Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la numanumaye22 » 27 maj 2024, 16:23

Gotov igrac, samaranje mrtvog konja

Avatar
Mogli
Postovi: 1130
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mogli » 27 maj 2024, 16:37

numanumaye22 je napisao/la:
27 maj 2024, 16:23
Gotov igrac, samaranje mrtvog konja
Zverev je luzer. Ima Rafaelo neke sanse. Samo da tijelo izdrzi.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18201
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la akisarajevo92 » 27 maj 2024, 17:18

svi se okupili na tribinama da gledaju posljednji Rafin mec na Roland Garrosu
Don't believe the hype.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2332
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 27 maj 2024, 17:26

Sjebao je ovaj drugi set baš glupo

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la numanumaye22 » 27 maj 2024, 17:44

Ubi ga nijemac ruskih korijena, ne mere se diHat. :rol:

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18201
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la akisarajevo92 » 27 maj 2024, 18:03

Rafa neka odigra jos Wimbledon i OI na ovom terenu, tamo se igra na dva dobijena seta pa mozda i ima neke sanse

i nakon toga neka okaci reket o klin, nema smisla vise
Don't believe the hype.

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2332
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 27 maj 2024, 18:07

The fighter is still punching!

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18201
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la akisarajevo92 » 27 maj 2024, 18:27

4. poraz u 116 meceva na Roland Garrosu (112-4)
Don't believe the hype.

Avatar
Mogli
Postovi: 1130
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mogli » 27 maj 2024, 18:49

akisarajevo92 je napisao/la:
27 maj 2024, 18:27
4. poraz u 116 meceva na Roland Garrosu (112-4)
Nije mu trebao ovaj nastup uopste. Bezveze spusti %

Zadnji nastupi za Nadala, Murraya i Thiema na RG

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2332
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 27 maj 2024, 22:28

Rafa je baš kurate sreće što se žrijeba tiče. Siguran sam od svih igrača na touru, da bi u ovoj početnoj fazi imao najmanje šanse protiv Zvereva i s njim je igrao. Nisam siguran kakav bi odgovor imali Sinner, Alcaraz i Đoković protiv ovakvog Rafe, vjerovatno bi meč duže trajao nego ovo sa Zverevom sa potencijalno boljim ishodom za Rafu. Osjeti se da je izgubio na brzini, ali i ovakav Rafa je dovoljan da 90% igrača rutinski izbaci.

Meč pod krovom i uvjeti su danas bili skroz na strani Zvereva. U ovim dvoranskim uvjetima kad neko pogodi 4 od 5 prvih servisa gdje servis leti projektilima od 220 km/h, teško je naći odgovor. Zaista je brutalno odigrao Zverev, sličan nivo je pokazao i protiv Alcaraza u Melburnu gdje je na sličan način igrao. Doduše, u oba slučaja, fokus nije bio na Zverevu nego na protivniku. Mnogo puta u karijeri je uprskao i šefa i stanicu gdje je sve bilo na njegovom mlinu. Evo iz glave se sjećam poraza od Thiema na US20 gdje je u finalu prosuo 2-0. Cicipas 2021. godine isto tako u polufinalu, ove godine protiv Medvedeva u Melburnu se raspao. Prošle godine se isto obrukao u polufinalu protiv Ruuda gdje je uzeo 7 gemova. Apsolutno je prvi favorit da iz svoje polovine dogura u finale, a i u finalu bi imao odlične šanse protiv bilo koga ako se Alcaraz i Sinner ne dohavizaju i dignu nivo. Da li će nastaviti ovim tempom i nastaviti sa pobjedama protiv jako teških protivnika jer ga žrijeb nije mazio, ostaje da vidimo.

Hvala Rafi na svemu, primjer sportiste i šampiona. 14 neće niko nikad stići, granice je pomjerio i zauvijek će ostati upamćen kao kralj šljake. Jedva čekam Olimpijadu da ga vidimo i tu.

Avatar
Mogli
Postovi: 1130
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Mogli » 27 maj 2024, 23:26

CAGarfia je napisao/la:
27 maj 2024, 22:28
Rafa je baš kurate sreće što se žrijeba tiče. Siguran sam od svih igrača na touru, da bi u ovoj početnoj fazi imao najmanje šanse protiv Zvereva i s njim je igrao. Nisam siguran kakav bi odgovor imali Sinner, Alcaraz i Đoković protiv ovakvog Rafe, vjerovatno bi meč duže trajao nego ovo sa Zverevom sa potencijalno boljim ishodom za Rafu. Osjeti se da je izgubio na brzini, ali i ovakav Rafa je dovoljan da 90% igrača rutinski izbaci.

Meč pod krovom i uvjeti su danas bili skroz na strani Zvereva. U ovim dvoranskim uvjetima kad neko pogodi 4 od 5 prvih servisa gdje servis leti projektilima od 220 km/h, teško je naći odgovor. Zaista je brutalno odigrao Zverev, sličan nivo je pokazao i protiv Alcaraza u Melburnu gdje je na sličan način igrao. Doduše, u oba slučaja, fokus nije bio na Zverevu nego na protivniku. Mnogo puta u karijeri je uprskao i šefa i stanicu gdje je sve bilo na njegovom mlinu. Evo iz glave se sjećam poraza od Thiema na US20 gdje je u finalu prosuo 2-0. Cicipas 2021. godine isto tako u polufinalu, ove godine protiv Medvedeva u Melburnu se raspao. Prošle godine se isto obrukao u polufinalu protiv Ruuda gdje je uzeo 7 gemova. Apsolutno je prvi favorit da iz svoje polovine dogura u finale, a i u finalu bi imao odlične šanse protiv bilo koga ako se Alcaraz i Sinner ne dohavizaju i dignu nivo. Da li će nastaviti ovim tempom i nastaviti sa pobjedama protiv jako teških protivnika jer ga žrijeb nije mazio, ostaje da vidimo.

Hvala Rafi na svemu, primjer sportiste i šampiona. 14 neće niko nikad stići, granice je pomjerio i zauvijek će ostati upamćen kao kralj šljake. Jedva čekam Olimpijadu da ga vidimo i tu.
Mogli je napisao/la:
23 maj 2024, 15:22
Vjerovatno najboljeg sljakasa u ovom trenutku dobi odmah. Nevjerovatno. :rol:

Mozda nas iznenadi. :pray:
Nije uspio iznenaditi. Steta. Onaj drugi set da je uzeo ko zna sta bi bilo. Odigrao je danas bolje nego sam ocekivao. Dobio bi mnoge druge sigurno.

Zverev sa tolikom visinom ima odlicnu kretnju i sve vraca. Mogao bi do kraja, al nadajmo se da nece. Nesimpatican je totalno, a po pricama je i **** u privatnom zivotu. :kafa:

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1695
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Zaniolo » 27 maj 2024, 23:35

Ja sam siguran da ce pokusati i iduce godine. Nekako mi govor tijela i sve ove njegove reakcije i izjave daju tu nadu.

Vjerujem da ce sad pokusati na Olimpijadi i da nece igrati Wimbledon. Ako je iole pametan potegnut ce Masters na hardu a onda otici i na USO. Ako moze neka barem popravi poziciju na rang listi. Iduce sezone sve preskociti do sljake. Fino se odmoriti i dobro trenirati. Onda napad na Rim i Pariz.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la numanumaye22 » 28 maj 2024, 00:25

Zaniolo je napisao/la:
27 maj 2024, 23:35
Ja sam siguran da ce pokusati i iduce godine. Nekako mi govor tijela i sve ove njegove reakcije i izjave daju tu nadu.

Vjerujem da ce sad pokusati na Olimpijadi i da nece igrati Wimbledon. Ako je iole pametan potegnut ce Masters na hardu a onda otici i na USO. Ako moze neka barem popravi poziciju na rang listi. Iduce sezone sve preskociti do sljake. Fino se odmoriti i dobro trenirati. Onda napad na Rim i Pariz.
slika

Avatar
darker10
Postovi: 10852
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 28 maj 2024, 07:36

Zaniolo je napisao/la:
27 maj 2024, 23:35
Ja sam siguran da ce pokusati i iduce godine. Nekako mi govor tijela i sve ove njegove reakcije i izjave daju tu nadu.

Vjerujem da ce sad pokusati na Olimpijadi i da nece igrati Wimbledon. Ako je iole pametan potegnut ce Masters na hardu a onda otici i na USO. Ako moze neka barem popravi poziciju na rang listi. Iduce sezone sve preskociti do sljake. Fino se odmoriti i dobro trenirati. Onda napad na Rim i Pariz.
Nejma tu kuveta vise. Prosli smo mi to sve sa Federerom :mrgreen: al ga Nadal dodatno pretjeruje i ne umije rec dosta je.

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1695
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Zaniolo » 28 maj 2024, 08:40

slika

Dzaba citira debil. :lol:
darker10 je napisao/la:
28 maj 2024, 07:36
Zaniolo je napisao/la:
27 maj 2024, 23:35
Ja sam siguran da ce pokusati i iduce godine. Nekako mi govor tijela i sve ove njegove reakcije i izjave daju tu nadu.

Vjerujem da ce sad pokusati na Olimpijadi i da nece igrati Wimbledon. Ako je iole pametan potegnut ce Masters na hardu a onda otici i na USO. Ako moze neka barem popravi poziciju na rang listi. Iduce sezone sve preskociti do sljake. Fino se odmoriti i dobro trenirati. Onda napad na Rim i Pariz.
Nejma tu kuveta vise. Prosli smo mi to sve sa Federerom :mrgreen: al ga Nadal dodatno pretjeruje i ne umije rec dosta je.
Ima itekako. Kad god smo ih otpisivali, oni su se vracali. Samo ako se kvalitetno odmori a onda dobro i pripremi za sljaku moglo bi tu i biti nesto. Konkurencija svakako nije neka. Ove sezone da je dobio tri igraca van top 10, mogao bi se u kasnijoj fazi i sa Zvekijem pobit. Dize formu na ovom turniru najvise, sad nije imao srece sa zrijebom.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19284
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la bodi123 » 28 maj 2024, 10:44

Nije Rafa bio loš jučer toliko uopšte, digao je level za 3 nivoa u odnosu na Madrid i Rim, fizički je djelovao jako korektno. Fali mečeva, 2 godine nije haman ništa igrao, fali samopouzdanja, ritma, itd, to će doći vremenom sve.

Zverev je odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri, ako ne i najbolji. Ne sjećam se kad sam ga gledao onako udarački raspoloženog, pucao je iz svih pozicija, van balansa, bilo kako, nenormalno kvalitetan meč je odigrao.

Sad, druga je stvar dal se uopšte više isplati ići na maks, davati se na treninzima, pa dogodine probati opet jer se u svakom trenutku može okinuti jedna od 100 povreda koje vuče za sobom i da to bude i kraj, ili presjeći već sada na OI i završiti priču, na LC se oprostiti. To nek on sam sa sobom odluči, al ovako fizički i teniski djeluje da ima u njemu još malo goriva, tamo do US Opena bi to moglo već na nešto ličit, pa nek proba u Americi ako želi gurati još.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2332
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 28 maj 2024, 12:17

Meni je fascinantna njegova želja, to samo još jedan bolesnik ima a sad trpa po Saudijskoj Arabiji.

Jedva čekam Olimpijadu dubl, to će biti spektakl za gledati s njim i Carlosom na pariškoj šljaci. :thumbup:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16593
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 28 maj 2024, 17:25

rafa je samo još jedan od mnogih koji ne znaju prepoznati kada je kraj. ako se ovo gleda kao oproštajna turneja onda je to ok, ako se gleda kao bilo šta drugo onda to sve nikakvog smisla nema. ali neka, nadam se da će naći neku rupu u pravilima, pustiti ga da se oprosti na olimpijadi i mirna bosna. onda kolektivno cmizdrenje na laveru 2.0 i vozdra!

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2332
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la CAGarfia » 28 maj 2024, 22:04

Jučerašnji Rafa bi ovog Novaka 3-0 otresao bez problema. Strašno loš, ali strašno.

RobertHrkac555
Postovi: 1062
Pridružen/a: 10 jan 2022, 15:45
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la RobertHrkac555 » 28 maj 2024, 22:10

Koji minimalni rezultat mora ostvariti Winner pa da nakon RG-a bude broj 1?
Slikao se s Dilettom, svoje sam ostvario

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.