Posao za mlade ljude

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Amoxicillin
Postovi: 1605
Pridružen/a: 18 apr 2012, 23:39
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Amoxicillin » 21 apr 2012, 00:35

Tritolone je napisao/la:
alacious je napisao/la:A sta je sa sezonskim poslom u Hrvatskoj...kako tamo naci posao,i da li mogu maloljetnici? :)
Sezonski ima posla koliko hoces, ako se prijavis na vrime za Solaris kod Sibenika gotovo ti je zagarantiran posao, znam da su dobijali ljudi van Hrvatske, pa je tako bilo i Mađara koji su radili kao konobari. Placa ti je ako prvi put dolazis oko 3500-4000 kuna samo sta dobijes i od stranaca jos toliko misecno, znaci da se ogromna lova zaradit.

Taj posao je odlican za pocetnika jer otvara neke druge puteve, evo moj frend je prvo radia u Solarisu, i dobia je zeljeno iskustvo, sad je vec drugu godinu u Tisnom na Murteru i posta je glavni konobar, e tu su pare ogromne.

Mislim da je sad vec kasno za prijave, to se triba prijavit 1,2 mozda treci misec, jer kasnije nemozes uhvatit misto.

Pare su odlicne, al ebiga, to je za ubit se...tu stvarno ima posla, kad ti dođe 7 misec, i ti radis od 9 navecer do ponoc ubijes se kao magarac, ali vridi zbog para, eto ovaj jedan drugi prijatelj sta je bia tamo je platia vozacki i uzea kasnije audi a3 iz 2005.
šta reče, daj i nogama i rukama da se dokopam solarisa :D
Hmm, dala mi je do sad ove nadimke: "Kmeki", "Cmizdravo benavo kmečalo", "šef", "sekundarno ljepilo"...to be continued.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33828
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la legenda reala » 21 apr 2012, 01:23

don_burza je napisao/la:legendo gdje si bio danas da vidis kako se do podne razvuce 10 kubika sljunka po avliji :lol:
Što nisi zvao, da ti pomognem tovariti :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
NeToBoLa
Postovi: 1718
Pridružen/a: 08 mar 2011, 02:36
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la NeToBoLa » 21 apr 2012, 01:25

Mostar je turistički grad pa omladina ima dosta prilika da zaradi ali opet, kao što je neko rekao, neće doći niko po tebe i moliti te da radiš već se moraš malo aktivirati i sigurno ćeš naći nešto. Dalmacija je raj za onoga ko hoće baš da radi a ne da se seka, iziskuje mnogo napora ali si zato hadžija poslije ljeta. Najbitnije se skinuti roditeljima s grbače barem jedan period, da imaš svoj dinar pa si onda i svoj čovjek i više će te cijeniti nego ovako halijedajući i spavajući po čitava ljeta. Dobra je stvar i to što se stekne radna navika, uspostavi se neki normalan ritam koji je inače ljeti kod omladine nenormalan i plus, više pare cijeniš. Tek tada shvatiš roditelja kada ti ne da onoliko koliko tražiš. Ali prije svega radne navike. Znali smo svi u društvu, nas 5,6 što je non stop zajedno bilo da radimo a vjerujte da nam kao cijelini nikad pare nisu bile problem. Radite raja, vrijedno je i bogato to iskustvo osim što ćete se i financijski dići. I ništa nije sramota, sramota je biti kompleksaš.
Who dares, wins !

Avatar
hattab
Postovi: 184
Pridružen/a: 17 okt 2011, 20:13
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la hattab » 21 apr 2012, 11:53

Vidim ima dosta ovih beraca pamuka, jabuka itd :D a ne govorite kako ? sta ? kome ? i tako to. De malo pojasnite raji. Momak nije pitao sta radite i koliko cete zaraditi, nego kako doci do posla, gdje se prijaviti ? Kako otici ko sezonski radnik negdje, manite se suplje :P

Avatar
Sheyi
Postovi: 12264
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Sheyi » 21 apr 2012, 12:56

I mene to zanima

Za branje jabuka u Italiji,te grozdja u Francuskoj :D

Lafo 10 Eura satnica :lol: a tamo odes i naguze te u vinogradu :mrgreen:

Avatar
L_blancos
Postovi: 3435
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la L_blancos » 27 apr 2012, 18:28

Ma najgore sto ni privatnici nisu kao prije i ne moze se vise tako lahko do posla..
Evo npr znam jednog covjeka koji godisnje dize stotine hiljada na sezonskom poslu,otkupljuje covjek sve zivo..Voce,biljke ma sve sve..
Eto dosao je do toga da je glavni dostavljac voca za Hepok.. Mislim da je danas preprodaja nekih egzoticnih stvari najpametnija stvar,samo treba imati m.uda da se ulozi novac..
Nego znam dosta mladjih ljudi koji zaradjuju djeparac preko pika..Hebiga danas ima nekih ljudi koji nisu upoznati sa tim sajtom ili su ga ne koriste pri kupovini.. Nadjes musteriju za neki mobitel npr, nadjes artikal na piku dignes cijenu do neke normalne granice i to je to..

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Elegant » 27 apr 2012, 18:31

Sheyi je napisao/la:I mene to zanima

Za branje jabuka u Italiji,te grozdja u Francuskoj :D

Lafo 10 Eura satnica :lol: a tamo odes i naguze te u vinogradu :mrgreen:
Na takve ponude mogu samo budale pristati, ovo je pogotovo opasno za djevojke. Ko bi normalan isao u Franancusku da bere voce za 10€ po satu ? Gdje ces spavat, sta ces jesti, higijena ?

Ne budite naivni.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la spielführer_21 » 07 maj 2012, 11:19

Arnelinho je napisao/la:@Dubrava: Ja imam kvalitetnu ideju, al' nažalost onakvi kao @spielfuhrer su skeptični glede toga (ne zamjeri drugar). :mrgreen:
Nisam ja skeptičan, ja sam samo realan 8-) Jbga, ja sam se trudio da zaposlim što više ljudi, ali država me yebe :roll:
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
majestic24
Postovi: 17398
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la majestic24 » 04 jun 2012, 13:33

Ja ako ove godine nenadjem sebi posao,vjerovatno krecem u nabavku pcela. Financije cu dijeliti sa starim . Vec smo nesto racunali i mozemo za pocetak imati nekih 20 sanduka. Kako god da okrenem,na gubitku necu biti. Ipak,lakse mi je i oko pcela raditi nego ici na asvalt u sloveniji ili na gradjevinu.

Inace,zivim u opcini koja ima oko 25 k stanovnika a ni jedne fabrike nema u njoj. Zivim u kantonu u kojem je zaposleno 40 hiljada radnika a neradi oko 60 hiljada.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la spielführer_21 » 04 jun 2012, 16:35

majestic24 je napisao/la:Ja ako ove godine nenadjem sebi posao,vjerovatno krecem u nabavku pcela. Financije cu dijeliti sa starim . Vec smo nesto racunali i mozemo za pocetak imati nekih 20 sanduka. Kako god da okrenem,na gubitku necu biti. Ipak,lakse mi je i oko pcela raditi nego ici na asvalt u sloveniji ili na gradjevinu.

Inace,zivim u opcini koja ima oko 25 k stanovnika a ni jedne fabrike nema u njoj. Zivim u kantonu u kojem je zaposleno 40 hiljada radnika a neradi oko 60 hiljada.
To s pčelama podržaJEM. Samo se potrudi da proizvodiš maksimalno prirodan med, malo će trebati vremena dok se to pročuje, no onda će narod navaliti. A logično je da prirodan med možeš prodavati po skupljoj cijeni, dok ovog kojeg filaju šećerom i raznim kemikalijama ima koliko hoćeš i tu je konkurencija veće. Ako med bude pravi, ja ću biti siguran kupac ;)
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Raul_64
Postovi: 14901
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Raul_64 » 04 jun 2012, 17:56

Polozim prijemni lagano :D
i kao i proslo ljeto u Sloveniju na baustelu.

uglavnom,stari se pobrine za mene dobivam 30 eura na dana.
uz to malo smrsam,pocrnim a na kraju krajeva niski skip i brz zalet uz skelu sam doveo do savrsenstva.

proslo ljeto za dvije sedmice zaradio 330 eVra i bogami lijepo je izgledalo,ovo ima da rokam jos vise.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
MrHc
Postovi: 1784
Pridružen/a: 28 jan 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la MrHc » 07 jun 2012, 00:50

samo probavam nesto da me moderatori ne banuju :$

slika, slika , slika
"Postoje dva načina povratka iz bitke: s glavom neprijatelja ili bez svoje!" - Paolo di Canio

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Cautinho » 06 apr 2013, 13:53

Kako se moze postati sportski novinar,ili da radis na nekom vecem portalu (kliks,ss.ba,sport.ba...)Kolika je plata tu?
Keep walking.

Avatar
Otelo
Postovi: 33536
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Otelo » 06 apr 2013, 13:55

Cautinho je napisao/la:Kako se moze postati sportski novinar,ili da radis na nekom vecem portalu (kliks,ss.ba,sport.ba...)Kolika je plata tu?
prvo zavrsis osnovnu (to jos moras),onda srednju (to ja moram) i onda na fakultet pretezno novinarski mislim da ima u Sa il BL i onda cekas konkurs il preko veze.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Dex » 06 apr 2013, 13:56

Dođete sa mnom ljudima knjige vodit, mafija ću postat kako sam kreno.
Pos'o sam našo s 12 godina, plata redovna hvala Bogu, al glava boli, em ne valja što je za računarom
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

FOURTHOFFICIAL
Postovi: 3249
Pridružen/a: 12 feb 2013, 19:40
Lokacija: Sarajevo grade moj - this is the city I most enjoy !
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la FOURTHOFFICIAL » 06 apr 2013, 13:59

Dex nastaviš li tako, počet ću prijavljivat tvoje postove.
Seo rušilac - Inače,momak je legenda,mislim na Sea

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Cautinho » 06 apr 2013, 14:08

Ali stvarno Dex,nema potrebe hvaliti se nepoznatim ljudima preko foruma.znamo mi da si ti Obamin sin iz Bosne,onaj nepoznati.Voli on tebe. :mrgreen:
Keep walking.

Neutral
Postovi: 37943
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Neutral » 27 maj 2013, 02:33

Većina rade kao konobari 8 sati za 15-tak KM. Druga solucija je građevina, mladi ste, friška je kičma. Nemaju ljudi sa porodicama posao a "mladi" bi posao :lol:

Ništa bez štele, osim naravno biti konobar za ogromne novce gdje pojedeš što zaradiš. (poštujem njih rad i trud, ali čisti pokazatelj iskorištavanja mlađih).

Avatar
Amoxicillin
Postovi: 1605
Pridružen/a: 18 apr 2012, 23:39
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Amoxicillin » 27 maj 2013, 18:08

Otelo je napisao/la:
Cautinho je napisao/la:Kako se moze postati sportski novinar,ili da radis na nekom vecem portalu (kliks,ss.ba,sport.ba...)Kolika je plata tu?
prvo zavrsis osnovnu (to jos moras),onda srednju (to ja moram) i onda na fakultet pretezno novinarski mislim da ima u Sa il BL i onda cekas konkurs il preko veze.
Čuj novinarski fakultet :lol: :lol: :lol: Valjda upišeš smjer "ŽURNALISTIKA" na FPN- Fakultet političkih nauka :oops: (fuj).
Mada ti je bolja opcija upisat' sociologiju na Filozofskom ili opet a FPN-u, ili čak Pravo, pa onda uradit' master na žurnalistici. Budeš potkovan skroz
Hmm, dala mi je do sad ove nadimke: "Kmeki", "Cmizdravo benavo kmečalo", "šef", "sekundarno ljepilo"...to be continued.

Avatar
Thunder93
Postovi: 1274
Pridružen/a: 15 feb 2009, 11:29
Lokacija: starMo
Kontakt:

Re: Posao za mlade ljude

Post Postao/la Thunder93 » 27 maj 2013, 18:29

Ma u mene dva drugara pisu za portale i novine neke, a obojica pravo studiraju :mrgreen: :mrgreen:
Klopp for the kop!

Haris Arapović, neka ti dragi Allah podari Džennet.

Zaključano

Natrag na “Diskusije”