SP - Grupa E

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko ide u 1/8?

Holandija
110
50%
Danska
53
24%
Kamerun
36
16%
Japan
21
10%
 
Ukupno glasova: 220

Avatar
Barney Stinson
Postovi: 1646
Pridružen/a: 10 okt 2009, 17:01
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Barney Stinson » 14 jun 2010, 16:25

Monolog je napisao/la:
moustapha je napisao/la:Holandija je ostvarila zasluzenu pobjedu, ali se vidi da i oni mogu mnogo vise. Kada se oporavi Robben i ako trener odluci umjesto Kuyta, od prve minute ubaciti Eliju, bice to mnogo opasniji napad.
Da, Kuyt nije ništa pokazao. Samo je postigao gol, par puta odlično proigrao svoje suigrače, izborio se za desetak lopti. Dijelim tvoje mišljenje, treba ga na klupu.

Po meni bi Holandija x puta bila opasnija sa Huntelarom umjesto Van Persie(barem kada je pozicija centralnog napadača u pitanju), a da po krilima budu Kuyt i Van Persie(dok je Robben out).
Definitivno, Persia jednino kao krilnog napadača ali kao klasicni nema od toga nista...
19 - ђ - 11
HKK Široki - Sportski ponos Hercegovine

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la steve-o » 14 jun 2010, 16:31

holandija nista posebno, ucinili su sto su morali i dobili dance. onaj danac Kjær me odusevio u odbrani danske, biti ce ono prava igracina ako i nije vec!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Monolog » 14 jun 2010, 16:36

Taj Kjaer je glavni krivac kod drugog gola. Vidi se kako Kuyt trči, a on je bio ispred lopte i čeka da ista uđe u mrežu no ona udara u stativu i dok se on sabrao, Kuyt je već ubacio loptu u gol.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la -Paja » 14 jun 2010, 16:39

Barney Stinson je napisao/la:Onaj korner ide mu pravo na glavu on promasuje... Izlazi jedan na jedan protiv Sorensena on nesto pokusava driblati piih, em sto nije dobro primio loptu em sto pokusava nesto preci golmana... To je moje misljenje, ja ga ne bi nikad zvao u rep, a kad bih ga zvao nikada ga ne bih stavio na poziciju klasicnog napadača... I sada bi za Nizozemsku bilo bolje da im igra Ruud nego Persie... Ruud je klasični napadač-ubojica i pored Sneidera, Van der Vaarta, Bommela i kada se oporavi Robben i njihovih lopti, a njegove snalazljivosti, osjecaja za gol bolje bi im dosao...
Polovni Van Nistelrooy ne moze ni u Hamburgu vise da zabija, Van Persi igrac utakmice!
Dio Arsenala

drop
Postovi: 2493
Pridružen/a: 01 mar 2009, 16:06
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la drop » 14 jun 2010, 16:40

Ovaj Kamerun ima goru odbranu i od nas :mrgreen: Honda im zabi gol pored trojice 8-)
"To govori da uopce nemamo sta raspravljati o spanskim klubovima jer one koje ti nazivas spanskim su u sustini engleski klubovi". - Paja

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la steve-o » 14 jun 2010, 16:44

Monolog je napisao/la:Taj Kjaer je glavni krivac kod drugog gola. Vidi se kako Kuyt trči, a on je bio ispred lopte i čeka da ista uđe u mrežu no ona udara u stativu i dok se on sabrao, Kuyt je već ubacio loptu u gol.
pa momku je tek 20 godina a prije tog "incidenta" je odigrao za cistu desetku.

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la cole-ch » 14 jun 2010, 16:45

Barney Stinson je napisao/la:Najveći problem ce biti Nizozemske sto nemaju klasičnog napadača tipa Nisterlooya... Ovaj Persie kakav je ovo napadač ccc... Cim je izasao Nizozemska je nesto i počela igrati...

Holandiji nije potreban klasican napadan po svaku cenu, jer ima 6-7 igraca u prvoj postavi i jedno 3-4 na klupi sto znaju dati gol.

hilmo
Interni moderator
Postovi: 9333
Pridružen/a: 13 avg 2009, 16:29
Lokacija: Sheher
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la hilmo » 14 jun 2010, 16:50

Joj ja vidim da mi je sudija na ovoj utakmici Japan - Kamerun poznat, kad ono........
[youtube][/youtube]

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Devil » 14 jun 2010, 18:03

Prvu tekmu gledao samo drugo pol.i imalo se sta videti.No o toj tekmi malo vise kada veceras pogledam snimak.
Sto se tice druge tekme veoma teska za prateti,milion faulova Japanci stalno na travi i ovo je meni jedna od najlosih tekmi prvenstva jer je bilo skroz malo efektivne igre.Repke su izjednacene bile.Kamikaze 5 suteva svih pet u okvir gola,dok su Kamerunci bili 4vs4.Kamerun imao sjajnu priliku preko M'Bie kakav sut je ono beo. :o steta sto nije uslo beo bi jedan od najlepsih golova turnira.
Kaisuke dao gol nakon velike greske odbrane Lavova i tako doneo vrednu pobedu istocnjacima.Mogao je Japan i do jos jednog gola da Okazaki nije beo onako sirov pa hteo da sto jace zakuca loptu a ne da je samo lepo plasita u suprotan ugao.
KAisuke zalsuzeno igrac tekme,sa pretrcanih 11000m jedino je vise pretrcao Endo sa 11200m,kod Kamerunaca Eyong sa 10800m.
Nije mi jasno zasto u vezi nije bilo mesta za Inamota,Nakamuru i Morimota jer su mnogo bolji igraci od ove trojice sto su igrali no eto.
Kod kameruna mi je veliko uznenadjenje Souleymanou umesto KAmenog. :?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17855
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Omerbavarac » 14 jun 2010, 18:07

Uspio sam pregledati prvo poluvrijeme meca Holandije i Danske i nisam se previse oudsevio. Ocekivao sam mnogo bolju igru Oranja, ali ocigledno da su se cuvali za drugo poluvrijeme.
Jeli Robben ulazio u drugom poluvremenu?
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Devil » 14 jun 2010, 18:13

omerbavarac je napisao/la:Uspio sam pregledati prvo poluvrijeme meca Holandije i Danske i nisam se previse oudsevio. Ocekivao sam mnogo bolju igru Oranja, ali ocigledno da su se cuvali za drugo poluvrijeme.
Jeli Robben ulazio u drugom poluvremenu?
Nije usli DE Zeuw,Elia,i Affelay umesto De Jonga,VDV,i Van Persia.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
AFC Ajax
Postovi: 503
Pridružen/a: 25 feb 2010, 16:28
Lokacija: Mooiste stad van allemaal
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la AFC Ajax » 14 jun 2010, 18:47

Nisam gledao utakmicu zbog posla, al drago mi je da je Holandija pobijedila 8-)

HUP HOLLAND HUP

Avatar
e2_ze
Postovi: 874
Pridružen/a: 02 jun 2010, 19:06
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la e2_ze » 14 jun 2010, 20:03

evo vidim opet neke experte kako govore za rvp-a da nije dobar (ili bar dovoljno dobar na cf-u) istina bolji je iza spica ali odlican je i na ovoj poziciji... a da vas pitam strucnjaci moji osim one jedne lopte koju je izgubio radi fora koliko je jos prilika dobio od snajdera,rvv-a... pa jbt ono je jedna od sebicnijih reprezentacija svako se trudi samo da opali loptu pa makar ona isla nebu pod oblake... van bommel 2 puta ni blizu,snajder 2-3 puta opet ni blizu jos kad se samo sjetim ono poslije kornera a on suta... nece rvp valjda uzeti loptu i sve predriblati i dati gol???? slazem se nije bio na svom nivou ali prvenstveno da bi on i bilo koji drugi spic igrao mora imati lopte koje nije imao...

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Johnyx95 » 19 jun 2010, 13:19

Idemo Holandjani po novu pobjedu!
pet komada,pet komada... :mrgreen:
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Monolog » 19 jun 2010, 13:21

Uh, biće teško protiv Samuraja. Naravno, očekujem pobjedu omraženih Holanđana(ne moram ni pisati zašto), ali mislim da će to biti tvrda utakmica. Moja prognoza 2:1 za Holandiju.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Hare_BvB » 19 jun 2010, 13:32

Očekujem odličan meč između 'Samuraja' i 'Oranjea', prednost narandžastima radi mnogo većeg individualnog kvaliteta koje posjeduju....
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8238
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la geronimo » 19 jun 2010, 13:33

Ocekujem barem 3 gola u mrezi Samuraja. Nije iskljuceno ni da Robben odigra koju minuticu.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Genghis
Postovi: 3956
Pridružen/a: 05 maj 2009, 00:28
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Genghis » 19 jun 2010, 13:35

Evo nisu zatamnili hrt danas, sta ce to biti :shock: . Idemo ORANJE!
★ 32 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
__________________________________________________________________

Juventus (32) ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Sebastian Vettel (4) ¤ ¤ ¤ ¤
Jose Mourinho (7+4+1+2) + * # + ★ + + * + + * ★ * +

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Hare_BvB » 19 jun 2010, 14:31

Kakva igra 'Samuraja', zaista fantastično pokrivaju teren, ni milimetar slobodnog prostora nemaju holanđani....Ne sjećam se da je holandija ikada izgledala ovako bezidejno, jednostavno ništa ne mogu u napadu, japanci su sve perfektno zatvorili....čudna odluka trenera holandije koji nije guruo Eliu ili nekog dinamičnijeg od samog početka, jer ekipa koja igru zasniva po bokovima realno gledajući na terenu ima samo jednog bržeg bočnog igrača a to je mladi van der Wiel, Kuyt je spor, van der Vart je takođe igrač za pozicionog napda i nije mu mjesto na krilnoj poziciji,a van Bronckhorst je vec podobro istrošen igrač, krajnje su nepotrebna dva defanzivna osigurača u vezi kao što su van Bommel i de Jong, posebno ovaj drugi koji je trebao ostati na klupi a sansu je trebao dobiti Elia ili možda čak roviti Robben....jedan od njih dvojice bi trebao zauzeti poziciju na lijevom krilu, a Vart je trebao igrati u sredini ili možda čak i mladi Affelay umjesto njega....Ako to odmah ne uradi trener Holandije mislim da će njegova ekipa ponovo isto izgledati na terenu, a to je trenutno očajno, isto je bilo i u prvom poluvremenu duela sa Danskom kada ništa nisu mogli, jer covjek zasniva igru na brzim prodorima po bokovima, a na tim pozicijama su trenutno poprilično spori igrači....Glavna je pogreška ovo sa Vartom koji mora preći u sredinu, a de Jong mora na klupu jer čovjek ne posjeduje ni eksplozivnost ni kreativnost koja je potrebna da bi se slomili čvrsti japanci, umjesto njega odmah ubaciti Eliu, a ako to ne da rezultat uvesti i Robbena.....Mislim da i van der Vart treba ostati na klupi a šansu dati Afellayu koji je bio odličan u prvom meču.....Pitanje je samo koliko japanci mogu izdržati sa ovakvo perfektnom igrom u defanzivi i dokad će biti ovako koncentrisani......Od japanaca mi se posebno sviđa onaj Matsui koji je veoma kvalitetan igrač i veoma je opasan i ovoj utakmici, a u prvoj je bio njihov najbolji igrač...
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
Johnyx95
Postovi: 2844
Pridružen/a: 21 jul 2009, 13:02
Lokacija: Bihac
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Johnyx95 » 19 jun 2010, 14:33

Eto Hare sve objasni.'Japanski zid' se moze probiti samo golom.Dalje ce sve biti lakse. ;)
Zola in, Zola passes, Zola scores !

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.