Moderni fudbal - DA ili NE?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: insider,ribery,rio_Ferdy88

Da li ste za modernizaciju fudbala raznim pomagalima ?

Apsolutno Da
31
32%
Apsolutno Ne
52
54%
Svejedno
7
7%
Nemam stav prema tome
6
6%
 
Ukupno glasova: 96

Avatar
Valencia
Postovi: 5408
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la Valencia » 06 dec 2011, 23:11

ZELJO DO GROBA je napisao/la:finansijiski fair play? apsolutno
fudbal je dovoljno unisten kao sport sa svom ovom lovom, postoje timovi koji nemaju niti jednog igraca iz svoje skole, koji po sezoni daju 200-300 miliona za transfere, jednbostavno to je neprihvatljivo...
nekad je najbolji igrac svijeta za par hiljada funti prelazi u drugi klub, dok sad se nude cifre od 100-150 miliona...
jel to normalno?

nema teorije i ovo bi znacajno unaprijedilo fudbal i sve njegove cari...
E ovo fakat ne mogu shvatiti,.. Sta ti ovdje nije jasno!?

Ako klub obrce stotine miliona eura godisnje, onda je sasvim logicno da su cijene i plate igraca podjednako visoke,.. Je l' ti vise volis da te pare zavrse u dzepovima vlasnika klubova ili igraca!? Sta po tebi treba uraditi sa ogromnim profitom koji klubovima prave ti igraci (ako vec mislis da zaradjuju previse),.. !? Je l' ih treba vlasnik ugraditi u jos jednu kucetinu il' sta vec!??

Isto je i sa transferima,.. Prije su klubovi ostvarivali neuporedivo manji profit, pa su i transferi igraca bili znatno manji. Kako profit raste - rastu i visine transfera. Ne znam sta vam tu nije jasno, cista logika.

Istina, ti u svome komentaru nisi naveo neslaganje sa 'visokim' platama, taj zakljucak sam sam izvukao :mrgreen: . Ako ti smetaju visoki transferi, onda ti valjda smetaju i visoke plate :mrgreen: .


Da se pitam,.. Najradije bih donjeo zakon po kojem svaka ekipa moze imati maksimalno 6 stranaca, 6 igraca iz maticne drzave i ostatak iz flastitog pogona :mrgreen: . Al' to je utopija koja ne zasluzuje vise od jedne recenice.

Idealno bi bilo uvesti limit na plate kao sto je to slucaj u NBA. Teoretski i onda mozes imati u timu Mesija, Ronalda, Runija i 15 djecaka koja ce igrati za kikirikikikiki :mrgreen: . Spucas upola manji limit nego sto sada za plate izdvaja recimo Siti ili Barsa, pa da onda vidimo ko je gazda :mrgreen: . Tada bi pored para rezultat donosio i mukotrpan rad na svim poljima. Al' nema od toga nista u narednom periodu,..

I ovaj finansijski Fair play je dobra stvar za pocetak,. Al' i tu sam skeptican,.. Kako UEFA i FIFA mogu nametati zakone suportne Njemackoj, Francuskoj, Spaniji ili VB :roll: !?
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 07 dec 2011, 01:42

Valencia je napisao/la:
ZELJO DO GROBA je napisao/la:finansijiski fair play? apsolutno
fudbal je dovoljno unisten kao sport sa svom ovom lovom, postoje timovi koji nemaju niti jednog igraca iz svoje skole, koji po sezoni daju 200-300 miliona za transfere, jednbostavno to je neprihvatljivo...
nekad je najbolji igrac svijeta za par hiljada funti prelazi u drugi klub, dok sad se nude cifre od 100-150 miliona...
jel to normalno?

nema teorije i ovo bi znacajno unaprijedilo fudbal i sve njegove cari...
E ovo fakat ne mogu shvatiti,.. Sta ti ovdje nije jasno!?

Ako klub obrce stotine miliona eura godisnje, onda je sasvim logicno da su cijene i plate igraca podjednako visoke,.. Je l' ti vise volis da te pare zavrse u dzepovima vlasnika klubova ili igraca!? Sta po tebi treba uraditi sa ogromnim profitom koji klubovima prave ti igraci (ako vec mislis da zaradjuju previse),.. !? Je l' ih treba vlasnik ugraditi u jos jednu kucetinu il' sta vec!??

Isto je i sa transferima,.. Prije su klubovi ostvarivali neuporedivo manji profit, pa su i transferi igraca bili znatno manji. Kako profit raste - rastu i visine transfera. Ne znam sta vam tu nije jasno, cista logika.

Istina, ti u svome komentaru nisi naveo neslaganje sa 'visokim' platama, taj zakljucak sam sam izvukao :mrgreen: . Ako ti smetaju visoki transferi, onda ti valjda smetaju i visoke plate :mrgreen: .


Da se pitam,.. Najradije bih donjeo zakon po kojem svaka ekipa moze imati maksimalno 6 stranaca, 6 igraca iz maticne drzave i ostatak iz flastitog pogona :mrgreen: . Al' to je utopija koja ne zasluzuje vise od jedne recenice.

Idealno bi bilo uvesti limit na plate kao sto je to slucaj u NBA. Teoretski i onda mozes imati u timu Mesija, Ronalda, Runija i 15 djecaka koja ce igrati za kikirikikikiki :mrgreen: . Spucas upola manji limit nego sto sada za plate izdvaja recimo Siti ili Barsa, pa da onda vidimo ko je gazda :mrgreen: . Tada bi pored para rezultat donosio i mukotrpan rad na svim poljima. Al' nema od toga nista u narednom periodu,..

I ovaj finansijski Fair play je dobra stvar za pocetak,. Al' i tu sam skeptican,.. Kako UEFA i FIFA mogu nametati zakone suportne Njemackoj, Francuskoj, Spaniji ili VB :roll: !?
jasno je da klubovi zaradjuju puno love i oko toga si objasnio, al mislim da se to moze rijesiti i na drugi nacin,

al prvo da se vratimo na ovaj novi zakon FIFA/UEFA-e koji kaze da timovi ne mogu trositi vise nego sto zaradjuju, to na prvu i pridonosi malo samom smanjenju trosenja, al za par sezona i to ce biti "hakovano", jer npr veliki klubovi sa bogatim vlasnikom sebi mogu dozvoliti da pare ulazu u neke druge stvari koje manje-vise nemaju veze sa fudbalom, kao npr osnovati neku industrijisku firmu kako bi kasnije prikazivali veliki profit, i opet ce se trositi brdo love na transfere i plate...mislim da ovi novi zakoni mogu trajati najvise 2-3 godine i da ce se sve vratiti na staro, a ovo da ce klubovi poceti ulagati u neke druge nefudbalske djelatnosti ce se desiti ubrzo, nekivjerovatno na tome vec i rade, mislim da je Manchester United tu u pitanju, oni su kupovali neku zemlju oko Old Trafforda ili nesto slicno, Glejzeri su finanskiski magovi, samo neznam iz kog razloga smetaju navijacima Uniteda...
nece se mozda ici u industrijiske firme, al ice se na neke druge djelatnosti...

a uvesti zakon po kome klubovi ne mogu potrositi vise od 20,30,50 miliona za transfere godisnje, to bi bilo sasvim OK, time bi se i spustila cijena transfera, jer ne bi niko kosto vise od nekih 50 miliona, sto bi bilo kolko tolko OK...

i naravno podsticati razvoj omladinskih pogona,
to je vec regulisano ovim zakonom FIFA-e, ulaganja u omladinske pogone ne prikazuju se kao rashodi...

kad bi se nesto slicno ovome sto sam naveo desilo, vise trenera bi radilo u omladinskim skolama, vise bi se paznje istim posvecivalo, a kupovali bi se samo oni igraci koji su vise nego neophodni, dok bi s druge strane, neki slabiji klubovi lakse zadrzavali igrace, i vjerovatno bi pravili vece uspeje i bili bi konkurentniji...
ovo bi diglo i sam kvalitet fudbala...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la amho » 07 dec 2011, 12:02

@ valensija

nijemci vec imaju neku vrstu finansijskog fairplay-a... sistem licenciranja je uglavnom baziran na ispunjavanju finansijskih uslova i stabilnosti... investitor ne moze imat' vecinu u upravljačkoj strukturu, a samim time mu je smanjena atraktivnost za ulaganje, jer ko ce dat' basnoslovne iznose, ako na kraju neko drugi odlučuje...
budžeti klubova moraju biti realni i održivi u svakom smislu... prihodi od tv prava se centralno prodaju u skladu sa doprinosom, uspjesima i gledanosti pojedinog kluba (u njemackoj ilustracije radi minimalni iznos od tv prava koji najslabiji klub dobije je veci od prihoda valensije i seville u spaniji)

mislim da bi sistem slican njemackom trebali prenijet na nivo uefe, odnosno svih saveza-liga članica.. uvest' neke dodatne mehanizme tipa: nema zaduživanja za transfere i plate, ograničiti broj registrovanih profesionalaca (ograničiti broj stranaca nije moguće zbog zakona EU za državljane zemalja članica), nametnuti kvotu domacih igraca u klubu (mislim da nijemci i to imaju).

bez stvarnog finansijskog fairplay-a nema ni sportskog fairplay-a... ;)

Avatar
nime_tm87
Postovi: 5980
Pridružen/a: 23 jun 2009, 13:08
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la nime_tm87 » 07 dec 2011, 16:44

Ma kakav moderni fudbal imam osjecaj da ce ovi levati totalno sj.ebati fudbal da to nece biti kao sad bice puno ebene tehnike i ostalih sranja ...cuj pametna lopta, e stvarno, cuj pojednostavljenje ofsajda neka ba ljudi spustite se ostavite ovako kako jeste ... :lol:

Avatar
Valencia
Postovi: 5408
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la Valencia » 07 dec 2011, 17:07

amho je napisao/la:@ valensija

nijemci vec imaju neku vrstu finansijskog fairplay-a... sistem licenciranja je uglavnom baziran na ispunjavanju finansijskih uslova i stabilnosti... investitor ne moze imat' vecinu u upravljačkoj strukturu, a samim time mu je smanjena atraktivnost za ulaganje, jer ko ce dat' basnoslovne iznose, ako na kraju neko drugi odlučuje...
budžeti klubova moraju biti realni i održivi u svakom smislu... prihodi od tv prava se centralno prodaju u skladu sa doprinosom, uspjesima i gledanosti pojedinog kluba (u njemackoj ilustracije radi minimalni iznos od tv prava koji najslabiji klub dobije je veci od prihoda valensije i seville u spaniji)

mislim da bi sistem slican njemackom trebali prenijet na nivo uefe, odnosno svih saveza-liga članica.. uvest' neke dodatne mehanizme tipa: nema zaduživanja za transfere i plate, ograničiti broj registrovanih profesionalaca (ograničiti broj stranaca nije moguće zbog zakona EU za državljane zemalja članica), nametnuti kvotu domacih igraca u klubu (mislim da nijemci i to imaju).

bez stvarnog finansijskog fairplay-a nema ni sportskog fairplay-a... ;)
A mislis da bi Engleska prihvatila sistem koji postoji u Svabiji :mrgreen: !? Bi rado, kao sto im sada pomazu u prevazilazenju krize u 'eurozoni' :mrgreen: . Sve to lijepo zvuci, al' cisto sumnjam da ce se bilo sta realizovati u blizoj buducnosti. Potrebno je da propadne ovaj liberalni kapitalizam, da se neke stvari promjene u funkcionisanju drzava, pa da se tek onda promjene prenesu na sport i fudabal. Do tada sam sasvim pesimistican,.. Ne znam sta je sa ovim finansijskim 'fer plej'!? Da li ce uopste zaziviti,.. !? A i ako zazivi tesko ce funkcionisati i pravilno se provoditi.

Prave promjene idu sa viseg ka nizem nivou,.. To je kao kod nas, ocekujemo korjenite poromjene u fudbalu, a drzava nam 'luda kuca' :mrgreen: .
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la amho » 07 dec 2011, 21:49

@ valencia
nacin funkcionisanja EPL-a neminovno vodi ka finansijskom krahu... samo je pitanje vremena kada ce im se desiti scenario italijanske lige... dovoljno je da roman, mensur i malcolm izgube interes i ode sve u p.m... vec sad su premierligaski klubovi prezaduzeni... njima je jedini spas finansijski fairplay... ali kad shvate bice kasno... ;)

sto se tice opste krize si vjerovatno upravu... ali ima i ona stara dobra: riba smrdi od glave, ali se cisti od repa ;)

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la Devil » 08 dec 2011, 01:20

I ide jos jedan cist penal koji nije sviran,iz meca u mec me ceone sudije odusevljavaju svojim fantasticnim odlukama. :oops:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 08 dec 2011, 02:37

Devil je napisao/la:I ide jos jedan cist penal koji nije sviran,iz meca u mec me ceone sudije odusevljavaju svojim fantasticnim odlukama. :oops:
pazi cinjenica je da 10 ociju vidi bolje nego 6, zasto ne pokusati, ja sam za da se ubaci jos sudija, sto vise ljudi bolja kvaliteta sudjenja...

a druga stvar zasto ne navedes neke dobre odluke tih sudija...sigurno ih je bilo, u sljedecim utakmicama u kojima budu pokusacu da pazljivo pratim njihov rad...

u sustini ne vidim nedostatak tih sudija, a kao sto sam vec naveo bolje vidi 10 nego 6 ociju...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la Tribalian » 08 dec 2011, 21:21

:!: :!: :!: :!: :!:

slika
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la Devil » 08 dec 2011, 21:28

ZELJO DO GROBA je napisao/la:
Devil je napisao/la:I ide jos jedan cist penal koji nije sviran,iz meca u mec me ceone sudije odusevljavaju svojim fantasticnim odlukama. :oops:
pazi cinjenica je da 10 ociju vidi bolje nego 6, zasto ne pokusati, ja sam za da se ubaci jos sudija, sto vise ljudi bolja kvaliteta sudjenja...

a druga stvar zasto ne navedes neke dobre odluke tih sudija...sigurno ih je bilo, u sljedecim utakmicama u kojima budu pokusacu da pazljivo pratim njihov rad...

u sustini ne vidim nedostatak tih sudija, a kao sto sam vec naveo bolje vidi 10 nego 6 ociju...
Bilo ih je ali u mizernom broju,zadnja 2 kola LP i EL su donela bar 6-7 velikih gresaka u onih 20-ak utakmica sto sam ja odgledao,a verovatno ih je bilo i na ostalim mecevima.
Jednostavno FIFA i UEFA su napravili ogroman previd prilikom stavljanja ovih sudija,jer apsolutno ni u kakvom smislu doprineli kvalitetu sudjenja na utakmica,stavise.Sada ni linijski sudija nema toliku slobodu odlucivanja kao pre,sada je za namestanje utakmice potreban samo jedan ceoni sudija,jer on u svakome trenutku moze sugerisati pomocniku da je penal ili da nije gol zbog prekrsaja,a glavni ce to uvaziti jer je on daleko od mesta dogadjaja i hoce da veruje ceonom da je ispravna odluka,a oni su ih toliko napravili da je to strasno.
Pa evo mec Tottenham-PAOK i sramna odluka da se ponisti gol je jedna od najludjih stvari koje sam video u fudbalu i to sve zbog ceonog sudije. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la Johnyx95 » 08 dec 2011, 21:44

Devil je napisao/la:[/b].
Sada ni linijski sudija nema toliku slobodu odlucivanja kao pre,sada je za namestanje utakmice potreban samo jedan ceoni sudija,jer on u svakome trenutku moze sugerisati pomocniku da je penal ili da nije gol zbog prekrsaja,a glavni ce to uvaziti jer je on daleko od mesta dogadjaja i hoce da veruje ceonom da je ispravna odluka,a oni su ih toliko napravili da je to strasno.
Upravo tako, sad se sudije ograđuju jer nijedan ne želi preuzeti odgovornost. Sjećam se situacija da je glavni svirao nešto na sugestiju pomoćnika i onda kad su ga igrači opkolili ovaj se brani kao 'nisam ja, on je tako rekao'. Slično se događa i sa četvrtim/petim sudijama. :roll: Oni nisu ništa bolje donijeli nogometu, čak mislim da su i otežali u nekim prilikama. A o finansijskom troškovima da i ne govorim...
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
bh hrvat
Postovi: 2165
Pridružen/a: 13 jan 2009, 21:49
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la bh hrvat » 19 dec 2012, 22:07

Danasnji inter zapresic bi laganice poderao jedan hsv iz osamdesetih sa hrubesom koji je tada harao evropom

Avatar
FliX
Postovi: 4731
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la FliX » 20 dec 2012, 00:59

bh hrvat je napisao/la:Danasnji inter zapresic bi laganice poderao jedan hsv iz osamdesetih sa hrubesom koji je tada harao evropom
Inter Milan pa bi mogli i raspravljat, al taj Inter hmmm.. salu na stranu ipak je to tvoje misljenje i postujem.

Ja sam ZA dobar fudbal.

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Moderni fudbal-Da ili Ne

Post Postao/la ASD » 20 dec 2012, 20:10

dziza_23 je napisao/la:Za uvodjenje pomagala, apsolutno da. Zasto ne, kad vec u tenisu, NFL-u, NBA i na raznim mjestima imamo mogucnost izazivanja sudijskih odluka ( i oni su ljudi). Sto je sinoc onaj gol Osvalda morao biti ponisten i zasto bi ekipe morale biti zakinute kad sudije ne vide da je lopta presla liniju.
Fudbal igraju i amateri i profesionalci.
Ako zelimo da svi budu ravnopravni kako mislis da kod nas kantonalci uvede te moderne tehnologije.
One tehnologije sto su se testirale u Japanu nebi mogao uvesti nijedan Premijerligas.

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la ASD » 20 dec 2012, 20:12

bh hrvat je napisao/la:Danasnji inter zapresic bi laganice poderao jedan hsv iz osamdesetih sa hrubesom koji je tada harao evropom
Inter iz Zapresica bi rasturio i Dream team Svijeta iz tog vremena.

Avatar
FliX
Postovi: 4731
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la FliX » 22 dec 2012, 11:45

ASD je napisao/la:
bh hrvat je napisao/la:Danasnji inter zapresic bi laganice poderao jedan hsv iz osamdesetih sa hrubesom koji je tada harao evropom
Inter iz Zapresica bi rasturio i Dream team Svijeta iz tog vremena.
Jel to ovaj Inter Zaprescic sto je prije dve mjeseca "marno" Barcelonu u gostima 0-3 ? Ako je to taj, onda.. :mrgreen:

Avatar
bh hrvat
Postovi: 2165
Pridružen/a: 13 jan 2009, 21:49
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la bh hrvat » 12 jan 2013, 08:10

Ili recimo danasnji zeljo bi poderao nekadasnji juventus sa betegom.danas olimpik sarajevo ima jace i duze pripreme nego milan prije trideset godina

Avatar
BaDa12
Postovi: 4412
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la BaDa12 » 12 feb 2013, 12:51

Ne znam koliko se uklapa u vašu diskusiju, ali pročitajte jednu zanimljivu kolumnu sportskog novinara, o tome kako se odljubio od nogometa.
http://www.ft.com/cms/s/2/2ed1dcbe-6ff7 ... z2KOPFl5gq" onclick="window.open(this.href);return false;
The simple truth is, of course, that the economic conditions of footballers have changed. Since the 1990s more money has entered the game, and it’s become easier for players to change clubs. If I were a 21-year-old multimillionaire with girls and Ferrari salesmen hurling themselves at me daily, even I might be tempted.
A weekly highlights programme was a highlight of my week. Now that we can watch six live matches every weekend, the secret is out: most football is boring. And the ceaseless flow creates too much repetition. Lionel Messi is the best ever, but now that he’s live on TV 60 times a year, déjà vu encroaches: Messi dribbles past four men and scores, again.
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la azTer » 12 feb 2013, 20:26

fantastična kolumna! jedna od najboljih na tu temu, definitivno.

mnogo toga je, nažalost, istina. koliko dobrog je fudbal u ovolikoj mjeri donio, toliko toga i odnosi. ovaj primjer sa fergusonom i masakrom u maliju najbolje opisuje to.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Moderni fudbal - DA ili NE?

Post Postao/la madridist » 12 feb 2013, 22:42

A jbg,za mene je ovo fudbal,ja nisam živio prije 50 godina i gledao tekme tako da sad mogu suditi o modernom fudbalu.
Ovaj lik što je kolumnu napisao,rješenje vrlo jednostavno,nek prestane gledat tekme na tv nego nek ide na stadion i sve 5 .Idu mi na živce sa tom pričom o zasićenosti tekmama i sl. pa brate ko da te netko tjera pred tv da gledaš svaku tekmu što se prenosi.
I da iako ne znam šta je to staromodni fudbal ja sam 100% ZA moderni fudbal.Ne znam u čemu je to tolika razlika izmedju recimo Capellovog Milana iz 90-ih i nekog giganta danas,jedino ako se ova rasprava ne vodi na temu privatizacije klubova od strane pojedinih milijardera onda možemo razgovarati.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.