1. HNL

Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Srbija

Moderatori/ce: geronimo,Devil,dubrava,Trigger,VanBasten

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 14 jul 2011, 23:04

Ubij me ako ja tu nisam vidio 3. pretkolo. :mrgreen:
Ma imaju još 2 pretkola, nerealno je da Split može oba proći.. Hajduk ima šanse, a Dinamu je minimum grupna faza EL.
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Tritolone
Postovi: 12339
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Tritolone » 14 jul 2011, 23:11

Ovo su moguci protivnici Splita i Varazdina ako prođu ovo kolo.

Mogući protivnici Varaždina, ukoliko na domaćem terenu iskoriste 1:1 iz prve utakmice s moldavskom Iskrom-Stal, su: Palermo, Dinamo Bukurešt, Karpaty, Tauras ili Den Haag, Reykjavik ili Žilina.

Uspije li Split izbaciti Domžale, mogao bi u Dugopolju ugostiti Fulham. Ostali klubovi protiv kojih Crveni mogu igrati: PAOK, Brondby, Metalurg Skoplje ili Lokomotiv Sofia, Hafnarfjordur ili Nacional.

Ovi Boldani bi za jedne i druge bili neprelazni dok sa ostalim bi se dalo borit.

Ovo su Hajdukovi moguci protivnici:

Splićani su s koeficijentom 6.224 treći među nepostavljenim klubovima, a potencijalni protivnici su im Stoke City, Sparta Prag, Hearts te bolji iz okršaja Anorthosis Famagusta - Gagra (Anorthosis na domaćem terenu slavio 3:0 u prvoj utakmici) i Glentoran - Vorskla Poltava.

Mislim da je sve prolazno osim Stoke Citya
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Galion
Postovi: 2774
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Galion » 14 jul 2011, 23:15

Varaždinu najbolje Reykjavik ako misli proć, ako ne , put je dalek, onda bolje Palermo. Splitu Lokomotiv sofia ili Fulham ako misli ispast i Hajduku Anorthosis Famagusta. Oni ne misle ispasti 100% :D

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 14 jul 2011, 23:23

Varaždin ako dobije najlakšeg protivnika ima nekih 20% šansi da prođe. Što se tiče Splita Metalurg/Lokomotiv idealno ili Hafnarfjordur. Hajduk Hearts ili Sparta Prag sa Slepičkom kao isturenom špicom. :)
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Devil » 14 jul 2011, 23:36

Za Split sam verovao da moze do povoljnog rezultata u Sloveniji,ali za Varazdin iskreno i nisam,jer obicno takvi klubovi opasno nagrabuse po istoku,ali su me prijatno iznenadili i sada jos samo trebaju odigrati pametno u Varazdinu i eto iznenada treceg pretkola.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Rosas7 » 15 jul 2011, 11:49

svaka cast splitu i varazdinu,samo hrabro naprijed
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 15 jul 2011, 14:51

Je nam ga pristaviše.
Hajduk na Stoke, Split na Fulham, a Varaždin na Dinamo Bukurešt. :? Da je barem drugačije raspoređeno, pa da je Hajduk ili Split dobio Bukurešt. :cry: Šanse su male za sva tri kluba, za očekivati je ako svi prođu u 3. pretkolo da će svi u istom i ispasti, ali ne treba se predavati prije utakmica.
Čitam malo forume, nevjerovatno koliko navijači Stokea respektiraju Hajduk. Kažu da su čuli samo za Hajduk i Sligo od ovih potencijalnih protivnika koje su imali prije ždrijeba. :mrgreen: Navijači Fulhama još se slijećaju gostovanja u Splitu 2002. (kad su igrali protiv Hajduka, iste sezone su igrali i protiv Dinama). Nadam se samo da će HRT prenositi sve utakmice.. :?
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Rosas7
Postovi: 3998
Pridružen/a: 24 jul 2010, 10:07
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Rosas7 » 15 jul 2011, 15:55

mislim da bi se hajduk mogo boriti
splitu jadna majka,a varazdin je los da bi se nosio sa dinamom
Volim ZRINJSKI,volim MOSTAR,svaki kamen ovoga grada,nek se zna da u njemu vojska ULTRASA vlada
Prvak BiH- 2004/2005, 2008/2009, 2013/2014
Pobjednik Kupa BiH-2007/2008
http://youtu.be/eg6aEePF5B4

Avatar
Tritolone
Postovi: 12339
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Tritolone » 15 jul 2011, 22:17

Izgleda da sam ureka sinoc kad sam govorio da bi nasi klubovi mogli daleko, nadam se da Hajduk bar moze proc Stoku
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Ted Mosby » 15 jul 2011, 22:36

Tritolone je napisao/la:Izgleda da sam ureka sinoc kad sam govorio da bi nasi klubovi mogli daleko, nadam se da Hajduk bar moze proc Stoku
Ma kakav Hajduk, Stoke je puno motiva, ovo im je 1.nastup u Europskim natjecanjima nakon 40 godina, mislim da bi Hajduk mogao doživiti blamažu
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Arnelinho
Postovi: 5167
Pridružen/a: 15 jul 2009, 15:08
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Arnelinho » 15 jul 2011, 23:08

Hajduku dajem 20% šanse da prodje, al' blamažu sigurno neće doživjet. ;)
Do zadnjeg dana života mog samo Saraj'vo!!!

"How do you know what is right and what is wrong? Well you just try to analyse the situation as well as you can." - Arsene Wenger

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Ted Mosby » 17 jul 2011, 13:55

Večeras u 20 sati na stadionu u Varaždinu započet će posljednji pripremni susret hrvatskog prvoligaša protiv atraktivnog protivnika, člana engleskog Championshipa, momčadi Middlesborougha.

Vjerojatno najatraktivnija generalka pred početak domaćeg prvenstva odigrat će se večeras u Varaždinu, gdje gostuje Middlesborough. Neuobičajeno jak protivnik dogovoren je kako bi se na pravi način odala počast desetoj obljetnici smrti legendarnog predsjednika Varteksa Anđelka Herjavca.

"Mislim da bi se i njemu svidjela ova utakmica", rekao nam je sportski direktor Stjepan Cvek, koji je s Đelacom bio dobar prijatelj. "Interesantno je reći da se Englezi raduju susretu. Koliko sam pročitao na njihovim internetskim stranicama, znaju da smo mi bili finalisti Kupa i da smo izuzetno mlada momčad. Znatiželjni su ", dodao je Cvek.

Middlesborough se inače nalazi na pripremama u Sloveniji, gdje je već odradio susret protiv BB Istanbula je remizirao 1:1, a trener Tony Mowbray je o utakmici kazao: "Zadovoljni smo kako je prošla utakmica. Bila je to za nas dobra proba, da vidimo možemo li se s mlađom ekipom uspješno suprotstaviti starijim i uigranijim Turcima. Dakako, nismo prijetili protivničkom golu onoliko koliko bismo možda željeli, no igrali smo samo s pet standardnih prvotimaca", javljaju službene stranice Kluba.

U Varaždin će Middlesborough bez Merouanea Zemmame, koji se tak nedavno priključio ekipi u Sloveniji i nije uspio dobiti vizu za Hrvatsku. Marokanac je u Boro prešao početkom 2011. i s klubom ima troipolgodišnji ugovor.

No, Middlesborough se nada da će u Varaždin stići pojačan za francuskog U21 reprezentativca Malouryja Martina, bivšeg igrača Blackpoola, s kojim je u pregovorima za jednogodišnji ugovor. Engleski trener Tony Mowbray najavio je da će u Varaždinu igrati jača ekipa no protiv Turaka.

Kako je Middlesborough još u procesu slaganja ekipe za početak prvenstva, postoji mogućnost da im i netko od Varaždinaca zapne za oko: "Najavili su dolazak par svojih menadžera, interesiraju ih naši igrači, pa ćemo vidjeti može li se tu sklopiti kakav dogovor", kazao je Cvek.

Utakmica u Varaždinu počinje u 20 sati.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Ted Mosby » 17 jul 2011, 22:15

U GENERALNOJ probi uoči početka HNL-a nogometaši Varaždina ugostili su slavni Middlesbrough i pružili vrlo dobar otpor. Ipak, poraz nisu uspjeli izbjeći - Englezi su slavili s 3:2.

Prijateljski susret s Englezima organiziran je povodom desete obljetnice smrti bivšeg predsjednika varaždinskog prvoligaša, Anđelka Herjaveca. Za vrijeme legendarnog Đelca, Varteks je 1999. dohvatio i četvrtfinale Kupa kupova, nešto kasnije izbacio i Aston Villu iz Kupa Uefa, a današnja je predstava barem dijelom podsjetila na velike dane, iako u početku nije slutilo na dobro.

Na prvu ozbiljniju šansu čekalo se deset minuta, ali je Denis Krklec uspio obraniti udarac McDonalda, kojeg je odličnom dugom loptom poslužio Rhys Williams. Ipak, dvije minute kasnije Middlesbrough je poveo - opet su akciju organizirali Williams i McDonald, ispred kojeg je Šimek ispucao loptu u vlastitu mrežu.

Gosti su nastavili prijetiti, a Varaždin je izdržao samo do 28. minute. Franks je na desnom krilu izbacio Hoytea koji zavrće u sredinu odakle Lita nije imao težak posao za 0:2.

Nedugo nakon što su krenuli s centra, Varaždinci smanjuju rezultat. Šafarić je dugom loptom pronašao Vugrinca kojeg ruši vratar Coyne, a sudac Slunjski pokazuje na bijelu točku. Domaći kapetan bio je siguran i na odmor Varaždin odlazi sa samo golom zaostatka.

U nastavku je trener Toplak dao priliku nekolicini igrača iz drugog plana, a već u 53. minuti Varaždinci su izjednačili. Mario Sačer, koji je nedavno došao na posudbu iz Hajduka, pogodio je stativu, ali na pravom mjestu bio je Trojak koji poravnava na oduševljenje više od dvije tisuće gledatelja.

Mladići uglavnom ponikli u Varaždinu hrabro su se držali protiv člana engleskog Championshipa, ali su u završnici utakmice platili danak neiskustvu. U 78. minuti Golubar je poslije prodora odlično tukao, ali lopta je fijuknula iznad grede. U idućem M'Boro je poveo, nakon što je obrana domaćih naivno reagirala Batesu nije bilo teško lobovati Mrmića za konačnih 2:3.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 18 jul 2011, 16:51

Za Tomislava Šoršu iz Osijeka (1989.) zainteresirani Palermo i Udinese. Skauti su već nekoliko puta gledali Šoršu, a s istom praksom će nastaviti i početkom prvenstva. Jedina prepreka je striktno ograničenje broja stranaca izvan EU. Ako do transfera dođe Osijek bi trebao zaraditi 300 - 400k €.

Cibalia u prijateljskoj utakmici savladala Zvijezdu iz Gradačca sa 2:1. Strijelci su bili Vitaić i Šimunac.

Split sa drugim sastavom izgubio u finalu 19. memorijalnog turnira Ante Bruno Bušić od drugoligaša Imotskog sa 0:1. Za treće mjesto Široki Brijeg savladao Vinjane 8:0. U polufinalu Imotski je bio bolji od Širokog sa 2:0, a Split od Vinjana sa 5:2.

Varaždin izgubio od Middlesbrougha u prijateljskoj 2:3. Za Varaždin zabili Vugrinec i Trojak.
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 18 jul 2011, 18:58

28TAGOE je napisao/la: Dinamo nema kvalitetniju školu od Partizanove,to je sigurno,to će ti reći svak živ,Partizanova je odmah iza škola Ajaxa i Lyona trenutno,čak ispred Atalante. Uostalom to ti govore uspjesi mladjih kategorija Partizana na prestižnim turnirima širom svijeta.
http://www.youtube.com/watch?v=OH31wc3fnVU
http://www.zagrebancija.com/hr-sport/di ... noj_311279
http://gnkdinamo.hr/lima%C4%8Di-dinama- ... tml#anchor
http://gnkdinamo.hr/n%C5%A1-dinamo-u-dr ... tml#anchor

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Ted Mosby » 18 jul 2011, 23:37

Nakon poraza od Lokomotive u generalnoj probi pred početak nove sezone Prve HNL nogometaši Lučkog dobili su još jedno pojačanje.

Uprava kluba odlučila je potpisati jednogodišnji, stipendijski ugovor s 21- godišnjim veznjakom Elvisom Sarićem.

Potpisom ugovora Sarić je ispuni sve potrebne uvjete pa ga klub može registrirati za igranje u Prvoj HNL. Sarić se odmah stavio na raspolaganje treneru Draženu Biškupu i odradio trening s ostatkom momčadi.

Inače, nogometaši Lučkog svoju prvu utakmicu u prvoligaškom društvu igraju u petak, 22. srpnja kada u Kranjčevićevoj dočekuju momčad Zadra.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 19 jul 2011, 10:58

Steaua zainteresirana za Šovšića iz Zagreba. Spominje se cifra od čak 3 milijuna eura. Šovšić je povremeni mladi reprezentativac. Svidio im se na utakmici protiv Zagreba kada je zabio efektan pogodak i bio najbolji igrač Zagreba.
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la Devil » 19 jul 2011, 18:06

'Ajmo neki uvod za novu sezonu HNL-a,da vidimo sta se to dogadjalo u hrvatskim ligasima ovo leto,kakva su predvidjanja,ipak vi malo bolje pratite od mene to.

p.s.Ako je MaxTv uzeo prava za prenose,je li to znaci da cemo mi u Srbiji biti uskraceni za prenose,jedina nada mi je da Arena ispuni ono sto je rekla,a to je da imaju bar derbije na svome programu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la dubrava » 19 jul 2011, 18:21

Devil je napisao/la:'Ajmo neki uvod za novu sezonu HNL-a,da vidimo sta se to dogadjalo u hrvatskim ligasima ovo leto,kakva su predvidjanja,ipak vi malo bolje pratite od mene to.

p.s.Ako je MaxTv uzeo prava za prenose,je li to znaci da cemo mi u Srbiji biti uskraceni za prenose,jedina nada mi je da Arena ispuni ono sto je rekla,a to je da imaju bar derbije na svome programu.
Sve utakmice 1.HNL će se moći gledati isključivo na tom čudu, MaxTv-u, i to na 404.kanalu. MAXtv će prenositi sve utakmice Dinama i Hajduka, većinu utakmica nogometnih klubova Rijeke i Osijeka (iako ne znam čemu su to oni zaslužili, no dobro), te najvažnije utakmice drugih klubova.
Derbi utakmice svakoga kola bit će dostupne u Osnovnom MAXtv paketu(to ti je onaj paket od 65kn), a sve ostale utakmice moći će se gledati u sklopu Sportskog paketa MAXtv-a, na kanalima Arenasport1 i Arenasport2.

A o nekoj najavi HNL-a mi mrsko sad pisati :mrgreen: nek jacky napiše ako mu nije mrsko pa ću ga ja korigirati :mrgreen:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: 1. HNL

Post Postao/la jacky09 » 19 jul 2011, 20:34

Dinamo vrlo vjerovatno ( :lol: ) novi prvak, samo se nadam da će se ponoviti predzadnja sezona kad je bilo dosta zanimljivo do samog kraja i kad je razlika između prva četri tima bila jako mala. Dinamo je sigurno jači nego prošle godine, dovedeni su Vida, Krstanović, Alispahić i Leko koji su se odmah izborili za prvi sastav, a otišli su Slepička koji je bio na posudbi u Furthu, Brezovec koji je imao mizernu minutažu, kao i Mesarić, Carlos i Skender. Hajduk je promjenio gotovo pola sastava, otišao je Jurica Buljat koji kakav god da je bio, bio je standardan, Čop koji je bio u dobroj formi pred kraj prošle sezone otišao u Split, Marin Ljubičić u Tavriju, Bulku u Baku. Došli Japanac Inoha, Miličević, Lima, Vuković, Sarić, James, Luštica, Glumac. Treba vidjeti kako će sve to funkcionirati, ipak je to previše promjena u prvih 11. Na pripremama nisu blistali. Od ovih nabrojanih Inoha, Miličević, Lima, James i Vuković bi trebali igrati u prvih 11. Split je ostavio cijelu prošlosezonsku momčad na okupu, otišli su samo Rašić i Bučan koji nisu bili zadovoljni minutažom. Od pojačanja stigli su Čop iz Hajduka koji se odmah pokazao kao dobar potez protiv Domžala, Baraban iz Cibalije te još Barišić, Jordan i Povrženić.

To su tri momčadi koje su rezervirale prve tri pozicije.
Tu se eventualno može umješati Slaven Belupo koji je doveo Brezoveca iz Dinama koji će sigurno biti veliko pojačanje, Pilipovića iz Karlovca, Grgića iz HD, Jakšinića iz Lučkog, te vratili Tepurića iz Istre. Šteta što je otišao Kaja Rogulj u Austriju Beč, sigurno bi im bio stupac obrane ove sezone.
Možda još spomenuti Osijek i Rijeku koji su uvijek tu negdje, ali zbog financijskih problema imaju slabe rezultate zadnjih godina. Rijeka je dovela neke Meksikance na posudbu za koje su navodno u Rijeci prezadovoljni, dok Osijek nije nikog dovodio, vjerovatan im je odlazak Šorše u Rumunjsku, a već su otišli Pranjić, Škorić, Čaušić i Pelaić.

Moguće pozitivno iznenađenje ove sezone je Zagreb. Iako je otišao najbolji igrač Krstanović te još neki bitni igrači, prije svega James i Jefthon pojačali su se sa Šokotom, Pelaićem i Štrokom, a doveli su još Frljužeca, Štigleca i golmana Vidakovića. Treba tu dodati i neka mlada imena koje Zagreb svaki godine izbaci, a očekujem i bljesak Abdurahimija i Šovšića.

No, ne treba zaboraviti niti Istru koja je u stabilnom financiskom stanju i doveli su nekoliko dobrih pojačanja, Budicina iz Rijeka, Karabatića iz Karlovca, Mancea iz Izraela, Milića iz Djugardena. No i otišlo je dosta igrača, od važnijih Tepurić nazad u Belupo i Linić u Koper.

Lučko, Lokomotiva, Šibenik, Zadar su osuđeni na borbu za ostanak. Karlovac, Varaždin i Cibalia su tu negdje za sredinu ljestvice.
...što je više lome to je volim jače...

Odgovori

Natrag na “Fudbal u regionu”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.