FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,LjoZee,irfo

U sezoni 2023/24. očekujem:

1. Borbu za titulu
76
14%
2. Borbu za Evropu
166
30%
3. Sredinu tabele
91
17%
4. Borbu za opstanak
213
39%
 
Ukupno glasova: 546

plavi033
Postovi: 115
Pridružen/a: 11 sep 2012, 15:19
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la plavi033 » 11 sep 2023, 11:53

19vendetta87 je napisao/la:
11 sep 2023, 11:39
Hoce li neko od stopera onda napustiti ekipu? Coca, Aco, Drina, Dubackic i sad Selimovic...da nije malo previse?
Kosoric ce vjerujem zavrsit karijeru nakon ove sezone, trebao bi se privikavati na klupu.
Cocalic isto, mada je bolji i sigurniji od Kosorica pa moze i dalje za prve.
Drina nije ozbiljan igrač i neće nikada ni biti, nazalost, predviđam mu Slobodu naredne sezone.
Dubackic jos nije za prve ekipe, pitanje je hoce li ikada biti, ali ima potencijala.

Vahid s obzirom na godine bi trebao biti bolji od svih nasih stopera, ali tek cemo i to vidjet, a koliko vidim moze igrati i defanzivnog veznog sto nam sad jos vise treba.

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 673
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrAmarOsim » 11 sep 2023, 11:53

Ne znam je li ko spominjao, ali kod Marjana podcast sa Haretom i Mešom, ko hoće neka pogleda, lijepo odrađeno.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Avatar
mamonelafo
Postovi: 520
Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mamonelafo » 11 sep 2023, 13:06

19vendetta87 je napisao/la:
11 sep 2023, 11:39
Hoce li neko od stopera onda napustiti ekipu? Coca, Aco, Drina, Dubackic i sad Selimovic...da nije malo previse?
Ma totalno nepotreban. E kakvu transfer politiku imamo majko moja :wtf: Jel se to ne može naći krilo i vezni, pa ljudi moji. Nesposobnost level pro. Nemojte da se lažemo, dobra je situacija sada, za razliku od prošlog perioda, i ne mogu da vjerujem da se ne može naći novac.... katastrofa.
FK ŽELJEZNIČAR! MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Jači od ratova, režima i partija!

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15140
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 11 sep 2023, 13:38

Drina nije stoper, Dubackic dobar da bude 4. stoper u ekipi, tako da fali jedan
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
bhsport
Postovi: 11343
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 11 sep 2023, 14:00

irfo je napisao/la:
11 sep 2023, 13:38
Drina nije stoper, Dubackic dobar da bude 4. stoper u ekipi, tako da fali jedan
Eto ti si stoper u p.m. Prosle godine Cocalic cijelo proljece kiksao, Kosoric jesen, Drina sada, jos su stoperi tada ispred sebe imali Hodzica koji je hapsio po terenu a sada imaju Bibera ili Rustema.
Selimovic je gomilanje igraca jer 4 stopera ovo pokriti mogu, ali Basic ocito ima neku ideju, d ali ce Drina ili Dubackic na defanzivnog, vidjet cemo.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
dubioza144
Postovi: 1372
Pridružen/a: 06 feb 2020, 20:01
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la dubioza144 » 11 sep 2023, 14:12

Ni Turanjanin ni Gasal ni Drljo ni Alison nisu igraci al svejedno ne tražimo krila i veznjake nego popunjavamo stopere :facepalm:
Ali duboko u srcu, u središtu naše Grbavice osim ratnog plamena, tinjala je jedna iskra, iskra koja je tiho šaputala pjesmu ljubavi i znala da će doći neko drugo vrijeme!

SudoHusika
Postovi: 3808
Pridružen/a: 13 avg 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la SudoHusika » 11 sep 2023, 14:24

bhsport je napisao/la:
11 sep 2023, 14:00
irfo je napisao/la:
11 sep 2023, 13:38
Drina nije stoper, Dubackic dobar da bude 4. stoper u ekipi, tako da fali jedan
Eto ti si stoper u p.m. Prosle godine Cocalic cijelo proljece kiksao, Kosoric jesen, Drina sada, jos su stoperi tada ispred sebe imali Hodzica koji je hapsio po terenu a sada imaju Bibera ili Rustema.
Selimovic je gomilanje igraca jer 4 stopera ovo pokriti mogu, ali Basic ocito ima neku ideju, d ali ce Drina ili Dubackic na defanzivnog, vidjet cemo.
Ako trener planira praktikovati 352, onda nam i treba štoper.
"...Al' ja sam prvo rek'o Željo, pa sam poslije rek'o tata."

nastrojeni21
Postovi: 809
Pridružen/a: 21 jul 2023, 00:28
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nastrojeni21 » 11 sep 2023, 14:52

mamonelafo je napisao/la:
11 sep 2023, 13:06
19vendetta87 je napisao/la:
11 sep 2023, 11:39
Hoce li neko od stopera onda napustiti ekipu? Coca, Aco, Drina, Dubackic i sad Selimovic...da nije malo previse?
Ma totalno nepotreban. E kakvu transfer politiku imamo majko moja :wtf: Jel se to ne može naći krilo i vezni, pa ljudi moji. Nesposobnost level pro. Nemojte da se lažemo, dobra je situacija sada, za razliku od prošlog perioda, i ne mogu da vjerujem da se ne može naći novac.... katastrofa.
Drina trenutno dosta los, Cocalic uredu, Kosorica su vec godine polako stigle, pitanje je ima li snage igrati reodovno po 90 minuta, Dubackic solidan, tako da nije nepotreban ako donese kvalitet.

Transfer politika nam i nije bas najbolja, najblaze receno, ali je ocekivano da ce narednom periodu biti tako. Jednostavno nemamo uslove da mozemo planski dovoditi igrace vec dovodimo kad nam se ukaze prilika, zato cemo i imati 5 stopera, ali sta je tu je. Vjerujem da ce dovesti jos nekog u vezi ako se ukaze fina prilika, ali morate znati da nije lako dovesti dobrog igraca koji je slobodan i koji ce se uklopiti u nas budzet koji je skroman.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 16266
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svrakino1921 » 11 sep 2023, 15:13

Sloga zbog utakmice sa Željezničarom zatražila novi termin meča protiv Tuzla Cityja

Komitet za takmičenje N/FS Bosne i Hercegovine odobrio je još jednu promjenu termina u 7. kolu Premijer lige

FK Sloga je od N/FS BiH zatražio i dobio novi termin utakmice protiv Tuzla Cityja u 7. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Komitet za takmičenje je izašao u susret Dobojlijama, te će umjesto u subotu, Sloga i Tuzla City na teren u petak od 16 sati.


Kao razlog za promjenu termina Sloga je navela da u srijedu igra zaostalu utakmicu protiv Željezničara, te će tako dobiti dan više za odmor i pripremu utakmice protiv Plavih.


Podsjećamo, i Željezničar svoj meč igra u petak, a njima je na Grbavici protivnik GOŠK.

Avatar
braco
Postovi: 8766
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 11 sep 2023, 16:00

Vahid Selimović

slika

O igračkim karakteristikama ne mogu pričati jer logično nisam gledao utakmice OFI Krete, Gorice, Apollona i slično, ali mogu uopšteno o nekim stvarima, plus o nekim novostima o njemu iz 2023. godine što je ipak najrelevantije.

Prethodni klubovi

slika

slika

Neki od zvučnih igrača protiv kojih je igrao u karijeri igrajući u Francuskoj i Grčkoj:

slika

slika

Ima ih još dosta poput Valbuene, Toto Ekambija, Braithwaitea, Kakute itd., da ne postavljam 100 slika radi preglednosti.

Imao je priliku u karijeri igra u štoperskom tandemu sa također nekim odličnim igračima, što je svakako plus jer je imao od koga učiti. Tako je naprimjer u Metzu igrao Moussom Nikahateom koji sad igra u Premier ligi za Nottingham Forest, zatim je također u Metzu igrao i sa Milanom Biševcem koji je nekadašnji reprezentativac Srbije i igrač PSG-a i Lyona i na kraju sa Fallou Diagneom koji je igrao za nekoliko klubova u francuskoj Ligi 1 i njemačkoj Bundesligi.

U Apollonu je igrao u tandemu sa redovnim reprezentativcem Mađarske Attilom Szalaijem (bio je neku noć u prvih 11 kad su pobjedili Srbe), a sad igra za Hoffenheim, prije toga za Fenerbahče.

Ono što je pozitivno je to što je navikao da igra u različitim sistemima, pa je tako u Metzu i OFI Kreti igrao u formacijama sa 3 štopera nazad.

Selimović u 2023. godini

Dakle, početkom ove godine Selimović dolazi u slovensku Goricu. Prije toga je bio pola godine bez kluba, ali je sve vrijeme trenirao da bi održao formu sa luksemburškim F91 Dudelange koji mu je nudio ugovor tada ali on je to odbio jer je želio i dalje igrati vani. Taj F91 je na kraju završio 3. u prvenstvu.

U Gorici je igrao redovno i onda doživljava povredu koljena i propušta možda i ključni dio sezone jer je bio odsutan od sredine marta do početka maja, ali se uspio vratiti pred kraj sezone i odigrati nekoliko utakmica ali je Gorica na kraju ispala. Kažem ključni dio sezone jer su sa njim nekoliko utakmica prije povrede redali dobre rezultate, primili 1 gol u 3 utakmice i onda dođe ta povreda i poče se redati poraz za porazom.

Ono što je bitno da je prema natpisima medija iz Luksemburga Selimović ustavio dobar utisak i imao je ponudu od Gorice da produži ugovor što je naravno odbio jer su ispali u niži rang, a također pišu da je nakon završetka sezone dobio dvije ponude od dva kluba iz elitnog slovenskog ranga, ali ko zna što nije potpisao.

Također je bitno da je i dalje u opticaju za reprezentaciju Luksemburga jer je bio na širem spisku u junu, čak iako je igrao za najgoreg slovenskog prvoligaša i još uz to spomenuta povreda. Ko zna, možda prvi put budemo imali reprezentativca na europskom prvenstvu s obzirom da je Luksemburg s nama u grupi i u dobroj su poziciji da se plasiraju.

Avatar
braco
Postovi: 8766
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 11 sep 2023, 16:05

Highlightsi Al Jabera protiv Kazahstana prekjučer :bow:




Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Virtu4l » 11 sep 2023, 16:30

Još samo kad bih znao koji je od ovih Al Jaber. Meni svi isti. :mrgreen:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
braco
Postovi: 8766
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la braco » 11 sep 2023, 16:33

Virtu4l je napisao/la:
11 sep 2023, 16:30
Još samo kad bih znao koji je od ovih Al Jaber. Meni svi isti. :mrgreen:
Ovaj što sviju prolazi i dijeli lopte ko na tacni. :mrgreen:

Avatar
MrAmarOsim
Postovi: 673
Pridružen/a: 03 maj 2023, 12:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrAmarOsim » 12 sep 2023, 00:31

Ne znam kako ljudima nije jasno? Ljudi dragi, na kraju sezone nas napuštaju 2 štopera, DVA ŠTOPERA KOJI SU ODIGRALI NAJVIŠE UTAKMICA KAO TANDEM OVE I PROŠLE SEZONE. Treba dovesti čovjeka kako bi se lagano pravio kostur kakav-takav od naredne sezone, a ne da do iduće zime kuburimo sa igračima koji su došli tokom ljeta/jeseni i da se dohavizaju.
"Ovi igrači za koje se plaćaju enormne sume novca su prije svega životinje fizički."
Najtrofejniji trener PLBiH - Amar Osim

Kamaga11
Postovi: 1809
Pridružen/a: 18 jul 2023, 12:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kamaga11 » 12 sep 2023, 10:07

slika
Bar 7 8 hiljada na Grbavici je minimum.
MI SMO ŽELJINI ŽELJO JE NAŠ
90KA pobjednik SS foruma.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15140
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 12 sep 2023, 11:20

bhsport je napisao/la:
11 sep 2023, 14:00
irfo je napisao/la:
11 sep 2023, 13:38
Drina nije stoper, Dubackic dobar da bude 4. stoper u ekipi, tako da fali jedan
Eto ti si stoper u p.m. Prosle godine Cocalic cijelo proljece kiksao, Kosoric jesen, Drina sada, jos su stoperi tada ispred sebe imali Hodzica koji je hapsio po terenu a sada imaju Bibera ili Rustema.
Selimovic je gomilanje igraca jer 4 stopera ovo pokriti mogu, ali Basic ocito ima neku ideju, d ali ce Drina ili Dubackic na defanzivnog, vidjet cemo.
Ja ne glumim da sam stoper ko Drina zadnje tri godine, ako ga je iko branio to sam bio ja. Ali što je dosta, dosta je. Šansi je dobio ko malo ko, i svaka utakmica kiks. Sezona tek počela a on a direktno krivac što smo primili gol protiv Neftcija na Grbavici, protiv Posušja, protiv Veleža. Protiv Veleža i prije okretanja ledja na ubacaju, dodo do igrača Veleža i sreća njegova pa ovaj stativu pogodi. Nikad većeg kiks igrača nije bilo.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Tifo
Postovi: 254
Pridružen/a: 26 jul 2022, 12:25
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Tifo » 12 sep 2023, 11:54

Ohanite malo ljudi!
Znamo svi kakva je situacija i sta su nam mogucnosti, tako da nema potrebe za negativom.

Zar vam nije srce puno kad dodjete na Grbavicu i istu zapjevate iz sveg glasa! ;)

VOLIM TE ŽELJO!

Avatar
bhsport
Postovi: 11343
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bhsport » 12 sep 2023, 12:30

irfo je napisao/la:
12 sep 2023, 11:20
bhsport je napisao/la:
11 sep 2023, 14:00
irfo je napisao/la:
11 sep 2023, 13:38
Drina nije stoper, Dubackic dobar da bude 4. stoper u ekipi, tako da fali jedan
Eto ti si stoper u p.m. Prosle godine Cocalic cijelo proljece kiksao, Kosoric jesen, Drina sada, jos su stoperi tada ispred sebe imali Hodzica koji je hapsio po terenu a sada imaju Bibera ili Rustema.
Selimovic je gomilanje igraca jer 4 stopera ovo pokriti mogu, ali Basic ocito ima neku ideju, d ali ce Drina ili Dubackic na defanzivnog, vidjet cemo.
Ja ne glumim da sam stoper ko Drina zadnje tri godine, ako ga je iko branio to sam bio ja. Ali što je dosta, dosta je. Šansi je dobio ko malo ko, i svaka utakmica kiks. Sezona tek počela a on a direktno krivac što smo primili gol protiv Neftcija na Grbavici, protiv Posušja, protiv Veleža. Protiv Veleža i prije okretanja ledja na ubacaju, dodo do igrača Veleža i sreća njegova pa ovaj stativu pogodi. Nikad većeg kiks igrača nije bilo.
Sreca pa ne glumis ko zna na sta bi to ispalo, Drina je u ovoj sezoni napravio kikseva, Nefci, Velez, Posušje ali nista manje od Kosorica ili Cocalica na proljece, pa se njima ne psuje. Ne znam sta si pratio ako ti je on najveci kikser u nasem dresu.
Ovdje nije stvar Drine nego svakog mladog igraca kod nas, eto uzmi primjer Gasal-Drljo, Hamza se vraca nakon povrede i los je, a ovaj je los od kada je dosao ali se njemu nista ne prica jer nije nas.
Preslusati Basica sa pricom o mladim igracima i kako ih treba istrpiti.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

NoDi80
Postovi: 4963
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 12 sep 2023, 13:40

normalno da nije na nivou kad ne igra konstatno
Cocalic je vise od Drine grijesio zadnje 2 sezone i ne prozovate ga **** vas Drina sve
Yugoslav First League: ⭐️
BiH Republic League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
European competitions
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists (1)
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15140
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la irfo » 12 sep 2023, 13:44

NoDi80 je napisao/la:
12 sep 2023, 13:40
normalno da nije na nivou kad ne igra konstatno
Cocalic je vise od Drine grijesio zadnje 2 sezone i ne prozovate ga **** vas Drina sve
Ovako griješio nije, losa intervencija da, ali kiks da pokloniše sto postotnu šansu svaku utakmicu nije. I kad napravi grešku to je svako par utakmica, a izmedju tih greški zareda par doktorskih partija. Drina još nije odigrao savršenu utakmicu bez greške. Nemojte da vam vadim klipove njegovih grešaka, ako vam utakmica u Mostaru nije otvorila oči, neće ništa.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.