2019-20 NBA Preseason

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2595
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la djoleprijedor » 18 okt 2019, 14:03

JHam je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
Justin je napisao/la:Dovoljno je vidjeti koliko su pogodjali ranijih godina. Mislim da bi cak i forumasi ovdje bolje prognozirali.[/quote]

Sto se @djole nalozio, nestat ce k'o i onaj iz Mostara kad ih Rakete smetu :kafa:

Dje ce iko ozbiljan reci da je Jokic bolji od Embiida, Jokic samo hype. Vecina ovih GM-ova se zeza s tim odgovorima iz godine u godinu. Cuj PG ispred Kawhija :rol:
Koji forumasi? Oni sto prognoziraju Hardena svake godine a ovaj svake godine ispusi :hmmmmm:
Takodjer, gdje pise da je u ovim odgovorima PG ispred Kawhia? Ono s prosle stranice je slika prvog tima koji je izabran, u ovim GM odgovorima Kawhi je debelo ispred PG-a za SF...
Debil.Svima je jasno da je Kawhi bolji od PG,i ta fotografija nema veze sa tim,već sa činjenicom da je Jokić bio prva petorka u sezoni 18/19,a svojevrsnu "potvrdu" toga je dobio i u ovoj anketi stručnjaka gdje su ga na poziciji centra stavili ispred Embida.To naravno za ovu sezonu ne mora da znači ništa,ali je trenutno mišljenje većine njih da je Jokić za nijansu bolji-korisniji igrač od Joela.
Nemam ništa protiv da neko ima drugačije mišljenje,i sam vrlo gotivim Embida i mislim da je sila-ali je problem nekih nabjeđenih "forumskih stručnjaka" ovde taj što ne mogu prihvatiti činjenicu da je Jokić to što jeste u NBA-TOP 10 igrač i najbolji centar trenutno.I onda ide hejtovanje i vrijeđanje.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
JHam
Postovi: 9055
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la JHam » 18 okt 2019, 14:06

Ma ne mozes na ovom forumu gotiviti nekog igraca ako ga dezurni pljuvaci ne gotive...
Logicno je da ce svi navijaci PHI reci da je Embiid bolji, isto tako je logicno i da ce navijaci Denvera reci da je Jokic bolji, dok ostalima ne treba zamjeriti kojeg god da izaberu, likovi su 1a/1b centri lige, pa kome koji vise pase. Al na ovom forumu da bi jednog pohvalio drugog moras popljuvati ili nisi In, odma se javi ovih par dezurnih pljuvaca da i tebe popljuju kad vec ti nikog nisi... :kafa: Sve to treba banovati

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2595
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la djoleprijedor » 18 okt 2019, 14:08

JHam je napisao/la:Ma ne mozes na ovom forumu gotiviti nekog igraca ako ga dezurni pljuvaci ne gotive...
Logicno je da ce svi navijaci PHI reci da je Embiid bolji, isto tako je logicno i da ce navijaci Denvera reci da je Jokic bolji, dok ostalima ne treba zamjeriti kojeg god da izaberu, likovi su 1a/1b centri lige, pa kome koji vise pase. Al na ovom forumu da bi jednog pohvalio drugog moras popljuvati ili nisi In, odma se javi ovih par dezurnih pljuvaca da i tebe popljuju kad vec ti nikog nisi... :kafa: Sve to treba banovati
Kad malo bolje razmislim i ja bih bio čangrizav da sam fan Raketa... :mrgreen:
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9853
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Nail for Real » 18 okt 2019, 14:11

My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
alemsa
Postovi: 24020
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la alemsa » 18 okt 2019, 14:12

Ma sprdancija GM-ova da skinu to s dnevne liste, samo zaokruzuju :kafa: @djole cirilicom :mrgreen:

Najbolji C nije, bolji Embiid

Top 10 da vidimo:
Bron
Kawhi
Brada
Curry
AD
Giannis
Embiid
PG
Lillard
Russ

Eto jos nisam stavio KD uopste

10 boljih :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36508
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Donnie Darko » 18 okt 2019, 14:14

russ :rol:

bmk jel jokic top10 al je trenutno sigurno ispred **** westbrooka

Avatar
alemsa
Postovi: 24020
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la alemsa » 18 okt 2019, 14:14

Donnie Darko je napisao/la:russ :rol:

bmk jel jokic top10 al je trenutno sigurno ispred **** westbrooka
Dobro izbaci Russa stavi KD eto :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2595
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la djoleprijedor » 18 okt 2019, 14:15

alemsa je napisao/la:Ma sprdancija GM-ova da skinu to s dnevne liste, samo zaokruzuju :kafa: @djole cirilicom :mrgreen:

Najbolji C nije, bolji Embiid

Top 10 da vidimo:
Bron
Kawhi
Brada
Curry
AD
Giannis
Embiid
PG
Lillard
Russ

Eto jos nisam stavio KD uopste

10 boljih :kafa:
KD je povređen i u ovom trenutku nije relevantan za ovu priču.Govorimo o trenutnom stanju.
Bolji od Lilarda,Vestbruka i Embida u ovom trenutku.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36508
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Donnie Darko » 18 okt 2019, 14:17

alemsa je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:russ :rol:

bmk jel jokic top10 al je trenutno sigurno ispred **** westbrooka
Dobro izbaci Russa stavi KD eto :kafa:
pošteno

mada kad pogledam u biti se slažem, 9 je sigurno ispred njega, jedino protiv lillarda ima slučaj, ja bih izabrao lillarda

Avatar
alemsa
Postovi: 24020
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la alemsa » 18 okt 2019, 14:19

U trenutnom stanju KD vazi za superstara i top 5 igraca lige dok se ne dokaze suprotno. Ali dobro nea veze

Od Embiida moze samo biti bolji po passingu, tu jeste goat za C :kafa: Eto vidis kako realno kazem za Jokica nesto sto jeste :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
JHam
Postovi: 9055
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la JHam » 18 okt 2019, 14:30

Na ovoj listi sto si sastavio, nakon prvih 6 sve su igraci koje moze redati kako ko hoce i kako kome odgovara, subjektivno misljenje, al iskreno **** mi se jel Jokic Top10, Top40 ili Top100, nervira me to sto da bi digli nekog pokusavate popljuvati drugog, jel to zakonom zabranjeno pohvaliti oba?
Isto tako, ja AD ne bih stavljao ni na Top100 listu dok placipicka ne odigra sezonu, samo zbog odustajanja od ekipe i svih tih sranja bi ga stavio van Top50, jer je supak u dusi, :kafa:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15740
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la BosniaBoston » 18 okt 2019, 14:34

Odlicna partija epovog nasljednika lebrona,samo ga je 1 izgubljena lopta dijelila od tripl-dabla
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
alemsa
Postovi: 24020
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la alemsa » 18 okt 2019, 14:39

JHam je napisao/la:Na ovoj listi sto si sastavio, nakon prvih 6 sve su igraci koje moze redati kako ko hoce i kako kome odgovara, subjektivno misljenje, al iskreno **** mi se jel Jokic Top10, Top40 ili Top100, nervira me to sto da bi digli nekog pokusavate popljuvati drugog, jel to zakonom zabranjeno pohvaliti oba?
Isto tako, ja AD ne bih stavljao ni na Top100 listu dok placipicka ne odigra sezonu, samo zbog odustajanja od ekipe i svih tih sranja bi ga stavio van Top50, jer je supak u dusi, :kafa:
Ma pusti ti sto ne bi ti, covjek je superstar i top 6 igrac lige, sta ja imam ocjenivat njegovu dusu kad redamo igrace :kafa: Pa forum je da se diskutuje, ubij Justina argumentima i rijesis stvar. Problem je sto su argumenti na Embiidovoj strani ipak jebga. Posebno zbog veoma bitnog faktora za C - odbrane. 85% foruma, kosarkaskog svijeta opcenito ne voli Bradu, Russa pogotovo, pa sta sad? Nije big deal, sta se zalis za Jokica :kafa:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
dscile
Postovi: 6171
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la dscile » 18 okt 2019, 14:49

Jedna stvar je ne voliti nekoga, ali objektivno suditi igracu. Druga je stvar ne voliti nekoga, pa onda zbog toga biti subjektivan. Ja Hardena nesto i ne mirisem, ali necu zbog toga umanjivati njegovu vrijednost. Za mene je jedini ispred njega Kawhi, i to tek nakon proslogodisnjeg PO. Brona jos ne bih stavljao ispred, jer se on uvijek stavi ispred u pricama "LeBron ako je na maksimumu on je takav i takav".. A realnost je da trenutno ne znamo koji mu je maksimum i hoce li ga dostici.

Sto neko rece, ova lista, van prvih 5-6 igraca je subjektivna.. A Jokica je tesko ocijeniti jer je za mene vjerovatno najspecificniji igrac medju tom top klasom. I pod tim specifican mislim na to da je covjek plejmejker u tijelu centra i da se bukvalno igra kroz njega gdje on predstavlja sistem igre. Po meni, ono sto on donosi ekipi na terenu premasuje njegove kvalitete. Jednostavno je plus igrac, bez obzira sto svi govore da je ogroman minus u defanzivi.. Postoji valjda i ta statistika gdje se vidi da li su minuti sa njim na parketu pozitivni ili negativni.


Sto se tice top 10 liste, mislim da Jokic definitivno ima mjesta na njoj, narocito nakon povrede Duranta. Ali eto, nek bude u najgorem slucaju top 12/13, sto je opet fenomenalno i reflektira njegov kvalitet.A vidicemo kako ce izgledati ove sezone nakon SP i ljeta koje je proveo sa reprezentacijom.

Avatar
JHam
Postovi: 9055
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la JHam » 18 okt 2019, 14:51

alemsa je napisao/la:
JHam je napisao/la:Na ovoj listi sto si sastavio, nakon prvih 6 sve su igraci koje moze redati kako ko hoce i kako kome odgovara, subjektivno misljenje, al iskreno **** mi se jel Jokic Top10, Top40 ili Top100, nervira me to sto da bi digli nekog pokusavate popljuvati drugog, jel to zakonom zabranjeno pohvaliti oba?
Isto tako, ja AD ne bih stavljao ni na Top100 listu dok placipicka ne odigra sezonu, samo zbog odustajanja od ekipe i svih tih sranja bi ga stavio van Top50, jer je supak u dusi, :kafa:
Ma pusti ti sto ne bi ti, covjek je superstar i top 6 igrac lige, sta ja imam ocjenivat njegovu dusu kad redamo igrace :kafa: Pa forum je da se diskutuje, ubij Justina argumentima i rijesis stvar. Problem je sto su argumenti na Embiidovoj strani ipak jebga. Posebno zbog veoma bitnog faktora za C - odbrane. 85% foruma, kosarkaskog svijeta opcenito ne voli Bradu, Russa pogotovo, pa sta sad? Nije big deal, sta se zalis za Jokica :kafa:
To svakako, kad igra i sto se tice licne statistike, samo iznosim svoje misljenje :kafa:
Ne isplati se diskutovati s vama dvojicom i ovim lizguzom vasim, jer izvrcete komentare kako vama odgovaraju a ne onako kako su napisani :kafa:

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15740
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la BosniaBoston » 18 okt 2019, 14:55

Lizguz sam jer volim hardena :rol:
I ti si onda JHam lizguza onom djoletu :kafa:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14910
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la BernardBarnjak » 18 okt 2019, 15:00

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Balon
Postovi: 3054
Pridružen/a: 10 okt 2010, 18:24
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Balon » 18 okt 2019, 15:08

dscile je napisao/la:Jedna stvar je ne voliti nekoga, ali objektivno suditi igracu. Druga je stvar ne voliti nekoga, pa onda zbog toga biti subjektivan. Ja Hardena nesto i ne mirisem, ali necu zbog toga umanjivati njegovu vrijednost. Za mene je jedini ispred njega Kawhi, i to tek nakon proslogodisnjeg PO. Brona jos ne bih stavljao ispred, jer se on uvijek stavi ispred u pricama "LeBron ako je na maksimumu on je takav i takav".. A realnost je da trenutno ne znamo koji mu je maksimum i hoce li ga dostici.
Znamo jednu stvar, covjek je u apsolutnoj fail sezoni koju je odigrao preko kurca i u kojoj je jos dozivio tezu povredu postavio 27-8-8.

da sutra pocne PO i da bilo koji trener u ligi ima izbor da u ekipi ima ili Lebrona ili Hardena budi siguran da niko ziv nebi izabrao Hardena...

Avatar
dscile
Postovi: 6171
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la dscile » 18 okt 2019, 15:15

Balon je napisao/la:
dscile je napisao/la:Jedna stvar je ne voliti nekoga, ali objektivno suditi igracu. Druga je stvar ne voliti nekoga, pa onda zbog toga biti subjektivan. Ja Hardena nesto i ne mirisem, ali necu zbog toga umanjivati njegovu vrijednost. Za mene je jedini ispred njega Kawhi, i to tek nakon proslogodisnjeg PO. Brona jos ne bih stavljao ispred, jer se on uvijek stavi ispred u pricama "LeBron ako je na maksimumu on je takav i takav".. A realnost je da trenutno ne znamo koji mu je maksimum i hoce li ga dostici.
Znamo jednu stvar, covjek je u apsolutnoj fail sezoni koju je odigrao preko kurca i u kojoj je jos dozivio tezu povredu postavio 27-8-8.

da sutra pocne PO i da bilo koji trener u ligi ima izbor da u ekipi ima ili Lebrona ili Hardena budi siguran da niko ziv nebi izabrao Hardena...
Samo sto su to bile apsolutno prazne brojke. A ako se termin "prazne brojke" moze upotrebljavati za ostatak kosarkasa, ne vidim zasto ne bi mogao i za LeBrona. Postavio je i Westbrook 23-11-11, sto je do prije 2-3 godine bilo tesko zamisliti, pa ga opet velika vecina ne bi stavila ni u top 10.

Nemam ja dilemu da je LeBronov PO nivo koji smo gledali prethodnih godina nivo kojem niko nije ni blizu. Ja samo izrazavam sumnju da ce biti na tom nivou nakon godine zaj*bavanja na terenu i na filmskom setu.. jer taj nivo podrazumjeva igru na oba kraja parketa. Imace on sigurno dobru statistiku, ali da li ce to donijeti rezultat, vidicemo.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21336
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2019-20 NBA Preseason

Post Postao/la Epidaurus » 18 okt 2019, 15:24

AD je u prosloj sezoni igrao najkompletniju kosarku karijere. Scorerski i defanzivni ucinak ostao na elitnom nivou al je zato razigravacki aspekt igre digao na puno visi nivo. To sve u sezoni gdje je gledao kako otici iz Pelsa. On tek sad fakticki ulazi u prime i najbolje igre su tek pred njim. Lakersi su dali itekako puno za njega al kvalitet koji ce on da donese timu nema cijenu.

Zaključano

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, ronaldo99 i 5 gostiju.