RSD Velež - Stadion Rođeni

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Espiritosanto
Postovi: 3008
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Espiritosanto » 20 feb 2024, 11:53

Gr0hot je napisao/la:
20 feb 2024, 11:17
Mislim da ne rade vise nazalost. tako sam ja nedavno cuo.

Bivsi igraci i mnogi privrednici bi mogli prijljuciti akciji,
Znam da je bilo ono njihovo pismo i saopštenje kad je ova uprava došla.
Ako ima raje na forumu iz dijaspore,nek se uključe malo.
Ako ne postoji to udruženje,može li se neko drugo napraviti,neki fan page na društvenim mrežama, nešto.
Šteta je koliko imamo one stare dijaspore pa do ove nove koja je otišla zadnjih godina da se taj potencijal ne iskoristiti.
Mi navijači možemo i moramo puno više.
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la JavierBosnia » 20 feb 2024, 12:12

Ja ne znam ko vas laze za te rokove, procedure neke, slijeganje betona i slicne gluposti. Ponavljam i opet cu. Pogledajte u kakvim vremenskim uslovima (kisa, snijeg, hladno) se izgradio istok na Grbavici i za koliko vremena. Duplo veca tribina u duplo tezim uslovima.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Espiritosanto
Postovi: 3008
Pridružen/a: 26 sep 2021, 18:11
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Espiritosanto » 20 feb 2024, 12:17

JavierBosnia je napisao/la:
20 feb 2024, 12:12
Ja ne znam ko vas laze za te rokove, procedure neke, slijeganje betona i slicne gluposti. Ponavljam i opet cu. Pogledajte u kakvim vremenskim uslovima (kisa, snijeg, hladno) se izgradio istok na Grbavici i za koliko vremena. Duplo veca tribina u duplo tezim uslovima.
Ne laže nas niko, tribinu radi firma čovjeka koji je 20 godina u klubu i koji je bivši predsjednik kluba i dan danas jedan od najvećih sponzora.
Znalo se da će ići sporije i da im ovo nije jedini projekat na kojem rade.
Mi ove sezone svakako ne možemo igrati europu na svom stadionu tako da nam je svejedno da li će biti u maju ili augustu gotovo.
Tako da nemaš potrebe svako 10 dana nam to pisati.
Pozdrav :salut:
I Mostarske kiše kao da su stale
Heroj do heroja kraj drevne Musale
Ko je pravi junak,kaže pjesma stara
Zdravo,ma gdje bili,heroji Mostara

CampobelloDiMazara
Postovi: 2897
Pridružen/a: 09 apr 2023, 18:28
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la CampobelloDiMazara » 20 feb 2024, 12:18

JavierBosnia je napisao/la:
20 feb 2024, 12:12
Ja ne znam ko vas laze za te rokove, procedure neke, slijeganje betona i slicne gluposti. Ponavljam i opet cu. Pogledajte u kakvim vremenskim uslovima (kisa, snijeg, hladno) se izgradio istok na Grbavici i za koliko vremena. Duplo veca tribina u duplo tezim uslovima.
Cuj lazu vas za rokove sta si se ti trigerovao za nasu tribinu. Zavrsit ce se kad ce se zavrsit. Mozda da se pomaknete i vi sa mrtve tacke i napravite nesto umjesto onih UN kontejnera u butmirskoj akademiji. Niste okrecili dvije prostorije od rata na Kosevu

killafrommanilla
Postovi: 3481
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la killafrommanilla » 20 feb 2024, 12:46

CampobelloDiMazara je napisao/la:
20 feb 2024, 12:18
JavierBosnia je napisao/la:
20 feb 2024, 12:12
Ja ne znam ko vas laze za te rokove, procedure neke, slijeganje betona i slicne gluposti. Ponavljam i opet cu. Pogledajte u kakvim vremenskim uslovima (kisa, snijeg, hladno) se izgradio istok na Grbavici i za koliko vremena. Duplo veca tribina u duplo tezim uslovima.
Cuj lazu vas za rokove sta si se ti trigerovao za nasu tribinu. Zavrsit ce se kad ce se zavrsit. Mozda da se pomaknete i vi sa mrtve tacke i napravite nesto umjesto onih UN kontejnera u butmirskoj akademiji. Niste okrecili dvije prostorije od rata na Kosevu
Mozda se covjek brine da ne ostanemo bez tribine, braca su to nasa :mrgreen:

Oni bi otjerali ove radnike dosad :D
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

Avatar
mozak
Interni moderator
Postovi: 3533
Pridružen/a: 18 maj 2010, 17:30
Lokacija: ARENA ROĐENI
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la mozak » 20 feb 2024, 13:02

Zamolio bih navijače ostalih klubova da nas poštede komentara na našim temama.
Nekulturno je.

Usput, javio se Kulesza, živ je i zdrav! :bih:
Mujić, Ćurković, Bajević, Vladić, Halilhodžić, Tuce, Jurić, Slišković, Marić, Hadžiabdić, Đurasović, Petranović, Skočajić, Kodro, Gudelj, Kajtaz, Primorac, Salihamidžić, Barbarez...

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la JavierBosnia » 20 feb 2024, 13:22

Nista negativno nisam mislio, kako sam pratio radove na Grbavici, tako pratim i za Zrinjski i u Sirokom Brijegu, a samim time i ovdje. Samo sam se osvrnuo na postove vasih forumasa gdje sporo ide, gdje ima malo radnika i da nece biti ispostovan ni onaj rok od 6 mjeseci. Ovakvi radovi se izvode u roku od 3 mjeseca i to nema veze sa salovanjem, rasalovanjem, betoniranjem i slicno sto su neki pisali. Sada jel ima manjak radnika ili vama svakako nije zurba to je drugi par opanaka. Kako god pratimo i sa nestrpljenjem iscekujemo zavrsetak radova. Sportski pozdrav :wave:
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la rodjak » 20 feb 2024, 14:51

Espiritosanto je napisao/la:
20 feb 2024, 10:44
rodjak je napisao/la:
20 feb 2024, 06:13
Balorda je napisao/la:
19 feb 2024, 21:53
Lijepo si izmislio te izjave.
Ma bilo je neodgovornih i ishitrenih izjava u proslosti to je sigurno,ne znam za ovu Kodrinu izjavu ali za ostale znam da su bile i koje osudjujem .Druga stvar,Raja pisu o radovima i objasnjavaju zasto to ide sporo a vidi se da im je gradjevina strani pojam haha :roll: :rol: .Ne bavim se ovakvim poslom ali sam u gradjevini na nekim drugim mjestima i znam dobro koliko ima posla i koliko treba vremena za sve .Konto sam da ce ici brze,a i islo bi sigurno brze da ima vise ljudi da rade na poslu,vjerovatno gro radnika radi na nekom drugom projektu a ovamo sta se stigne :roll: .Ako su se vec prihvatili posla moralo bi biti vise radnika na gradilistu ,kad sam god prico sa nekim i pito ima li koliko ljudi na gradilkistu uvjek je bilo slabo(osim ono nedavno kad se ploca izljevala).I ovi rokovi zavrsetka i najave kad bi trebalo biti gotovo mi djeluje ko onaj stari vic koji opisuje kako su kod nas tacni sa voznim redom, pa tako recimo u Japanu kazu da brzi voz iz Tokija dolazi na tu i tu stanicu u 20h 31minuta i 15 sekundi ,dok je kod nas najava da brzi voz iz Kardeljeva dolazi na zeljeznicku stanicu Mostar nekad u popodnevnim ,a mozda i vecernjim casovima :roll: (sharp :rol: ) Bice zar nekad gotova ,ali ovim tempom sigurno nece brzo :kafa:
Kakve veze ima Kodrina izjava?
Pa čovjek nikad nije obavljao nikakvu funkciju u klubu,izjavu koju je dao je njegovo lično mišljenje.
Navijačka izjava ne izjava nekog čelnika kluba ili obećanja.


u pravu si i slazem se ovo sto kazes za Kodru , :thumbup: ,samo sam ga spomenuo jer ga je neko ranije spomenuo u kontekstu ofirnih izjava pa sam i njega spomenuo kao generalno kako se olahko daju neke bombasticne izjave ljudi koji imaju neku vezu sa Velezom.

Uprava radi odlican posao to treba reci,mada ne mozemo zatvoriti oci i reci da radovi na tribini brzo idu kad nisu a to je iskljucivo radi toga sto je mali broj radnika na radilistu,e sad sta je problem ne znamn.(znam da je inace manjak radnika u gradjevinarstvu)

Sto se tice RAOC-a ,bio sam clan od osnivanja i nikad nisam ni izasao iz te grupe ,ali jednostavno ta grupa nije vise aktivna a i dosta se raje prebacilo na UGMR i sa njima se rade projekti.Istina u ono kriticno vrijeme RAOC je uradio dosta nekih manjih bitnih projekata koji su bili bitni u to vrijeme za klub ,i kako je klub rastao a i UGMR rastao tako su se i raja nekako pocela ujedinjavati pa je mislim dosta raje iz RAOC-a sada u UGMR ,ali ako se pokaze potreba da se RAOC opet aktivira to se moze vrlo brzo odraditi :salut:

Idemo sad ove lidere prvenstva malo istamburati i napraviti ligu dodatno zanimljivom :cool:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

VictoriasFikret
Postovi: 845
Pridružen/a: 13 jun 2020, 17:48
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la VictoriasFikret » 20 feb 2024, 18:33

Obavljaju se treninzi na lokomotivinom terenu. Najbliži teren, šteta što i njega ne obnavljaju.

slika

Avatar
emil02in
Postovi: 3692
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la emil02in » 20 feb 2024, 19:14

VictoriasFikret je napisao/la:
20 feb 2024, 18:33
Obavljaju se treninzi na lokomotivinom terenu. Najbliži teren, šteta što i njega ne obnavljaju.

slika
Za vrijeme stare uprave prvo su se dogovorili sa Lokomotivom da im se radi teren,ali je neki problem ispao oko toga i odustalo se.Koji problem i zašto ne znam,samo sam takvu informaciju dobio.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

BigEM
Postovi: 72
Pridružen/a: 28 okt 2023, 22:52
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la BigEM » 20 feb 2024, 20:59

Mislim da se treninzi obavljaju u Bijelom polju i Blagaju van stadiona Rođeni. Lokomotiva je otpala jos prije par godina.
Potpisanim ugovorom sa Blagajom se rijesilo i pitanje pomocnog terena i vjerujem da ce se nastaviti ulagati u taj stadion i nakon ovog ugovora.
I can’t believe it. I can’t believe it. Football, bloody hell!

VictoriasFikret
Postovi: 845
Pridružen/a: 13 jun 2020, 17:48
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la VictoriasFikret » 20 feb 2024, 21:32

BigEM je napisao/la:
20 feb 2024, 20:59
Mislim da se treninzi obavljaju u Bijelom polju i Blagaju van stadiona Rođeni. Lokomotiva je otpala jos prije par godina.
Potpisanim ugovorom sa Blagajom se rijesilo i pitanje pomocnog terena i vjerujem da ce se nastaviti ulagati u taj stadion i nakon ovog ugovora.
Demantuju te slike sa zadnjeg treninga. Evo ti murala sa lokomotivinog terena iza Klafurića.

slika

zemuntrg
Postovi: 425
Pridružen/a: 09 okt 2021, 15:40
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la zemuntrg » 20 feb 2024, 21:54

Zadnja dva dana su bili treninzi na lokomotivinom

ElimGarak
Postovi: 94
Pridružen/a: 04 feb 2024, 12:15
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la ElimGarak » 20 feb 2024, 22:25

Jel bilo prostora da se pomoćni dodatni tereni rade u blizini stadiona? Nekako Blagaj na drugom kraju grada.

Veeemooo
Postovi: 359
Pridružen/a: 09 dec 2023, 15:21
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Veeemooo » 20 feb 2024, 22:32

ElimGarak je napisao/la:
20 feb 2024, 22:25
Jel bilo prostora da se pomoćni dodatni tereni rade u blizini stadiona? Nekako Blagaj na drugom kraju grada.
Po meni, nebitno je gdje ce biti pomocni tereni (kamp za treniranje), nista ti ne znaci da li ti je stadion na kojem igras utakmice blizu ili ne svakako ces u Blagaju samo obavljati treninge a vikendom igrati utakmice na stadionu Rođeni. Sarajevu npr. je također kamp za treninge na totalno suprotnom djelu grada (Butmir) za razliku od stadiona gdje igraju utakmice.

Mostarac1922
Postovi: 380
Pridružen/a: 27 apr 2021, 13:34
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Mostarac1922 » 20 feb 2024, 22:40

Veeemooo je napisao/la:
20 feb 2024, 22:32
ElimGarak je napisao/la:
20 feb 2024, 22:25
Jel bilo prostora da se pomoćni dodatni tereni rade u blizini stadiona? Nekako Blagaj na drugom kraju grada.
Po meni, nebitno je gdje ce biti pomocni tereni (kamp za treniranje), nista ti ne znaci da li ti je stadion na kojem igras utakmice blizu ili ne svakako ces u Blagaju samo obavljati treninge a vikendom igrati utakmice na stadionu Rođeni. Sarajevu npr. je također kamp za treninge na totalno suprotnom djelu grada (Butmir) za razliku od stadiona gdje igraju utakmice.
Cak je malo bolja klima u Blagaju

BigEM
Postovi: 72
Pridružen/a: 28 okt 2023, 22:52
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la BigEM » 20 feb 2024, 22:44

VictoriasFikret je napisao/la:
20 feb 2024, 21:32
BigEM je napisao/la:
20 feb 2024, 20:59
Mislim da se treninzi obavljaju u Bijelom polju i Blagaju van stadiona Rođeni. Lokomotiva je otpala jos prije par godina.
Potpisanim ugovorom sa Blagajom se rijesilo i pitanje pomocnog terena i vjerujem da ce se nastaviti ulagati u taj stadion i nakon ovog ugovora.
Demantuju te slike sa zadnjeg treninga. Evo ti murala sa lokomotivinog terena iza Klafurića.

slika
E to je onda nesto novo 😅
Ne znam u kakvom je stanju teren iako tu prolazim svaki dan.
I can’t believe it. I can’t believe it. Football, bloody hell!

Veeemooo
Postovi: 359
Pridružen/a: 09 dec 2023, 15:21
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la Veeemooo » 20 feb 2024, 22:45

Mostarac1922 je napisao/la:
20 feb 2024, 22:40
Veeemooo je napisao/la:
20 feb 2024, 22:32
ElimGarak je napisao/la:
20 feb 2024, 22:25
Jel bilo prostora da se pomoćni dodatni tereni rade u blizini stadiona? Nekako Blagaj na drugom kraju grada.
Po meni, nebitno je gdje ce biti pomocni tereni (kamp za treniranje), nista ti ne znaci da li ti je stadion na kojem igras utakmice blizu ili ne svakako ces u Blagaju samo obavljati treninge a vikendom igrati utakmice na stadionu Rođeni. Sarajevu npr. je također kamp za treninge na totalno suprotnom djelu grada (Butmir) za razliku od stadiona gdje igraju utakmice.
Cak je malo bolja klima u Blagaju
Da, mnogo manje vjetra ima nego u Vrapcicima.

Avatar
rodjak
Postovi: 2263
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la rodjak » 21 feb 2024, 19:24

emil02in je napisao/la:
20 feb 2024, 19:14
VictoriasFikret je napisao/la:
20 feb 2024, 18:33
Obavljaju se treninzi na lokomotivinom terenu. Najbliži teren, šteta što i njega ne obnavljaju.

slika
Za vrijeme stare uprave prvo su se dogovorili sa Lokomotivom da im se radi teren,ali je neki problem ispao oko toga i odustalo se.Koji problem i zašto ne znam,samo sam takvu informaciju dobio.
pricao sam tad bas sa nekim iz Veleza(je li to bio Hasic ili neko drugi zaboravio sam) zasto se ne obnavlja Lokomatrivino igraliste.Bili su dosta ljuti tada na ljude koji su vodili LoKokomativu ,bili su nacelno postigli dogovor da od Lokomativinog prave jos jedan teren za trening ,ali su brzo odustali od toga jer ovi iz Lokomative nisu htijeli qrcom da mrdnu :puke: ,a hoce da im se radi teren :roll: ,ljudi se naljutili i odustali i onda se okrenuli Bjelopoljcu .Ne mozes ti majstore sjedit i cekati da ti sve to drugi odradi a da ti qurcem ne mrdnes :shhh: (jos nece ni da dodju gore kad ih ovi zovu ,ko eto vi sve sami radite,nije niko mahnit)
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

HeraklitMracni
Postovi: 5343
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: RSD Velež - Stadion Rođeni

Post Postao/la HeraklitMracni » 28 feb 2024, 10:52

Imal koja slika ?

Odgovori

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.