Gotze je jedan od najvecih talenata Evrope zadnjih godina i sasvim je logicno da ce ovi najbogatiji klubovi biti zainteresovani za njega.Malo je klubova danas koji mogu odbiti ponude npr. City-ja...mozda 5-6 klubova maksimalno...
Ne bih se slozio s @Valenciom da je to politika prodaj klasu-kupi talent jer za tih nekih 30-40 miliona moze se kupiti itekako kvalitetno...npr. Reus i jos jedan dobar napadac za ostatak
Ne treba svaki transfer uzimati kao neku tragediju ako se uzmu odgovarajuci novci...sa pametnim ulaganjem sve se to da kompenzirati.Ne treba dozvoliti da najbolji igraci idu za manje od 20 miliona a onda za 10-15 milona se mogu kupiti itekako provjerena imena kojima ce Dortmund biti stepenica vise u karijeri i nece odmah sanjati 15 miliona godisnje.
Cilj kluba je redovno ucesce u ligi prvaka a samim tim imat cemo i veliki broj kvalitetnih igraca koji ce jedva docekati da zaigraju za BvB...za svakog ko zeli ici treba uzeti fine novce i problem rjesen...uvijek se moze naci adekvatna zamjena.





