Fudbal - Regionalna liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88

Jeste li za regionalnu ligu:

DA
26
40%
NE
39
60%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
Mokes
Postovi: 15032
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Mokes » 25 jul 2016, 12:40

Signore je napisao/la:
Mokes je napisao/la:
Pa kad igras dugo godina Europa, onda ti se mora omaci i neki kiks.
A de mi reci koliko je timova Zrinjski izbacio u pretkolima LP ??? A koliko Sarajevo i Zeljo ???
Spominjes ispadanje od Lecha, a ne spominjes najvecu bruku u povijesti, ispadanje od Dudelangea ???
Pa prosle godine Zrinjski ispao od smijesnog Siraka, a recimo ocajni Zeljo prosao Ferencvarosa (rutinski osvojili Madarsku ligu).

Bas me zanima kako bi se SB i Zrinjski postavili protiv recimo Dinama, Rijeke, Hajduka, s obzirom na odnose s njima, da li bi skinuli gace ili bi zapeli :hmmmmm:
Nije Zrinjski nikog izbacio u LP, ali posljednjih godina to nije ucinio ni sarajevski dvojac uz cinjenicu da su izgubili sve utakmice od kad je novi sistem.

Naravno, Zrinjski jeste ispao od Shiraka i obrukao se, ispao od Dudelanga i obrukao se. Zeljo jeste prosao Ferencvarosa, ali tog Ferencvarosa je ove sezone prosla i drugoplasirana ekipa Albanije. Ne prvak, jer je prvak izbacen iz Europe, drugoplasirana ekipa Albanije je izbacila tog Ferencvarosa tako da to nije neki veliki uspjeh kao proci recimo Maribora.

O skidanju gaca je smijesno pricati. Pa svatko igra za sebe. Ne mogu vjerovati da netko moze zivjeti s uvjerenjem da je on neki odabrani i da mjesto u nekom natjecanju on jednostavno mora dobiti jer je to on, a netko drugi je niza kategorija bez obzira sto ta niza kategorija bude bolje pozicionirana na kraju prvenstva. Ne znam. Pojasni mi. Kazem ti, ako ce gurati Sarajevo i Zeljo onda ce pogurati i OFK Beograd, Velez i slicne, a to ti nema bas nekog smisla. Cilj je poboljstati sadasnje stanje, a ne vratiti bivsu ligu.
Posljednjih godina, a fudbal se prije toga nije igrao ?
Ferencvaros je jaci od Siraka, a Zeljo je bio slabiji od Zrinjskog, pa je opet bolje prosao, to je poenta ;)

I ne mozes porediti OFK i Velez s ovim dvojcem, jer su jedni u drugoj ligi, a drugi su u vrhu lige, 4. i 5., odmah iza mjesta koje vode u Europa, nisu deseti ili slicno.

De mi reci, koje finale ti je provlacnije Porto-Monako ili Barca-Juve :?:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Signore » 25 jul 2016, 13:08

Mokes je napisao/la:
De mi reci, koje finale ti je provlacnije Porto-Monako ili Barca-Juve :?:

To je sav bit? Sta mi je zanimljivije? Iskreno, nije mi zanimljivo ni jedno od to dvoje. Barcu i Juve nisam gledao jer nisam htio, oba kluba su mi odbojna, a ovo prvo sam i mislio pogledati, ali sam bio na nekoj skolskoj ekskurziji, slusali u busu na radiju.

Ako hoces, zanimljivije mi je pogledati Zeljeznicar - Vojvodina nego Cukaricki - Zrinjski, ali ako Cukaricki zavrsi ispred Vojvodine i ako Zrinjski zavrsi ispred Zeljeznicara onda oni zasluzuju igrati to takmicenje. I ta dva kluba imaju navijace, imaju simpatizere i ljude koji bi rado gledali to takmicenje, dosli na utakmicu, platili ulaznicu i donijeli korist svome klubu. I sam simpatiziram Zeljezncar i naravno da bih volio da Zeljeznicar bude taj BiH klub koji ce igrati to takmicenje, ali nema smisla da ga igra ako nije zasluzio na terenu.

Sad bi FA trebao mijenjati neka pravila iz razloga sto u LP idu City, Leicester i Tottenham, tri kluba koja su malo kome zanimljiva. Po kojoj logici? Pa sad hoce napraviti tu neku europsku super ligu koja bi bila zatvorenog tipa. Igrali bi ju svi najveci klubovi iz Europe i to ce biti zanimljivo par sezona mozda, a kasnije ce sve ostati na navijacima tih klubova. Neutralnim ce postati dosadno i monotono jer ce uvijek igrati isti.

UEFA se danas pomiri s Ligom prvaka u kojoj ne igraju Manchester ili Liverpool, a da bi vamo gurali Zelju i Sarajevo koji svakako u toj ligi ne bi igrali neku ulogu, pogotovo ako se ne odigraju neku ulogu i u PL.

Grebes se kao oni iz RS-a. Nije bitno kako da se izbori mjesto u ligi, samo daj da su tvoji tu. I procitaj jos jednom ono gore podebljano i podvuceno. I citaj jos nekoliko puta, ako treba i nekoliko dana dok ti ne postane jasnije.

KpbKaka22
Postovi: 1230
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la KpbKaka22 » 25 jul 2016, 16:10

dubrava je napisao/la:Kolko se ova tema izvrtila u zadnjih 5-6 godina? sigurno jedno 10 puta, najmanje.
I opet neće biti ništa, sasvim sigurno.

LJeto je, vruće je, nogometne sezone počinju, a novine nešto moraju pisati i prodati. Na stranu idioti iz Jutarneg, Večernjeg i slicnih novina i portala koji vriste sa "ekskluzivnim" naslovima, veličanju pojedinih sportaša i klubova, ali pojedini srpski listovi su mi tako opskurni da im se više smijem nego što povjerujem takvoj "informaciji" :lol:


I ja sam na pocetku mrzio ovu pricu,ali kad vidim da nema pomaka u ovim nasim mrtvim ligama,da je zadnjih pet sest godina vazda isto,niko ne prati svakoga boli **** za domaca prvenstva,sto nebi organizirali ovako nesto ?

Avatar
Suljo20002
Postovi: 1374
Pridružen/a: 08 okt 2014, 15:49
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Suljo20002 » 27 jul 2016, 07:39

Znaci ako se dođe do realizacije ove lige,treba gledati da tu ucestvuju klubovi po kvalitetu.Dobro je @Signore objasnio,ako cemo tako onda daj i Veleza,OFK,Naprdak itd...Svaka cast tim klubovima ali sada ima mnogo kvalitetnijih i da bi ova liga uspjela treba prvenstveno gledati kako je uciniti kvalitetnijom,privlacnijom. ;)

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Karlo » 28 jul 2016, 21:23

U zadnje dvije godine regionalni fudbalski savezi imali su nekoliko sastanaka, a glavna tema je bila regionalna fudbalska liga.
Inicijativa bi uskoro mogla biti sprovedena u djelo jer je "zeleno svjetlo" dala UEFA. Na posljednjem takvom sastanku u Moskvi, 13 fudbalskih saveza, među kojima su bili Srbija, BiH, Makedonija, Slovenija, Crna Gora, Hrvatska, Rumunija i Bugarska, UEFA je obećala podršku ovakvom projektu sa tri miliona eura.

U Moskvi je dogovoreno da mlađe nacionalne selekcije 13 saveza igraju regionalno takmičenje, a definisalo se takmičenje u kojem bi učestvovalo 42 kluba iz jugoistočne Evrope.

Srbija će učestvovati sa Crvenom Zvezdom, Partizanom i Čukaričkim, Hrvatska sa Dinamom, Hajdukom i Rijekom, BiH sa Sarajevom i Željezničarom, Slovenija sa Mariborom i Olimpijom, Makedonija sa Vardarom a Crnu Goru će predstavljati Budućnost iz Podgorice. Rumunija, Kipar,Bugarska, Albanija i Mađarska će ponuditi svoje timove.

"Prioritet je da regulišemo sigurnosni aspekt takmičenja jer svi u regionu imamo taj problem sa huliganima i infrastrukturom," kazao je generalni sekretar NS BiH Jasmin Baković nakon sastanka u Moskvi.

Zajedničko prvenstvo bi donijelo kvalitet, sponzore i dovelo navijače na stadione. Da bi izbjegli incidente, kopirat će se modul ABA košarkaške regionalne lige i SEHA rukometne, odnosno, da se utakmice igraju bez gostujućih navijača.

"Pa to je jedini modul kako bi se spasio fudbal na ovim prostorima. Neke ostrašćene navijačke glave su protiv toga i tu vide šansu da vrate neke slike prošlosti, ali i to će nestajati s vremenom. Ako će nam to biti prepreka, onda smo mi osuđeni na propast," kaže Savo Milošević, bivši reprezentativac Srbije.

UEFA nudi benefite i postoji mogućnost da prvak Balkanskog kupa osigura direktno učešće u Ligi prvaka što je svakako primamljivo, poručuju iz UEFA-e.

Ovo klubovi ne smiju odbiti i svi su iz fudbalskih saveza zemalja bivše Jugoslavije pristali na ovu opciju. Ostaje da se dogovori termin održavanja Balkanske lige. Jedan od prijedloga za termin ponudio je bivši predsjednik FS Srbije Tomislav Karadžić koji je bio akter sastanaka u posljednih nekoliko godina.

"Igrali bi u terminima Lige prvaka i Evropske lige jer, nažalost, naši klubovi rijetko prezime u evropskim takmičenjima,'' kaže Karadžić.

Nacionalna prvenstva neće ispaštati

Sada kada je UEFA ušla u ovaj projekt i podržala ga, ostaje pitanje da li će nacionalna prvenstva zemalja učesnica Balkanske lige ispaštati?

Primjer su košarkaška i rukometna regionalna takmičenja u kojima klubovi koji igraju regionalno takmičenje ne igraju nacionalna prvenstva sve do play-offa. To neće biti slučaj u Balkanskoj ligi, jer prvenstva bez Zvezde, Partizana, Dinama, Hajduka, Sarajeva i Željezničara nemaju smisla.

"Naravno da je to bio glavni uslov kada se razmišljalo da se igra regionalna liga. Nema smisla gledati nacionalna prvenstva bez najboljih timova. Ja to podržavam i ne zanima me nacionalna netrpeljivost nekih navijača. Želim da uživamo u fudbalu. Pa nekadašnja liga Jugoslavije je bila među top 5 u Evropi," kaže Branko Brnović, bivši selektor reprezentacije Crne Gore.

Još nije poznat format takmičenja Balkanske lige. Planirano je da učestvuje 42 kluba iz 13 država, a vjerovatno će UEFA kopirati modul Lige prvaka i timove podijeliti po grupama.
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14594
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la alan_kardec » 29 jul 2016, 13:47

Ma ovo se ide na zatvaranje Lige šampiona koju će igrati samo bogati, a sirotinji napravi regionalne lige da se kolju oko mrvica. Slična situacija je u evropskoj košarci.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
johnnyyK
Postovi: 3224
Pridružen/a: 08 feb 2014, 12:26
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la johnnyyK » 29 jul 2016, 13:53

Oni stvarno misle napraviti takmičenje samo sa ovim klubovima koji su prije rata bili nešto poznatiji ? :eh: :lol:

Koja smijurija, ovo je kao stvoreno za nerede i nove netrepeljivosti, valjda bi se trebao gledati neki koeficijent ili nešto... :think: :silent:

larssonche1337
Postovi: 69
Pridružen/a: 22 jul 2016, 04:00
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la larssonche1337 » 29 jul 2016, 13:55

treba se i tradicija gledati, to je ono što vi nemate

Avatar
Peace
Postovi: 1154
Pridružen/a: 20 avg 2015, 13:26
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Peace » 29 jul 2016, 13:59

I da se gleda koeficijent opet Zeljo i Sarajevo imaju najbolji... i logicno da ce se gledati i tradicija... kao da je nekom iz Dinama, Zvezde ili Partizana neki izazov i cast igrati sa anonimusima poput Zrinjskog ili Sirokog... pa njihovi navijaci i ne znaju da ti klubovi uopce i postoje....
Dinamo je udruga građana.Prema ZAKONU o udrugama njeno djelovanje temelji se na načelu DEMOKRATSKOG ustroja,članovi "upravljaju" po principu 1ČLAN=1GLAS.Klub je danas PRCIJA krimosa Mamica!
43 M € UKRADENIH iz Dinama and still counting...

Avatar
johnnyyK
Postovi: 3224
Pridružen/a: 08 feb 2014, 12:26
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la johnnyyK » 29 jul 2016, 14:23

larssonche1337 je napisao/la:treba se i tradicija gledati, to je ono što vi nemate
Peace je napisao/la:I da se gleda koeficijent opet Zeljo i Sarajevo imaju najbolji... i logicno da ce se gledati i tradicija... kao da je nekom iz Dinama, Zvezde ili Partizana neki izazov i cast igrati sa anonimusima poput Zrinjskog ili Sirokog... pa njihovi navijaci i ne znaju da ti klubovi uopce i postoje....
Ne govori se džaba da smo u ratu vazda zaglavili, mozgovi 30 godina u minusu... :rol:

Ajde živjeli i uživajte... :wave:

FCS
Postovi: 1149
Pridružen/a: 17 jan 2009, 11:27
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la FCS » 29 jul 2016, 14:29

alan_kardec je napisao/la:Ma ovo se ide na zatvaranje Lige šampiona koju će igrati samo bogati, a sirotinji napravi regionalne lige da se kolju oko mrvica. Slična situacija je u evropskoj košarci.
I ja sam tog mišljenja.

Avatar
topnik1
Postovi: 15171
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la topnik1 » 29 jul 2016, 15:30

Oko kakve se gluposti ove svađa i raspravlja, šta će tek biti kad počne liga :bow:
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Karlo » 29 jul 2016, 16:02

alan_kardec je napisao/la:Ma ovo se ide na zatvaranje Lige šampiona koju će igrati samo bogati, a sirotinji napravi regionalne lige da se kolju oko mrvica. Slična situacija je u evropskoj košarci.

mudro zboris ;) ,sigurno ali polako ide se u tom pravcu ,postepenog elitiziranj Lp .

Po meni tako i treba mali klubovi nema tu sta da rade ,miljama su iza velikih klubova u svim sgmentima nam atreba fudbalska NBA. ;)

1.Real
2.Bayern
3.Liverpool
4.Chelsea(
5.Man UTD
6.Arsenal
7.Juventus
8.Milan
9.Inter
10.Roma
11.Barcelona
12.Atletiko Madrid
13.Valenica
14.BVB
15.Porto
16.Benfika
17.Zenit
18.Psg
19.Lyon
20.PSG

klubovi koji nesto vrede moglo bi se jos dodati par klubova ....Napraviti neka super evropska liga ili kup kako god imalo bi se sta videti ;)
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

icetea01
Postovi: 417
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la icetea01 » 31 jul 2016, 00:04

KpbKaka22 je napisao/la:I ja sam na pocetku mrzio ovu pricu,ali kad vidim da nema pomaka u ovim nasim mrtvim ligama,da je zadnjih pet sest godina vazda isto,niko ne prati svakoga boli **** za domaca prvenstva,sto nebi organizirali ovako nesto ?
Kakve koristi bi imali od ovakvog prvenstva? Mozda neki kup (tipa lige prvaka) koji bi se igrao pored nacionalnih prvenstava ne bi bio los, ali sigurno ne liga. Pa Zeljo i Sarajevo, financijski najjaci u drzavi, ili recimo sto se tica financija u najboljem polozaju, ne mogu sastaviti ekipu koji ce dominirati u Premijer ligi, a kako bi onda prosli u toj zajednickoj ligi? Recimo da se je ta liga osnovala ove sezone: od bh. predstavnika bi nastupali npr. najbolja tri plasirana kluba prosle sezone (ne gledajmo tradiciju, na kraju je ipak odlucuje sadasnjost) a to su Zrinjski, Sloboda i Siroki. Siroki bi ispao 90% iz te lige vec u prvoj sezoni, Sloboda igrala za opstanak, a Zrinjski se mozda vukao tu negdje u sredini. Mozda bi na kraju krajeva ta tri kluba imala neku (malu) korist od te lige. Ali sta je ostalim klubovima u nasoj zemlji? Igrali bi ligu bez mogucnosti za izlazak na evropsku scenu, i u samoj toj ligi ne bi igrali najbolji klubovi. Dakle od regionalne lige bi profitirali 2-3 kluba po drzavi, ostalim bi preostala jos veca beznacajnost i bezizglednost nego sto je sad. Zasto igrati neku ligu koja ne vodi u evropu i u kojoj ne igraju najbolji klubovi te drzave? Dakle, bolje popraviti domaca prvenstva i eventualno uvesti neki regionalni kup. A bojim se da bi taj kup bio samo neka "utjeha" da se smanji broj predstavnika iz ovih zemalja u kvalifikacijama za LP odnosno EL.

ronaldovklon
Postovi: 3
Pridružen/a: 26 jul 2016, 17:11
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la ronaldovklon » 01 avg 2016, 00:44

Ma ovo je totalno bezveze,kakvo ujedinjenje,liga ex yu,sranje,imamo ligu našu,kakva je takva je..
Ide na bolje,licno da sam na mjestu hrvata(hrvt liga) ne bi nikada prihvatio ovu glupost od lige..samo lova,privatizovat ekipe,jedan vlasnik tj ima para,,ima igrača,ima navijaca

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la HOPLIT » 02 avg 2016, 21:35

A zasto ta liga nebi ukljucivala klubove iz nekih drugih drzava, recimo Madjarske, Bugarske, Austrije itd. Zasto se toliko insistira na formiranju lige izkljucivo od klubova iz pokojne nam drzave?
YNWA!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la AnelZ » 03 avg 2016, 00:47

Mađarska i Bugarska bi mozda i razmislile, Austrija nema sanse.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Kawhi » 08 avg 2016, 00:58

alan_kardec je napisao/la:Ma ovo se ide na zatvaranje Lige šampiona koju će igrati samo bogati, a sirotinji napravi regionalne lige da se kolju oko mrvica. Slična situacija je u evropskoj košarci.
U Ligi Prvaka nikad nije bilo više bezveznih i nepopularnih klubova. Ide se na širenje popularnosti i LP i daje se šansa i slabijim da se plasiraju. Kad vidim onih 10 ekipa što su kao prvaci svojih država ostali u playoffu shvatam da nema poente gledati LP prije proljeća. Teorije o tome su neosnovane. Naravno, da ima onih koji bi to više voljeli, a to su vlasnici i predsjednici bogatih klubova koji bi se još više tako obogatili, ali u UEFI neće naći za to podršku, a UEFA nije neozbiljna organizacija poput FIBE da im dozvoli da sami prave neka takmičenja.

Što se tiče regionalne lige, može ukoliko će biti stvarno liga od nekih 16-18 timova. 3 zadnja ispadaju, dok prvaci drugih liga, koje bi bile nekadašnje državne igraju playoff za ta 3 mjesta u prvoj. Jeste da bi tako Bosna i Makedonija vjerovatno za 3 godine ostali bez predstavnika, ali jbg nek se bore.

I bilo bi glupo da Željo i Sarajevo na osnovu imena igraju ispred Zrinjskog, koji je prvak. I Slobode i Širokog koji su 2. i 3. Nek se bore za svoje mjesto.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

aqarius
Postovi: 3961
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la aqarius » 08 avg 2016, 17:19

Pa od koje godine bi ono trebali startati ta liga.Ja lično ne navijam ni za Želju ni Sarajevo,,ali je činjenica da su najbolji na toj UEFA listi.I osnovno I Zrinja i Sloboda i Široki su bili ispred njih 2016,pa šta je sa novom sezonom ,pa onom tamo( u nastupu u Europi neću ni da mislim).Pa korektno bi bilo ako već se ne gleda UEFA ranking bar da se gleda zadnja sezona pred početak zajedničke lige.POjedni zapeli tabela pa tabela,a ta tabela već sad- prošlost nigdje veze.

Avatar
Evander
Postovi: 14588
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Evander » 08 avg 2016, 23:48

Kao prvo, protiv sam ove lige i do nje sigurno nece doci.
Kao drugo, kakva ba tabela? :D
Ako se ova liga ikad bude pravila, a nece se praviti, ne bi se sigurno pravila da u njoj igraju Cukaricki, Novi Pazar, Siroki, Sloboda, Inter iz Zapresica i slicne ekipe.
Ko bi to gledao?
Posjeta na stadionima bi bila ista.
Ako Zrinjski ne moze u LP skupiti 10 hiljada navijaca na utakmici, ne moze ih skupiti ni u ovoj ligi.
Zna se da su samo dva kluba iz BiH intresantna i da imaju navijacku bazu potrebnu za takvu ligu.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.