Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Avatar
DaVinci
Postovi: 2857
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 25 feb 2019, 00:04

AdinSally je napisao/la:Hoce li makar biti nekih prijateljskih utakmica u narednim mjesecima ?
Bice ljetni kamp za sve potencijalne ... vjerovatno ce i odigrat koju ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 25 feb 2019, 02:03

Kvalifikacije za Eurobasket će igrati 32 reprezentacije od kojih je već poznato njih 28: Španija, Turska, Crna Gora, Latvija, Ukrajina, Slovenija, Litvanija, Italija, Poljska, Mađarska, Hrvatska, Holandija, Francuska, Rusija, Češka Republika, Finska, Bugarska, BiH, Grčka, Njemačka, Srbija, Gruzija, Izrael, Estonija, Austrija, Belgija, Švedska, Sjeverna Makedonija.

Još četiri reprezentacije će izboriti nastup u kvalifikacijama kao pobjednici grupa treće runde Pre-Qualifiers, grupe: (Albanija, Bjelorusija, Danska), (Slovačka, Kipar, Rumunija), (Luksemburg, Kosovo, Velika Britanija), (Švicarska, Portugal, Island).

Koliko izgledalo jednostavno plasirati se jer od 32 tima 24 će izboriti Eurobasket(grupe po 4 tima, samo zadnji ne ide na europsko) toliko i nije jednostavno jer će biti vrlo malo slabih reprezentacija u žrijebu, mi na izvlačenju sigurno nećemo biti ni u prvom ni u drugom potu i mogli bi se naći u nezgodnoj grupi bez i jednog protivnika protiv kojeg bi bili favoriti. Bilo bi značajno kad barem ne bi bili u posljednjem četvrtom potu na izvlačenju.

Avatar
DamirT
Postovi: 14821
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DamirT » 25 feb 2019, 08:41

Kad ce bit izvlacenje grupa?
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
DaVinci
Postovi: 2857
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 25 feb 2019, 09:05

Drape je napisao/la:Kvalifikacije za Eurobasket će igrati 32 reprezentacije od kojih je već poznato njih 28: Španija, Turska, Crna Gora, Latvija, Ukrajina, Slovenija, Litvanija, Italija, Poljska, Mađarska, Hrvatska, Holandija, Francuska, Rusija, Češka Republika, Finska, Bugarska, BiH, Grčka, Njemačka, Srbija, Gruzija, Izrael, Estonija, Austrija, Belgija, Švedska, Sjeverna Makedonija.

Još četiri reprezentacije će izboriti nastup u kvalifikacijama kao pobjednici grupa treće runde Pre-Qualifiers, grupe: (Albanija, Bjelorusija, Danska), (Slovačka, Kipar, Rumunija), (Luksemburg, Kosovo, Velika Britanija), (Švicarska, Portugal, Island).

Koliko izgledalo jednostavno plasirati se jer od 32 tima 24 će izboriti Eurobasket(grupe po 4 tima, samo zadnji ne ide na europsko) toliko i nije jednostavno jer će biti vrlo malo slabih reprezentacija u žrijebu, mi na izvlačenju sigurno nećemo biti ni u prvom ni u drugom potu i mogli bi se naći u nezgodnoj grupi bez i jednog protivnika protiv kojeg bi bili favoriti. Bilo bi značajno kad barem ne bi bili u posljednjem četvrtom potu na izvlačenju.
I meni se ucinilo da ce kvalifikacije biti u fazonu ko god ih igra taj ce se i kvalifikovati ali ovako gledano valjat ce guzove oderat za 3cu poziciju. Nadam se da se ove 3 pobjede nesto racunaju i da nas nece zapast 4 pot, zajedno s ovom nejaci iz predkvalifikacija. Tad bi vec imali neke sanse ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la AirRamiz » 25 feb 2019, 10:11

sto se mene tice, gordic je zavrsio sa reprezentacijom i ne bih ga vise pozvao taman nam zahiragic bio prvi play...mnogi igraci su nam kroz historiju znali zabit noz u ledja,pa i pominjani djedovic...ali nacin na koji je to on uradio, i u kojim trenucima (dobili bi i belgiju i finsku a vjerovatno i cesku sa njim), POTPUNO ZDRAV....nema premca!!
iako je savez zaj.ebao sto nije doveo Bosnica a ne Repesu....glavnu krivicu sto smo jucer igrali revijalnu utakmicu snosi ovaj supak

saginjat se jednom takvom olosu dovoljno govori o nasem mentalitetu i koliko smo spremni prastati i kakvi smo mazohisti.mozda bi on i zelio doci jer mu ni u buducnosti ne cvijetaju ruze...nije lose malo se promovisat na Euru uz Juku, Musu i ostale...vjerovatno kao prva petorka.

druga stvar...jadna je ona kosarkaska reprezentacija u kojoj vrabac ima mjesta medju 20 a ne 12 igraca...iskreno, koji ce nam k.-urac?? jel nam sinoc nedostajao??manite se gluposti kako je on bitan zbog odbrane....njega je najlakse nadomjestit. svaka jaca utakmica i on ce nas upropastit cinjenicom da je prelos suter i da je jako neinteligentan kosarkas

nemojte se molim vas zajebavat sa navodjenjem vrabca kao buduceg clana reprezentacije pa makar i sam Bosnic mislio suprotno
evo licno ne kontam ni koja je poenta Sparsa da jedan ovakav vrabac uzima minute durmi, ilicu a sutra i ekstra talentovanom micicu....sta je poenta toga...da ga prodaju?? :lol:

brate nisam ja zato da mu se uzima hljeb iz ruku, ne bih da se ogrijesim...ali dajte mu neku funkciju u trenerskom stabu. neka trenira pionire, postane sakut...kakav vrabac kao petorka ekipe koja ganja plasman u Aba1....nikad se nece plasirat

Avatar
kovacic
Postovi: 1327
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la kovacic » 25 feb 2019, 10:16

Trenutno smo23. u Europi, moguće je da dobijemo još koji bod za ovaj februarski prozor, bitno je svakako da ostanemo iznad Holandije i Velike Britanije. Sve u svemu, ne bi trebalo biti problema da ostanemo u 3. šeširu :bih:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15899
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la BosniaBoston » 25 feb 2019, 10:20

kovacic je napisao/la:Trenutno smo23. u Europi, moguće je da dobijemo još koji bod za ovaj februarski prozor, bitno je svakako da ostanemo iznad Holandije i Velike Britanije. Sve u svemu, ne bi trebalo biti problema da ostanemo u 3. šeširu :bih:
VB je u predkvalifikacijama,a holandija veceras vjerovatno gubi od poljske.99% sansa da ostanemo.Vjerovatno preskacemo i makedonce
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Brcanskamalta
Postovi: 2239
Pridružen/a: 01 mar 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Brcanskamalta » 25 feb 2019, 10:30

Treba naci nekog Amera na playu ko nekada....
Moze li Crna Gora trehnut ovu Letoniju. :hmmmmm:
"Ako doznaju Bošnjaci da neću sam samcat biti u ratu, hrabrije će vojevati." (pismo Papi Piju II 1462.)
Stjepan Tomasevic

"Od slavnijeh smo tebi Slava i od Bošnjaka mi poslani." ("Pavlimir", 1632.)
Junije Palmotic

Avatar
DaVinci
Postovi: 2857
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 25 feb 2019, 12:42

AirRamiz je napisao/la: evo licno ne kontam ni koja je poenta Sparsa da jedan ovakav vrabac uzima minute durmi, ilicu a sutra i ekstra talentovanom micicu....sta je poenta toga...da ga prodaju?? :lol:

brate nisam ja zato da mu se uzima hljeb iz ruku, ne bih da se ogrijesim...ali dajte mu neku funkciju u trenerskom stabu. neka trenira pionire, postane sakut...kakav vrabac kao petorka ekipe koja ganja plasman u Aba1....nikad se nece plasirat
Ako citas izvjestaje sa Sparsovi tekmi i vidjeces da im je Vrabche najkorisniji igrac ... a nije puno zasro kontra Ceha, bio je solidan skroz ... vjerujem da cemo ga jos dugo, dugo gledat u repci ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la AirRamiz » 25 feb 2019, 14:22

DaVinci je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la: evo licno ne kontam ni koja je poenta Sparsa da jedan ovakav vrabac uzima minute durmi, ilicu a sutra i ekstra talentovanom micicu....sta je poenta toga...da ga prodaju?? :lol:

brate nisam ja zato da mu se uzima hljeb iz ruku, ne bih da se ogrijesim...ali dajte mu neku funkciju u trenerskom stabu. neka trenira pionire, postane sakut...kakav vrabac kao petorka ekipe koja ganja plasman u Aba1....nikad se nece plasirat
Ako citas izvjestaje sa Sparsovi tekmi i vidjeces da im je Vrabche najkorisniji igrac ... a nije puno zasro kontra Ceha, bio je solidan skroz ... vjerujem da cemo ga jos dugo, dugo gledat u repci ...
daj bilo kojem igracu minutazu, odigrace korisno jednom od deset puta
aba2 je blizu amaterizmu...i tamo muku muci sa sutem i slobodnim bacanjima

zavaravat se s vrabcem na osnovu par dobrih tekmi ili cak sekvenci....je iluzija
ima jak lobi iza sebe pa ce se vrtiti oko repke...ako imaju obraza pozivat alibegovica, onda sigurno nece lako ni otpilit vrabca
samo ponavljam...jadan je onaj tim kojem je vrabac peta opcija na niskom krilu

Avatar
AdinSally
Postovi: 150
Pridružen/a: 08 jun 2018, 23:51
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la AdinSally » 25 feb 2019, 17:56

Ma Vrabac po mom misljenju ima prostora i potencijala za napredak,mislim da je sve opet na njemu

Avatar
DaVinci
Postovi: 2857
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 26 feb 2019, 03:35

Ne mogu zaspat i gledam tekmu kvalifikacija izmedju Puerto Rika i Urugvaja. Polovinom 3/4 rezultat bjese 44:41 a na kraju 65:61. U tih 15 minuta sam vidio toliko promasaja da mi nije jasno kako na kraju i jedni i drugi uopste prebacise preko 60 koseva. Koji jad i cemer. Nasa ovakva repka je za oba tima Drim tim, da se oba udruze ne bi nas dobili do jula. I takav jedan Puerto Rico izbori ovom pobjedom nastup na Svjetskom a mi moramo strahovat za EP na koji idu 3 od 4. Sto bi rekli ameri ovakvo nesto bas 'put things into perspective' :roll:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
DamirT
Postovi: 14821
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DamirT » 26 feb 2019, 09:33

DaVinci je napisao/la:Ne mogu zaspat i gledam tekmu kvalifikacija izmedju Puerto Rika i Urugvaja. Polovinom 3/4 rezultat bjese 44:41 a na kraju 65:61. U tih 15 minuta sam vidio toliko promasaja da mi nije jasno kako na kraju i jedni i drugi uopste prebacise preko 60 koseva. Koji jad i cemer. Nasa ovakva repka je za oba tima Drim tim, da se oba udruze ne bi nas dobili do jula. I takav jedan Puerto Rico izbori ovom pobjedom nastup na Svjetskom a mi moramo strahovat za EP na koji idu 3 od 4. Sto bi rekli ameri ovakvo nesto bas 'put things into perspective' :roll:
Zato sto u Evropskim kvalama ima bar 10-12 repki koje su bolje od svih u tim americkim kvalifikacijama i takve repke ce evropskim sluziti samo za nabijanje kos razlike
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

lumani
Postovi: 14936
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 26 feb 2019, 10:23

DamirT je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Ne mogu zaspat i gledam tekmu kvalifikacija izmedju Puerto Rika i Urugvaja. Polovinom 3/4 rezultat bjese 44:41 a na kraju 65:61. U tih 15 minuta sam vidio toliko promasaja da mi nije jasno kako na kraju i jedni i drugi uopste prebacise preko 60 koseva. Koji jad i cemer. Nasa ovakva repka je za oba tima Drim tim, da se oba udruze ne bi nas dobili do jula. I takav jedan Puerto Rico izbori ovom pobjedom nastup na Svjetskom a mi moramo strahovat za EP na koji idu 3 od 4. Sto bi rekli ameri ovakvo nesto bas 'put things into perspective' :roll:
Zato sto u Evropskim kvalama ima bar 10-12 repki koje su bolje od svih u tim americkim kvalifikacijama i takve repke ce evropskim sluziti samo za nabijanje kos razlike

Rico bi se igrao sa nama, sve ispod 15 bi bio uspijeh za nas.

filip13
Postovi: 38312
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la filip13 » 26 feb 2019, 11:01

lumani je napisao/la:
DamirT je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Ne mogu zaspat i gledam tekmu kvalifikacija izmedju Puerto Rika i Urugvaja. Polovinom 3/4 rezultat bjese 44:41 a na kraju 65:61. U tih 15 minuta sam vidio toliko promasaja da mi nije jasno kako na kraju i jedni i drugi uopste prebacise preko 60 koseva. Koji jad i cemer. Nasa ovakva repka je za oba tima Drim tim, da se oba udruze ne bi nas dobili do jula. I takav jedan Puerto Rico izbori ovom pobjedom nastup na Svjetskom a mi moramo strahovat za EP na koji idu 3 od 4. Sto bi rekli ameri ovakvo nesto bas 'put things into perspective' :roll:
Zato sto u Evropskim kvalama ima bar 10-12 repki koje su bolje od svih u tim americkim kvalifikacijama i takve repke ce evropskim sluziti samo za nabijanje kos razlike

Rico bi se igrao sa nama, sve ispod 15 bi bio uspijeh za nas.

i ja tako mislim

Avatar
DaVinci
Postovi: 2857
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la DaVinci » 26 feb 2019, 14:25

lumani je napisao/la:
DamirT je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Ne mogu zaspat i gledam tekmu kvalifikacija izmedju Puerto Rika i Urugvaja. Polovinom 3/4 rezultat bjese 44:41 a na kraju 65:61. U tih 15 minuta sam vidio toliko promasaja da mi nije jasno kako na kraju i jedni i drugi uopste prebacise preko 60 koseva. Koji jad i cemer. Nasa ovakva repka je za oba tima Drim tim, da se oba udruze ne bi nas dobili do jula. I takav jedan Puerto Rico izbori ovom pobjedom nastup na Svjetskom a mi moramo strahovat za EP na koji idu 3 od 4. Sto bi rekli ameri ovakvo nesto bas 'put things into perspective' :roll:
Zato sto u Evropskim kvalama ima bar 10-12 repki koje su bolje od svih u tim americkim kvalifikacijama i takve repke ce evropskim sluziti samo za nabijanje kos razlike

Rico bi se igrao sa nama, sve ispod 15 bi bio uspijeh za nas.
Pa ko je onda jutros igro za njih ... ono bi sve lose kopije Hasandica ... ko kadeti da su se zaigrali ... :hmmmmm:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

lumani
Postovi: 14936
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la lumani » 26 feb 2019, 17:09

Mah cini ti se, neki dan dobili Argentinu.. Zamisli samo Vrabac, Zahiragic, i ostali igraju za nas, neme repke na svijetu gdje mi možemo reći da bi ih poderali.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Drape » 07 sep 2019, 19:33

Francuska u četvrtfinalu svjetskog prvenstva a i Češka je veoma blizu da to ostvari.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Raonffa » 07 sep 2019, 20:23

Da, ispade ono pravo zeznuta grupa na kraju.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2019.

Post Postao/la Ziggs » 08 sep 2019, 20:23

Raonffa je napisao/la:Da, ispade ono pravo zeznuta grupa na kraju.
Ona sa Amerikancima, Turcima i Japancima? jadni Japanci :lol:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.