Belgija-BiH/BiH-Belgija

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

BiH ce u Zenici:

1. Pobjediti
208
89%
2. Igrati nerijeseno
15
6%
3. Izgubiti
12
5%
 
Ukupno glasova: 235

Avatar
miky_hz
Postovi: 23215
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la miky_hz » 02 apr 2009, 17:16

Dado je napisao/la:Parovi za baraz ce se birati iz dva sesira gdje ce u jednom biti 4 najbolje plasirane ekipe prema fifinoj listi a u drugom ostali. Kako stvari stoje trenutno u barazu mozemo ocekivati jednog od ovih protivnika

Francuska
Rusija
Svicarska
Irska

Zbog toga je od izuzetne vaznosti da do kraja kvalifikacija budemo medju prvih 25 na fifinoj listi I predjemo barem Irsku. Dakle potrebno nam je sto vise pobjeda ukljucujuci I pobjeda protiv Spanije koja nas moze dici vrlo visoko
Umjesto Irske Hrvatska ;) to je trenutno... al ko moze garantovat da Portugal na kraju nece stici do drugog mjesta,pa umjesto Svicarske oni budu u prvom sesiru...

Dakle trenutno ovako izgleda to...



Sesir1-Francuska,Rusija,Hrvatska,Svicarska
Sesir2-Irska,Slovacka,Madjarska,Bosna i Hercegovina
Zadnja izmjena: miky_hz, dana/u 02 apr 2009, 17:19, ukupno mijenjano 2 puta.
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

Gorazde11
Postovi: 363
Pridružen/a: 12 jul 2008, 09:37
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la Gorazde11 » 02 apr 2009, 17:18

ZELJO DO GROBA je napisao/la:
Dado je napisao/la:Parovi za baraz ce se birati iz dva sesira gdje ce u jednom biti 4 najbolje plasirane ekipe prema fifinoj listi a u drugom ostali. Kako stvari stoje trenutno u barazu mozemo ocekivati jednog od ovih protivnika

Francuska
Rusija
Svicarska
Irska

Zbog toga je od izuzetne vaznosti da do kraja kvalifikacija budemo medju prvih 25 na fifinoj listi I predjemo barem Irsku. Dakle potrebno nam je sto vise pobjeda ukljucujuci I pobjeda protiv Spanije koja nas moze dici vrlo visoko
Pa Irska i Svicarska i nisu losi, pa to bi i mogli, al ove dvije tesko, a jos nesto...sta je sa Hrvatskom
Hrvatska ce ako dodje do baraza biti prvi nositelj (igra kuci sa Ukrajinom, pobjeda ih dovodi blizu baraza), sedmi su po rankingu....
Scicarska/Irska bi bili odlican izbor

Dado
Postovi: 1848
Pridružen/a: 08 sep 2008, 20:28
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la Dado » 02 apr 2009, 17:20

ZELJO DO GROBA je napisao/la:
Dado je napisao/la:Parovi za baraz ce se birati iz dva sesira gdje ce u jednom biti 4 najbolje plasirane ekipe prema fifinoj listi a u drugom ostali. Kako stvari stoje trenutno u barazu mozemo ocekivati jednog od ovih protivnika

Francuska
Rusija
Svicarska
Irska

Zbog toga je od izuzetne vaznosti da do kraja kvalifikacija budemo medju prvih 25 na fifinoj listi I predjemo barem Irsku. Dakle potrebno nam je sto vise pobjeda ukljucujuci I pobjeda protiv Spanije koja nas moze dici vrlo visoko
Pa Irska i Svicarska i nisu losi, pa to bi i mogli, al ove dvije tesko, a jos nesto...sta je sa Hrvatskom
Kako stvari trenutno stoje Hrvatska otpada jer su do sada igrali dva puta sa Andorom tako da im se te pobjede ne broje a imaju i tezak raspored (Engleska, Ukrajina). Mada jos nista nije gotovo i vrlo je vjerovatno da ce i Hrvatska biti u ovoj grupi. To znaci da ce nam trebati mozda i bolji plasman on 25. mjesta.

Avatar
LFCBiH
Postovi: 570
Pridružen/a: 14 mar 2009, 18:02
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la LFCBiH » 02 apr 2009, 17:27

Hajmop mi lagano prvo do baraza a kad dodje vrijeme onda cemo pricati o samom barazu itd...Mada ja licno mislim da koju god reprezentaciju dobijemo mozemo i pobjediti ali hajmo sad samo stici do baraza pa kasnije abd i na SP ..

P.S.
Na BP sinoc je bila ludnica i onakvo nesto se ne zaboravlja daj boze jos onakvih tekmi i jos puno puno onakvog navijanja .Tesko je bilo na ulazu na istoku su ljudi bukvalno padali u nesvijest i tek nekih 5-10 minuta prije pocetka utakmice uspjeli su svi da udju na istocnu tribinu ,ali i pored toga uzivanje je bilo vidjeti nase momke pogotovo u prvom poluvremenu Spahic i ekipa su nas jos jednom obradovali HVALA VAM MOMCI !

HAJMO BOSNO HAJMO HERCEGOVINOOOOOOOOOO

Brane
Postovi: 356
Pridružen/a: 19 mar 2009, 20:46
Lokacija: Philadelphia
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la Brane » 02 apr 2009, 18:34

http://en.wikipedia.org/wiki/Template:2 ... 2nd_place)
Trenutno stanje je da Hrvatska otpada, i Francuska,BIH,Madjarska,Rusija,Slovacka,Svicarska, Skotska i Irska idu u playoff.

Po FIFinoj tabeli:

Top 4
Rusija(8)
Francuska(12)
Svijcarska(24)
Skotska(33)

Ostali
Irska(37)
Slovacka(44)
Madjarska(47)
BIH(58)
Muftic,Brozovic,Biogradlic,Fazlagic,M.Bajic,Muzurovic,Siljkut,Prljaca,Prodanovic,Antic,Ferhatovic,V. Musemic,S.Vujovic,Musovic,Vidovic,Susic,Sljivo,Pasic,Jozic,Janjos,Kapetanovic,H.Musemic,Hadzibegic,Turkovic

esso
Postovi: 197
Pridružen/a: 02 jan 2009, 15:06
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la esso » 02 apr 2009, 18:35

ljudi kako me sad nanervirase na HRT-u kazu iz BOSNJACKE ZENICE SKANDIRALI NEMANJI SUPICU koji su to hajvani daj te pustite nas na miru da uzivam u svojoj repki i igracima jer nije bitna nacIonalnost vec zelja i lavovska borba za grb BIH IGRAJ BOSNO

Avatar
Cincinnatus
Postovi: 895
Pridružen/a: 02 dec 2008, 03:18
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la Cincinnatus » 02 apr 2009, 18:36

Glasajte za Bosnu u desnom korneru!!!


http://www.fifa.com


:!: :!: :!: :!: :!:
"On a football team, it's not the strength of the individual players, but it is the strength of the unit and how they all function."

Brane
Postovi: 356
Pridružen/a: 19 mar 2009, 20:46
Lokacija: Philadelphia
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la Brane » 02 apr 2009, 18:38

Izvni ljudi ja gledo tabelu za Januar

Top 4
Rusija(8)
Francuska(12)
Svicarska(22)
Irska(26)

Ostali
Skotska(28)
Madjarska(48)
Slovacka(53)
BIH(58)
Muftic,Brozovic,Biogradlic,Fazlagic,M.Bajic,Muzurovic,Siljkut,Prljaca,Prodanovic,Antic,Ferhatovic,V. Musemic,S.Vujovic,Musovic,Vidovic,Susic,Sljivo,Pasic,Jozic,Janjos,Kapetanovic,H.Musemic,Hadzibegic,Turkovic

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la amerosm » 02 apr 2009, 18:38

Evo kako sam ja vidio nase igrace na jucerasnjoj utakmici

Supic - svaki udarac koji je isao u okvir gola je zaustavio, samo pokazuje nesigurnost kod visokih lopti, previse razmislja trebali izaci ili ne. Zadatak preko ljeta da popravi ispucavanje. Ocjena 6,5
Pandza - momak je pokupio dosta niskih lopti i dobro je drzao Fellainia u nasem 16-ercu, samo mi se ne svidja njegovo cekanje kad je lopta bilzu naseg 16-erca. Zbog tog njegovog cekanja Belgijanci su stvorili priliku koju na svu srecu nisu iskoristili. Za buducnost ne treba previse razimsljati i loptu sto prije izbacivati kad se nalazi u okolini naseg 16-erca. Ocjena 6,5
Nadarevic - kako sam mogao primjetiti ni jedna visoka lopta nije uspjela proci pored njega. Obavio onaj dio posla koji se od njega ocekivao. Ocjena 7,5
Spahic - samo zbog patriotizma mu treba dati 12, a ne 10. Momak je odigrao fenomenalnu utakmicu kad se vidi sta je predhodna dana sve prezivio. Ocjena 8
Berberovic - mozda ovo sto cu sada napisati grijesim i ako je tako ja se izvinjavam i molim vas da me ispravite. Kako sam primjetio prije gola Belgija mi so imali loptu na denoj strani i Berberovic je krenuo u driblanje protiv trojice igraca i naravno izgubio loptu, sto je Belgijanicima ostavilo dovoljno prostora da preko njegove strane zbog njegove greske postignu pogodatak. Berberovicu jedan dobar savijet ako nisu siguran da ces proci igraca i ako nema niko da pokrije tvoju stranu onda posalji loptu preko tribina da se odbrana moze postaviti. Ocjena 5,5
Jahic - po mom misljenju je odigrao solidnu utakmicu. Samo je u dva navrata ispao naivan kad je faulirao jednog igraca Belgije zbog cega je dobio i zuti karton. Ocjena 7
Rahimic - mislim da se vidi koliko je on kvalitetan igrac. Siguran na lopti zna umiriti igru i pravi pametne prekrsje gdje se ne obija cak ni zuti karton. Odigrao je jucer na iskustvo. Ocjena 7,5
Muratovic - kao prvo treba uzeti u obzir da to nije njegova prirodna pozicija i da u tom trenutku nismo imali bolje rijesenje. Covijek se brzo umori sto je razumljivo zbog godina, previse gubi lopte, sto posebno u tome ide prilog kad je Miske na lijevoj strani imao loptu polovinom drugog poluvremena, a Muratovic bio sam, Miske umjesto njemu da doda poslao je loptu u Belgijskom golmanu. Muratovic je obavio svoj zadatak solidno. Ocjena 6,5
Misimovic - jednostavno Miske je Fudbalski Bog. Ocjena 9,5
Dzeko - nas najbolji napadac. Ima sve sto treba da ima jedan strijelac. Da nije njega bilo tesko bi mi protiv Belgije. Ocjena 10
Ibricic - kad bi se momak brze oslobadjao lopte mislim da bi bio puno bolji igrac. Jednostavno se spetlja kada uzme loptu i obori glavu i krene naprijed bez imalo pregleda. To ako popravi bice odlican igrac. Ocjena 7,5
Pjanic - nije dovoljno odigrao da bi ga mogao ocjeniti
Bajramovic - isto kao za Pjanica
Topic - isti slucaj kao u predhodne dvojice
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la High » 02 apr 2009, 18:40

Cincinnatus je napisao/la:Glasajte za Bosnu u desnom korneru!!!


http://www.fifa.com


:!: :!: :!: :!: :!:
Hajde glasajte,znam da nije hitno,ali fino bi bilo vidjeti da nasa repka ima vise glasova !
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

CelticFan
Postovi: 27
Pridružen/a: 01 jan 2009, 14:24
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la CelticFan » 02 apr 2009, 18:47

Što se tiče Hrvatske na SP nemojte brinuti, do sada imamo 3/3 skor, a nismo dugo imali boljeg izbornika. Mada nakon velikih uspjeha dođe i do zasićenja, čini mi se da je euforija prešla kod vas.
Jedino u baražu ne bih volio Bosnu jer imate previše dobrih i igrača. Dat će Bog da se i vi plasirate, pa ako se sretnemo u Africi bilo bi zanimljivo vidjeti ko je bolji.
Muku muče da nas spriječe, spriječiti nas nitko neće! Dinamo-BBB-Zagreb

Avatar
BIHfan
Postovi: 10764
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la BIHfan » 02 apr 2009, 18:47

Cestitke i od mene za jos jednu pobjedu,al smo se opustili zadnjih 10 minuta i primili gol i Ciro na tom treba uraditi da nema opustanja da posljednjeg zvizdika sudije.Sad su naredu Armenija i Turska,Armeniju sigurno moramo dobiti,a Turku ce biti veoma tesko jer su njima potrebne sve pobjede da bi nas prestigli,bice pakleno.Znal ko kad ce biti objavljena FIFA-ina rang lista?
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la Principatus » 02 apr 2009, 18:57

Ovo glasanje kod Fife je pitanje koja reprezentacija vas je vise iznenadila. Ovaj uspjeh nije iznenadjujuci sa sadasnjim igracima, sa nasim iz Hoffenheima jos manje i sa takvim selektorom. :D
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
anlayan
Postovi: 490
Pridružen/a: 27 jan 2009, 12:52
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la anlayan » 02 apr 2009, 19:04

znam da ce sad neki ece "eto sto je dijete" ili "djecja posla" ali da vam kazem da smo mi iz razreda napravili na panou imena reprezentativaca i eno stoji u razredu hehe

Avatar
Del Boy
Postovi: 150
Pridružen/a: 30 mar 2009, 03:03
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la Del Boy » 02 apr 2009, 19:11

Ja mislim da bi nam najbolje legla neka zvucna repka, mozda Francuska...

S Irskom, Hrvatskom i slicnim bi se puno vise napatili, jer treba staviti ruku na srce pa reci da je nasa prednost i to sto nas "jaki" podcjenjuju.

Avatar
reds_forever
Postovi: 4607
Pridružen/a: 06 nov 2008, 14:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la reds_forever » 02 apr 2009, 19:16

al cire kako trci,stvarno lik u formi,ko bi rekao da mu je 70+ :shock:

sto se tice baraza,mozda bi nam dobro dosla neka jaca repka,ali jakim ekipama je neuspjeh stoljeca ako ne odu na mundijal....ne bi bila losa francuska,imaju zahrdjali tim,stara ekipa,u odbrani odavno nemaju neke mlade brze igrace,a to bi bila prednost za nase brze napadace..
After all,there was no 'miracle' in Istanbul,there was just a man inspiring other men to victory,a man with whom..' You'll never walk alone '

"I wouldn't walk away. I'd fight to put it right next year because I'm not a quitter" - Daniel Agger

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la rob do bagro » 02 apr 2009, 19:19

volio bih da nam dodje hrvatska i da ih poderemo na sred Maksimira
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la calcio » 02 apr 2009, 19:22

Francuzi su nam uvijek lezali, i dok su bili puno jaci igrali smo dobro protiv njih. Ali opet oni imaju lobi u Fifi i vece su trziste od nas pa bi mnogi radije njih vidili u JAR nego nas. Dajte nam radije slovake ili madjare, da ih poderemo :mrgreen:

delaaa
Postovi: 1
Pridružen/a: 13 feb 2009, 01:57
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la delaaa » 02 apr 2009, 19:23

moze li mi neko reci kada su termini za prijateljske utakmice koliko znam i one se boduju tako da i tu mozemo dobiti nekih bodova??

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Belgija-BiH/BiH-Belgija

Post Postao/la calcio » 02 apr 2009, 19:25

CelticFan je napisao/la:Što se tiče Hrvatske na SP nemojte brinuti, do sada imamo 3/3 skor, a nismo dugo imali boljeg izbornika. Mada nakon velikih uspjeha dođe i do zasićenja, čini mi se da je euforija prešla kod vas.
Jedino u baražu ne bih volio Bosnu jer imate previše dobrih i igrača. Dat će Bog da se i vi plasirate, pa ako se sretnemo u Africi bilo bi zanimljivo vidjeti ko je bolji.
ne bih ni ja volio Hrvatsku u barazu ali bi bilo super da se sretnemo u Africi, derbi kola na mundialu :mrgreen:

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.