Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Monolog,insider,TaRgEt_,_dreamer_,ribery

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 08 jun 2021, 11:42

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
08 jun 2021, 11:38
ASD je napisao/la:
08 jun 2021, 11:34
Šteta je što on i naredni ciklus može igrati za mladu. :D
Ko ga je gledao u Rostovu, shvatit će zašto ovo govori.

Po meni on ima šlifa za box to box igrača, tehnika nije previše loša ali je užasaan u duelima. Doslovno ga svako otrese, mislim da je i on toga svjestan.

Treba doći u repku pa da mu se smiju eksperti kao Dennisu.
Švedski klubovi uglavnom igraju previše mekano i ne forsiraju duel igru.
Ne znam kakva je situacija danas ali prije dok su se nagrađivale ekiše za fair play, to je bilo za švedske ekipe.

Vjerovatno i sam smatra da za sada ne može igrati u repci, da ima boljih igrača, pa koristi maksimalno tu u21 reprezentaciju koja mu dobro dođe jer je 2 godine mlađi od najstarijeg igrača.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 08 jun 2021, 11:44

ASD je napisao/la:
08 jun 2021, 11:42
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
08 jun 2021, 11:38
ASD je napisao/la:
08 jun 2021, 11:34
Šteta je što on i naredni ciklus može igrati za mladu. :D
Ko ga je gledao u Rostovu, shvatit će zašto ovo govori.

Po meni on ima šlifa za box to box igrača, tehnika nije previše loša ali je užasaan u duelima. Doslovno ga svako otrese, mislim da je i on toga svjestan.

Treba doći u repku pa da mu se smiju eksperti kao Dennisu.
Švedski klubovi uglavnom igraju previše mekano i ne forsiraju duel igru.
Ne znam kakva je situacija danas ali prije dok su se nagrađivale ekiše za fair play, to je bilo za švedske ekipe.

Vjerovatno i sam smatra da za sada ne može igrati u repci, da ima boljih igrača, pa koristi maksimalno tu u21 reprezentaciju koja mu dobro dođe jer je 2 godine mlađi od najstarijeg igrača.
Da, neko je njega i savjetovao da ostane u mlađim kategorijama Švedske jer on nema šta ozbiljno još tražiti na reprezentativnom nivou gdje je duel igra i jeste na najvećem nivou.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
jasmin10
Postovi: 13651
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la jasmin10 » 08 jun 2021, 11:54

Gigovic ima mjesta u nasoj reprezentaciji i to hladno u prvih 11. Konkurencija mu je nikakva bukvalno.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 08 jun 2021, 12:10

Realno jos on nije za prvi jedanest ni kod nas. Jos su Pjanic, Cimirot i Krunic ta tri igraca u veznom redu. Ali je odma poslje tu 12-13i igrac. A kod Svedske realno jos nije ni blizu prvi 18.
Ali nista strasno ipak mu je tek 18 godina.

Harald ga je dobro opisao i slazem se tu sa njim. Gle cuda. :mrgreen:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 08 jun 2021, 12:37

jasmin10 je napisao/la:
08 jun 2021, 11:54
Gigovic ima mjesta u nasoj reprezentaciji i to hladno u prvih 11. Konkurencija mu je nikakva bukvalno.
To je profil igraca vrijedan istrpiti u Liga Nacija npr. Das mu da bude standardan u Liga Nacija, privilegiju da igra u prvih 11 iako nije dorastao za taj nivo. To je neki rizik koji bi trebali da uzmemo.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Unknown2 » 08 jun 2021, 19:27

“Svi smo svjedoci da je selektor Ivaylo Petev na posljednjih nekoliko utakmica pozvao i testirao više od tridesetak igrača. Možda je to nužno, ali ne shvatam zašto niko u NSBiH od selektora, skauta, trenera i sportskih radnika ne vidi Amara Sejdića. To je nogometaš koji oduševljava svojim igrama u Americi- kaže Alibašić na početku intervjua za ****.

Naš sagovornik godinama je pravio nogometne “kartone” za talente širom Amerike.

” U NSBiH svi znaju da sam ranije ukazivao na potencijal Amara Sejdića. Ovakve utakmice prilika su za Sejdića, a ne da se ignorišu naša djeca” – smatra Alibašić.

Amerika je puna talenata, znaju to naši treneri i bivši selektori koji su pratili i sudjelovali u radu kampova, koje Alibašić radi s Nedimom Rundom, Nenadom Starovlahom, Slobodanom Janjušem, Semjonom Miloševićem, Namikom Alimajstorovićem i drugim trenerima i bivšim asovima. Otkriva šta ga najviše boli.

” Ja vam garantiram da Sejdić ima željeni kvalitet i da bi opravdao poziv u reprezentaciju. Ne shvatam kako neki sportski radnici, skauti i treneri u BiH razmišljaju i govore o amerčkom fudbalu. Omalovažavaju američki nogomet kao da se ovdje igra bejzbol palicama. Ne bi me toliko pogađalo da to govore njemački, španski, engleski treneri. Svi znamo da je naš nogomet, pa i država opterećena hipotekom korupcijskih afera, da nam se politika uvukla u sve sfere života. Znamo kako naš nogomet kotira i onda se nađe neko ko će kritikovati američki fudbal.

Alibašić ukazuje na efekte rada kampova koje je sa svojim timom uspješno organizirao.

” Desetine igrača je dolazilo na reprezentativna okupljanja mlađih selekcija. Neki su ostali igrati u BiH. Naša djeca dolaze igrati besplatno, za njih se ne plaća kompenzacija. Djeca u bh.kampove, koje organiziramo i u drugim prilikama, dolaze s roditeljima, troše novce, te na taj način pospješuju našu ekonomiju, turizam… Dijaspora se ne smije zapostaviti!- jasan i glasan je Alibašić.

U svakoj rečenici Alibašić ističe nepresušno vrelo bh.talenata. Ma, kako se čini, iskusni trener tvrdi da u dijaspori ima nasljednika Edina Džeke, Miralema Pjanića, Asmira Begovića, Vedada Ibiševića, Seje Kolašinca…

” Naša djeca samo traže šansu. Talenata ima širom Evrope i Amerike. Ima i na drugim kontinentima. Kao što ih ima u Bosni i Hercegovini…

Želi da se nastavi saradnja, koju je američka sportska organizacija US Soccer Education iz Denvera, imala s NSBiH.

“Nekoliko djece iz Amerike je upisalo nastupe za omladinske selekcije BiH. Neki su nastavili igrati u bh.klubovima. Poznajem puno bogatih Amerikanaca koji bi ulagali svoj kapital u BiH i u naš sport, ali sama politička situacija i ogromna korupcija u svim segmentima sprečavaju potencijalne investitore da se odluče na takav korak.

Na kraju je čelnicima NSBiH, javnosti poslao jasnu i glasnu poruku.

” Kad poziv u reprezentaciju dobije i “kunto i panto”, tražimo da se obrati pažnja na Amara Sejdića. Želimo samo nastaviti obostrano korektnu i korisnu saradnju koju smo imali sa NSBiH. Mi smo Bosanci i Hercegovci i želimo dobro svojoj zemlji i reprezentaciji, jer mi volimo Bosnu i Hercegovinu”- poručio je iz Amerike Murat Alibašić.

Na struci i čelnicima NSBiH je da odluče kako će shvatiti vapaj, ne pojedinca, već cijele i brojne bh.zajednice u Americi, ali i dijaspore širom svijeta. Svojevremeno, najčešće su bh.navijači, ljudi bez ikakvih funkcija u Savezu, lobirali i pritiskali Savez da obrate pažnju na Miralema Pjanića, Vedu Ibiševića i druge tada golobrade mladiće, koji su izrasli u vrhunske igrače.

:rol: sta neces sve citati kod Sinana.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11264
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Vucevich » 08 jun 2021, 20:12

Toliko odusevljava da nije ni standardan u MLSu.

Mada, ovaj Sinan je napisao da Hiros igra u Dinamu, vrijedio bi 20 miliona eura. :rol:

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ASD » 08 jun 2021, 21:38

Momak 16-ti po minutaži u Montrealu.

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Maestro » 08 jun 2021, 21:46

Vucevich je napisao/la:
08 jun 2021, 20:12
Toliko odusevljava da nije ni standardan u MLSu.

Mada, ovaj Sinan je napisao da Hiros igra u Dinamu, vrijedio bi 20 miliona eura. :rol:
Ako je to Sinan rekao onda je to tako. :mrgreen:
Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Harise » 08 jun 2021, 23:28

Mozemo mi pricati kako hocemo sve dok ce ovaj cetnik Vico i njegova banda u Savezu biti moremo samo sanjati! Trebaš prvo ocistit kompletni Savez i to jedino kada nas suspenduje. Eee onda mozemo korak po korak sa novi ljudi nešto napraviti...

Avatar
feniksptica
Postovi: 15646
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la feniksptica » 10 jun 2021, 14:02

Besim ako nastavi s redovnim igrama, isto kandidat za repku.
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 10 jun 2021, 14:05

Jos samo Mirza Soljanin se nije kandidovao za spisak reprezentacije. Sta je sve proslo kroz ovu reprezentaciju u zadnje dvije godine, to ni prasak za odvod ne moze saprati.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 10 jun 2021, 14:16

Kad sam ja vidio sa tribine da Ziljkic ulazi protiv Danske, onako ga samo pogledao pored linije, pomislio sam pa mogu onda i ja. Samo su mi kopacke falile da uskocim :rol: :urnebes:

Avatar
Sheyi
Postovi: 12297
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Sheyi » 10 jun 2021, 14:35

Tristan10 je napisao/la:
10 jun 2021, 14:16
Kad sam ja vidio sa tribine da Ziljkic ulazi protiv Danske, onako ga samo pogledao pored linije, pomislio sam pa mogu onda i ja. Samo su mi kopacke falile da uskocim :rol: :urnebes:
Ko neki lik iz nadrealista, on i Nukic kad su usli, mene stid bilo gledati tekmu u drustvu par Danaca

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 10 jun 2021, 14:41

Sheyi je napisao/la:
10 jun 2021, 14:35
Tristan10 je napisao/la:
10 jun 2021, 14:16
Kad sam ja vidio sa tribine da Ziljkic ulazi protiv Danske, onako ga samo pogledao pored linije, pomislio sam pa mogu onda i ja. Samo su mi kopacke falile da uskocim :rol: :urnebes:
Ko neki lik iz nadrealista, on i Nukic kad su usli, mene stid bilo gledati tekmu u drustvu par Danaca
:urnebes: bas tako. Banda Hame Hapica ceka na vas. Dao sam ti 2 milje maraka jos mi ostalo 200 za kopacke :clap: Nukic ko kamikaza, jos onaj jadni spiker ne zna da izgovori imena, nikad nije cuo za njih. Eriksen sam vise nastupa u reprezentaciji Danske, nego svi nasi igraci zajedno.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TheChief » 10 jun 2021, 14:59

Tristan10 je napisao/la:
10 jun 2021, 14:41
Sheyi je napisao/la:
10 jun 2021, 14:35
Tristan10 je napisao/la:
10 jun 2021, 14:16
Kad sam ja vidio sa tribine da Ziljkic ulazi protiv Danske, onako ga samo pogledao pored linije, pomislio sam pa mogu onda i ja. Samo su mi kopacke falile da uskocim :rol: :urnebes:
Ko neki lik iz nadrealista, on i Nukic kad su usli, mene stid bilo gledati tekmu u drustvu par Danaca
:urnebes: bas tako. Banda Hame Hapica ceka na vas. Dao sam ti 2 milje maraka jos mi ostalo 200 za kopacke :clap: Nukic ko kamikaza, jos onaj jadni spiker ne zna da izgovori imena, nikad nije cuo za njih. Eriksen sam vise nastupa u reprezentaciji Danske, nego svi nasi igraci zajedno.
Ko vama odgovara ?

50 igraca se promijenilo i svaki vam menadzerski. :crazy:

Ako vam se ne svidja BiH pratite Francusku, Njemacku... i rijesen problem.

- daj Gazibegovica - on se pozove
- daj Nalica - on se pozove
- daj Demirovica - i on se pozove
......

Ko bi vama ugodio.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 10 jun 2021, 15:04

TheChief je napisao/la:
10 jun 2021, 14:59
Tristan10 je napisao/la:
10 jun 2021, 14:41
Sheyi je napisao/la:
10 jun 2021, 14:35


Ko neki lik iz nadrealista, on i Nukic kad su usli, mene stid bilo gledati tekmu u drustvu par Danaca
:urnebes: bas tako. Banda Hame Hapica ceka na vas. Dao sam ti 2 milje maraka jos mi ostalo 200 za kopacke :clap: Nukic ko kamikaza, jos onaj jadni spiker ne zna da izgovori imena, nikad nije cuo za njih. Eriksen sam vise nastupa u reprezentaciji Danske, nego svi nasi igraci zajedno.
Ko vama odgovara ?

50 igraca se promijenilo i svaki vam menadzerski. :crazy:

Ako vam se ne svidja BiH pratite Francusku, Njemacku... i rijesen problem.

- daj Gazibegovica - on se pozove
- daj Nalica - on se pozove
- daj Demirovica - i on se pozove
......

Ko bi vama ugodio.
Cinjenica jeste da previse igraca luta oko reprezentacije i dobivaju pozive, koji nemaju uopste kontinutitet, kvalitet ili talenat da opravda da su tu. Gazibegovic, Demirovic i Nalic su opravdano tu. Cak sam i sam bio protiv poziva Nalicu, posto nije standardan u Malme ali vise je pokazao od igraca iz domace lige. Evidentna razlika u kvalitetu u korist Nalica. Evo ti tweet danskog sportskog novinara Andreas Kraul:


Covjek kaze: Sam Eriksen ima vise nastupa u reprezentaciji, nego svi reprezentativci BiH zajedno koji ce igrati protiv Danske. 107 naspram 106. Ako je tebi to normalno, onda ok.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TheChief » 10 jun 2021, 15:10

Tristan10 je napisao/la:
10 jun 2021, 15:04
TheChief je napisao/la:
10 jun 2021, 14:59
Tristan10 je napisao/la:
10 jun 2021, 14:41
:urnebes: bas tako. Banda Hame Hapica ceka na vas. Dao sam ti 2 milje maraka jos mi ostalo 200 za kopacke :clap: Nukic ko kamikaza, jos onaj jadni spiker ne zna da izgovori imena, nikad nije cuo za njih. Eriksen sam vise nastupa u reprezentaciji Danske, nego svi nasi igraci zajedno.
Ko vama odgovara ?

50 igraca se promijenilo i svaki vam menadzerski. :crazy:

Ako vam se ne svidja BiH pratite Francusku, Njemacku... i rijesen problem.

- daj Gazibegovica - on se pozove
- daj Nalica - on se pozove
- daj Demirovica - i on se pozove
......

Ko bi vama ugodio.
Cinjenica jeste da previse igraca luta oko reprezentacije i dobivaju pozive, koji nemaju uopste kontinutitet, kvalitet ili talenat da opravda da su tu. Gazibegovic, Demirovic i Nalic su opravdano tu. Cak sam i sam bio protiv poziva Nalicu, posto nije standardan u Malme ali vise je pokazao od igraca iz domace lige. Evidentna razlika u kvalitetu u korist Nalica. Evo ti tweet danskog sportskog novinara Andreas Kraul:
Covjek kaze: Sam Eriksen ima vise nastupa u reprezentaciji, nego svi reprezentativci BiH zajedno koji ce igrati protiv Danske. 107 naspram 106. Ako je tebi to normalno, onda ok.
Pa kako je trebalo biti kada Dzeko, Pjanic i ostali nisu igrali ?

Ko je to trebao igrati, a da nije bio na spisku ?

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Tristan10 » 10 jun 2021, 15:19

Pa vec sam ranije rekao, u normalnim drzavama i savezima bi oni bili tu, sa ekipom. Mislim na kapitena i vice kapitena. Kad mogu Oblak i Ilicic biti sa Slovenijom, onda bi trebali i oni. Ali eto ako oni vec ne mogu biti tu, onda Begovic, Vrancic, Hotic. To su neka imena. Hajradinovic eto nije u stanju, zbog povrede ali nije bio pozvan protiv Kosta Rike. To su igraci koji su vec bili jednom oko reprezentacije, nije da ih ja sad izmisljam. Kako mislis stvoriti neki kontinuitet, kad zoves losije igrace bez ikakvog nastupa, a ne zoves igrace koji igraju na vecem nivou i vec imaju neke dodire sa reprezentacijom.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la TheChief » 10 jun 2021, 15:37

Tristan10 je napisao/la:
10 jun 2021, 15:19
Pa vec sam ranije rekao, u normalnim drzavama i savezima bi oni bili tu, sa ekipom. Mislim na kapitena i vice kapitena. Kad mogu Oblak i Ilicic biti sa Slovenijom, onda bi trebali i oni. Ali eto ako oni vec ne mogu biti tu, onda Begovic, Vrancic, Hotic. To su neka imena. Hajradinovic eto nije u stanju, zbog povrede ali nije bio pozvan protiv Kosta Rike. To su igraci koji su vec bili jednom oko reprezentacije, nije da ih ja sad izmisljam. Kako mislis stvoriti neki kontinuitet, kad zoves losije igrace bez ikakvog nastupa, a ne zoves igrace koji igraju na vecem nivou i vec imaju neke dodire sa reprezentacijom.
Begovic nije nikakav minus jer "Sehic u reprezentaciji > Begovic u reprezentaciji", a i birao je utakmice, napustao pripreme... I to ne jednom. Konstantno su s njim bili neki problemi.

Vrancic - nastupio zadnji put prije 4 godine, ima 44 minute kvalifikacijskih utakmica. To neko zavaravanje da je on (potencijalni) reprezentavivac BiH je cista glupost. Neopozivanje nekog lika koji nikada nije ni bio clan reprezentacije + ima pune 32 godine nikako ne moze biti minus.

Hotic je bio pozivan i cim je krocio na teren bio je tjeran iz reprezentacije. Evo npr. samo tvoja 2 posta.
Tristan10 je napisao/la:
09 okt 2020, 20:23
Moze ograniceni Tatar i Hotic ne moze perspektivni Demirovic
Tristan10 je napisao/la:
26 jan 2020, 15:04
bhfanatic14 je napisao/la:
26 jan 2020, 14:59
Dino Hota na klupi Cercle Briza. Jajalo na klupi Udina .
Zar nam ga nisu prodali ko Papu Gomez za siromasne. :rol: Ali gledaj ovo, istog menadzera ima Dino Hotic, koji je upao u reprezentaciju, ko Muris Mesanovic kojeg je Robi doveo u Tursku.
Isto je i vecina drugih pisala. Prije nego se zovne u reprezentaciju je Messi, a kada zaigra postaje kanta i tjera ga se i onda ponovo isto u krug.

Hajradinovic - isto kao i Hotic

Ne znate sta hocete. Uvijek su vam najbolji igraci oni koji nisu na spisku. A cim ti isti zaigraju postaju najgori. I tako non-stop.

Kada pisem "vam" mislim na one koji non-stop pisu kako spisak ne valja i sl.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beduin, dzemil, Goalgetter i 46 gostiju.