Ammar Gegic

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

Avatar
RoninX
Postovi: 1996
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la RoninX » 16 feb 2022, 21:53

naporan si legendo. cijepas dlaku na troje. trpas se nepozvan...postajes ko onaj srbijanac epulageti tako nesto

Avatar
Felixians4
Postovi: 7495
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Felixians4 » 16 feb 2022, 22:03

RoninX je napisao/la:
16 feb 2022, 21:53
naporan si legendo. cijepas dlaku na troje. trpas se nepozvan...postajes ko onaj srbijanac epulageti tako nesto
puno vi mu bliže ovom retorikom,jasno je na što ciljaš. naporan? nema veze,bitno da sam on topic,ignorirati uvijek smijete.

Avatar
DaVinci
Postovi: 2864
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la DaVinci » 17 feb 2022, 13:10

Mi naseg Gegu ovdje davno prezalili ko jos jednog propalog talenta a on ono lejtblumer i sad se stao pishat po nama ... nek smo i to docekali da nam jedan talenat nadodje umjesto bez traga propadne ... :clap:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

BIHpatriota
Postovi: 2571
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la BIHpatriota » 17 feb 2022, 14:58

Brat Sandzaklija je popravio pristup kosarci. Radne navike su na nivou, što se odražava i na igru.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Drape » 19 feb 2022, 14:30

Finale kupa od 19:00 na Areni i HTV.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Drape » 19 feb 2022, 20:09

Krilni centar Miličević pogađa svoje šuteve, nekad je bio na širim spiskovima BiH.

Bassha
Postovi: 8754
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 20 feb 2022, 12:50

Junak i junak iz sjene

Ipak, srce i duša ove Cibone je Amar Gegić. Nakon ozljede Roka Prkačina, 24-godišnji krilni igrač uzeo je momčad pod svoje i naprosto se razgoropadio terenom. Sinoć nije bio statistički uvjerljiv kao u nedavnim utakmicama ABA lige, ali je svejedno dominirao, što najbolje pokazuje podatak da je za njegovih 29 minuta igre Cibona napravila prednost od 12 poena.

Gegić je i kod prethodnog trenera Vladimira Jovanovića bio strašno učinkovit u prodorima, ali pod Okornom je izrastao u sekundarnog kreatora na terenu. I to kakvog: može kreirati s perimetra, preko pick igre, u prodoru, s niskog posta… Svojim je angažmanom u organizaciji igre uvelike rasteretio Cibonine razigravače, a neki pasovi koje je jučer nakon pokušaja udvajanja bacao preko cijele obrane otvorenom igraču na perimetar doista su senzacionalni i samo je zbog neraspoloženosti suigrača ostao na tri asistencije.

Gegić je s razlogom bio Mulaomerovićev prioritet u obrani, stoga je u napadu otvarao mnogo prostora ostatku ekipe, a ujedno je, zajedno s Mateom Drežnjakom, igrao obranu ‘krvavih koljena’ i radio strašan posao u tjeranju Cedevitinih bekova na perimetar i posljedičnom napucavanju u tricama (osobito u prvom poluvremenu).
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la bombaysaphire » 27 feb 2022, 18:18

Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Sarmica » 28 feb 2022, 15:26

bombaysaphire je napisao/la:
27 feb 2022, 18:18
Bravo Gega. Jako fin i kulturan momak. Omiljeni naš igrač. Ovakve momke i igrače ću uvijek podržavati, a ne neke šanere. Živ i zdrav bio i da napraviš dobru karijeru.


Bassha
Postovi: 8754
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Bassha » 01 mar 2022, 13:39

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Zabit » 01 mar 2022, 21:56

vise nije gegatron sad je megatron


Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2046
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la marlostanf1eld » 07 mar 2022, 09:33

Za Gegu vec postoji interes EL i EC klubova. Otkupna klauzula u ugovoru sa Cibonom je 150k.

Beko
Postovi: 1927
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Beko » 07 mar 2022, 11:42

posto dosta manje carini loptu kao recimo Musa, bi Gegic lakse prosao u EL klubu i imamo dobru minutazu

osim toga je dobar defanzivac na perimetru kao i na krilu, moze switchat

cibona je bio pun pogodak i bas mi drago sto se je vratio u vrhunsku regionalnu kosarku posle koraka "unazad"
dobre guzove ima Belma

Avatar
RoninX
Postovi: 1996
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la RoninX » 07 mar 2022, 11:48

gotivim Gegu maestra i pratim svaki njegov nastup ali i on i Musa su pokazali svoju nemoc protiv fizicke jake ekipe, kakav je ispostavilo se B tim Litvanije. u skladu sa svim vidjenim, i problemom nedostatka suta koji mi je odranije poznat, ja sam debelo smanjio ocekivanja vezano za nas nastup na Euru.

naravno da ce pojava Juke i Robersona olaksati i njima dvojici bas kao i Aticu koji ima prevelik usage....ali neki problemi su tesko otklonivi. nisam ocekivao da cemo biti ovako losi protiv fizicki jakih ekipa. zajeb.ite pricu izasli iz aviona pa igrali utakmicu...kod muse bih radije da sutira sa osam metara, nego da uzima kljakave suteve iza linije 6.25...bas se muci kad mu udjes u dres a sudija proguta pistaljku

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Sarmica » 07 mar 2022, 15:11

RoninX je napisao/la:
07 mar 2022, 11:48
gotivim Gegu maestra i pratim svaki njegov nastup ali i on i Musa su pokazali svoju nemoc protiv fizicke jake ekipe, kakav je ispostavilo se B tim Litvanije. u skladu sa svim vidjenim, i problemom nedostatka suta koji mi je odranije poznat, ja sam debelo smanjio ocekivanja vezano za nas nastup na Euru.

naravno da ce pojava Juke i Robersona olaksati i njima dvojici bas kao i Aticu koji ima prevelik usage....ali neki problemi su tesko otklonivi. nisam ocekivao da cemo biti ovako losi protiv fizicki jakih ekipa. zajeb.ite pricu izasli iz aviona pa igrali utakmicu...kod muse bih radije da sutira sa osam metara, nego da uzima kljakave suteve iza linije 6.25...bas se muci kad mu udjes u dres a sudija proguta pistaljku
Gega ima još prostora da napreduje za razliku recimo od Muse. Musa nema gdje dalje. Iživljavao se nad nejači svog uzrasta u U16, samo što to sada ne pije vode u muškoj seniroskoj košarci gdje se odbija od protivničkih igrača kao od stijene. Može još malo prodavati lafinu dok ga ne klupiraju u sljedećem klubu.

Za Gegu bi bilo najbolje da ostane još godinu dvije u ABA ligi, da unaprijedi dodatno svoju igru i košarkaške sposobnosti. Možda bi Cedevita bila najbolje rješenje za njega u sljedećoj sezoni.

Fudbalbr1
Postovi: 450
Pridružen/a: 28 nov 2016, 15:51
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Fudbalbr1 » 07 mar 2022, 16:53

Kupus opet baljezga

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Sarmica » 07 mar 2022, 17:42

Fudbalbr1 je napisao/la:
07 mar 2022, 16:53
Kupus opet baljezga
Ja za naše igrače želim najbolje, a to je da ne budu epizodisti u svojim ekipama nego po mogućnosti lideri i slično i da imaju aktivnu ulogu u svojim klubovima a ne da mašu peškirima. Gega ima taj status u ovoj Ciboni, ali ne možeš očekivati da je ima u Budućnosti ili Zvezdi. Ne možeš se vraćati nazad, da budeš čovjek zadatka i slično. On se ne smije zadovoljavati time makar zaigrao i za Efes.
Mora samog sebe dovesti na nivo da može biti bitan kotač u nekoj boljoj ekipi. Zato smatram da je Cedevita možda najbolja opcija za sljedeći korak.

Vjerujem da bi mogao imati 20+ minutažu i određenu vrstu slobode u igri.

Na primjeru Gege, Muse i Kamenjaša vidimo da igranje u slabijim ekipama donosi bolji individualni učinak za njih, i obratno, pošto prelaskom na veći nivo dolaziš u ekipu u kojoj su večina tvog ili višeg nivoa i samim tim ne možeš se ostvariti kao u nekoj lošijoj polu kaubojskoj seoskoj ekipi tipa Breogan.

Tele33
Postovi: 1147
Pridružen/a: 27 jan 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Ammar Gegic

Post Postao/la Tele33 » 07 mar 2022, 23:06

Gega je poludio. Da mi je neko prije dvije godine reko da će se ovako podignut, nakon što je većina mislila da nema ništa od njeg. Strašno. Svaka čast momku.
Samo naprijed Saraj'vo!

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.