BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
delija
Postovi: 1108
Pridružen/a: 29 jan 2009, 23:40
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la delija » 22 dec 2014, 12:55

U sportskoj dvorani Marino Cvetković u Opatiji (HR) je održan borilački spektakl FFC 17 – Futures Super Finale.


U užarenoj atmosferi domaći favorit Ivan Stanić je poražen napustio ring, a pobjedio ga je naš Bahrudin Mahmić. Utjeha domaćem borcu može biti u tome što je odluka sudaca bila većinska, a ne jednoglasna. Ivan Stanić je WBC svjetski Muay Thai prvak u cruiserweightu. Naslov je osvojio 2010. protiv Frederiquea Bellonieja, a godinu kasnije dodao je još jedan pojas u svoju zbirku osvojivši King Of The Ring naslov protiv nizozemskog veterana Rodneya Glundera.



Želimo naglasiti da ovaj meč nije bio planiran, dogovoren je dan prije održavanja i zato smo posebno ponosni na Bahrudina jer je bez priprema porazio domaćeg favorita.

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 23 dec 2014, 23:07

Denis Stojnic potpisao izgleda ugovor sa Bellatorom na 8 borbi za sledjecu godinu uz to je i najavio svoj prvi mec u K1 u Glory-u protiv Pat Barry-a :D

Hajde da vidimo i to!
Cestitke Bahrudinu Mahmicu i nadam se da je zasluzio poziv na neki od sledjeci FFC eventa a jedan od njih ce biti i u BiH.

fera
Postovi: 12868
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 06 jan 2015, 11:45

nisam nigdje osim na nasim portalima vidio da je denis potpisao za bellator ali ako jeste svaka cast jer to je nakon ufc-a najjaca organizacija kada je mma u pitanju, ima dosta poznatih imena koja su nekad bili u samom vrhu sporta tako da bi bilo fino vidjeti ga protiv nekog od veterana za pocetak. mada meni sve to izgleda nekako nerealno pa i taj ugovor na 8 borbi al vidjecemo jos...
sto se tice te borbe u gloryu protiv hd berrya ja mislim da je to pravi potez ako dođe do toga jer barry je veliko ime a prilicno los borac
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 06 jan 2015, 19:10

fera je napisao/la:nisam nigdje osim na nasim portalima vidio da je denis potpisao za bellator ali ako jeste svaka cast jer to je nakon ufc-a najjaca organizacija kada je mma u pitanju, ima dosta poznatih imena koja su nekad bili u samom vrhu sporta tako da bi bilo fino vidjeti ga protiv nekog od veterana za pocetak. mada meni sve to izgleda nekako nerealno pa i taj ugovor na 8 borbi al vidjecemo jos...
sto se tice te borbe u gloryu protiv hd berrya ja mislim da je to pravi potez ako dođe do toga jer barry je veliko ime a prilicno los borac
Bas sam gledao i na stranici Bellatora nema nigdje Denisa medju fighterima dok ima onaj Albanac iz Glory-a koji je nastupao na eventu kada je Denis bio imao mec sa Rodriquezom.
U K1 mislim na Glorysportsu volio bi ga vidjeti i mislim da ima realne sanse sa Barry-em ali eto to je izjavio kao i mnoge neke ranije stvari treba vidjeti hoce li ista biti od toga.

Nego kad ce NO LIMIT :D

fera
Postovi: 12868
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 07 jan 2015, 11:52

ma i onaj ffc je u zadnjih par evenata naparvio posao tipa no limit. protivnici sa kojima su se jurkovic a posebno brestovac borili su u najmanju ruku smijesni, pa i ona pobjeda dzevada i to je debelo navuceno, mozda i bolje sto ne planiraju vise u regionu odrzavati evente jer je i njih poceo da fata taj no limit sindrom :D
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 07 jan 2015, 12:29

fera je napisao/la:ma i onaj ffc je u zadnjih par evenata naparvio posao tipa no limit. protivnici sa kojima su se jurkovic a posebno brestovac borili su u najmanju ruku smijesni, pa i ona pobjeda dzevada i to je debelo navuceno, mozda i bolje sto ne planiraju vise u regionu odrzavati evente jer je i njih poceo da fata taj no limit sindrom :D
Slazem se da su Dzevadu poklonili pobjedu a isto tako i o protivnicima Jurkovica i Brestovca i mislim da samim tim samo stete svojoj organizaciji i ozbiljnosti rada organizacije. FFC ce doci ove godine u BiH a to je najavio i sam Dzevad i kao protivnika bi imao onog Crnju iz Engleske krupnog Sama.

Ali realno volio bi kada bi napravili event i da se obracunaju Muamer i Dzevad jer su oni trenutno najaca 2 teskasa koja imamo.

Avatar
RiNo
Postovi: 5727
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la RiNo » 14 jan 2015, 10:48

[youtube][/youtube]

Denis Stojnić je nedavno obavijestio javnost kako je potpisao ugovor na čak "osam mečeva s drugom najkvalitetnijom svjetskom MMA promocijom - Bellator". Uz to, kako je otkrio bosanskohercegovačkim medijima, "zbog dobre suradnje Bellatora i Gloryja odradit će jedan meč i prema kick boksing pravilima" za prestižnu svjetsku promociju za koju nastupaju Mirko Filipović, Mladen Brestovac i Igor Jurković.

"Potpisao sam s Bellatorom na osam mečeva u razdoblju od dvije godine. Nije bitno hoću li izgubiti ili pobijediti u tim mečevima jer tih osam borbi moram odraditi. Ako dobro odradim mečeve, možda me i prodaju u UFC", rekao je Stojnić za kanal TV1 dodavši:

"Ovo će biti prvi put da ću se okušati u borbi s K1 pravilima. Bellator ima vrlo dobru suradnju s Golden Glory čelnicima i dozvolili su mi da odradim jedan meč po K1 pravilima".

Tragom te informacije koja se nigdje drugdje nije pojavila u svjetskim medijima, ali niti na službenim stranicama jedne ili druge promocije, kontaktirali smo Bellator i Glory kako bi provjerili kada bi se mogli dogoditi njegovi debiji, odnosno tko bi mogli biti njegovi protivnici.

No, naišli smo na zanimljive odgovore iz obje prestižne promocije. I Glory i Bellator su nam jasno odgovorili da ugovore s Denisom Stojnićem nisu potpisali, a iz konverzacije se dobija dojam da to niti ne planiraju učiniti. Dapače, ostali su u priličnom čudu kada smo ih pitali za Stojnića.

Bosanaskohercegovački MMA borac je svoje najsvijetlije dane imao 2009. godine kada je dva puta nastupio za UFC uz dva poraza od istaknutih boraca Caina Velasqueza i Stefana Struvea. Nakon otkaza u UFC-u skupio je pet uzastopnih pobjeda na manjim promocijama protiv realno boraca nižeg ranga poput Brunnera, Bellahmara ili Lazića. U posljednjem nastupu na svojoj BFC priredbi 2013. godine u Sarajevu protiv Ricca Rodrigueza, dogodio se nezapamćen skandal kada je sudac, ujedno Stojnićev prijatelj, prekinuo dvoboj bez ikakvog razloga proglasivši TKO. Odluka je ipak pod pritiskom javnosti kasnije promijenjena u No Contest, a iako se govorilo o njihovom revanšu, on se nikada nije dogodio.

Stojnić je više puta najavljivao povratak u UFC, a često je u medijima izjavljivao da je stvar "već gotova".

"Drago mi je da sam napokon dobio definitivnu potvrdu da se vraćam u UFC. Dosta mi je bilo obećanja i izgovora. Krajem siječnja putujem u Ameriku s trenerom Cor Hemmersom i bit ću u uglu kolege iz Golden Gloryja Johnu Olavu. Tada ću potpisati ugovor za borbu koja će, najvjerojatnije, biti u ožujku ili travnju. U Americi ću saznati i ime protivnika", izjavio je Stojnić za mma-bih.com 2012. godine.

Potpis se niti tada nije dogodio, a Fight Site je od UFC-ovog ureda u Londonu dobio dopis u kojem je potvrđeno da se o povratku Stojnića u njihovu promociju niti ne razmišlja. Bosanskohercegovački borac u protekle dvije godine često prozivao Mirka Filipovića nudeći mu 50 tisuća dolara za međusobni meč, a pričalo se dva puta i o njegovom nastupu na FFC-u koji nikada nije realiziran. Jednom zbog problema s ozljedom, a drugi put zakonom kada je završio u pritvoru zbog iznude.

Bit će zanimljivo vidjeti hoće li, a ako hoće gde, svoju karijeru nastaviti ovaj kontroverzni teškaš. Bellator i Glory to očito nisu...
:facepalm:
Zadnja izmjena: RiNo, dana/u 14 jan 2015, 13:07, ukupno mijenjano 1 put.
100% sportski i krajnje opušten potpis

fera
Postovi: 12868
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 14 jan 2015, 12:33

MA ovo je ocekivano stari denisovi fazoni plasira laz u medije da ga ne bi ljudi skroz zaboravili. Cim sam vidio da su to samo naši portali objavili ocekivao sam nesto ovamo. Počeo lik izgleda da se fura na dinu merlina misli da mi ovdje nemamo internet
You are someone else I am still right here

fera
Postovi: 12868
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 14 jan 2015, 12:35

MA ovo je ocekivano stari denisovi fazoni plasira laz u medije da ga ne bi ljudi skroz zaboravili. Cim sam vidio da su to samo naši portali objavili ocekivao sam nesto ovako. Počeo lik izgleda da se fura na dinu merlina misli da mi ovdje nemamo internet
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 17 jan 2015, 13:19

fera je napisao/la:MA ovo je ocekivano stari denisovi fazoni plasira laz u medije da ga ne bi ljudi skroz zaboravili. Cim sam vidio da su to samo naši portali objavili ocekivao sam nesto ovako. Počeo lik izgleda da se fura na dinu merlina misli da mi ovdje nemamo internet
Ako je i ovo laz ili da nema nista od ovog onda stvarno je sramno sto radi i cime se bavi ako je onda zeljan tv neka ide u muziku i na PINK i imat ce ga stalno u medijima.

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 31 jan 2015, 13:50

FFC najavio zaostali EVENT 7 U SKENDERIJI SARAJEVO

http://www.fightsite.hr/vijesti-iz-regi ... g-salchowa

fera
Postovi: 12868
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 04 feb 2015, 11:44

Polo je napisao/la:FFC najavio zaostali EVENT 7 U SKENDERIJI SARAJEVO

http://www.fightsite.hr/vijesti-iz-regi ... g-salchowa
napokon :D jedva cekam jest da ce ovi nasi tesko do pobjeda protiv dosta dobrih protivnika al nekoliko sjajnih borbi je najavljeno sad se samo trebamo nadati da nece biti puno povreda ili da se opet ne otkaze event.

tomo ima mozda i najvecu sansu jer pobjeda protiv svabe bi ga gurnula u sami vrh poluteske kategorije.
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 05 feb 2015, 15:39

Ako se ovaj event otkaze onda sigurno FFC nikada nece doci u BiH vec samo malo pumpanja onda medijskog izmedju drugih eventa.
Nasim borcima bi pozelio srecu iskreno ovog protivnika Tominog ne znam ali koliko cujemo da je dobar borac, a sto se tice ovih drugih protivnika protiv nasih momaka manje vise nepoznati izuzev samo Franka Munoza koji je osvajao Superkombat u teskoj kategoriji i na tom putu dobio i Muamera Tufekcica ali malo sumnjivo da se kaze. Po meni nije neki da kazem borac iz vrha k-1 ali bitno je da se nesto dogadja i nadam se da ce onda FFC nastaviti organizirati evenete u BiH.

fera
Postovi: 12868
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 19 feb 2015, 12:51

Polo je napisao/la:Ako se ovaj event otkaze onda sigurno FFC nikada nece doci u BiH vec samo malo pumpanja onda medijskog izmedju drugih eventa.
Nasim borcima bi pozelio srecu iskreno ovog protivnika Tominog ne znam ali koliko cujemo da je dobar borac, a sto se tice ovih drugih protivnika protiv nasih momaka manje vise nepoznati izuzev samo Franka Munoza koji je osvajao Superkombat u teskoj kategoriji i na tom putu dobio i Muamera Tufekcica ali malo sumnjivo da se kaze. Po meni nije neki da kazem borac iz vrha k-1 ali bitno je da se nesto dogadja i nadam se da ce onda FFC nastaviti organizirati evenete u BiH.
ovaj chub sto se bori protiv emkica je dosta nezgodan borac nadam se da ce emkic biti jako pazljiv i boriti se pametno ukrajinac se sjajno pokazao na ffc futuresu i tu je bio jedno od vecih iznenađenja. emkic cini mi se jos nije uhvatio neku formu nedavno je dozivio poraz al za nadati se da se tu cuvao zbog ove borbe koja je vaznija jer ga u ffc-u dosta cijene i vide u njemu buducnost bh kick boxa.

salchow jos nema poraza u karijeri mene je iznenadio kako je samo lako razbio i izdominirao batinica doduse ja sam uvijek govorio da je batinic precijenjen borac ali ga je nicolai bez vecih problema dobio. prije je imao problema sa tezinom ali protiv batinica je izgledao dosta bolje ocigledno da je i na tom radio. ipak nadam se da ce tomo imati prednost u snazi, za submissione ne znam sta bi rekao... nadam se da je tomo nakon ona 2 vezana poraza od brazilca da silve radio na odbrani a realno po ovim pride pravilima njemu i ne trebaju poluge u napadu a choke-ove sigurno zna dok sa svih ostalih pozicija moze bacati udarce samo treba doci do rusenja i biti agresivan i ne zaboraviti da se moze udarati protivnih u glavu i na podu mislim da bi tu mogao biti kljuc za tomu.
svi moraju nekad izgubiti i mozda je i njemu doslo vrijeme jer po meni je tomo opasniji borac od batinica bez obzira sto ima omjer 6-5 svi koji ga prate znaju da su bar 3 poraza od ovih 5 plod neiskustva i meni se cini da je tomo fino napredovao od kad sa hambijem radi u hrvatskoj cak se moze reci da ima i bolje trening partnere od njemca a sumnjam da ce ga i sudije peglati na domacem terenu a pobjedom ovdje tomo bi u narednoj borbi dobio nekog protivnika iz samog vrha ffc-a a u ovoj kategoriji ffc ima mozda i najveca imena. meni licno je ovo borba koja me najvise interesuje na ovom eventu.
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 20 feb 2015, 20:22

Jel to Emkic izgubio u Novom Sadu? cini mi se da je imao borbu skoro tamo?

Toma vidim po ovim mrezama kaci mnogo stvari da je non stop u treningu i vidi se da je fizicki napucan pravo medjutim masa ona zna biti i problematicna ako borba duze traje, naravno da mu zelim svu srecu i da pobjedi pred domacom publikom. Evo Dzevada onaj Munoz proziva i da dolazi da ga ubije u Sarajevo :D vidjecemo stvarno nesto jedva cekam ovaj evant i da vidim nase borce jer se dugo nista nije desavalo u BiH po pitanju k1 i MMA ali ozbiljnije.

fera
Postovi: 12868
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 23 feb 2015, 12:44

Polo je napisao/la:Jel to Emkic izgubio u Novom Sadu? cini mi se da je imao borbu skoro tamo?
izgubio je igor u novom sadu od mikelica i to nakon sto ga je u prvoj rundi 2 puta slao na pod. al nakon jako lose druge runde nije nastavio mec. vjerovatno posljedica nesto duze pauze i ovog dosta vaznijeg meca koji ga ocekuje u ffc-u
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 24 feb 2015, 19:23

fera je napisao/la:
Polo je napisao/la:Jel to Emkic izgubio u Novom Sadu? cini mi se da je imao borbu skoro tamo?
izgubio je igor u novom sadu od mikelica i to nakon sto ga je u prvoj rundi 2 puta slao na pod. al nakon jako lose druge runde nije nastavio mec. vjerovatno posljedica nesto duze pauze i ovog dosta vaznijeg meca koji ga ocekuje u ffc-u
Tek sad procita ovaj tvoj post a maloprije sam pogledao borbu bas pa htjedoh napisat nije mi jasno sto je on izgubio ondonsno sto nije nastavio borbu? 1 rundu fantasticno odradio i 2 do zadnjih 20 sekundi kada je ocigledno skroz pao od umora ali opet mi nekako nije bilo za predat ali sigurno zbog FFC-a se cuva.

Ovaj Munoz proziva Dzevada :D

fera
Postovi: 12868
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la fera » 27 feb 2015, 09:55

Polo je napisao/la:
fera je napisao/la:
Polo je napisao/la:Jel to Emkic izgubio u Novom Sadu? cini mi se da je imao borbu skoro tamo?
izgubio je igor u novom sadu od mikelica i to nakon sto ga je u prvoj rundi 2 puta slao na pod. al nakon jako lose druge runde nije nastavio mec. vjerovatno posljedica nesto duze pauze i ovog dosta vaznijeg meca koji ga ocekuje u ffc-u
Tek sad procita ovaj tvoj post a maloprije sam pogledao borbu bas pa htjedoh napisat nije mi jasno sto je on izgubio ondonsno sto nije nastavio borbu? 1 rundu fantasticno odradio i 2 do zadnjih 20 sekundi kada je ocigledno skroz pao od umora ali opet mi nekako nije bilo za predat ali sigurno zbog FFC-a se cuva.

Ovaj Munoz proziva Dzevada :D
nisam bas skroz siguran al cini mi se da ima neka suspenzija od mjesec dva nakon sto dozivis KO pa valjda nije htio rizikovati da zbog tog prepusti ffc. to mi se cini kao jedini realan razlog za odustajanje u novom sadu.
You are someone else I am still right here

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: BH MMA, kickbox, box, judo, karate...

Post Postao/la Polo » 04 mar 2015, 20:23

Nesto jedva cekam i da vidim Tomu u zadnje vrijeme je u treningu i izgleda ima formu sada da to vidimo ako Bog da u Skenderiji.


Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.