Sevilla FC

Moderatori/ce: Monolog,ribery,hammers,geronimo

Avatar
Colo Colo
Postovi: 582
Pridružen/a: 05 jun 2011, 09:33
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Colo Colo » 08 avg 2011, 10:54

Dobar ovaj Coke što je došao iz Raja,sa Rakitićem,Caseresom i Negredom Sevilja ima puno opcija ;)
noc je tmava, noc je horka je to spramne cas pro tebe pane Murga

Avatar
L_blancos
Postovi: 3439
Pridružen/a: 15 maj 2010, 11:30
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la L_blancos » 08 avg 2011, 11:26

Colo Colo je napisao/la:Dobar ovaj Coke što je došao iz Raja,sa Rakitićem,Caseresom i Negredom Sevilja ima puno opcija ;)
Nije dobar nego predobar, Sevilla se po mom misljenju najvise pojacala..
Prvo pojacanje je-Navas,on prosle sezone gotovo da nije sastavio 2-3 utakmice da se ne povrijedi,sudeci po pripremama povrede su iza njega.
Drugo pojacanje -bekovi,potpisali Caceresa i Cokea, Caceres moze i lijevog beka igrat pa je to veliki plus
Trece pojacanje- Trochovski ,Sevilla dobija jednu novu dimenziju sa njim, ne znam kako ce to Marcelnho uvezati kad se Raketa vrati.
Cetvrto pojacanje- Poluspicevi.. Del Moral,uz Pareja najbolji igrac onog Getafea i novopeceni reprezentativac a Armenteros ,uz Cokea najzasluzniji za povratak Raya u Primeru,veliki talent.
Peto pojacanje - Spahic,nadam se da ce se ugurati medju pocetnih XI,mada po pripremama i nisam preveliki optimista..
Klub je napustio Capel,koji je ionako stagnirao u Sevilli..
Marcelinho pokazuje da zna sastavit ekipicu finu,sve u svemu pakleno odradjene pripreme.. Glavni kandidati za LP.

Obskurni
Postovi: 115
Pridružen/a: 28 jun 2011, 18:44
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Obskurni » 08 avg 2011, 11:39

Spahic ni kriv ni dužan biva izbacen :lol: :D

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 08 avg 2011, 12:27

L_blancos je napisao/la:
Colo Colo je napisao/la:Dobar ovaj Coke što je došao iz Raja,sa Rakitićem,Caseresom i Negredom Sevilja ima puno opcija ;)
Nije dobar nego predobar, Sevilla se po mom misljenju najvise pojacala..
Prvo pojacanje je-Navas,on prosle sezone gotovo da nije sastavio 2-3 utakmice da se ne povrijedi,sudeci po pripremama povrede su iza njega.
Drugo pojacanje -bekovi,potpisali Caceresa i Cokea, Caceres moze i lijevog beka igrat pa je to veliki plus
Trece pojacanje- Trochovski ,Sevilla dobija jednu novu dimenziju sa njim, ne znam kako ce to Marcelnho uvezati kad se Raketa vrati.
Cetvrto pojacanje- Poluspicevi.. Del Moral,uz Pareja najbolji igrac onog Getafea i novopeceni reprezentativac a Armenteros ,uz Cokea najzasluzniji za povratak Raya u Primeru,veliki talent.
Peto pojacanje - Spahic,nadam se da ce se ugurati medju pocetnih XI,mada po pripremama i nisam preveliki optimista..
Klub je napustio Capel,koji je ionako stagnirao u Sevilli..
Marcelinho pokazuje da zna sastavit ekipicu finu,sve u svemu pakleno odradjene pripreme.. Glavni kandidati za LP.
ma Spahic ce se uklopiti i igrace prvih 11, dobar je on igrac..al njegov glavni problem je agresivnost na bili koji nacin...jbg mora u glavi nesto uraditi da se ne moze udarati stalno...cjeni se pozrtvovanost za ekipu, al u svom bivsem klubu je bio glavni igrac i doso je do toga da ga se ljudi sto prije zele otarosit, a sve zbog pretjerane agresivnosti...definitivno igrama pokazuje da je klasa, al onda sve ukaki kartonima u suspentijama...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Avatar
Bilal
Postovi: 2153
Pridružen/a: 04 dec 2009, 12:03
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Bilal » 08 avg 2011, 13:59

Jao kako teatralno pade onaj Hamsik. Simulacija ko kuca. A crveni isto nezasluzen. Dosao Spaha da ih rastavlja i popusi crveni.

Avatar
Mulder
Postovi: 708
Pridružen/a: 12 mar 2011, 01:04
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Mulder » 08 avg 2011, 14:02

Ma, nezasluzeno je dobio crveni karton, pogotovo sto je sam pocrvenio, a koskalo se 15 igraca.... Guzva je nastala ranije, a Spaha je kasnije uletio i pokusao kao da rastavi igrace (netipicno za njega, al mozda pokusava promijeniti image :D ) da bi ga sudija izdvojio i poslao vani :?

Sto se Seville tice, odlicne igre u pripremnim utakmicama, prvi su kandidati za Prvaka ostalih, dakle, trece mjesto... :lol:
''I fell in love with football as I would later fall in love with women: suddenly, uncritically, giving no thought to the pain it would bring.''
- Nick Hornby

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Bertrand » 08 avg 2011, 18:25

Alejandro Alfaro je napustio klub i potpisao za Mallorcu, a obeštećenje je 700.000 eura.

Da dodam da su izašli i brojevi igrača za sljedeću sezonu. Mnogo promjena... Najbitnije: Spahić (6), Medel (8), Negredo (9), Perotti (10), Rakitić (11), Trochowski (15)...

Cijela lista:

1 Andrés Palop (captain)
2 Federico Fazio
3 Fernando Navarro
4 Martín Cáceres
5 Alexis Ruano
6 Emir Spahić
7 Jesús Navas
8 Gary Medel
9 Álvaro Negredo
10 Diego Perotti
11 Ivan Rakitić
12 Frédéric Kanouté
13 Javi Varas
14 Julien Escudé
15 Piotr Trochowski
16 José Campaña
17 Tiberio Guarente
18 Emiliano Armenteros
19 Antonio Luna
20 Manu del Moral
21 Mouhamadou Dabo
22 Bernardo Espinosa
23 Coke
26 Luis Alberto
27 Salva Rivas
31 Rodri Ríos
33 Samu de los Reyes

Dakle, kao što je neko gore napisao, Sevilla je sinoć pobijedila Napoli sa 2:1, golovima Cokea i Kanoutea, kojem je ovo bio osmi gol u predsezoni. Sljedeća utakmica se igra za šest dana, za trofej Teresa Herrera. Domaćin je, kao i uvijek, Deportivo, a eto, ove godine će Sevilla imati čast igrati na trećem najstarijem turniru u Španiji. Prošlogodišnji pobjednik je bio Newcastle. Ovo će ujedno biti i zadnja utakmica Seville pred početak Primere i uvodnu utakmicu kada će igrati El derbi Sevillano sa Betisom, 21. augusta.
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
Dzoni Sevilla
Postovi: 18
Pridružen/a: 08 avg 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Dzoni Sevilla » 08 avg 2011, 23:10

Slucajno na pretrazi sam naleteo na ovaj forum, inace sam iz Beograda, i drago mi je da postoje fanovi ovog kluba na ovim prostorima, a takvih je malo. Steta sto nema neki fanklub gde se ljudi okupljaju i pisu o klubu, jer se inace po stampi malo pridaje paznje ovakvim timovima. Mozete uzivati u sportskim vestima samo ako navijate za Barsu, Real i ostalu kompaniju.

Sto se tice prelaznog roka i Seviljine forme, nisam gledao snimke pripremnih utakmica, al sam citao o njima. Ne mogu da kazem dal sam zadovoljan transferima ili ne, pokazace se u prvih nekoliko kola, ali je sigurno da tu fali jos bar dva igraca. Na prvom mestu mi je golman, Palop, koji prvo nije mlad i ima 38 godina (znaci u vrh glave jos dve moze da brani), i koji je po meni krivac za mnogo propustenih sansi i pobeda koje je Sevilja imala u svojim rukama. Nije kao sto je bio, znam da ga ljudi vole, ali mnogo kiksira, cesto dok pratim prenose se skoncentrisem na njegovo branjenje, i cesto krivica ode samo na njega. Setimo se samo gola Honde u Ligi Sampiona, a to je jos i ok kako on ume. Varas je ok, al nije to to za jedan tim kao sto je Sevilja, a golmana na trzistu ima.
Drugo pojacanje koje je neophodno je napadac, Kanute ce igrati jos ovu godinu i sklon je cestim povredama, za Rodrija se prica da je na izlaznim vratima (a i on ne moze biti pokretac ovog tima), Kone koji je davno ispao iz forme, tako da se vrlo lako moze desiti da sve zavisi od Negreda koji ne moze biti jedina opcija trenera. Pricalo se o mnogim ljudima, i na kraju nista. Dos Santosa bi valjalo sto pre dovesti, jer su se vec zavrsile pripreme, uigravanje u sred sezone ne moze biti dobro za ovakvu ligu kao sto je spanska.

Rakitic mi je odlicno pojacanje, za Trohovskog cemo videti, nema sumnje da je to odlican igrac, al me brine sto nemce vise nije interesovao, jer je bio u padu forme. Coke bez sumnje nova nada, od Spahica se dosta ocekuje. Za Guarentea kako igra ne znam, dugo je povredjen, a cuo sam i da su navijaci ogorceni na upravu zbog njegovog angazovanja iz Atlante 2010 za neku veliku cifru, a nije proveren igrac. Moral odicno pojacanje, a cini mi se i da ce Emiliano Armenteros biti odlican, posto se vratio sa pozajmice iz Valjekana gde je na 36 utakmica dao 20 golova.

Sto se odlazaka tice, za neke je dobro sto su otisli, za neke ne. Sta da se radi za Kapela, greota je da takav kvalitet sedi na klupi, svestan je i on toga bio, a mesta za njega nije bilo zbog jake konkurencije. Krivo mi je sto Romarik napusta tim (za male pare), njega sam bas gotivio kao i Zokoru. Alfaro danas ode, nije bilo mesta za njega, i da ne nabrajam dalje.

Takodje ce veliko pojacanje biti ako tim zadrzi Perotija, jer se za njega grabe mnogi, a iz ponude u ponudu se nudi sve veca cifra.

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Bertrand » 08 avg 2011, 23:24

Dobrodošao, Dzoni. Nadam se ugodnom druženju i finim diskusijama. ;)
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la juznjak> » 09 avg 2011, 00:16

Dobro dosao Dzoni Sevilla 8-) slazem se u vezi Palopa slicno sam i ja pisao za njega jos prosle sezone . Sto se tice napada ,doci ce vjerovatno Giovanni i to je to sto se tice pojacanja ,bar tako je izjavio Marcelinho.
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Dzoni Sevilla
Postovi: 18
Pridružen/a: 08 avg 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Dzoni Sevilla » 09 avg 2011, 00:45

Bolje vas nas'o :) nadam se i ja, jos kad sam ga gledao prosle godine na svetskom prvestvu rekao sam u sebi "kako bi bilo dobro da igra za sevilju". nije klasican napadac za koga mislim da je neophodan, al svakako ce Djovani doprineti timu i brzini ako dodje.

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Bertrand » 09 avg 2011, 00:50

U tome i jeste cijela poenta. On igra izvrsno za nacionalni tim, no, u kojem god timu igrao, ne pruža ni izbliza iste partije kao u reprezentaciji. Na papiru, svakako može doprinijeti krilnim pozicijama, tačnije, biti fina zamjena u slučaju povreda dvojca Perotti/Navas, ali bojim se da ga se Barca i Tottenham ne bi tek tako rješavali. Istina, imao je ogromnu konkurenciju u oba tima, a i poprilično dobro je odigrao polusezonu u Racingu...

Vidjećemo. Otom potom. :D
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
Dzoni Sevilla
Postovi: 18
Pridružen/a: 08 avg 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Dzoni Sevilla » 09 avg 2011, 00:58

verovatno si upravu, al te njegove vrline se vise mogu pokazati u spasnkom fudbalu, nego na ostrvu, videcemo. sve je to lutrija, kako se igrac prilagodi timu, dal ce ga zadesiti povreda itd, al u svakom slucaju igrac je mlad pa pare ne bi bile bacene...

Avatar
Dzoni Sevilla
Postovi: 18
Pridružen/a: 08 avg 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Dzoni Sevilla » 09 avg 2011, 01:15

http://www.goal.com/en/news/9/england/2 ... senal-soon" onclick="window.open(this.href);return false; ovaj je bio povezan sa Seviljom na pocetku prelaznog roka, nije bio medju najboljima u Arsenalu, al mislim da bi u spaniji bio igracina. Sevilji bi legao takav, ima pedigre, al jbg ima zato i cenu...

amadeus21
Postovi: 1203
Pridružen/a: 07 avg 2008, 11:26
Lokacija: Tu je negdje..
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la amadeus21 » 09 avg 2011, 11:33

Dzoni Sevilla je napisao/la:http://www.goal.com/en/news/9/england/2 ... senal-soon ovaj je bio povezan sa Seviljom na pocetku prelaznog roka, nije bio medju najboljima u Arsenalu, al mislim da bi u spaniji bio igracina. Sevilji bi legao takav, ima pedigre, al jbg ima zato i cenu...
napokon neko ko cijeni Bendyja...ogroman talent...gdje god da ode iz Arsenala, i bude standardan, mislim da ce ubijat...ovako, Wenger ga cijedi na klupi, ne da mu da redovno igra...unistava ga...a momak je ogroman talenat...
AMUNT VALENCIA!
1Domenech 2Correia 3Lato 4Mangala 5Paulista 6Ferro 7Guedes 8Soler 9Gameiro 10Oliva 11Cutrone 12Diakhaby 13Cillessen 14Gaya 15Guillamon 16Blanco 17Cheryshev 18Wass 19Racic 20Lee 21Vallejo 22Maxi 23Jason 25Rivero 30Musah

Avatar
Colo Colo
Postovi: 582
Pridružen/a: 05 jun 2011, 09:33
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Colo Colo » 09 avg 2011, 12:25

Konačno će se opet gledati najveći derbi u Španiji,ima Sevilla da razbije Betis,već vidim da je naelektrisana atmosfera pred derbi.
noc je tmava, noc je horka je to spramne cas pro tebe pane Murga

Avatar
Dzoni Sevilla
Postovi: 18
Pridružen/a: 08 avg 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Dzoni Sevilla » 10 avg 2011, 22:18

http://www.goal.com/en/news/11/transfer ... madou-dabo" onclick="window.open(this.href);return false; sudeci po parama koje poseduje vlasnik ovog kluba ova vest je ozbiljna, pa Dabo vrlo lako moze napustiti klub... ne bih voleo, dobar igrac...

Avatar
TaRgEt_
Interni moderator
Postovi: 5330
Pridružen/a: 05 maj 2008, 10:40
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la TaRgEt_ » 10 avg 2011, 22:28

Dzoni dobro dosao medju nas mali broj navijaca Sevilje , doduse ja je volim i prije dolaska Spahe , gotivio sam je nisam navijao ni za jedan klub sada cu za nju jer jednostavno nisam tome pridodavao neku vecu vaznost, ako Dabo ode bice velika steta , Romaric isto sto je otisao jako mi je zao ali mislim da ce se sve to ukomponovati do pocetka prvenstva , kako i sam kazes Palop 38 a nema ni na vidiku kvalitetne zamjene , golmana koji bi dostojno zamjenio ga. Kanute sto stariji to i bolji ali i njega godine stiscu pa vec slijedece godine bi bio problem ako ove godine ne proradi neko od ovih mladaca , uz uslov da Gjovani dodje u sto i ne sumnjam .
R.I.P Amna Fazlić

KK Sloboda Tuzla
Šampioni BiH : 1994 1996 1997 2000 2001
Finalisti prvenstva : 1995 , 1998 , 1999, 2002
Pobjednici kupa BiH : 1994, 1995,1996,1997, 1999 , 2001
Pobjednici Super Kupa BiH : 1994,1995, 1996,1997, 1998, 1999, 2001

Avatar
Bertrand
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 apr 2011, 22:08
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Bertrand » 10 avg 2011, 23:00

Ja nisam zabrinut u vezi nasljednika. Ono što vidim od Javija Varasa je sasvim dovoljno da itekako dobro zamjeni Palopa. Možda pretjerujem, no nije ništa gori od De Gee.

Ne vjerujem u taj trač oko Daboa. Uostalom, oni, po goal.com, traže lijevog beka, dok je Dabo desni. Do duše, vjerujem da može igrati i lijevog, ali nema logike dovoditi prirodnog dešnjaka, kad sada imaju brdo novca i mogu si priuštiti lijevog beka kojeg požele.
Greatness dies
Unsung and lost, invisible to history

Avatar
Dzoni Sevilla
Postovi: 18
Pridružen/a: 08 avg 2011, 22:23
Kontakt:

Re: Sevilla FC

Post Postao/la Dzoni Sevilla » 11 avg 2011, 00:02

Target, drago mi je da nas ima koliko toliko, i da smo se nasli na ovom forumu ;)
Kanute je na ivici bio da ode ove godine, al se ipak opredelio da ostane jos ovu. Vrhunski igrac, ali nazalost zbog godina cesto sklon povredama, pa vrlo lako moze da se desi da ga redje zbog toga gledamo. da ne baksuziram, videcemo, al svakako nam treba jedan "rasni" provereni napadac. Klinci iz pogona ce trebati, al nikako se klub ne sme oslanjati na njih.

Ja isto slabo verujem u traceve, al goal.com ne daje bas dezinformacije, jer je ozbiljan sajt. Jes nelogicno ako traze levog, al videcemo ovih dana..
Mene jedino brine sto je u pitanju klub sa bogatim vlasnikom :) Upropastise fudbal...

Sad je to pitanje, ja bi vise voleo da je Varas izbio u startnu postavu zbog drugih stvari, a ne zbog Palopove povrede. A po svetu sigurno ima golmana dobrih kvaliteta, i tim kao sto je Sevilja mora imati boljeg.
Za De Geu (ili De Heu po novom) nisam bas siguran, ne sumnjam u skauting Man Utda, njihove su procene su uglavnom tacne.

i da dodam sta se pise o Djovaniju ovih dana:

http://www.tribalfootball.com/articles/ ... le-1810291" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tribalfootball.com/articles/ ... ni-1808061" onclick="window.open(this.href);return false;

ovde pise da je zadnja ponuda Sevilje bila da Djovani dodje za 2 miliona na jednogodisnju pozajmicu.

Odgovori

Natrag na “Primera Division”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.