1/2 EP: Italija - Njemačka

Poljska i Ukrajina / 8. juni - 1. juli 2012.

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,hammers,geronimo,Devil,dubrava

Ko prolazi u finale?

1. Njemačka
42
39%
2. Italija
65
61%
 
Ukupno glasova: 107

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Titova-Juga » 25 jun 2012, 17:14

Niti jedna od ove dvije ekipe nije dosla u polufinale bezveze.
Talijani iako sa samo jednom cistom pobjedom igraju fantastican nogomet.
Protiv Spanjolske i Hrvatske (pogotovo) je lagano moglo biti dodatnih 6 bodova da su napadaci bili ucinkoviti.
U tome lezi trenutni problem Azzurra, u (ne)realizaciji sansih koje stvore, a stvarno mnogo stvaraju pred suparnickim golom.
Smijesno je davati tolike sanse Nijemcima iako sam misljenja da imaju bolji tim od Talijana, ali to u ovakvim utakmicama i ne znaci toliko. + Kad ih je Njemacka dobila na sluzbenim natjecanjima zadnji put ?


Bice ovdje vatre, vjerujte...
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7523
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la effe_sa » 25 jun 2012, 17:23

Titova-Juga je napisao/la: Smijesno je davati tolike sanse Nijemcima iako sam misljenja da imaju bolji tim od Talijana, ali to u ovakvim utakmicama i ne znaci toliko. + Kad ih je Njemacka dobila na sluzbenim natjecanjima zadnji put ?


Bice ovdje vatre, vjerujte...
Nerealnosti ovde iskreno ima s obje strane. A onda ti se dodaju i forumaši, oni neutralni, koji više tipuju protiv onog koga više mrze. :) A složio bi se s tobom da su obje reprezentacije svakako zaslužile polufinale. I ovo da Elf ima bolji tim, prije svega širi je izbor, ekipa Njemačke je sada nepredvidiva jako za protivnika. Talijani uvijek kada prođu prvi krug postaju nezgodni, majstori su taktike i dobro se prilagođavaju svojim protivnicima. Kod Talijana cijenim jako selektora Prandellija, koji je dobar stručnjak i koji je dao Talijanima nešto novo, unio ofanzivniji stil. Pa ono sinoć je npr. bilo nevjerovatno, Talijani napadaju, a Englezi igraju Catenacio. :)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la spielführer_21 » 25 jun 2012, 18:06

legenda reala je napisao/la:Molim filmofila Saurmana da ne piše po ovoj temi, za dobrobit Njemačkog fudbala, on čim napiše kako će neko nekog razvaliti dođe obrnuto pa zato ;)
Pridružujem se željama, muzička po izboru vas u studiju i režiji..
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Saurman
Postovi: 29560
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Saurman » 25 jun 2012, 19:07

harishp je napisao/la:U Italiji nema ko cestito dati gola.
U stvari Balloteli ce odvesti...................... Njemacku u finale.
Jer odavno crveni nije fasovao,pa ko biva vrijeme je.

Kod Prandelija igra kloc do kloca u napadu i Elf se nema šta brinuti.Odbrana Barzagli,Bonucci,Abate i Balzaretti je dosta šuplja što se moglo vidjeti u par navrata protiv engleza.Moćna mašinerija pancera ne bi trebala imati problema.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Toxicity » 25 jun 2012, 19:11

Italija odavno nije ljepše igrala, akcije imaju smisla, pogotovo one dubinske lopte Pirla - divota. Tako da će se Njemci dobro namučiti da ih prođu. Njemačka je imala i 2 dana više odmora od njih tako da je to veliki plus. Sinoć su mi Englezi izgledali skroz umorno u pojedinim dijelovima utakmice.
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Juvelandia
Postovi: 1230
Pridružen/a: 31 maj 2012, 19:22
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Juvelandia » 25 jun 2012, 19:12

Saurman je napisao/la:
harishp je napisao/la:U Italiji nema ko cestito dati gola.
U stvari Balloteli ce odvesti...................... Njemacku u finale.
Jer odavno crveni nije fasovao,pa ko biva vrijeme je.

Kod Prandelija igra kloc do kloca u napadu i Elf se nema šta brinuti.Odbrana Barzagli,Bonucci,Abate i Balzaretti je dosta šuplja što se moglo vidjeti u par navrata protiv engleza.Moćna mašinerija pancera ne bi trebala imati problema.
:lol: golden bin as usal
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
Siamo tornati ai tempi moggiani
Hvala Bogu sto nam titule ne dodjeljuju sudovi i sudske zastare.

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la calcio » 25 jun 2012, 19:19

Saurman je napisao/la:
harishp je napisao/la:U Italiji nema ko cestito dati gola.
U stvari Balloteli ce odvesti...................... Njemacku u finale.
Jer odavno crveni nije fasovao,pa ko biva vrijeme je.

Kod Prandelija igra kloc do kloca u napadu i Elf se nema šta brinuti.Odbrana Barzagli,Bonucci,Abate i Balzaretti je dosta šuplja što se moglo vidjeti u par navrata protiv engleza.Moćna mašinerija pancera ne bi trebala imati problema.
Talijanska odbrana suplja? Sta tek reci za odbranu kojoj grcki klocevi zabiju dva gola :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Saurman
Postovi: 29560
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Saurman » 25 jun 2012, 19:25

calcio je napisao/la:
Saurman je napisao/la:
harishp je napisao/la:U Italiji nema ko cestito dati gola.
U stvari Balloteli ce odvesti...................... Njemacku u finale.
Jer odavno crveni nije fasovao,pa ko biva vrijeme je.

Kod Prandelija igra kloc do kloca u napadu i Elf se nema šta brinuti.Odbrana Barzagli,Bonucci,Abate i Balzaretti je dosta šuplja što se moglo vidjeti u par navrata protiv engleza.Moćna mašinerija pancera ne bi trebala imati problema.
Talijanska odbrana suplja? Sta tek reci za odbranu kojoj grcki klocevi zabiju dva gola :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hoćeš reći da su Abate i Balzareti kvalitetniji od Lahma i Boatenga. :)
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
TomaZdravkovic
Postovi: 225
Pridružen/a: 04 jun 2012, 20:39
Lokacija: Grbavica-Najljepse mjesto na Dunjaluku
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la TomaZdravkovic » 25 jun 2012, 19:34

Saurman je napisao/la:
calcio je napisao/la:
Saurman je napisao/la:[

Kod Prandelija igra kloc do kloca u napadu i Elf se nema šta brinuti.Odbrana Barzagli,Bonucci,Abate i Balzaretti je dosta šuplja što se moglo vidjeti u par navrata protiv engleza.Moćna mašinerija pancera ne bi trebala imati problema.
Talijanska odbrana suplja? Sta tek reci za odbranu kojoj grcki klocevi zabiju dva gola :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hoćeš reći da su Abate i Balzareti kvalitetniji od Lahma i Boatenga. :)
A sto odjednom zaboravi stopere a maloprije ih navodis... Bolje Italija ima stopere od njemackih jos pogotovo sad kad se vrati Chielini koji je klasa za sve njemacke stopere....
Sto se tice bekova taj Boateng nije nista specijalno i igrac je kvalitete koju posjeduju i Abate i Balzareti al' doduse jest Lahm bolji od oba beka Italije uglavnom Italija ima bolju odbranu od Njemaca gledano ukupno....
I vezni red Italija ima bolji od Panzera kao i golmana a u napadu je Njemacka dosta bolja iako ce Balo da jede malu djecu protiv Njemacke....
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
D10S
Postovi: 1421
Pridružen/a: 10 apr 2012, 01:37
Lokacija: Vergara, Sofia
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la D10S » 25 jun 2012, 19:34

slika
"Izabrao sam Real Madrid ispred Barcelone zato sto sam ja pobjednik, a ne gubitnik" - Alfredo Di Stefano

Juvelandia
Postovi: 1230
Pridružen/a: 31 maj 2012, 19:22
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Juvelandia » 25 jun 2012, 19:41

TomaZdravkovic je napisao/la:

A sto odjednom zaboravi stopere a maloprije ih navodis... Bolje Italija ima stopere od njemackih jos pogotovo sad kad se vrati Chielini koji je klasa za sve njemacke stopere....
Sto se tice bekova taj Boateng nije nista specijalno i igrac je kvalitete koju posjeduju i Abate i Balzareti al' doduse jest Lahm bolji od oba beka Italije uglavnom Italija ima bolju odbranu od Njemaca gledano ukupno....
I vezni red Italija ima bolji od Panzera kao i golmana a u napadu je Njemacka dosta bolja iako ce Balo da jede malu djecu protiv Njemacke....
boldano- pa zato sto zlatnu kantu ne mozes dobit djaba, ipak je ona od zlata.
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
Siamo tornati ai tempi moggiani
Hvala Bogu sto nam titule ne dodjeljuju sudovi i sudske zastare.

Avatar
Saurman
Postovi: 29560
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Saurman » 25 jun 2012, 19:45

TomaZdravkovic je napisao/la:
A sto odjednom zaboravi stopere a maloprije ih navodis... Bolje Italija ima stopere od njemackih jos pogotovo sad kad se vrati Chielini koji je klasa za sve njemacke stopere....
Sto se tice bekova taj Boateng nije nista specijalno i igrac je kvalitete koju posjeduju i Abate i Balzareti al' doduse jest Lahm bolji od oba beka Italije uglavnom Italija ima bolju odbranu od Njemaca gledano ukupno....
I vezni red Italija ima bolji od Panzera kao i golmana a u napadu je Njemacka dosta bolja iako ce Balo da jede malu djecu protiv Njemacke....
Bonucci i Chiellini ni u najluđim snovima ne mogu biti kvalitetniji od Hummelsa i Badstubera.U veznom redu Italije jedina istinska klasa je Pirlo dok kod Njemačke imaš Schweinsteigera,Khediru i Ozila.
Napad Elfa, ovdje je možda leži i najveća prednost panzera.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
IlPrincipino
Postovi: 4705
Pridružen/a: 08 dec 2011, 17:43
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la IlPrincipino » 25 jun 2012, 19:48

rekoh jučer da malo smanjiš sa tim što uzimaš...provaljuješ se i danas...
C’e una stella al cielo che indica il cammino, forza Juve vincere e’ il tuo destino.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
It is never too late to be what you might have been. -George Eliot

Avatar
effe_sa
Postovi: 7523
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la effe_sa » 25 jun 2012, 19:56

TomaZdravkovic je napisao/la: A sto odjednom zaboravi stopere a maloprije ih navodis... Bolje Italija ima stopere od njemackih jos pogotovo sad kad se vrati Chielini koji je klasa za sve njemacke stopere....
Sto se tice bekova taj Boateng nije nista specijalno i igrac je kvalitete koju posjeduju i Abate i Balzareti al' doduse jest Lahm bolji od oba beka Italije uglavnom Italija ima bolju odbranu od Njemaca gledano ukupno....
I vezni red Italija ima bolji od Panzera kao i golmana a u napadu je Njemacka dosta bolja iako ce Balo da jede malu djecu protiv Njemacke....
Tebi je Toma uvijek sve najjače talijansko, po tebi bi svake godine Talijani sve trebali osvojit jer nemaju ni jednu slabu tačku. Apsolutna dominacija. Budi jednom realan. Al napravio si napredak jer si eto ovo za Lahma barem priznao. Moram priznat da si me ovaj put prijatno iznenadio. Ima Italija dobrih igrača, utakmica će biti otvorena, ali je Njemačka u širini kadra bolje pokrivena, a dovoljno je za vezni red reči samo Ozil, Khedira, Schweinsteiger, a da ne govorimo o drugim alternativama. Dovoljno je reči što se odbrane tiče da u Engleskoj proglase Hummelsa za sada najboljeg igrača EURO-a (i to zamisli to Englezi urade). Mislim vi ste uz sav respekt prema Buffonu, kojeg cijenim, još mnogi znaju da cijenim i Juve (pa mi teško mogu podmetnut priču da sam ja mrzitelj talijanskog fudbala, iako mi je naravno njemački draži), stavljali ispred jednog Kahna, za kojeg je sam Buffon rekao da je daleko ispred svih današnji golmana, a isti taj Buffon je hvalio pred EURO Neuera. Mislim kad takve prenapuhane izjave pojedinaca vidiš, onda stvarno i ne vrijedi diskutovat. A pogotovo me od tebe ne čudi nikakvo prenapuhavanje.

Uvijek svako ima pravo simpatizirat nekog, ali uvijek treba znat odvadit. ;)
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Juvelandia
Postovi: 1230
Pridružen/a: 31 maj 2012, 19:22
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Juvelandia » 25 jun 2012, 19:59

Slazem se, svi trebaju malo odvadit, inace ce tema postat ne citljiva.Tradicija je na strani Italijana a kvalitet na strani Njemaca pa cemo vidjet sta ce veci uticaj imat.
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO
Siamo tornati ai tempi moggiani
Hvala Bogu sto nam titule ne dodjeljuju sudovi i sudske zastare.

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Oxygen » 25 jun 2012, 19:59

Chiellini, Barzagli i Bonnuci su panjevi obični, šta će oni, primili 20 golova u sezoni, a dopustili 2 gola na prvenstvu na čelu sa panjem i mafijašem Buffonom.
Sve je to puka slučajnost, splet nevjerovatnih okolnosti, sadake i rasporeda planeta.

Pirlo je dedica, ne može da trči i ne zna da dodaje, uz to dosta usporava igru, Danielle De Rossi je prosjek kao i Claudio Marchisio, nazvao bi ih motivisanim polovnjacima, uz to i Nocerino, te Montolivo su drvosječe.

Zaista vjerujem da navedeni veznjaci noćima ne spavaju diveći se strašnom Khediri i Kroosu.

Prekinite me kada god želite.

Da rezimiram, Italija nema pojma, ipak su oni samo jedan meč dobili na euru, 'ta će oni?!
Nadam se da je troll zadovoljan ovom realnom analizom.
Zadnja izmjena: Oxygen, dana/u 25 jun 2012, 20:00, ukupno mijenjano 1 put.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

Avatar
TomaZdravkovic
Postovi: 225
Pridružen/a: 04 jun 2012, 20:39
Lokacija: Grbavica-Najljepse mjesto na Dunjaluku
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la TomaZdravkovic » 25 jun 2012, 20:00

Saurman je napisao/la:
TomaZdravkovic je napisao/la:
A sto odjednom zaboravi stopere a maloprije ih navodis... Bolje Italija ima stopere od njemackih jos pogotovo sad kad se vrati Chielini koji je klasa za sve njemacke stopere....
Sto se tice bekova taj Boateng nije nista specijalno i igrac je kvalitete koju posjeduju i Abate i Balzareti al' doduse jest Lahm bolji od oba beka Italije uglavnom Italija ima bolju odbranu od Njemaca gledano ukupno....
I vezni red Italija ima bolji od Panzera kao i golmana a u napadu je Njemacka dosta bolja iako ce Balo da jede malu djecu protiv Njemacke....
Bonucci i Chiellini ni u najluđim snovima ne mogu biti kvalitetniji od Hummelsa i Badstubera.U veznom redu Italije jedina istinska klasa je Pirlo dok kod Njemačke imaš Schweinsteigera,Khediru i Ozila.
Napad Elfa, ovdje je možda leži i najveća prednost panzera.
Ko kaze da ce igrati Bonucci jedino ako Chielini ode na LB mada sumnjam nakon Balzaretijevih dobrih igara....
Pravo su ti kvalitetni, vidjelo se protiv uzvisenih Grka koji su 4x presli centar i dali 2 gola.... Uostalom svako sa mozgom ce reci da je Chielini klasa i za Humelsa a pogotovo za strudlu, a i Barzagli nije nista slabiji od obojice a igra dosta pametnije od njih.... Sta je De Rossi koji je za Khediru pa malo je reci Socrates ne onaj Grk.... Marchisio nista slabiji od Svinjca nije samo sto ovog izdizu nenormalno a vidjelo se na ovom Euru koliko je Marcha izdominirao Xavia, ''najboljeg veznjaka PL Modrica'' i Gerrarda pa nisu se vidjeli a to isto ocekuje i Ozila koji jedini istinska klasa al' opet ni blizu Pirla.... Motta i Montolivo svejedno koji igra su svakako trube mada znaju ponekad da odigraju dobro kad hoce....
Uglavnom iako Njemacka ima bolji napad tu su spicevi koji nenormalno dobro odgovaraju stoperima italije pogotovo Gomez koji onako robustan nece maci pored Giorgija a Klose je svakako procitan od Juvetovih stopera ove sezone u Ligi....
A nesto ne vjerujem da i jedan stoper Njemacke moze cuvati Balu pogotovo ne ta dvojica jer mu snagom ne mogu nista mada Balo nece dati gol jer nema rutinu a da to ima vec bio bi tata svim napadacima....
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
effe_sa
Postovi: 7523
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la effe_sa » 25 jun 2012, 20:04

Oxygen je napisao/la:Chiellini, Barzagli i Bonnuci su panjevi obični, šta će oni, primili 20 golova u sezoni, a dopustili 2 gola na prvenstvu na čelu sa panjem i mafijašem Buffonom.
Sve je to puka slučajnost, splet nevjerovatnih okolnosti, sadake i rasporeda planeta.

Pirlo je dedica, ne može da trči i ne zna da dodaje, uz to dosta usporava igru, Danielle De Rossi je prosjek kao i Claudio Marchisio, nazvao bi ih motivisanim polovnjacima, uz to i Nocerino, te Montolivo su drvosječe.
:D :D :D E vidiš npr ja to nisam rekao. Sad si otišao u ironiju, jeste teško u ovakvim situacijama biti realan. Ko može garantovat da je bilo ko od nas 100 % realan? Ni neutralni ne mogu to biti. Al ne treba ići u bajkovite priče, poput onih da će neko nekog pregazit u četvrtak. Pa obje su reprezentacije za respekt. Ja ne znam dal ijedna repka na svijetu ima koja bi smjela stavit ruku u vatru da će pobijedit Talijane ili Nijemce, pa makar 3 puta bila nadmoćnija.
A nek bude dobra utakmica i nek pobijedi bolji..... ;) A ne treba ovde gori rat pravit, nego što ga prave 2 tabora ove 2 reprezentacije. Ja koliko sam vidio danas, kod njih vlada uvažavanje i poštovanje protivnika. A ispade onda mi veći pametnjakovići ovde :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Oxygen
Postovi: 3872
Pridružen/a: 01 avg 2011, 16:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la Oxygen » 25 jun 2012, 20:06

Effe, tebi nisam pisao, poštujem tebe kao realnog forumaša, apsolutna je ironija naravno. ;)
Mišljenje o samom meču ću napisati kada vidim sa čim raspolažu obje ekipe za 1/2 finale.
"Pravi džentlmen nikad ne napušta svoju damu" A. Del Piero
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░ ★3★0★
AMICI DI NESSUNO!
Sebastian G10vinco
INVINCIBLES 2011/12
Grazie a Dio non sono un Prescritto!

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: 1/2 EP: Italija - Njemačka

Post Postao/la calcio » 25 jun 2012, 20:11

Njemacka ima dobru prvu postavu ali ta sirina o kojoj govorite, ja je bas i ne vidim jer to su uglavnom mladi i nedokazani igraci koji nista nisu postigli, iako ih njemacki mediji prenapuhuju i dizu u nebesa. Mislim tu na Reusa, Shurrlea, Gotzea, Kroosa. To su djeca koja bi uplakana pobjegla u svlacionicu kada bi pred njih stao De Rossi ili Balotelli. :D Nesto slicno se uostalom i desilo kada su igrali protiv Svicarske.
E sad, Özil, Khedira i Sweini su druga stvar i oni se mogu mjeriti sa bilo kojim drugim igracima.

Zaključano

Natrag na “EURO 2012”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.