Književnost

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Neutral » 27 sep 2023, 17:38

Opet sam u fazi čitanja, pročitah Inaldžika o sultanima u prvom peridu carstva, čitam BiH od berlinskog kongresa do dejtona, pročitah i onu osmu knjigu Harry Pottera (predstava ona), te čitam Struvea i Kalistova.

Planiram uzeti Dante i Islam, ako je neko čitao, javite utiske. Knjiga je 65KM, nema je u PDF-u, uzeću je čim prije. Već sam slao upit u knjižari kod nas, imaju je na stanju.

Također tražim Lee Harper knjigu, i nevjerovatno zvuči da je nemaju na stanju.

Inače su cijene knjiga enormno skočile. Ja sam prestao kupovati knjige s mehkim koricama, samo tvrde dolaze u obzir. Kad već dajem 40KM, stavite tvrde korice.

Da li je neko čitao:

http://www.logovita.ba/klasicni-i-suvre ... 57073.html

Utiske?

Avatar
Sveti
Postovi: 10200
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 17 okt 2023, 22:45

Ronald Malfi - Black mouth

Kakav epski bullshit
naprijed rejal

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Neutral » 17 okt 2023, 22:53

Iako mi je pozamasna biblioteka, gledajuci na nju svaki dan zapitam se da li je bilo vrijedno uloziti nekoliko hiljada KM u nju, znajuci da mogu sve citati besplatno u PDF-u, ali sta se moze, nostalgija neka me pucala nakon studija pa sam poceo intenzivno citati i kupovati knjiga jer sam imao tu mogucnost.

Sveti, procitaj knjigu koju sam spominjao, predobra je, cita se kao da zedan insan pije vodu s izvora neke rijeke, upijajuci je toliko da se zaboravi na vrijeme.

Rekao sam da cu uzeti jos Muslima, da kompletiram sve cetiri zbirke hadisa, witchera i omiljenog psihologa Carl Junga. Vjerujem da cu nekad upisati studij psihologije, cisto da imam diplomu za zida.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13437
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la StevieG8 » 17 okt 2023, 22:54

Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:53
Iako mi je pozamasna biblioteka, gledajuci na nju svaki dan zapitam se da li je bilo vrijedno uloziti nekoliko hiljada KM u nju, znajuci da mogu sve citati besplatno u PDF-u, ali sta se moze, nostalgija neka me pucala nakon studija pa sam poceo intenzivno citati i kupovati knjiga jer sam imao tu mogucnost.
Ti ovo napises svaka 3 mjeseca :mrgreen: mislim da je vrijeme da krenes prodavati te knjige.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Neutral » 17 okt 2023, 22:58

Govorim svaki dan, pisem svako malo, tako je to.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13437
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la StevieG8 » 17 okt 2023, 23:06

Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:58
Govorim svaki dan, pisem svako malo, tako je to.
Ne znam mislim da pogresno gledas na to, prvo te knjige ne gube vrijednost uvijek mozes vratiti dio ulozenog novca. Drugo listati papir i pdf nije ni blizu isto, bar meni nije. A na kraju bolje i to nego da si sav taj novac rasuo u kladionici ili nesto slicno. Ne vrijedi sad kukati i osjecati se lose samo ye zavali u uzivaj u kolekciji :mrgreen:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Otelo
Postovi: 33513
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Otelo » 17 okt 2023, 23:09

StevieG8 je napisao/la:
17 okt 2023, 23:06
Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:58
Govorim svaki dan, pisem svako malo, tako je to.
Ne znam mislim da pogresno gledas na to, prvo te knjige ne gube vrijednost uvijek mozes vratiti dio ulozenog novca. Drugo listati papir i pdf nije ni blizu isto, bar meni nije. A na kraju bolje i to nego da si sav taj novac rasuo u kladionici ili nesto slicno. Ne vrijedi sad kukati i osjecati se lose samo ye zavali u uzivaj u kolekciji :mrgreen:
Vala, reader > papir. Ne bole oči, pozadinskog osvjetljenje, lakše za držati, ne zauzima prostor. Bukvalno, Kobo Nia što imam mi može stati u džep da ne ispada dok hodam :mrgreen:

I još šta je prednost, uvijek ista težina, font, svjetlo, kvalitet čitanja.

Al' na običnom, ne e ink, ekranu ne mogu ni ja ništa dugo čitati. Suze krenu iz očiju.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sveti
Postovi: 10200
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 18 okt 2023, 13:27

Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:53

Sveti, procitaj knjigu koju sam spominjao, predobra je, cita se kao da zedan insan pije vodu s izvora neke rijeke, upijajuci je toliko da se zaboravi na vrijeme.
Na koju knjigu mislis
naprijed rejal

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Neutral » 18 okt 2023, 13:30

Sveti je napisao/la:
18 okt 2023, 13:27
Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:53

Sveti, procitaj knjigu koju sam spominjao, predobra je, cita se kao da zedan insan pije vodu s izvora neke rijeke, upijajuci je toliko da se zaboravi na vrijeme.
Na koju knjigu mislis
Dante i Islam.

Avatar
Sveti
Postovi: 10200
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 18 okt 2023, 13:32

Neutral je napisao/la:
18 okt 2023, 13:30
Sveti je napisao/la:
18 okt 2023, 13:27
Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:53

Sveti, procitaj knjigu koju sam spominjao, predobra je, cita se kao da zedan insan pije vodu s izvora neke rijeke, upijajuci je toliko da se zaboravi na vrijeme.
Na koju knjigu mislis
Dante i Islam.
Imas li pdf ili epub kojim slucajem

Edit: nasao sam, bacim oko
naprijed rejal

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la xaviesta » 18 okt 2023, 14:43

Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:53
Iako mi je pozamasna biblioteka, gledajuci na nju svaki dan zapitam se da li je bilo vrijedno uloziti nekoliko hiljada KM u nju, znajuci da mogu sve citati besplatno u PDF-u, ali sta se moze, nostalgija neka me pucala nakon studija pa sam poceo intenzivno citati i kupovati knjiga jer sam imao tu mogucnost.

Sveti, procitaj knjigu koju sam spominjao, predobra je, cita se kao da zedan insan pije vodu s izvora neke rijeke, upijajuci je toliko da se zaboravi na vrijeme.

Rekao sam da cu uzeti jos Muslima, da kompletiram sve cetiri zbirke hadisa, witchera i omiljenog psihologa Carl Junga. Vjerujem da cu nekad upisati studij psihologije, cisto da imam diplomu za zida.
Ja ti zavidim na toj biblioteci, nije ista stvar držati knjigu u rukama i citati na pdf bez obzira ako imaš i neki uređaj za čitanje.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Ethel » 19 okt 2023, 12:47

Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:53
Iako mi je pozamasna biblioteka, gledajuci na nju svaki dan zapitam se da li je bilo vrijedno uloziti nekoliko hiljada KM u nju, znajuci da mogu sve citati besplatno u PDF-u, ali sta se moze, nostalgija neka me pucala nakon studija pa sam poceo intenzivno citati i kupovati knjiga jer sam imao tu mogucnost.

Sveti, procitaj knjigu koju sam spominjao, predobra je, cita se kao da zedan insan pije vodu s izvora neke rijeke, upijajuci je toliko da se zaboravi na vrijeme.

Rekao sam da cu uzeti jos Muslima, da kompletiram sve cetiri zbirke hadisa, witchera i omiljenog psihologa Carl Junga. Vjerujem da cu nekad upisati studij psihologije, cisto da imam diplomu za zida.
I ja sklapam svoju biblioteku i ne razmisljam na taj nacin, ako sam uzivao u knjizi ili barem ubio vrijeme na takav nacin vrijedilo je. Na polici mi stoji hrpa novih knjiga koje tek treba da pročitam i nije mi žao, mnogo lijep "porok" i koristan.

Ako imaš fino ugođaj i okruženje ne može papir ništa zamijeniti. Moderne tehnologije su mi posao, svaki dan radim s njima i služim se njima u čemu god mogu u životu osim u ovom slučaju. PDF i ostali digitalni formati su korisni i svakako dobrodošli pogotovo ko nema finansije da kupuje knjige, ali trenutno teško da može zamijeniti taj osjećaj papira i prisustva knjige. Opet stvar je ukusa i razumljivo mi je definitivno da nekome čak i više odgovara ta opcija.

Mislim da je nekad bila tu slika tvoje biblioteke i samo mogu reći da možeš biti ponosan to je posebna vrsta bogatstva :thumbup:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Profesor
Postovi: 4254
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Profesor » 27 nov 2023, 09:06

ima li jos neko probleme sa libgenom?

koje su jos stranice za download knjiga?

Avatar
Surreal
Postovi: 7221
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Surreal » 06 dec 2023, 20:38

slika
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
Otelo
Postovi: 33513
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Otelo » 24 jan 2024, 23:29

Krenuo čitati First Law knjige, kakva brutala :tokralju:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Neutral » 31 jan 2024, 02:18

Hello,

pročitao sam u Januara pet knjiga. Uporedo čitam još sedam. Cilj ove godine je pročitati 50 knjiga.

Od žanrova sve čitam, sada sam pročitao Jane Austen - Ponos i Predrasude i uporedo sam pogledao film. Čitam sada Dorian Graya, Harry Pottera predzadnju knjigu, Tolkiena, Montanablack autobiografiju, itd. Drago mi je što sam smanjio "unos" historijskih knjiga jer mi se historija zgadila iako sam je studirao, čitam samo jednu trenutno od toga "žanra".

Ako imate goodreads profile, javite. Ja sam svoj izbrisao pa ga opet napravio, tek sam počeo dodavati.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41247
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 31 jan 2024, 15:02

Otelo je napisao/la:
24 jan 2024, 23:29
Krenuo čitati First Law knjige, kakva brutala :tokralju:
Glokta ftw :hmmmm:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Surreal
Postovi: 7221
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Surreal » 31 jan 2024, 21:48

slika

Jel' neko čitao?
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
Ethel
Postovi: 5192
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Ethel » 06 feb 2024, 16:22

Neutral je napisao/la:
31 jan 2024, 02:18
Hello,

pročitao sam u Januara pet knjiga. Uporedo čitam još sedam. Cilj ove godine je pročitati 50 knjiga.

Od žanrova sve čitam, sada sam pročitao Jane Austen - Ponos i Predrasude i uporedo sam pogledao film. Čitam sada Dorian Graya, Harry Pottera predzadnju knjigu, Tolkiena, Montanablack autobiografiju, itd. Drago mi je što sam smanjio "unos" historijskih knjiga jer mi se historija zgadila iako sam je studirao, čitam samo jednu trenutno od toga "žanra".

Ako imate goodreads profile, javite. Ja sam svoj izbrisao pa ga opet napravio, tek sam počeo dodavati.
Ja sam relativno skoro napravio profil na goodreads mada nisam nešto posebno aktivan tamo, više mi služi da imam digitalno spisak knjiga za čitanje ili kupovanje :D

Ja uvijek razmišljam da bi mi bio problem fokus čitati knjige uporedo i "skakati" sa jedne na drugu...
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

ŠTA_JE
Postovi: 1031
Pridružen/a: 17 avg 2009, 18:53
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la ŠTA_JE » 06 feb 2024, 16:27

Ethel je napisao/la:
19 okt 2023, 12:47
Neutral je napisao/la:
17 okt 2023, 22:53
Iako mi je pozamasna biblioteka, gledajuci na nju svaki dan zapitam se da li je bilo vrijedno uloziti nekoliko hiljada KM u nju, znajuci da mogu sve citati besplatno u PDF-u, ali sta se moze, nostalgija neka me pucala nakon studija pa sam poceo intenzivno citati i kupovati knjiga jer sam imao tu mogucnost.

Sveti, procitaj knjigu koju sam spominjao, predobra je, cita se kao da zedan insan pije vodu s izvora neke rijeke, upijajuci je toliko da se zaboravi na vrijeme.

Rekao sam da cu uzeti jos Muslima, da kompletiram sve cetiri zbirke hadisa, witchera i omiljenog psihologa Carl Junga. Vjerujem da cu nekad upisati studij psihologije, cisto da imam diplomu za zida.
I ja sklapam svoju biblioteku i ne razmisljam na taj nacin, ako sam uzivao u knjizi ili barem ubio vrijeme na takav nacin vrijedilo je. Na polici mi stoji hrpa novih knjiga koje tek treba da pročitam i nije mi žao, mnogo lijep "porok" i koristan.

Ako imaš fino ugođaj i okruženje ne može papir ništa zamijeniti. Moderne tehnologije su mi posao, svaki dan radim s njima i služim se njima u čemu god mogu u životu osim u ovom slučaju. PDF i ostali digitalni formati su korisni i svakako dobrodošli pogotovo ko nema finansije da kupuje knjige, ali trenutno teško da može zamijeniti taj osjećaj papira i prisustva knjige. Opet stvar je ukusa i razumljivo mi je definitivno da nekome čak i više odgovara ta opcija.

Mislim da je nekad bila tu slika tvoje biblioteke i samo mogu reći da možeš biti ponosan to je posebna vrsta bogatstva :thumbup:
Ma kakav pdf knjiga je knjiga. Pdf mi nikad Nike mogao proizvesti ili izazvati onaj osjecaj kao knjiga.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo, Giuseppe1, Hightower, kraljttbvb i 20 gostiju.