Ljetovanje/Putovanja

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Vaša destinacija ovog ljeta 2020: ?

Neum
24
15%
Blagaj
2
1%
Zapadna Hercegovina
16
10%
Planine u BiH
17
10%
Turska
29
18%
Ništa, sjedim kući čuvam se od korone
27
17%
nešto drugo ?
47
29%
 
Ukupno glasova: 162

Avatar
harden
Postovi: 23607
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la harden » 11 jan 2024, 13:40

gaston je napisao/la:
11 jan 2024, 07:16
Nema barria gdje nije zakoračio.

Ničeg lika nije strah. :mrgreen:
A i latine koju nije prevrnuo :mrgreen:

Ima lik bas dobar osjecaj za situaciju u kojoj se nalazi, zna se ponasati. Vadi ga i sto zna spanski/ portugalski pa vuce uvijek neke lokalne oyebine sa sobom.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6374
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la AshburtonG » 12 jan 2024, 00:26

U Kubu se nece vise vracat. Prozivaju ga kolege koje su radile s njim jer je navodno van kamere totalno drugi lik. Ljudi bukvalno kopiraju content koji su pokrenuli Harald Baldr i Bald and bankrupt, samo sto su ovi skontali da treba ukljucit mnogo cesce kvalitetnu picetinu i eto ti pregleda. 😅

Meni pocelo izbacivat nekog Brazilca, Ricardo ili kako, covjek samo ide s ciljem da zigu. Sad je negdje na Tajlandu😅

VensanKasel
Postovi: 1936
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VensanKasel » 12 jan 2024, 00:31

AshburtonG je napisao/la:
12 jan 2024, 00:26
U Kubu se nece vise vracat. Prozivaju ga kolege koje su radile s njim jer je navodno van kamere totalno drugi lik. Ljudi bukvalno kopiraju content koji su pokrenuli Harald Baldr i Bald and bankrupt, samo sto su ovi skontali da treba ukljucit mnogo cesce kvalitetnu picetinu i eto ti pregleda. 😅

Meni pocelo izbacivat nekog Brazilca, Ricardo ili kako, covjek samo ide s ciljem da zigu. Sad je negdje na Tajlandu😅
Vjerovatno otišao da provjeri da li su njIhove trandže bolje od brazilskih :D
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bavarian_bk » 19 jan 2024, 14:14

Drugi dan sam na Bjelašnici.
Na stranu to što nema snijega pa je ambijent onako... meh, ali ljudi moji kakva je ovo zapuštenost.
Smeća na sve strane, ulice raskopane, nedovršene, rastlinje pored ulica preraslo/zaraslo, ova aktivna gradilišta neadekvatno zaštićena i ograđena... Užas.
Onda ponuda katastrofa, nema apoteke, nema pekare, Merkator radi do 17:00h, ovaj neki drugi market u rasulu, nigdje cijena, lik mi na digitronu računa artikle, fol 20 artikala zna napamet cijene.
Razočarenje godine!

Avatar
arelinho
Postovi: 16448
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la arelinho » 19 jan 2024, 14:41

bavarian_bk je napisao/la:
19 jan 2024, 14:14
Drugi dan sam na Bjelašnici.
Na stranu to što nema snijega pa je ambijent onako... meh, ali ljudi moji kakva je ovo zapuštenost.
Smeća na sve strane, ulice raskopane, nedovršene, rastlinje pored ulica preraslo/zaraslo, ova aktivna gradilišta neadekvatno zaštićena i ograđena... Užas.
Onda ponuda katastrofa, nema apoteke, nema pekare, Merkator radi do 17:00h, ovaj neki drugi market u rasulu, nigdje cijena, lik mi na digitronu računa artikle, fol 20 artikala zna napamet cijene.
Razočarenje godine!
Napravio si u startu grešku da pored Jahorine ti odeš na Bjelašnicu. To sve ostalo ti je bonus što si napisao.

gollum
Postovi: 1446
Pridružen/a: 23 jan 2010, 00:31
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la gollum » 20 jan 2024, 00:11

bavarian_bk je napisao/la:
19 jan 2024, 14:14
Onda ponuda katastrofa, nema apoteke, nema pekare, Merkator radi do 17:00h, ovaj neki drugi market u rasulu, nigdje cijena, lik mi na digitronu računa artikle, fol 20 artikala zna napamet cijene.
Razočarenje godine!
Nije gore trebalo biti ništa, osim infrastrukture neophodne za skijanje i gastronomske ponude. Kao na svakom normalnom evropskom skijalištu. Ali eto, naša posla...
Seks je užitak, a gol je ekstaza.

"Taktika je bila ne primiti gol. Funkcionirala je odlično sve dok nismo primili gol."

Avatar
leo1946
Postovi: 1904
Pridružen/a: 20 sep 2021, 13:28
Lokacija: Stadion Kosevo
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la leo1946 » 20 jan 2024, 01:16

gollum je napisao/la:
20 jan 2024, 00:11
bavarian_bk je napisao/la:
19 jan 2024, 14:14
Onda ponuda katastrofa, nema apoteke, nema pekare, Merkator radi do 17:00h, ovaj neki drugi market u rasulu, nigdje cijena, lik mi na digitronu računa artikle, fol 20 artikala zna napamet cijene.
Razočarenje godine!
Nije gore trebalo biti ništa, osim infrastrukture neophodne za skijanje i gastronomske ponude. Kao na svakom normalnom evropskom skijalištu. Ali eto, naša posla...
Tacno, cuj apoteka i merkator, pa sta jos treba da bude, trzni centar? Nije grad vec planina, sto ti kazes treba da imas sve sto je neophodno za zimske sportove i gdje sjesti i jesti i to je to.. Neki dan mi iskoci kratki klip zlatibora, ono je Bogu plakati, isto ko da gledas beogradske blokove. Fuj sta se od prirode radi
1946-1987

VensanKasel
Postovi: 1936
Pridružen/a: 28 apr 2023, 17:14
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la VensanKasel » 20 jan 2024, 10:59

leo1946 je napisao/la:
20 jan 2024, 01:16
gollum je napisao/la:
20 jan 2024, 00:11
bavarian_bk je napisao/la:
19 jan 2024, 14:14
Onda ponuda katastrofa, nema apoteke, nema pekare, Merkator radi do 17:00h, ovaj neki drugi market u rasulu, nigdje cijena, lik mi na digitronu računa artikle, fol 20 artikala zna napamet cijene.
Razočarenje godine!
Nije gore trebalo biti ništa, osim infrastrukture neophodne za skijanje i gastronomske ponude. Kao na svakom normalnom evropskom skijalištu. Ali eto, naša posla...
Tacno, cuj apoteka i merkator, pa sta jos treba da bude, trzni centar? Nije grad vec planina, sto ti kazes treba da imas sve sto je neophodno za zimske sportove i gdje sjesti i jesti i to je to.. Neki dan mi iskoci kratki klip zlatibora, ono je Bogu plakati, isto ko da gledas beogradske blokove. Fuj sta se od prirode radi
Prekjučer došao sa Zlatibora , od 2020 godine idem tamo redovno sa djecom . Fakat ubiše za apartmanima , gdje god je malo prostora oni naprave zgradurine sa 15 spartova . Peru pare od droge , niđe svijetla u tim zgradama . E sad za djecu imaš sadržaja kakvog god hoćeš, baš da se odmoriš porodično . Prije mjesec do mog hotela i Lidl otvoren :D


@bavarian_bk kako je danas , ima li snijega pofino ? Dobar je i minus vidim . Ako si porodično idi na Javorov Do , obavezno . Ja kontam sutra , biće top .
Moja zemlja mala brana velikoj rijeci ludila ...

bavarian_bk
Postovi: 4861
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la bavarian_bk » 20 jan 2024, 15:48

VensanKasel je napisao/la:
20 jan 2024, 10:59
leo1946 je napisao/la:
20 jan 2024, 01:16
gollum je napisao/la:
20 jan 2024, 00:11


Nije gore trebalo biti ništa, osim infrastrukture neophodne za skijanje i gastronomske ponude. Kao na svakom normalnom evropskom skijalištu. Ali eto, naša posla...
Tacno, cuj apoteka i merkator, pa sta jos treba da bude, trzni centar? Nije grad vec planina, sto ti kazes treba da imas sve sto je neophodno za zimske sportove i gdje sjesti i jesti i to je to.. Neki dan mi iskoci kratki klip zlatibora, ono je Bogu plakati, isto ko da gledas beogradske blokove. Fuj sta se od prirode radi
Prekjučer došao sa Zlatibora , od 2020 godine idem tamo redovno sa djecom . Fakat ubiše za apartmanima , gdje god je malo prostora oni naprave zgradurine sa 15 spartova . Peru pare od droge , niđe svijetla u tim zgradama . E sad za djecu imaš sadržaja kakvog god hoćeš, baš da se odmoriš porodično . Prije mjesec do mog hotela i Lidl otvoren :D


@bavarian_bk kako je danas , ima li snijega pofino ? Dobar je i minus vidim . Ako si porodično idi na Javorov Do , obavezno . Ja kontam sutra , biće top .
@leo1946
U pravu si druže. Ali odavno je Bjelašnica prevazišla taj nivo samo sportske tj.skijaške infrastrukture. Ako izgradiš na stotine apartmana/hotelskih soba i ponudiš ljudima da tu odsjedaju i borave 3,4 i više dana onda im moraš ponuditi i ostali sadržaj. Hajmo biti realni, nije Sarajevo 10 minuta odavde nego 45 pa da za svaku sitnicu ideš dole.
Mislim na stranu i marketi i to ali halo, apoteke nema, ambulanta također ne radi... Pa mislim, sramotno!

@vensan

Pa nije loše, vrijeme top, minus taman, sunčano, nema vjetra, snijega poprilično ima ali su staze užasne. Šesterosjed ne radi, na ostalim liftovima automatski ogromne gužve tako da, nije idealno za skijanja što se tiče toga...

Avatar
hordasDoboj
Postovi: 1743
Pridružen/a: 10 avg 2014, 19:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la hordasDoboj » 29 jan 2024, 19:14

Gledam ove ponude za rani buking za ovo ljeto (kraj juna) sa malo skromnijim budzetom (2.7k za dvoje) pa su mi ponude Alanya hotel sa 4* i Tunis sa hotelom 5*.

Agencije su Fibula za Tursku i BestTravel za Tunis.

Pa da vidim vase misljenje :bih:
Nikad neću zaboraviti riječi kapitena Biogradlića: “Upamtite, Sarajevo može biti prvak države, a može i ispasti iz lige, ali Želju uvijek treba pobijediti, jer ta nam je pobjeda najvažnija” - sjeća se Čerkić.

Avatar
LegendKiller
Postovi: 2540
Pridružen/a: 14 dec 2012, 23:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la LegendKiller » 29 jan 2024, 20:02

hordasDoboj je napisao/la:
29 jan 2024, 19:14
Gledam ove ponude za rani buking za ovo ljeto (kraj juna) sa malo skromnijim budzetom (2.7k za dvoje) pa su mi ponude Alanya hotel sa 4* i Tunis sa hotelom 5*.

Agencije su Fibula za Tursku i BestTravel za Tunis.

Pa da vidim vase misljenje :bih:
Što se tiče Tunisa, lično iskustvo je ok. More im je generalno loše, plitko je i puno trave, plaže su pješčane. Ja sam bio u gradu Souse, grad koji ima bogatu historiju iza sebe, pa se i u samom gradu ima šta vidjeti. Tunižani su bili veliki ljubitelji Tita u doba Nesvrstanih tako da i dan danas u gradu imaš ulicu maršala Tita. Grad je nekih 15 minuta voženje od aerodroma. Koliko znam što se tiče plaža svugdje je gotovo ista situacija, osim u gradu Mahdija, gdje je more malo bolje bez trave, ali ti je Mahdija neka 3 sata od aerodroma. Ono što je aposlutno draž Tunisa i zašto svima preporučujem Tunis jeste izlet u Saharu, ide se na noćenje, top iskustvo. Ako ideš to nemoj propuštati. Hrana i hoteli su ok, Afrika ima naravno svoj smek, tamo 5 zvjezdica nije isto kao u Turskoj i Evropi, pa da te zvjezdice ne zavaraju. Tunižani kao narod su prijatni, nisu napadni kao Egipćani i Turci, ono ne vuku za rukav da kupiš nešto, ponude ti i iako nećeš ok je, prema Bosancima imaju naročito simpatije baram iz mog iskustva. Veliki broj Tunižana su komunisti (Burgiba je i danas heroj kao nama Tito), ali velki broj je i vjernika, koji traže da se poštuje njihova kultura. Ovo ti govorim zato što kod njih džamije nisu turističke atrakcije kao kod Turaka, imaš neko vrijeme određeno za posjetu ako je u pitanju neka historijska građevina, i samo tada možeš uči, a ostalo džamija je za namaz i ako dođeš nepropisno obučen (a ljeto je moraš bit u šorcu :D ), izbacit će te ili ti neće nikako dati uči.
Ako ti je odmor samo da lažiš na plaži, kupaš se u moru i jedeš, onda Turska, Ako želiš vidjeti i doživjeti nešto posebno onda Tunis.
Ja sam išao preko Elite Travel, agenciju drži bosanka koja je udata za tunižanina, imaju direktan čarter Sarajevo - Monastir, ostale agencije kupuju od njih. Ove godine je u Centro pokrenuo Tunis, vjerujem da i oni imaju svoj čarter. Znam i za Best travel, ok je agencija

Avatar
hordasDoboj
Postovi: 1743
Pridružen/a: 10 avg 2014, 19:57
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la hordasDoboj » 29 jan 2024, 23:42

LegendKiller je napisao/la:
29 jan 2024, 20:02
hordasDoboj je napisao/la:
29 jan 2024, 19:14
Gledam ove ponude za rani buking za ovo ljeto (kraj juna) sa malo skromnijim budzetom (2.7k za dvoje) pa su mi ponude Alanya hotel sa 4* i Tunis sa hotelom 5*.

Agencije su Fibula za Tursku i BestTravel za Tunis.

Pa da vidim vase misljenje :bih:
Što se tiče Tunisa, lično iskustvo je ok. More im je generalno loše, plitko je i puno trave, plaže su pješčane. Ja sam bio u gradu Souse, grad koji ima bogatu historiju iza sebe, pa se i u samom gradu ima šta vidjeti. Tunižani su bili veliki ljubitelji Tita u doba Nesvrstanih tako da i dan danas u gradu imaš ulicu maršala Tita. Grad je nekih 15 minuta voženje od aerodroma. Koliko znam što se tiče plaža svugdje je gotovo ista situacija, osim u gradu Mahdija, gdje je more malo bolje bez trave, ali ti je Mahdija neka 3 sata od aerodroma. Ono što je aposlutno draž Tunisa i zašto svima preporučujem Tunis jeste izlet u Saharu, ide se na noćenje, top iskustvo. Ako ideš to nemoj propuštati. Hrana i hoteli su ok, Afrika ima naravno svoj smek, tamo 5 zvjezdica nije isto kao u Turskoj i Evropi, pa da te zvjezdice ne zavaraju. Tunižani kao narod su prijatni, nisu napadni kao Egipćani i Turci, ono ne vuku za rukav da kupiš nešto, ponude ti i iako nećeš ok je, prema Bosancima imaju naročito simpatije baram iz mog iskustva. Veliki broj Tunižana su komunisti (Burgiba je i danas heroj kao nama Tito), ali velki broj je i vjernika, koji traže da se poštuje njihova kultura. Ovo ti govorim zato što kod njih džamije nisu turističke atrakcije kao kod Turaka, imaš neko vrijeme određeno za posjetu ako je u pitanju neka historijska građevina, i samo tada možeš uči, a ostalo džamija je za namaz i ako dođeš nepropisno obučen (a ljeto je moraš bit u šorcu :D ), izbacit će te ili ti neće nikako dati uči.
Ako ti je odmor samo da lažiš na plaži, kupaš se u moru i jedeš, onda Turska, Ako želiš vidjeti i doživjeti nešto posebno onda Tunis.
Ja sam išao preko Elite Travel, agenciju drži bosanka koja je udata za tunižanina, imaju direktan čarter Sarajevo - Monastir, ostale agencije kupuju od njih. Ove godine je u Centro pokrenuo Tunis, vjerujem da i oni imaju svoj čarter. Znam i za Best travel, ok je agencija
Hvala puno na savjetima! :thumbup:
Nikad neću zaboraviti riječi kapitena Biogradlića: “Upamtite, Sarajevo može biti prvak države, a može i ispasti iz lige, ali Želju uvijek treba pobijediti, jer ta nam je pobjeda najvažnija” - sjeća se Čerkić.

Avatar
Beduin
Postovi: 16373
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 02 feb 2024, 09:23

Jel' ko bio u Limak Atlantis Deluxe hotel&resort Belek?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Cattivo
Postovi: 64
Pridružen/a: 19 sep 2022, 18:22
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Cattivo » 05 feb 2024, 23:23

Kakva su iskustva sa Pegasusom i ručnim prtljagom

Avatar
harden
Postovi: 23607
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la harden » 06 feb 2024, 02:09

Cattivo je napisao/la:
05 feb 2024, 23:23
Kakva su iskustva sa Pegasusom i ručnim prtljagom
Kad sam isao Pegasusom za Istanbul i Antaliju ljudi nosili torbe od 6 metara u avion, niko im a nije rekao. Ja imao ruksak i torbu rucnu, niko me pogledao nije.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Beduin
Postovi: 16373
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Beduin » 29 mar 2024, 23:50

Kojim putem idete za Budimpestu, kako ferceraku sa putarinama i dajte neki solidan apartman ako ste bili u njemu?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Jabroni
Postovi: 706
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la Jabroni » 30 mar 2024, 00:37

Beduin je napisao/la:
29 mar 2024, 23:50
Kojim putem idete za Budimpestu, kako ferceraku sa putarinama i dajte neki solidan apartman ako ste bili u njemu?
Možeš vinjetu online da kupiš, ili na većini benzinskih. Mislim da imaš sat vremena nakon što uđeš na autoput da platiš, tako nešto.
Iz Sarajeva sam išao na Svilaj/Osijek, pa sam birao granični zavisno od gužve.
Iz Beograda na Horgoš, s tim da sam se zaje.bao jednom pa krenuo na neki pored gdje je samo EU/Srbija pa se morao vraćati. (nisam siguran jel Rabe ili Đala)

Što se tiče smještaja, Jevrejska četvrt mi je najbolji izbor radi lokacije. Imaš onih jeftinih parkinga(car park) a vikendom je džaba, pa se može na ulici ostaviti, ima dosta izbora

Avatar
HeliosIzDomzala
Postovi: 1401
Pridružen/a: 28 nov 2018, 23:02
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la HeliosIzDomzala » 11 apr 2024, 18:06

Pozdrav. Ima li neko da je u posljednje vrijeme boravio u Splitu. Gledam ove parking karte. Strasno su skupe. Najpovoljnija sto sam ja našao je dnevna parking karta oko 25 eura. Ima li neki savjet, caka neka, da se izbjegnu ovolika plaćanja.

Avatar
JHam
Postovi: 9054
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la JHam » 12 apr 2024, 12:52

HeliosIzDomzala je napisao/la:
11 apr 2024, 18:06
Pozdrav. Ima li neko da je u posljednje vrijeme boravio u Splitu. Gledam ove parking karte. Strasno su skupe. Najpovoljnija sto sam ja našao je dnevna parking karta oko 25 eura. Ima li neki savjet, caka neka, da se izbjegnu ovolika plaćanja.
ja sam bas gledao danas i oko 7e izadje dnevna kod aerodroma, ne znam kolko je udaljeno od grada, nit znam jel ti treba blizu aerodroma, al ja sam to trazio i otprilike mi tu cijenu daje, 70e 10 dana

marcelo05
Postovi: 135
Pridružen/a: 19 nov 2015, 20:45
Kontakt:

Re: Ljetovanje/Putovanja

Post Postao/la marcelo05 » 12 apr 2024, 15:13

Pozdrav, može li preporuka/prijedlog za ljetovanje?
Sa autom bih išao iz Tuzle i maksimalno što bih vozio je nekih 6-7 sati
Opcije su hrvatska i crna gora
Eh sad ako može neki prijedlog za neko fino mjesto i uopšteno kakve su cijene smještaja/hrane

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.