EURO 2016 Kvalifikacije

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12602
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la Nerminovic » 24 jun 2014, 02:15

Smijesno.. :lol:
Je li vi znate da su kvalifikacije jos malo? Spahic i Misimovic su oba jos tu. :tralala:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
darker10
Postovi: 10834
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la darker10 » 24 jun 2014, 02:17

Glupo je pravit velike promjene za malo vrijeme.Mozemo samo spusit neke lakse utakmice i dovest se u situaciju da propustimo prvenstvo koje ne bi smjeli propustiti.Postepeno uvoditi neke igrace,prije svega ove koji su trebali biti i u Brazilu.Poceti od Prcica i Zukanovica.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la FaraonTM » 24 jun 2014, 02:34

Definitivno ne treba praviti neke radikalne poteze. Ako se nešto treba mijenjati onda to treba raditi postepeno. Da se zna, ja jesam za smjenu selektora ali neku koja će uroditi plodom. Šta imaš smjenjivati Papeta ako će zamjena biti recimo Jagodić. Znači prvo sve opcije sagledati i donijeti najbolje rješenje, ima dosta vremena do septembra.

A sada ono najvažnije, ja iskreno mislim da će ove kvalifikacije uveliko odrediti budućnost reprezentativnog pa i klupskog fudbala u BiH. Ako se uspijemo kvalifikovati možemo se nadati velikoj ekspanziji reprezentativnog a posebno klupskog fudbala naše zemlje, znači pokazali bi da nismo slučajno otišli na SP. Ako se ne kvalifikujemo, onda se bojim da će klupski fudbal ostati na niskim granama kao i do sada, a reprezentacija će čekati neku novu generaciju za uspjeh.

A za dobar uspjeh u kvalifikacijama najbitnije je održati ili vratiti kako hoćete zdravu atmosferu, pod svaku cijenu.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

markan79
Postovi: 112
Pridružen/a: 19 jul 2013, 16:48

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la markan79 » 25 jun 2014, 11:50

Nastaviti samo tamo gdje smo stali. Imamo vrlo dobar tim i hocemo na ep!!!

Avatar
sigurnoable
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 okt 2012, 16:42
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la sigurnoable » 25 jun 2014, 14:21

markan79 je napisao/la:Nastaviti samo tamo gdje smo stali. Imamo vrlo dobar tim i hocemo na ep!!!
Tim nam je strasan nemam rijeci. Treba dovesti trenera koji ce supustiti na zemlju Dzeku, Spahicu otvoriti vrata da napusti repku, Misimovicu zahvaliti za sve sto je do sada ucnio za repku i dici mu spomenik u BiH, Tinki Vinkija,Vrsajevica,Hadzica,Ibricica poslati u 3 p.m., pozvati Prcica i Zukanovica, pokusati dovesti Arslanagica, pokusati jos koji put razgovarati sa Halilovicem(jer nije jos izgubljen a sigurno se razocarao sto nije otisao na WC), prikljuciti jos kojeg omladinca npr. Amer Gojaka iz Dinama.
Ako i dalje budemo ovisni o igrama Spahica i na zalost vec starog Misimovica mi nemamo sta traziti u buducnosti,trebamo se okrunuti nacinu rada kao sto je to uradila Belgija ;)

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la el-fighter » 25 jun 2014, 21:27

Jos uvijek je rano govoriti o planovima za ove kvalifikacije. Potrebno je prvo rijesiti pitanje selektora. To je osnov da sa realnim ambicijama za plasman na Euro udjemo u ovaj ciklus kvalifikacija.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la NeverGiveUp » 26 jun 2014, 07:52

el-fighter je napisao/la:Jos uvijek je rano govoriti o planovima za ove kvalifikacije. Potrebno je prvo rijesiti pitanje selektora. To je osnov da sa realnim ambicijama za plasman na Euro udjemo u ovaj ciklus kvalifikacija.

Apsolutno.

Koliko god kritikovao Papeta i za vrijeme kvalifikacija i tokom Svjetskog prvenstva, nisam za promjenu selektora ako neće doći neko provjereno ime tipa Vaha ili Princ, a što da ne i obojica u tandemu, (drugi je ionako bez posla još od 2012-e) :- )
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21808
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la Unofficialpage » 26 jun 2014, 10:06

Jedina dobra stvar ako odemo na Euro, a hoćemo, valjda imamo kvalitet da budemo minimalno 2., je ta što će neće biti sudija sa Novog Zelanda već samo iz Europe :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Adi_Zepce
Postovi: 4396
Pridružen/a: 10 sep 2009, 14:10
Lokacija: Teslic/Zepce
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la Adi_Zepce » 26 jun 2014, 12:26

Ja se iskreno nadam da ce novi selektor biti Dusko Bajevic, te da cemo se rijesiti nekih igraca. Hvala na svemu Spahi i Misketu, ali njihove je proslo i treba im organizovati castan oprostaj. Takođe "zahvaliti" se Hadzicu, Vrsajevicu i Ibricicu. U ekipu uvrstiti Prcica, M. Vrancica, Zlotica ili Grahovca (koji bude bolje i vise igrao), Arslanagica, Bunozu i jednog napadaca. Po meni konkurenti za napadača broj 3 su Zec, Djuric i Maletic.
De pequeño yo te empecé a seguir! Poco a poco me enamoré de ti! Cuando juegues siempre estaré a tu lado! No me falles Valencia! Yo nunca te he fallado!!!

www.valencia-balkan.net

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3349
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la newton_heath_lyr » 26 jun 2014, 19:01

Napraviti veliki oprostaj za Emira Spahica,Zvjezdana Misimovica,Seniajda Ibricica,Elvira Rahimica,Hasana Salihamidzica,Elvira Bolic,Mehu Kodru,Elvira Baljica,Sergeja Barbareza,Vedina Musica.Svi nabrojai zasluzuju dostojanstvem oprostaj od drzavnog dresa.
Safetu Susicu svaka cast za sve sto je ucinio,ali realno,vrijeme je za promjene.Protiv Nigerije je paoo na ispitu zrelosti.
Za selektora postaviti neko veliko ime BH fudbala,a imamo ih hvala Bogu. Bajevic i Halilhodzic se nekako izdvajaju od ostalih kao prvi pikovi.
Osvjeziti trenutni igracki kadar sa nekoliko novih lica.
Asmir Avdukic,Emir Spahic,Zvjezdan Misimovic,Anel Hadzic,Senijad Ibricic,Edin Visca,moje je misljenje da trebaju biti postedjeni daljnjih poziva.
Osvjeziti sastav sa nekoliko novih imena:
Mada nam golmansko pitanje za nerednih 7-10 godian nije upitno,mozda kao treceg golmana zvati Jasmina Burica,prvog golmana poljskog Lech Poznana.
Sanjin Prcic,Dino Arslanagic,Ervin Zukanovic,Veroljub Salatic,Srdjan Grahovac,kao sto neki rekose dati sve od sebe i pokusati i Alena Halilovica nagvoriti da obuce dres BiH.
I pozvati nekoga od ovog trojca,Djuric,Maletic ili Hodzic za osvjezenje napadackog dvojca.
slika
12.Fejzic
13.Prcic,
14.Sunjic
15.Zukanovic
16.Mujdza
17.Vrsajevic
18.Medunjanin
19.Salihovic
20.Susic
21.Salatic
22.Grahovac
23.Halilovic(ukoliko se odluci za nas dres igrao bih u prvih 11 umjesto Lulica)
24.Djuric
25.Maletic
26.Hodzic
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
NeverGiveUp
Postovi: 2479
Pridružen/a: 19 maj 2014, 15:23
Lokacija: Soba (većinom)
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la NeverGiveUp » 27 jun 2014, 00:52

:bow: :bow: :bow:


http://bleacherreport.com/articles/2110 ... amed-besic" onclick="window.open(this.href);return false;
. . . Nacionalizam vas uči da budete ponosni na sranje koje niste napravili
i da mrzite ljude koje nikada niste upoznali . . .

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la tale07 » 27 jun 2014, 13:57

Unofficialpage je napisao/la:Jedina dobra stvar ako odemo na Euro, a hoćemo, valjda imamo kvalitet da budemo minimalno 2., je ta što će neće biti sudija sa Novog Zelanda već samo iz Europe :mrgreen:
al cemo imati problema sa povredama, a ono tamo prvenstvo kada se kvalifiikujemo bit cemo u grupi smrti :urnebes:

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la FaraonTM » 27 jun 2014, 14:15

NeverGiveUp je napisao/la::bow: :bow: :bow:


http://bleacherreport.com/articles/2110 ... amed-besic" onclick="window.open(this.href);return false;
:hmmmmm:

Već ga zamišljam na Old Traffordu protiv Liverpoola :cool:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
SamoOstroINaPrvu
Postovi: 195
Pridružen/a: 23 jun 2014, 21:11
Lokacija: Krojcica - Floridsdorf - Krojcica
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la SamoOstroINaPrvu » 27 jun 2014, 21:36

sigurnoable je napisao/la:
markan79 je napisao/la:Nastaviti samo tamo gdje smo stali. Imamo vrlo dobar tim i hocemo na ep!!!
Tim nam je strasan nemam rijeci. Treba dovesti trenera koji ce supustiti na zemlju Dzeku, Spahicu otvoriti vrata da napusti repku, Misimovicu zahvaliti za sve sto je do sada ucnio za repku i dici mu spomenik u BiH, Tinki Vinkija,Vrsajevica,Hadzica,Ibricica poslati u 3 p.m., pozvati Prcica i Zukanovica, pokusati dovesti Arslanagica, pokusati jos koji put razgovarati sa Halilovicem(jer nije jos izgubljen a sigurno se razocarao sto nije otisao na WC), prikljuciti jos kojeg omladinca npr. Amer Gojaka iz Dinama.
Ako i dalje budemo ovisni o igrama Spahica i na zalost vec starog Misimovica mi nemamo sta traziti u buducnosti,trebamo se okrunuti nacinu rada kao sto je to uradila Belgija ;)
kratko, jasno i tacno!
Safet Susic, trener koji prije utakmice uz prvih 11 ima u glavi i izmjene koje ce napraviti, bez obzira na razvoj situacije na utakmici! Ukratko, fenomen!!!

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la Consigliere » 29 jun 2014, 14:41

Iako mnogi misle da ce biti lakse se kvalificirati zbog ovog novog sistema, ja mislim da ce ekipama kao sto je nasa biti jos teze. Evo zasto: ovim top ekipama kao sto su Spanija, Holandija, Njemacka ce odgovarati, ali one ce se kvalifikovati 99% bez obzira kakav se sistem igra. Problem su po meni ove ekipe iz srednjeg i donjeg razreda evropskog fudbala, jer ce one sada kvalifikacijama prilaziti mnogo ozbiljnije i sa vecim ambicijama. Ukljucit ce se javnost u tim zemljama, stadioni ce biti puni itd. A mi upravo takve dvije ekipe imamo u grupi: Izrael i Vels. Dakle, to su ekipe koje obicno zavrsavaju na 4. ili 5. mjestu na tablelama, i do sadasu mogli samo sanjati o plasmanu, sto je sada posalo realnost. Naravno, da bi na kraju nas kvalitet trebao doci do izrazaja, ali ne svidja mi se stav javnosti da cemo to rutinski. Treba biti jako oprezan i kvalama prici najozbiljnije moguce.
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Lillard
Postovi: 26337
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la Lillard » 29 jun 2014, 15:01

Realno, lakse je svima. 2 idu izravno dalje, treci u baraza, a ako ekipe s ovog podrucja to ne mogu u ovakvim skupinma onda nek sve ide u... :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la Elegant » 29 jun 2014, 15:05

sigurnoable je napisao/la:
markan79 je napisao/la:Nastaviti samo tamo gdje smo stali. Imamo vrlo dobar tim i hocemo na ep!!!
Tim nam je strasan nemam rijeci. Treba dovesti trenera koji ce supustiti na zemlju Dzeku, Spahicu otvoriti vrata da napusti repku, Misimovicu zahvaliti za sve sto je do sada ucnio za repku i dici mu spomenik u BiH, Tinki Vinkija,Vrsajevica,Hadzica,Ibricica poslati u 3 p.m., pozvati Prcica i Zukanovica, pokusati dovesti Arslanagica, pokusati jos koji put razgovarati sa Halilovicem(jer nije jos izgubljen a sigurno se razocarao sto nije otisao na WC), prikljuciti jos kojeg omladinca npr. Amer Gojaka iz Dinama.
Ako i dalje budemo ovisni o igrama Spahica i na zalost vec starog Misimovica mi nemamo sta traziti u buducnosti,trebamo se okrunuti nacinu rada kao sto je to uradila Belgija ;)
1. Novi selektor
2. Pozvati par novih igraca
3. Zahvaliti se pojedincima koji su u timu

Uglavnom to su tri koraka koja se moraju obaviti pred kvalifikacije.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la Consigliere » 29 jun 2014, 15:40

Lillard je napisao/la:Realno, lakse je svima. 2 idu izravno dalje, treci u baraza, a ako ekipe s ovog podrucja to ne mogu u ovakvim skupinma onda nek sve ide u... :mrgreen:
Pa, ako je lakse svima, bice lakse i Izraelu i Velsu, zar ne? :mrgreen:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la pinoglavi » 30 jun 2014, 01:10

Ko god da bude selektor,nadam se da se neće vodit onom i drugi ide na EP,a i da treći završimo bit ćemo nosioci u baražu,jer ako nam izmakne prvi šešir za izvlačenje kval. za SP 2018,to možemo lagano prekrižit.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24551
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: EURO 2016 Kvalifikacije

Post Postao/la Goalgetter » 30 jun 2014, 15:05

Sve treba prvo da zapocne od novog selektora, pa se onda mora dalje gledati i graditi tim koji ce moci napraviti nesto na EURO2016. Potencijala za to sigurno ima, mladji igraci su dosta napredovali, i bice jos iskusniji pred ovaj ciklus. Sto se tice igraca, kad bih sada mogao sastaviti neki rooster od 30ak igraca koji bi konkurisali za EURO2016, to bi bili sljedeci:

Golmani:

1. Asmir Begovic
2. Jasmin Fejzic
3. ---------- :?:

OUT - Asmir Avdukic

Kod golmana po meni, stvar se nije promjenila, i dalje okosnicu ce ciniti Begovic i Fejzic, stim da mislim da se treba oprostiti od Avdukica, i uvesti jednog treceg, mladog golmana, koji ce skupljati praksu u reprezentaciji.

Odbrana:

1. Emir Spahic
2. Ermin Bicakcic
3. Ervin Zukanovic
4. Dino Arslanagic
5. Toni Sunjic
6. Mensur Mujdza
7. Ognjen Vranjes
8. Sead Kolasinac
9. Srdjan Stanic :?:

OUT - Avdija Vrsajevic

Odbrana je najkriticnija tacka ekipa. Emir Spahic polako ulazi u godine, ovi ostali su po meni svi u nekih 5 deka, po principu toplo-hladno igraju. Za nadati se da ce Ermin Bicakcic i dalje napredovati transferom u Hoffenheim, te da ce Zukanovic takodjer i dalje se razvijati u Chievu. Radovace nas takodjer dolazak Dine Arslanagica, koji je ogroman potencijal u odbrani. Ostaje i dalje kriticna pozicija desnog beka, na kojoj Mujdza polako ispada iz forme, kako zbog starosti, tako i zbog konstantnih povreda, a i Vranjes nije neko uvjerljivo rjesenje. Dilaver ispada iz racunica po meni, jer nema dovoljan kvalitet, sto dokazuje i transfer u Ferencvaros iz Austrie Wien. Takodjer, iako mi je drago za Avdiju sto je postigao prvi gol na SP, ali on nema kvaliteta za reprezentaciju. Stanic me odusevio u onoj utakmici protiv A-Repke, mozda opet dobije priliku.

Vezni red:

1. Muhamed Besic
2. Miralem Pjanic
3. Sejad Salihovic
4. Haris Medunjanin
5. Mario Vrancic
6. Senad Lulic
7. Izet Hajrovic
8. Zvjezdan Misimovic
9. Adnan Zahirovic :?:
10. Tino Sven Susic
11. Edin Visca
12. Miroslav Stevanovic :?:
13. Sanjin Prcic

OUT - Anel Hadzic
OUT - Senijad Ibricic

Vezni red ce i dalje da bazira jasno na Besicu i Pjanicu, uz Lulica i Hajrovica. Miske i dalje treba da ostane, ali ovisice od njegove forme koliko ce igrati. Od ostalih, Hadzic jasno nema mjesta u reprezentaciji i treba se oprostiti od njega, kao i od Dzekinog kolege Ibricica, kojem hvala na svemu, ali treba napraviti mjesta za mladje igrace tipa Marija Vrancica. Tino bi takodjer mogao biti igrac na kojeg se moze racunati u buducnosti, te ce takodjer biti zanimljivo pratiti Stevu i Zahu, koji ce uciniti sve da vrate mjesto u reprzenetaciji.

Napad:

1. Edin Dzeko
2. Vedad Ibisevic
3. Armin Hodzic
4. Ermin Zec

Sto se tice napada, do EURO2016 ne bi trebalo biti zime, Edin i Vedo su i dalje pouzdani napadaci, ali treba misliti i na buducnost, ali isto tako i u slucaju povreda ove dvojice, te ce biti zanimljivo pratiti Hodzica, koji je presao u Dinamo, koji bi sigurno mogao biti kandidat za mjesto 3. napadaca.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.