Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Vucevich
Postovi: 11258
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 17 okt 2019, 11:38

U U17 Austrije čak 5 igrača bosanskog porijekla :D

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la jasmin10 » 17 okt 2019, 11:39

Mokes je napisao/la:
Već godinama je Zahirovićeva karijera u rapidnom padu, a iako je u proteklom periodu ovaj iskusni fudbaler imao kontakte s nekoliko klubova iz BiH, sve do sada je bio bez angažmana.

Mediji u Njemačkoj pišu kako će Zahirović karijeru nastaviti u tamošnjoj 6. ligi, tačnije SV Neresheimu za koji je prije nekoliko dana odigrao poluvrijeme u prijateljskom meču protiv U19 ekipe Nurnberga.

"Zahirović je potpisao ugovor, čeka se samo da dobije dozvolu da može igrati i prvenstvene utakmice", pišu njemački mediji.

Očito se i sam Zahirović pomirio s činjenicom da je ozbiljnom fudbalu došao kraj, pa će zajedno s porodicom novi život početi u Njemačkoj, gdje je ranije već imao priliku živjeti igrajući za Bochum.

Zahirovićeva profesionalna karijera je, podsjetimo, počela u zeničkom Čeliku poslije kojeg je nosio dresove Spartak Nalchika, Dinamo Minska, Bochuma, Željezničara, Splita, Virtona... Za reprezentaciju BiH je u eri Safeta Sušića ukupno odigrao 20 utakmica.
6. liga :roll:
Vjerovatno dobio vizu za rad, pa ce igrati i raditi. Pametan potez.

SanaBosna
Postovi: 764
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la SanaBosna » 17 okt 2019, 11:40

DF
Becir Omeragic CB(17) - FC Zurich
Adi Mehremic CB (27) - Desportivo Aves
Anel Ahmedhodzic CB (20) - Hobro IK


MF
Dzenis Burnic DMF (21) - Dynamo Dresden
Husein Balic LM (23) - SKN St. Pölten
Eman Markovic LW (20) - Start
Rifet Kapic CM (24) - SC Paderborn


FW
Dejan Joveljic FW (20) - E. Frankfurt

Dilaver--Mehremic--Arslanagic--Kolasinac ???

Avatar
ASD
Postovi: 26252
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 17 okt 2019, 11:49

SanaBosna je napisao/la:DF
Becir Omeragic CB(17) - FC Zurich
Adi Mehremic CB (27) - Desportivo Aves
Anel Ahmedhodzic CB (20) - Hobro IK


MF
Dzenis Burnic DMF (21) - Dynamo Dresden
Husein Balic LM (23) - SKN St. Pölten
Eman Markovic LW (20) - Start
Rifet Kapic CM (24) - SC Paderborn


FW
Dejan Joveljic FW (20) - E. Frankfurt

Dilaver--Mehremic--Arslanagic--Kolasinac ???
Samo je jedan igrač za A reprezentacije, a daleko je od toga da želi u ovom trenutku igrati za nas.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la jasmin10 » 17 okt 2019, 12:07

invincible1921 je napisao/la:Ja mislim da tesko mogu biti bolji. Visca je tanak u repci al vidjelo se koliko vise znaci od hajrovica samom timu bar kad je u pitanji citav mec. Izet je bolji da udje i unese neki pozitivni sok.

Dulja je igro korektno uglavnom. Jak na lopti sa starom boljkom zavrsnice.

Da Menalo, Hotic ili neki treci su u stanju da budu istog ranga ko ova trojica ja bi bio zadovoljan, a kamol bolji. Cisto sumnjam da mogu i jedno od to dvoje jer da mogu ne bi bili tu gdje su.
Gdje se vidjelo da je korisniji Bgt ? Bio korisniji u Finskoj, Armeniji ?

Avatar
DamirT
Postovi: 14639
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DamirT » 17 okt 2019, 12:14

ASD je napisao/la:
SanaBosna je napisao/la:DF
Becir Omeragic CB(17) - FC Zurich
Adi Mehremic CB (27) - Desportivo Aves
Anel Ahmedhodzic CB (20) - Hobro IK


MF
Dzenis Burnic DMF (21) - Dynamo Dresden
Husein Balic LM (23) - SKN St. Pölten
Eman Markovic LW (20) - Start
Rifet Kapic CM (24) - SC Paderborn


FW
Dejan Joveljic FW (20) - E. Frankfurt

Dilaver--Mehremic--Arslanagic--Kolasinac ???
Samo je jedan igrač za A reprezentacije, a daleko je od toga da želi u ovom trenutku igrati za nas.
Joveljica odmah prekrizi,on ce igrati za Srbiju.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 17 okt 2019, 17:23

Adnan Zahirović karijeru nastavlja u njemačkom šestoligašu
:lol:
@igrajlopte 🐦

Avatar
JonSnow
Postovi: 6262
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la JonSnow » 18 okt 2019, 02:20

ReX je napisao/la:
Adnan Zahirović karijeru nastavlja u njemačkom šestoligašu
:lol:
Koji sunovrat karijere.
Što je najgore, lik je više nego korektno igrao za reprezentaciju.
"...njegovo kultno Bilino polje — a prije njega stara Blatuša — sa svih dvadeset hiljada ljutih metalaca, ložača i kovača na tribinama bili su naša najgora nedjeljna noćna mora."

FoSte95
Postovi: 12811
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la FoSte95 » 18 okt 2019, 09:55

DamirT je napisao/la:
ASD je napisao/la:
SanaBosna je napisao/la:DF
Becir Omeragic CB(17) - FC Zurich
Adi Mehremic CB (27) - Desportivo Aves
Anel Ahmedhodzic CB (20) - Hobro IK


MF
Dzenis Burnic DMF (21) - Dynamo Dresden
Husein Balic LM (23) - SKN St. Pölten
Eman Markovic LW (20) - Start
Rifet Kapic CM (24) - SC Paderborn


FW
Dejan Joveljic FW (20) - E. Frankfurt

Dilaver--Mehremic--Arslanagic--Kolasinac ???
Samo je jedan igrač za A reprezentacije, a daleko je od toga da želi u ovom trenutku igrati za nas.
Joveljica odmah prekrizi,on ce igrati za Srbiju.
Lik se fudbaslki ostvario u Srbiji, tamo je od malih nogu...... eh sada da je repka poslije Brazila nastavila igrati na završnicama sigurno da bi razmislio o tome, ne samo on već i Jović
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Salih1984
Postovi: 3811
Pridružen/a: 20 mar 2018, 14:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Salih1984 » 18 okt 2019, 12:08

Ma sa svakim prolaskom na prvenstvo pojave se 3-4 potencijalna
Ja bi svjetlo zvao mrakom da te nije @Tili....

Avatar
hurem
Postovi: 8667
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la hurem » 18 okt 2019, 12:24

Visca je duplo bolji igrac od Menala u ovom trenutku, sto ne znaci da ovoga ne treba pozvati i kaparisati ga za budućnost.
Nek je samo omalovažavati standardne reprezentativce a uzdizati jos uvijek anonimuse u svjetskom fudbalu.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10185
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la invincible1921 » 18 okt 2019, 12:58

hurem je napisao/la:Visca je duplo bolji igrac od Menala u ovom trenutku, sto ne znaci da ovoga ne treba pozvati i kaparisati ga za budućnost.
Nek je samo omalovažavati standardne reprezentativce a uzdizati jos uvijek anonimuse u svjetskom fudbalu.
Naravno vazda je najbolji onaj koji ne igra, od prcica i vrancica prave xavia i inestu
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4286
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ghuraba » 18 okt 2019, 16:45

Doduse, jesu nas i zaduzili ti standardni reprezentativci, a kako i ne bi kad se radi o igracima koji pripadaju samoj kremi evropskog fudbala... :yawn:

Treba sve njih istrpiti jos po 5 ili 10 godina, taman da odemo na jos 3-4 prvenstva. Steta bi bilo prekinuti ovaj uspjesni niz konstantnog igranja na njima. :kafa: Uostalom, sto bi se mijenjalo nesto sto perfektno funkcionise?!

soko
Postovi: 3808
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la soko » 18 okt 2019, 18:12

Ghuraba je napisao/la:Doduse, jesu nas i zaduzili ti standardni reprezentativci, a kako i ne bi kad se radi o igracima koji pripadaju samoj kremi evropskog fudbala... :yawn:

Treba sve njih istrpiti jos po 5 ili 10 godina, taman da odemo na jos 3-4 prvenstva. Steta bi bilo prekinuti ovaj uspjesni niz konstantnog igranja na njima. :kafa: Uostalom, sto bi se mijenjalo nesto sto perfektno funkcionise?!
Treba gurati ove iz mladji selekcija, momci rasturaju. I ove iz bhpl, sama krema evropskog fudbala, toliko uspjeha u zadnji par godina po Europi.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4286
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Ghuraba » 18 okt 2019, 18:29

soko je napisao/la:
Ghuraba je napisao/la:Doduse, jesu nas i zaduzili ti standardni reprezentativci, a kako i ne bi kad se radi o igracima koji pripadaju samoj kremi evropskog fudbala... :yawn:

Treba sve njih istrpiti jos po 5 ili 10 godina, taman da odemo na jos 3-4 prvenstva. Steta bi bilo prekinuti ovaj uspjesni niz konstantnog igranja na njima. :kafa: Uostalom, sto bi se mijenjalo nesto sto perfektno funkcionise?!
Treba gurati ove iz mladji selekcija, momci rasturaju. I ove iz bhpl, sama krema evropskog fudbala, toliko uspjeha u zadnji par godina po Europi.
Zacepi ti meni usta... :cry:

Samo ne znam gdje sam ja napisao da treba gurati te iz mladih selekcija ili iz domace lige? Rekao sam da smo najtanji na stoperskim i krilnim pozicijama i da tu treba isprobati nesto novo prije pocetka baraznih utakmica. Ako si ti zadovoljan s onim sto si vidio od Zukanovica i Kovacevica, ili Visce i Duljevica, i ako mislis da nam bolji od njih ne trebaju, onda sve te momke treba pohvaliti jer smo mi izvukli maksimum iz ovih kvalifikacija.

soko
Postovi: 3808
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la soko » 18 okt 2019, 18:45

Ghuraba je napisao/la:
soko je napisao/la:
Ghuraba je napisao/la:Doduse, jesu nas i zaduzili ti standardni reprezentativci, a kako i ne bi kad se radi o igracima koji pripadaju samoj kremi evropskog fudbala... :yawn:

Treba sve njih istrpiti jos po 5 ili 10 godina, taman da odemo na jos 3-4 prvenstva. Steta bi bilo prekinuti ovaj uspjesni niz konstantnog igranja na njima. :kafa: Uostalom, sto bi se mijenjalo nesto sto perfektno funkcionise?!
Treba gurati ove iz mladji selekcija, momci rasturaju. I ove iz bhpl, sama krema evropskog fudbala, toliko uspjeha u zadnji par godina po Europi.
Zacepi ti meni usta... :cry:

Samo ne znam gdje sam ja napisao da treba gurati te iz mladih selekcija ili iz domace lige? Rekao sam da smo najtanji na stoperskim i krilnim pozicijama i da tu treba isprobati nesto novo prije pocetka baraznih utakmica. Ako si ti zadovoljan s onim sto si vidio od Zukanovica i Kovacevica, ili Visce i Duljevica, i ako mislis da nam bolji od njih ne trebaju, onda sve te momke treba pohvaliti jer smo mi izvukli maksimum iz ovih kvalifikacija.
Nisam mislio da nam bolje ne treba neg da nema. Eno Hajrovica kad odigra citavu tekmu, tanko je to. Mlade repke su nam blago reci katastrofalne, bhpl ravno nuli. Ogroman problem sto se tice toga.
Nego kako objasniti onakvu igru protiv Finkse i onda ono sranje protiv Grcke.
Poslije Mese se je izgleda trebao dovesti stranac koji se nece sprijateljiti sa nasim igracima, nego biti selektor.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DrFilgud » 18 okt 2019, 18:59

soko je napisao/la: Nisam mislio da nam bolje ne treba neg da nema. Eno Hajrovica kad odigra citavu tekmu, tanko je to. Mlade repke su nam blago reci katastrofalne, bhpl ravno nuli. Ogroman problem sto se tice toga.
Nego kako objasniti onakvu igru protiv Finkse i onda ono sranje protiv Grcke.
Poslije Mese se je izgleda trebao dovesti stranac koji se nece sprijateljiti sa nasim igracima, nego biti selektor.
Nema potrebe posebno objasnjavati.
Zadnje tri utakmice pokazuju da smo ekipa koja nema ni glavu, ni rep. Koja igra na ho-ruk, trenutnu inspiraciju, ako imamo dobar dan mozemo igrati, ali smo uglavnom nezainteresovani, neorganizovani, mamurni...dakle raspad sistema.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12057
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la BoixosNois1899 » 19 okt 2019, 11:39

Tino Sven Sušić potpisao za Hartberg, svoj peti klub u posljednje tri godine
Jel ovo znači da opet ništa od transfera u Inter?
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
TMovac
Postovi: 2730
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TMovac » 19 okt 2019, 15:50

Mlada selekcija BiH je 15. oktobra u susretu kvalifikacija za U21 EURO poražena u Zenici od Njemačke sa 0:2, a za goste je igrao i Dženis Burnić, koji je porijeklom iz naše države.

Burnić je ušao u igru u drugom poluvremenu i dobio zvižduke zeničke publike.

Aktuelni omladinski reprezentativac Njemačke je za ProSieben kazao da je očekivao zvižduke, ali da mu je drago što je boravio u BiH.

“Očekivao sam da će mi pojedinci zviždati. Ipak, drago mi je što sam uopšte došao u BiH. Moji roditelji su i BiH, tako da je i ona moja domovina. Tu još uvijek živi moja brojna rodbina. Što se tiče kontakata sa ljudima iz Fudbalskog saveza BiH, bilo ih je s vremena na vrijeme. Međutim, ja od malih nogu igram za Njemačku i drago mi je zbog toga”, rekao je Burnić.

Dženis je fudbaler Borussije Dortmund, ali trenutno nastupa za Dynamo Dresden u drugoj njemačkoj ligi.

Prije tri godine, navodno je tadašnjem bh. selektoru Mehmedu Baždareviću obećao da će igrati za BiH.

“Nedavno smo razgovarali i Burnić mi je potvrdio kako u budućnosti želi igrati za BiH. Radi se o izuzetno talentiranom igraču. Gledao sam ga u prijateljskom meču protiv Athletic Bilbaoa gdje je nastupao za prvi tim. Na mene je ostavio sjajan dojam. Mlad je i u budućnosti može samo napredovati. Treba vidjeti proceduru oko papirologije, a na Dženisu je da se izbori za poziv za seniorski tim” rekao je Meša u jesen 2016. godine.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
darker10
Postovi: 10835
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la darker10 » 19 okt 2019, 16:51

Znaci nasi degeni zvizdali djetetu :rol:

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: adrenaline323, dzemil, KoloDD, NazorUso, RajvoSA03, senjak075 i 66 gostiju.