Damir Džumhur

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61825
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la Virtu4l » 26 jul 2010, 15:45

slika
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
harry_90
Postovi: 19827
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la harry_90 » 27 jul 2010, 20:56

Evo sta kaze Damirov trener o mogucem igranju za drugu zemlju..


Šta će se desiti ako vam neka druga zemlja ponudi da Damir igra za njih hoćete li to prihvatiti?

- Ukoliko u BiH ne nađemo nikoga da podrži dalji rad Damira, onda bi se vjerovatno odlučili na taj korak.

Njemu su sada potrebni veći i jači kampovi za nastavak rada. Damir do sada nikada u svom trenažnom radu nije radio sa igračem koji je kvalitetniji od njega. Njegov rad se svodi na rad u Teniskom klubu Gazik iz kojeg je ponikao, gdje je on najstariji i najbolji igrač.
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la amerosm » 27 jul 2010, 21:08

A evo sta kaze Damir licno


Vi ste već imali ponude drugih država za nastup pod njihovom zastavom?

Da, od Hrvatske. Lijepo sam se zahvalio i rekao da je BiH moja zemlja. Vidio sam čak i neke komentara i na vašem portalu koji govore kako ću ja sada napustiti bh. reprezentaciju. Sigurno je da bih imao bolje uslove, ali od toga nema ništa. Uopšte ne razmišljam o tome.

U timskom sportu su savjetnici najvece zlo sportiste (jer gledaju samo svoj interes), a u invidualnom su to treneri (koji takodjer gledaju svoj interes).
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
mdss
Postovi: 2362
Pridružen/a: 08 sep 2009, 18:18
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la mdss » 03 avg 2010, 18:29

Otac i sin Džumhur kod Silajdžića
Obezbjeđuje se strana stipendija za talentovanog tenisera
Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine dr. Haris Silajdžić primio je danas u svom uredu Damira Džumhura, juniorskog prvaka Evrope u tenisu, te njegovog oca i trenera Nefrida.

Osvajanjem zlatne medalje na proteklom Evropskom prvenstvu u tenisu, u kategoriji juniora, Damir Džumhur postigao je najveći uspjeh u historiji bosanskohercegovačkog tenisa. Ovom velikom uspjehu prethodio je niz uspjeha na drugim takmičenjima.

Damirov otac je tokom susreta informisao Silajdžića o predstojećim takmičenjima na kojima će učestvovati Damir, a prvo je olimpijada u Pekingu, koja počinje 8. augusta, zatim turniri u Montrealu i New Yorku. Rekao mu je koliko ljubavi, truda i finansijskih sredstava je potrebno za ovakav uspjeh.


Silajdžić čestitao je evropskom prvaku i njegovom ocu Nerfidu, koji je ujedno trener, za do sada postignute rezultate, te zaželio da Damirova karijera u budućnosti ide uzlaznom putanjom. Ovom prilikom je informisao Damira i njegovog oca da je u proceduri osiguranje jedne strane stipendije ovom mladom i uspješnom teniseru, saopćeno je iz Kabineta predsjedavajućeg Predsjedništva BiH. NADAM SE DA CE SAD OSTATI I IGRATI ZA BIH :D :D
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61825
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la Virtu4l » 07 avg 2010, 10:47

Džumhur: Imao sam ponudu da igram za Hrvatsku ali odbio sam je i ostajem u BiH
Ovaj skromni mladi Sarajlija je postavši prvak Evrope postigao najveći uspjeh u historiji bh. tenisa, a uspjeh je još i veći kada znamo kakav je odnos vlasti u Bosni i Hercegovini prema mladim sportisitima

Mladi bh. teniser Damir Džumhur je u posljednje vrijeme top vijest kada je u pitanju sport u Bosni i Hercegovini. Ovaj skromni mladi Sarajlija je postavši prvak Evrope postigao najveći uspjeh u historiji bh. tenisa, a uspjeh je još i veći kada znamo kakav je odnos vlasti u Bosni i Hercegovini prema mladim sportisitima.

Titulom prvaka Evrope Damir je sebi širom otvorio vrata velikih i prestižnih turnira, a ni međunarodne medijske pozornosti neće manjkati. Za Global ovaj mladi teniser priča o svojim počecima, toku karijere, o nedavno završenom prvenstvu Evrope, o planovima za budućnost, ali i razlozima zašto je odbio Hrvatsku.

GLOBAL: Od relativno nepoznatog mladog tenisera, iako iznimno talentiranog, u samo nekoliko dana postali ste nadaleko poznati. Kakav je osjećaj biti u centru pažnje sportske javnosti?

DŽUMHUR: Ništa posebno, ja na to ne obraćam pažnju. I dalje sam isti kao što sam bio prije ovih dvadesetak dana i velikog uspjeha. Sad sam više medijski eksponiran, mada sam ja i prije ostvarivao dobre rezultate u mlađim kategorijama, ali tada to nije bilo dovoljno medijski pokriveno. Za mene to ne predstavlja ništa posebno, samo ću i dalje raditi da bih ostvario što bolje rezultate i uspjehe i neću se osvrtati puno na ono što ljudi govore o meni. Jednostavno sam fokusiran samo na rad i napredak.

GLOBAL: Kada ste doputovali u švicarski Clusters, da li ste se uopće nadali finalu Evropskog juniorskog prvenstva?

DŽUMHUR: Pa, ja sam došao u Clusters dobro pripremljen i s velikim samopouzdanjem. Igrao sam dobre mečeve prije ovog prvenstva u Švicarskoj, tako da sam očekivao dobar rezultat. Za mene je dobar rezultat bio ulazak i u polufinale, ali osvajanje Evropskog juniorskog prvenstva me ipak iznenadilo. Nisam očekivao titulu, tako da je bilo još veće zadovoljstvo nakon završenog prvenstva.

GLOBAL: Zanimljivo je da u prva tri meča na EP-u niste izgubili nijedan set. Je li bilo teško biti koncentriran do samog kraja?

DŽUMHUR: Ustvari, jedini set sam izgubio u četvrtfinalnom meču. Nisam puno razmišljao o mečevima, a dobrim igrama, odnosno dobrim startom sam pokazivao da mogu sve riješiti u dva seta. Nakon prvog dobijenog seta nisam nimalo popuštao ritam, uvijek sam ostao koncentriran, da bih napravio još bolji rezultat u drugom setu. Jedini set sam izgubio u četvrtfinalu kad smo prešli na tvrdu podlogu zbog kiše, morali smo igrati unutra.

GLOBAL: Možete li nam još nešto reći o samom turniru, organizaciji, terenima, protivnicima?

DŽUMHUR: Organizacija samog turnira je bila stvarno na visokom nivou. Iako smo imali mali peh s vremenom uoči četvrtfinalnih i polufinalnih mečeva, jer je kiša neprestano padala dva dana, nije bilo nikakvih problema. I suđenje je bilo na nivou, sve je bilo odlično organizirano i na visokom nivou. Hotel u kom smo odsjeli je bio izvrstan.

Kada su u pitanju protivnici, moram naglasiti da je prvenstvo bilo zaista jako, velika konkurencija. Prvi nositelj turnira je bio i prvi igrač svijeta, koji je osvojio Wimbledon, a izgubio je u drugom kolu. Sad, kad pogledam i osvrnem se na cijeli turnir, shvatim da nisam imao nimalo lagan žrijeb.

GLOBAL: Kako se uopće desilo da se u jednom fudbalskom i košarkaškom gradu, kakvo je Sarajevo, počnete baviti tenisom?

DŽUMHUR: Moj otac je trener, pa sam tako i ja, dok sam još bio mali, s neke tri ili četiri godine, krenuo s njim igrati i trenirati. U šestoj godini sam ozbiljno počeo da se bavim tenisom, jer ipak sam ga tada igrao već dvije godine i sport mi se jako svidio. Nikad nisam razmišljao da odustanem, a rezultati su došli kasnije, sami po sebi.

GLOBAL: Sjećate li se svoje prve pobjede?

DŽUMHUR: Da, sjećam se. U Tuzli, bio je to turnir za pionire do deset godina. Ne mogu da se sjetim s kim sam igrao taj meč, ali znam da sam taj turnir i osvojio, tako da je bilo sjajno. Ovaj turnir sam osvojio kada sam imao sedam godina i možete samo da zamislite koliko sam bio sretan.

GLOBAL: Ima li neka zanimljiva anegdota iz Vaše dosadašnje karijere?

DŽUMHUR: Pa možda bih tu mogao da navedem da mi je zanimljivo bilo kada me Francesca Schiavone, talijanska teniserka koja je ovogodišnja pobjednica otvorenog prvenstva u Francuskoj, na Roland Garrosu, izabrala da joj budem sparing partner prije polufinalnog i finalnog meča. Ja sam tamo učestvovao na juniorskom takmičenju Roland Garrosa, a s obzirom da sam na Roland Garrosu bio s ITF timom, trener Francesce Schiavone je pitao jednog od naših trene-
ra ko bi mogao da joj sparinguje, i moj trener je predložio mene. Izašao sam čak i na Phillipe Chatrier teren i imao sam tu priliku da igram na njemu. Upravo zbog toga sam bio uz nju za vrijeme tih mečeva, dobio sam pozivnicu da budem u sklopu njenog tima. Nakon što je Francesca Schiavone osvojila Roland Garros mnogi ljudi u Parizu su meni čestitali zato što je tako dobro igrala.

GLOBAL: Kakvi su bili dojmovi Francesce Schiavone nakon svega?

DŽUMHUR: Ona je bila zadovoljna, zato me i ostavila sve do kraja turnira da sparingujemo. Zbog toga sam za finale pozvan u njenu ložu, gdje sam sjedio s njenim trenerom. Osjećao sam se kao pobjednik. Bio sam u pobjedničkom timu.

GLOBAL: Brzo ste napredovali, već s dvanaest godina ste osvojili turnir u italijanskom Porto San Giorgiju, koji slovi za nezvanično EP za dječake do dvanaest godina. Koliko Vam je to značilo u karijeri?

DŽUMHUR: Ta je godina za mene bila vrlo uspješna. Igrao sam na devet turnira i svih devet sam osvojio. Niti jedan meč nisam izgubio. Međutim, tada sam još uvijek bio mali i nisam razmišljao o nekoj karijeri, iako mi je bilo jako drago da sam uspio da osvojim to nezvanično evropsko prvenstvo. S četrnaest godina sam bio šesti u Evropi, sa šesnaest treći, a nakon toga sam razmišljao o daljnjoj karijeri.

GLOBAL: Kakvi su Vam planovi u narednom periodu?

DŽUMHUR: U augustu, tačnije 10., idem u Singapur na Olimpijske igre za mlade i tu bih trebao biti sve do kraja augusta. Vjerovatno onda idem u Kanadu, u Montreal, na jedan turnir ITF kategorije, a to bi bio ustvari i pripremni turnir za završi Grand Slam u godini US Open u New Yorku. Nakon svega ovoga slijede Portugal i nastup za reprezentaciju BiH u Davis Cupu.

GLOBAL: Kakva su Vam očekivanja na Olimpijadi mladih u Singapuru?

DŽUMHUR: Konkurencija će biti vrlo jaka i na Olimpijskim igrama za mlade u Singapuru. Ako budem dobro igrao kao što sam igrao na Evropskom prvenstvu, nadam se da mogu doći do medalje. Ako osvojim bilo koju medalju, bih bio zadovoljan, jer ipak su to Olimpijske igre, to je posebno iskustvo.

GLOBAL: Kad možemo očekivati Vaše finale na Wimbledonu?

DŽUMHUR: Nadam se u što skorije vrijeme. Vidjet ćemo kako budem napredovao.

GLOBAL: Imali ste ponudu da nastupate za Hrvatsku. Sigurno biste u Hrvatskoj imali bolje uvjete za rad i napredak...

DŽUMHUR: Imao sam ponudu iz Hrvatske, ali sam odbio jer, jednostavno, ne razmišljam o odlasku iz Bosne i Hercegovine. Igrati za svoju zemlju je drugačije nego za neku drugu. Nikad nisam ni pomislio da nastupam za neku drugu državu osim Bosne i Hercegovine. Ipak se nadam nekoj finansijskoj pomoći, da će se sveukupno stanje u BiH popraviti kada je sport u pitanju.

GLOBAL: Ko Vam je idol od današnjih tenisera?

DŽUMHUR: To je Roger Federer otkad je postao broj jedan u svijetu i osvojio prvi Wimbledon. Jednostavno, volim njegovo ponašanje na terenu, jer kad ga gledate, sve to izgleda jednostavno, a posebno kako se ponaša van terena. On je jedan veliki gospodin. Prije Federera sam zaista volio da gledam Patricka Raftera i Carlosa Moyu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61825
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la Virtu4l » 07 avg 2010, 10:49

Za Damira Džumhura obezbijeđena stipendija od 10.000 dolara
Dodijeljene zahvalnice bh. sportistima za doprinos razvoju sporta i olimpijskog duha

Reprezentativcima BiH u sjedećoj odbojci, teniseru Damiru Džumhuru i mladom bokseru Aldinu Kuliću danas su u Olimpijskom komitetu (OK) BiH u Sarajevu dodijeljene zahvalnice za doprinos razvoju sporta i olimpijskog duha, za odličja koja su ovi sportisti tokom 2010. godine osvojili na velikim evropskim i svjetskim takmičenjima.

Predsjednik OK BiH čestitao je svim sportistima i zahvalio im na rezultatima koje su postigli na velikim takmičenjima.

Kazao je da je OK BiH za tenisera Džumhura putem Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) i Fonda solidarnosti obezbijedio stipendiju u iznosu od 10.000 dolara.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la Edo_Majka » 07 avg 2010, 11:12

Hvala Bogu da su se sjetili, a ovaj interview je zaista odlican i pokazuje da momak ima karakter i da je patriota, ne kao Djokovic, sad glumi nekog patriotu a htjeo igrati za Engleze :roll:
Tracy McGrady!!!

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la mirzza » 16 avg 2010, 09:19

Damir nosio BH zastavu na prvoj olimpijadi mladih.
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la xavi26 » 16 avg 2010, 10:08

mirzza je napisao/la:Damir nosio BH zastavu na prvoj olimpijadi mladih.
Bog mu dao dobro zdrvalje, a mislim da karakter i talenat vec ima!
Volim te Bosno!!!

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3350
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la newton_heath_lyr » 16 avg 2010, 22:46

Ima li informacija kada pocinje teniski turnir na olimpijadi mladih i kada nastupa Dzumhur?
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la retro » 16 avg 2010, 23:29

Damir je slavio u prvom mecu 7-5 6-2.

UCHIYAMA, Yasutaka (JPN) vs. DZUMHUR, Damir (BIH) [2] 5-7 2-6
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Avatar
BegA_SA
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 feb 2009, 19:40
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la BegA_SA » 16 avg 2010, 23:33

[youtube][/youtube]
SARAJEVO=Evropski Jerusalem :P

retro
Postovi: 3453
Pridružen/a: 06 jul 2010, 10:23
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la retro » 16 avg 2010, 23:43

Damira sam prvi put gledao u igri na ovom klipu, po ovim insertima vidi se da igra napadacki, voli ici naprijed, dobar forehand, stvarno nas najveci talenat, aBd dobrim radom da imamo velikog sampiona i da uzme barem 2 RG i 3 Wimbledona. :mrgreen:
Genius, outrageous, the best ever! RF!

Avatar
EdinTM87
Postovi: 2309
Pridružen/a: 20 apr 2010, 19:27
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la EdinTM87 » 17 avg 2010, 09:34

Svaka cast momku, Bog mu dao sve najbolje, al on je jedan od rijetkih koji bi odbili ponudu druge zemlje...
Zeljeznicar za zivot cijeli !

Roger, Manning, Kobe, Juninho Simply the Best !

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61825
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la Virtu4l » 17 avg 2010, 10:35

Zašto bi on prihvatio ponudu neke druge zemlje? Dečko je dijete Grbavice, nema nikakve veze sa drugim zemljama, dobio je stimulans, nema niti jedan razlog zašto bi čak i razmišljao o promjeni zastave....
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
seha
Postovi: 989
Pridružen/a: 14 jul 2009, 01:17
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la seha » 17 avg 2010, 10:53

Mladi bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale teniskog turnira na Olimpijadi mladih u Singapuru.
Osamnaestogodišnji Sarajlija u drugom kolu pobijedio je Rusa Mikhaila Birjukova sa 6:4, 6:1.

Protivnik u četvrtfinalu bit će mu sedmi nosilac, Mađar Mate Zsiga.
Golovi BH reprezentativaca 10-11 http://www.youtube.com/user/seha2703
BH navijacke pjesme http://www.sendspace.com/folder/u83awh.html

Avatar
forza
Postovi: 756
Pridružen/a: 30 jul 2009, 16:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la forza » 17 avg 2010, 11:06

Svaka cast Damire !!!
Samo je jedan, grijeha je vrijedan ..... TM87

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la mirzza » 17 avg 2010, 11:36

Mali mete sve redom svaka mu cast i sto je najvaznije, pravi je patriota 8-)
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la Edo_Majka » 17 avg 2010, 15:02

Svaka cast Damire, ima nekakvu agresivnu igru sto mi se itekako svidja, eto ga u 1/4 funalu i sa pravom mozemo ocekivati medalju, nebitno koju 8-)
Tracy McGrady!!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61825
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Damir Džumhur

Post Postao/la Virtu4l » 17 avg 2010, 15:52

Protiv svog narednog protivnika Damir ima 2-1 u međusobnim okršajima.

2009 8th Monastir ITF Junior Tournament 32 Hard (O) M.ZSIGA 5-7 5-7
2009 Pancevo International 2009 FR Clay (O) D.DZUMHUR 6-1 3-6 6-3
2010 51st Trofeo Bonfiglio QF Clay (O) D.DZUMHUR 6-7(5) 6-0 6-0

Posljedni meč su igrali u maju mjesecu na šljaci, gdje ga je Damir demolirao u zadnja dva seta.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.