FC Barcelona - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: ribery,Monolog,hammers,geronimo,BoixosNois1899

Povratak Neymara???

Anketa je završila: 07 avg 2019, 22:24.

1. Da
59
57%
2. Ne
44
43%
 
Ukupno glasova: 103

Avatar
LEO10
Postovi: 1290
Pridružen/a: 03 dec 2013, 19:13
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la LEO10 » 12 nov 2018, 12:56

AlfredNobel je napisao/la:Ma drugačije će to biti u LP, sam taj pristup. Barem smo to videli od početka sezone. Ekipa iz lige i LP je kao nebo i zemlja, jer znaju šta im je prioritet.
Daj Boze da bude drugacije, grupna faza nije mjerilo, pa mi svake godine uzmemo grupu lagano i onda potop. Steta jer imaju sad dobru ekipu na papiru...al igra :damn:
☆Leo Messi☆
☆Roger Federer☆

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la xaviesta » 12 nov 2018, 13:08

Šta s ovim veznjacima, ne kontam? Veznjaci su OK, pokazalo se u odsustvu Messija da nam ne treba on svako malo na sredini da kreira.
Samo yebe koncept, da se male vise krece nego ovako pretrči 6 kilometara a carini svaku loptu. Usporava igru i tranziciju nevjerovatno.
Messi devetka i kraj, to je jedini nacin.

I sto odbrane tice debilno je izdvajati pojedince ili kriviti samo četvorku nazad za primljene golove. Roberto (kriminalan je ne branim ga) ostavljen na vjetrometini na ogromnom prostoru koji sam mora pokrivati i sta da ocekujes.

I slazem se da je najveci problem sto Ernesto pokusava igrati nesto sto mu nije jaca strana, pa kad je na pocetku prosle sezone igrao svoju igru imali smo ponajbolju odbranu u Evropi, cak je Vermaelen jedno vrijeme izgledao kao Nesta jbt.
Ako hoces 4:3:3 dovedi trenera koji to praktikuje.
Don't hate what you don't understand.

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 12 nov 2018, 14:21

Slažem se, veznjaci ovdje nisu problem. Problem je što krila jako malo pomažu bekovima. Ajde Coutinho se vraća, Malcom je isto bio poprilično odgovoran jučer, Dembele ponekad, ali Messi skoro nikako. Što je najgore, onda se i Suarez uskurca pa i on šetka. I sve se to dešava na strani na kojoj imaš, u najboljem slučaju, defanzivno prosječnog Roberta, a nije jel ni Semedo neki ekspert u odbrani. Pa trebaju još dva Vidala da zuje do iznemoglosti da bi se postigao neki balans.

433 može samo u slučaju da Messi pređe na F9, a Suarez na klupu. Što nije realno na milion levela. Ili dobra stara 442 sa Vidalom u ulozi Paulinha. :mrgreen: Valverdea je najviše izjebalo što su mu doveli toliko ofanzivaca. :mrgreen:

Ne pomaže ni forma pojedinaca, ali sistem ne valja.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 12 nov 2018, 14:44

Veznjaci jesu problem godinama jer nista ne mogu iskreirat, pa koliko se sansi jucer stvorilo a da nije Messi ucestvovao? Ma ni jedna. Posebno u prvom poluvremenu.

Druga stvar je odbrana sto ostali ne ucestvuju pa primamo svaku tekmu gol. Yebes peljanje lopte ba.
27.10.2020

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la messilla » 12 nov 2018, 14:49

Ne mogu trčati za dvojicu, popunjavati sve rupe i još kreirati. To ne bi mogli ni Xavi i Iniesta u prajmu. Postoji razlog zašto je Pedro imao zacementirano mjesto u prvom sastavu i zašto Zlatan nije imao nikakve šanse da uspije.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Romariooo
Postovi: 6922
Pridružen/a: 21 sep 2009, 23:31
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Romariooo » 12 nov 2018, 15:42

messilla je napisao/la:Slažem se, veznjaci ovdje nisu problem. Problem je što krila jako malo pomažu bekovima. Ajde Coutinho se vraća, Malcom je isto bio poprilično odgovoran jučer, Dembele ponekad, ali Messi skoro nikako. Što je najgore, onda se i Suarez uskurca pa i on šetka. I sve se to dešava na strani na kojoj imaš, u najboljem slučaju, defanzivno prosječnog Roberta, a nije jel ni Semedo neki ekspert u odbrani. Pa trebaju još dva Vidala da zuje do iznemoglosti da bi se postigao neki balans.

433 može samo u slučaju da Messi pređe na F9, a Suarez na klupu. Što nije realno na milion levela. Ili dobra stara 442 sa Vidalom u ulozi Paulinha. :mrgreen: Valverdea je najviše izjebalo što su mu doveli toliko ofanzivaca. :mrgreen:

Ne pomaže ni forma pojedinaca, ali sistem ne valja.

sve ono sto i ja govorim dvije godidine evo, najveci problem je messi hodajuci u ovoj ekipi, zbog njega hudi roberto trpi ponizenja nazad na desnoj strani i tu primamo bruku golova jer posto mesi nikoga ne prati protivnik em lako organizuje napade jer nema pritiska na zadnju liniju, em u kasnijoj fazi lagano nam protivnici prave visak, poduplaju se po desnoj strani i roberto i stegen ostaju na streljani

vidjeli smo kad smo igrali bez mesija sta to znaci, koliko smo imali bolji presing, koliko smo bili cvrsci, brzi i pokretljiviji i kompaktniji, svako je znao svoju rolu, ovako mesi svojim hodanjem i zabijanjem nekim u sredinu uhebe kompletnu ekipu

jedino gdje moze igrati ovakav mesi je spic, da suarez ostane na klupi, sve drugo je pogubno, protiv betisa je mila majke kako ce nas nabiti jos kvalitetnije ekipe fizicki jace od betisa
NE DAJTE MI LAGAT' !!!

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Evander » 12 nov 2018, 15:48

Ovo je nedopustivo. U ovakvim situacijama, ne moze se kriviti ni Roberto, niti Pike, niti bilo koji igrac odbrane.


slika

Avatar
bestija
Postovi: 281
Pridružen/a: 23 feb 2014, 00:38
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la bestija » 12 nov 2018, 15:57

xaviesta je napisao/la:Šta s ovim veznjacima, ne kontam? Veznjaci su OK, pokazalo se u odsustvu Messija da nam ne treba on svako malo na sredini da kreira.
Samo yebe koncept, da se male vise krece nego ovako pretrči 6 kilometara a carini svaku loptu. Usporava igru i tranziciju nevjerovatno.
Messi devetka i kraj, to je jedini nacin.

I sto odbrane tice debilno je izdvajati pojedince ili kriviti samo četvorku nazad za primljene golove. Roberto (kriminalan je ne branim ga) ostavljen na vjetrometini na ogromnom prostoru koji sam mora pokrivati i sta da ocekujes.

I slazem se da je najveci problem sto Ernesto pokusava igrati nesto sto mu nije jaca strana, pa kad je na pocetku prosle sezone igrao svoju igru imali smo ponajbolju odbranu u Evropi, cak je Vermaelen jedno vrijeme izgledao kao Nesta jbt.
Ako hoces 4:3:3 dovedi trenera koji to praktikuje.
Totalno se slažem.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 12 nov 2018, 15:59

Evander je napisao/la:Ovo je nedopustivo. U ovakvim situacijama, ne moze se kriviti ni Roberto, niti Pike, niti bilo koji igrac odbrane.


slika
Gledaj dizelasa :lol:
27.10.2020

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 12 nov 2018, 16:48

Doslovno nijedan gol jučer nismo krivili zato što Messi nije pokrivao svoju stranu. Je.bote dan ko sve ovdje komentariše

1.gol
slika
Roberto kao bek Barcelone treba biti u stanju zadržati Firpa. Pa nije Ronaldo je.bemu sunce. Da ne govorim što nam je vođa odbrane 20 metara iza lopte, i što je ostavio ogromnu rupu. Ali da, treba Messi da pomogne Robertu da zadrži grande Firpa.

2.gol
slika
slika
Drugu sliku sam postavio čisto da se vidi koliko dugo je potrebno našem veznom redu da se pojavi na slici. Nisam znao da u fudbalu krila i špicevi imaju veću defanzivnu rolu u ekipi od veznjaka, posebnog zadnjeg i wannabe zadnjeg? Ljudi picigena igraju u šesnaestercu dok ovu džogiraju nazad

3.gol
slika
Na stranu što je Ter Stegenov gol, gol pao s druge strane. Ne znam koga ovdje Rakitić i Lenglet čuvaju. Amaterizam. Ali da je Messi tamo pokrio onu stranu iza Alene da slučajno bek ne utrči, sigurno bi Ter Stegen uhvatio loptu, jer je morao paziti krajičkom oka i ovu varijantu. To ga je omelo.

4.gol
slika
Messi je bliži golmanu i lopti od PIQUEA, je.benog štopera. Uz to, bliže i od Vidala.

Avatar
FCBlaugrana
Postovi: 547
Pridružen/a: 21 mar 2011, 18:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCBlaugrana » 12 nov 2018, 16:56

Isto je veloki problem sto kad igramo 4:3:3 messi je uvijek u sredini i uzima loptu od veznjaka i krece se u njihovom prostoru sto onda njina ogranicava kretanje i kombinatoriku... ono sto on uzme loptu na 30 metara i gleda u albu hoce li protrcati ili neko drugi je ruglo i smijesna “taktika”, to u ozbiljnom nogometu ne prolazi...
Ako vec igras 4:3:3 onda messi MORA biti desno i na taj nacin nasa sredina ima vise prostora da proigrava inda se krece, i onda imaju 2 krila lijevo i desno da biraju... ovako se svi zgusnu u sredinu i jedni drugima smetaju...

I da, u vidalu smo dobili istu vrstu igraca kao Paulinho prosle godine (jos boljeg), kad dapadamo lik je haman drugi napadac i to ni se kod njega svidja...rakitica ne bi bog natjerao da utrci u sesnaesterac,

Isto greska juce je stajanje Malcoma lijevo, on je trebao biti desno jer Messi i onako nije ni blizu desne strane a samim tim se otvori prostor za Albu, ovako imam osjecaj da je samo smetao Albi a i nije igrao na svojoj prirodnoj poziciji

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 12 nov 2018, 17:01

Blejzer10 je napisao/la:Doslovno nijedan gol jučer nismo krivili zato što Messi nije pokrivao svoju stranu. Je.bote dan ko sve ovdje komentariše

1.gol
slika
Roberto kao bek Barcelone treba biti u stanju zadržati Firpa. Pa nije Ronaldo je.bemu sunce. Da ne govorim što nam je vođa odbrane 20 metara iza lopte, i što je ostavio ogromnu rupu. Ali da, treba Messi da pomogne Robertu da zadrži grande Firpa.

2.gol
slika
slika
Drugu sliku sam postavio čisto da se vidi koliko dugo je potrebno našem veznom redu da se pojavi na slici. Nisam znao da u fudbalu krila i špicevi imaju veću defanzivnu rolu u ekipi od veznjaka, posebnog zadnjeg i wannabe zadnjeg? Ljudi picigena igraju u šesnaestercu dok ovu džogiraju nazad

3.gol
slika
Na stranu što je Ter Stegenov gol, gol pao s druge strane. Ne znam koga ovdje Rakitić i Lenglet čuvaju. Amaterizam. Ali da je Messi tamo pokrio onu stranu iza Alene da slučajno bek ne utrči, sigurno bi Ter Stegen uhvatio loptu, jer je morao paziti krajičkom oka i ovu varijantu. To ga je omelo.

4.gol
slika
Messi je bliži golmanu i lopti od PIQUEA, je.benog štopera. Uz to, bliže i od Vidala.
Jucerasnja utakmica neodoljivo je podsjecala na onu iz Pariza kad nam je PSG zabio 4 komada a trebao je 7. Slicno su se veznjaci sporo vracali i tada.

Zabrinjavajuce za LP definitivno.
27.10.2020

Avatar
FCBlaugrana
Postovi: 547
Pridružen/a: 21 mar 2011, 18:33
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la FCBlaugrana » 12 nov 2018, 17:10

Blejzer10 je napisao/la:Doslovno nijedan gol jučer nismo krivili zato što Messi nije pokrivao svoju stranu. Je.bote dan ko sve ovdje komentariše

1.gol
slika
Roberto kao bek Barcelone treba biti u stanju zadržati Firpa. Pa nije Ronaldo je.bemu sunce. Da ne govorim što nam je vođa odbrane 20 metara iza lopte, i što je ostavio ogromnu rupu. Ali da, treba Messi da pomogne Robertu da zadrži grande Firpa.

2.gol
slika
slika
Drugu sliku sam postavio čisto da se vidi koliko dugo je potrebno našem veznom redu da se pojavi na slici. Nisam znao da u fudbalu krila i špicevi imaju veću defanzivnu rolu u ekipi od veznjaka, posebnog zadnjeg i wannabe zadnjeg? Ljudi picigena igraju u šesnaestercu dok ovu džogiraju nazad

3.gol
slika
Na stranu što je Ter Stegenov gol, gol pao s druge strane. Ne znam koga ovdje Rakitić i Lenglet čuvaju. Amaterizam. Ali da je Messi tamo pokrio onu stranu iza Alene da slučajno bek ne utrči, sigurno bi Ter Stegen uhvatio loptu, jer je morao paziti krajičkom oka i ovu varijantu. To ga je omelo.

4.gol
slika
Messi je bliži golmanu i lopti od PIQUEA, je.benog štopera. Uz to, bliže i od Vidala.
Vecinu se slazem ali jednu stvar ne:

1. Ne slazem se kod prvog gola, ako si se ikad bavio bilo kakvim sportom (nogomet, kosarka, rukomet) u odbrani 1 na 1 obrambeni igrac malo toga moze da uradi i u ovoj situaciji jedan od stopera je morao biti iza roberta da kad napadac promjeni smijer i namjesti se na udarac da stoper pomogne i blokira...roberto u ovoj situacij brani ogroman prostor i on jedino moze natjerati napadaca na promjeni smjer, a kad promjeni smjer nas stoper mora tu da utrci i blokira...

2. Slazem se, ovo sam i jucer napisao da mi imam osjecaj koliko dobijemo od Busketsa da nam jos vise zasere, on je prespor i uvijek kasni i odbrani, zato protiv svake ekipe imamo otvoren prostor cim probiju nas napad...

3. Odbrana totalno pogubljena, svi stoje 5 metara of protivnickog igraca incekaju da neko drugi nesto uradi..

4. Isto sam i ovo spomenuo, Pique i Buskets jako spori i kasne u vecini slucajeva,,, prvo bih klupirao njih dvojicu i vidio kako ekipa igra bez njih pa tek onda odlucivao o drugim igracima...previse mi igraca mjenjamo a ova dvoji uvijek tu a za cudo mi imamo uvijek isti problem...ali ko ima muda da njih dvojicu klupira?

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miki_92 » 13 nov 2018, 10:31

ovdje i cistaci imaju milion godisnje
Not only is #FCBarcelona’s €487m wage bill the highest in Spain, but it is also by some distance the highest in Europe. As a comparison, the top English wages are: #MUFC €337m (€150m lower), #MCFC €300m (€187m lower).
slika

https://twitter.com/SwissRamble/status/ ... 8575309824
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 13 nov 2018, 12:45

Barca kao kod nas državne firme :rol:
Mundo Deportivo na svojoj današnjoj naslovnici piše da je pred Leom Messijem još jedan izazov - sustići legendarnog Peléa po broju postignutih golova za jedan tim. Argentinac je protiv Betisa postigao dva gola i tako prestigao Gerda Müllera, koji je u dresu Bayerna mrežu protivnika tresao 565 puta. Messi se trenutno nalazi na broju od 566 pogodaka za Barçu, dok je Pelé igrajući za Santos dao 643 gola.
Za jedno 14 mjeseci i ovo pada :kafa:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Blejzer10 » 13 nov 2018, 14:25

Barca Telekom

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la leorey » 13 nov 2018, 15:02

miki_92 je napisao/la:ovdje i cistaci imaju milion godisnje
Not only is #FCBarcelona’s €487m wage bill the highest in Spain, but it is also by some distance the highest in Europe. As a comparison, the top English wages are: #MUFC €337m (€150m lower), #MCFC €300m (€187m lower).
slika

https://twitter.com/SwissRamble/status/ ... 8575309824
Imaju viska radnika ko i GRAS.
27.10.2020

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la miki_92 » 13 nov 2018, 15:21

Mokes je napisao/la:Barca kao kod nas državne firme :rol:
Mundo Deportivo na svojoj današnjoj naslovnici piše da je pred Leom Messijem još jedan izazov - sustići legendarnog Peléa po broju postignutih golova za jedan tim. Argentinac je protiv Betisa postigao dva gola i tako prestigao Gerda Müllera, koji je u dresu Bayerna mrežu protivnika tresao 565 puta. Messi se trenutno nalazi na broju od 566 pogodaka za Barçu, dok je Pelé igrajući za Santos dao 643 gola.
Za jedno 14 mjeseci i ovo pada :kafa:
laz, Pele je dao preko 'iljadu
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Furymaker
Postovi: 4632
Pridružen/a: 23 jun 2009, 09:59
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Furymaker » 14 nov 2018, 01:21

samo da se tuspasim, tekma je bolesno dobra bila, stadion je fascinantan, broj ljudi, navijaca, strast prema klubu i nogometu, sve se osjeti u gradu, ne samo na stadionu i oko stadiona.

Imao sam odlicna mjesta pa sam sjedio relativno blizu terena, koliko god puta da gledas odlican nogomet na tv-u, kao i Messija, kad vidis uzivo, totalno nevjerovatno.

Iako nismo pobjede izvukli, s razlogom sam izabrao ovu utakmicu da gledam, 7 golova, crveni, penal, odlicna Messijeva utakmica, greska Ter Stegena, sve sam vidio i sad mogu u miru crknut :D


Isplatilo se cekanje, grad, klopa, vrijeme, zene, nogomet, apsolutno se isplati, tko god da planira da ide, moze da si priusti, toplo preporucujem, pogotovo dok je Camp Nou u ovom izdanju i dok najbolji igra u primeu.

Avatar
Mokes
Postovi: 14895
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: FC Barcelona

Post Postao/la Mokes » 14 nov 2018, 01:24

Furymaker je napisao/la:samo da se tuspasim, tekma je bolesno dobra bila, stadion je fascinantan, broj ljudi, navijaca, strast prema klubu i nogometu, sve se osjeti u gradu, ne samo na stadionu i oko stadiona.

Imao sam odlicna mjesta pa sam sjedio relativno blizu terena, koliko god puta da gledas odlican nogomet na tv-u, kao i Messija, kad vidis uzivo, totalno nevjerovatno.

Iako nismo pobjede izvukli, s razlogom sam izabrao ovu utakmicu da gledam, 7 golova, crveni, penal, odlicna Messijeva utakmica, greska Ter Stegena, sve sam vidio i sad mogu u miru crknut :D


Isplatilo se cekanje, grad, klopa, vrijeme, zene, nogomet, apsolutno se isplati, tko god da planira da ide, moze da si priusti, toplo preporucujem, pogotovo dok je Camp Nou u ovom izdanju i dok najbolji igra u primeu.
Svaka čast :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Jesi išao preko neke agencije ili ?
Koliko te sve izašlo rapa :)
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Zaključano

Natrag na “FC Barcelona”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.