Odlazak u inostranstvo

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la numanumaye22 » 27 feb 2024, 15:22

MortemHz je napisao/la:
27 feb 2024, 14:29
numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 14:00
Nijemci sve olaksavaju za kvalifikovanu snagu, od 1 juna vjerovatno se trazi posao direktno u Njemackoj i tu se sve rjesava. Medjutim drze se itekako zakona uvijek. Posto je bilo upita dosta da li se moze raditi sa boravisnom dozvolom iz Hrvatske i Slovenije, Ceske, Italije, pa i A1 obrazcom, odgovor je- ne, ne moze. :arrow:
Evo prenosim tekst iz jedne druge grupe i tice se svih onih koji su u Njemackoj sa A1 obrascem, a to su oni koji u DE rade preko slovenskih i hrvatskih firmi bez njemacke vize odnosno sa boravkom u HR ili SLO. (Tekst je svjez, pisan sinoc)
"Pozdrav svim kraljevima.
Situacija je sledeca!!!
Danas smo imali Zoll kontrolu u firmi za koju radimo ovde u Njemackoj.pokrajina Bajern.
Grad Traunstain.
Prvo su nas pratili par dana gdje se krecemo i kuda idemo jer vozimo se na Slo.tablicama.
Dva tri jutra je ispred naseg stanovanja dolazio crni Audi civilni.
Medjutim danas su nam rekli da su nas pratili.
Dva kombija Zoll su okruzili firmu i usli.
Odmah su nam trazili dokumente i vize i svu papirologiju.
Nakon provjere su nas smjestili u kantinu gdje idemo na malicu.
Jedan od njih 10 je nas covjek koji radi za Zoll i on nam je prevodio sve.
Da skratim.
Znaci sa A1 obrazcem mozemo guzicu obrisati.
Moramo svi imati vize Njemacke jer dolazimo iz trecih zemalja.
Viza se zove Van der Elst koja se dobije u Ljubljani na ambasadi.
Tako su nam objasnili.
Pasose su nam uzeli i drze kod sebe u Zollu do sutra u jutro do 10 sati.
U 9 i 30 imamo kao neko sudjenje jer smo tu na crno.
Sta ce biti jos ne znamo do sutra.
Na stanovanju smo nas 8 iz firme a vani je ispred policijsko auto sve do sutra ce biti tu.
Ovaj sto je nas covjek sto radi za Zoll nam je rekao da ce se u naredna 3 mjeseca u Bayernu i Baden Vitembergu vrsiti ogromne kontrole Baustela.
I da Zoll dobija od Nove god izvjestaje o svakom izdatom A1 obrazcu u Eu znaci od svih zemalja u okruzenju.tj za svakog napucenog radnika koji dolazi da radi u Njemacku.
A od 1.Aprila da ce automatski svi koji su gradjani trecih zemalja biti vraceni sa granice ukoliko imaju samo A1 obrazac bez viza.
To nam je taj nas zemo danas sve pojasnio.
Eto ljudi toliko od mene.
Što ne odeš u Ujedinjeno Kraljevstvo da radiš?
Ne svidja mi se klima nikako a i zivim u jacoj i stabilnijoj drzavi svakako. :kafa:

Avatar
Kaunas
Postovi: 13324
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Kaunas » 27 feb 2024, 15:29

numanumaye22 je napisao/la:
03 feb 2024, 18:26
BordoArmy88 je napisao/la:
03 feb 2024, 17:44
Mene zanima od kojeg trenutka se "broje" te 3 godine...tj 3god. od početka radnog odnosa(dolaska u DE) ili od dana kada se dobije "aufenthaltstitel"? To nigdje nisam mogao pronaći ili sam baš smotan?! :crazy:
Broji se od prijave u Njemackoj, dakle 3 godine legalnog boravka u Njemackoj. Za drzavljanstvo recimo nije uopste potrebno 60 platnih listi kao kod Niederlassungserlaubnis, niti ti je potrebna ta kartica, vec samo da ispunjavas uslove od 3/5 godina boravka. Uz to naravno ide B1 i test o drzavljanstvu/leben in deutschland. Za 3 godine ce vjerovatno trebati C1 i neki volonterski angazman, ili na plavoj karti da si dobar strucnjak u svom polju, ili da pokazes super rezultate u njihovoj skoli.

5 godina je sasvim okej vrijeme, vecina je tu vec 4-5 godina svakako. :kafa:
Za Niederlassung je potrebno da imate 4 godine Aufenthaltstitel, nije bitno koliko dugo ste tu tu ili od kad radite.. uz naravno ove ostale stavke vezane za jezik, integracijski kurs i te stvari.. friska info stara sedmicu dana.
Zadnja izmjena: Kaunas, dana/u 27 feb 2024, 15:29, ukupno mijenjano 1 put.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Stroj1946
Postovi: 8161
Pridružen/a: 24 nov 2016, 22:38
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Stroj1946 » 27 feb 2024, 15:29

Fachkräfteeinwanderungsgesetz :kafa:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 27 feb 2024, 16:10

MortemHz je napisao/la:
27 feb 2024, 14:29
numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 14:00
Nijemci sve olaksavaju za kvalifikovanu snagu, od 1 juna vjerovatno se trazi posao direktno u Njemackoj i tu se sve rjesava. Medjutim drze se itekako zakona uvijek. Posto je bilo upita dosta da li se moze raditi sa boravisnom dozvolom iz Hrvatske i Slovenije, Ceske, Italije, pa i A1 obrazcom, odgovor je- ne, ne moze. :arrow:
Evo prenosim tekst iz jedne druge grupe i tice se svih onih koji su u Njemackoj sa A1 obrascem, a to su oni koji u DE rade preko slovenskih i hrvatskih firmi bez njemacke vize odnosno sa boravkom u HR ili SLO. (Tekst je svjez, pisan sinoc)
"Pozdrav svim kraljevima.
Situacija je sledeca!!!
Danas smo imali Zoll kontrolu u firmi za koju radimo ovde u Njemackoj.pokrajina Bajern.
Grad Traunstain.
Prvo su nas pratili par dana gdje se krecemo i kuda idemo jer vozimo se na Slo.tablicama.
Dva tri jutra je ispred naseg stanovanja dolazio crni Audi civilni.
Medjutim danas su nam rekli da su nas pratili.
Dva kombija Zoll su okruzili firmu i usli.
Odmah su nam trazili dokumente i vize i svu papirologiju.
Nakon provjere su nas smjestili u kantinu gdje idemo na malicu.
Jedan od njih 10 je nas covjek koji radi za Zoll i on nam je prevodio sve.
Da skratim.
Znaci sa A1 obrazcem mozemo guzicu obrisati.
Moramo svi imati vize Njemacke jer dolazimo iz trecih zemalja.
Viza se zove Van der Elst koja se dobije u Ljubljani na ambasadi.
Tako su nam objasnili.
Pasose su nam uzeli i drze kod sebe u Zollu do sutra u jutro do 10 sati.
U 9 i 30 imamo kao neko sudjenje jer smo tu na crno.
Sta ce biti jos ne znamo do sutra.
Na stanovanju smo nas 8 iz firme a vani je ispred policijsko auto sve do sutra ce biti tu.
Ovaj sto je nas covjek sto radi za Zoll nam je rekao da ce se u naredna 3 mjeseca u Bayernu i Baden Vitembergu vrsiti ogromne kontrole Baustela.
I da Zoll dobija od Nove god izvjestaje o svakom izdatom A1 obrazcu u Eu znaci od svih zemalja u okruzenju.tj za svakog napucenog radnika koji dolazi da radi u Njemacku.
A od 1.Aprila da ce automatski svi koji su gradjani trecih zemalja biti vraceni sa granice ukoliko imaju samo A1 obrazac bez viza.
To nam je taj nas zemo danas sve pojasnio.
Eto ljudi toliko od mene.
Što ne odeš u Ujedinjeno Kraljevstvo da radiš?
Zato sto nije nigdje lakše na svijetu otići nego u Njemačku.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la numanumaye22 » 27 feb 2024, 16:46

U Austriju je inace pravo tesko otici :rol:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 27 feb 2024, 16:48

numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 16:46
U Austriju je inace pravo tesko otici :rol:
Sigurno teže od lutrije i od toga da ne trebaš imati niti školu niti jezik. Pa to ima samo još u Njemačkoj i Sloveniji. :rol:

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la numanumaye22 » 27 feb 2024, 18:29

jasmin10 je napisao/la:
27 feb 2024, 16:48
numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 16:46
U Austriju je inace pravo tesko otici :rol:
Sigurno teže od lutrije i od toga da ne trebaš imati niti školu niti jezik. Pa to ima samo još u Njemačkoj i Sloveniji. :rol:
Jest, zato nasih pola Welsa i Beca imaju skolu :rol:

Bolan u Welsu i Linzu kad sam bio, pa to su ghetta nasih ljudi, isto da si u Bosni majke mi mile, svi doktori sa C1, sta li :urnebes:

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 27 feb 2024, 19:38

numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 18:29
jasmin10 je napisao/la:
27 feb 2024, 16:48
numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 16:46
U Austriju je inace pravo tesko otici :rol:
Sigurno teže od lutrije i od toga da ne trebaš imati niti školu niti jezik. Pa to ima samo još u Njemačkoj i Sloveniji. :rol:
Jest, zato nasih pola Welsa i Beca imaju skolu :rol:

Bolan u Welsu i Linzu kad sam bio, pa to su ghetta nasih ljudi, isto da si u Bosni majke mi mile, svi doktori sa C1, sta li :urnebes:
Kakve to veze ima sa tim sto da bi došao ovdje moraš imati jezike i školu za razliku od njemačke gdje može doći bilo ko ?

Avatar
Pereira
Postovi: 374
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pereira » 27 feb 2024, 20:39

jasmin10 je napisao/la:
27 feb 2024, 19:38
numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 18:29
jasmin10 je napisao/la:
27 feb 2024, 16:48


Sigurno teže od lutrije i od toga da ne trebaš imati niti školu niti jezik. Pa to ima samo još u Njemačkoj i Sloveniji. :rol:
Jest, zato nasih pola Welsa i Beca imaju skolu :rol:

Bolan u Welsu i Linzu kad sam bio, pa to su ghetta nasih ljudi, isto da si u Bosni majke mi mile, svi doktori sa C1, sta li :urnebes:
Kakve to veze ima sa tim sto da bi došao ovdje moraš imati školu
Kako onda ti dođe :yawn:
Stone hands👊

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2083
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la numanumaye22 » 27 feb 2024, 20:54

jasmin10 je napisao/la:
22 feb 2021, 13:07
Ima li ko sa foruma u Finskoj ? Ja taman stigao. Neobično nakon Njemacke gdje sam odmah cuo nas jezik nakon izlaska iz busa, ovdje ga ni na vidiku.
jasmin10 je napisao/la:
25 okt 2019, 08:02
Da li se sa fakultetom moze do Svicarske ili je ipak nemoguce osim preko udaje ?
jasmin10 je napisao/la:
02 jul 2018, 15:25
Ovako momci. Uštedio sam nekih para. Sada se kontam da li uložiti to u kurs za varioca ili it academya smjer auto cad. Kako bih prije mogao naći posla u Austriji ? Ima li Austrijanaca koji poznaju tržište rada ?
U zadnjih par mjeseci sam se bas naložio da idem. Sve istražujem, obraćam se poznanicima alo nazalost nikakve pomoći od njih.
jasmin10 je napisao/la:
15 maj 2019, 16:13
Sto se mene ticee, zemlja mojih snova je Kanada, grad Toronto. Ali s obzirom da je najlakše do Njemacke, onda idem tamo aBd.
Moze li se odmah polagati npr B2 ili moram postepeno sve?
jasmin10 je napisao/la:
09 apr 2019, 19:00
Steta sto mi ne možemo do Irske, Kanade ili Australije lako kao Hrvati. Uvijek sam mastao da zivim na engleskom govornom području. Ovaj njemacki je bezveze. :mrgreen: jest da sam rodjen tamo ali mi nikada neće biti dobar kao engleski.
jasmin10 je napisao/la:
25 jan 2019, 13:34
Mene vise privlaci Slovenija. Cuo sam da te njihova firma moze odmah poslati u Njemacku. I da nakon godinu mozes normalno trazit posao u Njemačkoj bez ikakvog cekanja.
Jarane crkoh evo od smijeha. :urnebes:

Pusti covjeka mene cudi da je igdje otisao, ja bi za ovo vrijeme gdje je on sve trazio i bio dosao do Novog Zelanda i Japana.

Realnost je da je covjek totalno nesretan sto je u dijaspori i da je veliki patriota. Tezak je to zivot, pacovski kad negdje ne zelis bit a moras. :bih:

Avatar
Pereira
Postovi: 374
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pereira » 27 feb 2024, 21:04

numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 20:54
jasmin10 je napisao/la:
22 feb 2021, 13:07
Ima li ko sa foruma u Finskoj ? Ja taman stigao. Neobično nakon Njemacke gdje sam odmah cuo nas jezik nakon izlaska iz busa, ovdje ga ni na vidiku.
jasmin10 je napisao/la:
25 okt 2019, 08:02
Da li se sa fakultetom moze do Svicarske ili je ipak nemoguce osim preko udaje ?
jasmin10 je napisao/la:
02 jul 2018, 15:25
Ovako momci. Uštedio sam nekih para. Sada se kontam da li uložiti to u kurs za varioca ili it academya smjer auto cad. Kako bih prije mogao naći posla u Austriji ? Ima li Austrijanaca koji poznaju tržište rada ?
U zadnjih par mjeseci sam se bas naložio da idem. Sve istražujem, obraćam se poznanicima alo nazalost nikakve pomoći od njih.
jasmin10 je napisao/la:
15 maj 2019, 16:13
Sto se mene ticee, zemlja mojih snova je Kanada, grad Toronto. Ali s obzirom da je najlakše do Njemacke, onda idem tamo aBd.
Moze li se odmah polagati npr B2 ili moram postepeno sve?
jasmin10 je napisao/la:
09 apr 2019, 19:00
Steta sto mi ne možemo do Irske, Kanade ili Australije lako kao Hrvati. Uvijek sam mastao da zivim na engleskom govornom području. Ovaj njemacki je bezveze. :mrgreen: jest da sam rodjen tamo ali mi nikada neće biti dobar kao engleski.
jasmin10 je napisao/la:
25 jan 2019, 13:34
Mene vise privlaci Slovenija. Cuo sam da te njihova firma moze odmah poslati u Njemacku. I da nakon godinu mozes normalno trazit posao u Njemačkoj bez ikakvog cekanja.
Jarane crkoh evo od smijeha. :urnebes:

Pusti covjeka mene cudi da je igdje otisao, ja bi za ovo vrijeme gdje je on sve trazio i bio dosao do Novog Zelanda i Japana.

Realnost je da je covjek totalno nesretan sto je u dijaspori i da je veliki patriota. Tezak je to zivot, pacovski kad negdje ne zelis bit a moras. :bih:
Au leo alaj si ga nagrdio, ovaj se samo za Turkmenistan nije raspitivao :yawn:
Stone hands👊

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 27 feb 2024, 21:36

Za razliku od nekih barem nisam završio na tomboli i u McDonald’su. :rol:

I druze s jednog profila si mrzio dijasporu sad mrziš sve sto je Bosansko.
Lijeci se.
Pisaju te svaki dan na svakoj temi jbt.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7442
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la kraljttbvb » 27 feb 2024, 21:46

Sto se dijaspora 'fata za vratove.

Mescini da im nedostaje drustvo, pa malo nervozni.

Rodna Bosno, daleko odosmo...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la jasmin10 » 27 feb 2024, 21:55

kraljttbvb je napisao/la:
27 feb 2024, 21:46
Sto se dijaspora 'fata za vratove.

Mescini da im nedostaje drustvo, pa malo nervozni.

Rodna Bosno, daleko odosmo...
Društvo mi je svakako van Bosne.
Ma šta ces se s njim hvatati za vratove. Ovo treba da sluzi kao pomoć ljudima koji žele da idu a ne da se hvalisanje neko jer su te izvukli na lutriji jbt.

Avatar
JayCatwright
Postovi: 2383
Pridružen/a: 13 nov 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la JayCatwright » 27 feb 2024, 21:55

numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 20:54
jasmin10 je napisao/la:
22 feb 2021, 13:07
Ima li ko sa foruma u Finskoj ? Ja taman stigao. Neobično nakon Njemacke gdje sam odmah cuo nas jezik nakon izlaska iz busa, ovdje ga ni na vidiku.
jasmin10 je napisao/la:
25 okt 2019, 08:02
Da li se sa fakultetom moze do Svicarske ili je ipak nemoguce osim preko udaje ?
jasmin10 je napisao/la:
02 jul 2018, 15:25
Ovako momci. Uštedio sam nekih para. Sada se kontam da li uložiti to u kurs za varioca ili it academya smjer auto cad. Kako bih prije mogao naći posla u Austriji ? Ima li Austrijanaca koji poznaju tržište rada ?
U zadnjih par mjeseci sam se bas naložio da idem. Sve istražujem, obraćam se poznanicima alo nazalost nikakve pomoći od njih.
jasmin10 je napisao/la:
15 maj 2019, 16:13
Sto se mene ticee, zemlja mojih snova je Kanada, grad Toronto. Ali s obzirom da je najlakše do Njemacke, onda idem tamo aBd.
Moze li se odmah polagati npr B2 ili moram postepeno sve?
jasmin10 je napisao/la:
09 apr 2019, 19:00
Steta sto mi ne možemo do Irske, Kanade ili Australije lako kao Hrvati. Uvijek sam mastao da zivim na engleskom govornom području. Ovaj njemacki je bezveze. :mrgreen: jest da sam rodjen tamo ali mi nikada neće biti dobar kao engleski.
jasmin10 je napisao/la:
25 jan 2019, 13:34
Mene vise privlaci Slovenija. Cuo sam da te njihova firma moze odmah poslati u Njemacku. I da nakon godinu mozes normalno trazit posao u Njemačkoj bez ikakvog cekanja.
Jarane crkoh evo od smijeha. :urnebes:

Pusti covjeka mene cudi da je igdje otisao, ja bi za ovo vrijeme gdje je on sve trazio i bio dosao do Novog Zelanda i Japana.

Realnost je da je covjek totalno nesretan sto je u dijaspori i da je veliki patriota. Tezak je to zivot, pacovski kad negdje ne zelis bit a moras. :bih:
Zakuca ga Leo. :bow:

ovaj se raspituje ko onaj za sestru što se raspituje kolike su plate po šalterima

Avatar
Pereira
Postovi: 374
Pridružen/a: 28 apr 2023, 21:42
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Pereira » 27 feb 2024, 22:19

jasmin10 je napisao/la:
27 feb 2024, 21:36
Za razliku od nekih barem nisam završio na tomboli i u McDonald’su. :rol:

I druze s jednog profila si mrzio dijasporu sad mrziš sve sto je Bosansko.
Lijeci se.
Pisaju te svaki dan na svakoj temi jbt.
Zapisa te covjek kojeg svi pisaju, nije ti lako :yawn:
Stone hands👊

Avatar
Jabroni
Postovi: 703
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Jabroni » 27 feb 2024, 23:28

numanumaye22 je napisao/la:
27 feb 2024, 20:54
jasmin10 je napisao/la:
22 feb 2021, 13:07
Ima li ko sa foruma u Finskoj ? Ja taman stigao. Neobično nakon Njemacke gdje sam odmah cuo nas jezik nakon izlaska iz busa, ovdje ga ni na vidiku.
jasmin10 je napisao/la:
25 okt 2019, 08:02
Da li se sa fakultetom moze do Svicarske ili je ipak nemoguce osim preko udaje ?
jasmin10 je napisao/la:
02 jul 2018, 15:25
Ovako momci. Uštedio sam nekih para. Sada se kontam da li uložiti to u kurs za varioca ili it academya smjer auto cad. Kako bih prije mogao naći posla u Austriji ? Ima li Austrijanaca koji poznaju tržište rada ?
U zadnjih par mjeseci sam se bas naložio da idem. Sve istražujem, obraćam se poznanicima alo nazalost nikakve pomoći od njih.
jasmin10 je napisao/la:
15 maj 2019, 16:13
Sto se mene ticee, zemlja mojih snova je Kanada, grad Toronto. Ali s obzirom da je najlakše do Njemacke, onda idem tamo aBd.
Moze li se odmah polagati npr B2 ili moram postepeno sve?
jasmin10 je napisao/la:
09 apr 2019, 19:00
Steta sto mi ne možemo do Irske, Kanade ili Australije lako kao Hrvati. Uvijek sam mastao da zivim na engleskom govornom području. Ovaj njemacki je bezveze. :mrgreen: jest da sam rodjen tamo ali mi nikada neće biti dobar kao engleski.
jasmin10 je napisao/la:
25 jan 2019, 13:34
Mene vise privlaci Slovenija. Cuo sam da te njihova firma moze odmah poslati u Njemacku. I da nakon godinu mozes normalno trazit posao u Njemačkoj bez ikakvog cekanja.
Jarane crkoh evo od smijeha. :urnebes:

Pusti covjeka mene cudi da je igdje otisao, ja bi za ovo vrijeme gdje je on sve trazio i bio dosao do Novog Zelanda i Japana.

Realnost je da je covjek totalno nesretan sto je u dijaspori i da je veliki patriota. Tezak je to zivot, pacovski kad negdje ne zelis bit a moras. :bih:
rare leo win

Avatar
Zaniolo
Postovi: 999
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la Zaniolo » 28 feb 2024, 01:19

Pereira je napisao/la:
27 feb 2024, 22:19
jasmin10 je napisao/la:
27 feb 2024, 21:36
Za razliku od nekih barem nisam završio na tomboli i u McDonald’su. :rol:

I druze s jednog profila si mrzio dijasporu sad mrziš sve sto je Bosansko.
Lijeci se.
Pisaju te svaki dan na svakoj temi jbt.
Zapisa te covjek kojeg svi pisaju, nije ti lako :yawn:
i ja gledam
leori je magarac i smarac ovaj se bas upeco na udicu
al u pravu je jebbes i nemacku gdje dodzes bez skole na baustelu i austriju i sloveniu
sve klosarske drzave pune nasih srba hrvata cigana albanaca itd
strashno
SAMO BOSNA JE NASA DOMOVINA
ja evo zavrsijo faksultet i radim sad za 3 milje maraka + zena ima milju taman nama dvoma
djece nemam jos moyda ce biti nekad
ko god se skoluje i izskoluje moze fino i ljepo ziveti nasoj drzavi
ko god nema ni srednju kao leori mora nambaustelu u svabsku pa da smara narod na ss tacka ba kako je sve super a vamo nema
Za kirije prosi od kolega + svaki dan dere klempu u zidarskom sendvicu ahahahhahahahahahahahahahahahahhaah

Avatar
milanist
Postovi: 12065
Pridružen/a: 22 jul 2012, 23:46
Lokacija: 07.07.2009
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la milanist » 28 feb 2024, 17:58

:urnebes: Nevjerovatno.
There is a good player, and a great star, and after a legend. But above all these comes Paolo Maldini.
POBJEDNIK SportSport.ba CALCIO LIGE SEZONA 2015/16

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Odlazak u inostranstvo

Post Postao/la AshburtonG » 28 feb 2024, 18:33

Dosao je i taj dan, da Leo nekom sukne. :rol:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Jabroni i 22 gosta.