BiH tenis

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Koji ranking očekujete naših na kraju 2018?

Anketa je završila: 31 dec 2017, 18:05.

Damir ulazi u TOP 20
14
16%
Damir će ostati između 30. i 50. pozicije
11
13%
Mirza ulazi u TOP 100
10
12%
Mirza će biti oko 120. pozicije
11
13%
Aldin ulazi u TOP 150
8
9%
Aldin ispada iz TOP 200
10
12%
Tomo ulazi u TOP 200
9
11%
Tomo ostaje oko 250. pozicije
12
14%
 
Ukupno glasova: 85

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21815
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 maj 2018, 00:01

Kližan je opasan i donekle Belluci i Ruud, ovi ostali nisu, pogotovo ne Gulbis. Mogu svi osim Kližana, mogu sve ostale dobiti a Damiru bi dobro došao neki udarač. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Samozdravlje
Postovi: 7766
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 25 maj 2018, 00:12

forgempp je napisao/la:Sve osim prolaska u treće kolo za Damira je katastrofa za njega, mislim da bolje ne moze. Od Mirze ocekujem drugo kolo :D
KATASTROFA.Prejaka je rijec katastrofa i ako ispadne u prvom kolu , covjek je ATP29 i ne brani nista u Parizu.Izgubi u prvom kolu bit ce 32-33(lupam-provjrit cu sutra,onako za sebe).Katastrofa 50 t$. Ima Damir jos 10-15 prilika da osvoji 1000 bodova. Ako sezonu zavrsi u TOP100 ,ni to nije katastrofa.Mlad,zdrav,visok koliko je visok.Halo kaze neko ko bolje od mene pozna ovaj sport moguce i 10 mil.$ do kraja karijere.Hvala Bogu nisu skloni povredama i samo tako da ostane i sve 5.
Uzivajmo , mi smo fanovi sjajnih momaka , pa i kad gube i pada im ranking(a to se ne desava)trebamoto lahko podnositi jer su prebacili sva nasa ,a jos vaznije njihova ocekivanja.Uzivajmo,nemojmo da umanjujemo sjajan momentum.
IMAMO DVA TENISERA NA GS I TO BEZ KVALA, A TAKVIH GS CE BITI JOS NAJMANJE 3.OVE GOD.AKO BOG DA ZDRAVLJA.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
forgempp
Postovi: 6561
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la forgempp » 25 maj 2018, 00:27

Sve to stoji prijatelju, ali ako hoće da se održi na ovom nivou i kao što stavlja po Instagramu neke motivacijske poruke i to, sto ne bi ovaj zrijeb iskoristio, lijepo je 50tdolara, a 150 je jos ljepse ha?
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Samozdravlje
Postovi: 7766
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 25 maj 2018, 00:32

alex1991 je napisao/la:U kvalifikacijama ima mnogo nezgodnih tenisera. Neki teniseri ce bolje proci kada u zrijebu dobiju nekog nekvalifikanta, nego mozda Mirza i Damir koji igraju sa kvalifikantima. Belluci, Gulbis, Ruud, Klizan, Bolleli su opasniji nego mnogo igraaca iz top 50.
Slazem se sa tobom.Ni Damir ni Mirza nisu toliko dominantni da mogu TOP80 pobjedjivati kao sto Nadal pobjedi naseg Damira.Oni kad izadju na teren preko puta sebe imaju mlade(ambiciozna talente) ili iskusne tenisere (namazane).Hvala Bogu pa su i nasi jos mladi ,a uz to i iskusni.Mozda ne mogu sad dobijati TOP10-20 tenisere,ali mogu sve ostale,nazalost i oni mogu gubiti od ovih protivnika(mislim na Mirzu i Damira).Sanjao sam(malo prejako)da Mirza zaigra na GS bez kvala,dobro hajruje(u startu zaradjuje 2.boda)i odigra koliko moze.Jedno je sigurno da ce samo radi sebe uciniti sve da dobiju i Nadala,a kako nece protiv drugih.Da je sport predvidiv ne bi bio interesantan.UZIVAJMO od 27.05.2018 .SJAJAN turnir za BIH FANOVE
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7766
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 25 maj 2018, 00:46

forgempp je napisao/la:Sve to stoji prijatelju, ali ako hoće da se održi na ovom nivou i kao što stavlja po Instagramu neke motivacijske poruke i to, sto ne bi ovaj zrijeb iskoristio, lijepo je 50tdolara, a 150 je jos ljepse ha?
Postujem ja tebe @forgempp i cesto molim za uslugu na ovom pdf.Da postoji sprava za mjerenje navijacke strasti ,mozda bi tvoja znacajno prevagnula .Meni zasmeta rijec katastrofa.Jeste bolje 150 t$,ali i onaj preko puta njega zeli isto.
Nema levata na MD RG. Ako i ne uspije , bit ce jos "100" prilika aBd. Mnogim smeta Damirov instagram , a meni smeta sto je nas Mirza previse zatvoren.Uciniti ce sve da iskoristi ovaj zdrijeb,ali ne pobjedjuju uvijek papirnati favoriti. :thumbup:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la alex1991 » 25 maj 2018, 02:49

Unofficialpage je napisao/la:Kližan je opasan i donekle Belluci i Ruud, ovi ostali nisu, pogotovo ne Gulbis. Mogu svi osim Kližana, mogu sve ostale dobiti a Damiru bi dobro došao neki udarač. :D
Ti i tvoje prognoze Uno :lolno: Prosle godine si tvrdio da Nadal nece moci meda na sljaci, toliko o tvom rezonovanju tenisa. Reci da Gulbis nije opasan teniser, samo ima 6 atp titula :lolno: ne moze ni onaj ko nije pogledao teniski mec u zivotu, druga stvar doduse Mirza i Damir su rutineri koji nikad nisu izgubili mec od slabije rangiranih protivnika, a treca stvar Damir je kroz karijeru najteze prolazio sa udaracima.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16550
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la jestamaji » 25 maj 2018, 10:38

alex1991 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Kližan je opasan i donekle Belluci i Ruud, ovi ostali nisu, pogotovo ne Gulbis. Mogu svi osim Kližana, mogu sve ostale dobiti a Damiru bi dobro došao neki udarač. :D
Ti i tvoje prognoze Uno :lolno: Prosle godine si tvrdio da Nadal nece moci meda na sljaci, toliko o tvom rezonovanju tenisa. Reci da Gulbis nije opasan teniser, samo ima 6 atp titula :lolno: ne moze ni onaj ko nije pogledao teniski mec u zivotu, druga stvar doduse Mirza i Damir su rutineri koji nikad nisu izgubili mec od slabije rangiranih protivnika, a treca stvar Damir je kroz karijeru najteze prolazio sa udaracima.
za damira su svi opasni :mrgreen:

situacija je takva kakva je, mi smo svi, a vjerovatno i mirza i damir sami, sada u modusu damir treće kolo plafon, mirza drugo .... sve preko toga je senzacija, sve ispod doga je "jeb.iga" :mrgreen: :wave:

babino
Postovi: 7211
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la babino » 25 maj 2018, 10:45

i to je ambiciozno, bice dobro ako obojica prodju prvo kolo. Prilicno dobri igraci dolaze iz kvalifikacija, koji ce sigurno navijati da im protivnici budu poput basica i dzumhura (gledajuci ostale koji cekaju kvalifikante, siguran sam da su nasi medju 4-5 koje bi pozeljeli svi )

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la alex1991 » 25 maj 2018, 11:30

Bas tako @Babino. Ovdje se odmah protegla prica Damir je u trecem kolu, Mirza je u drugom, jer su ko biva dobili kvalifikante, a vrlo lako se moze desiti da obojica zavrse nastup u prvom kolu, sto nije nimalo nemoguce.
Damir se fakticki nije sastavio sa reketom na sezoni sljake, a Mirza kao Mirza nikad ne znas kada ce chokirati.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la KK_Bosna » 25 maj 2018, 12:37

alex1991 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Kližan je opasan i donekle Belluci i Ruud, ovi ostali nisu, pogotovo ne Gulbis. Mogu svi osim Kližana, mogu sve ostale dobiti a Damiru bi dobro došao neki udarač. :D
Ti i tvoje prognoze Uno :lolno: Prosle godine si tvrdio da Nadal nece moci meda na sljaci, toliko o tvom rezonovanju tenisa. Reci da Gulbis nije opasan teniser, samo ima 6 atp titula :lolno: ne moze ni onaj ko nije pogledao teniski mec u zivotu, druga stvar doduse Mirza i Damir su rutineri koji nikad nisu izgubili mec od slabije rangiranih protivnika, a treca stvar Damir je kroz karijeru najteze prolazio sa udaracima.
Jesi li ti prespavao posljednje dvije godine?
Jesi li gledao gulbisa u posljednje vrijeme?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21815
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 maj 2018, 12:38

alex1991 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Kližan je opasan i donekle Belluci i Ruud, ovi ostali nisu, pogotovo ne Gulbis. Mogu svi osim Kližana, mogu sve ostale dobiti a Damiru bi dobro došao neki udarač. :D
Ti i tvoje prognoze Uno :lolno: Prosle godine si tvrdio da Nadal nece moci meda na sljaci, toliko o tvom rezonovanju tenisa. Reci da Gulbis nije opasan teniser, samo ima 6 atp titula :lolno: ne moze ni onaj ko nije pogledao teniski mec u zivotu, druga stvar doduse Mirza i Damir su rutineri koji nikad nisu izgubili mec od slabije rangiranih protivnika, a treca stvar Damir je kroz karijeru najteze prolazio sa udaracima.
Nekadašnji Gulbis jest favorit i vrlo opasan a ovaj današnji nije. Sa svojim ekstremno dobrih fh-om je baš opasan, u 2 god odigra 2 dobra meča i odmah opasan igrač. Što ne znači da ne može dobiti i Damira i Mirzu. Ne živi se od stare slave. Drugo, Damiru najviše odgovaraju teniseri koji napadaju, generišu snagu jer tu dolazi do izražaja Damirova defanziva, može i zna da ih uvuće u seriju grešaka (Berdych, Raonić MC, Struff, Querrey, Edmund...) i kao što se mučio protiv igrača koji su dobri sa osnovne linije (Bhambri, Kicker, Albot, Fabbiano, Cecchinato,...). Damir ima problem sa generisanjem snage u udarcima, kad on mors biti taj koji napada i tad dolazi do velikog broja UE.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Samozdravlje
Postovi: 7766
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 25 maj 2018, 13:41

Bas nemate mjere,podcjenjujete Damira i Mirzu ,kao da su sa neba pali i dosli u ovu poziciju-rankings.
1.-Nemaju sta izgubiti.Mirza dobar 10 bodova+ 55t$
-Nema sta izgubiti ni Damir ,ne brani nikakve bodove , a i sa porazom gotovo pa sigurno:
ATP28 minimalno, RANKING KARIJERE[/i]
2.-Ne kladim se odavno,ali sam uvjeren da bi Mirza(fokusiran)dobio Klizana.Slovak je samo jedan set proti njega lako dobio.
Damir bi imao vise problema sa Klizanom ,svi na ATP imaju neke svoje Cecchinato i Klizane.
3.-Odigrat ce Damir dobar turnir,a za sto ce biti dovoljno vidjet cemo.Jeste realno da prodje dva kola,ako ne uspije ima rekao bih bezbroj prilika da popravi,ako bude trebalo.
4.-Jeste li se nadali u avgustu 2017(ranking 87/73)da ce u buducih 8 mj. biti TOP30 +/-2 mjesta
5.-Na kraju jedno pitanje za bas upucene: Koliko u monetama raznim znaci da je Mirda prvi reket LOTTO-a. Hvala i :tokralju:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7766
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 25 maj 2018, 13:46

Nerman u SF-Brcko , info. za one koji se manje razumiju u vrhunski tenis. :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7766
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 25 maj 2018, 13:55

Zaboravih jos ovo ,Damir s dvije prizeljkivane i rekao bih ipak ocekivane pobjede min. TOP27 , a moguce i bolje rangiran .
Motiva sigurno ne manjka , a ni kvaliteta Bogami . Pustite ATP250 , danas su za Damira to nebitni turniri(znam sta tipkam).
Vrh je nas Damir,a vi pametujte . Dodjoh i ja na nedostatak pristojnosti. Ipak pozdrav svima. :bih: :bih: :bih: :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la alex1991 » 25 maj 2018, 14:00

KK_Bosna je napisao/la: Jesi li ti prespavao posljednje dvije godine?
Jesi li gledao gulbisa u posljednje vrijeme?
Druze ja pratim tenis od onih dana kad ti nisi ni znao da je to sport uopste. Gledao sam ga na celendzeru prosle sedmice i to UZIVO ako ti sta znaci. Uno ga je etiketirao kao da uopste nije nikakva prijetnja ni Dzumhuru niti Mirzi, a covjeku samo ako se digne qurac i bude mu se igrao tenis moze izbusiti i Mirzu i Damira i deset puta bolje tenisere od njih i to je poenta price.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21815
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 maj 2018, 14:12

Nije baš Gulbis taj kvalitet da može birati kad mu se igra, danas mi se igra i razbit ću mnoge igrače u TOP 20. Možda je to nekad i mogao ali danas ne. Svi su oni jednim dijelom opasni ali Gulbis ne bi bio loš žrijeb, ukoliko prođe kvalifikacije.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
alex1991
Postovi: 5144
Pridružen/a: 23 feb 2014, 17:37
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la alex1991 » 25 maj 2018, 14:18

Unofficialpage je napisao/la: Damiru najviše odgovaraju teniseri koji napadaju, generišu snagu jer tu dolazi do izražaja Damirova defanziva, može i zna da ih uvuće u seriju grešaka (Berdych, Raonić MC, Struff, Querrey, Edmund...) i kao što se mučio protiv igrača koji su dobri sa osnovne linije (Bhambri, Kicker, Albot, Fabbiano, Cecchinato,...). Damir ima problem sa generisanjem snage u udarcima, kad on mors biti taj koji napada i tad dolazi do velikog broja UE.
Lijepo si izvukao i nabrojao desetak meceva koji " potkrijepljuju" tvoju teoriju, sad ti ja mogu nabrojati 110 meceva najmanje koji je pobijaju. Svako ko se iole razumije u tenis, zna da Damiru i njegovoj igri ni na koji nacin ne odgovaraju teniseri koji imaju izrazeno napadacko i udaracko sredstvo u svojoj igri, pa bio to servis, Fh ili Bh, nego da mu vise odgovaraju igraci njegovog stila igre All rounderi gdje onda njegova raznovrsnost i mix u igri moze doci do izrazaja.
Iz rukava ON svakoga dana izvuce nekog keca..

Samozdravlje
Postovi: 7766
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Samozdravlje » 25 maj 2018, 14:26

alex1991 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la: Jesi li ti prespavao posljednje dvije godine?
Jesi li gledao gulbisa u posljednje vrijeme?
Druze ja pratim tenis od onih dana kad ti nisi ni znao da je to sport uopste. Gledao sam ga na celendzeru prosle sedmice i to UZIVO ako ti sta znaci. Uno ga je etiketirao kao da uopste nije nikakva prijetnja ni Dzumhuru niti Mirzi, a covjeku samo ako se digne qurac i bude mu se igrao tenis moze izbusiti i Mirzu i Damira i deset puta bolje tenisere od njih i to je poenta price.
Bogami ti se predstavi kao veliki poznavalac ATP , nemoj se truditi da meni objasnis,ja sam u tenisu analfabeta , ali znam nesto o medecini. Ispade Gulbis hadum , bar u ovom trenutku.Sto podcjenjujes Mirzu i Damira?Da li radi forumasa(@Uno., @KK Bosna).Reci prijatelju kako vidis dosadasnje rezultate Mirze i Damira?Da li su oni plod sretnih okolnosti?Vrijede li bar za TOP100? Poznajes ovaj sport i informisan si za mladje talente,to je ok,ali nesto te muci s bh tenisom? Ako nemas neki prikriveni problem,ja ti se kao 60-godisnjak od srca izvinjavam.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

mirzatele
Postovi: 11998
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la mirzatele » 25 maj 2018, 14:27

alex1991 je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la: Jesi li ti prespavao posljednje dvije godine?
Jesi li gledao gulbisa u posljednje vrijeme?
Druze ja pratim tenis od onih dana kad ti nisi ni znao da je to sport uopste. Gledao sam ga na celendzeru prosle sedmice i to UZIVO ako ti sta znaci. Uno ga je etiketirao kao da uopste nije nikakva prijetnja ni Dzumhuru niti Mirzi, a covjeku samo ako se digne qurac i bude mu se igrao tenis moze izbusiti i Mirzu i Damira i deset puta bolje tenisere od njih i to je poenta price.
touchdown :tokralju:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21815
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH tenis

Post Postao/la Unofficialpage » 25 maj 2018, 14:32

alex1991 je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la: Damiru najviše odgovaraju teniseri koji napadaju, generišu snagu jer tu dolazi do izražaja Damirova defanziva, može i zna da ih uvuće u seriju grešaka (Berdych, Raonić MC, Struff, Querrey, Edmund...) i kao što se mučio protiv igrača koji su dobri sa osnovne linije (Bhambri, Kicker, Albot, Fabbiano, Cecchinato,...). Damir ima problem sa generisanjem snage u udarcima, kad on mors biti taj koji napada i tad dolazi do velikog broja UE.
Lijepo si izvukao i nabrojao desetak meceva koji " potkrijepljuju" tvoju teoriju, sad ti ja mogu nabrojati 110 meceva najmanje koji je pobijaju. Svako ko se iole razumije u tenis, zna da Damiru i njegovoj igri ni na koji nacin ne odgovaraju teniseri koji imaju izrazeno napadacko i udaracko sredstvo u svojoj igri, pa bio to servis, Fh ili Bh, nego da mu vise odgovaraju igraci njegovog stila igre All rounderi gdje onda njegova raznovrsnost i mix u igri moze doci do izrazaja.
Uz dužno poštovanje ali ne razumiješ baš najbolje Damiru igru. Ne, njemu nikako ne odgovaraju baselineri jer on nema strpljenja da igra duže izmjene, i kad treba i kad ne treba napada a to ne zna. A koji su to udarači Damira pobjedili? Prije možda 3-4 god i bilo tako a danas mu više oni odgovaraju, igrači koji se slabije kreću, više napadaju i njemu daju prostora da iskoristi njihovo lošije kretanje i uvuće ih u seriju grešaka.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Odgovori

Natrag na “Tenis BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.