: 2774
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Galion » 20 jul 2019, 14:42

Na jednom turniru za djecu, jedan moj poznanik je sjedio sa tatom na piću i sretnu Novaka i Srđana Đokovića. I zovnu ih da sjednu s njima, a mali Nole odgovori: "Ako budem pio colu, neću nikad osvojiti Wimbledon!"
Oni se stali smijat i govore aj dobro.

Brutalan mentalitet u pm

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 20 jul 2019, 14:43

Da, ali ce tako doci i reci hladno da je Goat a imas onu sliku i ovakav podatak koji naprosto pobija tu tezu. Imati tako tesku titulu kao sto je najveci, najbolji svih vremena a biti toliko slab u odnosu na svoja dva najveca rivala je jednostavno nemoguce taman da ima 7-8 gs titula vise a ne 2 ili 4.

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 21 jul 2019, 10:15

Aj sto vi ovdje pricate o konkurencijama,nego i SK postavio anketu "Da li je Federeru bilo prelako prije 2007." :lol: Koji kompleksi majko draga.Nolo uzeo Wimbledon,a oni se sikiraju za to da li je Federeru prije bilo lako :lol:

Avatar
AA23
Postovi: 16155
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AA23 » 21 jul 2019, 13:00

darker10 je napisao/la:Aj sto vi ovdje pricate o konkurencijama,nego i SK postavio anketu "Da li je Federeru bilo prelako prije 2007." :lol: Koji kompleksi majko draga.Nolo uzeo Wimbledon,a oni se sikiraju za to da li je Federeru prije bilo lako :lol:

Ma pojede njih Federer sviju, ubi njih taj kompleks, zamisli ti koja moraš biti veličina i igračina da te ljudi preziru.

Nevjerovatno, ljudi ne slave titulu nego slave poraz Federera :lol:

Kakvi kompleksaši Bog te stvorio, ali drago mi je, samo igraj Roger, igraj što duže i više možeš u inat svima, jer ne mogu da te gledaju, preziru te i mrze iz dubine duše, ovo više nije ni rivalstvo, nego se pretvorilo u mržnju od strane navijača protivnika, zato sam i bezbroj puta rekao, nivo direspekta koji Federer dobija je nevjerovatan, ali uzalud, igraj Roger, pišaj im se u svaku trunku mržnje koju imaju prema tebi :salut: :beba:

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 21 jul 2019, 13:28

darker10 je napisao/la:Aj sto vi ovdje pricate o konkurencijama,nego i SK postavio anketu "Da li je Federeru bilo prelako prije 2007." :lol: Koji kompleksi majko draga.Nolo uzeo Wimbledon,a oni se sikiraju za to da li je Federeru prije bilo lako :lol:
Pa logicno je da ce to postaviti, jer vidi cuda nije samo da se na ovom forumu spominje konkurencija u kojoj je Federer dominirao vec takodjer i ozbiljni teniski analiticari to cesto navode ali naravno vi vjerujete da je to paja mrzitelj Federera izmislio da samo ja o tome pricam, ne ne, prica se o tome vrlo cesto na puno ozbiljnijim mjestima od foruma.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 21 jul 2019, 13:38

AA23 je napisao/la:
darker10 je napisao/la:Aj sto vi ovdje pricate o konkurencijama,nego i SK postavio anketu "Da li je Federeru bilo prelako prije 2007." :lol: Koji kompleksi majko draga.Nolo uzeo Wimbledon,a oni se sikiraju za to da li je Federeru prije bilo lako :lol:

Ma pojede njih Federer sviju, ubi njih taj kompleks, zamisli ti koja moraš biti veličina i igračina da te ljudi preziru.

Nevjerovatno, ljudi ne slave titulu nego slave poraz Federera :lol:

Kakvi kompleksaši Bog te stvorio, ali drago mi je, samo igraj Roger, igraj što duže i više možeš u inat svima, jer ne mogu da te gledaju, preziru te i mrze iz dubine duše, ovo više nije ni rivalstvo, nego se pretvorilo u mržnju od strane navijača protivnika, zato sam i bezbroj puta rekao, nivo direspekta koji Federer dobija je nevjerovatan, ali uzalud, igraj Roger, pišaj im se u svaku trunku mržnje koju imaju prema tebi :salut: :beba:
Slazem se sa tobom prvi put..nadam se da ce sto vise meceva sa zavrsetkom ko na Wimbledonu odigrati do kraja karijere. Evo mene kao nekoga kome je lik djelo istog veoma mrsko da me neko pitao prije turnira kada i kako bi volio da Federer izgubi mec tamo? ne ja mu ne bi rekao volio bi da ga pouile izbaci u drugoj trecoj rundi i posalje u penziju vec bi upravo odabrao onaj scenario kako je zavrsilo u finalu. onako kako je zavrsilo ne bi ni ja mogao u glavi da smislim bolje, idealno, novi poraz od Djokovica u finalu na njegovom turniru uz epski choke jednostavno nije moglo bolje :rol: Iskreno se nadam kao i ti da to nije i posljednji put..

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 21 jul 2019, 13:41

Koja mrznja :mrgreen:

Avatar
GOAT
Postovi: 4690
Pridružen/a: 14 jul 2018, 03:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la GOAT » 21 jul 2019, 15:20

japa je napisao/la: Slazem se sa tobom prvi put..nadam se da ce sto vise meceva sa zavrsetkom ko na Wimbledonu odigrati do kraja karijere. Evo mene kao nekoga kome je lik djelo istog veoma mrsko da me neko pitao prije turnira kada i kako bi volio da Federer izgubi mec tamo? ne ja mu ne bi rekao volio bi da ga pouile izbaci u drugoj trecoj rundi i posalje u penziju vec bi upravo odabrao onaj scenario kako je zavrsilo u finalu. onako kako je zavrsilo ne bi ni ja mogao u glavi da smislim bolje, idealno, novi poraz od Djokovica u finalu na njegovom turniru uz epski choke jednostavno nije moglo bolje :rol: Iskreno se nadam kao i ti da to nije i posljednji put..
On Djokovica vise nikad nece uzet,nikad !Zadao mu je ozbiljan udarac 2010 pa onda 2011 pa onda osvajanje titula i turnira i rusenje njegovih rekorda.Ovo sad na WBD je bio posljednji ekser u tabut.
23

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la japa » 21 jul 2019, 16:00

I ja nekako mislim da ce se Federer tesko oporaviti od ovakvog udarca i poraza, ostavice ovo tezak trag pogotovo u eventualnim medjusobnim duelima sa Djokovicem mnogo poraza od njega i to velikih, mozemo da pricamo i o kompleksu. Sto se tice samog tenisa i fizicke igre mislim ako je mogao ovaj nivo igrati sada moci ce i naredne sezone samo ostaje taj psihicki problem koji ce uvijek biti prepreka.

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shevchet » 21 jul 2019, 17:16

Samo par informacija za ove što lupetaju!

Federer vs Djoković : Do polovine 2015 je Fedex je imao POZITIVAN SKOR sa Djokovićem, znači u svojoj 34.godini. Tek kad je Fedex napunio 35.godina, taj H2H je krenuo na drugu stranu...
Haloooo, do 34-35. godine lik ima plus sa Djokovićem.O čemu pričamo onda?!

Nadal vs Djoković: Do 2014, Nadal je imao SKOR 22-17 protiv Djokovića, a prije toga i 16-7 ili 14-4 itd, znači ubjedljivo je bio bolji.
Znamo svi da je Rafa igrao uglavnom stalno povrijedjen od 2014-2016 i uzeo je za 3 godine svega 9 titula, a recimo 2013 kad nije imao povreda, za tu jednu godinu je uzeo 10!!!!
U tom periodu je Djoković stigao taj H2H, a sigurno da je Rafa bio zdrav, to se nikad ne bi desilo...

Znači te priče o nekoj dominaciji mogu se prodavati djeci i neznalicama, jer iz priloženog vidimo i glavne razloge tog poztivnog H2H koji ima sa njima...

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15901
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 21 jul 2019, 17:21

Shevcenko zatvorio noletovce ko lonac
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
darker10
Postovi: 10849
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 21 jul 2019, 17:22

shevchet je napisao/la:Samo par informacija za ove što lupetaju!

Federer vs Djoković : Do polovine 2015 je Fedex je imao POZITIVAN SKOR sa Djokovićem, znači u svojoj 34.godini. Tek kad je Fedex napunio 35.godina, taj H2H je krenuo na drugu stranu...
Haloooo,, do 34-35. godine lik ima plus sa Djokovićem.O čemu pričamo onda?!

Nadal vs Djoković: Do 2014, Nadal je imao SKOR 22-17 protiv Djokovića, a prije toga i 16-7 ili 14-4 itd, znači ubjedljivo je bio bolji.
Znamo svi da je Rafa igrao uglavnom stalno povrijedjen od 2014-2016 i uzeo je za 3 godine svega 9 titula, a recimo 2013 kad nije imao povreda, za tu jednu godinu je uzeo 10!!!!
U tom periodu je Djoković stigao taj H2H, a sigurno da je Rafa bio zdrav, to se nikad ne bi desilo...

Znači te priče o nekoj dominaciji mogu se prodavati djeci i neznalicama, jer iz priloženog vidimo i glavne razloge tog poztivnog H2H koji ima sa njima...
Sad ce ti rec da je taj plus tada napravljen kad je Djokovic bio beba i da se njegov tenis prije 2011. tj godine u kojoj je ovaj napunio 24 uopste ne racuna i da to nije bio nikakav nivo,dok se Federeru poslije 33-34 redovno racuna obzirom da je Federer zadrzao nivo tenisa ili pazi sad igra,i krece se cak i bolje negoli je to radio prije :D Naravno ista stvar vrijedi i za Nadala :D

Avatar
TonySosa
Postovi: 7286
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la TonySosa » 21 jul 2019, 17:28

Ne znam kakve su ovo nebuloze da Federer od 38 godina igra bolje nego onaj od 26. :crazy:

Možda jeste taktički bolji, ali onih pola koraka ili korak što je sporiji vrijede mnogo na vrhunskom nivou.

Pa Djoković je odigrao skroz loše ovo finale sad, i on više nije kakav je bio na vrhuncu. I opet niko ne može prismrditi mu osim vremešnog Federera i Nadala na zemlji. Eto kakva je konkurencija posljednje 3 godine.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shevchet » 21 jul 2019, 17:29

darker10 je napisao/la:
shevchet je napisao/la:Samo par informacija za ove što lupetaju!

Federer vs Djoković : Do polovine 2015 je Fedex je imao POZITIVAN SKOR sa Djokovićem, znači u svojoj 34.godini. Tek kad je Fedex napunio 35.godina, taj H2H je krenuo na drugu stranu...
Haloooo,, do 34-35. godine lik ima plus sa Djokovićem.O čemu pričamo onda?!

Nadal vs Djoković: Do 2014, Nadal je imao SKOR 22-17 protiv Djokovića, a prije toga i 16-7 ili 14-4 itd, znači ubjedljivo je bio bolji.
Znamo svi da je Rafa igrao uglavnom stalno povrijedjen od 2014-2016 i uzeo je za 3 godine svega 9 titula, a recimo 2013 kad nije imao povreda, za tu jednu godinu je uzeo 10!!!!
U tom periodu je Djoković stigao taj H2H, a sigurno da je Rafa bio zdrav, to se nikad ne bi desilo...

Znači te priče o nekoj dominaciji mogu se prodavati djeci i neznalicama, jer iz priloženog vidimo i glavne razloge tog poztivnog H2H koji ima sa njima...
Sad ce ti rec da je taj plus tada napravljen kad je Djokovic bio beba i da se njegov tenis prije 2011. tj godine u kojoj je ovaj napunio 24 uopste ne racuna i da to nije bio nikakav nivo,dok se Federeru poslije 33-34 redovno racuna obzirom da je Federer zadrzao nivo tenisa ili pazi sad igra,i krece se cak i bolje negoli je to radio prije :D Naravno ista stvar vrijedi i za Nadala :D
Pa ne bi me čudilo brate, šta sve pišu i lupetaju!
Neka pišu, da se imamo čemu smijati... :mrgreen:

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21431
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Epidaurus » 21 jul 2019, 17:29

Do 2011. Roger imao 13-6 protiv Noleta i onda od tad do danas Nole ima 20-9. Al dobro lakse je spinovat nego prihvatit da ga Nole pisa u najjacoj deceniji tenisa ikad.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 21 jul 2019, 17:30

darker10 je napisao/la:
shevchet je napisao/la:Samo par informacija za ove što lupetaju!

Federer vs Djoković : Do polovine 2015 je Fedex je imao POZITIVAN SKOR sa Djokovićem, znači u svojoj 34.godini. Tek kad je Fedex napunio 35.godina, taj H2H je krenuo na drugu stranu...
Haloooo,, do 34-35. godine lik ima plus sa Djokovićem.O čemu pričamo onda?!

Nadal vs Djoković: Do 2014, Nadal je imao SKOR 22-17 protiv Djokovića, a prije toga i 16-7 ili 14-4 itd, znači ubjedljivo je bio bolji.
Znamo svi da je Rafa igrao uglavnom stalno povrijedjen od 2014-2016 i uzeo je za 3 godine svega 9 titula, a recimo 2013 kad nije imao povreda, za tu jednu godinu je uzeo 10!!!!
U tom periodu je Djoković stigao taj H2H, a sigurno da je Rafa bio zdrav, to se nikad ne bi desilo...

Znači te priče o nekoj dominaciji mogu se prodavati djeci i neznalicama, jer iz priloženog vidimo i glavne razloge tog poztivnog H2H koji ima sa njima...
Sad ce ti rec da je taj plus tada napravljen kad je Djokovic bio beba i da se njegov tenis prije 2011. tj godine u kojoj je ovaj napunio 24 uopste ne racuna i da to nije bio nikakav nivo,dok se Federeru poslije 33-34 redovno racuna obzirom da je Federer zadrzao nivo tenisa ili pazi sad igra,i krece se cak i bolje negoli je to radio prije :D Naravno ista stvar vrijedi i za Nadala :D
Još da ste svjesni da upravo vi ovakvim postovima idete u tu krajnost i vaganje šta se računa a šta ne, sve bi bilo ok. :rol:
26-22 i 28-26 su fakti a to stizanje "tek" 2015. samo po sebi dovoljno govori o toj dominaciji iz najjače teniske decenije. Ali dobar pokušaj kad se fino upakuje nekom ko ne razumije. :lol:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15901
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BosniaBoston » 21 jul 2019, 17:31

Epidaurus je napisao/la:Do 2011. Roger imao 13-6 protiv Noleta i onda od tad do danas Nole ima 20-9. Al dobro lakse je spinovat nego prihvatit da ga Nole pisa u najjacoj deceniji tenisa ikad.
23-32 u godinama ti usporedujes sa 29-38 :rol:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

shevchet
Postovi: 704
Pridružen/a: 07 jun 2019, 15:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la shevchet » 21 jul 2019, 17:32

BosniaBoston je napisao/la:Shevcenko zatvorio noletovce ko lonac
:salut: :lol:

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.