Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
FCB1986
Postovi: 2691
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la FCB1986 » 06 avg 2023, 16:26

Belgijanci najbrojniji u zadnjih 50km, Pogi zatvara dosta puta sam ove pokusaje Remca i kompanije, nadam se da nece izgoriti do kraja. Belgija veliki favorit.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 06 avg 2023, 16:31

MvDP pametno vozi ,sakrio se i čeka priliku.a evo i kiše.

Ovo je dobro za sve ostale što je Bettiol naprijed,Belgijanci moraju raditi .
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 06 avg 2023, 17:13

Ovo je vjerovatno pobjednički bijeg,iako Pogi ne odustaje .. Kao što sam rekao VDP se fino skrivao i sad to fino naplaćuje.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 06 avg 2023, 17:46

Kakva sezona za VDP ,Svjetski prvak u cyclocrosu,svjetski prvak na cesti ,MSR i PR i još vozi MTB sljedeći
tjedan,Pogi uzeo broncu što je nevjerovatno kad se zna da je skoro svaki napad spajao.
Da je imao Mohorića i Roglića danas ,sigurno bi u završnici bio svježiji .

Brutalna utrka i baš me zanima koliko će vozača završiti utrku.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 11 avg 2023, 18:16

Jako zanimljiv M kronometar ,Remco jači od Gane za 12 s,dok je sjajan ITT odvozio mladi britanac Tarling koji je
završio na podijumu. WVA a posebno Pogačar totalno potrošeni, iako mislim da na ovoj ruti i dužini Poginebi puno
više napravio i da je svjež,vjerovatno bi samo zaostatak bio manji.

A na juniorskom ITT pojavio se i Wiggins jr. koji je očito pokupio tatine gene .

Dogodila su se dva velika transfera Jakobsen prešao u DSM ,očito QS se potpuno okreće Remcu iako je tamo napeta situacija između GM i njega ,Tao potpisao za Trek sljedeće 3 godine iako je vrlo teško reći u kakvom stanju će se
vratiti TGH nakon ozljede.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

magnum
Postovi: 76
Pridružen/a: 06 jun 2022, 23:05
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la magnum » 12 avg 2023, 01:22

Ne znam koliko je ovo adekvatna tema, nisam nasao bolju a ako ima bolja halalite :D

Preko ljeta sam krenuo da pratim cycling i sada zelim da kupim svoj prvi malo ozbiljniji bicikl. Citao sam i istrazivao svasta po netu ali bih opet volio da cujem konkretno misljenje i dobijem preporuku od nekoga ko je puno iskusniji i ko zna vise od mene. U kratkim crtama, treba mi preporuka za cestovni bicikl, budzet do nekih 1500, maksimalno 2000KM. Novo ili polovno (koliko sam citao generalno se preporucuje polovno za ovaj budzet), bilo koji od poznatijih brendova. Hvala puno :D

Avatar
jestamaji
Postovi: 16560
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la jestamaji » 12 avg 2023, 15:31

električni :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 13 avg 2023, 16:52

Pogačar je napokon shvatio gdje mu je mjesto ,dodavač bidona Urški.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Beko
Postovi: 1922
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Beko » 15 avg 2023, 23:12

magnum je napisao/la:
12 avg 2023, 01:22
Ne znam koliko je ovo adekvatna tema, nisam nasao bolju a ako ima bolja halalite :D

Preko ljeta sam krenuo da pratim cycling i sada zelim da kupim svoj prvi malo ozbiljniji bicikl. Citao sam i istrazivao svasta po netu ali bih opet volio da cujem konkretno misljenje i dobijem preporuku od nekoga ko je puno iskusniji i ko zna vise od mene. U kratkim crtama, treba mi preporuka za cestovni bicikl, budzet do nekih 1500, maksimalno 2000KM. Novo ili polovno (koliko sam citao generalno se preporucuje polovno za ovaj budzet), bilo koji od poznatijih brendova. Hvala puno :D
biciklizam je isto na amaterskom nivoju jedna velika patnja, nemoj to zaboraviti

ja vozim Mountainbike a brat mi vozi cestovni bicikl
Ali slazemo se u obojica u dvije stavke sta je jako bitno, kako bi sport ostao atraktivan i ugodan dok se prakticira

1. velicina bicikla adekvatno tvome tijelu, da dok sjedis i vozis pozicija bude od starta optimalna i bez bezvezne potrosnje energije, jer ti treba za noge :D
2.ako krenes u taj sport, najiskrenije ti kazem investiraj u biciklisticke hlace/gace kako god je to na „bosanski“ - jer ne zelis da te stalno bole trtice guzne :D neka hlace budu dobro oblozene


brend bicikla je po meni na pocetku nebitan

recimo decathlon radnja ima neku svoju marku Triban, koji prave dobra bicikla za pristupacne cjene
dobre guzove ima Belma

Avatar
FCB1986
Postovi: 2691
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la FCB1986 » 20 avg 2023, 18:33

Beko je napisao/la:
15 avg 2023, 23:12
magnum je napisao/la:
12 avg 2023, 01:22
Ne znam koliko je ovo adekvatna tema, nisam nasao bolju a ako ima bolja halalite :D

Preko ljeta sam krenuo da pratim cycling i sada zelim da kupim svoj prvi malo ozbiljniji bicikl. Citao sam i istrazivao svasta po netu ali bih opet volio da cujem konkretno misljenje i dobijem preporuku od nekoga ko je puno iskusniji i ko zna vise od mene. U kratkim crtama, treba mi preporuka za cestovni bicikl, budzet do nekih 1500, maksimalno 2000KM. Novo ili polovno (koliko sam citao generalno se preporucuje polovno za ovaj budzet), bilo koji od poznatijih brendova. Hvala puno :D
biciklizam je isto na amaterskom nivoju jedna velika patnja, nemoj to zaboraviti

ja vozim Mountainbike a brat mi vozi cestovni bicikl
Ali slazemo se u obojica u dvije stavke sta je jako bitno, kako bi sport ostao atraktivan i ugodan dok se prakticira

1. velicina bicikla adekvatno tvome tijelu, da dok sjedis i vozis pozicija bude od starta optimalna i bez bezvezne potrosnje energije, jer ti treba za noge :D
2.ako krenes u taj sport, najiskrenije ti kazem investiraj u biciklisticke hlace/gace kako god je to na „bosanski“ - jer ne zelis da te stalno bole trtice guzne :D neka hlace budu dobro oblozene


brend bicikla je po meni na pocetku nebitan

recimo decathlon radnja ima neku svoju marku Triban, koji prave dobra bicikla za pristupacne cjene
Kao sto ti je @beko vec napisao, brend je nebitan, nego oprema na njemu. Brend je samo okvir, vazno je kakvu opremu imas. Za pocetak uzmi polovno, aluminijski okvir, ako mozes dobiti shimano 105 opremu pa gore(govorim o cestnom/specijalki). Predpostavljam da kupujes u Bosni, ne znam kakve su cijene dole. Ja sam u Sloveniji kupio Fondriest R20, cijeli karbonski, i oprema shimano ultegra za 700€, polovan. Inace, iako je zo samo rekreativno, vrlo zahtjevan i opasan sport, pa skup takodjer :mrgreen: Ali vrijedi, ako uzivas u izazovima. Sretno.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 21 avg 2023, 15:29

Roglić u dobroj formi pred Vueltu nakon pobjede na Burgosu, ispred još jednog jakog GC vozača za Vueltu,
Vlasova . Jumbo sigurno očekuje da postani prvi tim koji je pobjedio na sva 3 GT u jednoj godini ,a kakvu momčad
šalju to je realno za očekivati. Sepp Kuss superdomestiq i na Vuleti,spojit će sva tri GT u jednoj sezoni.

Za sad potvrđeni GC vozači:Roglić,Remco,Jonas,Mas,G,Thomas,Bernal !,Almeida ,Ayuso,Vlasov,Higuta,Caruso...

Landa potpisao za QS i vjerovatno će imati ulogu glavnog pomagača Remcu ,Trek potpisao par još dobri vozača Konrada i Bagiolia,Jumbo dovela još jednog sjajnog mladog vozača Jorgensona iz Movistara,dok je DFM prešao u
Boru ,a Ineos je izgubio Tulleta koji je isto prešao Jumbo. Ineos za sad jako tih ,samo gube jako kvalitetne
vozače ,tako da očekujem da upecaju veliku ribu,bilo je priče o dolasku Remca.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 23 avg 2023, 18:53

Sve ekipe izbacile sastave za Vueltu ,vrlo jaka GC grupa imena dok sprintere možemo nabrojati na prste, pošto je Vuelta ove godine puno teža nego prošlogodišnje izdanje kad je zadnji tjedan dosta bio slab.Malo ću se osvrnuti na najjače ekipe:

TJV-Roglić,Jonas,Kuss,Kelderman,DVB,Valter,Gesink ,Tratnik
Super jak tim sa 2 od 3 najbolja GC vozača na svijetu ,plus sa sjajnom potporom gdje skoro svi mogu solidno do vrhunski penjati .Kuss je u prilici da bude vjerovatno prvi superdomestiq pobjednicima GT na sva 3 GT u istoj godini,
a Jumbo ima velike šanse da bude prvi tim koji će osvojiti sva 3 GT u jednoj sezoni.Ekipa koja će sigurno na većini etapa diktirati tempo utrke.

UAE-Almeida,Ayuso,Molano,Fischer-Blake,Rui i Ivo Oliveira,Soler ,Vine
Dobra ekipa sa dva glavna GC vozača ,Vine bi trebao biti glavni pomagač u planinama Almeidi i Ayusu dok će
Molano ganjati sprinteve,a Soler odrađivati allround posao s vjerovatno slobodom da pokuša uzeti etapu.

Ineos-Thomas,Bernal,Arensman,DePlus,Ganna,Castro,Fraile, Heiduk
Još jedan vrlo jak tim gdje jeThomas vjerovatno prva GC opcija ,a Arensman B opcija.
Thomas je u godinama ,ali na Giru je pokazao da je još jaka opcija i na iskustvo vjerujem da opet može izvući dobar rezultat,možda ne podijum ali top 5 je moguć iako Ineosu to puno ne znači na osnovu buđžeta koji imaju.

QS-Remco,Vervaeke,Cattaneo,Bagioli,Hirt,Knox,C.Pe.der sen,Serry
Sve podređeno za Remca,iako po meni on ima najslabiju potporu od glavni favorita,a mogli su staviti VanWildera
koji je bio odličan suport na Giru za Remca ,Alafa i Kaspera ,ali očito imaju dovoljno slobode da odrede šta će voziti.

Bora-Vlasov,Higuita,Kamna,Buchmann,Denz,Koch,Zwiehoff,U ijtdebroeks
Još jedna dobra ekipa sa Vlasovom kao prvom GC opcijom i jakom penjačkom ekipom,a posebno me zanima šta može mladi belgijanac Uijtdebroeks na svom prvom GT , već je pokazao ove godine da će biti ozbiljan GC takmac
u narednim godinama.

Movistar-Mas,Verona,Lazkano,Rubio,Garcia-Cortina,Oliveira,Gurreiro,Arcas
Mas je imao nesreću da je već na prvoj etapi TDF izletio i od tad nije vozio,pitanje je u kakvom je stanju .Bude li
se vratio formu ,a na domaćem GT je uvijek najbolji bit će jak adut u borbi za Top 5 u GC.Momčad mu je vrlo dobra ,
a drago mi je vidjeti Lazkana u timu jer ove sezone vozi sjajno i bilo mi je čudno da ga nisu vodili na TDF.

Bahrein-Caruso,Buitrago,Landa,Tiberi,Poels,Sutterlin,Grade k,Govekar
Imaju više solidni GC opcija,ali me ne bi iznenadilo da odustanu od GC borbe i ganjaju samo etape ,jer ne vidim da netko od trojke Caruso/Buitrago/Landa može nešto više od Top 10.

Od ostali GC ekipa treba još izdvojiti DSM s Bardetom i dvije mlade nade Onley i Poole, FDJ s još mlađom postavom
i sa dva francuska talenta Gregoire i Martinezom,Jayco s Dunbarom i Zanom , te EF s Carthyem koji nije pokazao neku formu do sada u drugom dijelu sezonu,ali ne bi ga otpisao za neki top 10.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 25 avg 2023, 18:46

Sutra kreće Vuelta ,meni najdraži GT i nadam se da će ovo izdanje biti puno bolje nego prošlogodišnje.
Pošto sam se osvrnuo već na momčadi ,mali osvrt na rutu koja je jako teška.

Sve počinje s TTT(14,8km) sutra po ulicama Barcelone i važno je napomenuti da se gleda 5. vozač,a ne 4. kao što
je uobičajno u zadnje vrijeme.Ruta TTT je dosta tehnička što bi trebalo pomoći ovim slabijim ekipama ,da njihovi
glavni vozači ne izgube previše sekundi u odnosu na ove koji imaju jake ekipe za TTT.
2.etapa je polubrdska i u završnici očekujem Gc borbu za bonus sekunde,dok već na 3.etapi imamo MTF završnicu.
6.etapa je isto MTF,dok je 8.etapa klasična Vuelta etapa gdje se ide gore/dolje ,a zadnji kratki uspon tik pred cilj je brutalan(Xorett de Cati 3,9km/11,4%). 9.etapa također završava na usponu koji nije pretežak,ali ima brutalni dijelova,nakon koje ide prvi dan odmora.Drugi tjedan počinje s ravnim ITT(25,8km),a već sljedeći dan je etapa s monoclimb usponom.

14.etapa je jedna od ključni ,dosta kratka ali brutalna s Col d Aubisque(16,5km/7,1%) ,pa zatim Col De Spandelles(10.3km/8,3%),a sve završava na kultnom Tourmaletu (18,9km/7,4%).Već sutra je još jedna vrlo teška etapa s dva brutalna uspona i malo lakšim zadnjim MTF. Na 17.etapi se ide na Angliru čiji zadnji 6km je vjerovatno nešto najbrutalnije u biciklizmu,dok i 18. etapa je super zanimljiva za GC borbu.

Posljednja etapa prije slavlja u Madridu nudi najdužu etapu na Vuleti i pravi jednodnevni klasik gdje bi mogli vidjeti pravu ludnicu .

Vamos.. :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
FCB1986
Postovi: 2691
Pridružen/a: 21 jan 2020, 21:10
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la FCB1986 » 26 avg 2023, 21:44

Veliki propust organizatora danas da nisu start etape pomjerili ranije, ovako je bilo na granici regularnosti. Zadnji koji su stizali u cilj, vidljivost je bila katastrofalna.
DSM iskoristio raniji start i uz nesto bolje uvjete i vidljivost, odvezao najbolje vrijeme. JV kao prvi favorit zaostala 32sekunde(Jonasu probijena guma) , Remco i njegovi 6s, Movistar tek pola sekunde sporiji od pobjednika.
⚽FK Garaže⚽

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 27 avg 2023, 02:29

FCB1986 je napisao/la:
26 avg 2023, 21:44
Veliki propust organizatora danas da nisu start etape pomjerili ranije, ovako je bilo na granici regularnosti. Zadnji koji su stizali u cilj, vidljivost je bila katastrofalna.
DSM iskoristio raniji start i uz nesto bolje uvjete i vidljivost, odvezao najbolje vrijeme. JV kao prvi favorit zaostala 32sekunde(Jonasu probijena guma) , Remco i njegovi 6s, Movistar tek pola sekunde sporiji od pobjednika.
Ovo je bio neregularni TTT jer suludo je da voze po mraku i još kiša pljušti,nemam pojma kako je Movistar onako
dobro odvozio TTT . TTT je trebao krenuti ranije ali zbog vrućina su ga pomakli,ali zaboravili su na kišu i oblake
koji su itekako pomogli da bude mračnije nego što je trebalo.
De Plus čini se završio Vueltu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 28 avg 2023, 18:00

Remco uzeo prvi MTF, gdje se nakon ciljne ravnine i razbio ..jako zanimljvi zadnji par km i opet Jumbo s par
vozača u završnici,Mas za sad izgleda dobro ,a treba pohvaliti mladu trojku Ayusa,Martineza i Ciana.
Thomas izgubio najviše vremena od bitni Gc vozača.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 29 avg 2023, 17:32

Je.ben pad malo prije pred ulaz u zonu od 3km, Buitrgao,Goosens,Coqard na podu ,netko iz Jumbo Visme također.

Kakav sprint Molana i Grovesa . :tokralju:

Ove s izbačenim mobitelima sve treba po prstima dobro šipkom istući.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 30 avg 2023, 18:16

Ganna umalo uzeo sprint ,ali opet Groves najjači .

Remco uzeo još bonus sekundi ,dok je Bardet izgubio puno vremena očito neki pad je imao ili defkt.Užasan dan za Jayco jer su ostali bez svoja dva glavna vozača ,Zane i Dunbara,a Vueltu su još napustili Coquard i Guerreiro.

Sutra još jedan MTF ,etapa nije preteška ali zadnji 5km na Javalambreu su jako teški tako da vjerujem da će biti neke GC akcije.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 31 avg 2023, 14:57

Stvarno previše ovaj uvod u etapu traje na Vuelti ,skoro pola sata..

Nije problem ako je sprinterska etapa ,ali danas sulud jak bijeg i svi žele vidjet štase događa .. QS očito ne može kontrolirati ništa,a Remco je izgubio Bagiolia ,dok su Emirati ostali bez vrlo važnog vozača Jay Vine.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14901
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 31 avg 2023, 17:09

Kakva etapa

Roglić napada u glavnoj grupi ,Remco ne može da drži ,Jumbo brutalno jak, što smo znali..

Mas odličan i jedini drži dvojku iz Jumba , a Kuss ide po etapu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.