Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la ASD » 08 avg 2023, 13:35

jestamaji je napisao/la:
08 avg 2023, 12:12
lijep sport je bio tenis kad su ga igrale kurnjikova i sabatini, hokej na travi je marginalan sport koji će opstati ali će u svijetu sve veće komercijalizacije postajati sve marginalniji

ja to vjerovatno neću doživjeti ali biće veoma interesantno vidjeti koji će sportovi biti olimpijski za 20-30 godina. IOC je sve gora i gora skupina sve većih prevaranata i lopova kojima postoji još samo profit u njihovim zakržljalim mozgovima … to će sigurno vrlo brzo izgledati puno drugačije nego danas
Vaterpolo će opstati na olimpijadi. Nemam uopšte dilemu kada je to u pitanju. Sport se itekako dobro drži.
Hokej na travi je u problemima. Nigdje nema prenosa utakmica, nigdje streamova.
Imaju kao mečeve i pay-per-view koji su preskupi za to što se dobije. To je faktički više donacija, nego kupovina prenosa. Posjećenost na mečevima je mizerna. Sve van olimpijade je tako.

jestamaji je napisao/la:
08 avg 2023, 12:12
p.s. apropo kineza, evergrande je riknuo a projekat stadiona su preuzele lokalne guangzhou vlasti, mislim da se još uvijek zvanično ne zna šta će biti sa tom građevinom, ali koliko sam ja čuo i ako se bude dalje gradilo neće se ići na prvobitni kapacitet. takav stadion tamo ama baš nikome ne treba i to je bila samo jedna od puno megalomanskih ideja rukovodstva evergrande firme. nije ni čudo da su pukli po svim šavovima. ne možeš/smiješ u kini pokušati biti veći od države, to su osjetili i alibaba insan i evergrande i još puno njih
Ma ići će to. Građevinska mafija kod njih cvjeta kao nigdje. Većina vlasnika klubova su iz tog sektora. Manje više, skoro svi imaju neke veze u tom sektoru. Vjerovatno šire uticaj preko fudbala da dobiju što žele, a Kinezi vole fudbal, posjećenost je dobra i u budućnosti će to ići ka većim nivoima.

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 21 sep 2023, 16:53

Za 2 dana je ceremonija otvaranja najveći multisportski igara ,iako su natjecanja u raznim sportovima već počela na Azijskim igrama.
https://info.hangzhou2022.cn/en/results ... hedule.htm

Igre koje su trebale biti održane prošle godine ,održavaju se ove godine od 23.9 -8.10 u Hangzhou u 40 sportova(61 disciplina) ,a nastupit će više od 12 000 sportaša. Azijske igre uvijek nude neke specifične sportove za taj kontinent
uz naravno standarne olimpijske sportove gdje se u mnogim sportovima dijele kvote za Pariz od boksa,tenisa
,hokeja na travi,jedrenja,streličarstva,vaterpola...itd.
Valjda bude strimova na YT za igre,jer sam prošle većinom ispratio preko YT iako mislim da će kinezi biti rigorozniji
po tome pitanju.Pojavit će se i sportaši/ce iz Sj.Koreja što je vjerovatno njihov prvi izlazak na međunardno natjecanje nakon par godina,barem ja ih nisam primjetio nigdje.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 24 sep 2023, 13:20

Ako nešto kinezi znaju napraviti to su otvaranje. :kafa:

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "


Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 04 okt 2023, 19:31

Traje već nekoliko dana SP u gimnastici,a sigurno najveća vijest da je Biles se vratila međunarodnim natjecanjima i
izgleda opet kao ona stara,bit će zlata.
Bilo je veliki iznenađenja u Q ,ali najveće je ne prolazak Hashimota u finale AA iako je odlično odradio kvale i završio kao 3. ,ali problem je što su ispred njega bila druga dva japanca Kaya i Chiba i zbog po meni glupog pravila da samo dvojica iz jedne zemlje mogu biti u finalu ,tako u finalu AA nećemo vidjeti vjerovatno najboljeg gimnastičara svijeta.

Sinoć održano prvo finale M timsko ,Japanci uzeli zlato ispred Kine,ali nisam očekivao da će biti napeto za jer Kinezi nisu došli u najjačem sastavu jer ima fali njihov najbolji AA gimnastičar Boheng koji je vjerovatno uz Hashimota
najbolji zadnji par godina,te kralj na ručama Zou Yingyuan koji je odličan i na karikama.

Večeras Ž finale gdje su amerikanke favoritkinje ,ali uvijek postoji mogućnost da netko podbaci u finalu i ima loš dan,
što može proći u kvalama gdje se najlošiji rezultat briše.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 17 okt 2023, 17:42

Nakon što su neki dan završene Azijske igre ,slijede nam još jedne velike multi-igre ,a to su PanAmeričke igre koje
se održavaju u glavnom gradu Čilea,Santiagu. Što se tiče Azijski igra,Kina je još jednom potvrdila da je daleko najveća sportska sila u Aziji ,a ovaj put je još bila očitija razlika između njih i Japana jer su kao domaćini u skoro svim sportovima imali najbolje adute.
Igre sam većinom ispratio preko twitera i neki snimaka jer nemoguće je bilo pronaći neke strimove i jedino mogu reći da je posjeta bila puno bolja nego na prošlim igrama i da je infrastruktura odlična.

Što se tiče PanAmerički igara i strimova čini se da će tu situacija biti puno bolja,nadam se da će funkcionirati https://www.panamsportschannel.org/main ,samo se treba registrirati.Naravno igre nude mnoge direktne kvote za Pariz :rukomet ,vaterpolo, tenis ,jedrenje ,streljaštvo,hokej na travi ,gimnastika, boks.. itd...


Gledalo se i SP odbojci na pijesku iz Meksika ,gdje je česki par Perušić/Schweiner uzeo zlato u M konkurenciji nakon jako neizvjesnog meča protiv švedskog para,dok je u Ž finalu američki par Hughes/Cheng pobjedio brazilski par
koje su branile naslov.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14880
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Ostali sportovi (veslanje, gimnastika, jedrenje, ekstremni sportovi...)

Post Postao/la branimir85 » 17 nov 2023, 16:42

Mali osvrt na PanAme igre koje su završile prije 2 tjedna.

USA nastavila dominaciju iako u dosta sportova su spremili svoje B ili C opcije,dok je Brazil opet završio kao 2. najuspješnija nacija dvije Amerike. Strim je fercao odlično ,čak je bila opcija za birati engleski ili španjolski komentar tako da se gledalo sve i svašta ,a treba pohvaliti sjajnu atmosferu na većini borilišta.
Možda infrastruktura i dvorane nisu ni blizu onoga što je Kina ponudila za Azijske ,ali ipak ove igre su mi puno bliže
jer imaju"dušu" :D Južnoamerička krv je ipak vrelija za razliku od kineske publike gdje mi sve izgleda da je unaprijed izrežisirano.

Vjerovatno bi vidjeli još više A imena da su igre malo ranije ,ali i ovako je bilo dosta vrhunski sportaša posebno u sportovima koji su nosili kvote za OI,od Carapaza ,Pajon ,MacNeil do sjajni kubanski boksača Lopeza i De la Cruza,brazilske dive u gimnastici
Andrade ,sjajnog američkog FS hrvača Snydera itd...a spomenuo bi i Kevin Cordona u badmintonu koji je nastavio
niz osvajanja medalja ,ovaj put srebro što mu je 5.medalja zaredom u singlu na PanAme igrama,a vjerovatno ga se
mnogi sjećaju sa OI u Tokiju kad je bio jako blizu da osvoji 2 medalju za Gvatemalu na OI u povijesti.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.