OI London 2012 - općenito

Inspire a generation.

Moderatori/ce: Monolog,Pasha,VanBasten

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3092
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Slatinash_7 » 05 jul 2012, 16:46

Zna li neko koliko reprezentacija iz ovog kvalifikacijonog kosarkaskog turnira ide na olimpijadu? Je li samo pobjednik ili ide vise ekipa...Moja je zelja da na OI vidim Rusiju,a mislim da ce oni uzeti ovaj turnir,stv dobro igraju,mada ni Litvanija i Grcka nisu za baciti...Nadam se da ide vise od jedne ekipe u London,pa da gledamo sto bolju kosarku...
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la SirAlexFerguson » 05 jul 2012, 16:53

Slatinash_7 je napisao/la:Zna li neko koliko reprezentacija iz ovog kvalifikacijonog kosarkaskog turnira ide na olimpijadu? Je li samo pobjednik ili ide vise ekipa...Moja je zelja da na OI vidim Rusiju,a mislim da ce oni uzeti ovaj turnir,stv dobro igraju,mada ni Litvanija i Grcka nisu za baciti...Nadam se da ide vise od jedne ekipe u London,pa da gledamo sto bolju kosarku...
3 ekipe idu
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 05 jul 2012, 16:55

Slatinash_7 je napisao/la:Zna li neko koliko reprezentacija iz ovog kvalifikacijonog kosarkaskog turnira ide na olimpijadu? Je li samo pobjednik ili ide vise ekipa...Moja je zelja da na OI vidim Rusiju,a mislim da ce oni uzeti ovaj turnir,stv dobro igraju,mada ni Litvanija i Grcka nisu za baciti...Nadam se da ide vise od jedne ekipe u London,pa da gledamo sto bolju kosarku...
Prve tri idu,sa tim da finala nece biti vec samo utakmica za trece mesto.Pobednici 1/2 finala nece igrati taj zadnji mec znaci.Po vidjenome do sada na OI idu Rusija,Litva i Grcka.Makedonci ce verovatno proci Dominikansku republiku ali igra poprilicno los basket.McCaleb sam ne moze,a Antic nikako da mu se prikljuci.A za prolaz protiv Litve ce im trebati sva sredstva.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 05 jul 2012, 18:16

Predlažem da se napravi podforum za OI slično kao i za EURO, jedna tema nije dovoljna jer neki sportovi će biti jako praćeni za razliku od nekih drugih, pa smatram da bi takvi trebali imati svoje posebne teme, dok manje popularni sportovi mogu ići u jednu temu.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Devil » 05 jul 2012, 18:23

NedozvoljenaPozicija je napisao/la:Predlažem da se napravi podforum za OI slično kao i za EURO, jedna tema nije dovoljna jer neki sportovi će biti jako praćeni za razliku od nekih drugih, pa smatram da bi takvi trebali imati svoje posebne teme, dok manje popularni sportovi mogu ići u jednu temu.
Bice,po milioniti put se to ponavlja pitanje. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
legenda reala
Postovi: 33818
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la legenda reala » 05 jul 2012, 19:06

Mi ponovo najjača EX Ju sila imaćemo pet sportista u Londonu :D :D jbt kolko smo jadni :x
Dok komšije imaju 100+ sportista i sigurno će imati po 5+ medalja :roll: :roll:


Jedva čekam ove igre, biće pakleno najzanimljivije će biti finale stotke, turnir u tenisu,košarka,rukomet za mene ;)
Očekujem ponovo obaranja rekorda Phelpsa, hoće li Thorp nastupiti na OI, jel se ponovo vratio :?:

Nadam se da će Mekić napokon uraditi nešto na OI, on i Crnogorac kao realan slijed događaja najavljuju medalju na OI(daj bože),kao rezultati sa EP i SP, kao i Svjetskih Kupova daju im optimizam :roll:
Ostali će biti samo prolaznici nažalost :x

Šta bi mogle komšije uzeti od medaja :?:
Nole,Čavić,Higl?,Vaterpolo(SRB/HRV),Blanka(ako nastupi, uzima medalju 1000%),Perkovićka , rukomet(HRV), Hrvati imaju onog gimnastičara što je uzimao u Pekingu(Ude), par onih jedriličara, mogo bi i srpski mix u tenisu nešto uzeti :roll:
Štefko ko još, šta je sa onom dugoprugašicom jel Jeftić kako već :roll:
Onaj iz Dubaia plivač?
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3092
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Slatinash_7 » 05 jul 2012, 19:28

@legendareala
Thorp se vratio plivanju ali nazalost nije ispunio olimpijsku normu tako da ga ne OI necemo gledati....sto se tice kosarke slazem se da Rusija.Litvanija i Grcka idu dalje,stim da bi se lako moglo desiti da Dominikanci uzmu Makedonce...
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41343
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 05 jul 2012, 20:46

Phelps postaje najbolji i najtrofejniji (olimpijski) sportista 8-) svih vremena na ovim igrama, ako sve bude po planu ;)

To samo je dovoljan razlog da se ove igre prate i da budu najgledanije u povijesti ili (h)istoriji ;)

Jos kad tome dodamo nove okrsaje u kraljici sportova, izmedju Jamajcana i Amerikanaca, zatim jedan od posljednjih :( velikih turnira za jednog od najvecih, ako ne i najveceg, tenisera (za sada) u povijesti, novi nastup Dream Teama, gdje cemo Kobea i LBJ- a gledati mozda i zadnji put :( zajedno u ekipi, rukometne velikane na jednom mjestu, nove okrsaje odbojkasa i odbojkasica, te vatrepolo lokalne derbije, i brojne druge kako ekipne tako i pojedinacne sportove i rivalstva u okviru njih, sa sigurnoscu se moze reci da ce ovo biti najveci i najgledaniji sportski dogadjaj ove godine ;) 8-)

Jos samo 22 dana ;)

Oficijelna pjesma igara, Muse 8-) - Survival

[youtube][/youtube]
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la underPFC » 05 jul 2012, 20:50

Može li mi neko provereno odgovoriti...

Da li će RTS kao i prethodnih puta odnosno RTS 2 24 sata na dan prenositi OI (tako je bilo u Atini i Sidneju)?
Da li će BHT i HRT imat sličnu praksu,ranijih puta nisu koliko mi se čini ?
I da li postoji neki sajt na kome možemo videti spisak svih trenutno viziranih sportista za London,po zemljama?
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la MaGiCa » 05 jul 2012, 21:03

Ocekujem medalju u vaterpolu (realno nam samo zlato fali), da Novak napadne finale, strelci uzmu makar jednu (jer su prosli put podbacili), mozda Cavic, a sve drugo je cist car.

@legenda

Taj mali Stjepanovic iz Dubaija je jos uvek mlad. Tek u Riju treba ocekivati od njega medalju.
Higl nije konkurentna, od kada su uvedena klasicna odela.
Jevtic nema sanse protiv Etiopljanki i Kenijki. A na vrhuncu (Atina) je bila 5. ili 6. - ne secam se tacno.
Najrealnije je da neko od strelaca ili kajakasa iznenadi medaljom, ako se tako iznenadjenje desi.

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: OI 2012-London

Post Postao/la skyisthelimit » 05 jul 2012, 21:26

ono sto na OI citav svijet ocekuje je duel Blakea i Bolta trenutno dva najbolja sprintera. I na 100 i 200 m ocekujem svjetske rekorde..

Ostali sportovi nisu toliko bitni a niti popularni kao sprinterske discipline
15.10 - 15.06 ...

Avatar
mdss
Postovi: 2362
Pridružen/a: 08 sep 2009, 18:18
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la mdss » 05 jul 2012, 21:42

Ja samo cekam plivacko i kosarkasko takmicenje ostalo manje vise :D

Phelps ce da razvali na olimpijadi ove godine :D
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
Tritolone
Postovi: 12342
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la Tritolone » 06 jul 2012, 01:31

Kako bi volio da ovaj momak osvoji nesto na OL.

slika

Zasluzio je, duboki naklon do poda majstore.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la SirAlexFerguson » 06 jul 2012, 10:41

Brazilski izbornik Mano Menezes objavio je popis igrača na koje računa za nastup na Olimpijskim igrama u Londonu. Od starijih igrača na popisu su Thiago Silva, Hulk i Marcelo.

Zlatna olimpijska medalja jedini je trofej koji nedostaje nogometašima Brazila u njihovoj povijesti i zato je izbornik Mano Menezes odlučio za nastup u Londonu okupiti najjače snage koje trenutno ima na raspolaganju.

Osim najboljih igrača do 23 godine, među kojim je mlada zvijezda Neymar, glavno pitanje bilo je za koja će se tri starija igrača izbornik odlučiti. Izbor je pao na Thiaga Silvu, Hulka i Marcela.

"Hulk je uvršten zbog dobrih nastupa u zadnjim prijateljskim utakmicama. On će značajno osnažiti našu momčad, važno nam je njegovo iskustvo u važnim utakmicama. On je igrač koji može odlučiti utakmicu," kratko je objasnio izbornik svoju odluku.

Brazil je na Olimpijskim igrama smješten u skupinu C zajedno s Egiptom, Bjelorusijom i Novim Zelandom, a svoj nastup počinju 26. srpnja protiv Egipta.

Brazilska reprezentacija za OI:

Vratari: Rafael Cabral (Santos), Neto (Fiorentina)

Obrambeni igrači: Thiago Silva (Milan), Bruno Uvini (Sao Paulo), Marcelo (Real Madrid), Juan (Inter), Alex Sandro (Porto), Rafael da Silva (Manchester United), Danilo (Porto)

Vezni igrači: Oscar (Internacional), Paulo Henrique Ganso (Santos), Lucas Moura (Sao Paulo), Rômulo (Spartak Moskva), Sandro (Tottenham)

Napadači: Neymar (Santos), Leandro Damiao (Internacional), Alexandre Pato (Milan), Hulk
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la underPFC » 06 jul 2012, 12:39

Srbija izborila i 115. vizu, plivač Radovan Siljevski ide u London,umnogome će pomoći štafeti u kojoj je Marković do sad bio stavljen,a Siljevski ima bolji rezultat od pomenutog.
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la SirAlexFerguson » 06 jul 2012, 22:01

Grci ispali od Nigerije i ostali bez Londona
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la underPFC » 06 jul 2012, 23:55

:) :)

Nakon Srbije,velika košarkaška sila Nigerija i Grčku pobedila.... (p.s. Srbiju su dobili na SP)
Stvarno iznenađujuće....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
NedozvoljenaPozicija
Postovi: 1437
Pridružen/a: 14 apr 2012, 19:21
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la NedozvoljenaPozicija » 07 jul 2012, 03:00

Evo i Dominikanska Republika pošamarala Makedoniju 10 razlike, Makedonci vodili debelo u prvom poluvremenu ali ništa ni od njih. Al tu nije kraj šegi, Portoriko ima samo -2 protiv Litvanije trenutno, moglo bi biti i tu veselo.

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la SirAlexFerguson » 09 jul 2012, 16:17

TVRDNJE jedne anonimne američke sportašice ovih su dana podigle veliku medijsku prašinu. Naime, prema njenim riječima, Olimpijsko selo poprište je alkohola, droge i promiskuiteta, prenosi The New York Post.

Kad te "val zabave ponese"

"Ostajali bismo budni čitave noći i čekali da se ujutro otvori McDonalds. Jeli bismo, odspavali, odradili pressice i zatim ponovo počeli s tulumima. Prije dvije godine tulumarila sam šest ili sedam dana zaredom i to mi je doista bilo previše. Rekla sam drugima da odustajem, na što su mi rekli 'I ti se nazivaš olimpijkom?' Također, uhvatila me grižnja savjesti zbog vlastitog promiskuiteta, jer sam tad imala dečka", naglasila je ova sportašica.

Prema njenim riječima, bilo je vrlo teško ne sudjelovati u tome, "jer te val zabave jednostavno ponese". Također, tvrdi, nije pomagalo to što su na svakom koraku dijelili besplatne kondome. Nakon Olimpijskog sela, zabave su se znale nastavljati i u Washingtonu i drugim gradovima.

Što se dogodi u Selu, ostaje u Selu

"Sjećam se da sam jednom trebala upoznati predsjednika, ali toliko sam se napila da sam gotovo zakasnila. Probudila sam se pored nekog nepoznatog tipa na nekom nepoznatom mjestu i zatim takva pijana krenula na upoznavanje", prisjetila se.

Zbog ovakvih je scenarija sportašica s događajima "iza kulisa" napokon odlučila upoznati javnost i tako prekršila nepisano pravilo ovih veselih olimpijaca: "Što se dogodi u Selu, ostaje u Selu."
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: OI 2012-London

Post Postao/la SirAlexFerguson » 09 jul 2012, 16:23

Venio Losert će nositi Hrvatsku zastavu na otvaranju OI
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Zaključano

Natrag na “Olimpijske igre: London 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.