EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88

Ko prolazi dalje?

Njemačka
96
38%
Poljska
86
34%
Ukrajina
54
22%
Sjeverna Irska
15
6%
 
Ukupno glasova: 251

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21425
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Epidaurus » 21 jun 2016, 16:30

Kroos je najbolji njemacki igrac na ovom prvenstu. Cudesno siguran veznjak.

Muller individualno nije bolji od Mesuta sigurno ali je Thomas definitivno korisniji za ekipu zbog svega zivog sto radi na terenu. Ozil mora imati 2 klasicna zadnja vezna iza sebe da bi dao svoj maksimum. U Realu je imao Xabija i Samija, dva igraca koji su odlicno odradjivali defanzivu i trcali za Mesuta dok on u Njemackoj ima Khediru al nema Xabija. Real je pokusao pretvoriti Kroosa u Xabija i to je itekako neslavno zavrsilo jer covjek jednsotavno nije toliko pouzdan defanzivno i nema te Xabijevske instinkte nazad. Zao mi je sto Gundogan ima ovoliko problema s povredama u karijeri jer bi vezni red s njim i Kroosom te jos jednim razbijacem iza (Khedira) bio fantazija.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26290
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Raonffa » 21 jun 2016, 16:32

Ozil je umjetnik, fudbalski genijalac i može sa narandžom ono što će Muller sa loptom al' je fazon da igrači tipa Ozil u današnjem modernom fudbalu više ne prolaze. To je ona staromodna desetka koja imam odličnu tehniku al' mu je fizika i trka strani pojam. Muller je opet sušta suprotnost, među najboljima na svijetu što se tiče fizičkih mogućnosti i trke na terenu.

Po meni je bolje imati u modernom fudbalu drvo koje trči 90. minuta i ima te fizičke predispozicije nego najbolji tehničar na svijetu kojistoji mrtav u mjestu i trka mu je strani pojam.

Šta mislite zašto evo recimo na ovom Euru sve utakmice izgledaju tvrdo? Zato što su sve reprezentacije odlično fizički pripremljene i maltene svaki igrač je spreman da izdahne na terenu. Nemaju recimo Albanija i Sj.Irska nekog Ozila na terenu al' zato imaju 11 Mullera koji mogu trčati i boriti se 5 sati uzastopno ako treba.

Naravno niti je Muller samo drvo koje trči niti je Ozil konstantno stoji u mjestu al' mislim da ćete razumijeti šta sam želio da kažem.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la muamerc » 21 jun 2016, 16:34

Besic je napisao/la:Jel bolji Ozil od Inieste?
Sta ti je on skrivio?

Ozil jos mora imati pravog napadaca ispred sebe, neku klasicnu postavku i formaciju, a ne ove neke pokusaje sa laznim igracima, pozicijama da bi pokazao sta zna.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Besic » 21 jun 2016, 16:37

Zalosno je sta Low ne vidi.Epi slazem se kakva steta sto Gundo ne igra kakv je to veznjak strasan,zestoko podcijenjen.Kakav je majstor pokazat ce u Cityu,a pogotovo pod Pepom koji onanise na stil koji Gundo fura,bukvalno su savrseni jedan za drugog.Eh mozes zamislit kakva bi perfektna sredina bila Kroos Khedira Gundogan.Sad tu Low ima Weigla i Kimmha koji bi se strasno dobro uklopili u ovaj sad sistem.Low de facto igra sa dva veznjaka samo,ovaj sto mu necu ime pominjati luta negdje.Moraju se ugledati na Spance,Iniesta i Fabregas igraju skoro u liniji sa Busketskom i lahko ostvaruju dominaciju.Ovdje se Kroos jadan bori sam,Khedira mu kao nesto pomaze al tanko je to prema naprijed. Dok ovaj gore iz familije stoji i gleda.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21425
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Epidaurus » 21 jun 2016, 16:40

Besic je napisao/la:Zalosno je sta Low ne vidi.Epi slazem se kakva steta sto Gundo ne igra kakv je to veznjak strasan,zestoko podcijenjen.Kakav je majstor pokazat ce u Cityu,a pogotovo pod Pepom koji onanise na stil koji Gundo fura,bukvalno su savrseni jedan za drugog.Eh mozes zamislit kakva bi perfektna sredina bila Kroos Khedira Gundogan.Sad tu Low ima Weigla i Kimmha koji bi se strasno dobro uklopili u ovaj sad sistem.Low de facto igra sa dva veznjaka samo,ovaj sto mu necu ime pominjati luta negdje.Moraju se ugledati na Spance,Iniesta i Fabregas igraju skoro u liniji sa Busketskom i lahko ostvaruju dominaciju.Ovdje se Kroos jadan bori sam,Khedira mu kao nesto pomaze al tanko je to prema naprijed. Dok ovaj gore iz familije stoji i gleda.
Srednji blok Sami, dr. Toni i Iklay, po stranama Reus i Schurlle i u napadu Gomez ili Muller. Masinerija zestoka :salut:

Avatar
Mokes
Postovi: 15008
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Mokes » 21 jun 2016, 16:42

Ocito niste upoznati, kad se Besic nekome naklati na kosti ne popusta. Par mjeseci je konstantno pisao o Okicu na temi FKS ovo sto sad pise o Ozilu. Uglavnom samo na ignore i rahat ste. Cudi me kako do sad nije banovan. :kafa:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la muamerc » 21 jun 2016, 16:42

Ne moze se Ozil vracati, pomagati i ici po loptu, tako bi bio daleko od gola i sa 8 igraca ispred sebe. Nista, pogotovo, tada nece napraviti. Iako se slazem da guzelja po terenu, opet se mora priznati da mu ni drugi igraci (Draxler na primjer ili Gotze, pa kome da doda kad oba stoje u liniji sa njim) kao ni postavka Lowa ne pomaze da bude bolji.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6261
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Centre forward » 21 jun 2016, 16:43

Besic je napisao/la:Kad smo kod onog gore,pitam se zasto xy klubovi ne nude po 100 mil € za Mullera,vidim vamo na drugoj strano je pošast ba za Ozilom,City United nude po 120 mil,Barca ne zna sta ce sebe ako ga ne dovedu,Real ga hoce vratit i daju Bale i Jamesa u zamjenu,a Bayern daje pola ugovora s adidasom 200 mil € Arsenalu i njemu 25 € Po sezoni plus bonusi za svaki dodir s loptom.
Nisam siguran da li se ovo odnosi na mene ?? :think: Ako da, da se zna da je bio čist sarkazam, jer je upravo za Milera bila ta najveća ponuda. Kale potvrdio. No nema veze, Ozil nema šta da traži u Elfu, pa kako god.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Kawhi » 21 jun 2016, 16:44

muamerc je napisao/la:
Besic je napisao/la:Jel bolji Ozil od Inieste?
Sta ti je on skrivio?

Ozil jos mora imati pravog napadaca ispred sebe, neku klasicnu postavku i formaciju, a ne ove neke pokusaje sa laznim igracima, pozicijama da bi pokazao sta zna.
Muller može igrati sa 11 levata i biti dobar. I zato je top igrač.

@Besicu meni je Iniesta rame uz rame sa Zidaneom.

@Raonffa pa upravo to što si napisao. Nije da za takve majstore s loptom nema mjesta, pogledaj one koji trče i svi su redom ponajbolji fudbaleri svijeta. Ozil je samo simpatična slika onog potencijala što je bio u Werderu. Kad se sjetim samo one 2:5 (ili je 1:5) protiv Bayerna na Allianzu. Taj Ozil je znao i zabiti i probiti po strani dok danas se sveo na to da 10 igrača mora trčati za njega, plus mora imati neku devetku tipa Ronalda u napadu da bi bio koristan.

Muller je generalno previše potcijenjen igrač. Uz Robbena najvažniji za ovaj jaki Bayern iz zadnjih par sezona. U njemačkom dresu uvijek najbolji ofanzivac na velikim takmičenjima.
Epidaurus je napisao/la: Srednji blok Sami, dr. Toni i Iklay, po stranama Reus i Schurlle i u napadu Gomez ili Muller. Masinerija zestoka :salut:
Draxler umjesto Schurlea. I u napadu nema ili, zna se da Muller treba igrati. Šteta što je Bastian konačno postao debelo Schwein. On bi bio idealan treći u sredini.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Besic » 21 jun 2016, 16:47

Ma perverzija Epi :salut:
Za par godina kad se rijese ovih kukolja bit ce veza Kroos (Real Madrid) Gundogan (City) i Weigl za kojeg sumnjam da ce se zadrzati u Borussiju ako ponovi ovu sezonu.Igracina je to ba ne treba mu puno da dogura do najvecih klubova,a rezerva ovima Kimmich (Bayern) perverzija.

Centre forward ma zezam se bolan :mrgreen:
Ovo je bio samo nastavak na tvoju pricu ,znam da je sarkazam :thumbup:
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4745
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Kajzer10 » 21 jun 2016, 16:51

Ne znam, mene bi da sam navijac Elfa vise brinula tvrdoglavost Lowa i par standardnih prvotimaca koji igraju jos gore. Prije svega Muller i Gotze.
I to sto igraci koji imaju jako kvalitetan zadnji pass ne mogu doci u poziciju da posalju kvalitetan zadnji pass buduci da je kretnja njemackih krila i kvazi lazne devetke blago receno katastrofalna. I onda imas princip - kruzi pa sta bude.

Kawhi je napisao/la:
plus mora imati neku devetku tipa Ronalda u napadu da bi bio koristan.

Iskreni savjet - razmisli dva puta prije nego napises nesto ovako. Trenutno, ne razmisljas nikako.

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la muamerc » 21 jun 2016, 16:55

Neuer (c) – Kimmich, Boateng, Hummels, Hector – Khedira, Kroos – Müller, Özil, Götze – Gomez.

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Ramsey16 » 21 jun 2016, 16:56

Kawhi je napisao/la: Muller može igrati sa 11 levata i biti dobar. I zato je top igrač.
:lol: :lol: e pa bas je suprotno Muller bez dobrih igraca je prosjecan igrac, a sa ovima je vec igrac svjetske klase.
Muller radi sve na terenu ali ni u cemu nije odlican, pa toj logici sta bi on pokazao u nekoj osrednjoj ekipi bukvalno nista.
Zadnja izmjena: Ramsey16, dana/u 21 jun 2016, 16:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21425
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Epidaurus » 21 jun 2016, 16:57

Opet Muller na krilu, pa Boze me ti sacuvaj kojeg majmuna glumi ovaj Low.

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la muamerc » 21 jun 2016, 16:58

Epidaurus je napisao/la:Opet Muller na krilu, pa Boze me ti sacuvaj kojeg majmuna glumi ovaj Low.
Suti, ovo je i dobro kako sam mislio, makar je Gomez u napadu i Gotze nije lazan. Samo steta opet nista od Mullera.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Kawhi » 21 jun 2016, 16:59

Epidaurus je napisao/la:Opet Muller na krilu, pa Boze me ti sacuvaj kojeg majmuna glumi ovaj Low.
I 4-2-3-1 da bi Ozil imao smisla iako je to formacija za ekipe koje ne žele dominirati posjedom. :tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4745
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Kajzer10 » 21 jun 2016, 17:00

muamerc je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Opet Muller na krilu, pa Boze me ti sacuvaj kojeg majmuna glumi ovaj Low.
Suti, ovo je i dobro kako sam mislio, makar je Gomez u napadu i Gotze nije lazan. Samo steta opet nista od Mullera.
Gdje u Bayernu igra pored Lewe? Second striker ili nesto drugo?

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Besic » 21 jun 2016, 17:01

Aaaaaaaaaaaaaaaa ne vjerujem konacno Kimmich.Daj sto vise igraca Bayerna unutra fali pobjednickog mentaliteta.Jos da je Weigl umjesto desetke familiije bio bi bajram.

Low je vise sarao s Mullerom na Sp i dosta puta se isplatilo sad mu je previse zakovan na desnom krilu .

Muamerc jel ono Gotze igrao krilo kad su dobili BvB 5-1?
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la muamerc » 21 jun 2016, 17:04

Kajzer10 je napisao/la:Gdje u Bayernu igra pored Lewe? Second striker ili nesto drugo?
Moze igrati i ovo, na papiru krilo, ako ne ide blizu autu, linijama, tj daleko od gola. Igrao je blize Lewi, trazio prostor, ma trcao po 16m, jer smo pored imali drugo, pravo, krilo. A, igrao je i pravo krilo, mislim, bolje da nije.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21425
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: EURO 2016: Grupa C (Njemačka. Poljska, Ukrajina, S. Irska)

Post Postao/la Epidaurus » 21 jun 2016, 17:08

Kawhi je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Opet Muller na krilu, pa Boze me ti sacuvaj kojeg majmuna glumi ovaj Low.
I 4-2-3-1 da bi Ozil imao smisla iako je to formacija za ekipe koje ne žele dominirati posjedom. :tokralju:
Jos 10ke nisu toliko prikladne za ekipe koje idu na posjed.

Boze me ti sacuvaj kakav je Pep imao uticaj na njemacki fudbal. Ljudi odjednom poceli igrat na posjed i mucna kruzenja oko 16 ko da su Spanija jbt. Samo je njima problem sto nemaju ekstra klasu poput Messija koji ce sam donijet pobjedu kad nalete na ekipu koja ne pusi to kruzenje. Ako vec toliko forsira Ozila nek jednostavno stavi na strane Schurrlea i Goetzea koji ce se konstantno ubacivat izmedju linija i sto ce dodavac ko sto je Mesut znati iskoristiti. Ovako s Mullerom na krilu samo gubi prodornost po strani i dodatno natrpava sredinu jer Mullerovi afinitieti nisu nikako na strani.

Zaključano

Natrag na “UEFA Euro 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.