Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
25
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
30
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
16%
nešto drugo ?
48
29%
 
Ukupno glasova: 165

Avatar
Burns
Postovi: 296
Pridružen/a: 06 jan 2021, 13:27
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Burns » 04 feb 2021, 17:04

kraljttbvb je napisao/la:
04 feb 2021, 16:50
Burns je napisao/la:
04 feb 2021, 08:41
kraljttbvb je napisao/la:
04 feb 2021, 08:00

Ja kako sam skontao ovu raju što idu u Antaliju uglavnom se kupaju u bazenu :crazy:
Mozes onda i na Terme na Ilidzu :mrgreen:
More im je odvratno :yawn:
Ako je ko u susjednoj Grckoj, onaj plicak koji varira od koljena do pupka i treba pjesaciti kilometar da dodjes do normalne dubine, bolje mu je onda da ide u Tucepe :D


Tu gdje sam ja bio je bas tako :yawn:
Mysterious🥷

Avatar
JHam
Postovi: 9106
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 04 feb 2021, 21:00

Ja sam nasao prosle godine neki tek renoviran hotel, Kaila Beach, ali propade zbog korone pa sad opet cekam fibulu da objavi da za bracno to iskoristim aBd kad vec imam dio uplacen.. Po slikama izgleda super, ima i na bookingu, tu sam i gledao slike, a i ono, nije ni skupo, sve ukupno oko 2-2.5k za 2 osobe, all inclusive, zavisi od broja dana

A kad vec oko toga, ima li ko kakav fin restoran preporuciti, da nije preskup a da moze nekih 100-150 ljudi bar za vjencanje :mrgreen:
Obisao sam Oazu, Rimski Most, Prava prica, Bob Exclusive i ovaj zadnji mi je nekako najbolji u odnosu na sta nudi i koja je cijena.. Vidikovac mi je nekako previse u brdu a nemas legalan parking, dok onaj Golf klub ne smijem ni da pitam koliko je stolica, s obzirom da je oko 2k samo vanjska ceremonija vjencanja :mrgreen: :|

HarisZe
Postovi: 1963
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la HarisZe » 04 feb 2021, 21:09

Sto se tice putovanja sve zavisi od covid pasosa, nadat je se da do toga nece doci. Inace Mallorca mi je u planu
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
FabioParatici
Postovi: 475
Pridružen/a: 24 jan 2021, 14:43

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la FabioParatici » 04 feb 2021, 21:11

JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 21:00
Ja sam nasao prosle godine neki tek renoviran hotel, Kaila Beach, ali propade zbog korone pa sad opet cekam fibulu da objavi da za bracno to iskoristim aBd kad vec imam dio uplacen.. Po slikama izgleda super, ima i na bookingu, tu sam i gledao slike, a i ono, nije ni skupo, sve ukupno oko 2-2.5k za 2 osobe, all inclusive, zavisi od broja dana

A kad vec oko toga, ima li ko kakav fin restoran preporuciti, da nije preskup a da moze nekih 100-150 ljudi bar za vjencanje :mrgreen:
Obisao sam Oazu, Rimski Most, Prava prica, Bob Exclusive i ovaj zadnji mi je nekako najbolji u odnosu na sta nudi i koja je cijena.. Vidikovac mi je nekako previse u brdu a nemas legalan parking, dok onaj Golf klub ne smijem ni da pitam koliko je stolica, s obzirom da je oko 2k samo vanjska ceremonija vjencanja :mrgreen: :|
Park Princeva.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

#PIRLOOUT

Avatar
JHam
Postovi: 9106
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 04 feb 2021, 21:15

FabioParatici je napisao/la:
04 feb 2021, 21:11
JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 21:00
Ja sam nasao prosle godine neki tek renoviran hotel, Kaila Beach, ali propade zbog korone pa sad opet cekam fibulu da objavi da za bracno to iskoristim aBd kad vec imam dio uplacen.. Po slikama izgleda super, ima i na bookingu, tu sam i gledao slike, a i ono, nije ni skupo, sve ukupno oko 2-2.5k za 2 osobe, all inclusive, zavisi od broja dana

A kad vec oko toga, ima li ko kakav fin restoran preporuciti, da nije preskup a da moze nekih 100-150 ljudi bar za vjencanje :mrgreen:
Obisao sam Oazu, Rimski Most, Prava prica, Bob Exclusive i ovaj zadnji mi je nekako najbolji u odnosu na sta nudi i koja je cijena.. Vidikovac mi je nekako previse u brdu a nemas legalan parking, dok onaj Golf klub ne smijem ni da pitam koliko je stolica, s obzirom da je oko 2k samo vanjska ceremonija vjencanja :mrgreen: :|
Park Princeva.
Znas li mozda koliko je stolica i to, i kakvi su sa parkingom?

Avatar
FabioParatici
Postovi: 475
Pridružen/a: 24 jan 2021, 14:43

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la FabioParatici » 04 feb 2021, 21:25

JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 21:15
Znas li mozda koliko je stolica i to, i kakvi su sa parkingom?
50+/-, ali zavisi, jer ti biras sta ces na menu, a imaju i njihove ponude. Sve top, od parkinga (ima lik koji cuva parking, on ce vas poredat u konac :mrgreen:), preko atmosfere, do pogleda, ne mozes profulat.

Ali nazovi, pitaj, tako je bilo prije 5-6 godina.
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

#PIRLOOUT

Avatar
JHam
Postovi: 9106
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 04 feb 2021, 21:34

FabioParatici je napisao/la:
04 feb 2021, 21:25
JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 21:15
Znas li mozda koliko je stolica i to, i kakvi su sa parkingom?
50+/-, ali zavisi, jer ti biras sta ces na menu, a imaju i njihove ponude. Sve top, od parkinga (ima lik koji cuva parking, on ce vas poredat u konac :mrgreen:), preko atmosfere, do pogleda, ne mozes profulat.

Ali nazovi, pitaj, tako je bilo prije 5-6 godina.
:thumbup: Ovi u Bobu mi traze 55 po osobi, ali menu je jedi pij koliko hoces i sta hoces nema ogranicenje a i dobra je sala imas i gdje vanjsku ceremoniju i to... Samo da prodju ova ogranicenje od 30 ljudi :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41335
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 feb 2021, 21:37

Ima li veceg cringea od pravljenja svadbe, to bih zakonski zabranio
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
JHam
Postovi: 9106
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 04 feb 2021, 21:39

rio_Ferdy88 je napisao/la:
04 feb 2021, 21:37
Ima li veceg cringea od pravljenja svadbe, to bih zakonski zabranio
Sto, zabranis krkanluk, zabranis muzici da svira razne gluposti i fin ugodjaj napravis za proveselit se s porodicom i uzom sirom rodbinom :mrgreen:

Mislim, kontam da neko ne voli, ali kad skontas da svi oni sto bi ih zvao na svadbu ce ti vjerovatno doci kuci u goste ako je ne bude pravio, zelio ti to ili ne, bolje onda organizovati pa nek deugi brine o njima :mrgreen:

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6411
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AshburtonG » 04 feb 2021, 21:54

rio_Ferdy88 je napisao/la:
04 feb 2021, 21:37
Ima li veceg cringea od pravljenja svadbe, to bih zakonski zabranio
Ti se ne moras brinut oko toga. :mrgreen:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bombaysaphire » 04 feb 2021, 21:59

JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 21:34
FabioParatici je napisao/la:
04 feb 2021, 21:25
JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 21:15
Znas li mozda koliko je stolica i to, i kakvi su sa parkingom?
50+/-, ali zavisi, jer ti biras sta ces na menu, a imaju i njihove ponude. Sve top, od parkinga (ima lik koji cuva parking, on ce vas poredat u konac :mrgreen:), preko atmosfere, do pogleda, ne mozes profulat.

Ali nazovi, pitaj, tako je bilo prije 5-6 godina.
:thumbup: Ovi u Bobu mi traze 55 po osobi, ali menu je jedi pij koliko hoces i sta hoces nema ogranicenje a i dobra je sala imas i gdje vanjsku ceremoniju i to... Samo da prodju ova ogranicenje od 30 ljudi :mrgreen:
Rezerviši ti u Bobu , bolju ponudu nećeš naći .
Bio sam tamo na jednoj svadbi , sve je vrh bilo , nijedna zamjerka .
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
JHam
Postovi: 9106
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 04 feb 2021, 22:02

bombaysaphire je napisao/la:
04 feb 2021, 21:59
JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 21:34
FabioParatici je napisao/la:
04 feb 2021, 21:25

50+/-, ali zavisi, jer ti biras sta ces na menu, a imaju i njihove ponude. Sve top, od parkinga (ima lik koji cuva parking, on ce vas poredat u konac :mrgreen:), preko atmosfere, do pogleda, ne mozes profulat.

Ali nazovi, pitaj, tako je bilo prije 5-6 godina.
:thumbup: Ovi u Bobu mi traze 55 po osobi, ali menu je jedi pij koliko hoces i sta hoces nema ogranicenje a i dobra je sala imas i gdje vanjsku ceremoniju i to... Samo da prodju ova ogranicenje od 30 ljudi :mrgreen:
Rezerviši ti u Bobu , bolju ponudu nećeš naći .
Bio sam tamo na jednoj svadbi , sve je vrh bilo , nijedna zamjerka .
I meni se cini, izgleda mi ko da se bas sve mozes s njima dogovoriti, jedino je - sto moras maticare iz rsa zvati jer inace izlaze samo na podrucju opstine, mada mi ovi iz NG kazu da nije problem nikakav..

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bombaysaphire » 04 feb 2021, 22:10

JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 22:02
bombaysaphire je napisao/la:
04 feb 2021, 21:59
JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 21:34


:thumbup: Ovi u Bobu mi traze 55 po osobi, ali menu je jedi pij koliko hoces i sta hoces nema ogranicenje a i dobra je sala imas i gdje vanjsku ceremoniju i to... Samo da prodju ova ogranicenje od 30 ljudi :mrgreen:
Rezerviši ti u Bobu , bolju ponudu nećeš naći .
Bio sam tamo na jednoj svadbi , sve je vrh bilo , nijedna zamjerka .
I meni se cini, izgleda mi ko da se bas sve mozes s njima dogovoriti, jedino je - sto moras maticare iz rsa zvati jer inace izlaze samo na podrucju opstine, mada mi ovi iz NG kazu da nije problem nikakav..
Mislim da su ovi iz Federacije 300 KM po dolasku , ne znam koliko košta iz Republike Srpske ...
Meni je glavni problem na svadbi bio muzika , ali to su mladenci krivi ...
Usluga je nema da fali , samo iznose , stalno su oko tebe ...
Inače na svadbi uvijek konobaru dam 20 KM na početku , pa kasnije još 20 KM da me "pripazi" , a u Bobu je to normalno svi su kasnije hvalili uslugu ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6411
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AshburtonG » 04 feb 2021, 23:41

bombaysaphire je napisao/la:
04 feb 2021, 22:10
JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 22:02
bombaysaphire je napisao/la:
04 feb 2021, 21:59


Rezerviši ti u Bobu , bolju ponudu nećeš naći .
Bio sam tamo na jednoj svadbi , sve je vrh bilo , nijedna zamjerka .
I meni se cini, izgleda mi ko da se bas sve mozes s njima dogovoriti, jedino je - sto moras maticare iz rsa zvati jer inace izlaze samo na podrucju opstine, mada mi ovi iz NG kazu da nije problem nikakav..
Mislim da su ovi iz Federacije 300 KM po dolasku , ne znam koliko košta iz Republike Srpske ...
Meni je glavni problem na svadbi bio muzika , ali to su mladenci krivi ...
Usluga je nema da fali , samo iznose , stalno su oko tebe ...
Inače na svadbi uvijek konobaru dam 20 KM na početku , pa kasnije još 20 KM da me "pripazi" , a u Bobu je to normalno svi su kasnije hvalili uslugu ...
Gospodin. :thumbup:

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bombaysaphire » 04 feb 2021, 23:59

AshburtonG je napisao/la:
04 feb 2021, 23:41
bombaysaphire je napisao/la:
04 feb 2021, 22:10
JHam je napisao/la:
04 feb 2021, 22:02


I meni se cini, izgleda mi ko da se bas sve mozes s njima dogovoriti, jedino je - sto moras maticare iz rsa zvati jer inace izlaze samo na podrucju opstine, mada mi ovi iz NG kazu da nije problem nikakav..
Mislim da su ovi iz Federacije 300 KM po dolasku , ne znam koliko košta iz Republike Srpske ...
Meni je glavni problem na svadbi bio muzika , ali to su mladenci krivi ...
Usluga je nema da fali , samo iznose , stalno su oko tebe ...
Inače na svadbi uvijek konobaru dam 20 KM na početku , pa kasnije još 20 KM da me "pripazi" , a u Bobu je to normalno svi su kasnije hvalili uslugu ...
Gospodin. :thumbup:
Ma kakav gospodin , nego sam i ja bio konobar pa znam kako to ide :mrgreen:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6411
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AshburtonG » 05 feb 2021, 00:28

Pa radio sam i ja nekad u gastro studentski. Otkako sam vidio kakav je to posao, bez 20% baksisa i ne trazim nista od konobara. :mrgreen:

napapijri1987
Postovi: 324
Pridružen/a: 16 okt 2019, 23:07
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la napapijri1987 » 05 feb 2021, 02:58

Truhlo je napisao/la:
04 feb 2021, 09:29
Evo jedna preporuka od mene za taj budjet. Tenerife, Los Cristianos. Tu sam bio sa djevojkom prije 3 godine, krajem Aprila. Planirali smo ponovo ici, ali nije se nekako dalo, imali smo nekih drugih prioriteta, ali ovo ljeto mislim da idemo dole, ako ne Tenerife, onda Gran Canaria.

Tenerife ukratko, let iz holandije (eindhoven) povratna po osobi 250 eura, hotel mislim da je bilo 7 nocenja oko 300 eura, uzeli smo polupansion (dorucak i vecera) jer smo svaki dan isli na drugu plazu i tu smo se gotivili za rucak. Full rucak u restoranima za dvije osobe od 15 do 20 eura da se bas izgotivis. Rentali smo auto i preuzeli na aerodromu, opel mokka, mislim da je oko 80 eura za 7 dana. Gorivo je skoro besplatno :mrgreen: ako nije bilo 80 centi litar benzina :mrgreen: Uglavnom smo potrosili oko 1200 ukupno, a iskustvo je bilo extra. Puno dobrih plaza, vulkan el teide je nesto cime sam bas bio odusevljen, a proputovao sam dosta. Santa cruz je bio isto extra izlet, mozda sat vremena voznje od los cristianosa, autoput je. Grad je pravo lijep a u blizini njega je plaza de las teresitas. Prema legendi pijesak na toj plazi su dovukli iz sahare :mrgreen:

Uglavnom puno toga da se vidi, plaze su extra, tako da toplo preporucujem :salut:
Ja planiram ove godine Gran Canaria nakon sto sam izvisio za Juznu Afriku/ Dubai kombinaciju koju sam inace platio 1200 € ( let + hotel ).
Hvala ti za ovaj post, sad sam se dodatno nafurao da idem.
Znas li mozda kakva je povezanost sa Africkim kontinentom?
Moze li se brzo i jeftino prebacit, nebitno kako, da li preko vode ili zraka 😅😂

Avatar
Truhlo
Postovi: 5472
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Truhlo » 05 feb 2021, 09:14

napapijri1987 je napisao/la:
05 feb 2021, 02:58
Truhlo je napisao/la:
04 feb 2021, 09:29
Evo jedna preporuka od mene za taj budjet. Tenerife, Los Cristianos. Tu sam bio sa djevojkom prije 3 godine, krajem Aprila. Planirali smo ponovo ici, ali nije se nekako dalo, imali smo nekih drugih prioriteta, ali ovo ljeto mislim da idemo dole, ako ne Tenerife, onda Gran Canaria.

Tenerife ukratko, let iz holandije (eindhoven) povratna po osobi 250 eura, hotel mislim da je bilo 7 nocenja oko 300 eura, uzeli smo polupansion (dorucak i vecera) jer smo svaki dan isli na drugu plazu i tu smo se gotivili za rucak. Full rucak u restoranima za dvije osobe od 15 do 20 eura da se bas izgotivis. Rentali smo auto i preuzeli na aerodromu, opel mokka, mislim da je oko 80 eura za 7 dana. Gorivo je skoro besplatno :mrgreen: ako nije bilo 80 centi litar benzina :mrgreen: Uglavnom smo potrosili oko 1200 ukupno, a iskustvo je bilo extra. Puno dobrih plaza, vulkan el teide je nesto cime sam bas bio odusevljen, a proputovao sam dosta. Santa cruz je bio isto extra izlet, mozda sat vremena voznje od los cristianosa, autoput je. Grad je pravo lijep a u blizini njega je plaza de las teresitas. Prema legendi pijesak na toj plazi su dovukli iz sahare :mrgreen:

Uglavnom puno toga da se vidi, plaze su extra, tako da toplo preporucujem :salut:
Ja planiram ove godine Gran Canaria nakon sto sam izvisio za Juznu Afriku/ Dubai kombinaciju koju sam inace platio 1200 € ( let + hotel ).
Hvala ti za ovaj post, sad sam se dodatno nafurao da idem.
Znas li mozda kakva je povezanost sa Africkim kontinentom?
Moze li se brzo i jeftino prebacit, nebitno kako, da li preko vode ili zraka 😅😂
Koliko znam preko puta je zapadna sahara, sto nije bas sigurno, znam da su marokanci to okupirali pa su tamo problemi. Vjerovatno postoji neki trajekt do maroka agadir npr ali nisam siguran. Druga stvar isto za nas sa bosanskim pasosem treba viza za maroko. Mada i nemas potrebe, sasvim dovoljno ima da se vidi za 7 dana na tenerifima ili na drugim otocima. Gran canaria mi se svidja zbog pustinje volio bih to da vidim.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7570
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la kraljttbvb » 05 feb 2021, 18:13

Je li iko bio u ovoj Kapadokiji, vidim nudi Sol Azur sad u februaru i martu?

Vrijedi li otići tamo?
Žene su lijepe al' drugačije, il' ničije, il' svačije...

Avatar
JHam
Postovi: 9106
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 05 feb 2021, 22:15

kraljttbvb je napisao/la:
05 feb 2021, 18:13
Je li iko bio u ovoj Kapadokiji, vidim nudi Sol Azur sad u februaru i martu?

Vrijedi li otići tamo?
Ja sam cuo da je super, htio za novu godinu al ne bi bas jeftino bez carter letova.. Onaj balon je oko 100-150km ja mislim ako hoces da se vozis, a vjerujem da se isplati otici i bez tog putovanja balonom :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jabroni, RobertHrkac555 i 9 gostiju.