Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
NukeR_G1970
Postovi: 911
Pridružen/a: 05 okt 2010, 09:34
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la NukeR_G1970 » 10 okt 2020, 14:32

Cinjenice su da je ovo mozda najveca a s' obzirom na godine moze biti i poslednja prilika da Novak uzme ponovo RG.

Rafa jeste favorit, ne moze biti niko drugi pored coveka koji je ovo osvojio 12 puta, porazen samo dva puta od 2005., najbolji igrac na sljaci u istoriji.

Ali opet, jedini igrac koji to moze da ponisto je upravo Novak. 29 pobeda protiv Nadala je ogromna stvar, usudio bih se reci da je fizicki trenutno spremniji igrac a pritom nije izgubio mec skoro godinu dana.

Videcemo, po meni su sanse 50:50, kladionice daju blagu prednost Nadalu.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AshburtonG » 10 okt 2020, 14:33

Toxicity je napisao/la:
10 okt 2020, 12:08
Koji su po vama parametri za izabrati "najboljeg svih vremena" ?

Je li to Federer, jer gdje god pročitaš njegovo ime je broj 1., želio bih čuti neko mišljenje koje pobija to, da li ce to biti Nadal ako ga stigne po broju Grand Slamova?
Ova trojka je toliko blizu, da ih samo mozes po titulama i rangirat. Sve ostalo je u manje od par deka.
Sto ce tice igre, mislim da je Federer uvijek bio najleprsaviji teniser i najvise dio svoje igre zasnivao na talentu, a ne rudarenju. Zbog toga ce uvijek imat plus mnogobrojnih fanova. S druge strane Nadal, u onim svojim periodima kad je zabijao winere iz banana shotova 5m iza osnovne linije, na redovnoj bazi u svakom mecu, je vjerovatno najveci nivo tenisa, koji sam barem ja gledao. Tu bih spomenuo jos jedino Wawrinku, te njegovo saranje linija projektilima sa oba krila.

Od svih njih, svoj najbolji tenis, na najduzi vremenski period je definitivno igrao Djokovic. Osim sto je taj tenis vrlo priblizan Nadalovom nivou, on ga je sposoban igrat skoro kroz cijelu godinu, dok Nadal to nije. Koliko god mi navijaci Nadala ne htjeli priznat, najveca slika te nemogucnosti zadrzavanja najvece forme na nivou Djokovica se oslikavala na podlogama van sljake. Mada je Nadal i na ostalim mecevima igrao povijesne meceve i dobijao najbolje tih podloga na svojim vrhuncima, ali ne tako cesto kao Djokovic. On pobjedom protiv Nadala na RG, te eventualo jos jednim RGom i US Openom, cak i za mene Nadalovog fana ide na #1. Ostali turniri su samo bonus.

Uz svo postovanje, mislim da je Federerov vrhunac igre tik ispod ove dvojice. Uzmi samo njegove rezultate protiv prime time Nadala i Djokovica, sve ce biti jasno. Ali isto tako je Federer teniski brend, nesto poput Jordana u kosarci ili Tiger Woodsa u golfu. Pitaj bilo koga na ulici, svi ce znat za Federera, cak i ovi koji ne prate tenis.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16642
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la ronaldo99 » 10 okt 2020, 14:47

Gledao sam podcast na es sa Beckerom i pitali su ga o ovoj trojici,njegov od je bio da je Roger taj koji je ovaj sport digao na ovaj nivo gdje sada jeste,a da ga dolaskom ove dvojice oni odrzavaju,rekao je da ce te rekorede gotovo sig ova dva skinuti ali kad se bude spominjalo tenis uvijek ce svi spominjati Rogera ispred svih jer je on taj koji je tenis digao na visi nivo i tolike sponzore,mediji i sve ostalo privukao. Eto jedan jako fin intervju sa njim,a inace favorizuje Novaka najvise.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Unofficialpage » 10 okt 2020, 16:14

Lične prepirke nastavite preko pp ili preko čega god drugog hoćete a na ovoj temi to neće moći.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

rektalnialpinizam
Postovi: 274
Pridružen/a: 27 apr 2020, 19:26
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la rektalnialpinizam » 10 okt 2020, 16:24

Unofficialpage je napisao/la:
10 okt 2020, 16:14
Lične prepirke nastavite preko pp ili preko čega god drugog hoćete a na ovoj temi to neće moći.
Pa gdje si Uno kućo stara.😁
Daj matere ti ove duple račune derite, debilizam teški, nema posta do maloprije i dodje da gluposti valja i provocira...

Ma kakve prepirke brate, sve je to u domenu tenisa... 😁
Gdje ćeš se sa Pajom prepirati, on se sam sa sobom svađa, znaš da ja to opušteno.
😁🙋‍♂️

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la nepoznat1 » 10 okt 2020, 16:27

Al' razbija ova mala Poljakinja.

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 10 okt 2020, 16:28

Treba ce prvu titulu u karijeri uzet na Roland Garrosu. Dame i gospodo samo u zenskom tenisu :mrgreen:

nepoznat1
Postovi: 1955
Pridružen/a: 06 jan 2015, 00:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la nepoznat1 » 10 okt 2020, 16:32

darker10 je napisao/la:
10 okt 2020, 16:28
Treba ce prvu titulu u karijeri uzet na Roland Garrosu. Dame i gospodo samo u zenskom tenisu :mrgreen:
Svake godine dobijemo 2-3 nove GS sampionke dok u muskom tenisu na svakih 5 godina dodje novi GS sampion. :mrgreen:

Avatar
Pitagora
Postovi: 1293
Pridružen/a: 10 avg 2020, 12:44
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Pitagora » 10 okt 2020, 16:33

darker10 je napisao/la:
10 okt 2020, 16:28
Treba ce prvu titulu u karijeri uzet na Roland Garrosu. Dame i gospodo samo u zenskom tenisu :mrgreen:
Zamisli u muskoj konkurenciji da naslov uzme 53. igrac i to ovako uvjerljivo u finalu. :rol:

U zenskom tenisu je svaki mec izmedju igracica u top 100 50:50

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 10 okt 2020, 16:36

Pitagora je napisao/la:
10 okt 2020, 16:33
darker10 je napisao/la:
10 okt 2020, 16:28
Treba ce prvu titulu u karijeri uzet na Roland Garrosu. Dame i gospodo samo u zenskom tenisu :mrgreen:
Zamisli u muskoj konkurenciji da naslov uzme 53. igrac i to ovako uvjerljivo u finalu. :rol:

U zenskom tenisu je svaki mec izmedju igracica u top 100 50:50
Ma haj nek ona osvoji, al de nek nastavi igrat poslije ovako.

lucky13
Postovi: 1930
Pridružen/a: 20 jul 2018, 09:54
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la lucky13 » 10 okt 2020, 18:17

jedna australijanka je osvojila samo AO u karijeri i ni 1 drugi turnir, ako sam dobro upamntio. i to u open eri.

odnos W-L u karijeri 19-52. na ostalim slemovima nikada preko 3. kola a i to 3. kolo samo 1 u zivotu (osim ove titule).

toliko o tome da je slem znacajnije dostignuce od br1.

https://en.wikipedia.org/wiki/Chris_O%27Neil_(tennis)

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la darker10 » 10 okt 2020, 18:41

lucky13 je napisao/la:
10 okt 2020, 18:17
jedna australijanka je osvojila samo AO u karijeri i ni 1 drugi turnir, ako sam dobro upamntio. i to u open eri.

odnos W-L u karijeri 19-52. na ostalim slemovima nikada preko 3. kola a i to 3. kolo samo 1 u zivotu (osim ove titule).

toliko o tome da je slem znacajnije dostignuce od br1.

https://en.wikipedia.org/wiki/Chris_O%27Neil_(tennis)
Pa jeste znacajnije.

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jolicnikola » 10 okt 2020, 18:45

ah ženski tenis, kako je krenulo još će i Sisara osvojit GS u naredne 2-3 godine

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la AshburtonG » 10 okt 2020, 18:47

Kakav primjer. :rol:

Marcelo Rios je bio br1, bez GS titule.

Avatar
Oikamid
Postovi: 3210
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Grand Slam

Post Postao/la Oikamid » 10 okt 2020, 18:51

Kenin u Rimu ispuši 6-0/6-0 i onda dođe do finala RG-a. Bukvalno WTF momenat.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Unofficialpage » 10 okt 2020, 19:30

Sutra nas stvarno očekuje strašan meč. Sutra se ispisuju nove stranice historije. Ogroman pritisak će obojica imati jer i jedan i drugi imaju mnogo toga za dobiti i izgubiti.

Đoković lovi rekord gdje bi postao jedini igrač u historiji koji je osvojio sve GS turnire po dva puta te bi time i prvu poziciju zacementirao i tako oborio rekord Federera po broju sedmica na prvoj poziciji. S osvojenom titulom bi se približio na 1 GS do Nadala odnosno 2 do Federera. Gubitkom titule dva najveća rivala odlaze na 3 GS razlike i to je ogromna prednost jer nisu nijedan u cvijetu mladosti i pitanje je koliko još mogu.

Dok Nadal s druge strane lovi, ponovo, rekord Federera po broju GS titula. Sa titulom bi se izjednačio sa Federerom po broju GS titula i aktivno se uključio u borbu za GOAT-a, mada je i sad već u toj priči. I sa titulom se uključuje u borbu za prvu poziciju. Na svom terenu u svojoj kući ne želiš izgubiti od najvećeg rivala.

Ogroman je ulog sutra, moje simpatije idu ka Rafi iako je po meni Nole blagi favorit. Zna kako da pobjedi Rafu, matchup je na njegovoj strani, ako iko može Rafu srušiti na PC u finalu to je, sigurno, Nole.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13507
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la QUARTERBACK » 10 okt 2020, 19:36

a realno, 17-7 za Nadala na sljaci, ovo ako Nole uzme bice medju najvecim podvizima u tenisu ikad
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

hm59
Postovi: 2029
Pridružen/a: 07 sep 2015, 08:29
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la hm59 » 10 okt 2020, 19:59

AshburtonG je napisao/la:
10 okt 2020, 14:33
Toxicity je napisao/la:
10 okt 2020, 12:08
Koji su po vama parametri za izabrati "najboljeg svih vremena" ?

Je li to Federer, jer gdje god pročitaš njegovo ime je broj 1., želio bih čuti neko mišljenje koje pobija to, da li ce to biti Nadal ako ga stigne po broju Grand Slamova?
Ova trojka je toliko blizu, da ih samo mozes po titulama i rangirat. Sve ostalo je u manje od par deka.
Sto ce tice igre, mislim da je Federer uvijek bio najleprsaviji teniser i najvise dio svoje igre zasnivao na talentu, a ne rudarenju. Zbog toga ce uvijek imat plus mnogobrojnih fanova. S druge strane Nadal, u onim svojim periodima kad je zabijao winere iz banana shotova 5m iza osnovne linije, na redovnoj bazi u svakom mecu, je vjerovatno najveci nivo tenisa, koji sam barem ja gledao. Tu bih spomenuo jos jedino Wawrinku, te njegovo saranje linija projektilima sa oba krila.

Od svih njih, svoj najbolji tenis, na najduzi vremenski period je definitivno igrao Djokovic. Osim sto je taj tenis vrlo priblizan Nadalovom nivou, on ga je sposoban igrat skoro kroz cijelu godinu, dok Nadal to nije. Koliko god mi navijaci Nadala ne htjeli priznat, najveca slika te nemogucnosti zadrzavanja najvece forme na nivou Djokovica se oslikavala na podlogama van sljake. Mada je Nadal i na ostalim mecevima igrao povijesne meceve i dobijao najbolje tih podloga na svojim vrhuncima, ali ne tako cesto kao Djokovic. On pobjedom protiv Nadala na RG, te eventualo jos jednim RGom i US Openom, cak i za mene Nadalovog fana ide na #1. Ostali turniri su samo bonus.

Uz svo postovanje, mislim da je Federerov vrhunac igre tik ispod ove dvojice. Uzmi samo njegove rezultate protiv prime time Nadala i Djokovica, sve ce biti jasno. Ali isto tako je Federer teniski brend, nesto poput Jordana u kosarci ili Tiger Woodsa u golfu. Pitaj bilo koga na ulici, svi ce znat za Federera, cak i ovi koji ne prate tenis.
Potpisujem :thumbup:

Avatar
Neutralan88
Postovi: 1342
Pridružen/a: 23 maj 2012, 18:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Neutralan88 » 10 okt 2020, 20:11

Volio bih da Rafa sutra uzme baksuzan broj 13 i 20-ti GS.

Ne gotivim Novaka ali:

Ako uzme sutra titulu Nadalu na šljaci
Uzeo je na travi titulu Federeru

Postavlja se "realno" pitanje ko je GOAT a to bi bio svakako ovaj treci koji se ušunjao.

Nadam se ipak Vamosu :D

Avatar
jestamaji
Postovi: 16531
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la jestamaji » 10 okt 2020, 20:15

ronaldo99 je napisao/la:
10 okt 2020, 14:47
Gledao sam podcast na es sa Beckerom i pitali su ga o ovoj trojici,njegov od je bio da je Roger taj koji je ovaj sport digao na ovaj nivo gdje sada jeste,a da ga dolaskom ove dvojice oni odrzavaju,rekao je da ce te rekorede gotovo sig ova dva skinuti ali kad se bude spominjalo tenis uvijek ce svi spominjati Rogera ispred svih jer je on taj koji je tenis digao na visi nivo i tolike sponzore,mediji i sve ostalo privukao. Eto jedan jako fin intervju sa njim,a inace favorizuje Novaka najvise.
otprilike tako i jeste, roger jeste najveće ime u istoriji tenisa a novak je vjerovatno najbolji igrač ikada.

ko će na kraju biti najuspješniji pokazaće istorija i to je to. nažalost to je najbitnije bolesnicima i idolopoklonicima koji nemaju pametnija posla nego da se oko toga prepiru, najčešće na najnižem nivou, ko da su im braća rođena u pitanju a ne tamo neki multimilioneri. a još žalosnije je što je to na ovome podforumu mnogima postao smisao života!

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.