FK Željezničar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

pile87
Postovi: 7432
Pridružen/a: 14 nov 2009, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la pile87 » 08 nov 2010, 20:29

Seyo_TM je napisao/la:Vjerovatno se je isjekao... :cry:
Zileta zileta jeftinoooooooooooooooo ziletaaaaaaaaaaaaa
ShkaFishKafNjaK je napisao/la:Ne treba se obazirati na komšije kad imamo i mi svoje probleme koji su istina uveliko manji. Koči nas par ljudi u upravi koji su uložili neku siću u klub i sad se kao nešto pitaju i treba ih se riješiti što prije. Konkretno mislim na Rusmira Cviku koji negativno utiče na igrače i ubija ih u pojam svojim provokacijama.
Sto bi rekao gospodin blekic ne prdi casti ti :D
FORZA LAZIO !!!!! AVANTI RAGAZZI DI BUDAPEST !!!!!

Avatar
Seyo_TM
Postovi: 4126
Pridružen/a: 16 jul 2009, 17:42
Lokacija: Νότια κόλαση
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Seyo_TM » 08 nov 2010, 20:31

jedno je misljenje a jedno cinjenica...a ti iskreno ne poznajes c od cinjenice i pokusavas rekla/kazala da plasiras kao istu...amar ga je doveo i njegova je desna ruka, zato ziv bio uzivaj i ne nasjedaj na zlobne price jer ih uvijek plasiraju ljudi koji nista ne radi...samo se sjeti ljepljenja plakata, sifra: "nastavnik fizickog"...
http://fkzeljeznicar.com/ Najbolji portal za najbolji klub!

"Mi imamo svoga Boga i na klupi sina njegovoga!!!"

Avatar
ellaxaz
Postovi: 1606
Pridružen/a: 22 sep 2010, 13:16
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ellaxaz » 08 nov 2010, 20:36

slika
"Ona raja na jugu, to je ono što ja nosim, nosim tu, duboko. Oni i ne znaju to."

F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.

Avatar
Krvotok
Postovi: 229
Pridružen/a: 13 jan 2010, 19:08
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Krvotok » 08 nov 2010, 20:42

Ima nešto što je naše, Željezničar. Nešto kontam, priče o platama naših igrača, ko koliko, ko koga, čiji je ko, čitaju ovo i igrači i svi ljudi okolo, nemojmo, mahalaština je to, ne treba nam. I ovo za Sarajevo, što im se dešava, i to pustimo, nije to sreća za komentara.
Da mi ostanemo ovakvi kakvi jesmo, za goste u Dolini dobrodošlica, a za ovu zemlju civilizacijska lokomotiva.
Željezničar za život cijeli
mi smo oni na koje su nas roditelji upozoravali...

Avatar
nookey
Postovi: 564
Pridružen/a: 14 sep 2010, 23:41
Lokacija: Znaš gdje sam, odmah iza gola!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nookey » 08 nov 2010, 20:48

Šta mislite raja, možemo li napraviti još jedan veliki rezultat u BL, pobjeda bi svakako bila veliki rezultat, a i remi bi bio više nego dobar?
I KRV SVOJU ZA PLAVU BOJU!

Avatar
elSaik
Postovi: 1152
Pridružen/a: 02 jun 2010, 17:21
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la elSaik » 08 nov 2010, 20:49

2:1 za nas. 100%.

Avatar
Buddy
Postovi: 507
Pridružen/a: 12 sep 2010, 11:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Buddy » 08 nov 2010, 20:50

elSaik je napisao/la:2:1 za nas. 100%.
Daj Bože

Avatar
Keenan.-
Postovi: 1206
Pridružen/a: 17 okt 2010, 16:35
Lokacija: Šeher Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Keenan.- » 08 nov 2010, 20:52

Maletić: Borac će pobijediti Željezničar

Jel ovo on misli ozbiljno il?
Ako ne misli onda da se nasmijemo da mu ne propadne zonfa :D
FK Željezničar
Chelsea FC

Avatar
nookey
Postovi: 564
Pridružen/a: 14 sep 2010, 23:41
Lokacija: Znaš gdje sam, odmah iza gola!
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nookey » 08 nov 2010, 20:53

elSaik je napisao/la:2:1 za nas. 100%.
I ja imam neki dobar osjećaj za tu utakmicu ;)
I KRV SVOJU ZA PLAVU BOJU!

Amar TM'87
Postovi: 206
Pridružen/a: 21 sep 2010, 19:09
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Amar TM'87 » 08 nov 2010, 20:53

elSaik je napisao/la:2:1 za nas. 100%.
Vise bi nekako volio da bude 1:2 ;) :geek:

Avatar
ShkaFishKafNjaK
Postovi: 18
Pridružen/a: 20 okt 2010, 14:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ShkaFishKafNjaK » 08 nov 2010, 20:56

U srijedu Branitelj...eto prilike da se odmore neki igrači i da se šansa ovim što imaju malu minutažu da pokažu šta znaju. Što se Borca tiče i ja imam osjećaj da bi mogli uzeti 3 boda a ako i ne uzmemo nije ništa strašno. Na proljeće nam dolaze svi konkurenti osim Sarajeva a gostovanja nam i nisu nešto posebno teška pa bi mogli nadoknaditi te bodove.

pile87
Postovi: 7432
Pridružen/a: 14 nov 2009, 13:42
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la pile87 » 08 nov 2010, 21:00

ShkaFishKafNjaK je napisao/la:U srijedu Branitelj...eto prilike da se odmore neki igrači i da se šansa ovim što imaju malu minutažu da pokažu šta znaju. Što se Borca tiče i ja imam osjećaj da bi mogli uzeti 3 boda a ako i ne uzmemo nije ništa strašno. Na proljeće nam dolaze svi konkurenti osim Sarajeva a gostovanja nam i nisu nešto posebno teška pa bi mogli nadoknaditi te bodove.
Branitelj je prilika da zaigra drugi tim sa pokojim juniorom taman izgubili al je bitno da budemo spremni za bl ako sta napravimo dobro i jest, a sto se tice sarajeva oni vise nisu konkurent dok se oni dohavizaju i konsoliduju redove prodje sezona...
FORZA LAZIO !!!!! AVANTI RAGAZZI DI BUDAPEST !!!!!

Cuspajz
Postovi: 910
Pridružen/a: 30 dec 2009, 20:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Cuspajz » 08 nov 2010, 21:06

nedavno pricam sa jednim igracem zeljeznicara da ga ne imenujem i momak kaze da je amar ljudina samo takva i od rijeci ,koliko im je obecano toliko i dobijaju i to redovno i kolike kazne zasluze toliko im se i odbije ,sto se tice subotnje utakmice prvo sto treba naglasiti jeste da nam je podrska navijaca potrebnija nego ikad i da nas u banja luci treba da bude sto vise kao moral igracima ,zadnje gostovanje, subota vrijedi je odvojiti i otici pruziti podrsku igracima jer oni su to zasluzili ZATO SVI U BANJA LUKU 8-) ,sto se tice same utakmice kvalitet je tu negdje sto se potvrdilo u prethodnim utakmicam kupa a ono radi cega sam optimista jeste sto zeljo djeluje fizicki jace i cvrsce ,prekid igra je takodzer nasa sansa jer imamo raznovrsne igrace koji mogu dati gol u takvim situacijama iako i borac ima kvalitetan stoperski par i jako tesko primaju golove,sto se tice igra borca oni ce sigurno pokusati brzom pas igrom koja pocinje od stancevskog preko maletica ,stajica i nikolica ,takodzer treba obratiti paznju i na ofanzivnu igru puzigace kao i njegove nedostatke u odbrani,uglavnom protiv nas ne mogu doci do svoje igre ,uhvatit ce ih panika a amar ce znati kako to iskoristiti 8-)

Avatar
1921
Postovi: 1293
Pridružen/a: 07 mar 2010, 18:14
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la 1921 » 08 nov 2010, 21:08

ShkaFishKafNjaK je napisao/la:Ne treba se obazirati na komšije kad imamo i mi svoje probleme koji su istina uveliko manji. Koči nas par ljudi u upravi koji su uložili neku siću u klub i sad se kao nešto pitaju i treba ih se riješiti što prije. Konkretno mislim na Rusmira Cviku koji negativno utiče na igrače i ubija ih u pojam svojim provokacijama.

Nemoj mi tako protiv rodbine pricati :mrgreen: Vjerovatno on uz Amara radi i najvise u klubu...
Iz daleka gledam ulice tvoje
tamo su slike, djetinjstva moga
tamo je sve što je moje.

boccaccio
Postovi: 1726
Pridružen/a: 07 dec 2009, 14:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la boccaccio » 08 nov 2010, 21:08

Pa eto Branitelja i nove prilike za neke igrace da probaju da odigraju dobru utakmicu,jer nemaju pritisak rezultata,ali imaju pritisak dokazivanja,gdje ces bolje od ove utakmice,trebali bi da uzivaju u svojoj igri...golman Karic,B.Colic,H.Beslija,Perak,Baljic,Rovcanin,Kolobov,mozda Pehilj,neki junior,Mahir Karic,pa Gancev...ima tu dosta igraca i ja ocekujem dobru predstavu od njih...poslije toga ide Borac,nasi igraci odmorni i mogao bi to biti puni sastav i veliki motiv za dobru predstavu...ja bi bio presretan i sa jednim bodom protiv Borca...o tom potom
http: //fkzeljeznicar.ba/ Najbolji portal za najbolji klub !

Avatar
ShkaFishKafNjaK
Postovi: 18
Pridružen/a: 20 okt 2010, 14:12
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ShkaFishKafNjaK » 08 nov 2010, 21:09

pile87 je napisao/la:Branitelj je prilika da zaigra drugi tim sa pokojim juniorom taman izgubili al je bitno da budemo spremni za bl ako sta napravimo dobro i jest, a sto se tice sarajeva oni vise nisu konkurent dok se oni dohavizaju i konsoliduju redove prodje sezona...
Sve dok su u vrhu tabele konkurenti su iako slažem se sa tobom da će im trebati vremena da se konsoliduju ali derbi je derbi. Nikad položaj na tabeli ili stanje u klubu nisu bili presudni faktor.
U srijedu bi volio vidjeti onog rusa Kolobova za kojeg kažu da je veliki talenat. I kad bi juniori zaigrali ne vjerujem da bi uspjeli izgubiti više od 2:0. Uglavnom prilika da se odmore barem glavni igrači.

Avatar
Omar500
Postovi: 1578
Pridružen/a: 25 maj 2010, 20:44
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Omar500 » 08 nov 2010, 21:21

Šta mislite hoće li koji junior zaigrati ? Ustvari, ima li talentovanih u juniorima, a da nisu ovi što smo ih doveli ?

Avatar
nermin_TM
Postovi: 246
Pridružen/a: 07 apr 2010, 12:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la nermin_TM » 08 nov 2010, 21:57

Grbavica
Stadion koji je 57 godina simbol Željezničara

Nakon predstavljanja stadiona "Šesti april", "Skenderija" i "Koševo" na red je došao hram Željezničara - "Grbavica".
Piše: Edin Isanović
slika
Fotografije korištene iz Monografije FK Željezničar 1921 -1981.

U uvodu teksta treba spomenuti da je Željo nakon osnivanja 1921. trenirao i igrao na poljani koja se nalazila na Čengić Vili, takozvani Egzercir. To je bilo vojno igralište izgrađeno za vrijeme Austro-Ugarske.

Nogometaši su u ovaj dio grada dolazili pješice, jer u to vrijeme nije bilo nikakvog saobraćaja. Egzercir je zabilježen kao prvo igralište Željezničara, premda na njemu klub nije odigrao niti jednu zvaničnu utakmicu.

slika

Kasnije su "plavi" počeli izgradnju vlastitog igrališta na Pofalićima, tačnije na željezničkom placu iza Glavne željezničke radionice. To se desilo 1932. godine. Međutim, na ovom terenu zadržali su se samo šest godina. Do 1941. godine trenirali su na igralištima ostalih sarajevskih klubova. Plaćali su veliku zakupninu, od svojih skromnih prihoda. Poslije okončanja Drugog svjetskog rata nastupali su na igralištu "Šesti april" na Marijinom Dvoru. Nakon uklanjanja i ovoga terena počela je izgradnja novog stadiona.

Oglašavanje "ćire"

Naime, na južnoj strani Sarajeva, u kraju zvanom Grbavica, ispod brda kojim je prolazila uskotračna pruga 1949. godine, članovi Radničkog sportskog društva Željezničar dobrovoljnim radom počeli su izgradnju novog stadiona. Pojedince je ova akcija podsjećala na onu iz 1932. kada je građeno igralište na Pofalićima.

slika

Svoje kapije Grbavica je otvorila 13. septembra 1953. godine kada je u okviru Druge lige zapad Željo savladao Šibenik rezultatom 4-1. U to vrijme postojala je zapadna (prenesena sa igrališta "Šesti april"), istočna i južna tribina. Navijačima kluba posebno su ostali upečatljivi momenti kada bi naišao "ćiro" i kada bi se oglašavao sirenom u znak pozdrava i želje za uspjehom.

slika

Mišo Smajlović, nekadašnji šef državne nogometne selekcije o izgradnji stadiona za Sarajevo-x.com je rekao.

"Ja sam odrastao 300 metara od stadiona Grbavica. Nekada su na tom mjestu bile livade, koje su vjerovatno bile državno valsništvo. Dobro pamtim samu izgradnju. Kao što je poznato pruga je išla iznad Tranzita, a kada bi naišao voz on bi zemlju iz vagona spuštao do istočne tribine putem oluka koji su bili napravljeni specijalno za ovu namjenu. Entuzijazam je bio izražen. Brzo je dao rezultate. Napravljena je i atletska staza."

Grbavica je uvijek bila puna

Bivši selektor napominje da je na stadionu uvijek bilo mnogo gledalaca.

slika

"Zbog svoje lokacije Grbavica je konstantno bila puna. Nekad su prije dvoboja seniorskih ekipa igrali i juniori. U to vrijeme nije bilo zanimacija kao danas, nije postojao prenos na TV-u, pa je utakmica bila jedina razonoda. Sjećam se da se na brdu iznad južne tribine znalo skupiti tri ili četiri hiljade ljudi koji su posmatrali meč. Vjerovatno nisu imali novca da kupe kartu, a Željo im je bio blizak srcu. Poslije su postavljene zavjese kako bi se to spriječilo. Ipak, prije jedne prvenstvene utakmice pao je stub koji je držao te zavjese. Na svu sreću to se desilo mnogo prije početka meča, pa je izbjegnuta velika tragedija."

slika

Smajlović je sa dosta emocija prepričao jedan okršaj u "Dolini ćupova" kada su u posljednjem kolu Druge lige zapad ugostili Lokomotivu iz Zagreba.

"To je bio posljednji prvenstveni meč. Trebala nam je pobjeda kako bi se plasirali u elitni razred jugoslovenskog nogometa. Na kraju smo došli do konačnog cilja. Slavili smo 3-0. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka navijači su utrčali u teren. Nosali su nas do svlačionica. Ne treba ni napominjati da je Grbavica ponovo bila popunjena."


slika
Bivši nogometaš Željezničara za kraj je podvukao da su derbiji protiv Sarajeva privlačili najviše gledalaca i da mu je žao što je danas situacija drugačija. Napominje da su nekada pristalice plave i bordo boje zajedno dolazili na utakmice.

Treba napomenuti da je 1968. počela nova rekonstrukcija stadiona, pa je Željezničar svoje utakmice igrao na "Koševu". Na najvećem bh. stadionu došao je i do prve titule u sezoni 1971/72. Grbavica je ponovo otvorena 25. aprila 1976. godine.

slika

Zanimljivo, Željo je i svoju drugu titulu (od ukupno pet) osvojio na "Koševu" 1998. godine. Ostale tri proslavljene su u "Dolini ćupova".
slika
Mnogi zaljubljenici pamte dvoboj sa Videotonom (1985) u okviru polufinala Kupa UEFA. Tada je pomenuti stadion bio premal da primi sve navijače.

Nova rekonstrukcija desila se 1986. godine kada je izgrađena i sjeverna tribina stadiona.


Jest da je malo duzi text al mislim da vrijedi...
A kada na teren izadje nam Zeljo, juzna tiribina cijela zapjeva..
neka ga pusi malo sarajevo, nama je Zeljo svetinja jedina..

boccaccio
Postovi: 1726
Pridružen/a: 07 dec 2009, 14:02
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la boccaccio » 08 nov 2010, 22:40

kako ne vrijedi,odlicno nermine,hvala ti
http: //fkzeljeznicar.ba/ Najbolji portal za najbolji klub !

Avatar
avlami97
Postovi: 2457
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la avlami97 » 09 nov 2010, 10:54

Sutra ako Bog da, protiv Branitelja, treba isprobati igrače koji do sada nisu imali dovoljno prostora za igru. Mogao bi i jedan ovakav sastav istrčati na sutrašnju utakmicu.


----------------------------- Karić------------------------

B. Čolić------Gančev------------Vasilić-----------Stanić

----------Perak---------------Odović----------

H. Bešlija-----------Kolobov--------------------Rovčanin

------------------------Baljić--------------------------------

Na klupi bi mogli biti: Šehić, Kerla, Marković, Zolotić, Savić, Pehilj, M. Karić, Đip


Možda bi se i ovako moglo probati. Željo je šampion.
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

Zaključano

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: DinGospo21 i 17 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []