FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Moderatori/ce: Monolog,_dreamer_,ribery,hammers,geronimo

Dokle će Schalke dogurati u EL?

Neće proći grupnu fazu
5
9%
1/16 finala
4
7%
1/8 finala
10
18%
1/4 finala
10
18%
1/2 finala
3
5%
Finale
2
4%
Schalke osvaja titulu!
22
39%
 
Ukupno glasova: 56

Avatar
Pastuh
Postovi: 647
Pridružen/a: 07 nov 2009, 19:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Pastuh » 24 jan 2010, 14:16

Evo malo sam čitao na Schalkeovoj stranici malo o utakmici. Kažu neko petardu bacio i Holbty legao na pod. Čuo nakvo zujanje u ušima, ali to je završeno bez teših posljedica. Također kažu da im je falilo više lukavštine na kraju utakmice. Hajde, dobro je, i bod na strani je uspjeh.
Don't spend time with someone who doesn't care spending it with you.

Avatar
Pastuh
Postovi: 647
Pridružen/a: 07 nov 2009, 19:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Pastuh » 25 jan 2010, 16:31

Evo sve više detalja izlazi na vidjelo o utakmici u kojoj je Schalke ispustio vodstvo od 2:0. Neki Njemački mediji pišu o tome da je upao u svlačionicu i počeo se derati s riječima " U produžecima, ne, to se ne smije desiti". Također je Felix govorio o tome kako mu nedostaje Westermann kao vođa, jer to ne može očekivati od Baumjohanna, Matipa ili Moritza, ali postoji mogućnost da će jedan od njih troje biti u narednim godinama oslonac ekipe. Baumjohann je posuđen od strane bavarskog diva.
Don't spend time with someone who doesn't care spending it with you.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17854
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Omerbavarac » 25 jan 2010, 16:40

Pastuh je napisao/la:Evo sve više detalja izlazi na vidjelo o utakmici u kojoj je Schalke ispustio vodstvo od 2:0. Neki Njemački mediji pišu o tome da je upao u svlačionicu i počeo se derati s riječima " U produžecima, ne, to se ne smije desiti". Također je Felix govorio o tome kako mu nedostaje Westermann kao vođa, jer to ne može očekivati od Baumjohanna, Matipa ili Moritza, ali postoji mogućnost da će jedan od njih troje biti u narednim godinama oslonac ekipe. Baumjohann je posuđen od strane bavarskog diva.
Nije posudjen, prodat je. ;) ;) ;)
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Pastuh
Postovi: 647
Pridružen/a: 07 nov 2009, 19:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Pastuh » 25 jan 2010, 16:45

Da, za milion evra. ;)

Dobro , talenta mu nije nikada nedostajalo, potrebna mu je konstantsnot. Podsjeća me na Piotra dok je igrao u Bayernu niko i ništa, otišao u Hsv i probudio se , te postao član Njemačke reprezentacije. Uostalom, Magath ga ne bi nikada kupio da ne valja.
Don't spend time with someone who doesn't care spending it with you.

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la sarajlija89 » 25 jan 2010, 16:46

Westermann otiso na operaciju jbg...trebo bi se vratiti protiv dortmunda za derby 26 februara....sigurno veliki hendikep uzevsi u obzir siromasan igracki kadar...najnovije vijesti su da hannovver zeli asamoaha a zenit rakitica..ocigledno da ce schaleke bit primoran prodavat zbog finansijkog kolapsa u kome su....jbg...al cudo je taj magath...bar u lp da ih hoce odvesti
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Pastuh
Postovi: 647
Pridružen/a: 07 nov 2009, 19:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Pastuh » 25 jan 2010, 16:49

Ma ja se zaista nadam da će izboriti Ligu prvaka, ili hajde euroliga je dobra za ovu godinu.
Don't spend time with someone who doesn't care spending it with you.

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la sarajlija89 » 25 jan 2010, 19:07

Pastuh je napisao/la:Ma ja se zaista nadam da će izboriti Ligu prvaka, ili hajde euroliga je dobra za ovu godinu.
a ni titulu ne zaboravi hehe...ko ce znat sa magathom...mada bi to bilo cudo da sa ovakvom ekipom osvoji
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la steve-o » 25 jan 2010, 19:17

regiuniussen moze biti adekvantna zamjena za westermann-a, zato ga je i doveo magath.

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 25 jan 2010, 19:37

Nema me nekoliko dana kući i odmah dobra vijest, ponovo oživljena tema o Schalke-u. Svaka čast za autora. :D
Nisam htio komentarisati igre svoga kluba na drugim temama pa evo sad ću malo. Kao prvo, ne želim da me neko citira sa financijskom krizom kluba jer niti ja a nit Vi, dragi moji forumaši, nemate uvid u financije Schalke-a niti bilo kojeg drugog kluba. Zacrtani cilj mog' kluba ove sezone je peto mjesto tj. kvalifikacije za neko evropsko takmičenje. Dosadašnjim razvojem događaja sam izuzetno zadovoljan, posebno prošlim kolom, pa se tako prednost nad šestoplasiranom ekipom, Werderom, povećao na punih deset bodova. Gledajući posljednji susret protiv Bochuma, moram priznati da je utakmica, u potpunosti, bila izjednačena što pokazuje i statistika.
Bochum – S04

Torchancen: 5:5
Schüsse gesamt: 13:13
Schüsse auf das Tor: 5:5
Schüsse neben das Tor: 4:3
Abgeblockte Schüsse: 4:5
Ecken: 8:6
Flanken: 25:18
Ballbesitz in %: 43:57
Gewonnene Zweikämpfe am Ball in %: 52:48
Pässe gelungen in %: 82:80
Pässe gelungen in gegnerischer Hälfte in %: 65:72
Fouls: 12:17
Abseits: 2:0
Meiste Torschüsse: Freier (4) – Kuranyi (5)
Meiste Torschuss-Vorlagen: Concha (3) – Farfan (3)
Meiste Ballkontakte: Maric (87) – Rafinha (110)
Meiste Fouls: Maric (5) – Matip (4)
Bit' će teško u nastavku prvenstva zadržati prednost nad šestom pozicijom jer se i lista povrijeđenih igrača povećala al' zahvaljujući Magath-u, prvi tim broji punih 37 igrača. Ja se nadam brzom oporavku Jones-a i Pander-a jer se vidi praznina u igri bez tih igrača.
A sad mali komentar za ove pametnjakoviće koji konstantno forsiraju godinu 1958. Ja, prije sam to negdje napisao, navijam za Schalke a ne za titule. Titule se iz godine u godinu mijenjaju ali moja ljubav prema Schalke-u ostaje, nadam se da ste i vi takvi navijači. Pored svega što sam naveo, evo vam ipak statistika o osvajačima njemačkog prvenstva:

FC Bayern München............... 21
1.FC Nürnberg..................... 9
FC Schalke 04...................... 7
Hamburger SV..................... 6
Borussia Dortmund................ 6
Borussia Mönchengladbach....... 5
VfB Stuttgart....................... 5
1.FC Kaiserslautern............... 4
Werder Bremen.................... 4
1.FC Lokomotive Leipzig......... 3
SpVgg Greuther Fürth .............3
1.FC Köln........................... 3
itd.

Avatar
Pastuh
Postovi: 647
Pridružen/a: 07 nov 2009, 19:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Pastuh » 25 jan 2010, 20:21

Ma Schalke je institucija, ko nije bio malo u Njemačkoj ne može da to shvati. Zaista je to nešto posebno.
Don't spend time with someone who doesn't care spending it with you.

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 25 jan 2010, 21:37

Pastuh je napisao/la:Ma Schalke je institucija, ko nije bio malo u Njemačkoj ne može da to shvati. Zaista je to nešto posebno.
Nisam ja nikad bio u Njemačkoj al' sad ću malo u posjetu rodbini, ne moram reći koja mi je prva destinacija. :)
Evo da sad odgovorim na neke tvrdnje i neka mišljenja koja sam pročitao na ovoj temi.
daffy je napisao/la:nije to bas steta za Rafinhu.. nikome ne treba igrac koji ce se tako ponasati i glupirati.. jer je ljetos sve bilo zavrseno sa Juventusom ali radi broja non EU igraca nije mogao preci.. vise nije to onaj Rafinha od prosle godine..
Dafy, Rafinha igra konstantno dobro već nekoliko godina, jedini je igrač u Schalke-u koji ima godinama tako dobru formu. Drugo, ništa nije bilo završeno po pitanju relacije Juve-Rafinha a to što spominješ non EU igrače mislim da to nije baš relevantno jer u upravi stare dame dobro znaju koliko non EU igrača mogu dovesti.......al' možda tu još bude nešto od tansfera, dajte nam pare i Paolo De Ceglie-a :D .
adnan24 je napisao/la:a Schalke kvalitetom i prikazanim igrama ne zasluzuje top 3 u ligi
Je li? A Dortmund primi petardu od Bayern-a kod kuće i kao zaslužuje četvrtu poziciju!?!? Između ostaloga, cilj Schalke-a je peto mjesto.
bavarian_bk je napisao/la:Nabijem i vas i vas klub ,zajebali su me na kladionici!Dobitak 450 KM
Malo više poštonvanja molim. Nemoj se kladiti, od harama nema ništa..........
omerbavarac je napisao/la:
Schalke ce za nekoliko godina bit konkurencija, ove godine tesko, veoma tesko da mogu do titule. Bochum je osrednja ekipa, ma samo dno, tako da ekipa koja puca na titulu ne smije kiksati u tim utakmicama. Sta ce biti kad odu na jace gostovanje???
Da te malo potsjetim na gostovanja:
Borussia Dortmund-FC Schalke 04 26.09.2009 [0:1]
FC Bayern München-FC Schalke 04 07.11.2009 [1:1]
Werder Bremen-FC Schalke 04 12.12.2009 [0:2]
Ovo su dueli sa ekipama iz samog vrha tabele.

Eto, toliko od mene. Nemojte se ljutiti na Zdenu. :D
Glück Auf!

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la sarajlija89 » 25 jan 2010, 23:12

schalke ce biti prvak abd..mozda nerealno al magath je cudo......zdena..ti si ovdje najupoznatiji....kolko ce jos jones i pander odsustvovat...to je vrlo vazno..napiso sam za wetermanna da bi trebo protiv dortmunda igrat tj. vratit se....sa ta tri igraca u ekipi moze bit svasta....mozda kad se najmanje nadamo titula ode gdje je zasluzila davno da bude..tj u gelsenkirchen........
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
__Liedson__
Postovi: 1447
Pridružen/a: 26 nov 2009, 22:18
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la __Liedson__ » 25 jan 2010, 23:23

moj najdrazi klub uz chelsea !! cak ga vise volim od chelsea jer jbg ipak je gelsenkirchen moj rodni grad i tamo sam odrasto !!
slika

slika

slika

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 26 jan 2010, 11:09

sarajlija89 je napisao/la:schalke ce biti prvak abd..mozda nerealno al magath je cudo......zdena..ti si ovdje najupoznatiji....kolko ce jos jones i pander odsustvovat...to je vrlo vazno..napiso sam za wetermanna da bi trebo protiv dortmunda igrat tj. vratit se....sa ta tri igraca u ekipi moze bit svasta....mozda kad se najmanje nadamo titula ode gdje je zasluzila davno da bude..tj u gelsenkirchen........
Ja bih volio da Jones i Pander što prije zaigraju ali kako stvari stoje, neće ih biti na terenu do Aprila jbg. Najteže nam je za poziciju zadnjeg veznog igrača jer su i Kluge kao i Mineiro povrijeđeni. Kompenzacija za tu poziciju su Moritz i Matip, dva izuzetno talentovana igrača ali bez iskustva.

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17854
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Omerbavarac » 26 jan 2010, 11:13

Zdena04 je napisao/la:
sarajlija89 je napisao/la:schalke ce biti prvak abd..mozda nerealno al magath je cudo......zdena..ti si ovdje najupoznatiji....kolko ce jos jones i pander odsustvovat...to je vrlo vazno..napiso sam za wetermanna da bi trebo protiv dortmunda igrat tj. vratit se....sa ta tri igraca u ekipi moze bit svasta....mozda kad se najmanje nadamo titula ode gdje je zasluzila davno da bude..tj u gelsenkirchen........
Ja bih volio da Jones i Pander što prije zaigraju ali kako stvari stoje, neće ih biti na terenu do Aprila jbg. Najteže nam je za poziciju zadnjeg veznog igrača jer su i Kluge kao i Mineiro povrijeđeni. Kompenzacija za tu poziciju su Moritz i Matip, dva izuzetno talentovana igrača ali bez iskustva.
Pander je strasan igrac, kakav samo centarsut ima??? :o :o :o :o Veliki su problem povrede koje ga muce cijelu karijeru, sto se tice Jones-a na tog igraca sam i zaboravio. Mislim da igra zadnjeg veznog, malo prgav i veoma snazan.... Mislim da su se jedno vrijeme Amerikanci otimali za njega da igra za njih.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 26 jan 2010, 11:18

omerbavarac je napisao/la: Pander je strasan igrac, kakav samo centarsut ima??? :o :o :o :o Veliki su problem povrede koje ga muce cijelu karijeru, sto se tice Jones-a na tog igraca sam i zaboravio. Mislim da igra zadnjeg veznog, malo prgav i veoma snazan.... Mislim da su se jedno vrijeme Amerikanci otimali za njega da igra za njih.
Pander je takav tip igrača, odigra maksimalno 15 utakmica u sezoni ali ih odigra kako treba. Jones je prošle sezone proglašen za najboljeg zadnjeg veznog, tip igrača koji nikad ne odustaje. Kako je prošle sezone samo zatvorio Ribery-a na gostovanu i tako nam osigurao tri boda, fantastično. On je odlučio da igra za reprezentaciju SAD-a, to je možda razlog što se oporavlja toliko dugo (nakon dva neuspjela povratka) jer sigurno želi zaigrati na Mundialu.

Avatar
Pastuh
Postovi: 647
Pridružen/a: 07 nov 2009, 19:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Pastuh » 26 jan 2010, 15:06

Pander je veliki talenat bio, kako je samo Englezima zabio goal. Povredu su ga spriječili da u potpunosti eksplodira i da bude jedan od najboljih bekova svijeta. Čovjek ima nevjerovatno dobar centrašut. Odlična igrač. U vezi , Jonesa, odličan igrač, nekada i pregrup, agresivan, podsjeća me na Gattusa.
Don't spend time with someone who doesn't care spending it with you.

Avatar
Zdena04
Postovi: 2070
Pridružen/a: 04 nov 2008, 15:37
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Zdena04 » 27 jan 2010, 17:33

Na zvaničnoj stranici Schalke-a potvrđen je transfer Kineza Hao Junmin. Hao ima 22 godine i predviđen je na poziciji desnog veznog.

Glück Auf.

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la sarajlija89 » 27 jan 2010, 17:46

bgm te povrede kljucnih igraca nisu nimalo optimisticne..cuj do aprila :roll: :roll: ....kad se sve uzme u obzir schalke radi fantastican posao ove sezone i samo da tako nastave
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Pastuh
Postovi: 647
Pridružen/a: 07 nov 2009, 19:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: FC Schalke 04 Gelsenkirchen

Post Postao/la Pastuh » 27 jan 2010, 17:49

Naravno da radi odličan posao, ali nažalost malo ko to vidi, mislim pojedinci samo gledaju tabelu i kažu loše igraju. Dobro, možda im i nije baš neka superiorna igra, ali ne može svako biti Barcelona. Također, kada će neko biti opasan iz prekida kao Schalke. Mislim da je skoro preko 50% golova palo iz prekida kod Schalkea. Odličan tim, ali Konigsblauen su meni nešto posebno.
Don't spend time with someone who doesn't care spending it with you.

Odgovori

Natrag na “Bundesliga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.