FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

husrefbeg
Postovi: 1097
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 08 apr 2024, 21:30

TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 20:49
CityCity je napisao/la:
08 apr 2024, 20:18
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 20:03
Takodje se slazem da ce biti veoma tesko u narednom periodu biti clan PL BiH. Ako uzmemo realno Zrinjski, Velez, Siroki, Sarajevo, Zeljo, Borac su klubovi koji su veoma stabilni u svim aspektima. Ostane dva kluba gdje se moras utrpati da bih bio medju tih osam klubova. Da smo pokazali da mozemo, jesmo. Da ce trebati dosta ozbiljnije se raditi i pojacati, trebace. Sad je samo pitanje koliko smo spremni i koliko to Azmir zeli. Sto se tice ove godine, opstanka u ligi, glavnu ulogu treba da preuzme onaj ko je gurao Šukilovica i jos par amatera u prvih jedanaest. Imamo narednu utakmicu u kojoj sve osim pobjede i tri boda je put u drugu ili ti prvu ligu Federacije.
Od "bošnjačkih" ili tzv "bosanskih" klubova u ligi će biti najvjerovatnije Sarajevo,Željezničar i Velež koji ima veliku podršku politike prethodnih godina ( višemilionske pogurance i od Novalićeve i od Nikšićeve vlade itd), te još jedan, vjerovatno neki jo-jo klub koji će ispadati i ulaziti ponekad.
Kako god, ja mislim, ne da mislim vec sam siguran, ako ima volje mozemo biti medju 6-7 bez problema. Stvar je koliko se ima volje, koliko se da "ispeglati" ulozeno. Prvo i osnovno, treba angazovati ozbiljnog trenera, koji ce sloziti ekipu i raditi u miru.
Ti znaš da se traže podobni treneri isto kao u reprezentaciji koji će slušati šta mu gazda kaže. Jer ko ulaže smatra da mu trener nije potreban i da on zna bolje od trenera. Naravno to je pogrešno razumijevanje ali kod nas funkcionira. Treneri koji imaju svoje ja a takvih je malo ne žele taku ulogu. Ovi ostali poslušni su tu i trčkaraju od kluba do kluba.

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 08 apr 2024, 21:39

husrefbeg je napisao/la:
08 apr 2024, 21:30
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 20:49
CityCity je napisao/la:
08 apr 2024, 20:18

Od "bošnjačkih" ili tzv "bosanskih" klubova u ligi će biti najvjerovatnije Sarajevo,Željezničar i Velež koji ima veliku podršku politike prethodnih godina ( višemilionske pogurance i od Novalićeve i od Nikšićeve vlade itd), te još jedan, vjerovatno neki jo-jo klub koji će ispadati i ulaziti ponekad.
Kako god, ja mislim, ne da mislim vec sam siguran, ako ima volje mozemo biti medju 6-7 bez problema. Stvar je koliko se ima volje, koliko se da "ispeglati" ulozeno. Prvo i osnovno, treba angazovati ozbiljnog trenera, koji ce sloziti ekipu i raditi u miru.
Ti znaš da se traže podobni treneri isto kao u reprezentaciji koji će slušati šta mu gazda kaže. Jer ko ulaže smatra da mu trener nije potreban i da on zna bolje od trenera. Naravno to je pogrešno razumijevanje ali kod nas funkcionira. Treneri koji imaju svoje ja a takvih je malo ne žele taku ulogu. Ovi ostali poslušni su tu i trčkaraju od kluba do kluba.
Pa dobro, bilo je prostora do sad, moglo se nekako peglati , u narednom periodu nece biti prostora za egzibicije i guranje igraca koji nemaju kvaliteta. To je svima jasno, pa i ovim sto vode nas klub, jer eto nekako se peglala situacija na kraju sezone. Da bih ostao, po nekoj mojoj slobodnoj procjeni 40-45 bodova ce biti minimum, ako uzmemo da ce biti 36 kola, tezinu protivnika , moraces imati uspjesnost 70-80% pobjeda kuci.
Elvir Baljic

Hazre
Postovi: 687
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 08 apr 2024, 21:48

TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 20:49
CityCity je napisao/la:
08 apr 2024, 20:18
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 20:03
Takodje se slazem da ce biti veoma tesko u narednom periodu biti clan PL BiH. Ako uzmemo realno Zrinjski, Velez, Siroki, Sarajevo, Zeljo, Borac su klubovi koji su veoma stabilni u svim aspektima. Ostane dva kluba gdje se moras utrpati da bih bio medju tih osam klubova. Da smo pokazali da mozemo, jesmo. Da ce trebati dosta ozbiljnije se raditi i pojacati, trebace. Sad je samo pitanje koliko smo spremni i koliko to Azmir zeli. Sto se tice ove godine, opstanka u ligi, glavnu ulogu treba da preuzme onaj ko je gurao Šukilovica i jos par amatera u prvih jedanaest. Imamo narednu utakmicu u kojoj sve osim pobjede i tri boda je put u drugu ili ti prvu ligu Federacije.
Od "bošnjačkih" ili tzv "bosanskih" klubova u ligi će biti najvjerovatnije Sarajevo,Željezničar i Velež koji ima veliku podršku politike prethodnih godina ( višemilionske pogurance i od Novalićeve i od Nikšićeve vlade itd), te još jedan, vjerovatno neki jo-jo klub koji će ispadati i ulaziti ponekad.
Kako god, ja mislim, ne da mislim vec sam siguran, ako ima volje mozemo biti medju 6-7 bez problema. Stvar je koliko se ima volje, koliko se da "ispeglati" ulozeno. Prvo i osnovno, treba angazovati ozbiljnog trenera, koji ce sloziti ekipu i raditi u miru.
Hoce li dolaziti novi trener ove sezone jos ili je to gotova prica? Buco do kraja sezone ostaje?

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 08 apr 2024, 22:01

Hazre je napisao/la:
08 apr 2024, 21:48
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 20:49
CityCity je napisao/la:
08 apr 2024, 20:18

Od "bošnjačkih" ili tzv "bosanskih" klubova u ligi će biti najvjerovatnije Sarajevo,Željezničar i Velež koji ima veliku podršku politike prethodnih godina ( višemilionske pogurance i od Novalićeve i od Nikšićeve vlade itd), te još jedan, vjerovatno neki jo-jo klub koji će ispadati i ulaziti ponekad.
Kako god, ja mislim, ne da mislim vec sam siguran, ako ima volje mozemo biti medju 6-7 bez problema. Stvar je koliko se ima volje, koliko se da "ispeglati" ulozeno. Prvo i osnovno, treba angazovati ozbiljnog trenera, koji ce sloziti ekipu i raditi u miru.
Hoce li dolaziti novi trener ove sezone jos ili je to gotova prica? Buco do kraja sezone ostaje?
Koliko sam u "toku" privodimo ovo kraju sa trenutnim trenerskim timom.
Elvir Baljic

Hazre
Postovi: 687
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 08 apr 2024, 22:11

TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 22:01
Hazre je napisao/la:
08 apr 2024, 21:48
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 20:49


Kako god, ja mislim, ne da mislim vec sam siguran, ako ima volje mozemo biti medju 6-7 bez problema. Stvar je koliko se ima volje, koliko se da "ispeglati" ulozeno. Prvo i osnovno, treba angazovati ozbiljnog trenera, koji ce sloziti ekipu i raditi u miru.
Hoce li dolaziti novi trener ove sezone jos ili je to gotova prica? Buco do kraja sezone ostaje?
Koliko sam u "toku" privodimo ovo kraju sa trenutnim trenerskim timom.
Znaci gasi mjesalicu motaj kablove....

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 08 apr 2024, 22:21

Hazre je napisao/la:
08 apr 2024, 22:11
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 22:01
Hazre je napisao/la:
08 apr 2024, 21:48


Hoce li dolaziti novi trener ove sezone jos ili je to gotova prica? Buco do kraja sezone ostaje?
Koliko sam u "toku" privodimo ovo kraju sa trenutnim trenerskim timom.
Znaci gasi mjesalicu motaj kablove....
Pa kako smo prosle godine zavrsili, sa kim ?
Elvir Baljic

Hazre
Postovi: 687
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Hazre » 08 apr 2024, 22:24

TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 22:21
Hazre je napisao/la:
08 apr 2024, 22:11
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 22:01

Koliko sam u "toku" privodimo ovo kraju sa trenutnim trenerskim timom.
Znaci gasi mjesalicu motaj kablove....
Pa kako smo prosle godine zavrsili, sa kim ?
Nema ovdje sistema drug...treneri se mjenjaju kao carape...

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 08 apr 2024, 22:27

Hazre je napisao/la:
08 apr 2024, 22:24
TuzlaCityfighter je napisao/la:
08 apr 2024, 22:21
Hazre je napisao/la:
08 apr 2024, 22:11

Znaci gasi mjesalicu motaj kablove....
Pa kako smo prosle godine zavrsili, sa kim ?
Nema ovdje sistema drug...treneri se mjenjaju kao carape...
Dobrodosao u BiH . Da se drzimo sistema nebi mi opstali 2-3 godine u PL BiH. Ne podrzajem ni ovakav nacin, ali zahvaljujuci Azmiru i njegovom entuzijazmu, njegovim vezama i parama jos smo tu.
Elvir Baljic

Ponosnipodrinjac
Postovi: 2090
Pridružen/a: 09 apr 2021, 21:39
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Ponosnipodrinjac » 08 apr 2024, 22:55

Odluka je donesena, sad je samo na Azmiru hoće li pojačati ulaganja ili će odustati od svega. Ovako neće ici.
Tu će uvijek biti režimski klubovi Sarajevo, Željo, Velež, Široki, Zrinjski, Borac i uvijek još jedan iz S komponente kao balans. Znači ostaje još jedno mjesto i dva koja ulaze i to će se rotirati godinama. Da li mi imamo šanse da steknemo neku stabilnost ovisi samo o volji i viziji AH.
Tuzla mora imati stabilnog premijerligaša, a to možemo biti mi samo ako budemo imali strateški cilj i planski ga provodili.

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 09 apr 2024, 12:13

Kako nas zapadnu neki termini sve nedaj boze nikom. Sa Širokim u Petak od 15,30. Nemamo Kobiljara i Hadzica. Za Hadzica manje vise, ali Kobiljar je ipak imao neku ulogu, bar u ofanzivnom dijelu i prenosenju lopte iz nase polovine.
Elvir Baljic

emir012
Postovi: 502
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la emir012 » 09 apr 2024, 12:33

TuzlaCityfighter je napisao/la:
09 apr 2024, 12:13
Kako nas zapadnu neki termini sve nedaj boze nikom. Sa Širokim u Petak od 15,30. Nemamo Kobiljara i Hadzica. Za Hadzica manje vise, ali Kobiljar je ipak imao neku ulogu, bar u ofanzivnom dijelu i prenosenju lopte iz nase polovine.
Da, bas se svim silama trude da niko nikad ne dodje na utakmicu...

Hajde i Hadzic i Kobiljar... al dal neko zna dal je Mehanovic spreman? Djelovalo je da se povrjedio na kraju utakmice u Posusju...

A sto se tice smanjenja lige, mislim da je bespotrebno, hajde onih 16 ili 18 sto je nekad bilo - to je bilo previse, ali 12 je OK sto se mene tice... nisam bio za smanjenje.

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 09 apr 2024, 13:05

emir012 je napisao/la:
09 apr 2024, 12:33
TuzlaCityfighter je napisao/la:
09 apr 2024, 12:13
Kako nas zapadnu neki termini sve nedaj boze nikom. Sa Širokim u Petak od 15,30. Nemamo Kobiljara i Hadzica. Za Hadzica manje vise, ali Kobiljar je ipak imao neku ulogu, bar u ofanzivnom dijelu i prenosenju lopte iz nase polovine.
Da, bas se svim silama trude da niko nikad ne dodje na utakmicu...

Hajde i Hadzic i Kobiljar... al dal neko zna dal je Mehanovic spreman? Djelovalo je da se povrjedio na kraju utakmice u Posusju...

A sto se tice smanjenja lige, mislim da je bespotrebno, hajde onih 16 ili 18 sto je nekad bilo - to je bilo previse, ali 12 je OK sto se mene tice... nisam bio za smanjenje.
Mehanovic je ok.
Elvir Baljic

Beledija
Postovi: 1062
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 09 apr 2024, 13:57

Hadžić je dokazao da je nebitan lik u sastavu Tuzle, Kobiljarovo neigranje je hendikep. Nadam se da njegovo mjesto neće zauzeti Tin. Svaki kiks u sledeće tri utakmice dodati će još jedan upitnik o bitisanju Tuzlu u ligi i sl. godine

Beledija
Postovi: 1062
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 09 apr 2024, 14:07

Poslije Posušja ja sam resetovao svoje živce. Onakvo razbijanje naše ekipe je nevjerovatno, uz ogromnu pomoć sreće odnijeli smo bod. Igra Tuzle u 2- om poluvremenu jednaka je igri bili kojeg tima iz druge lige fed. plasiranog do četvrtog mjesta. Ono je čisti ne kvalitet, zašto gubiti živce zbog škarta. Nisam zlonamjeran, samo realno gledam na stvari i prihvatam ih onakve kakve jesu.

husrefbeg
Postovi: 1097
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 09 apr 2024, 19:51

Beledija je napisao/la:
09 apr 2024, 13:57
Hadžić je dokazao da je nebitan lik u sastavu Tuzle, Kobiljarovo neigranje je hendikep. Nadam se da njegovo mjesto neće zauzeti Tin. Svaki kiks u sledeće tri utakmice dodati će još jedan upitnik o bitisanju Tuzlu u ligi i sl. godine
Kobiljar je dobio glup karton na klupi. A Hadžić zna glavom ali se slabo kreće, postavlja. Utakmica sa Širokim je nama više nego važna pobjeda bi bila top sve ostalo vodi nas u nemirne vode.

Beledija
Postovi: 1062
Pridružen/a: 04 dec 2021, 15:42
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la Beledija » 09 apr 2024, 22:33

Rijad jest nepotrebno kartoniran.Njega nema a koga nema bez njega se mora. Ova nadolazeća serija utakmica nudi opstanak pa ako ima kvaliteta neka ga konačno pokažu. Vremena za popravne više nema

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 09 apr 2024, 23:11

Beledija je napisao/la:
09 apr 2024, 22:33
Rijad jest nepotrebno kartoniran.Njega nema a koga nema bez njega se mora. Ova nadolazeća serija utakmica nudi opstanak pa ako ima kvaliteta neka ga konačno pokažu. Vremena za popravne više nema
Bolje da ga nema sad kuci nego protiv Goška u Gabeli. Sa 4 boda iz ove dvije utakmice ja mislim da je opstanak siguran.
Elvir Baljic

husrefbeg
Postovi: 1097
Pridružen/a: 20 nov 2021, 21:48
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la husrefbeg » 09 apr 2024, 23:40

TuzlaCityfighter je napisao/la:
09 apr 2024, 23:11
Beledija je napisao/la:
09 apr 2024, 22:33
Rijad jest nepotrebno kartoniran.Njega nema a koga nema bez njega se mora. Ova nadolazeća serija utakmica nudi opstanak pa ako ima kvaliteta neka ga konačno pokažu. Vremena za popravne više nema
Bolje da ga nema sad kuci nego protiv Goška u Gabeli. Sa 4 boda iz ove dvije utakmice ja mislim da je opstanak siguran.
Ti Balja nešto više znaš. Ali 4 boda nam ni slučajno nisu dovoljna za opstanak. U svakom slučaju bi dobro došla

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 09 apr 2024, 23:46

husrefbeg je napisao/la:
09 apr 2024, 23:40
TuzlaCityfighter je napisao/la:
09 apr 2024, 23:11
Beledija je napisao/la:
09 apr 2024, 22:33
Rijad jest nepotrebno kartoniran.Njega nema a koga nema bez njega se mora. Ova nadolazeća serija utakmica nudi opstanak pa ako ima kvaliteta neka ga konačno pokažu. Vremena za popravne više nema
Bolje da ga nema sad kuci nego protiv Goška u Gabeli. Sa 4 boda iz ove dvije utakmice ja mislim da je opstanak siguran.
Ti Balja nešto više znaš. Ali 4 boda nam ni slučajno nisu dovoljna za opstanak. U svakom slučaju bi dobro došla
Normalno ne samo ova cetiri boda , nego ova cetiri + ostali nama tamam 😉
Elvir Baljic

TuzlaCityfighter
Postovi: 784
Pridružen/a: 30 apr 2023, 11:13
Kontakt:

Re: FK Tuzla City

Post Postao/la TuzlaCityfighter » 10 apr 2024, 09:52

Bajram Šerif Mubark Ollsun svima, kao i Vašim porodicama, da Vas prati zdravlje i sreca, akobogda jos dugo godina i Bajrama docekali u PL BiH :bih:
Elvir Baljic

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.