Lige petice

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

Najbolja liga je...?

Premiership
275
43%
Primera Division
162
25%
Seria A
99
16%
Bundesliga
90
14%
Le Championat
10
2%
 
Ukupno glasova: 636

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Ted Mosby » 07 dec 2010, 00:15

OTNYS_YNWA je napisao/la:Kakvo je samo iznenađenje bilo kada se u ligi prvaka u polu finalu nisu našle barem 3 Ekipe iz EPL. :D
2god zaredom
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la spielführer_21 » 07 dec 2010, 00:15

Mandrak je napisao/la:
spielführer_21 je napisao/la:Opet vi sudite po snazi najjačeg kluba iz neke lige o jačini te lige.. Snaga lige se, po mom mišljenju, gleda na osnovu snage klubova iz donjeg dijela tabele.. Između ostalog, a mnogo je faktora tu. Barca jes najjača ekipa evrope, ali to nije zbog kvaliteta španske lige.. Mislim ljudi dođu direktno iz busa i ispraše jedan solidan tim te lige. To pokazuje da ostali u toj ligi i nisu neka klasa, a i broj osvojenih bodova i broj pobjeda Reala i Barce govori da je liga neujednačena...
Ja opet kažem da je Premiership možda IZJEDNACENIJI (klubovi unutar te lige su slicne kvalitete) ali to ni pod razno ne znaci automatski da je to BOLJA liga od Primere.
Izjednacena je i PLBIH jer je Modrica znala biti prvak, ali ne znaci to automatski da je liga nesto jaka kad svi znamo da nije.
Evo da pokušam ovako.. Čelzi ili Manu mogu igrati poprilično egal sa Barcom, pokazali su to prošlih godina.. Na kraju Barca uzme, ali kažem ovi igraju egal, neizvjesno je kontaš.. Eto reći ćemo da je snaga Barce 10 a ovih 9.. Eh sad kad ta Barca igra protiv prosječne ekipe svoje lige, to je cirkus gledati, ovi ne znaju gdje trče.. Ali kad Čelzi ili manu igraju protiv prosječnih ekipa svoje lige, u 90% slučajeva se namuče..
Ja ne volim EPL, ali tvrdim da su još uvijek najbolji.. Već sam napisao da i EPL pada snagom, Španci stagniraju svi izuzev Barce i Reala, a Bundska krupnim koracima stiže u vrh.. Serie A strašno pada, a Francuze je neozbiljno stavljati sa ovima.
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la -Paja » 07 dec 2010, 00:17

Pa ja na ovim arenama imam Primeru to su odron utakmice sve, igraju Real Sociedad i Zaragoza pa to je amaterizam u Championshipu imas boljih utakmica, a tek kad Real i Barcelona igraju protiv ostalih to je smijesno pa treci najjaci klub u spaniji proda dva najbolja igraca prvom timu spanije i petom timu iz Engleske to sve govori.






Premiership=Fudbalski NBA
Zadnja izmjena: -Paja, dana/u 07 dec 2010, 00:18, ukupno mijenjano 1 put.
Dio Arsenala

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 07 dec 2010, 00:17

Crtaj ti Mandrak koliko hoćeš, statistika je jasna a Primera je najslabija karika. Zbogom. :D

@ spielführer_21

Svaka čast, jako objektivno . Nemoj se ugledati na subjektivca od @ Mandraka. :mrgreen:

Avatar
tony-mortale
Postovi: 3534
Pridružen/a: 24 nov 2009, 23:15
Lokacija: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la tony-mortale » 07 dec 2010, 00:18

španska liga i ne postoji postoji samo barsa i real, pa ni najveći poštovalac te lige bez guglanja nezna 3 igrača iz zadnjih 10 ekipa na tabeli
Pato: Siamo una squadra fatta non di compagni, ma di fratelli.

Avatar
Mandrak
Postovi: 2399
Pridružen/a: 22 okt 2009, 14:33
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Mandrak » 07 dec 2010, 00:18

spielführer_21 je napisao/la:
Mandrak je napisao/la:
spielführer_21 je napisao/la:Opet vi sudite po snazi najjačeg kluba iz neke lige o jačini te lige.. Snaga lige se, po mom mišljenju, gleda na osnovu snage klubova iz donjeg dijela tabele.. Između ostalog, a mnogo je faktora tu. Barca jes najjača ekipa evrope, ali to nije zbog kvaliteta španske lige.. Mislim ljudi dođu direktno iz busa i ispraše jedan solidan tim te lige. To pokazuje da ostali u toj ligi i nisu neka klasa, a i broj osvojenih bodova i broj pobjeda Reala i Barce govori da je liga neujednačena...
Ja opet kažem da je Premiership možda IZJEDNACENIJI (klubovi unutar te lige su slicne kvalitete) ali to ni pod razno ne znaci automatski da je to BOLJA liga od Primere.
Izjednacena je i PLBIH jer je Modrica znala biti prvak, ali ne znaci to automatski da je liga nesto jaka kad svi znamo da nije.
Evo da pokušam ovako.. Čelzi ili Manu mogu igrati poprilično egal sa Barcom, pokazali su to prošlih godina.. Na kraju Barca uzme, ali kažem ovi igraju egal, neizvjesno je kontaš.. Eto reći ćemo da je snaga Barce 10 a ovih 9.. Eh sad kad ta Barca igra protiv prosječne ekipe svoje lige, to je cirkus gledati, ovi ne znaju gdje trče.. Ali kad Čelzi ili manu igraju protiv prosječnih ekipa svoje lige, u 90% slučajeva se namuče..
Ja ne volim EPL, ali tvrdim da su još uvijek najbolji.. Već sam napisao da i EPL pada snagom, Španci stagniraju svi izuzev Barce i Reala, a Bundska krupnim koracima stiže u vrh.. Serie A strašno pada, a Francuze je neozbiljno stavljati sa ovima.
Vidi ovo care, pa malo razmisli kako se to Čelzi i Manchester toliko "muce" sa ostalim ;)

[youtube][/youtube]

Nije ti dovoljno?? hoces da ti redom postam utakmice gdje se nabijala gol razlike ta dva kluba (neki dan Manchester natrpa isto 7 komada nekim nesretnicima)...pa nemoj to stavljati samo na racun Primere, takvih primjera ima mnogo više u Premiershipu.

Avatar
-Paja
Postovi: 3145
Pridružen/a: 19 apr 2010, 21:51
Lokacija: Across to north and south to Key Largo
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la -Paja » 07 dec 2010, 00:19

Pa to je jaca verzija skotske lige, Barcelona smijesni mali klub je nadigrana od svakog tima iz velike cetvorke to sto su neke utakmice potpomognuti sudijama i uefom prosli nece izbrisati njihovu inferiornost naspram mocnih engleskih kolonizatora!
Dio Arsenala

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 07 dec 2010, 00:20

Mandrak uzimaš primjer prošlogodišnjeg Chelsea koji je harao i Wigana koji jedva kraj s krajem.
Kako onda objasniti pobjedu Barce nad Realom od 5 : 0 a timovi su bara bara ?

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Ted Mosby » 07 dec 2010, 00:21

Ma ovo je neozbilja rasprava, jel Mandrak pogledao ijednu utakmicu a da je ne igraju Real i Barca npr. Levante - Osasuna. A to što je United ili Chelsea nekom utrpao 7 ili 8 golova se jednostavno desi, takav dan, sve ulazi
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Facasplaca
Postovi: 187
Pridružen/a: 06 dec 2008, 08:19
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Facasplaca » 07 dec 2010, 00:22

To se desilo jednom da chelsea probije sve rekorde i ispade da je liga odma sranje :lol:

makar se ekipe ne naguze na gostovanjima kod sampiona ko 90% ekipa barci na camp nou. . .zalosno !

Avatar
Mandrak
Postovi: 2399
Pridružen/a: 22 okt 2009, 14:33
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Mandrak » 07 dec 2010, 00:22

OTNYS_YNWA je napisao/la:Mandrak uzimaš primjer prošlogodišnjeg Chelsea koji je harao i Wigana koji jedva kraj s krajem.
Kako onda objasniti pobjedu Barce nad Realom od 5 : 0 a timovi su bara bara ?
Znaš kako objašnjavam?' vrlo lako...da su bara-bara (kao što kažeš) nebi definitivno bilo 5-0...ali posto nisu "bara-bara" onda je 5-0 jbg....lako za objasniti.
I Arsenal je fasovao 4 komada po guzovima i to od jednog igraca....to nije bara-bara jbg.

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 07 dec 2010, 00:24

Ted Mosby je napisao/la:Ma ovo je neozbilja rasprava, jel Mandrak pogledao ijednu utakmicu a da je ne igraju Real i Barca npr. Levante - Osasuna. A to što je United ili Chelsea nekom utrpao 7 ili 8 golova se jednostavno desi, takav dan, sve ulazi
A kada Barca u gostima trpa Almeriji 8 komada to ne stavlja. U GOSTIMA ! :lol:
Uzima neke bizarne primjere a ne ugleda se na El Classico i peticu. :D

@ Mandrak zbunjuješ me ( nas ) jbte.

Pa ako Chelsea dobije Wigan 8:0 ne mora značiti da sljedeći put neće kiksati. Ali u Primeri Real i Barca
ne mogu kiksati jer niko nije dovoljno dobar da ih dobije.

Real koji je drugi na tabeli vs Valencia koja je treća - kvota na kladionici 1.25 . :lol:

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la spielführer_21 » 07 dec 2010, 00:26

@Mandrak, kažem protiv prosječne ekipe.. Wigan se već par sezona bori za opstanak, i po meni su najgora ekipa PL, ali se izvuku ko Travnik... Prosječne ekipe u ligi su one koje su stalno izmeđ 7-12 mjesta. U španskoj primeri Barca malo pa malo i klepi Sevilju, Atletico sa 5-6 razlika a to su kao jače ekipe te lige, a kad će neko u engleskoj klepiti A. villu ili Everton tako, a ovi i nisu među 6...
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Mandrak
Postovi: 2399
Pridružen/a: 22 okt 2009, 14:33
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Mandrak » 07 dec 2010, 00:26

OTNYS_YNWA je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Ma ovo je neozbilja rasprava, jel Mandrak pogledao ijednu utakmicu a da je ne igraju Real i Barca npr. Levante - Osasuna. A to što je United ili Chelsea nekom utrpao 7 ili 8 golova se jednostavno desi, takav dan, sve ulazi
A kada Barca u gostima trpa Almeriji 8 komada to ne stavlja. U GOSTIMA ! :lol:
Uzima neke bizarne primjere a ne ugleda se na El Classico i peticu. :D

@ Mandrak zbunjuješ me ( nas ) jbte.

Pa ako Chelsea dobije Wigan 8:0 ne mora značiti da sljedeći put neće kiksati. Ali u Primeri Real i Barca
ne mogu kiksati jer niko nije dovoljno dobar da ih dobije.

Real koji je drugi na tabeli vs Valencia koja je treća - kvota na kladionici 1.25 . :lol:
Ma nemoj mi reci :o a Hercules sto pobjedi Barsu na Nou Campu?? Sporting isto odnese bod (a izbi dva Barsi) isto na Nou Campu :!: i to sve ove godne u ovoj sezoni :!: šta je to?? slucajno jelde ;) Barsa im pustila te bodove tek tako, jel ;) 8-) ...pa necemo tako haveru...podcijenjujete La Ligu opasno.
Zadnja izmjena: Mandrak, dana/u 07 dec 2010, 00:27, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
e2_ze
Postovi: 874
Pridružen/a: 02 jun 2010, 19:06
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la e2_ze » 07 dec 2010, 00:26

covjek uzima wigan za primjer, to je ekipa koja realno ni sama ne zna sta radi, pobjedi arsenal 3:2 i to arsenal vodio 2:0 a izgubi od tottenhama 7:0.. i tako jos milion gluposti... ja mislim da ovdje neki ne smiju pricati za LP, jer je ocigledno da kad dodju ove kasnije faze iste, da su engleski klubovi, skoro pa unisteni, nema pauze, sve se igra, jos ako slucajno odes dalje u CC ili FA kupu, najebo si... ukoliko bi uveli pauzu kod engleza, povecali bi odmornost, smanjili povrede, i onda bi realno vidjeli kako bi barca igrala protiv njih, fizicki su jaci englezi, a stalno su igraju, pa zamislite nakon neke pauze koliko bi igrali...
@mandrak arsenal je fasovao 4 ali sa igracima koji ne igraju ni u CC kupu, dok je real fasovao sa prvom postavom, ako se ne varam barca je bila kao bolja u prvoj utakmici dok nisu pali snagom, e pa zamisli da je jos bio odmoran i citav arsenal... ne bi sigurno bilo 2:2 XD ... razumijes da su citavo vrijeme igrali bez shave,rvp-a, gallasa a kasnije i cesca... kazem ti da Bog da vam se povrijedili i xavi i messi, pa bih vidio onda dokle bi dogurali, ne trebaju se 4 povrijediti dosta 2

Avatar
vuvu_zzz
Postovi: 629
Pridružen/a: 03 jul 2010, 22:40
Lokacija: Zemlja-Mjesec-Mars
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la vuvu_zzz » 07 dec 2010, 00:27

OTNYS_YNWA je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Ma ovo je neozbilja rasprava, jel Mandrak pogledao ijednu utakmicu a da je ne igraju Real i Barca npr. Levante - Osasuna. A to što je United ili Chelsea nekom utrpao 7 ili 8 golova se jednostavno desi, takav dan, sve ulazi
A kada Barca u gostima trpa Almeriji 8 komada to ne stavlja. U GOSTIMA ! :lol:
Uzima neke bizarne primjere a ne ugleda se na El Classico i peticu. :D

@ Mandrak zbunjuješ me ( nas ) jbte.

Pa ako Chelsea dobije Wigan 8:0 ne mora značiti da sljedeći put neće kiksati. Ali u Primeri Real i Barca
ne mogu kiksati jer niko nije dovoljno dobar da ih dobije.

Real koji je drugi na tabeli vs Valencia koja je treća - kvota na kladionici 1.25 . :lol:
da, i to je dovoljan pokazatelj slabosti iste lige, ali ne mandrak po svome lupeta...ja vjerujem da ne zna nijednog igraca iz donjeg dijela spanske lige, al neka ipak je to jaka liga
http://www.youtube.com/watch?v=zVnS_KIWW8w

http://www.youtube.com/watch?v=7T8sBJluRtg

--------------TO BE CONTINUED--------------

DOMINACIJA JE NEMINOVNOST xD

“Nevjerojatno, Benitez izgubio? Ne mogu vjerovati, no, kasni samo devet bodova” - Mou

Avatar
Esii TM87
Postovi: 1408
Pridružen/a: 12 feb 2010, 13:34
Lokacija: Juzna tribina
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Esii TM87 » 07 dec 2010, 00:28

E jeste nasli jako mjerilo kladionicu i kote.
1921-2011

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la Ted Mosby » 07 dec 2010, 00:28

A kad je Liverpool izbacio Barcu i Reala, United također, Chelsea je trebala izbaciti Barcu ali mafija nije dozvolila. Koliko vidim samo je jedan, posljednji Mohikanac, ostao za Primeru.
To što WBA uzme bod na Traffordu je normalno, ili što pobijede na Emiratesu? Da ne govorim o uspjesima Sunderlanda, njega sam neopravdano zanemario
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
GunnerS
Postovi: 9228
Pridružen/a: 20 maj 2008, 19:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la GunnerS » 07 dec 2010, 00:30

Hajmo još i ovako ?! Koliko TV prava dobiju timovi u PL osim Barce i Reala ?! A koliko u EPL klubovi neračunajući Man UTD i Chelsea ?! Dva naspram dva kluba ?!
a b c č ć d dž đ e f g h i j k l lj m n nj o p r s š t u v z ž

Avatar
OTNYS_YNWA
Postovi: 18227
Pridružen/a: 19 jun 2009, 08:16
Lokacija: Head smashed in Buffalo jump Interpretive Center
Kontakt:

Re: Lige petice

Post Postao/la OTNYS_YNWA » 07 dec 2010, 00:30

Hercules je inače sila i Barca nije nimalo ležerno ušla u taj meč. To im se obilo o glavu i nakon tog poraza
melju sve redom. Navede ti meni jedan primjer, ima li još ?
Teško . :lol: Ima 1:1 sa Mallorcom, pomoći ću ti. 8-)

Barcelona : W 12 ; D 1 ; L 1
Real Madrid : W 11 ; D 2 ; L 1

Arsenal : W 10 ; D 2 ; L 4
Manchester Utd : W 8 ; D 7 ; L 0
Chelsea : W 9 ; D 3 ; L 4

...

Toliko o izjednačenosti u ligama. :mrgreen:

Esii TM87 je napisao/la:E jeste nasli jako mjerilo kladionicu i kote.
Kvote su mjerilo iako ti ne misliš tako. Sve je statističku u bobu izračunato. ;)
Zadnja izmjena: OTNYS_YNWA, dana/u 07 dec 2010, 00:31, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Međunarodni fudbal”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.