Eredivisie

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12581
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la dr.van nostrand » 20 okt 2011, 17:22

Enoh Eyong je odličan fudbaler, on je pravi defanzivni vezni, inteligentan, jak u duelu i pozrtvovan, a još zna i dodat loptu. Bio je povrijedjen nekoliko sedmica pa nije igrao, iako nije uvijek starter njegovo odsustvo se itekako osjeti.
Anita omelen, brz i lagano pokretljiv fudbaler , tehnicki dobar, moze igrati na nekoliko mjesta u timu, mlad fudbaler koji brzo napreduje i kojeg je na ljeto trazilo nekoliko klubova, ali je ipak je ostao :D .

Apoel je dokaz da ti nuzno ne trebaju 20 miliona eura za pojacanja po sezoni kako bi bio konkurentan u jakom takmicenju kakvo je CL.
APOEL je otprilike "tezak" oko 17 miliona eura, a Feyenoord blizu 30 milona ;) .
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Polo » 21 okt 2011, 14:48

dr.van nostrand je napisao/la:Enoh Eyong je odličan fudbaler, on je pravi defanzivni vezni, inteligentan, jak u duelu i pozrtvovan, a još zna i dodat loptu. Bio je povrijedjen nekoliko sedmica pa nije igrao, iako nije uvijek starter njegovo odsustvo se itekako osjeti.
Anita omelen, brz i lagano pokretljiv fudbaler , tehnicki dobar, moze igrati na nekoliko mjesta u timu, mlad fudbaler koji brzo napreduje i kojeg je na ljeto trazilo nekoliko klubova, ali je ipak je ostao :D .

Apoel je dokaz da ti nuzno ne trebaju 20 miliona eura za pojacanja po sezoni kako bi bio konkurentan u jakom takmicenju kakvo je CL.
APOEL je otprilike "tezak" oko 17 miliona eura, a Feyenoord blizu 30 milona ;) .
Ako vec igra na toj poziciji defanzivnog onda je fizicki sigurno nespreman mislim da je nizak za tu poziciju i slab kad uporedimo naprimjer da na toj poziciji igraju u reprezentaciji Holandije V. Bommel, de Jong ili nekad i vd Vaart. Mnogi navijaci Ajaxa isto sami govore da on nije za ovu ekipu a o Aniti isto tako mislim ma da je bekovska pozicija drugacija i tu moze komotno igrat mali igrac kao on ali ako vec ima interesa trebalo ga je prodat zaradit koji dinar isto kao i vd. Wiela koji je bio dobar prije 2 god da kazemo odlican a sada je toliko pao da mozda ni pola cjene ne mogu dobiti sto su nekad mogli uzet mnogo para od Bayerna a sada je to mozda pola cjene.

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 21 okt 2011, 16:56

dr.van nostrand je napisao/la: APOEL je otprilike "tezak" oko 17 miliona eura, a Feyenoord blizu 30 milona ;) .
Izvor molicu lijepo za ovakve izvale??
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12581
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la dr.van nostrand » 21 okt 2011, 17:01

RK Gradacac je napisao/la:
dr.van nostrand je napisao/la: APOEL je otprilike "tezak" oko 17 miliona eura, a Feyenoord blizu 30 milona ;) .
Izvor molicu lijepo za ovakve izvale??
http://www.transfermarkt.de/de/undefine ... rd&x=0&y=0" onclick="window.open(this.href);return false;
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 21 okt 2011, 17:46

Jak ti je izvor, nesto poput wikipedie. Prema informacijama sa tog sitea Ajax je skoro tri puta skuplji od Feyenoorda, najskuplji igrac Vlaar vrijedi 5 mil. € dok vas Vertonghen koji je po meni losiji od Vlaara vrijedi nevjerovatnih 12 mil € :shock: Eriksen vrijedi 10 mil. dok nas Cabral koji je takodje veliki talenat 1 mil. :?
Van der Wiel 10 mil. wouw :lol:

Mislim smijesan je site do bola a analiza pristrasna ocito. Ono po cemu mozemo odredit vrijednost kluba ili igraca je cijena za koju se oni mogu biti prodati.
Prema tome Feyenoord vrijedi ni manje ni vise nego 60 mil. eura jer je 49% vlasnistva prodano za 30 mil. € s tim da je tada dug iznosio oko 45 mil. eura. Bez duga bi klub vrijedio okruglo 100 mil €€€

Pozdrav iz Rotterdama :)
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12581
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la dr.van nostrand » 21 okt 2011, 17:52

Za izvor znam da nije najpouzdaniji, ali ipak koliko toliko ga se uvazava.
Ali ovo ostalo dalje pobrojano...Cuj Ron Vlaar :lol: :mrgreen:
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 21 okt 2011, 18:21

Vidjet cemo prekosutra kako ce eriksencici da prolaze pored Ron Vlaara...
Vlaar je bar pet puta bolji igrac od der Wiela, za njega ako uzmete tri miliona mozete kuci pjevajuci :mrgreen:
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
ThE_mAnIaCs_1987
Postovi: 3844
Pridružen/a: 31 jan 2010, 11:01
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la ThE_mAnIaCs_1987 » 21 okt 2011, 18:43

RK Gradacac je napisao/la:Jak ti je izvor, nesto poput wikipedie. Prema informacijama sa tog sitea Ajax je skoro tri puta skuplji od Feyenoorda, najskuplji igrac Vlaar vrijedi 5 mil. € dok vas Vertonghen koji je po meni losiji od Vlaara vrijedi nevjerovatnih 12 mil € :shock: Eriksen vrijedi 10 mil. dok nas Cabral koji je takodje veliki talenat 1 mil. :?
Van der Wiel 10 mil. wouw :lol:

Mislim smijesan je site do bola a analiza pristrasna ocito. Ono po cemu mozemo odredit vrijednost kluba ili igraca je cijena za koju se oni mogu biti prodati.
Prema tome Feyenoord vrijedi ni manje ni vise nego 60 mil. eura jer je 49% vlasnistva prodano za 30 mil. € s tim da je tada dug iznosio oko 45 mil. eura. Bez duga bi klub vrijedio okruglo 100 mil €€€

Pozdrav iz Rotterdama :)
zato verthongena trazi mancester, a vlara trazi, lupam, lokomotiv moscow, zato eriksena trazi city, a tog "talenta" cabrala, opet lupam, anderlecht, malo si ti smijesan, a ne ta stranica
Za zivot cijeli!

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 21 okt 2011, 19:57

ThE_mAnIaCs_1987 je napisao/la: zato verthongena trazi mancester, a vlara trazi, lupam, lokomotiv moscow, zato eriksena trazi city, a tog "talenta" cabrala, opet lupam, anderlecht, malo si ti smijesan, a ne ta stranica
Nemoj pisat ono sto ne znas a pogotovo nemoj lupat ;)

Drenthe ---> Real Madrid
Castaignos ---> Inter Milan
Guzman ---> Mallorca, trazio ga Man. City
Kuyt ---> Liverpool

Zadnje tri godine tri transfera u neki "veliki" klub, doduse jedan nije realiziran.
To sto Feyenoord ima losu upravu ne znaci da je los klub.
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Devil » 21 okt 2011, 20:06

Da se umesam samo sekund nesta mi nije jasno.Je li to mislis da VDW ne vredi 10 miliona. :?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
ThE_mAnIaCs_1987
Postovi: 3844
Pridružen/a: 31 jan 2010, 11:01
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la ThE_mAnIaCs_1987 » 21 okt 2011, 20:26

RK Gradacac je napisao/la:
ThE_mAnIaCs_1987 je napisao/la: zato verthongena trazi mancester, a vlara trazi, lupam, lokomotiv moscow, zato eriksena trazi city, a tog "talenta" cabrala, opet lupam, anderlecht, malo si ti smijesan, a ne ta stranica
Nemoj pisat ono sto ne znas a pogotovo nemoj lupat ;)

Drenthe ---> Real Madrid
Castaignos ---> Inter Milan
Guzman ---> Mallorca, trazio ga Man. City
Kuyt ---> Liverpool

Zadnje tri godine tri transfera u neki "veliki" klub, doduse jedan nije realiziran.
To sto Feyenoord ima losu upravu ne znaci da je los klub.
drenthe u realu vise nije, castaignos ne dobija priliku u interu, guzman je standardan u villarealu(ako je to taj guzman), kuyt je dosao u liverpool prije 5-6 godina cini mi se, znaci davno bas, ali nije to poenta svega ovoga, ja tebi nisam rekao da je feyenord los klub, nego da je tvoje razmisljanje smijesno, omalovazavas stranicu transfermarkt koju vecina smatra validnom, a kao suprotan argument dajes svoje misljenje, koje je u najmanju ruku smijesno, poredis jednog vertongena i vlara, eriksena i cabrala, jos govoris da van der viel ne vrijedi toliko, ma ne mogu vise ni da nabrajam, budi pozdravljen
Za zivot cijeli!

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 21 okt 2011, 20:34

Ma zasmetao mi je komentar da Feyenoord vrijedi "blizu" 30 mil. i naravno da ta stranica nije validna, validna je ponuda i potraznja, tj. cijena koju neko ponudi a ona se cesto razlikuje od procijenjene vrijednosti sa te stranice.
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 21 okt 2011, 20:37

Devil je napisao/la:Da se umesam samo sekund nesta mi nije jasno.Je li to mislis da VDW ne vredi 10 miliona. :?
Gledao sam ga nekoliko puta, zadnji put Ajax - AZ i moje subjektivno misljenje je da je to ocajan igrac i trzisna vrijednost mu je prenapuhana. Da su mogli uzet 10 miliona za njega uzeli bi bez razmisljanja ;)
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Devil » 21 okt 2011, 20:41

Za mene je on npr tu negde oko TOP 10 bekova sveta. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 21 okt 2011, 21:05

Da napomenem da sam mislio na defanzivni dio posto mu je to glavni poso... ofanzivno je on dobar al za mene bek mora prvenstveno da bude dobar defanzivno pa tek onda ofanzivno a ne obrnuto.
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Devil » 21 okt 2011, 23:49

RK Gradacac je napisao/la:Da napomenem da sam mislio na defanzivni dio posto mu je to glavni poso... ofanzivno je on dobar al za mene bek mora prvenstveno da bude dobar defanzivno pa tek onda ofanzivno a ne obrnuto.
Jbg to je stvar ukusa,danas klubovi u 95% slucajeva traze full-backove koji su kvalitetni i napred i nazad,pa sada nije bitno u kome pravcu bolje deluju ali osnova mora biti dobra igra gore i dole. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
dr.van nostrand
Postovi: 12581
Pridružen/a: 21 jul 2010, 10:53
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la dr.van nostrand » 22 okt 2011, 15:57

RK Gradacac je napisao/la:
Devil je napisao/la:Da se umesam samo sekund nesta mi nije jasno.Je li to mislis da VDW ne vredi 10 miliona. :?
Gledao sam ga nekoliko puta, zadnji put Ajax - AZ i moje subjektivno misljenje je da je to ocajan igrac i trzisna vrijednost mu je prenapuhana. Da su mogli uzet 10 miliona za njega uzeli bi bez razmisljanja ;)
Nije V. der Wiel igrao protiv AZ ;) prosle subote zbog iskljucenja u Groningenu (dva zuta kartona).
"When you look annoyed all the time, people think that you're busy." - George Costanza
http://www.youtube.com/watch?v=UhQSnDCPF10
silver & black

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 22 okt 2011, 16:35

Mislio sam na ovu zadnju utakmicu protiv Dinamo Zagreb, izvinjavam se.
010 ISN'T JUST A CODE

Avatar
Polo
Postovi: 1729
Pridružen/a: 19 okt 2011, 16:43
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la Polo » 23 okt 2011, 17:36

RK Gradacac je napisao/la:Da napomenem da sam mislio na defanzivni dio posto mu je to glavni poso... ofanzivno je on dobar al za mene bek mora prvenstveno da bude dobar defanzivno pa tek onda ofanzivno a ne obrnuto.

Danas je to moderno da bekovi budu bolji ofazivno nego u odbrani ali mislim da mu je cjena daleko pala nego sto je to bila na ljeto 2010 nakon onakvog SP.

De Graafschap 3 - 1 NAC Breda



FT VVV Venlo 4 - 1 RKC Waalwijk

FT Den Haag 1 - 0 NEC Nijmegen

FT Excelsior Rotterdam 0 - 2 Heracles Almelo

FT FC Utrecht 1 - 4 SC Heerenveen



FT Ajax Amsterdam 1 - 1 Feyenoord Rotterdam

FT AZ Alkmaar 1 - 0 Roda Kerkrade

FT FC Groningen 1 - 1 FC Twente Enschede

Avatar
RK Gradacac
Postovi: 2171
Pridružen/a: 06 apr 2008, 17:43
Lokacija: -010-
Kontakt:

Re: Eredivisie

Post Postao/la RK Gradacac » 23 okt 2011, 18:18

Polo je napisao/la:
RK Gradacac je napisao/la:Da napomenem da sam mislio na defanzivni dio posto mu je to glavni poso... ofanzivno je on dobar al za mene bek mora prvenstveno da bude dobar defanzivno pa tek onda ofanzivno a ne obrnuto.

Danas je to moderno da bekovi budu bolji ofazivno nego u odbrani ali mislim da mu je cjena daleko pala nego sto je to bila na ljeto 2010 nakon onakvog SP.
Danasnji aplauz amsterdamske publike kada je on izasao pokazuje koliko je on los i koliko ga cijene. Ljudi su pozdravili njegov izlazak kao da je gol pao.
010 ISN'T JUST A CODE

Odgovori

Natrag na “Ostale lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.