Copa America 2021

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Shategabri
Postovi: 14818
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Shategabri » 02 jul 2021, 08:38

Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 08:30
Shategabri je napisao/la:
29 jun 2021, 13:23
S grupom se i završava njegov učinak :kafa:
Pomješao si Messija sa svojim miljenikom :mrgreen:

Najgore je kada sam sebi uskačeš u usta :rol:

slika
4 gola :rol:
Jest, nadavao se golova zadnju Copu je dao čak jedan penal, ni velikom Kataru nije uspio gol dati.
Jah, ima asistencija, razigrava ekipu....pa nestane kad bude najbitnije :D

A i zadnja dva SP suhe ćune u KO fazi.

Sad će za koji dan sa Ekvadorom, nek me demantuje :kafa:

E da...zaboravio si navesti da je osvojio U20 :mrgreen:
Koševo Zapad

Avatar
Petardaa
Postovi: 1037
Pridružen/a: 15 nov 2011, 13:34
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Petardaa » 02 jul 2021, 10:06

Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 08:38
Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 08:30
Shategabri je napisao/la:
29 jun 2021, 13:23
S grupom se i završava njegov učinak :kafa:
Pomješao si Messija sa svojim miljenikom :mrgreen:

Najgore je kada sam sebi uskačeš u usta :rol:
4 gola :rol:
Jest, nadavao se golova zadnju Copu je dao čak jedan penal, ni velikom Kataru nije uspio gol dati.
Jah, ima asistencija, razigrava ekipu....pa nestane kad bude najbitnije :D

A i zadnja dva SP suhe ćune u KO fazi.

Sad će za koji dan sa Ekvadorom, nek me demantuje :kafa:

E da...zaboravio si navesti da je osvojio U20 :mrgreen:
Ne sramoti se. Messi je u nokaut fazi učestovao kod 17 golova koje je Argentina postigla. Bolji učinak u reprezentaciji ima jedino Brazilski Ronaldo.
A kakvu bi tek Messi imao statistiku da je igrao u onakvoj reprezentaciji Brazila... Zamisli da u timu imaš Kaku, Rivalda, Carlosa, Cafua, Ronaldinha, Messija... :rol:

Ali na stranu sve to... Ako Messi sa takvom statistikom nestaje kada je najbitnije šta bi onda tek trebali reći za Portugalskog Ronalda :rol: :rol:
Mislim ono, spominjem CRa jer volim da udaram gdje najviše boli :mrgreen:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14818
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Shategabri » 02 jul 2021, 10:15

Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 10:06
Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 08:38
Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 08:30


Pomješao si Messija sa svojim miljenikom :mrgreen:

Najgore je kada sam sebi uskačeš u usta :rol:
4 gola :rol:
Jest, nadavao se golova zadnju Copu je dao čak jedan penal, ni velikom Kataru nije uspio gol dati.
Jah, ima asistencija, razigrava ekipu....pa nestane kad bude najbitnije :D

A i zadnja dva SP suhe ćune u KO fazi.

Sad će za koji dan sa Ekvadorom, nek me demantuje :kafa:

E da...zaboravio si navesti da je osvojio U20 :mrgreen:
Ne sramoti se. Messi je u nokaut fazi učestovao kod 17 golova koje je Argentina postigla. Bolji učinak u reprezentaciji ima jedino Brazilski Ronaldo.
A kakvu bi tek Messi imao statistiku da je igrao u onakvoj reprezentaciji Brazila... Zamisli da u timu imaš Kaku, Rivalda, Carlosa, Cafua, Ronaldinha, Messija... :rol:

Ali na stranu sve to... Ako Messi sa takvom statistikom nestaje kada je najbitnije šta bi onda tek trebali reći za Portugalskog Ronalda :rol: :rol:
Mislim ono, spominjem CRa jer volim da udaram gdje najviše boli :mrgreen:
Jah, a ko je to s Messijem igrao? Pa imao je postave boli glava pa ćorak na kraju bude.
Nije do njega znam, do trenera je, saveza, klime, atmosfere...čega već.

E čuj boli :rol: :tokralju:

Boli me da izvineš qrc i za Messija i CR :mrgreen:
Koševo Zapad

Avatar
Petardaa
Postovi: 1037
Pridružen/a: 15 nov 2011, 13:34
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Petardaa » 02 jul 2021, 10:39

Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 10:15
Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 10:06
Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 08:38


4 gola :rol:
Jest, nadavao se golova zadnju Copu je dao čak jedan penal, ni velikom Kataru nije uspio gol dati.
Jah, ima asistencija, razigrava ekipu....pa nestane kad bude najbitnije :D

A i zadnja dva SP suhe ćune u KO fazi.

Sad će za koji dan sa Ekvadorom, nek me demantuje :kafa:

E da...zaboravio si navesti da je osvojio U20 :mrgreen:
Ne sramoti se. Messi je u nokaut fazi učestovao kod 17 golova koje je Argentina postigla. Bolji učinak u reprezentaciji ima jedino Brazilski Ronaldo.
A kakvu bi tek Messi imao statistiku da je igrao u onakvoj reprezentaciji Brazila... Zamisli da u timu imaš Kaku, Rivalda, Carlosa, Cafua, Ronaldinha, Messija... :rol:

Ali na stranu sve to... Ako Messi sa takvom statistikom nestaje kada je najbitnije šta bi onda tek trebali reći za Portugalskog Ronalda :rol: :rol:
Mislim ono, spominjem CRa jer volim da udaram gdje najviše boli :mrgreen:
Jah, a ko je to s Messijem igrao? Pa imao je postave boli glava pa ćorak na kraju bude.
Nije do njega znam, do trenera je, saveza, klime, atmosfere...čega već.

E čuj boli :rol: :tokralju:

Boli me da izvineš qrc i za Messija i CR :mrgreen:
Jedan igrao sa Rivaldom, Ronaldinhom, a drugi sa Lavezzijem, Higuainom, Perezom, Bigliom :rol: (Di Maria ozljeđen)

Ekipa Brazila iz finala SP 2002
slika

Ekipa Argentine iz finala SP 2014
slika

Mislim da je smiješno porediti ova 2 tima. A da ne spominjem tek rezervne igrače koji su također veoma bitni jer ne možeš sa istom postavom igrati mjesec dana utakmice svaka 3-4 dana.

A znam iz prethodnih komentara koliko te boli qrac za CR :rol:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14818
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Shategabri » 02 jul 2021, 11:37

Pa bolan pogledaj koliko si ''objektivan'', usuđuješ se debelom prigovoriti da bi bio qrc od ovce da mu nije bilo Rivalda i Ronaldinja :urnebes:

Ne shvatam fudbal toliko tragično kao ti :kafa:
Koševo Zapad

Avatar
Celtic
Postovi: 3336
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Celtic » 02 jul 2021, 12:21

Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 11:37
Pa bolan pogledaj koliko si ''objektivan'', usuđuješ se debelom prigovoriti da bi bio qrc od ovce da mu nije bilo Rivalda i Ronaldinja :urnebes:

Ne shvatam fudbal toliko tragično kao ti :kafa:
Možda nikad nije gledao Ronalda prije toga svjetskog pa ne zna šta priča, uostalom i na tom je svjetskom bio 60% spreman pa je napravio to što je napravio. To su ti likovi koji svršavaju na ublehe tipa Girouda, Abumeyanga, Pedra a ovamo blate velikane fudbala.

Avatar
Petardaa
Postovi: 1037
Pridružen/a: 15 nov 2011, 13:34
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Petardaa » 02 jul 2021, 13:15

Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 11:37
Pa bolan pogledaj koliko si ''objektivan'', usuđuješ se debelom prigovoriti da bi bio qrc od ovce da mu nije bilo Rivalda i Ronaldinja :urnebes:

Ne shvatam fudbal toliko tragično kao ti :kafa:

Gdje sam ja to napisao? :rol:
Napisao sam kakvu bi tek Messi imao statistiku da je igrao u onakvoj reprezentaciji Brazila... I ne vidim ništa da sam ja tu napisao uvredljivo na račun Ronalda? Ne znam da li se samo praviš lud ili šta već jer si vjerojatno i sam svjestan činjenice da je Ronaldo igrao u daleko jačoj reprezentaciji pa se sada pokušavaš izvući na tu glupu foru da sam sam napisao da bi Ronaldo bio qrac od ovce da nije imao Rivalda i Ronaldinja.

Ako si stvarno donio takav zaključak na osnovu onog što sam napisao ti si najebo u životu sa takvim načinom zaključivanja stvari.

Inače, za Brazilskog Ronalda smatram da je sigurno u TOP 5 najboljih igrača koji su ikada igrali ovu igru.

Također bi volio vidjeti i Maradonu u toj reprezentaciji Brazila ili u onoj Barceloni sa Alvesom, Xavijem i Iniestom itd ili u onom Realu sa Marcelom, Modricem, Kroosom, Benzemom itd.

Eto sad sam po tvojoj nekoj logici napisao da su Messi i Ronaldo qrac od ovce :urnebes:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14818
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Shategabri » 02 jul 2021, 13:24

Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 13:15
Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 11:37
Pa bolan pogledaj koliko si ''objektivan'', usuđuješ se debelom prigovoriti da bi bio qrc od ovce da mu nije bilo Rivalda i Ronaldinja :urnebes:

Ne shvatam fudbal toliko tragično kao ti :kafa:

Gdje sam ja to napisao? :rol:
Napisao sam kakvu bi tek Messi imao statistiku da je igrao u onakvoj reprezentaciji Brazila... I ne vidim ništa da sam ja tu napisao uvredljivo na račun Ronalda? Ne znam da li se samo praviš lud ili šta već jer si vjerojatno i sam svjestan činjenice da je Ronaldo igrao u daleko jačoj reprezentaciji pa se sada pokušavaš izvući na tu glupu foru da sam sam napisao da bi Ronaldo bio qrac od ovce da nije imao Rivalda i Ronaldinja.

Ako si stvarno donio takav zaključak na osnovu onog što sam napisao ti si najebo u životu sa takvim načinom zaključivanja stvari.

Inače, za Brazilskog Ronalda smatram da je sigurno u TOP 5 najboljih igrača koji su ikada igrali ovu igru.

Također bi volio vidjeti i Maradonu u toj reprezentaciji Brazila ili u onoj Barceloni sa Alvesom, Xavijem i Iniestom itd ili u onom Realu sa Marcelom, Modricem, Kroosom, Benzemom itd.

Eto sad sam po tvojoj nekoj logici napisao da su Messi i Ronaldo qrac od ovce :urnebes:
Imao bi 5000 golova i 7500 asistencija :think:

Ja, al ne bi osvajao kao što jeste jel tako?

Pa bismo danas pričali o njemu kao i o Messiju :cool:

Što nije pristao za Španiju da igra jesu ga nudili :D
Koševo Zapad

Avatar
Petardaa
Postovi: 1037
Pridružen/a: 15 nov 2011, 13:34
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Petardaa » 02 jul 2021, 14:50

Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 13:24
Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 13:15
Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 11:37
Pa bolan pogledaj koliko si ''objektivan'', usuđuješ se debelom prigovoriti da bi bio qrc od ovce da mu nije bilo Rivalda i Ronaldinja :urnebes:

Ne shvatam fudbal toliko tragično kao ti :kafa:

Gdje sam ja to napisao? :rol:
Napisao sam kakvu bi tek Messi imao statistiku da je igrao u onakvoj reprezentaciji Brazila... I ne vidim ništa da sam ja tu napisao uvredljivo na račun Ronalda? Ne znam da li se samo praviš lud ili šta već jer si vjerojatno i sam svjestan činjenice da je Ronaldo igrao u daleko jačoj reprezentaciji pa se sada pokušavaš izvući na tu glupu foru da sam sam napisao da bi Ronaldo bio qrac od ovce da nije imao Rivalda i Ronaldinja.

Ako si stvarno donio takav zaključak na osnovu onog što sam napisao ti si najebo u životu sa takvim načinom zaključivanja stvari.

Inače, za Brazilskog Ronalda smatram da je sigurno u TOP 5 najboljih igrača koji su ikada igrali ovu igru.

Također bi volio vidjeti i Maradonu u toj reprezentaciji Brazila ili u onoj Barceloni sa Alvesom, Xavijem i Iniestom itd ili u onom Realu sa Marcelom, Modricem, Kroosom, Benzemom itd.

Eto sad sam po tvojoj nekoj logici napisao da su Messi i Ronaldo qrac od ovce :urnebes:
Imao bi 5000 golova i 7500 asistencija :think:

Ja, al ne bi osvajao kao što jeste jel tako?

Pa bismo danas pričali o njemu kao i o Messiju :cool:

Što nije pristao za Španiju da igra jesu ga nudili :D
To je previše čak i za Messijeve kriterije :mrgreen:

Pa naravno da ne bi osvojio. Lik je osvojio sa Brazilom 2 Copa Americe i 2 SP, a sa klubom nikad nije osvojio ni ligu prvaka, a mislim da čak nije osvojio ni ligu. Ronaldo je osvojio 2 SP što je milion puta teže nego osvojiti ligu prvaka ili ligu koja se igra svake godine. To je šokantno. To ti najbolje govori kakvu je reprezentaciju Brazil imao.

A Real je osvojio ligu sezonu prije nego što će Ronaldo doći, isto kao što su osvojili ligu odmah i poslije njegovog odlaska iz Reala. Njemu se desilo nešto slično kao i Xaviju. Xavi sa Barcelonom nije mogao da osvoji ligu prvaka za sve one sezone dok se Messi nije pojavio. A Eto i Ronaldinho osvojiše 2006-e ligu prvaka bez njega čim je se Xavi ozljedio na pola godine :rol: Fudbal je čudna stvar i jednostavno se takve stvari dešavaju bez obzira na to koliko zvučale smiješno :rol: Inače, Xavi je sa Barcelonom u periodu od 1998 do 2008 godine osvojio tek 2 titule lige, a i tu jednu ligu je osvojio tako što je bio ozljeđen pola sezone 2005/06 :rol: A standardni igrač Barcelone je postao već 2001-e godine. Isto onako kako se može reći šta je Messi osvojio bez njih, tako se može reći i šta su oni osvojili bez Messija u Barceloni. Izgleda da im je bilo mnogo lakše osvojiti sa Španijom EP i SP sa Casillasom, Ramosom, Davidom Silvom nego ligu sa Barcelonom i sa Valdezom, Olegerom, Van Bommelom...

Uvijek sam govorio i uvijek ću reći da Messi bez Barcelone ne bi osvojio ni pola onih trofeja isto kao što i Barcelona ne bi osvojila bez njega. Također to isto mislim i za Real i Cristiana. Istu korist kakvu je Ronaldo imao od Reala tako su i oni imali sa njim.

Poenta svega je u tome da se svi veliki igrači mogu osporavati na neki način, apslolutno svi osim jedinog i jedinog - Maradone.

Čak se i Pele može osporavati. Piše mu se da je osvojio 3 SP, a ono jedno je osvojio tako što se ozljedio u prvom kolu grupne faze i nije više ni igrao. Brazil je bio toliko dobar da su to SP osvojili i bez njega.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14818
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Shategabri » 02 jul 2021, 15:08

Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 14:50
Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 13:24
Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 13:15



Gdje sam ja to napisao? :rol:
Napisao sam kakvu bi tek Messi imao statistiku da je igrao u onakvoj reprezentaciji Brazila... I ne vidim ništa da sam ja tu napisao uvredljivo na račun Ronalda? Ne znam da li se samo praviš lud ili šta već jer si vjerojatno i sam svjestan činjenice da je Ronaldo igrao u daleko jačoj reprezentaciji pa se sada pokušavaš izvući na tu glupu foru da sam sam napisao da bi Ronaldo bio qrac od ovce da nije imao Rivalda i Ronaldinja.

Ako si stvarno donio takav zaključak na osnovu onog što sam napisao ti si najebo u životu sa takvim načinom zaključivanja stvari.

Inače, za Brazilskog Ronalda smatram da je sigurno u TOP 5 najboljih igrača koji su ikada igrali ovu igru.

Također bi volio vidjeti i Maradonu u toj reprezentaciji Brazila ili u onoj Barceloni sa Alvesom, Xavijem i Iniestom itd ili u onom Realu sa Marcelom, Modricem, Kroosom, Benzemom itd.

Eto sad sam po tvojoj nekoj logici napisao da su Messi i Ronaldo qrac od ovce :urnebes:
Imao bi 5000 golova i 7500 asistencija :think:

Ja, al ne bi osvajao kao što jeste jel tako?

Pa bismo danas pričali o njemu kao i o Messiju :cool:

Što nije pristao za Španiju da igra jesu ga nudili :D
To je previše čak i za Messijeve kriterije :mrgreen:

Pa naravno da ne bi osvojio. Lik je osvojio sa Brazilom 2 Copa Americe i 2 SP, a sa klubom nikad nije osvojio ni ligu prvaka, a mislim da čak nije osvojio ni ligu. Ronaldo je osvojio 2 SP što je milion puta teže nego osvojiti ligu prvaka ili ligu koja se igra svake godine. To je šokantno. To ti najbolje govori kakvu je reprezentaciju Brazil imao.

A Real je osvojio ligu sezonu prije nego što će Ronaldo doći, isto kao što su osvojili ligu odmah i poslije njegovog odlaska iz Reala. Njemu se desilo nešto slično kao i Xaviju. Xavi sa Barcelonom nije mogao da osvoji ligu prvaka za sve one sezone dok se Messi nije pojavio. A Eto i Ronaldinho osvojiše 2006-e ligu prvaka bez njega čim je se Xavi ozljedio na pola godine :rol: Fudbal je čudna stvar i jednostavno se takve stvari dešavaju bez obzira na to koliko zvučale smiješno :rol: Inače, Xavi je sa Barcelonom u periodu od 1998 do 2008 godine osvojio tek 2 titule lige, a i tu jednu ligu je osvojio tako što je bio ozljeđen pola sezone 2005/06 :rol: A standardni igrač Barcelone je postao već 2001-e godine. Isto onako kako se može reći šta je Messi osvojio bez njih, tako se može reći i šta su oni osvojili bez Messija u Barceloni. Izgleda da im je bilo mnogo lakše osvojiti sa Španijom EP i SP sa Casillasom, Ramosom, Davidom Silvom nego ligu sa Barcelonom i sa Valdezom, Olegerom, Van Bommelom...

Uvijek sam govorio i uvijek ću reći da Messi bez Barcelone ne bi osvojio ni pola onih trofeja isto kao što i Barcelona ne bi osvojila bez njega. Također to isto mislim i za Real i Cristiana. Istu korist kakvu je Ronaldo imao od Reala tako su i oni imali sa njim.

Poenta svega je u tome da se svi veliki igrači mogu osporavati na neki način, apslolutno svi osim jedinog i jedinog - Maradone.
Onda kažeš nisi rekao. Nisi ni ovo boldirano pretpostavljam. Nije to implikacija da debeli nije bio toliko dobar kao što se predstavlja?!

Aha, a šta kažeš na to da su Messijeve vodonoše Xavi i Iniesta, tj. underrated ilitiga u njegovoj sjeni, a zapravo Messi bez njih nema ni blizu trofeja kao sa njima? Mislim to se često provlači. Još uzmeš da su oni u to vrijeme i sa reprezentacijom Španije uzimali sve redom. Pa da, opet je neko drugi zaslužan za njihove uspjehe...to je relativiziranje. Za sve što je uspio Messi je zaslužan, za sve što nije, krivi su drugi.
Obrnuto za debelog, Xavija ili bilo koga drugog, to ne važi. Drugi su im pomogli, a ono što bi kao oni trebali biti prevaga, tu se pokazalo da i nisu tolio dobri bez ostatka ekipe. Sad ćeš ti reći nisi ništa od ovog rekao...

Ahaaa...malo ko da nadolaziš...ovim predzadnjim pasusom. Pa to je jasno, fudbal je timski sport. U košarci je to recimo još brutalnije, koliko je samo superstara koji nemaju NBA prsten. A eto i za debelog znamo da nema LP što opet ne mijenja činjenicu ko je i šta debeli.

A vidi recimo jednog Henryja su pljuvali kad je rukom dao gol i ušutio se, pa mu reprezentacija profitirala od toga.

Maradonin gol rukom je Božija ruka, na to se svršava. A inače je igranje rukom prljavo, pogotovo dok nije bilo VAR-a, o svakom igranju rukom koje je uticalo na rezultat idu rasprave. Za Maradonu niko neće reći da je dao prljav gol.
Koševo Zapad

Avatar
Petardaa
Postovi: 1037
Pridružen/a: 15 nov 2011, 13:34
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Petardaa » 02 jul 2021, 16:21

Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 15:08
Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 14:50
Shategabri je napisao/la:
02 jul 2021, 13:24


Imao bi 5000 golova i 7500 asistencija :think:

Ja, al ne bi osvajao kao što jeste jel tako?

Pa bismo danas pričali o njemu kao i o Messiju :cool:

Što nije pristao za Španiju da igra jesu ga nudili :D
To je previše čak i za Messijeve kriterije :mrgreen:

Pa naravno da ne bi osvojio. Lik je osvojio sa Brazilom 2 Copa Americe i 2 SP, a sa klubom nikad nije osvojio ni ligu prvaka, a mislim da čak nije osvojio ni ligu. Ronaldo je osvojio 2 SP što je milion puta teže nego osvojiti ligu prvaka ili ligu koja se igra svake godine. To je šokantno. To ti najbolje govori kakvu je reprezentaciju Brazil imao.

A Real je osvojio ligu sezonu prije nego što će Ronaldo doći, isto kao što su osvojili ligu odmah i poslije njegovog odlaska iz Reala. Njemu se desilo nešto slično kao i Xaviju. Xavi sa Barcelonom nije mogao da osvoji ligu prvaka za sve one sezone dok se Messi nije pojavio. A Eto i Ronaldinho osvojiše 2006-e ligu prvaka bez njega čim je se Xavi ozljedio na pola godine :rol: Fudbal je čudna stvar i jednostavno se takve stvari dešavaju bez obzira na to koliko zvučale smiješno :rol: Inače, Xavi je sa Barcelonom u periodu od 1998 do 2008 godine osvojio tek 2 titule lige, a i tu jednu ligu je osvojio tako što je bio ozljeđen pola sezone 2005/06 :rol: A standardni igrač Barcelone je postao već 2001-e godine. Isto onako kako se može reći šta je Messi osvojio bez njih, tako se može reći i šta su oni osvojili bez Messija u Barceloni. Izgleda da im je bilo mnogo lakše osvojiti sa Španijom EP i SP sa Casillasom, Ramosom, Davidom Silvom nego ligu sa Barcelonom i sa Valdezom, Olegerom, Van Bommelom...

Uvijek sam govorio i uvijek ću reći da Messi bez Barcelone ne bi osvojio ni pola onih trofeja isto kao što i Barcelona ne bi osvojila bez njega. Također to isto mislim i za Real i Cristiana. Istu korist kakvu je Ronaldo imao od Reala tako su i oni imali sa njim.

Poenta svega je u tome da se svi veliki igrači mogu osporavati na neki način, apslolutno svi osim jedinog i jedinog - Maradone.
Onda kažeš nisi rekao. Nisi ni ovo boldirano pretpostavljam. Nije to implikacija da debeli nije bio toliko dobar kao što se predstavlja?!

Aha, a šta kažeš na to da su Messijeve vodonoše Xavi i Iniesta, tj. underrated ilitiga u njegovoj sjeni, a zapravo Messi bez njih nema ni blizu trofeja kao sa njima? Mislim to se često provlači. Još uzmeš da su oni u to vrijeme i sa reprezentacijom Španije uzimali sve redom. Pa da, opet je neko drugi zaslužan za njihove uspjehe...to je relativiziranje. Za sve što je uspio Messi je zaslužan, za sve što nije, krivi su drugi.
Obrnuto za debelog, Xavija ili bilo koga drugog, to ne važi. Drugi su im pomogli, a ono što bi kao oni trebali biti prevaga, tu se pokazalo da i nisu tolio dobri bez ostatka ekipe. Sad ćeš ti reći nisi ništa od ovog rekao...

Ahaaa...malo ko da nadolaziš...ovim predzadnjim pasusom. Pa to je jasno, fudbal je timski sport. U košarci je to recimo još brutalnije, koliko je samo superstara koji nemaju NBA prsten. A eto i za debelog znamo da nema LP što opet ne mijenja činjenicu ko je i šta debeli.

A vidi recimo jednog Henryja su pljuvali kad je rukom dao gol i ušutio se, pa mu reprezentacija profitirala od toga.

Maradonin gol rukom je Božija ruka, na to se svršava. A inače je igranje rukom prljavo, pogotovo dok nije bilo VAR-a, o svakom igranju rukom koje je uticalo na rezultat idu rasprave. Za Maradonu niko neće reći da je dao prljav gol.
Naravno da jesam rekao i stojim iza toga.
Ali isto onoliko koliko je Brazilski Ronaldo profitirao od dobrog tima Brazila toliko su i oni profitirali od Ronalda. To isto se može reći i za Barcelonu, Real, Messija i Ronalda. Šta ti tu nije jasno?

Za sve što je uspio Messi je zaslužan, za sve što nije, krivi su drugi?
Obrnuto za debelog, Xavija ili bilo koga drugog, to ne važi? Gdje sam ja bolan napisao takvo nešto? Tvoj najveći problem je što izvlačiš stvari iz konteksta i što primjetiš samo one stvari gdje ja hvalim Messija dok one stvari gdje ga omalovažavam ignorišeš. Iskren da budem i očekivao sam da ćeš primjetiti dio komentara gdje sam ja omaložavao Xavija i gdje je sam napisao da je Xavi bez Messija u prvih 10 godina svoje karijere osvojio samo 1 ligu, isto kao što sam i znao da ćeš ignorisati dio komentara gdje sam napisao da Messi bez Barcelone (Xavija i Inieste) ne bi uzeo pola trofeja. Ako ti ja sa svojim predzadnjim pasusom nisam bio dovoljno jasan, tebi stvarno nema pomoći.

A to isto se može reći i za Cristiana. Lik je u zadnje 3 sezone sa Realom uzeo 3 lige prvaka zaredom dao 39 golova, promjeni klub i sada ispada po osminamafinala, a u ligi prvaka daje u 3 sezone samo 14 golova (pola iz penala) :rol: U reprezentaciji u najbitnijim utakmicama u nokaut fazi gotov nikad ništa nije napravio i ima samo 3 gola i 2 asistencije za 15 godina karijere ali je zato uvijek tu kada treba biti prevaga u kvalifikacijama protiv raznih Andora, Estonija, Farskih Otoka kojima je utrpao 50+ golova.

I naravno da neće niko zamjeriti Maradoni što je dao gol rukom protiv Engleza kada se meč odigrao četiri godine nakon Foklandskog rata između Velike Britanije i Argentine. Da je to uradio protiv bilo kojeg drugog protivnika siguran sam da bi mu se zamjerilo kao i Henryu.

Avatar
ASD
Postovi: 26252
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la ASD » 02 jul 2021, 23:23

Paragvaj izveo sastav bez igrača koji igraju van Južne Amerike.

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Blejzer10 » 02 jul 2021, 23:43

Petardaa je napisao/la:
02 jul 2021, 10:39
Ekipa Argentine iz finala SP 2014
slika
Skontaj da su držali egal do 113. minute :crazy:

Higuain, Messi i Palacio ima da sanjaju svoje šanse do kraja života. Bog zna kad će opet Argentina vidjeti finale SP.

Avatar
branimir85
Postovi: 14894
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la branimir85 » 02 jul 2021, 23:50

ASD je napisao/la:
02 jul 2021, 23:23
Paragvaj izveo sastav bez igrača koji igraju van Južne Amerike.
Zato mi nijedan nije poznat, a prije Santa Cruz, Barrios, Cardozo, Valdes...a zanimljivo prezime ima glavni sudac, sigurno su njegovi s ovi prostora :D
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31094
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Chinaglia » 03 jul 2021, 04:16

koliko je chile postao tuzna ekipa, nemaju zivota u sebi, imali su igraca vise skoro citavo drugo pol protiv brazila, a igrali su kao da su imali igraca manje i sasvim je razumljivo da im je opao kvalitet jer vise nema nekih igraca koji su tu bili prije 5 ili 6 godina, ili su sada u ozbiljnim godinama, a tad su dozivjeli vrhunac s dvije uzastopne osvojene "copa americe", medjutim, ovako bezvoljna igra je negledljiva

Avatar
Petardaa
Postovi: 1037
Pridružen/a: 15 nov 2011, 13:34
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Petardaa » 03 jul 2021, 08:23

Chinaglia je napisao/la:
03 jul 2021, 04:16
koliko je chile postao tuzna ekipa, nemaju zivota u sebi, imali su igraca vise skoro citavo drugo pol protiv brazila, a igrali su kao da su imali igraca manje i sasvim je razumljivo da im je opao kvalitet jer vise nema nekih igraca koji su tu bili prije 5 ili 6 godina, ili su sada u ozbiljnim godinama, a tad su dozivjeli vrhunac s dvije uzastopne osvojene "copa americe", medjutim, ovako bezvoljna igra je negledljiva
Ma svi su opali u kvaliteti. Ja ne znam na šta će njihove reprezentacije ličiti kada se oproste od reprezentacije Messi, Di Maria, Aguero, Suarez, Cavani, Vidal, Vargas, Cuardado itd, a svi oni imaju 33+ godina, Baš šteta jer uvijek sam navijao za reprezentacije iz Južne Amerike na SP, i od 2010 godine uvijek je bilo u završnicama po 6-7 njihovih reprezentacija.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la ReX » 04 jul 2021, 02:02

Tuzno, da ne moze biti tuznije. Ovaj fudbal u JA je na veoma niskim granama nakon jednog sjajnog perioda, mislim da je vrijeme da se konacno kaze da je to sada proslost.

Pisalo se o ovome vec na jednu od prethodni stranica ali slijedi jedan mracni period JA:og fudbala. Ekipama poput Urugvaja i Kolumbije slijedi scenario BiH gdje ce biti u vrhu neka ispodprosjecna ekipa. Chile svakako vec otpao opasno. Argentina nikoga ne plasi, nakon Messija ce to biti jos izvjesnije. Znam da mnogi dizu Brazil i dalje ali Bogami ni kod njih to nije vise na tom nivou. Drzi ih trenutno igraci generacije 91-93 ali i oni ulaze polahko u 30e.

Bojim se da cu u skorijoj buducnosti na SP ove repke iz JA biti neka vrste vrece za boksanje evropskim ekipama. Steta.
@igrajlopte 🐦

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Neutral » 04 jul 2021, 02:27

Brazil ima odlične igrače i teško da oni mogu pasti tek tako. S druge strane te ostale ekipe su srednja žalost.

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la Captain4 » 04 jul 2021, 04:36

Neutral je napisao/la:
04 jul 2021, 02:27
Brazil ima odlične igrače i teško da oni mogu pasti tek tako. S druge strane te ostale ekipe su srednja žalost.
Brazil u zadnjih 30 godina nije bio samo favorit u Južnoj Africi. Jednostavno prevelika fudbalska nacija i puna talentovanih igrača koja će dok je svijeta i vijeka biti jedan od favorita na svakom SP. Isto važi i za Argentinu, samo je njihov problem druge tematike, odnosno u organizaciji strukture saveza.

Vrhunac Južne Amerike je SP u Brazilu gdje su igrali odličan fudbal svi koji su se kvalificirali.
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Copa America 2021

Post Postao/la ReX » 04 jul 2021, 04:56

Jarac rutinski. Dvije asistencije i jedan gol.

:kafa:
@igrajlopte 🐦

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.