GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: Monolog,_dreamer_,ribery,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko je vaš favorit u grupi A?

Poljska
35
27%
Grčka
8
6%
Rusija
68
53%
Češka
18
14%
 
Ukupno glasova: 129

Avatar
VolimLiverpool
Postovi: 4944
Pridružen/a: 23 avg 2010, 23:57
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la VolimLiverpool » 27 maj 2012, 19:12

Poljaci i Rusi prolaze.
You'll never walk alone.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Dylan Dog » 27 maj 2012, 20:48

Evo malo uvertire za nas mnogobrojne fanove Rusije na ovome prvenstvu :mrgreen:
h[youtube]ttp://www.youtube.com/watch?v=PyTSb2Ao7O4[/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
STEVIE
Postovi: 4281
Pridružen/a: 02 feb 2011, 11:53
Lokacija: SE1
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la STEVIE » 27 maj 2012, 21:22

jedva cekam okrsaj(onaj van terena) poljaka i rusa :lol: 8-)
"I'm a man who believes that I died twenty years ago.
And I live like a man who is dead already.
I have no fear whatsoever of anybody or anything." - Malcolm X

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Monolog » 27 maj 2012, 21:32

Dok njihovi sunarodnici grcaju u dugovima i pale Atinu, grčki fudbaleri će krenuti na prvenstvo kao autsajderi čak i u najlakšoj grupi Eura. Ono što će Grci igrati ličiće na fudbal taman koliko Paralija liči na Maldive – ali ih više niko neće potceniti zahvaljujući činjenici da je matori Oto Rehagel, sveže ofarbane i natapirane kose, pre tačno osam godina ušao u svlačionicu i rekao: „Momci, vi ste mnogo dobri, sjajni ste – ali za fudbal niste. Zato stanite pozadi, dršte bunker, centar prelazite retko i u malim grupama, i gruvajte napred na ovog džigljavog Karisteasa, možda neka lopta i uđe u gol.“ Ostalo je istorija.

Igraće u grupi A sa Poljskom, Rusijom i Češkom.


Dečko u usponu: Kirjakos Papadopulos
Iako je rođen tokom rata u SFRJ, on je zapravo jedini vrhunski igrač u Grka. U Šalkeu igra redovno, pomalo štopera, pomalo zadnjeg veznog. Ako zaleči povredu, pokazaće zašto se neki spremaju da iskeširaju 25 miliona evra za njegove usluge. O tome kako beskompromisno igra govori njegov jednostavni izgled – seljačko rumeni obrazi, kao da za jutarnju gimnastiku iscepa osam metara drva, a onda doručkuje slanine i omlet od 12 jaja.

:lol: :lol:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Bertrand » 27 maj 2012, 22:07

Tarzanija majka :!:
Jesi čitao za Poljsku? :D
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

ANTIFA !
Postovi: 6663
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la ANTIFA ! » 27 maj 2012, 22:38

STEVIE je napisao/la:jedva cekam okrsaj(onaj van terena) poljaka i rusa :lol: 8-)

Ma i na terenu , i van njega :lol: 8-)
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

SirAlexFerguson
Postovi: 2863
Pridružen/a: 06 feb 2012, 20:41
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la SirAlexFerguson » 28 maj 2012, 23:45

VASILIS TOROSIDIS, obrambeni nogometaš grčke reprezentacije, ozlijedio je koljeno u prijateljskoj utakmici protiv Slovenije, te je njegov nastup u prvom susretu Europskog prvenstva protiv Poljske pod velikim znakom pitanja.
Dodatne pretrage pokazale su da će nogometaš Olympiacosa s travnjaka izbivati minimalno deset dana. Fernando Santos, grčki izbornik, još nije objavio konačan popis igrača za Euro na kojem će se naći i Torosidisovo ime unatoč ozljedi.
Grčka prvu utakmicu na Europskom prvenstvu igra 8. lipnja protiv domaćina Poljske.
KING JAMES
RAFA NADAL
MANCHESTER UNITED
Hoće li Monolog uspiti dobiti okladu? WBA treba na tablici završiti ispred LFC

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Dylan Dog » 29 maj 2012, 00:04

Nadam se da ce Advocat dati prednost Kerzhakovu ispred Pavllycenka i Pogrebnjaka.
Eto,ako neko zeli da pogleda video iz vremena kada su Kerzhakov i Arshavin cinili ubitacni dvojac Zenita
[youtube][/youtube]
Sada su ponovno zajedno u Zenitu,ali nije to to :(
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la vidovitadjemila » 29 maj 2012, 21:42

Rusi prvi favorit ja mislim.Imaju dobre igrace na svim pozicijama veoma dobrog selektora ,mozda i najboljeg na prvenstvu koji ce to znati sloziti.Neka ih svi se cuvaju i u zavrsnici.Poljaci moraju proci.Jedan domacin mora dalje ,a ja sam nesto skeptik po pitanju Ukrajinaca.Mislim da Cesi ne mogu puno...
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
scootyTM87
Postovi: 110
Pridružen/a: 30 jun 2011, 17:39
Lokacija: Pofalici
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la scootyTM87 » 29 maj 2012, 21:43

vidovitadjemila je napisao/la:Rusi prvi favorit ja mislim.Imaju dobre igrace na svim pozicijama veoma dobrog selektora ,mozda i najboljeg na prvenstvu koji ce to znati sloziti.Neka ih svi se cuvaju i u zavrsnici.Poljaci moraju proci.Jedan domacin mora dalje ,a ja sam nesto skeptik po pitanju Ukrajinaca.Mislim da Cesi ne mogu puno...
Ma kakvi Rusi, sad protiv Litve ne mogu meda jbt.
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI!!!

Avatar
vidovitadjemila
Postovi: 1040
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:50
Lokacija: staklena kugla

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la vidovitadjemila » 29 maj 2012, 21:49

scootyTM87 je napisao/la:
vidovitadjemila je napisao/la:Rusi prvi favorit ja mislim.Imaju dobre igrace na svim pozicijama veoma dobrog selektora ,mozda i najboljeg na prvenstvu koji ce to znati sloziti.Neka ih svi se cuvaju i u zavrsnici.Poljaci moraju proci.Jedan domacin mora dalje ,a ja sam nesto skeptik po pitanju Ukrajinaca.Mislim da Cesi ne mogu puno...
Ma kakvi Rusi, sad protiv Litve ne mogu meda jbt.
Ma ove pripremne nista ne pokazuju.Pa vidio si i Holandjane,Njemce,Francuze.Puno puta sam gledao reprezentacije koje su u pripremama igrale nikako a onda rasturile na prvenstvu.Rusi su odlicna ekipa vidjeces... ;)
OTKAKO JE STARI TRAVNIK NASTAO,OVAKAV SVJET JOS NIJE RASTAO A MENE DUGO BILO NIJE...

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Dylan Dog » 29 maj 2012, 22:10

Ma Rusi tesko ikoga mogu ubjedljivo dobiti,oni bi i Luksemburga ili Maltu dobili 2:0,ali s druge strane jako tesko ih je pobijediti..Uigranost je daleko najveca prednost nad ostalim selekcijama Akinfeev,Iganshevich,Berezutsky,Dzagoev iz Cska + Zhirkov koji je takodje godinama bio njihov suigrac,zatim kolonija Zenita sa Anjukovom,Denisovom,Shirokovom :evil: ,Zyranovom :twisted:,Arshavinom i Kerzhakovom..a jos su svi oni tu i u reprezentaciji zajedno godinama(osim Dzagoeva koji je dosta mladi).
Nece Rusi nikoga lako dobiti u grupi,ali ako produ,nikome nece biti lako s njima u direktnom duelu u nokaut fazi,poznaju se prakticki dovoljno da mogu igrati zatvorenih ociju zajedno.
No,svakako da imaju mana,Ignashevich i Berezutsky su snazni,jaki u skolu,ali prilicno spori,imati ce problema s prvom reprezentacijom koja ima brze igrace,tehnicare u napadu..Da ne spominjem najgori tandem veznjaka na prvenstvu Shirokov-Zyranov,dok jedan odlicni odlicni Glushakov ce najvjerovatnije grijati klupu :(

No,sreca pa napadaci protivnika iz grupe prilicno odgovaraju Rusima,Lewandowski iz Poljske i Necid(igrac Cska M) iz Ceske su kvalitetni ali ipak prilicno visoki i ne bas brzi napadaci..Grcki takode,em su za klasu losiji od napadaca ostalih reprezentacija..
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la MaGiCa » 30 maj 2012, 11:51

Genghis je napisao/la:Grupa smrti ... za umrijet' od dosade ...
+1

Kad bi moglo da se ne igra fudbal, vec da o prolasku odlucuju medjusobni fajt igraca, opravdala bi status "grupe smrti" i bukvalno.

U istoriji svih grupa na svim EP, nikad se ovako nesto nije izrebalo. :lol:

Kalasnjikov
Postovi: 91
Pridružen/a: 25 nov 2011, 00:44
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Kalasnjikov » 30 maj 2012, 23:28

Ne slažem se da je ovo nezanimljiva grupa.
Tu su susjedski dvoboji Čeha i Poljaka,a zbog odnosa za vrijeme komunizma vrlo vjerojatno i napaljene tekme Rusija-Poljska i Češka-Rusija.
Očekujem prolaz Poljaka i Čeha.

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Titova-Juga » 31 maj 2012, 01:05

Kalasnjikov je napisao/la:Ne slažem se da je ovo nezanimljiva grupa.
Tu su susjedski dvoboji Čeha i Poljaka,a zbog odnosa za vrijeme komunizma vrlo vjerojatno i napaljene tekme Rusija-Poljska i Češka-Rusija.
Očekujem prolaz Poljaka i Čeha.

Tim gore radi tih odnosa iz ranijih vremena jer će onda još više ubiti igru na terenu na njima tipičan način.
Jako, jako, jakoooooooo nezanimljiva grupa. Nadam se da će kladionice ostati doslijedne i stavljati makar 1,50 kvotu na manje golova jer su to 99% ziceri !
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Devil » 02 jun 2012, 13:06

Mislim da je vreme da se malo ozbiljnije pocnu pratiti ove teme i da se baci poneki komentar na sve to.Prvenstvo je veoma blizu,par dana nas deli od pocetka ove smotre tako da cemo lagano krenuti da se pripremamo za iste.Za pocetak cu se osvrnuti na grupu A.Grupa koja naizgled ne odise nekom leprsavoscu u igri,necemo u njihovim utakmicama videti igru za koju mozemo da kazemo "fenomenalno,odavno nisam gledao bolju utakmicu".Bice to susret takticki veoma zrelih ekipa,sa selektorima koji znaju sta hoce.Pa Boze moj ne mogu u svakoj grupi biti Holandija,Nemacka,Spanija...

Poljska je meni uvek imala gotivan sastav,najlepsi u poslednje vreme mi je onaj iz 2002. sa Dudekom,Waldochom,Krzynowekom,Olisadebeom,Zurawskim...Bila je to jedna ekipa koja je odisala iskustvom,gde je Olisadebe bio najmladji igrac sa cini mi se 24 godine,a iza njega naredni svi po 26 pa nadalje.Danas imamo jednu Poljsku koja se vise okrenula mladosti,dosta mladjih igraca je u reprezentaciji.Istina okosnica ekipa su igraci u najboljim godinama,Kuba 26,Polanski 26,Pisczek 26,Boenisch 25,ali tu je sjajni Lewandowski u napadu,zatim Sczesny na golu ili Rybus...
Od Poljske ocekujem da pred svojim navijacima prodje ovu grupu i to sa druge pozicije,prvu ostavljam Rusima.Borice se oni sa Grcima i Cesima ali mislim da su ipak u boljem polozaju u odnosu na njih.

Grcka je reprezentacija koju ne volim da gledam nikako.Prosto njihove utakmice uspavaju coveka i nateraju ga da razmisli sledeci put da ih gleda,ali uvek kazem "ma mora sada biti dobra utakmica" i uvek se nanovo razocaram.2004.godine strasna generacija.Reprezentacija koja za titulu nije imala nista pre pocetka prvenstva,a na kraju kada lepo analiziramo njihove utakmice shvatimo da su ustvari imali sve.Otto Rehagel ziva legenda Grcke,njegovim naslednicima do 4.kolena ce i dalje da se klanjaju Grci,je postavio temelje ove ekipe a Santos koji je dosao umesto Nemca na klupu 2010.pokusava da nastavi,mada ni izbliza to nije to.Na Euro dolaze sa velikim Lyberopulosom i njegovih 37 kuka,zatim Karagounisem sa 35,Chalkiasom 38,mogli su jos i Kafesa pa da zapevaju. :) Pokusavaju oni da podmlade dugo ekipu,ali realno Ninis,Sokratis,Papadopulos,Fourtunis i to je to od mladje garde,dugo ce oni cekati nekog novog Seitaridisa,Dellasa,Stoltidisa i ostale.Ne mogu oni puno ovde,Santos nije kalibar da povede ovu ekipu kroz Poljsku i Ukrajinu,cak verujem da nece uspeti grupu proci.

Rusija je za mene favorit ove grupe.Ekipa koja ima sve,samo pitanje je u kakvim kolicinama ce to da iskaze.Od golmana do napada sasvim pristojna ekipa dostojna da prodje grupu i da namuci svakoga.Ubili su Italiju sinoc 3:0 i to im daje pravo da se nadaju da mogu da urade nesta vise.Osvajanje Eura je svakako u domenu naucne fantastike ali oni bi bili prezadovoljni i sa 1/2 finalom verujem.Dik Odvjetnik zna sta radi,ima neku svoju viziju u glavi a to Rusi mnogo cene.Njegova iskusna 4-5-1 formacija sa malim Dzagoevom gore moze svima da zada problem jer su to prekaljeni igraci,svi se poznaju,osim Izmailova i Pogrebnyaka svi igraju u ruskom prvenstvu i disciplina je zagarantovana.Kao sto rekoh verujem u njih da oni idu sa prve pozicije dalje,a onda sta bude.

Ceska i njihova cuvena generacija iz 1996.koja je igrala finale EP,sa Poborskym,Kukom,Kadlecom,Nemecom,Bergerom,Smicerom i ostalim vedetama ce tesko biti ponovljena u skorije vreme.Sjajna je to generacija bila sa nadolazecim zvezdama i iskusnim igracima i rezultat je tu bio.2004.su davali neke znake zivota igranjem u 1/2 finalu ali to je sve od njih.Na SP gotovo da ne igraju,samo 2006 bili prolaznici ispali u prvoj rundi,na EP 2000. i 2008. ispadali takodje u grupi.Tako ce mislim biti i ovaj put.Ne deluju mi Cesi kao ozbiljna ekipa za nesto vise.Bilek nije ovo lepo slozio,gledao sam ih par puta ova ekipa ne odise jedinstvom kao pre,a to je najbitnija stvar za uspeh.Nekako mi tromo deluje njihov vezni red,glavni igrac im je Rosicky koji prodje sve carinske kontrole dok preda loptu, :roll: Rezek sa ne bas kvalitetnim fudbalom u Anorthosisu,ili Jaroslav Plasil.Trebalo je tu malo sveze krvi ubaciti,ocekivao sam Gecova ili Vaceka da dobiju poziv da malo podmlade taj vezni red.

Kao sto rekoh moje misljenje je da iz ove grupe dalje idu Rusija i Poljska.Naravno Euro je ovo sve prognoze padaju u vodu kada se da prvi sudijski zvizduk ali ipak trenutno sve navodi na taj rasplet.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
STEVIE
Postovi: 4281
Pridružen/a: 02 feb 2011, 11:53
Lokacija: SE1
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la STEVIE » 02 jun 2012, 20:00

strasan gol lewandowskog protiv andorre :shock:
"I'm a man who believes that I died twenty years ago.
And I live like a man who is dead already.
I have no fear whatsoever of anybody or anything." - Malcolm X

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Hare_BvB » 05 jun 2012, 00:46

STEVIE je napisao/la:strasan gol lewandowskog protiv andorre :shock:
[youtube][/youtube]


Sto se tice Poljaka, ja velike nade polazem u Obraniaka i Polanskog na cijim plecima ce biti igra na sredini terena. Protivnici ce vjerovatno pridavati veliku paznju Pisonji i Kubi na desnoj strani, tako da ce ostajati vise prostora u sredini i po lijevom boku, sto moraju iskorisiti.

Rusi igraju visoki presing, a poljski stoperi su dosta losi "na lopti", mada, dugi baluni na Lewata su veoma efikasno oruzje. Zbornaja ima bolji vezni red, ali su uvijek bili tanki u odbrani na svojoj polovini otkako je Dick tu. Vidjecemo...

Cesi igraju za zgusnutim veznim redom uz dosta trkaca. Redovno opasni iz kontri/polukontri i u ubacivanjima iz drugog plana. Imaju jak kolektiv, ali odbrana im je pomalo klimava.

Grcka ce igrati standardnu igru bez mnogo filozofiranja i ljepote. S njima samo treba strpljivo i gotovi su.
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
raul-zakon
Postovi: 2645
Pridružen/a: 25 jun 2009, 17:07
Lokacija: Field of dreams
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la raul-zakon » 05 jun 2012, 00:50

Hare_BvB je napisao/la:
STEVIE je napisao/la:strasan gol lewandowskog protiv andorre :shock:
[youtube][/youtube]


Sto se tice Poljaka, ja velike nade polazem u Obraniaka i Polanskog na cijim plecima ce biti igra na sredini terena. Protivnici ce vjerovatno pridavati veliku paznju Pisonji i Kubi na desnoj strani, tako da ce ostajati vise prostora u sredini i po lijevom boku, sto moraju iskorisiti.

Rusi igraju visoki presing, a poljski stoperi su dosta losi "na lopti", mada, dugi baluni na Lewata su veoma efikasno oruzje. Zbornaja ima bolji vezni red, ali su uvijek bili tanki u odbrani na svojoj polovini otkako je Dick tu. Vidjecemo...

Cesi igraju za zgusnutim veznim redom uz dosta trkaca. Redovno opasni iz kontri/polukontri i u ubacivanjima iz drugog plana. Imaju jak kolektiv, ali odbrana im je pomalo klimava.

Grcka ce igrati standardnu igru bez mnogo filozofiranja i ljepote. S njima samo treba strpljivo i gotovi su.
Dobar gol, samo mi nije jasno koji qrac igraju prijateljsku sa Andorom par dana prije EURO? :roll:

Pa nisu u grupi sa Lihtenštajnom, Luksemburgom i San Marinom. :mrgreen:
Ima drugih, ima boljih, ali nebo zna - SAMO TI SI MOJA MALENA ! 4.12.2008 - dan kad je počela čarolija !

Ko kaže da je svijet velik? Ja ga mogu zagrliti s dvije ruke !

* Samo jedan od 18 ljudi vjenča se sa svojom prvom ljubavi.

HALA MADRID !

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: GRUPA A - Poljska, Grčka, Rusija, Češka

Post Postao/la Hare_BvB » 05 jun 2012, 01:03

raul-zakon je napisao/la:Dobar gol, samo mi nije jasno koji qrac igraju prijateljsku sa Andorom par dana prije EURO? :roll:

Pa nisu u grupi sa Lihtenštajnom, Luksemburgom i San Marinom. :mrgreen:
Bildaju samopouzdanje i loze Grke, jer ovi sigurno ni Igmanu iz Konjica ne mogu uvaliti 4 komada. :mrgreen:
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Zaključano

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.